PDA

View Full Version : Що е туй - мебел онлайн



bstanishev
07-02-2014, 22:40
Аз пък понеже се преквалифицирам вече и взе да ми става любопитно. Някой от вас купувал ли е / би ли си поръчал мебели онлайн? Не иде реч просто ей така да хвърлите едни пари, а да видите и снимки и спецификации, размери, материал. Един вид, да си знаете какво точно получавате (хич да не е, начина, по който се купуват колите от чужбина не е много по-различен, пък качествени излизат :D ).

Та понеже започнах работа в един магазин в Пловдив, който предлага и онлайн продажби/доставка навсякъде, интересно ми е мнението на колегите.

GORETEX
08-02-2014, 19:10
пазарувам онлайн от няколко години
бюро и стол,за компа с доставката ми излязоха 120лв
цената,която ми искаха тук беше 200лв
оставям избора на вас
просто няма разлика ....нито производител,нито качество...разликата е че единия печели от 1 бройка,другия от 10....по-малко персонал,по-ниски разходи,по-ефективно...не виждам къде е проблема :)

dimitar_vd62
08-02-2014, 20:32
Ми наскоро купувах ъглов диван за хола.Не е все едно да го гледаш на снимка и на живо.На живо ми хареса повече и то след като го бях "зачеркнал" онлайн.Освен това размерите онлайн, пък и на живо бяха с 10 см завишени, за да се "застраховали".Ако не бях с рулетка да премеря че е точно 230 см вместо обявените 240 щях да го пропусна.Някаква тъпа мениджърска логика.Някои работи бих купил и то такива за които имам жива представа.Не е зле да има добър снимков материал от няколко ъгъла със РЕАЛНИ размери.Например масичка, сложи отгоре и бутилка вино и две чаши, или до нея дискретно някаква табуретка или друг предмет като цяло да добие човек по истинска придстава за размерите.Кофти е снимка обработена на някъв редактор и масичката да стои на бял фон като чертеж.

bstanishev
09-02-2014, 10:39
Е, поне нямаше отрицателни отговори :) (от два) :)
Тепърва ще се занимавам с промяна точно на картинките и описанията, информацията ми беше полезна :)
Иначе, ако някой иска да разгледа и даде някой-друг акъл от потребителска гледна точка, може да посети сайта - Мебели ИДЕА - Пловдив (http://www.mebidea.com).

Ще са ми интересни коментарите ви.

Ladjov
09-02-2014, 11:03
електронния магазин предразполага . Първо да научиш че има такава фирма и какво предлага тя . Второ да прегледаш асортимента на спокойствие от вкъщи и да се ориентираш в цените .

Купувах малко бюро за офиса . Първо разгледах в интернет , кой какво предлага . После след като си набелязах магазините ходих и гледах на живо .

GORETEX
09-02-2014, 11:44
Е, поне нямаше отрицателни отговори :) (от два) :)
Тепърва ще се занимавам с промяна точно на картинките и описанията, информацията ми беше полезна :)
Иначе, ако някой иска да разгледа и даде някой-друг акъл от потребителска гледна точка, може да посети сайта - Мебели ИДЕА - Пловдив (http://www.mebidea.com).

Ще са ми интересни коментарите ви.
нещо не намерих доставка,то хубаво майна сити,ама не всички сме майни....

ivan dimitrov
09-02-2014, 12:11
На мен не ми харесва името. Изглежда К - то "случайно" е заменено с Д. Получава се нещо като SONY и SOONY. При примерно 50 резултата в Гугьл, това ще е последното което ще прегледам, ако вьобще го направя.

bstanishev
09-02-2014, 13:49
На мен не ми харесва името. Изглежда К - то "случайно" е заменено с Д. Получава се нещо като SONY и SOONY. При примерно 50 резултата в Гугьл, това ще е последното което ще прегледам, ако вьобще го направя.

И.Д.Е.А. всъщност е абревиатура. Не е търсена връзката с ИКЕА. Означава Интериор, Дизайн, Екстериор и Архитектура.

GORETEX, Доставката зависи от артикула. Ползва се куриерска фирма с преференциални условия. Тя вече си се изчислява при конкретна питанка.

Ladjov, магазина е на 3 етажа, нещо като мини-мол. Ориентацията онлайн е за препоръчване :)

ivan dimitrov
09-02-2014, 14:03
Означава Интериор, Дизайн, Екстериор и Архитектура.


Схващам идеАта, за сьжаление стечението на обстоятелствата е кофти.

bstanishev
09-02-2014, 14:10
Схващам идеАта, за сьжаление стечението на обстоятелствата е кофти.

Няма как да го променя това :)
Ама пък магазина вече 10 години си е същия, така че... не е като да е някакъв нов. Само сайта доста е бутан и трябва да се оправя :)

vovata
13-02-2014, 20:20
Око да види, ръка да пипне !!! И пак някъде дребен шрифт и пак някой да се презастрахова (горния пост) и пак ........
Приятелско семейство 8 месеца имаха разправии за една маса с 6 стола - объркани тапицерии ,счупени столове и тн.
Онлайн до 50 лв. всичко друго - око и ръка !!!!
Не забравяйте, живеем в република България !
Потребителя ВИНАГИ ИМА ПРАВО да бъде преебан !

bstanishev
14-02-2014, 18:47
Око да види, ръка да пипне !!! И пак някъде дребен шрифт и пак някой да се презастрахова (горния пост) и пак ........
Приятелско семейство 8 месеца имаха разправии за една маса с 6 стола - объркани тапицерии ,счупени столове и тн.
Онлайн до 50 лв. всичко друго - око и ръка !!!!
Не забравяйте, живеем в република България !
Потребителя ВИНАГИ ИМА ПРАВО да бъде преебан !

Съгласен съм, колега. При нас има отдел, който се занимава с рекламациите. Все пак, нещата не зависят на 100% от нас и сме предоволни да сме свързочник между потребители и производители. Не е имало клиент, на когото да не се обърне внимание. Често се случва, при самото сглобяване, клиента да си счупи въпросното изделие, тогава няма как да се поеме какъвто и да било ангажимент. Ако сглобиш дадена маса и после изпуснеш чук отгоре й... никой не е крив. Ако има структурни проблеми важат гаранции вече. Всички мебели, които се продават, са с гаранцията на производителя.

Не разбрах за дребния шрифт, може ли пояснение?

Иначе, нещо хубаво и евтино, ако мога да предложа е тази спалня: Виж тук (http://www.mebidea.com/spalni/spalni-komplekti/spalen-komplekt-havay).


А, vovata, видях, че си от Пловдив :) Заповядай в РУМ Тракия да разгледаш :) Може да търсиш Калин, да те разведа наоколо :)

Giulietta_
18-02-2014, 21:09
Ние редовно поръчваме по интернет и то основно мебели напоследък, и сме доста доволни.

old alfist
18-02-2014, 22:02
Това да си поръчва някой мебели по Нета, си е живо видение в мрака.