PDA

View Full Version : Смяна на двигател и пререгистрация



sedicivalvole
17-11-2013, 06:13
Колеги, карам Фиат Типо 1.8 и.е двувалка 81KW и съм намислил да му забода по голям двигател от Седичи 2.0 16 150 к.с. и все се чудя има ли начин да се оправи колата да си е законно с този двигател?
Какъв е реда през който се минава и колко долу горе ще ми излезне цялата процедура, за да знам струва ли си да се захващам да търся двигател или да си стоя с моя ?

TRENDi
17-11-2013, 13:33
Реда е минаване на технотест. Въпросът е, че тези, които са минали по редовната процедура след смяна на двигател /с по-голям / са единици. Аз не съм от тях. Карам си типото, което се води 1.6 моно с 2.0 ТС от 155 /преди това с 1,7 ТС/ и не ми пука. Естествено не провокирам полицаите и гледам да не се набивам на очи, когато минавам покрай патрулка. Спирали са ме доста пъти за проверки, но двигател не са ми гледали.

sedicivalvole
17-11-2013, 14:42
Реда е минаване на технотест. Въпросът е, че тези, които са минали по редовната процедура след смяна на двигател /с по-голям / са единици. Аз не съм от тях. Карам си типото, което се води 1.6 моно с 2.0 ТС от 155 /преди това с 1,7 ТС/ и не ми пука. Естествено не провокирам полицаите и гледам да не се набивам на очи, когато минавам покрай патрулка. Спирали са ме доста пъти за проверки, но двигател не са ми гледали.
Проблема не е дали ще ме спре пътния полицай, щото той няма как да знае колата дали е 1.8 или 2.0, двигателите външно са едни и същи като не броим капачето между свещите което е на два болта нали....
Проблема е че от година на година все повече се натягат нещата по прегледите и ще бъде трудно да прекарам въпросният автомобил или при евентуална продажба кой ще си купи кола която не е редовна с документите-НИКОЙ :mrgreen: Пък и не знам как стоят нещата ако недай си боже стане ПТП дали не се гледат номерата на двигатела и шасито от застрахователите, така че не мисля да я карам нередовна, по добре да си я карам така, мотора ми е перфектен, мисля да поразпитам напред назад как стоят нещата но според мен трябва да има начин, например блокирал двигател, няма да си изхвърля колата сега, слагам друг и продължавам да карам :wink:
Поздрави

thecleaner
17-11-2013, 15:19
Минаваш технотест, там беше някъв филм нямаха лиценз па после имаха и т.н., и отиваш в КАТ с копие от талона на колата от която взимаш двигателя и договор за Покупко-продажба БЕЗ нотариална заверка. Ако не сменяваш коне е без технотеста и е бая елементарна процедурата.

sedicivalvole
17-11-2013, 15:44
Да де ама къде се намира този технотест, в кой град е, и къде точно, не съм наясно и питам просто...
Мерси за отговорите:drunk:

thecleaner
17-11-2013, 15:50
Да де ама къде се намира този технотест, в кой град е, и къде точно, не съм наясно и питам просто...
Мерси за отговорите:drunk:

Ето го http://www.technotest.bg/bg/contacts.html

dimitar_vd62
17-11-2013, 18:43
Отиваш в КАТ и питаш.Мисля че ти трябва документ за покупко продажба на новия мотор/за да удостовериш че не е краден/.Ако не променяш конструктивно колата май не е необходим технотест.Това при положение че новия мотор си пасва на мястото без рязане, заварявяне на купе, греди и т.н.Без промяна на спирачната система, кормелното у-во и други фабрични системи.Така че първо питай после тръгвай.

harpiata
19-11-2013, 21:32
Значи аз трябва да се чувствам ощастливен,защото в талона срещу номер на двигателя пише скромното"няма номер" С две думи моа да забода горе-долу кот си поискам,а?

dimitar_vd62
19-11-2013, 21:42
Ми пили номера и бодвай.Днес срещнах един познат дето работи в КАТ и ми дава по-така номера, ма не сессетих да го питам, бях каталясал от препускане.

1115
19-11-2013, 22:25
прочиташ наредба I-45

dimitar_vd62
20-11-2013, 16:04
Днес питах моя човек, каза - технотест.

1115
20-11-2013, 16:06
Днес питах моя човек, каза - технотест.

твоят човек залага ли пари на това?

dimitar_vd62
20-11-2013, 16:19
Не знам, аз ако сменям двг ще отида в кат ще питам какви документи трябват и тръгвам да ги събера.Питах , при смяна надвигател трябва ли да се ходи на технотест, каза "задължително, ако искаш ела тук ще ти обяснят".И понеже няма аз да сменям двг, нямам намерение да ходя, нито да залагам, нито да хвърлям боб.

ФЕРАРИСТ
20-11-2013, 17:50
Ми пили номера и бодвай.
Ми да, тука ебаси писането се изписа за неква дреболия, на ТС номера на двг изчезва след като е намокрен с киселинка, дори и акумулаторна за 1-2 седмици, появява се една приятна ръждичка отгора и дотам......
Кви са тия технотестове и прочее чудеса......

sedicivalvole
22-11-2013, 11:15
Ехеее, тука големи спорове са станали :D

Колеги не се карайте за глупости, казаха ми тука за едно момче в града което сменя двигател на един голф двойка и не можаха да го регистрират по не знам какви причини и всичко замина на части...

В крайна сметка реших да си взема тройка VR6, вместо да вкарвам пари в кола която не се знае дали ще може да стане законна...:bg:

thecleaner
22-11-2013, 19:38
Ехеее, тука големи спорове са станали :D

Колеги не се карайте за глупости, казаха ми тука за едно момче в града което сменя двигател на един голф двойка и не можаха да го регистрират по не знам какви причини и всичко замина на части...

В крайна сметка реших да си взема тройка VR6, вместо да вкарвам пари в кола която не се знае дали ще може да стане законна...:bg:

Тва е бая куц кон само да вметна ;) VR6 цата.

pyle
22-11-2013, 19:48
Тва е бая куц кон само да вметна ;) VR6 цата.

Мани да е куц ....

nicola 59
22-11-2013, 19:59
Тва е бая куц кон само да вметна ;) VR6 цата.


Мани да е куц ....


Мани мнооого куц е колега 2.0 16 DOHC 150 коня е много по добра кола от вр6

pyle
22-11-2013, 20:06
Мани мнооого куц е колега 2.0 16 DOHC 150 коня е много по добра кола от вр6

Разхода на гориво да...

thecleaner
22-11-2013, 20:08
Разхода на гориво да...

Ти имал ли си, карал ли си такава кола, или си чул некои превъзбуден Голфаджия да ти го фали. Ако имаш го изкарай да ти обърне некои огледалата и да видиш в каква заблуда си ;)

pyle
22-11-2013, 20:21
Ти имал ли си, карал ли си такава кола, или си чул некои превъзбуден Голфаджия да ти го фали. Ако имаш го изкарай да ти обърне некои огледалата и да видиш в каква заблуда си ;)

Най-добрия ми приятел се занимава с ФВ от доста време и съм си създал впечатление за вр6 и не никак куц.

thecleaner
22-11-2013, 22:05
Най-добрия ми приятел се занимава с ФВ от доста време и съм си създал впечатление за вр6 и не никак куц.

Кажи му да изкарва най-бързия VR6 и да застава, за да си промениш впечатлението. Само да ви светна че разни 6 ци V Образни по 2,5-2,7-2,9 не са от най-спортните мотори;) освен че горат за страх.

sedicivalvole
22-11-2013, 23:42
Колега защо мислиш че VR6 не е бърз? Защото на стартове го няма ли ?

Лично аз съм виждал как такъв голф пада от Астра ГСИ, но това не значи че голфа е по бавен, този двигател не е за стартове, той тръгва след 100 и нещата коренно се променят :wink:
Не случайно това е кола за магистрални изпълнения!

Ще търся кола която да не е карана тук в България, ама гледам под 5000 няма такива голфове :shock:

thecleaner
22-11-2013, 23:45
Колега защо мислиш че VR6 не е бърз? Защото на стартове го няма ли ?

Лично аз съм виждал как такъв голф пада от Астра ГСИ, но това не значи че голфа е по бавен, този двигател не е за стартове, той тръгва след 100 и нещата коренно се променят :wink:
Не случайно това е кола за магистрални изпълнения!

Ще търся кола която да не е карана тук в България, ама гледам под 5000 няма такива голфове :shock:

Ми защото не е бърза колега. А защо след 100, да не е 4 тона тоя гоУф.

sedicivalvole
22-11-2013, 23:53
Мани мнооого куц е колега 2.0 16 DOHC 150 коня е много по добра кола от вр6
Еми колега аз няма да го взимам за състезания принципно, по принцип съм си маниак и си пазя колите адски много, дет се вика за мен може да няма ама за колата ще има, просто като сметна да купя цяло фиат купе за донор и да преправям, отделно двигателя не се знае какво му е състоянието и ако трябва да се прави основен ремонт, отделно тази кола ако не може да се регистрира, оставам още по набутан и според мен не си заслужава :mrgreen:

Иначе типото ми на вид е правено като Sedicivalvole, брони, джанти, прагове, седалки, табло, слагах му пружини, резах правих окачването съм го направил гумите му да влизат в калниците, фланци му правих отпред и отзад :P Винаги съм искал да е 2.0 16 само че май няма да ми се осъществи мечтата...

sedicivalvole
23-11-2013, 00:32
Ми защото не е бърза колега. А защо след 100, да не е 4 тона тоя гоУф.
Не е 4 тона, само тон и 200 приблизително, астра ГСИ е 970кг.- 200-250кг. не са малко :wink:

Големитe двигатели набират по бавно, ама наберат ли няма стигане:wow:

Scrapera
23-11-2013, 15:55
Тва "набере ли няма стигане" е е.ати смеха. Тва го разправят за мерниците, дето са с някви двигатели по 80-90 коня - абе той тромаво набира, ама набере ли веднъж не знам кво си.
Една кола или е мощна и бърза, или не е. Няма средно положение.

Friday
27-02-2014, 16:26
:spam: http://www.youtube.com/watch?v=jFlK-svbyO8 :oops:

Sm0k
28-02-2014, 15:56
:spam: http://www.youtube.com/watch?v=jFlK-svbyO8 :oops:

Бах маа му, тя наистина като набере и няма стигане... А като удари алфата спирачка, тая вече съвсем е набрала и съвсем няма стигане ;)

Честно казано и аз по-скоро споделям мнението, че една кола или е бърза или не е бърза :)

ivan dimitrov
28-02-2014, 16:25
---

jorko
28-02-2014, 21:48
Тва "набере ли няма стигане" е е.ати смеха. Тва го разправят за мерниците, дето са с някви двигатели по 80-90 коня - абе той тромаво набира, ама набере ли веднъж не знам кво си.
Една кола или е мощна и бърза, или не е. Няма средно положение.
Според теб къде е точната граница?

JORDANGT
11-03-2014, 22:15
За малко и да разберем как стоят нещата в Технотест,КАТ и тн.
Хайде стига с тези голфове,астри и пр.

Friday
11-03-2014, 22:57
Смяната на ДВГ е един вид изменение на конструкцията, което се определя от НАРЕДБА No Н-3 от 18.02.2013 г. за изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства и индивидуално одобряване на пътни превозни средства, регистрирани извън държавите членки на Европейския съюз, или друга държава-страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство
http://www.rta.government.bg/images/Image/n_uredba/n3-ikiopps.pdf


Чл. 3.(1)Изменение в конструкцията на ППС е:
1.всяка процедура по промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за
регистрация или в конструктивни или технически характеристики на ППС, които са заложени от производителя по време на неговото производство или които са били одобрени по реда на наредбата;
2.добавянето на системи, компоненти, отделни технически възли и оборудване.
(2)Не е изменение в конструкцията на ППС:
1.промяната на цвета му;
2.смяната на двигателя му с двигател от същия тип, марка, модел и код-когато има и неизменно окачване.

В случай, че двигателя е със същия код и мощност се отива в КАТ, като се носят следните документи:
*талона на колата от която е закупен двигателя;
*договор за покупко-продажба;
*старите талони на автомобила;
*лични документи.

Ако двигателя е различен то трябва да се издаде удостоверение от Автомобилна администрация, с което се ходи в КАТ за регистрация.

Чл. 26.(1)Проверките и/или изпитванията на ППС с изменение в конструкцията за установяване на
съответствието им с приложимите технически изисквания се извършват от технически служби.

Чл. 36.(1)За издаване на удостоверение за изменение в конструкцията на регистрирано пътно
превозно средство собственикът му или упълномощен негов представител подават заявление по образец
(приложение No 3) до изпълнителния директор на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация".
(2)Лицата по ал. 1 прилагат към заявлението:
1.описание на ППС;
2.описание на направеното изменение в конструкцията на ППС;
3.протокола за изменение в конструкцията на ППС, издаден от техническата служба;
4.копие на документ за регистрация на ППС;
5.документ за платена държавна такса

А за да се издаде по-горното удостоверение ви трябва протокол от лицензирана фирма.
Прегледите се извършват от Technotest (http://www.technotest.bg/bg/tpi.html#prp) или DEKRA (http://www.dekra-automotive.bg/bg/index.php) .

Изискванията за смяна на ДВГ са:


а) по-нова или същата година на производство от стария
б) по-висока ЕВРО норма
- Необходими документи
а) голям талон на измененото ППС
б) документ с обозначен ТИП на новия ДВГ (фактура, талон от бракувано ППС или Заявение от КАТ)

За ценоразпис на услугите, мисля трябва да се пита във фирмите!

Това е което аз знам!

1115
24-03-2014, 21:48
като пари около 500 лева
процедурата (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=34911&p=284758#p284758)