PDA

View Full Version : Магазин за акумулатори



SIS
12-01-2005, 18:13
Трябва да си купувам акумулатор, защото този, с който беше колата като я купих, сдаде багажа (жалко - беше Magnetti Marelli). Та моля, някой ако знае къде има магазин със сравнително богат избор на акумулатори и прилични цени, нека да сподели. Приемам и съвети за марката. Определено се отказах от скъпите - за моята Алфа трябват 60Аh, а такъв Bosch си е 150лв. Мислех сериозно за Монбат, но не чух хубави неща за тях (имаше доста противоречиви мнения). Горещо ми препоръчаха някакви TAB. Tа сега ще търся такъв. До края на седмицата трябва да го купя, та моля ако някой знае нещо.........

Dodo 155
13-01-2005, 10:33
Незнам какво са ти казали за МОНБАТ, но не чак толкова лоши. Това, което трябва да търсиш е сух /необслужваем - MAINTANCE FREE/ и с по-дълга гаранция :wink: Аз си взех румънски акумулатор - ROMBAT. Срещу 74лв. 24м. гаранция и получаваш 65Ah - 600A, това и дизел ще запали :D Също така и ZAP не са лоши, пак са около тази цена даже малко по-евтини, пак с толкова гаранция. Аз съм карал МОНБАТ 4 год. и нищо не му стана на акумулатора. Мой познат се "довери" на BOSCH, даде 120лв. и той се скапа след 1 седмица. Смениха го и вторият издържа 1 месец - сигурно бе лоша партида...незнам :unsure: но е факт :wink:
Ако пък си решил да даваш повече пари си вземи "Ac-Delco" ~ 100 лв. ще ти излезе удоволствието, но е наистина много добра марка.

stefi
13-01-2005, 15:29
Незнам какво са ти казали за МОНБАТ, но не чак толкова лоши. Това, което трябва да търсиш е сух /необслужваем - MAINTANCE FREE/ и с по-дълга гаранция :wink: Аз си взех румънски акумулатор - ROMBAT. Срещу 74лв. 24м. гаранция и получаваш 65Ah - 600A, това и дизел ще запали :D Също така и ZAP не са лоши, пак са около тази цена даже малко по-евтини, пак с толкова гаранция. Аз съм карал МОНБАТ 4 год. и нищо не му стана на акумулатора. Мой познат се "довери" на BOSCH, даде 120лв. и той се скапа след 1 седмица. Смениха го и вторият издържа 1 месец - сигурно бе лоша партида...незнам :unsure: но е факт :wink:
Ако пък си решил да даваш повече пари си вземи "Ac-Delco" ~ 100 лв. ще ти излезе удоволствието, но е наистина много добра марка. монбат изкара точно една година а на другата ми кола е START и е на 5 години и никакъв проблем, но определено си търси сух

Kostadin
13-01-2005, 16:03
аз пък съм доволен от Монбат вече една година карам с него и никви грижи и проблеми а преди това същия този акумулатор беше на баща ми на алфата, но да си кажа чесно нямам спомен той колко време го е експоатирал, но със сигурност е на 3++ години.

alf
13-01-2005, 17:14
моя монбат 95Ач!!! пък се скапа точно когато му изтече гаранцията :ranting: - 1 седмица не я палих по празниците (сещате се що :drunk: ) и му се разреди електролита от самосебе си - имам консумация от порядъка на 0,1-0,2 ампера, което май е часовника. предния акумулатор пак беше монбат и изкара към 7 години... тъй че май е на късмет :evil: А кво им е предимството на тия необслужваемите та са 2 пъти по скъпи не мога да разбера :unsure:

Kostadin
13-01-2005, 20:21
миналата година по това време когато бях в София на очни не я бях палил 1 седмица прибрах се давам контакт и си запали без никви проблеми.може би наистина е до късмет, но към този акумулатор определено нямам забележки :yes:

INTEGRALE
13-01-2005, 21:51
Точно Монбат и то сух необслужваем (уж де) отиде точно за 1 година.
С 24 м. гаранция, която не искаха да признаят защото сме го били оставили сух. Нямало такова нещо като необслужваем акумулатор. :whistle:

hf hpe
13-01-2005, 22:41
бе има такова нещо като необслужваем акумулатор, но от българските такива не се предлагат
по новите акумулатори имат "око" което ти показва дали трябва да се долее водя, дали е зареден акумулатора и дали е за нов
иначе нашите коли се оборудват в завода с ФИАМ които са достатъчно държеливи, но вносителя им е някъде около хотел плиска
иначе и аз съм чувал че АC DELKO са много добри акумулатори

аз лично на моите коли все пак ползвам български акумулатори, като ги копувам от определена фирма
направи ми впечатление, че допреди 2 години предлагаха МОНБАТ, но тогава престанаха да ги предлагат и от тогава предлагат СТАРТ, като казаха, че качеството на монбат-а паднало

та аз си купувам българско по няколко причини, за цената на един бош силвър примерно си взимаш 2 нашенски и определно ги ползваш по-дълго
а също така за мен е много важно, че парите ми отиват за заплатите на българи

иначе наистина необслужваем бош силвър съм го изтощавал от въртене и на другата сутрин се е самовъзстановил и има мощност да запали двигателя

a
14-01-2005, 00:28
преди три години на ладата сложих старт и до сега няма проблем макар че по едно времи беше останал без вода а на ланчията имам бош силвър и за сега също няма проблем ама тази кола я имам от година и половина