PDA

View Full Version : Снимки за в КАТ



mordohy
20-12-2013, 22:22
Предлагам тука да посваме всякакви цървули!
Ако никой не им обръща внимание, поне ние да да им се .....


Мястото е точно пред общината в Сандански!

myato
20-12-2013, 22:43
Предлагам тука да посваме всякакви цървули!
Ако никой не им обръща внимание, поне ние да да им се .....


Мястото е точно пред общината в Сандански!

Човекът може да е инвалид II-ра група:grin:
Представяш ли си ако е III-та?:upsidedwnsmiley:

mordohy
25-12-2013, 21:11
Да!
Мозъчен инвалид е!
От обичайните заподозрени!:hump:

thecleaner
25-12-2013, 22:57
Да!
Мозъчен инвалид е!
От обичайните заподозрени!:hump:

А каква е идеята, че инвалидния автомобил е спрял на 2 места едновременно ли?

RUNNING WILD
19-01-2014, 12:47
а някой знае ли могат ли да се пращат снимки в КАТ и къде и някой обръща ли внимание с отговор и становище.

tribaleo
19-01-2014, 13:14
Много ясно, че не може..това да не ти е баница...режи па яж...

RUNNING WILD
19-01-2014, 13:56
Много ясно, че не може..това да не ти е баница...режи па яж...

питам някой който е вещ не питам последна инстанция в форума Трибалео,нали знаеш че си зловещо некомпетентен в всяка ситуация и включването ти буди негативизъм в потребителите на форума.

tribaleo
19-01-2014, 20:43
Хубаво е, че си тук и пращиш от компетенция :)

RUNNING WILD
20-01-2014, 15:47
нали знаеш какво е КАТ-контузии и аркади на трибалео,айде самопочисти се че си се разлял извън тоалетната чиния.

tribaleo
20-01-2014, 18:47
И не само от компетенция, а и от тъпи лафчета пращиш...Къци би ти завидял :) между другото много ми се иска, като зловещо некомпетентен да видя как ще ти се изсмеят в КАТ, когато отидеш със снимка от апаратчето....или пък би било интересно да сканираш официалния отговор, който ще ти изпратят при положение, че изпратиш доноса си в писмен вид :)

RUNNING WILD
20-01-2014, 20:33
Къци не знам ама сина му Асен се е хилил с мене що ти кой можеш да забавляваш?,ако снимам клип или снимка как кола блъска пешеходец и го пратя дали ще ми се изсмеят и дали ще има смислен писмен отговор и входящ номер на писмото ми ти как мислиш?ами може да ме гледаш скоро ако стане и в Господари на Ефира за една улица точно защото Столичен Инспекторат ги домързя а обещаха още на 8.10 1013,всъщност какво ти обяснявам ти си хеликоптер за тебе не важат правилата за движение ти спираш на дърветата,изживей си тиинеджърството и забавлявай околните.

tribaleo
21-01-2014, 07:31
Не бе просто си има закон и доказателствата за нарушението му трябва да са събрани по надлежния ред...не случайно доста престъпници са на свобода, тъй като полицаите са некадърни и едни доказателства не могат да съберат като хората....ставали сме свидетели на стотици снимки от граждани без да има последствия след това....да не говорим че на телефони предназначени за това (примерно столичен инспекторат) може даже да спрат да ти вдигат ако много настояваш да сигнализираш за нещо...

tribaleo
21-01-2014, 07:53
На основата на снимката която си направил може да направят проверка, но сама по себе си тя не може да бъде основание за налагане на наказание. Ако бъркам, който е по-запознат да ме поправи.

RUNNING WILD
21-01-2014, 15:42
в някой страни видеозаписа не е доказателство в съда,обаче ако ти направят фоторобот и си признаеш вече и записа тежи щом си признаеш,ти направи нещо аз да те снимам и си признай да видиш дали нема да издържи,хората ги снимат с сателити и пресичат клетки на мобилни телефони та снимка ли?като не подлежи на наказание като те снима камера на КАТ и ти пратят снимка що те глобяват или викаш не е верно не съм аз,по твоята логика аз трепам някой взимам една капка кръв и я хвърлям по тебе по дрехите ти хващтат те ти викаш не съм аз да ама кръвта е по тебе оди доказвай че не си ти.

tribaleo
21-01-2014, 19:26
Извинявай, а ти знаеш ли в коя страна се намираме? Както казах доказателства се събират по надлежния ред...примера ти с камерата на КАТ е повече от смешен тъй като това е камера на КАТ проверена...с документи и тъй нататък...а не снимката от апарата на Пешо от Надежда, дори не знам за какво говоря с теб..аз какво ти казвам ти какво ми казваш..казах ти със снимката която ти си направил в нашата държава (намираме се в България ако не ти е ясно) може единствено да се образува проверка...сама по себе си тя не може да бъде основание за наказание....ако искаш пробвай..е на снимката ми от потписа съм паркирал на улицата а жълтата маркировка изрично го забранява....е ще ти кажа номера на колата ми...да те видиме до къде ще стигнеш..ти жестоко компетентния ;)

RUNNING WILD
22-01-2014, 00:01
бе ти направи ПТП аз да те снимам да дойде група да те търси защо те няма там и да ти съберат боя от бронята и да видиш снимка или календар ще гледаш в затвора,се си мисля че съм седял повече по районни от тебе и на дела съм ходил за кво ли не та едно е да ми обясняваш в нета кое какво е едно е да те олепят куките докато стигнеш до съд и доказателство ще ти е минало желанието,ми докъде мога да стигна ли мога да взема една боклуджийска кофа и да ти я засиля в колата до там съм стигал защото една кирка с дръжка е 30 лева, понеже ти можеш да си правиш каквото искаш мога и аз можеш и да ме снимаш а аз ще кажа в съда че не е вярно не е доказателство,нали знаеш че в Русия колите се движат с камера по закон и ако стане нещо може да покажеш,спирай си където те влече мой познат предприемач строител откачен посред бял ден хвана една трамбовка и сплеска вратите и тавана на нова ес-класа защото и оня си спирал къде иска,всеки си преценява къде да спира спирай си където те влече е като си мъж ходи спри на портала на школата Симеоново и им обяснявай че си туз и ще спираш къде си искаш.

tribaleo
22-01-2014, 07:35
Както и да е...явно дискусия по същество няма да се осъществи...само врели не кипели и истории от селски вечеринки...колко бил лежал по районнни кофа щял да ми засилва в колата...абе...айде до тук ще спра за да не си изпрося пак наказание, като ти се засилва кофа...действай не ми се обяснявай ... п...чо.

RUNNING WILD
22-01-2014, 08:33
бе аз ти казвам че така ще стане а ти направи ги тия неща ела щом си тарикат аз ще дойда да снимам,и дано хванеш жена ти да ти изневярява да я снимаш на някой паркинг и тя да ти каже че не е вярно снимката не е доказателство и няма да можеш и да се разведеш в съда,нещо ми държиш груб тон и пренебрежителен ако не ти понася нещо казвай или не контактувай с мене.

jorko
22-01-2014, 08:46
..е на снимката ми от потписа съм паркирал на улицата а жълтата маркировка изрично го забранява...
Всъщност не маркировката го забранява, а това че си спрял на спирка

tribaleo
22-01-2014, 13:26
Принципно съм извън пределите на спирката, виж че табелата е зад мен, до колкото знам тя се счита за начало и край на спирката, но не съм сигурен дали нямаше и някакво изискване за растояние от нея....виж това за маркировката съм сигурен...та както и да е де...е с тая снимка ако някой отиде в КАТ няма да ме глобят и да я признаят за доказателство.

stelt
22-01-2014, 13:32
Всъщност не маркировката го забранява, а това че си спрял на спирка


На спирка нямам ли право да спирам ?

tribaleo
22-01-2014, 13:43
Предполагам "паркирал" искаше да напише колегата :)

RUNNING WILD
22-01-2014, 13:52
На спирка нямам ли право да спирам ?

за спирките е 30 метра преди "кола" и 10 метра след "кола" ако няма други обозначителни знаци.

ecotronic
22-01-2014, 13:55
В закона е казано, че на спирка нямаш право да спираш за престой или паркиране.

Паркирането е ясно.

Определението за престой е следното:

Чл. 93. (1) Пътно превозно средство е в престой, когато е спряно за ограничено
време, необходимо за качване и слизане на пътници или за извършване на товарно-
разтоварни работи в присъствието на водача.

tribaleo
22-01-2014, 14:04
Престоят не е забранен (при положение, че няма знаци указващи друго) забранено е паркирането :
Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:
1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;
2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;
3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;
4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;
5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;
6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;
7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;
8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.
(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;
4. (изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) на места, определени за хора с трайни увреждания;
5. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) на пътя - за регистрирани пътни превозни средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в Министерството на вътрешните работи;
6. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата.

jorko
22-01-2014, 18:33
Принципно съм извън пределите на спирката, виж че табелата е зад мен, до колкото знам тя се счита за начало и край на спирката, но не съм сигурен дали нямаше и някакво изискване за растояние от нея....виж това за маркировката съм сигурен...та както и да е де...е с тая снимка ако някой отиде в КАТ няма да ме глобят и да я признаят за доказателство.като гледам си в уширението на спирката и макар в нормативната уредба да не е записано както трябва, все пак края на "джоба" е края на спирката
На спирка нямам ли право да спирам ? пак е записано курвенски, но закона ти дава право на престой при определни условия, но тук очевидно е паркиране...

за спирките е 30 метра преди "кола" и 10 метра след "кола" ако няма други обозначителни знаци.опресни си информацията...;)

tribaleo
22-01-2014, 21:53
Да, в него съм...а то е огрномно тук при нас...веки го ползва за какво ли не...магазин зареждат...още един даже има вход с импровизирана уличка преди него...http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/845/y5mb.jpg

RUNNING WILD
22-01-2014, 22:36
като гледам си в уширението на спирката и макар в нормативната уредба да не е записано както трябва, все пак края на "джоба" е края на спирката пак е записано курвенски, но закона ти дава право на престой при определни условия, но тук очевидно е паркиране...
опресни си информацията...;)

опресни си я ти,ето ти статут на спирка колега-виж двойните,сметни 10 + 30 е равно на?или трябваше да изброя по метри?според теб как се смятат тези метри 40 метра преди спирката?след спирката?преди навеса или след?а в провинцията където пътното платно не е разширено?
Чл. 32. Определя се обхватът на спирките за масов градски транспорт (МГТ), обозначени съгласно изискванията на Закона за движението по пътищата (ЗДП), в следните размери:
а) дължина на спирка на масов градски транспорт;
- автобусна и тролейбусна спирка единична - 20 метра;
- автобусна и тролейбусна спирка двойна - 40 метра;
- трамвайна спирка единична - 35 метра;
- трамвайна спирка двойна - 50 метра;
б) ширина на спирка на масов градски транспорт;
- стандартна ширина - 3,25 метра;
- минимално допустима ширина (при силно притеснени условия) - 1,5 метра.

tribaleo
23-01-2014, 07:27
Тая мойта май е тройна :D

jorko
23-01-2014, 12:02
опресни си я ти,ето ти статут на спирка колега-виж двойните,сметни 10 + 30 е равно на?или трябваше да изброя по метри?според теб как се смятат тези метри 40 метра преди спирката?след спирката?преди навеса или след?а в провинцията където пътното платно не е разширено?
Чл. 32. Определя се обхватът на спирките за масов градски транспорт (МГТ), обозначени съгласно изискванията на Закона за движението по пътищата (ЗДП), в следните размери:
а) дължина на спирка на масов градски транспорт;
- автобусна и тролейбусна спирка единична - 20 метра;
- автобусна и тролейбусна спирка двойна - 40 метра;
- трамвайна спирка единична - 35 метра;
- трамвайна спирка двойна - 50 метра;
б) ширина на спирка на масов градски транспорт;
- стандартна ширина - 3,25 метра;
- минимално допустима ширина (при силно притеснени условия) - 1,5 метра. и къде в цитираното от теб пише как се смятат тия 30+10 м? Или се смятат по усмотрение на водача?

RUNNING WILD
23-01-2014, 15:18
после като изляза ще взема една ролетка с мене и ще ходя да ти премеря една спирка и ще ти снимам с ролетката за какво говоря,човек учил съм Безопасност на Движението и Пътно Строителни машини казвам ти че е така,другият вариант е когато настилката не позволява движение в всички посоки с спирка обръщало и в нея нямаш право да влизаш и паркираш,не знам как на разбираем език да ти напиша ето

(11) Пътни знаци Д22, Д23 и Д24 указват началото на спирка на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници. Когато тя не е оформена със специално уширение на пътното платно, краят й се определя от пътна маркировка М14, или ако няма такава - където е последният указател с номерата на линиите и разписанието им, или на 50 метра след знака.


това е нарисуваното автобусче на "кола" на спирката ако се сещаш...

jorko
23-01-2014, 15:32
после като изляза ще взема една ролетка с мене и ще ходя да ти премеря една спирка и ще ти снимам с ролетката за какво говоря,човек учил съм Безопасност на Движението и Пътно Строителни машини казвам ти че е така,другият вариант е когато настилката не позволява движение в всички посоки с спирка обръщало и в нея нямаш право да влизаш и паркираш,не знам как на разбираем език да ти напиша ето

(11) Пътни знаци Д22, Д23 и Д24 указват началото на спирка на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници. Когато тя не е оформена със специално уширение на пътното платно, краят й се определя от пътна маркировка М14, или ако няма такава - където е последният указател с номерата на линиите и разписанието им, или на 50 метра след знака.


това е нарисуваното автобусче на "кола" на спирката ако се сещаш...язък, че си ги учил тия неща, защото досега се излагаш...
Къде е края на спирката, когато има специално уширение? Къде пише от къде се мерят метрите? тия твоите, де. .. И явно терминологията ти убягва, защото говориш за настилка, която не позволява движение... да не е с профил на трион и ако дадеш заден, нещо те захапва? А и далеч не на последно място дай като за начало да разгледаме конкретната ситуация, колегата предостави хубави снимки от различни ъгли... ако даде и адрес, можем да видим и гугъл снимките от техните снимачки...

dimitar_vd62
23-01-2014, 16:16
А жълтата лента в уширението на спирката не говори ли нещо от сорта - "Постоянна пътна маркировка с жълт цвят се използва за обозначаване на площи, забранени за престой и паркиране на пътни превозни средства, и за очертаване на ленти, предназначени за движение на превозни средства от редовните линии за обществен превоз на пътници. "

"Граница на платното за движение" е линията, очертана или неочертана с пътна маркировка, която
отделя платното за движение от другите конструктивни елементи на пътното платно - банкет, тротоар, лента
за принудително спиране и др. Линията, с която се очертава "BUS"-лентата, също е граница на платното за
движение.

jorko
23-01-2014, 19:01
А жълтата лента в уширението на спирката не говори ли нещо от сорта - "Постоянна пътна маркировка с жълт цвят се използва за обозначаване на площи, забранени за престой и паркиране на пътни превозни средства
Не го говори от доста време...

dimitar_vd62
23-01-2014, 20:17
Мда, той по принцип правилника отдавна не значи нищо.Само за информация , едно аверче отиде за кола в Германия и качил двете гуми на бордюра и някаква лелка го изпяла по джиесема и на пет крачки от колата го закопчали ченгетата.Там и снимка не им трябва.Та го сурвакали де и хич не беше доволен.Доста му беше накърнено самочувствието, щото тука го дава цар.

jorko
23-01-2014, 20:30
Мда, той по принцип правилника отдавна не значи нищо

Закона и правилника за прилагането му се разминават от сума ти години и то съществено, което не означава че не "значат нищо"...това са различни неща

tribaleo
23-01-2014, 21:14
язък, че си ги учил тия неща, защото досега се излагаш...
Къде е края на спирката, когато има специално уширение? Къде пише от къде се мерят метрите? тия твоите, де. .. И явно терминологията ти убягва, защото говориш за настилка, която не позволява движение... да не е с профил на трион и ако дадеш заден, нещо те захапва? А и далеч не на последно място дай като за начало да разгледаме конкретната ситуация, колегата предостави хубави снимки от различни ъгли... ако даде и адрес, можем да видим и гугъл снимките от техните снимачки...

https://www.google.com/maps/preview/@42.665419,23.302647,3a,75y,282.95h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1smm1TDo4VGyEUUdSG4W4MSw!2e0 ето я спирката пред вас в дясно :)

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

Най-интересното е че има допълнителна жълта маркировка на бордюра, която явно отбелязва нещо...моето лично мнение е, че края на спирката е таблото с разписанието ....началото е отбелязано със знак...и все пак е огромна :)

jorko
23-01-2014, 21:56
https://www.google.com/maps/preview/@42.665419,23.302647,3a,75y,282.95h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1smm1TDo4VGyEUUdSG4W4MSw!2e0 ето я спирката пред вас в дясно :)

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

Най-интересното е че има допълнителна жълта маркировка на бордюра, която явно отбелязва нещо...моето лично мнение е, че края на спирката е таблото с разписанието ....началото е отбелязано със знак...и все пак е огромна :)
Огромна е доста относително... според теб какво значи жълтата маркировка? ...всъщност ти го каза преди, но защо мислиш така ?

tribaleo
24-01-2014, 07:04
Говоря за маркировката на бордюра ...за тази на пътя ясно...след като е обозначена със знак ..каква е идеята на тази маркировка на бордюра? И така, като я гледам е доста повече от 40 метра (което както беше написано по-нагоре е разтоянието за двойна спирка...) вижте спирката отсреща и тази която показвам за каква разлика става на въпрос...да не говорим че в самата спирка има 2 входа за зареждане на търговски обекти...

jorko
24-01-2014, 08:23
Говоря за маркировката на бордюра ...за тази на пътя ясно...след като е обозначена със знак ..каква е идеята на тази маркировка на бордюра? И така, като я гледам е доста повече от 40 метра (което както беше написано по-нагоре е разтоянието за двойна спирка...) вижте спирката отсреща и тази която показвам за каква разлика става на въпрос...да не говорим че в самата спирка има 2 входа за зареждане на търговски обекти...
Тази линия сигурно отклонява пешеходния наплив към търговските обекти покрай мястото за пътникообмен към и от спряло на спирката ППС от МГТ с цел несъздаване на конфликтни точки между двете групи граждани...

RUNNING WILD
24-01-2014, 14:35
доброто момче не съм имал много време но като карах по София днес къде видех произволни спрях ролетката ми е 30 метра немам по дълга,края на ролетката е хванат за кола на спирката и по диагонал е горе доле 12-13 метра снимам по диагонал да видиш маркировката и кола ако изправя нали се сещаш че отиваме на десетия метър горе доле,явно спирката не свършва до където е кола и си е бъш бъш на 10 метра след кола,а ти си спирай къде си сметаш за добре как си знаеш по закон така.
Бъкстон
от Бояна -Околовръсното
и от Младост 1

Xman
24-01-2014, 15:28
доброто момче не съм имал много време но като карах по София днес къде видех произволни спрях ролетката ми е 30 метра немам по дълга,края на ролетката е хванат за кола на спирката и по диагонал е горе доле 12-13 метра снимам по диагонал да видиш маркировката и кола ако изправя нали се сещаш че отиваме на десетия метър горе доле,явно спирката не свършва до където е кола и си е бъш бъш на 10 метра след кола,а ти си спирай къде си сметаш за добре как си знаеш по закон така.
Бъкстон
от Бояна -Околовръсното
и от Младост 1

Луд си брат ми:spell:

RUNNING WILD
24-01-2014, 15:39
обсъждаме с колегите казваш му нещо 2-3 пъти не разбира от дума и спори с мене все едно аз ги правя тия спирки,да спори с снимките и с Столична Община и с Столичен Инспекторат ако иска с НАПИ ако иска с КАТ да си рови за правилник и закони и къде какво пише,ето ти снимка и спирка ако ти харесва спирай ако не ти харесва не спирай.

jorko
24-01-2014, 18:24
обсъждаме с колегите казваш му нещо 2-3 пъти не разбира от дума и спори с мене все едно аз ги правя тия спирки,да спори с снимките и с Столична Община и с Столичен Инспекторат ако иска с НАПИ ако иска с КАТ да си рови за правилник и закони и къде какво пише,ето ти снимка и спирка ако ти харесва спирай ако не ти харесва не спирай.

Значи някой преди да спре за престой или паркиране някъде, първо да огледа подобни места из квартала, които му изглеждат същите :bowdown:
Виж сега, първо евала за старанието да докажеш нещо, но не доказваш нищо... ти каза 30 преди и 10 след кола, обаче това не е така, не и според закона, а бъдещите водачи се учат по него как да карат. Дори и даде верният цитат от ППЗДвП, който конкретизира точно правилата за спирките, но там няма 30 и 10 м., има други неща и започваш да говориш за по-далечни неща, които не са съществени в случая... защо ли? Защото сгреши и не искаш за си го признаеш, според мен... когато не можеш да си защитиш мнението, вадиш баластна информация от всевъзможни източници, само и само да покажеш колко много знаеш...
Пак ще те питам директно - къде ги пише тия метри преди и след кола? Можеш ли да отговориш конкретно ?

RUNNING WILD
24-01-2014, 20:39
и преразказ в картинки не ти допадна а? мисля че направих достатъчно за тебе,щом и безпристрастната снимка не ти обузда желанието да не падаш по гръб бори се,спирките не са това което са пише в новия закон.

dimitar_vd62
24-01-2014, 20:46
Глава десета
ПЪТНА МАРКИРОВКА
Чл. 62. (1) Пътната маркировка се състои от линии, стрелки, символи и надписи, нанесени с боя или по друг ефикасен начин върху пътното платно и пътните съоръжения. Тя бива:
1. надлъжна;
2. напречна;
3. друга.
(2) Пътната маркировка има бял или жълт цвят.
Раздел I
Надлъжна пътна маркировка
Чл. 63. (1) Надлъжната пътна маркировка се използва за очертаване на пътните ленти, на които е разделено платното за движение, и за очертаване на неговата граница.
(2)Надлъжната пътна маркировка има следните изображения, наименования и значения:
(графично изображение)
1. "Единична непрекъсната линия" - М1. На пътните превозни средства е
забранено да я застъпват и пресичат. С единична непрекъсната линия се очертава и пътна лента, предназначена за движение на превозни средства от редовните линии за обществен превоз на пътници - "BUS" лента. Символът "BUS" се изписва в началото на лентата и след всяко кръстовище;



Глава петнадесета
СПИРАНЕ, ПРЕСТОЙ, ПАРКИРАНЕ
Чл. 95. (1) При спиране скоростта на движение на пътното превозно средство се намалява плавно. Рязкото спиране се забранява, освен ако това е необходимо за избягване на пътнотранспортно произшествие.
(2) За пропускане на участниците в движението, които са с предимство, спирането се извършва в заеманата лента за движение.
Чл. 96. (1) За престой извън населените места пътните превозни средства се спират извън платното за движение. Когато това е невъзможно, спирането за престой се извършва успоредно на оста на пътя, най-вдясно на пътното платно.
(2) За паркиране извън населените места пътните превозни средства се спират извън платното за движение.
(3) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение, по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се спиране за престой и паркиране на моторни превозни средства с максимално допустима маса до 2,5 т върху тротоарите, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 1,5 м за преминаване на пешеходци.
(4) На пътно платно с еднопосочно движение се допуска престой и от лявата страна по посока на движението, ако това не пречи на движението на пътните превозни средства.
Чл. 97. Водачът и пътниците могат да отварят врата, да я оставят отворена, да се качват и да слизат от превозното средство, спряно за престой или паркирано, след като се уверят, че няма да създадат опасност за останалите участници в движението.
Чл. 98. Водачът на спряно за престой или паркирано пътно превозно средство може да го напусне, ако е взел мерки то да не потегли само.
Чл. 99. (1) На път извън населено място водачът на недвуколесно пътно превозно средство, спряно на платното за движение поради повреда, е длъжен незабавно да го измести извън него или - в случай че преместването на пътното превозно средство се окаже невъзможно - да го обозначи така, че то да бъде забелязано навреме от водачите на приближаващите се пътни превозни средства.
(2) На път в населено място водачът на недвуколесно пътно превозно средство, спряно на платното за движение поради повреда, е длъжен незабавно да го измести на място, където паркирането е разрешено, или извън платното за движение, или ако това се окаже невъзможно - да го обозначи така, че то да бъде забелязано навреме от водачите на приближаващите се пътни превозни средства.
Чл. 100. (1) Когато за сигнализиране на повредено пътно превозно средство се използва предупредителен светлоотразителен триъгълник, той се поставя на разстояние най-малко 30 м от пътното превозно средство в пътната лента, заета от него, и срещу посоката на движение на заобикалящите го пътни превозни средства. На автомагистрали и пътища с разрешена скорост на движение над 80 км/ч предупредителният светлоотразителен триъгълник се поставя на разстояние, не по-малко от 100 м.
(2) Като допълнителен сигнал за обозначаване на повредено пътно превозно средство може да се използва включването на авариен сигнал или габаритни светлини.
(3) Правилата по ал. 1 и 2 се прилагат и за пътните превозни средства, които са спрели за оказване на помощ.
Чл. 101. (1) Спирането за престой и паркирането са забранени:
1. до спряло пътно превозно средство от страната на движението;
2. в тунели и подлези;
3. в пътни участъци с ограничена видимост;
4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;
5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 м преди тях;
6. на кръстовища и на по-малко от 5 м от тях;
7. на мостове, надлези и стеснени участъци от пътя;
8. на места, където пътното превозно средство ограничава видимостта на участниците в движението към пътен знак, пътен светофар или друго средство за сигнализиране;
9. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 м или където действа забраната на пътен знак В24 или В25.
(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
1. пред входовете на паркове, училища, театри, кина, предприятия и други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници.

(графично изображение)

jorko
24-01-2014, 20:48
и преразказ в картинки не ти допадна а? мисля че направих достатъчно за тебе,щом и безпристрастната снимка не ти обузда желанието да не падаш по гръб бори се,спирките не са това което са пише в новия закон.
Ясно, не можеш да ми отговориш смислено и арументирано :blah:... така се получава като не знаеш какво пишеш и дали отговаря на актуалната фактическа и юридическа обстановка...

RUNNING WILD
24-01-2014, 21:28
ето ти смислен и аргументиран отговор- Жорко ти виждал ли си КАТ аджия да прави спирки и да боядисва маркировка бе?ти спирки правиш ли?

jorko
24-01-2014, 22:06
ето ти смислен и аргументиран отговор- Жорко ти виждал ли си КАТ аджия да прави спирки и да боядисва маркировка бе?ти спирки правиш ли?
Не се лигави :idea:... и не ми говори на "бе" ;)

RUNNING WILD
24-01-2014, 22:09
влака и трамвая не завиват те се вписват в кривата,а на тролея пише от зад-Внимание Изнася се,ширината на двупосочно пътно платно трябва по стандарт да е 8 метра,дължината на един съчленен автобус Мерцедес/Икарус е 18 метра,има допустими граници колко може да е един автобус височина ширина и мм от земята и дали да има стъпала вътре и тн,ако един автобус седи на сфетофара и трябва да спре на спирката той трябва да завие на дясно добре ама е 18 метра и е съчленен това значи че му трябва растояние и предварение на завоя за да спре на спирката да изправи композицията и да прибере задницата,при напускане на спирка е същтото нещо пак му трябва растояние,така се изчислява спирка и не се прави от КАТ а от кмет и от Министерство на Транспорта фирми под изпълнителки Столична Община Столичен инспекторат и тн,за знаците и пътната маркировка също не ги прави КАТ и не КАТ постановява къде да са разположени и какви да са,опитвам се да ти кажа че ако спреш на спирка на територията на Столична Община и няма тротоари няма пешеходна пътека няма вело алея няма упоменати знаци да спираш или не и нагазиш тревни площи примерно тя пак ще дойде да те шиба не КАТ.

jorko
24-01-2014, 22:24
влака и трамвая не завиват те се вписват в кривата,а на тролея пише от зад-Внимание Изнася се,ширината на двупосочно пътно платно трябва по стандарт да е 8 метра,дължината на един съчленен автобус Мерцедес/Икарус е 18 метра,има допустими граници колко може да е един автобус височина ширина и мм от земята и дали да има стъпала вътре и тн,ако един автобус седи на сфетофара и трябва да спре на спирката той трябва да завие на дясно добре ама е 18 метра и е съчленен това значи че му трябва растояние и предварение на завоя за да спре на спирката да изправи композицията и да прибере задницата,при напускане на спирка е същтото нещо пак му трябва растояние,така се изчислява спирка и не се прави от КАТ а от кмет и от Министерство на Транспорта фирми под изпълнителки Столична Община Столичен инспекторат и тн,за знаците и пътната маркировка също не ги прави КАТ и не КАТ постановява къде да са разположени и какви да са,опитвам се да ти кажа че ако спреш на спирка на територията на Столична Община и няма тротоари няма пешеходна пътека няма вело алея няма упоменати знаци да спираш или не и нагазиш тревни площи примерно тя пак ще дойде да те шиба не КАТ.добре, обаче тук не обсъждаме това, не го ли разбра? На водача, приближаващ място като цел и последната съвпада със спирка за кое ще се замисли първо... дали е разрешено спирането или паркирането или ще мисли по какви правила се правят спирките и дали да не прати катаджиите, които искат да му напишат фиш или акт, да питат общината, съответно отдела, съответно служителите дали проекта е бил изпълнен правилно, дали е бил съгласуван, кой го е одобрил и т.н. ? Защо продължаваш да садиш плевели?

RUNNING WILD
24-01-2014, 23:15
ама ти/вие/ си бил много любознателен?аз гледам за всичко защото ти казах че съм учил пътно строителни машини учил съм БДП-Безопасност на движението по пътищата и съм държал изпити пред държавна комисия не съм учил само листовки като тебе примерно,аз съм карал трактор с ремарке с хора от зад ама аз отивам да го паля с пусков механизъм не ми го пали учителя и аз закачам ремаркето за това не ми е чудно колко е широк пътя защо има наклон защо се трамбова с вибрационен валяк и тн и тн...ЗАЩО има спирки по София и маркировка на тях и тн,какво обсъждате тука?че някой е спрял на спирка и пречи на рейса да се изнесе и по закон не е виновен ама е спрял на територия на Столична Община и е в нарушение а те могат да го треснат че възпрепятства движението на пътно превозно средство на градски транспорт и създава предпоставка за ПТП ,това ли не е ясно?като спреш и задницата ти е на кола на спирката тоя рейс не може да се изнесе да те заобиколи да ама трябва и да спре а по презумция на водача автобуса трябва да спре на 1 метър пред кола ама ако е зима и е лед или стари гуми или спирачки и тн те отнася и отиваме на лафа- не съм виновен трамвая ме удари...

jorko
25-01-2014, 09:19
ама ти/вие/ си бил много любознателен?аз гледам за всичко защото ти казах че съм учил пътно строителни машини учил съм БДП-Безопасност на движението по пътищата и съм държал изпити пред държавна комисия не съм учил само листовки като тебе примерно,аз съм карал трактор с ремарке с хора от зад ама аз отивам да го паля с пусков механизъм не ми го пали учителя и аз закачам ремаркето за това не ми е чудно колко е широк пътя защо има наклон защо се трамбова с вибрационен валяк и тн и тн...ЗАЩО има спирки по София и маркировка на тях и тн,какво обсъждате тука?че някой е спрял на спирка и пречи на рейса да се изнесе и по закон не е виновен ама е спрял на територия на Столична Община и е в нарушение а те могат да го треснат че възпрепятства движението на пътно превозно средство на градски транспорт и създава предпоставка за ПТП ,това ли не е ясно?като спреш и задницата ти е на кола на спирката тоя рейс не може да се изнесе да те заобиколи да ама трябва и да спре а по презумция на водача автобуса трябва да спре на 1 метър пред кола ама ако е зима и е лед или стари гуми или спирачки и тн те отнася и отиваме на лафа- не съм виновен трамвая ме удари...ми закачи си тапията в рамка ако искаш, но недей да се изказваш аз как съм се подготвял за изпита, нали ;-) ...
Спора тръгна от там дали колегата съфорумец е спря в нарушение на правилата за движение и според мен е, очевидно и според теб, но това дето го написа за метрите не е вярно и отново не искаш да си го признаеш... повтарям се, но дори и след като цитира действащите в момента правила за това, пак не се замисляш, а започваш да говориш как се правят пътища и да ми даваш акъл да съм спорел с разни институции... може не всичко да е направено добре, но работата на водачите и на катаджиите е да спазват закона, както е написан.
Ако спорехме за метрите преди 1996 г. щеше да си прав, но днес не си:static:

RUNNING WILD
25-01-2014, 10:23
епа сега сме у 2014 и колко е дълга спирката да ти дам да мериш?а у твоя закон какво пише колко е дълга спирката щото ти показвам че не ти е верен закона,не е нужно да знаеш колко метра е щом хората са ти направили маркировка,сега ако мислиш че знаеш повече от тия къде смятат и правят спирки е друга работа,пък и другото което ти написах е къде можеш да спираш и ти казах 10 метра след спирката и 30 метра преди нея ти ми викаш ама къде пише това са стари закони и хванах и ти наснимах нови спирки,е спри така на една спирка да видиш че рейса че почне да ти свири от зад и да ти вика-махай се бе келеме и че слезе шофьора с кръстачката облечен с плетени обувки с мазно от нафта по тех и с черния панталон с копченцето от зад да те овъртоли оти му спираш на територията,има се гоните около рейса му цитираш правилника у движение...

jorko
25-01-2014, 10:39
епа сега сме у 2014 и колко е дълга спирката да ти дам да мериш?а у твоя закон какво пише колко е дълга спирката щото ти показвам че не ти е верен закона,не е нужно да знаеш колко метра е щом хората са ти направили маркировка,сега ако мислиш че знаеш повече от тия къде смятат и правят спирки е друга работа,пък и другото което ти написах е къде можеш да спираш и ти казах 10 метра след спирката и 30 метра преди нея ти ми викаш ама къде пише това са стари закони и хванах и ти наснимах нови спирки,е спри така на една спирка да видиш че рейса че почне да ти свири от зад и да ти вика-махай се бе келеме и че слезе шофьора с кръстачката облечен с плетени обувки с мазно от нафта по тех и с черния панталон с копченцето от зад да те овъртоли оти му спираш на територията,има се гоните около рейса му цитираш правилника у движение...
Явно не можеш да си послужиш с цивилизовани аргументи и намекваш за дивия запад :notworthy:... щеше да е смешно, ако не беше жалко... изпита по безопасност с кръстачката ли го взе? :-?

RUNNING WILD
25-01-2014, 11:13
ето предзсказанието се сбъдна,преди години когато взимах изпита една врачка ми каза-след години ще караш алфа ромео и ще спориш с факти с форума и ще си останеш неразбран за простолюдието,изпита го взех с заден калник от прасе.

jorko
25-01-2014, 11:32
ето предзсказанието се сбъдна,преди години когато взимах изпита една врачка ми каза-след години ще караш алфа ромео и ще спориш с факти с форума и ще си останеш неразбран за простолюдието,изпита го взех с заден калник от прасе.

Изпитвала те е врачка? :magic: :calc::alien: ... иначе е тънко, хората дават по цяло прасе с ремарке агне

tribaleo
25-01-2014, 12:28
Значи, че съм в нарушение е повече от ясно....както е и ясно, че това е най огромната спирка която съм виждал :D правила за дължина няма (или поне аз не намирам такива в здп)..има знаци, които обозначават началото..краят според мен е табелката с разписанието...

jorko
25-01-2014, 14:12
Значи, че съм в нарушение е повече от ясно....както е и ясно, че това е най огромната спирка която съм виждал :D правила за дължина няма (или поне аз не намирам такива в здп)..има знаци, които обозначават началото..краят според мен е табелката с разписанието...

Правилата не са в закона, а в правилника, потърси там, макар че вече бяха цитирани в темата... края е последния указател с разписанието (когато има такъв), но това е за спирка, която няма специално уширение, а твоята спирка има такова

RUNNING WILD
25-01-2014, 15:09
така така още малко и стигна до тип "джоб" после ще стигнеш до скиците и приложенията и формулите наклони градуси и тн...

jorko
25-01-2014, 15:30
така така още малко и стигна до тип "джоб" после ще стигнеш до скиците и приложенията и формулите наклони градуси и тн...
Ако това беше верният път за размисъл, то преди да започнат изучаване на ЗДвП, бъдещите водачи трябва да станат магистри по пътно строителство, архитектура на бордюри и в жабката да имат одобрените и предварително съгласувани планове на съответния пътен участйк, по който ще се движат ако вземат изпита ... надлъжен и напречен профил, справка от БАН за атмосферните условия, архитектурните планове на околните сгради и съоръжения с цел да се знае каква сянка хвърлят върху пътя, техническата спецификация на боята за маркировката, изискванията към пътните знаци като отразителни ефекти и ъгъл спрямо периферното зрение на водача, пълна схема на съществуващите реклами на търговски обекти, осветеност, големина на шрифта и цвят, статистическо изследване относно движението на пешеходци около спирките, техния пол, възраст и образование, хобита и интереси, плановете на водопреносната мрежа под улицата, електропреносната мрежа в близост до обхвата на пътя, справка за магнитните бури за деня и как те се отразяват на останалите водачи и информация от пунктовете за технически прегледи дали имат кръстачки зад седалката... нужни са навигационна система, шивашки метър, транспортир, таблица с тригонометрични функции, каркулатор, слънчеви очила, листа с широки редове и моливи с различна твърдост... просто е :smoke:

RUNNING WILD
25-01-2014, 19:46
ама батко то не е баница режи па яж,ето сега си се подковал с знания ама предай ги на бъдещото поколение само за хлеб и анфети и телевизия Планета ли ще мислят,ето сега си минал в друг левъл на водачите на МПС мисленето ти е друго знаеш че другите МПС се движат различно от тебе значи си джедай и нека силата бъде с тебе.

jorko
25-01-2014, 19:56
ама батко то не е баница режи па яж,ето сега си се подковал с знания ама предай ги на бъдещото поколение само за хлеб и анфети и телевизия Планета ли ще мислят,ето сега си минал в друг левъл на водачите на МПС мисленето ти е друго знаеш че другите МПС се движат различно от тебе значи си джедай и нека силата бъде с тебе.
Пак ти казвам, не се лигави... майтапа си е майтап, но тук говорим за по-сериозни неща, батьовото... то с теб даже и спор не се получава, след като не можеш да отговориш дори на един прост въпрос, а така не е интересно ;-)
П.П. къде си учил пътно-строителна техника? ... и другото ?

RUNNING WILD
25-01-2014, 20:59
не искам да ти споделям щот съм ти сърдит ти ме провъзгласи за лигльо,явно ще искаш и диплома да ти покажа.

jorko
25-01-2014, 21:19
не искам да ти споделям щот съм ти сърдит ти ме провъзгласи за лигльо,явно ще искаш и диплома да ти покажа.
Не те мисля за лигльо, но се държиш като такъв... а сега си и като ощипана госпожица... скучно е ;-)

RUNNING WILD
25-01-2014, 22:05
чекай сега да ми кажеш я у нарушение ли сам ели не сам у нарушение що газим 2 непресечени линии а и одим бос?

jorko
25-01-2014, 22:16
чекай сега да ми кажеш я у нарушение ли сам ели не сам у нарушение що газим 2 непресечени линии а и одим бос?
Сега с престореният диалект ли опитваш ? Иначе би трябвало да знаеш дали си в нарушение, все пак имаш специалност, изпит, диплома...

RUNNING WILD
25-01-2014, 22:24
сори снимката е от Стара Загора-въииии.....

jorko
26-01-2014, 08:42
сори снимката е от Стара Загора-въииии.....
Там правилата за пресичане други ли са?

RUNNING WILD
26-01-2014, 09:04
що не си ли забелезал че на секъде са различни?е чувал съм че у Турция на сфетофара един си дига ръката и другите спират и той минава а си имат сфетофар маркировка кво ти душа сака.

jorko
26-01-2014, 09:08
що не си ли забелезал че на секъде са различни?е чувал съм че у Турция на сфетофара един си дига ръката и другите спират и той минава а си имат сфетофар маркировка кво ти душа сака.

Да... а в някой страни стрелят по неправилно изпреварващите... питах само за България, но това явно ти създава затруднения :???:

RUNNING WILD
26-01-2014, 09:17
гледай сега на 5 метра от кръстовище не се спира,да де ама той къде къщтата му е на кръстовище си спира пред тех къде да оди?ако излизаш между блоковете на по-главната улица у квартала тоя къде се движи на главната си мисли че е с предимство да ама ти си му дясно стоящ и идват куките,връщат се гледат за знаци нема указани,единият вика аз съм на главна улица а той излиза от второстепенен път другия вика той ме удари ама аз съм му дясно стоящ?ти как си го тълкуваш?

jorko
26-01-2014, 09:58
гледай сега на 5 метра от кръстовище не се спира,да де ама той къде къщтата му е на кръстовище си спира пред тех къде да оди?ако излизаш между блоковете на по-главната улица у квартала тоя къде се движи на главната си мисли че е с предимство да ама ти си му дясно стоящ и идват куките,връщат се гледат за знаци нема указани,единият вика аз съм на главна улица а той излиза от второстепенен път другия вика той ме удари ама аз съм му дясно стоящ?ти как си го тълкуваш?

Ако знаеш какво значи кръстовище на равнозначни пътища, няма да питаш това... иначе за ъгъла - ми ако иска да си спира, но ще е в нарушение...

RUNNING WILD
26-01-2014, 11:13
ако те удари полицейска кола -автомобил с специален режим на движение с включени всичко по него кой е виновен,ти си тръгнал да изкачваш наклон с лека кола ама срещу тебе се пуска камион и ти спираш и му казваш да върне назад защото изкачващия е с предимство той ти вика че е с камион и не може трудно е а от зад зад него има коли задръстил е,вали сняг на наклон на заледен участък ти пускаш и удряш колата пред тебе тя от твоя удар удря пешеходец ти не го удряш директно ама ти си причината за тоя удар кой е виновен,намират двама човека починали колите им в канавките по колите няма драскотина от удар от друга кола колите са на 50 метра една от друга спрели шофьорите са мъртви имало е мъгла и двамата са си показали главите и при разминаване си удрят главите и загиват кой е виновен?

jorko
26-01-2014, 11:34
ако те удари полицейска кола -автомобил с специален режим на движение с включени всичко по него кой е виновен,ти си тръгнал да изкачваш наклон с лека кола ама срещу тебе се пуска камион и ти спираш и му казваш да върне назад защото изкачващия е с предимство той ти вика че е с камион и не може трудно е а от зад зад него има коли задръстил е,вали сняг на наклон на заледен участък ти пускаш и удряш колата пред тебе тя от твоя удар удря пешеходец ти не го удряш директно ама ти си причината за тоя удар кой е виновен,намират двама човека починали колите им в канавките по колите няма драскотина от удар от друга кола колите са на 50 метра една от друга спрели шофьорите са мъртви имало е мъгла и двамата са си показали главите и при разминаване си удрят главите и загиват кой е виновен?
Питай врачката-инструктор :coolio: ... пак ли започна с лиготиите?

RUNNING WILD
26-01-2014, 12:59
моста на Илиенци тунела знаеш го,камион кара ламарина и листа стърчи и е обозначена с табели композицията извън габаритен товар и има червени парцали и тн,човек кара ЖУК и си протяга ръката в моста лятото да се протегне да се разхлади и на излизане от моста човеку му нема левата ръка отрезана е от ламарината,поне се ми търсиш закони и какво пишело у законо кажи ми какво пише у законо сега за тия кой е крив кой е прав,какви лиготии бе човек това са реални случай.

dimitar_vd62
26-01-2014, 13:39
Отдавна не съм пътувал с влак, ама едно време имаше табели които указваха да не се показвате през прозорците, точно от такива съобръжения.Не му ли идва на акъла на тоя в жука че нечие огледало или друго превозно средство може да го осакати.Преди години през прохода на Шипка застигам една Шкода мадара, включил шофера на първа балканска, отворил вратата, стъпил с единия крак на стъпенката и се подпрял на отворения джам.С две думи освен десния крак и дясната ръка дефакто си беше извън камиона.Е някой ако го сплеска кой ще е виновен.Ся някой ще каже де пише в правилника че не мога да карам с протегната ръка през прозореца.На ганьо това не можеш му го наби в главата, другите имат чувство ако не за отговорност поне за самосъхранение.

RUNNING WILD
26-01-2014, 13:42
ако е на светло тоя лист ламарина блести и ще го види а от завоя в тунела не го вижда щото седи като косъм вижда каросерията на камиона срещу него ама не и ламарината тя като легне е тънка,кажи кой е виновен като товара е обезопасен че не е имало крушки по ръба на ламарината ли и аз не знам или светлина в тунела че питаме Жорко да каже какво пише у закону.

jorko
26-01-2014, 13:55
ако е на светло тоя лист ламарина блести и ще го види а от завоя в тунела не го вижда щото седи като косъм вижда каросерията на камиона срещу него ама не и ламарината тя като легне е тънка,кажи кой е виновен като товара е обезопасен че не е имало крушки по ръба на ламарината ли и аз не знам или светлина в тунела че питаме Жорко да каже какво пише у закону.

Ти си този с дипломите, аз назубрих листовките за изпита...

RUNNING WILD
26-01-2014, 13:56
трактора къде карах курсове на него миналата година преди аз да се кача на него сгази момче го остави на полигона на място пред очите на 25 човека,полигона е равен и е обезопасен с ров ако тръгне некоя машина да падне в рова да изгасне те хората са се сетили.учителя отишъл до базата за минути и ги оставил и казал никой да не пипа трактора забранил им,добре ама едно момче хване та запали пусковия на ЮМЗ то без да провери на скорост ли е и на разменени ръчки,и трактора запали и тръгне и момчето се изплаши да не му се кара инструктора и хукне да гони трактора и се спъне на степенката на качване и падне и задната гума го размаже на място,имаш 16 години ама инструктора отговаря за тебе и ти не носиш отговорност какво ти каже той това правиш кога е до тебе в движение, да си бебе да те земе на ръце да си куче да те върже да не мърдаш,а закону какво казва,още едно военни се возят в камион и блъскат дете мой познат мъж на 50 години сега и му размазват 2 та крака с ЗИЛ като е на 14 години кара моторче Карпати и се е влачил с 2 патрави крака години наред после става барета и е охрана на Живков,капитана казва карай а зад волана е старшина и изпълнява,да ама на делото капитана вика той кара не аз а старшината той ми каза да карам да не спирам щото те и не спират даже,примери колко искаш за ред и закон.

---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:55 ----------


Ти си този с дипломите, аз назубрих листовките за изпита...

епа аз не съм дребнав нема да даваме на една диплома да застава между нас да ти дам една моя сложи си я на стената с твоя снимка па като ти дойдат гости кажи че си ти.

jorko
26-01-2014, 15:44
трактора къде карах курсове на него миналата година преди аз да се кача на него сгази момче го остави на полигона на място пред очите на 25 човека,полигона е равен и е обезопасен с ров ако тръгне некоя машина да падне в рова да изгасне те хората са се сетили.учителя отишъл до базата за минути и ги оставил и казал никой да не пипа трактора забранил им,добре ама едно момче хване та запали пусковия на ЮМЗ то без да провери на скорост ли е и на разменени ръчки,и трактора запали и тръгне и момчето се изплаши да не му се кара инструктора и хукне да гони трактора и се спъне на степенката на качване и падне и задната гума го размаже на място,имаш 16 години кама инструктора отговаря за тебе и ти не носиш отговорност какво ти каже той това правиш кога е до тебе в движение, да си бебе да те земе на ръце да си куче да те върже да не мърдаш,а закону какво казва,още едно военни се возят в камион и блъскат дете мой познат мъж на 50 години сега и му размазват 2 та крака с ЗИЛ като е на 14 години кара моторче Карпати и се е влачил с 2 патрави крака години наред после става барета и е охрана на Живков,капитана казва карай а зад волана е старшина и изпълнява,да ама на делото капитана вика той кара не аз а старшината той ми каза да карам да не спирам щото те и не спират даже,примери колко искаш за ред и закон.

---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:55 ----------



епа аз не съм дребнав нема да даваме на една диплома да застава между нас да ти дам една моя сложи си я на стената с твоя снимка па като ти дойдат гости кажи че си ти. намеси още десетина закона в напъните ти, ефекта е никакъв...

RUNNING WILD
26-01-2014, 19:00
закона е врата у поле,важи за тоя къде го знае.

jorko
26-01-2014, 19:24
закона е врата у поле,важи за тоя къде го знае.
Браво! :firstprize::big_bow_down:

RUNNING WILD
27-01-2014, 00:13
мъдро нали?типично по шопски

RUNNING WILD
29-01-2014, 10:51
ето сега една снимка не е много похвално за МВР ама щом може да ни снимат можеме и ние да ги снимаме нали?

http://www.youtube.com/watch?v=3H-cF6vhsHM&feature=youtu.be

RUNNING WILD
30-01-2014, 17:30
те още едно от днес къде не знам има ли го в закона,можеш ли да се мааш на сред пато и ората да те чекат да правиш задръстване?това е от Герена от днеска

http://www.youtube.com/watch?v=jC3fcb4RRxQ&feature=youtu.be