PDA

View Full Version : Предложение към Модераторите.



Gecata
27-02-2007, 09:42
Колеги забелязах, че 156-ците 166-ците и 147-ците с падането на цените и за наше щастие се "навъдиха" все повече из форума.
Затова смятам за разумно предложение общия подраздел 147/156/166 и Гт да се раздели поотделно за моделите. Както е за 145/6 отделен за 155 и отделен за 164.

Все пак така търсенето, писането и въобще информацията ще е по-лесно споделяна.

Надявам се да се приеме предложението ми!
Смятам че е разумно.

valjo
27-02-2007, 12:44
Колеги забелязах, че 156-ците 166-ците и 147-ците с падането на цените и за наше щастие се "навъдиха" все повече из форума.
Затова смятам за разумно предложение общия подраздел 147/156/166 и Гт да се раздели поотделно за моделите. Както е за 145/6 отделен за 155 и отделен за 164.

Все пак така търсенето, писането и въобще информацията ще е по-лесно споделяна.

Надявам се да се приеме предложението ми!
Смятам че е разумно.
ами тези автомобили са на една и съща платформа, затова са обединени
което важи за окачване на 147 е вярно и за 156 и за ГТ
двигателите са също еднакви за едни и същи години на производство...
това е идеята....

само 166 е изключение, но там пък са твърде малко колите за да ги отделим в самостоятелен раздел ...

Gecata
27-02-2007, 13:04
Горе долу е така ама не баш.

Примерно: Изгаря ми крушката за осветление на таблото на 147-цата, едва ли се разглабя таблото по-един и същи начин, за да занимавам и тия със 156 тиците нали.

Интересува ме налягането в гумите на 156 ама то едва ли е същото като на 147.

Интересува ме как да си сваля въздушния филтър на 166-цата.

Ами акумулатора?

Искам да сваля кората на задна врата на 147. Не е като на 156! Нали!

И хиляди и хиляди такива неща. Замислете се!

Ами какво нима двигатела на 145/6 1.6ТС 1.8 ТС, 2.0 ТС 1.9 ЖТД не е същия като на 156? Да ама са в различни раздели.

Време е малко да се раздвижи секцията. Все пак времената се менят.

Както казах все повече са тези с 147/156/166 и ще стават все повече.

Тези от предишното поколение 145/6 , 155, 164 как са отделно. А тези не са.!?

Просто когато е създавана секцията са били малко ама това вече не така!

Малко разум и обновление няма да са излишни за да е приятно на всички.

Gecata
27-02-2007, 13:14
Ааа и още нещо тия с ГТВ/Спидер да не са повече от 156 или 166 ама са в отделен аздел.
Замислете се бе хора това
147/156/166&ГТ е много дразнещо.

Слагате цяло една епоха от Алфа Ромео в един раздл.
Това не нормално. Както казах:
Просто когато е създавана секцията 147/156/166 са били малко, ама това вече не така!

Не бъдете закостенели като Католическата църква. :tooth:

valjo
27-02-2007, 13:54
човек .... не ми се иска да ти влизам в тона, НО

айде замисли се ти:)

това разделение е правено след МНОГО мислене и обсъждане, много за и против, и много аргументи, от много хора, сведущи и във управлението на форуми, и в техническата част...

не ми се навлиза в чак такива детайли

масовия автомобил е 156, и той дълго ще остане такъв ...147 и ГТ са единични бройки, но това не значи че не трябва да са представени

GTV/Spider са в производство от 94та до 2004та (най дълго произвеждани от всички) и както виждаш раздела им е достатъчно оживен

166ци имат 4 човека, от които само един е активен форумист

мисли малко и ти преди да вкарваш чак такива крайни емоции и оценки :)

BatVas
27-02-2007, 13:57
Е то по тая логика трябва да разделим и 145/146 на две - щото едните са боксери - другите не, щото таблото не едните е преди фейслифта различно след фейслифта, а най последните са с различни барабани спирачки, комп, и други.

Като правихме последното подреждане на разделите и имаше гласуване и различни варианти - за това се гласува - това се прие.
Има и още един проблем - ако сега ги разделяме ще трябва да се прехвърлят всички теми за да се отсеят тези за 156, от тези за 147, ГТ,166. Да обаче в много от случайте се говори и за 147 и за 156 - защото да речем окачване или двигател се обсъждат , а те са еднакви - тогава къде да сложим темата - ако я сложим при 156 - тази тема ще липсва в 147 и обратното. Просто колите са от един период.
ГТВ и Спайдер са пък коренно различни като концепция и за това са отделно.
И пак казвам - за разделението беше гласувано в форума. Няма смисъл да го разделяме и да остава един почти мъртъв раздел - 166 и още един такъв 147(щото са малко а имат много общо с 156.)
Тогава също го обсъждахме. Ако решим може и на дизел - бензин да ги разделим - ама не е необходимо.

EvgeniiM
27-02-2007, 14:04
Абе вие пък , бавномислещи такива- в ауди форумите по света вече делят А4 преди и след фейслифта в различни раздели

BatVas
27-02-2007, 14:09
Абе вие пък , бавномислещи такива- в ауди форумите по света вече делят А4 преди и след фейслифта в различни раздели

Абе мани го света.
Да направим и отделен раздел за ГТ - там има двама човека да си пишат двамцата и ако имат проблем с окачването или двигателя - няма да им отгоеври никои - щото хората със 156 и 147 няма да влизат в този раздел(макар да са с еднакво окачване и двигател) - както аз не влизам в раздела за 33-ки.

Опа - намерих резултата от гласуването , а то е от 2006 година.
резултат- 156/147/ГТ/166 заедно ; GTV/Spider отделно
85%


подкрепено от 85%

В другия възможен отговор 156 беше отделно 15%,

Има и още една такава тема в този раздел и там се е стигнало до извода да не е отделно.

EvgeniiM
27-02-2007, 14:19
Абе друго си е форума да е три екрана дълъг

Gecata
27-02-2007, 14:51
Добре де, добре, горе долу се съгласих.

Ама не мога да разбера 145/6 един раздел, 155 друг раздел, 164 друг.

А при новите от същите класове, не.

Ми добре, щом се е гласувало. Ок. Приемам и се съобразявам.

Обаче да знаете, че помня. И един ден като станат три отделни категории ще Ви напомня че съм бил прав. Рано или късно това ще стане. Като изчезнат 145/155/164 тогава да видиме. Колко 164 има сега а? А след 5 години. Ама нищо аз съм търпелив. Ще чакам.

Тва за Католическата църква май беше шега, ама не съвсем.

Колега ЕвгенииМ, я кажи кво съм ти направил че се заяждаш с мен!?
:shock:


В ауди форума А3/А4 са заедно, както и 80/90 както и 100/А6 без разлика стари-нови, фейс или не.


Аз имам чувството, че като зема 166-цата и доида на някоя среща ще ме :bash: :dark2:

Аиде по-полека клега!

EvgeniiM
27-02-2007, 16:00
Не се заяждам, така си говоря - чудно ми е как ги мислиш тея теми дето ги пускаш- това за разделите е дъвкано хилядократно . И се бъзикам за Аудито но в голяма степен те разбирам - може да си влюбен в циганка но би се оженил за баварка която знаеш че няма да те предаде никога нали . Пък и аз не налитам на бой по принцип , имам други слабости :lol:

Gecata
27-02-2007, 17:34
И се бъзикам за Аудито но в голяма степен те разбирам - може да си влюбен в циганка но би се оженил за баварка която знаеш че няма да те предаде никога нали . Пък и аз не налитам на бой по принцип , имам други слабости :lol:

Аз не за бой си мисля бре колега!
Имаш една бира от мен за тоя пост.
:cheers:

Pinky
27-02-2007, 17:43
По някое време 164 ще влезе в класиките и готово ;-) Може би и 155, но това не се очертава да стане скоро сякаш.

EvgeniiM
27-02-2007, 18:01
И се бъзикам за Аудито но в голяма степен те разбирам - може да си влюбен в циганка но би се оженил за баварка която знаеш че няма да те предаде никога нали . Пък и аз не налитам на бой по принцип , имам други слабости :lol:

Аз не за бой си мисля бре колега!
Имаш една бира от мен за тоя пост.
:cheers:

е няма и да те гониме , аз даже добре посрещам гости ( има препатили из форума )
Приятна вечер и благодаря за бирата

BatVas
27-02-2007, 18:04
И се бъзикам за Аудито но в голяма степен те разбирам - може да си влюбен в циганка но би се оженил за баварка която знаеш че няма да те предаде никога нали . Пък и аз не налитам на бой по принцип , имам други слабости :lol:

Аз не за бой си мисля бре колега!
Имаш една бира от мен за тоя пост.
:cheers:

Колега хубаво е да има предложения - аз не казвам , че няма да стане.
След времи като станат ретори 164 и влезат в ретро - ще има промени - но сега е прекалено скоро след предната промяна и не се е наложило.
Иначе виждам , че раздела за 156 стана доста активен в сравнение с преди 2 години.
Аз самия доста го чета - защото се интересувам от следващата си кола - ама се колебая между 156, 147,ГТ и ми е добре , че са заедно :wink: :cheers:

valjo
27-02-2007, 18:43
мда 164 раздела напоследък няма никаква активност, и след още някоя годинка....:)) въпреки че той па няма общо с трансаксиалните класики, та ще видим:)

75 2.0 turbo
28-02-2007, 00:06
само посмеите да успамите раздела ни с тея кораби предняци :twisted:

virusalfa
28-02-2007, 00:11
мда 164 раздела напоследък няма никаква активност, и след още някоя годинка....:)) въпреки че той па няма общо с трансаксиалните класики, та ще видим:)По-слабо разваляеми са,затва :idea: А и в повечето случаи който има такава си я кара в сервиз и дори не знае за този форум :idea:

virusalfa
28-02-2007, 00:12
По някое време 164 ще влезе в класиките и готово ;-) Може би и 155, но това не се очертава да стане скоро сякаш.Нема да влезе в класиките,класиките са си класики :idea:

virusalfa
28-02-2007, 00:17
Добре де, добре, горе долу се съгласих.

Ама не мога да разбера 145/6 един раздел, 155 друг раздел, 164 друг.

А при новите от същите класове, не.

Ми добре, щом се е гласувало. Ок. Приемам и се съобразявам.

Обаче да знаете, че помня. И един ден като станат три отделни категории ще Ви напомня че съм бил прав. Рано или късно това ще стане. Като изчезнат 145/155/164 тогава да видиме. Колко 164 има сега а? А след 5 години. Ама нищо аз съм търпелив. Ще чакам.

Тва за Католическата църква май беше шега, ама не съвсем.

Колега ЕвгенииМ, я кажи кво съм ти направил че се заяждаш с мен!?
:shock:


В ауди форума А3/А4 са заедно, както и 80/90 както и 100/А6 без разлика стари-нови, фейс или не.


Аз имам чувството, че като зема 166-цата и доида на някоя среща ще ме :bash: :dark2:

Аиде по-полека клега!И ти ,и аз не знаем колко 164 има :idea:
Но,че има-има и то дори по щатите :wink: А пък който има е фен(не става въпрос за дизел,де) :wink: