PDA

View Full Version : ВАС изтри мобилните камери на КАТ



Alexanderbb
30-01-2014, 19:18
Камерите, които следят движението по пътищата могат да бъдат само стационарни. Това решение беше взето днес единодушно от Общото събрание на съдиите на Върховния административен съд (ВАС).

Промяната означава, че на практика никъде по пътищата няма да може да има мобилни камери, с които да се установяват нарушителите. Ако все пак са направени кадри с такъв вид записващо устройство, то вероятно издадения на базата на тях електронен фиш ще може да бъде оборен в съда.

Днес ВАС взе решение и по още едно тълкувателно дело, отново свързано с МВР. То беше образувано по искане на омбудсмана Константин Пенчев, който попита административните съдии може ли да се обжалва пред съда заповедта на министъра на вътрешните работи, с която се командирова един или друг служител. Върховните съдии взеха решение, че въпросната заповед е индивидуален административен акт и подлежи на обжалване.

ФЕРАРИСТ
31-01-2014, 17:00
Малей, ся като почнат да връщат едни пари от глоби.....

Tonimir
31-01-2014, 18:10
Ам тия накупени мобилни камери, с какви пари са закупени? И що се купуват въобще, като още законно не е изчистен въпроса?

Пак някой група хора са прибрали едни пари ...

Lyubo
31-01-2014, 18:11
Малей, ся като почнат да връщат едни пари от глоби.....

А дано ама надали.

mordohy
22-05-2014, 20:03
ОИппалаааа!
Днеска на изхода на едно село, скрити в драките се бяха насадили катаджии с мобилна камера. понеже в тоя участък няма вече нищо друго освен ниви с картофи и ябълкови градини, всеки настъпва газта.. Написаха ми акт за превишение с 24 км/ч и съм бесен. Ако беше някъде, където си заслужава-училище, детска градина или просто да има хора, а то скрити в драките на пусия....
Точно това и писах във възражението.
Акта е писан неграмотно и неточно. Ще го посна малко по-късно.
Решен съм да се заяждам и аз.
Малко помощ няма да ми е излишна

Кайо
22-05-2014, 21:25
ОИппалаааа!
Днеска на изхода на едно село, скрити в драките се бяха насадили катаджии с мобилна камера. понеже в тоя участък няма вече нищо друго освен ниви с картофи и ябълкови градини, всеки настъпва газта.. Написаха ми акт за превишение с 24 км/ч и съм бесен. Ако беше някъде, където си заслужава-училище, детска градина или просто да има хора, а то скрити в драките на пусия....
Точно това и писах във възражението.
Акта е писан неграмотно и неточно. Ще го посна малко по-късно.
Решен съм да се заяждам и аз.
Малко помощ няма да ми е излишна

Они не мое са у драките....освен по нужда.....

mordohy
22-05-2014, 22:45
Они не мое са у драките....освен по нужда..... Остави това, ама и на снимката, която ми показаха се вижда точно това. Клони и драки.

Кайо
22-05-2014, 23:21
Остави това, ама и на снимката, която ми показаха се вижда точно това. Клони и драки.

Немат право се крият,требе да се виждат,тия са бакшиши.:strong:

lan
22-05-2014, 23:31
Извинявай колега mordohy,
Това къде се разиграва тази случка - около бензиностанцията ли или около разклона за Коняво?

mordohy
22-05-2014, 23:45
Извинявай колега mordohy,
Това къде се разиграва тази случка - около бензиностанцията ли или около разклона за Коняво?

Точно след последната отбивка в Ябълково има един черен път за една овощна градина. Бяха се разположили точно там зад една ябълка, обрасла с драки. На 50 метра от табелата. Там вече няма нищо. Всеки натиска газта. А бакшишите си спираха който си искат.

alfageorgi
23-05-2014, 00:00
Остави това, ама и на снимката, която ми показаха се вижда точно това. Клони и драки.

Единственият ти шанс да отървеш кожата е да успееш да докажеш , че си бил извън населеното място т.е. извън действието на ограничението от 50км/ч.Ако на целия клип /не само на снимката, която са ти показали/се виждат само клони и драки , както казваш т.е.никакви признаци-къщи , други постройки , улици , че си в населено място може и да ги извозиш.Ако обаче е обратното , на клипа се вижда , че се движиш на излизане от селото , както пише в акта , но в границите на населеното място гориш.Полицаите са направили точно това за което досега им отменяха електронните фишове , не са те оставили да си минеш и да ти го пратят после по пощата , а са те спрели непосредствено след като са констатирали нарушението , написали са ти акт за установяване на административното нарушение , а снимката и клипа са доказателството за него.Другият начин да ги прецакаш е да настояваш пред съда да се извърши проверка дали координатите на клипа по джи пи ес -т.е. мястото където е била камерата респ.полицейската кола/намират се в колонката в страни в дясно където ти е посочена скоростта/, съвпадат с посоченото в акта място-пътя между двете села.Ако има разминаване -т.е .камерата не е била на този път и то в границите на селото или непосредствено след края му пак духат супата. Можеш да посочиш също , че не са били обозначени ясно и видимо, което е тяхно задължение при осъществяване на контрол - чл.165 ал. 1 т.1 от ЗДв.П. , а са били скрити , както и си отразил във възражението при акта , но това е по-скоро минимално основание и то ако всичко друго е в твоя полза.

Alfa User
23-05-2014, 00:19
Преди време оборих акт на КАТ-Пловдив, и докато търсех как, попаднах на ето тоя кратък, но важен документ (не гарантирам обаче, че все още е нелегитимен уреда...)

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=21632&d=1245160374

mordohy
23-05-2014, 09:15
Единственият ти шанс да отървеш кожата е да успееш да докажеш , че си бил извън населеното място т.е. извън действието на ограничението от 50км/ч.Ако на целия клип /не само на снимката, която са ти показали/се виждат само клони и драки , както казваш т.е.никакви признаци-къщи , други постройки , улици , че си в населено място може и да ги извозиш.Ако обаче е обратното , на клипа се вижда , че се движиш на излизане от селото , както пише в акта , но в границите на населеното място гориш.Полицаите са направили точно това за което досега им отменяха електронните фишове , не са те оставили да си минеш и да ти го пратят после по пощата , а са те спрели непосредствено след като са констатирали нарушението , написали са ти акт за установяване на административното нарушение , а снимката и клипа са доказателството за него.Другият начин да ги прецакаш е да настояваш пред съда да се извърши проверка дали координатите на клипа по джи пи ес -т.е. мястото където е била камерата респ.полицейската кола/намират се в колонката в страни в дясно където ти е посочена скоростта/, съвпадат с посоченото в акта място-пътя между двете села.Ако има разминаване -т.е .камерата не е била на този път и то в границите на селото или непосредствено след края му пак духат супата. Можеш да посочиш също , че не са били обозначени ясно и видимо, което е тяхно задължение при осъществяване на контрол - чл.165 ал. 1 т.1 от ЗДв.П. , а са били скрити , както и си отразил във възражението при акта , но това е по-скоро минимално основание и то ако всичко друго е в твоя полза.

На клипа буквално се виждат само клони и драки и само в един промеждутък се вижда колата, на който половината от снимката са клони. Акта го писаха половин час, а през това време радара не работеше.
Нарочно поснах самия акт.
Вижда ли някой в него нещо нередно, защото знам, че най-лесно падат по процедурни нарушения.


Преди време оборих акт на КАТ-Пловдив, и докато търсех как, попаднах на ето тоя кратък, но важен документ (не гарантирам обаче, че все още е нелегитимен уреда...)

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=21632&d=1245160374

Алекс, това е от 2009-та. До сега все да са го узаконили.

Alexanderbb
23-05-2014, 09:53
Мога ли да кажа няколко неща.
1. Да започнем да си намираме вината в нас. Това че там няма нищо освен ниви и всеки настъпва не значи че не е в границите на населеното място. Важно е къде се намира табелата. Съвсем скоро всички нахранихме един колега за камерата преди Бургас.
2. Крият се в драките надали ще мине. Вярно че в такъв момент човек е афектиран но по-добре да помислим 2 мин и да пишем по-аргументирано. Нямаха обозначения, създаваха опасност за движението и дори да цитираме членове от закона. Може да се позовем че има обекти пречещи на коректната работа на уреда и вида на захранването му
3. Колега на клипа който си видял и твърдиш че не се вижда колата има ли момент в който ясно и отчетливо да се вижда номера и. Защото ако той не е ясно и отчетливо видим акта отива в коша.

mordohy
23-05-2014, 14:38
Мога ли да кажа няколко неща.
1. Да започнем да си намираме вината в нас. Това че там няма нищо освен ниви и всеки настъпва не значи че не е в границите на населеното място. Важно е къде се намира табелата. Съвсем скоро всички нахранихме един колега за камерата преди Бургас.
2. Крият се в драките надали ще мине. Вярно че в такъв момент човек е афектиран но по-добре да помислим 2 мин и да пишем по-аргументирано. Нямаха обозначения, създаваха опасност за движението и дори да цитираме членове от закона. Може да се позовем че има обекти пречещи на коректната работа на уреда и вида на захранването му
3. Колега на клипа който си видял и твърдиш че не се вижда колата има ли момент в който ясно и отчетливо да се вижда номера и. Защото ако той не е ясно и отчетливо видим акта отива в коша.

Колега, че не карах с тая скорост не подлежи на съмнение. бях някъде с около 60, но това е скоростта, с която карат такива като мен. Останалите фучат със 100-120. Разбирам от радари на много високо ниво и при интензивното движение, което имаше, вероятността да е грешно засичане е много голяма. Освен това, след като радара не е пуснат през цялото време,. то значи , че е манипулиран. Факта, че са спрели неправилно и нямаха никаква видимост е другият ми аргумент.
Но незнам дали го усещаш, но съм бесен, защото педалите, вместо да са половин километър по-нагоре, където действително има нужда от контрол, са се насадили на място, което е абсолютно пусто. Аз им плащам, мамка им д....ба и искам да спазват поне това . за което им плащат, тоест в каквото са се клели, а именно да служат за благото на хората и обществото.
Пак се отплеснах, ама още съм подпушил.
Разберете ме, че глобата от 100 лева за мене не представлява нещо особено. Още повече, че до сега имам само две глоби в живота и то в Гърция.
Тормози ме несправедливостта на подобни ситуации, за това и искам да им го начукам.
Ето за това и ви моля за помощ.
Прегледайте акта и ако има нещо, за което мога да се хвана, ще е най-добре.

Ladjov
26-05-2014, 13:49
Не трябва ли и свидетеля да се подпише на мястото където е обозначено под актосъставител . А ако откажеш да го подпишеш да се напишат имената му отдолу и там да се подпише пак ?

stu
26-05-2014, 23:49
На снимката която са ти показали цялото платно ли се виждаше?Ако не се е виждало се хвани за това , че най вероятно е имало друг автомобил ,който не се вижда от храстите ,и това най вероятно е неговата скорост.Настоявай да се приложи снимка от радарното устройство!!!Това ти е спасението, защото ако имат някъкво съмнение ще отменят акта, тъй като е много вероятно да не издържи в съда, а и на тях не им се занимава да ги мъкнат по съдилища.Ако всичко със снимката е наред, това ,че са спирали избирателно и са се криели няма да свърши работа.

mordohy
27-05-2014, 09:26
Снимката е само на муцуната на колата, а стъклото е закрито от клони. Движението е интензивно.
Интересно! След като те са в нарушение, защо съдът да не го взима под внимание. Нали нарушение, констатирано с друго нарушение е нищожно.

stu
27-05-2014, 10:29
Ако е само муцуната, пишеш , че това не е твоята скорост, тъй като е имало друга кола която е карала точно зад теб но не се вижда от кланите.Нека доказват , че не е било така.Само това , че са се крили няма да те спаси.

avvasilev
31-05-2014, 04:50
Малей, добре че не е Фиат форума, че там всеки с ореол!!!
Ти сравни ли серийните номера на радара с това, което пише в акта ... това е най-често срещаният номер - в даденото управление е минал метрология само един радар и пишат неговия номер в акта, а иначе засичат с всички устройства! Съвет към колегите - когато ви спрат с радар направете сверка на номерата и го пишете като "коментар", в общия случай акта веднага отива в коша!!!

Nimi
01-06-2014, 20:07
Миналата седмица се появи една статия за правата на водачите.. http://mall359.com/%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%82-1679-obiavi.html

Коментар за точно това има в последния ред на тълкувателното решението на ВАС по въпроса с мобилните камери (http://www.sac.government.bg/news/bg/2014221-0). Или по точно цитиране на ЗДвП.

Служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост.

чл.165.ал.1 ЗДвП (http://www.kat.mvr.bg/zakonch5.htm)

Ако не се лъжа трябва да има и поне един свидетелски подпис в акта.

dimitar_vd62
01-06-2014, 22:09
Я да питам че нещо не съм в час.Отдавна не са ме хващали в нарушение, което не значи че не правя де.:-DТа днес се поразходихме до Балчик и на връщане на правата между Албена и Кранево реших да я понастъпя, ма не с цел максимална скорост, ами да видя как ускорява щото на отиване имах чувството че тегля ремарке.Както и да е, ама в един момент видях муцуната на полицейска кола и набих спирачките.Обаче бях мнооого над разрешената скорост/май беше 70 или 90/ ,между 160 и 180.Колата е перфектна обаче ме гложди мисълта дали нямам фотосесия.Та питането ми е като те засекат с мобилна камера не те ли спират или ти пращат честитка.Бяха в другата лента, перпендикулярно напътя и не знам накъде засичаха.Кеф цена няма деба мааму.:wallbash:

stu
01-06-2014, 22:19
Вече са длъжни да те спрат, защото отмениха електронните фишове от мобилни камери.

ecotronic
02-03-2015, 00:19
Сега след като се връщат в употреба мобилните камери, се пояснява и това, че участъкът в който работи такава камера ще бъде обозначен.
Не коментирам дали това е правилно или не. Така гласи законът.
Та понеже съм сигурен, че това обозначаване далеч няма да се спазва, то питането ми е следното:

Получавам честитка за нарушение отпреди 2 месеца за място, където не е имало подобно обозначаване.

Как се доказва това?

Drag0
02-03-2015, 01:28
Аз видях една патрулка спряла и снимаше а на задните странични стъкла залепени бял лист на който имаше принтирана стилизирана камера и още нещо имаше. Ей това ще е обозначението !

ecotronic
02-03-2015, 01:56
Аз видях една патрулка спряла и снимаше а на задните странични стъкла залепени бял лист на който имаше принтирана стилизирана камера и още нещо имаше. Ей това ще е обозначението !

Ясно - пак някой ще си интерпретира закона, както му е угодно.

Има ли някъде ясно разписани правила за обозначаване на мобилните камери - подобно на тези за стационарните (не че за тях знам, но при тях обозначенията са такива, каквито следва да бъдат) ?

Drag0
02-03-2015, 02:07
Ясно - пак някой ще си интерпретира закона, както му е угодно.

Има ли някъде ясно разписани правила за обозначаване на мобилните камери - подобно на тези за стационарните (не че за тях знам, но при тях обозначенията са такива, каквито следва да бъдат) ?

Преди имаше информация на сайта на кат , къде ще бъдат мобилните камери в София. Аз мисля да погледна каква е глобата за каране с мръсни регистрационни номера ...

jorko
02-03-2015, 08:39
Преди имаше информация на сайта на кат , къде ще бъдат мобилните камери в София. Аз мисля да погледна каква е глобата за каране с мръсни регистрационни номера ...
50 лв.

dimitar_vd62
02-03-2015, 11:03
Май Веско беше споменал, а може и някой друг как в Европътъ го провокирал някакъв голф да се дърпат и после оп изненада - що превишаваш скороста.Там къде е обозначението на камерите.И какъв е смисъл да се знае къде са камерите - след тях газ до ламарините.Ми да измислят знаци "камера" и "край на камерата".Самото обозначение на камерите ще спести на данъкоплатеца милиони левове от други пътни знаци които просто стават излишни.Все едно на врата на някой министър да има табела "с подкуп до тук", а на обратната страна - "край на ограничението".Иначе викаме да се борим с войната по пътищата.И аз превишавам скороста и си нося последствията, слава богу само финасови и не мрънкам че ме изненадали някъде.Затова вече в града не карам като на извънградско, както каза Любо в една тема и беше абсолютно прав да си призная.

old alfist
02-03-2015, 11:28
Презумцията за поставяне на камерите е да се осъществи превенция.
Камерите трябва най-вече да плашат и да предизвикват заостряне вниманието на водачите в опасните участъци, спазвайки преценената скорост указана в знака, а обозначаването за наличие на камери, да подсказва, че автомобила навлиза в опасния участък, който може и да не е обозначен със знак.

Drag0
02-03-2015, 11:49
...

По закон трябва да те уведомят че те снимат. Ако променят закона ще почнем ние да ги снимаме тях какви глупости правят и не смеят.
Кофти е че сега камерите са настроени без толеранс.
1 км/ч по-висока скорост и ще получаваш честитка. Поне така се твърди.
И сега в задачата се пита : като караме стари коли и километража не е сигурно че е точен или пък собственика си е играл с размера гуми - караш с 45 за да си сигурен че ще спазиш 50. Това създава опасност за движението. Пробвал съм лично да карам с ограниченията и ме задминават от 2те страни разни и ме засичат и т.н. Примера от цв. лазаров където преди редовно имаше мобилна камера - това е 6 лентов булевард . Няма кой да ме убеди че там има някаква огромна опасност за движението ... прав широк път. Има 2 пешеходни пътеки , които се виждат от 300 метра, и е рядкост някой да пресича там. Почти всеки ден минавам от там и не съм виждал и 1 катастрофа, а не се кара с ограниченията. Това е така на наречената хранилка.

Друг въпрос : Като си гледаш по-често километража да не превишиш дали не си отклоняваш вниманието от пътя ?
Всички коли ли спират еднакво от 50км/ч ,на всички ли спирачките са еднакво добри ? Или гумите са еднакво добри на всички ?

old alfist
02-03-2015, 11:58
Това, че има пешеходни пътеки, не значи, че недобросъвестни пешеходци не пресичат, а нестандартните гуми са проблем, както може би и скоростните кутии.

ecotronic
02-03-2015, 11:58
Аз досега не съм видял стационарна камера, поставена на реално опасен участък, където спазването на ограничението е наистина важно. Така ще бъде и с мобилните. Убеден съм, защото откакто се помня в тая държава контролът на скоростта е имал всичко друго, като цел, но не и намаляването на произшествията.

dimitar_vd62
02-03-2015, 17:31
По закон трябва да те уведомят че те снимат. Ако променят закона ще почнем ние да ги снимаме тях какви глупости правят и не смеят.
Кофти е че сега камерите са настроени без толеранс.
1 км/ч по-висока скорост и ще получаваш честитка. Поне така се твърди.
И сега в задачата се пита : като караме стари коли и километража не е сигурно че е точен или пък собственика си е играл с размера гуми - караш с 45 за да си сигурен че ще спазиш 50. Това създава опасност за движението. Пробвал съм лично да карам с ограниченията и ме задминават от 2те страни разни и ме засичат и т.н. Примера от цв. лазаров където преди редовно имаше мобилна камера - това е 6 лентов булевард . Няма кой да ме убеди че там има някаква огромна опасност за движението ... прав широк път. Има 2 пешеходни пътеки , които се виждат от 300 метра, и е рядкост някой да пресича там. Почти всеки ден минавам от там и не съм виждал и 1 катастрофа, а не се кара с ограниченията. Това е така на наречената хранилка.

Друг въпрос : Като си гледаш по-често километража да не превишиш дали не си отклоняваш вниманието от пътя ?
Всички коли ли спират еднакво от 50км/ч ,на всички ли спирачките са еднакво добри ? Или гумите са еднакво добри на всички ?
Това толеранс от 1 км е доста пресилено, няма как да заковеш точно на 50, даже и да не си си играл с гумите или поради каквато и друга причина да е, тва само компютър може го постигне.Толеранса трябва да е в рамките на 10 км, иначе не мога си забода погледа само в километража, щото трябва някой да гледа пътя.А законите за снимането са правени не за нас а за депутати, министри, синчета и все такива палавници.Като не иска някой да се компрометира да се държи така че да не дава повод.Изпикал се малък Тошко пред мола и вече обиден че го компрометирали на обществено място.


Аз досега не съм видял стационарна камера, поставена на реално опасен участък, където спазването на ограничението е наистина важно. Така ще бъде и с мобилните. Убеден съм, защото откакто се помня в тая държава контролът на скоростта е имал всичко друго, като цел, но не и намаляването на произшествията.

Няма и да видиш, камери и радари има там дето пътя предразполага да се поотпуснеш и съответно урожая ще е по голям.Миналата година от Шабла до Албена карах с 40 щото такова беше ограничението на прав хубав път, като на всеки черен път отстрани се дублираше знака по устав.Е на кой ще му издържат нервите да кара 100 км с 40 щото евенуално можело да искочи комбайн.Ми той ако не се съобразява и ена дветри бири по пладне може и на абордаж във вратите да те вземе ако ще и с 10км да караш.Също и на почивка оня ден сигурно нямаше шофьор който да не цъкнаха - има стационарна камера след колелото и всички или поне 95% спазват ограничението щото я знаят, като я подминем и даваме малко газ, кой повече кой по малко и хоп, на спирката патрулка обърната наобратно и та снима начи с кеф, дет са вика сам се нахендряш.Камерите за мене нямат дисциплиниращ ефект на такива места а са хранилки за бюджета.Стационарните трябва да са на места където да те принудят да намалиш с цел да се осигури безопасноста в даден рисков район както на водачите так и на пешеходците, пък ако не ебаваш си носиш последствията.Даже на такива места глобите трябва да са завишени щити хем те предупреждават хем си нагъл.За мобилните трябва да са на различни места и необозначени и си правиш сметката как ще караш, така ще предобием навика да спазваме ограниченията.То подобна беше и практиката след ремонт да "забравят" някой знак. Абе не може се угоди на всички ама пък и не трябва да си играем на котка и мишка.

ecotronic
02-03-2015, 18:00
Навсякъде се казва, че след обнародването на промяната в закона и изготвянето на съответните правилници...

1 - Местоположението на мобилните камери ще се обявява ежедневно на сайта на пътна полиция.

2 - Мобилни камери могат да се ползват само в автомобили а отличителните знаци на полицията.

ФЕРАРИСТ
02-03-2015, 18:48
За пеш пътеки през път с много платна - такава дивотия може да се види само в БГ, на запад когато такова нещо пресича път с повече от 1 платно в една посока има светофар......тука 4 платна в една посока и пльосната пеш пътека.......

jorko
02-03-2015, 19:08
За пеш пътеки през път с много платна - такава дивотия може да се види само в БГ, на запад когато такова нещо пресича път с повече от 1 платно в една посока има светофар......тука 4 платна в една посока и пльосната пеш пътека.......

И това не помага особено май... на Казичене на околовръстното сложиха светофар, който е и на режим, а не само на копче и пак хората си пресичат на 50 м. от него без да им пука...

ФЕРАРИСТ
02-03-2015, 19:18
Тва вече е друго, манталитет и възпитание, превъзпитанието ще отнеме време но все някой трябва да го започне......а тия дето трябва да го почнат са ебаси презервативите......
Пешех. пътека пресича 6 платна на оживен път с много пресичащи на софийския универстиет - тва който го е начертал там трябва да бъде бит и сексуализиран......един бус да имаш отстрани и няма как да видиш пешеходеца......

old alfist
02-03-2015, 19:23
Преди няколко години слагаха камуфлажни патрулки по пътищата и имаше голям ефект.

dimitar_vd62
02-03-2015, 20:06
Вече втори път виждам на светофара пред нас светещ червено, късно вечер да профучават коли със огромна за населено място скорост.Като казвам огромна нямам пред вид 80 дори 100км, все толкова не карам от вчера и мога да преценя със 100 ли се движи или със 140-50.Дори няма опит да намали понеже им виждам стоповете в гръб, съвсем съзнателно минават на червено, виждат го от поне 300 метра, но целта му е да мине, и е въпрос на време да стане някоя наистина ужасяваща катастрофа с нищо неподозиращ човечец който си минава чинно на зелено.Къде е полицията, как се прилага закона.За да се промени манталинтета и на пешеходеци и на водач закона трябва да се налага.Ма за икономии спестяваме обхода на патрулките, които пък си стоят на кръстовището зад нас дето посред нощ няма какво да им наруши съня.И понеже има и камери коита снимат от три места, знам понеже съм глобяван за неправилно паркиране в този участък и повярвайте всичко си се вижда идеално на записа, сигурно ще има обжалвания по една или друга причина и е ти рецидивист на пътя.Така е понеже полицаят който ми показа записа с мойто паркиране се разговорихме и ми показа фрапиращи записи чиито водачи са се отървали по една или друга причина благодарение на вратички в закона.Надявам се жените им да им се възхищават на голямата работа която са.Същото е и със пешеходците, има подлез който е чист и обитаем 30 метра по надолу, но като се връщат от мола решават да прибягат през това кръстовище а то няма пешеходна пътека защото е със заграждения и не е предназначено за пешеходци/Т - образно е, булеварда с още един път, допълнителния има пешеходна пътека булеварда не, даже от другата страна няма тротоар а градинка/.Обаче полицейска кола пред очите ми спира да даде път на такъв нарушител.Не че трябваше да го сгази, ама можеше да спре и да го глоби или поне конско да му изчете на мизерника.Тва е положението закони ташаклийски, органи фиктивни, тарикати бол.

old alfist
02-03-2015, 20:42
Най-лошото е когато засичат за 90 и 140км/ч. - всичките ми нарушения са там.

mordohy
03-03-2015, 15:00
Истината, колеги , е радардетектора и колегата отсреща. До като ни уптавляват такива мизерници-мизерна полиция ще имаме. Като гледам какви селянки с изкривени мутри, просташки физиономии, кривокраки и мърляви назначават за полицайки, то няма как и цялата система да не е съставена от подобни боклуци. Направо ме е срам да ги гледам.

nhg
03-03-2015, 18:59
.... Като гледам какви селянки с изкривени мутри, просташки физиономии, кривокраки и мърляви .....

Не че нещо, ама ми се струва, че това все пак не е 'Мис/Мисис БГ' - все пак са назначени с друга цел; то като се замислиш и мъжете не са победители от конкурс по красота и харизма... :gives[1]:
По-скоро според мен би трябвало да минават тест за някаква елементарна квалификация - IQ, english и пр. (Примерно в братска Румъния са ме спирали 5-6 пъти и ВИНАГИ говореха английски, тук не съм съвсем сигурен че така стоят нещата).
Отделен е въпроса за полицията и това как тя (не) си върши работата и каква би трябвало да бъде

ПС: Кво ся, ние грозните да мрем от глад ли?!?

mordohy
04-03-2015, 09:39
Не може в едно изродено същество, с явни белези на вътрешно-селско оплождане, което като говори грачи, да има мозък в главата. За какъв коефициент за интелигентност говориш, като самите тия, които определят критериите са вифаджии. Тоест разбират само от "съчетание с бухалки".
Преди година гледах някакъв протест в Москва. Беше на някакъв булевард, а там булевардите са като в Приж. над 50 метра ширина. Носеха и толкова широк плакат. Излязоха точно шест милиционерки. Хванаха и събраха плаката, сгънаха го прилежно и с усмивки на лицата укротиха цялата гневна тълпа. Протестираха за някакво изнасилване на момиче. Влязоха сред хората и спокойно обясняваха и много скоро протеста взе друг обрат. До една бяха елегантни жени и покориха тълпата не с физическа сила, а с чар и обаяние. Сигурно не бяха прости и тъпи уйкьови и батьови.
Като идеш в Италия огледай се за полицайки и карабинерки! Ако не са красавици, то поне са стилни и стегнати жени. Там им е и силата!
И престани да ми се правиш на кавалер, защото пред себе си нямаш дами!
капиш?:big_beer:

stu
04-03-2015, 10:41
Внимавайте, защото масово започнаха да снимат.В Пловдив почти всяка сутрин са застанали срещу Технополис и снимат идващите от Лаута.Много често снимат и на завоя на метро идващите от кръстовщето на комина.

mordohy
05-03-2015, 10:27
Почти през ден става така, че някой с телефон на ухото си кара така, какъвто му е разговора. Един явно крещеше на жена си и показа на яве, какво ще и стори. Изтряска тоя пред него. Ако такива ги разстрелват с камерите-добре. Лошото е, че пак ще има избирателност.

jorko
05-03-2015, 19:27
Внимавайте, защото масово започнаха да снимат.В Пловдив почти всяка сутрин са застанали срещу Технополис и снимат идващите от Лаута.Много често снимат и на завоя на метро идващите от кръстовщето на комина.

Интересно... след като промените в ППЗДвП, които касаят новия знак за обозначаване, влизат в сила 3 м. след обнародването в държавен в-к...

Drag0
05-03-2015, 19:57
Аз видях полицейски коли в засада още средата на Февруари. Но бях без радар детектора за да кажа със сигурност .

jorko
05-03-2015, 20:07
Аз видях полицейски коли в засада още средата на Февруари. Но бях без радар детектора за да кажа със сигурност .

И това не е гаранция...

nhg
05-03-2015, 21:08
Не може .....
И престани да ми се правиш на кавалер, защото пред себе си нямаш дами!
капиш?:big_beer:

Виж сега, нямам ни най-малко намерение да се правя на кавалер - не е като да отворя врата на някоя г-жа/г-ца и да я пусна да мине например...
Идеята е, че те са там за да свършат определена работа, която НЯМА НИЩО ОБЩО с физическата красота (което също е субективно). По твоята логика примерно може да искаме полицайките да имат определени см гръдна обиколка или минимална дължина на косата примерно. Не, благодаря! Достатъчно са ме стригали в училище - хората НЕ СА еднакви! Предпочитам някаква грозновата леличка полицайка да ме спре и да ме респектира с държание и начин на общуване отколкото някоя неуспяла актриса/манекенка/пайнерка да не знае как да ми поиска документите за проверка.
Примера с Москва е показателен именно с начина на държание на въпросните милиционерки, не с това как са изглеждали.
И последно: ако те спре полицай циганин (или ром ако предпочиташ) как би реагирал? Обзалагам се, че поне половината 'шофери' ще го псуват още преди да се е представил....
Ами ако полицаят е негър? Или албинос?
Сигурен съм, че знаеш какво имам предвид - предразсъдъците не помагат

stu
08-03-2015, 17:22
Аз видях полицейски коли в засада още средата на Февруари. Но бях без радар детектора за да кажа със сигурност .
Моя съм го монтирал до плафона и изабщо не го махам.Почти винаги когато засека такава кола в засада детектора отчита на Х или Ка, поне километър преди това, освен ако не са спрели някой и изключили радара.

mordohy
08-03-2015, 21:38
Виж сега, нямам ни най-малко намерение да се правя на кавалер - не е като да отворя врата на някоя г-жа/г-ца и да я пусна да мине например...
Идеята е, че те са там за да свършат определена работа, която НЯМА НИЩО ОБЩО с физическата красота (което също е субективно). По твоята логика примерно може да искаме полицайките да имат определени см гръдна обиколка или минимална дължина на косата примерно. Не, благодаря! Достатъчно са ме стригали в училище - хората НЕ СА еднакви! Предпочитам някаква грозновата леличка полицайка да ме спре и да ме респектира с държание и начин на общуване отколкото някоя неуспяла актриса/манекенка/пайнерка да не знае как да ми поиска документите за проверка.
Примера с Москва е показателен именно с начина на държание на въпросните милиционерки, не с това как са изглеждали.
И последно: ако те спре полицай циганин (или ром ако предпочиташ) как би реагирал? Обзалагам се, че поне половината 'шофери' ще го псуват още преди да се е представил....
Ами ако полицаят е негър? Или албинос?
Сигурен съм, че знаеш какво имам предвид - предразсъдъците не помагат
Аз пък знам, че много добре знаеш за какво става въпрос, ама се правиш на ударен.
Точно невъзможността им да си свършат работата ме дразни.
Не може момата да е патрава и кривокрака и да може да тича добре. Ясно е, че ще се пльосне на първите десет метра. Не може да е кривогледа и да има добър обзор. Не може да е със спусната дълга коса и да не е уязвима. Не може да си закачи шапката на кобура и да се разчита, че ще отреагира адекватно. Не може да е с диплома 3.13 от основното училище и да си мислиш, че ще има нещо в главата.... не може.......
Вярвай ми, знам за какво става въпрос!

nhg
08-03-2015, 21:58
Аз пък знам ....

За същите неща ми беше думата: колко ще да е кривокрака - важното е да тича 'за норматив' (ако се сещаш преди няколко години Майкъл Джонсън бягаше като патица, ама направи невиждани дотогава времена); за спуснатата коса е ясно, за дипломите... бях писал, че не е лошо да минават нещо като IQ тест примерно
Говорим за едни и същи неща... ама май на различни езици
Както казва един мой колега - 'всичко е ясно' :cheers:

lordliness
09-03-2015, 14:24
Миналата седмица патрулка стоеше върху един от надлезите на магистралата и сигурно снимаше от там

mordohy
09-03-2015, 18:01
За същите неща ми беше думата: колко ще да е кривокрака - важното е да тича 'за норматив' (ако се сещаш преди няколко години Майкъл Джонсън бягаше като патица, ама направи невиждани дотогава времена); за спуснатата коса е ясно, за дипломите... бях писал, че не е лошо да минават нещо като IQ тест примерно
Говорим за едни и същи неща... ама май на различни езици
Както казва един мой колега - 'всичко е ясно' :cheers:

IQ тест се минава. Аз съм го полагал три пъти. Два пъти го взех с отличен, но проблемът е, че бях след 24-часов купон, махмурлия и ми беше все тая , дали ще го взема. Всъщност исках да ме скъсат. Третият бях отпочинал, бодър и в отлична кондиция. На 45 покрих нормативите с отличен за 20-25 годишните. На теста бях също на висота.
Резултатът:
Интелигентност значително над средната, което означава, че е труден за контролиране, мисли самостоятелно и има изградена устойчива ценностна система. Следователно може да е корумпиран!( какъв извод само)
За физическите нормативи:( би трябвало да пишат, че съм в чудесна кондиция, за разлика от медузите, дето едвам завършиха ходом 1.5 километровото трасе) Нищо подобно!
Индивидът показва индивидуализъм и склонност да се самоутвърждава.


Резюме:
Егоист, с високо мнение за себе си, неконтролируем, със свои представи за обществените отношения, склонен към корупция, неподходящ за екипна работа......
П.П Да се уточни, как изобщо е преминал предишните тестове!


Ето това е во кратце решението на алкохолозите на Левски Спартак. Да преминеш, трябва да имаш IQ под 100, по-добре под 80, а най-добре под 60.
Достатъчно е да могат да изпълняват прости команди, като караулните песове.
Освен това и да не са физически добре, защото току-виж засенчили началниците си.

Да уточня, че тогава не съм се кандидатирал за работа, а просто бяха рутинни изпити и прегледи на хора, дето е добре да видиш, дали не са изпаткали.:spiteful:

dimitar_vd62
09-03-2015, 19:56
...........
Резюме:
Егоист, с високо мнение за себе си, неконтролируем, със свои представи за обществените отношения, склонен към корупция, неподходящ за екипна работа......
П.П Да се уточни, как изобщо е преминал предишните тестове!
.......

:spiteful:

Още от първия ден в тоя форум знаех що за стока си, но мисля че преувеличаваш, верно че мордохайското като един истински егоист го пазиш само за себе си, но по отношение на екипната работа съм чувал/аз лично не съм го виждал/че на културни мероприятия свързани с разследването на нечия свинска смърт вземаш дейно участие в екипа специалисти.

Drag0
09-03-2015, 20:14
Аз видях една патрулка спряла и снимаше а на задните странични стъкла залепени бял лист на който имаше принтирана стилизирана камера и още нещо имаше. Ей това ще е обозначението !

Днес видях още една "маркирана" по този начин.

ecotronic
09-03-2015, 20:32
Днес видях още една "маркирана" по този начин.

Да и аз видях. И не знам защо се сетих за моя добър стар приятел - хантирадарът :)

mordohy
09-03-2015, 21:46
Още от първия ден в тоя форум знаех що за стока си, но мисля че преувеличаваш, верно че мордохайското като един истински егоист го пазиш само за себе си, но по отношение на екипната работа съм чувал/аз лично не съм го виждал/че на културни мероприятия свързани с разследването на нечия свинска смърт вземаш дейно участие в екипа специалисти.

Това е долна инсинуация!:crybaby:

Не само на свински погребения взимам участие!:drunk:

Днеска, около 19.10 след бул. Европа на околовръстното Снупъра изрева на "Лазер"
Не Лазар:spiteful:

lordliness
20-03-2015, 18:04
Тръгват цивилни коли с радари!
http://www.plovdivnews.bg/bulgaria/5642-vnimanie-tragvat-tzivilni-koli-s-radari

RPWWD
27-03-2015, 20:27
Тръгват цивилни коли с радари!
http://www.plovdivnews.bg/bulgaria/5642-vnimanie-tragvat-tzivilni-koli-s-radari

Да, бе, тъмносини, бели и червени астрички със затъмнени джамци ;-)

lordliness
27-03-2015, 22:45
Кой ги знае, но ги видях как стояха над магистралата и си снимаха като че ли.