PDA

View Full Version : Защо?Как? Лични съобщения!!!!



VFTI
05-03-2007, 11:31
Защо няма някакъв вид известяване при лични съобщения...единственич начин е чрез е-мейл, но той не е ефективен за хора които не си проверяват често мейла... Аз лично ако случайно не натисна да видя за съобщения няма да разбера, че съм получил?!?

Дали не може да се направи, когато човек получи ЛС вместо "Лични съобщения" да пише " имате ново съобщения" " 1 лично съобщения" и т.н.?!? Както е и в другите форуми...Написах 2 ЛС преди 1 седмица и още хората, които трябваше да ги прочетат не са ги видяли, а в този период са писали във форума...Както казах и аз лично трудно забелязвам, че имам ЛС..

Да се направят промени!?!?

bass
05-03-2007, 11:39
Известяване си има и при това работи.
Само че някои юзъри обичат да изключват всичко, което могат, само заради спорта. Има доста народ с известяване, изключено от профила (твоят случай не е такъв). На други пък им е забранено показването на попъп-прозорци в браузъра - въпрос на личен избор и удобство (а не на последно място - и грамотност).

VFTI
05-03-2007, 11:57
Аха ясно..НО все пак някои хора не се интересуват какво разрешават или изключват а просто да си коментират, продават и т.н. във форума, което пък от друга страна затрдунява контактите с тях...За това се чудя като е ясно това за прозорците от браузъра и т.н. дали не може просто да се направи като се има ЛС да си пише "1 лично съобщение" и така да се подобри още работата и връзката точно за такива потребители, които нямат голям интерес да се ровят да си променят профила и т.н.. :P

trustworthy
05-03-2007, 12:00
По-често се включват поп-ъп блокърите май, особено при разни ъпдейти на браузъра. При мен така се беше получило преди време. Това е по-често срещания вариант, щото по дефолт изкачането на л.с. в отделен прозорец е активно

bass
05-03-2007, 12:02
Повечето теми на phpBB наистина показват и в менюто дали имаш ЛС (Нямате нови лични, Имате ххх нови и т.н.), но тази не е от тях и е доста пипкава задачка да се преправи :-/ Просто менюто е направено от картинки, не е текство...

trustworthy
05-03-2007, 12:08
...и така да се подобри още работата и връзката точно за такива потребители, които нямат голям интерес да се ровят да си променят профила и т.н.. :P

Щом не си пипал настройките на профила, т тогава е от поп-ъп блокърите, колега. Т.е. повредата се оказва във вашия телевизор ;)

VFTI
05-03-2007, 12:13
Ами аз лично няма проблем...В смисъл вярно че Мозилата ми блоква и т.н. НО пък аз често си ги проверявам..>Става въпрос за останалите...И сега се дразня че съм написъл 2 ЛС преди 1 седмици и няма отговор, защото дори още не са прочетени, а потребителите често са активни :? Това е...

jorko
08-03-2007, 08:06
Да споделя :) ... начи когато имам ЛС , "попчето" се включва и праи едно такова "клик" / предполагам , че ме разбирате :oops: / и по това знам , че имам ново ЛС ... това добре , но например в другите авто-форуми се получава същото , но ТАМ излиза горе надписа " Имате ново ЛС , а тук - не :? , седи си Лични съобщения :roll: ... и ако не чуя това кликване и оттам забравям и после човека си вика - Бахти несериозното к****е е тоя :evil: ...

bass
08-03-2007, 11:34
Ако не те мързи, драсни един ред с какъв браузър и версия става тва и ще погледна като ми остане малко време. Също така един форум да кажеш, където със сигурност ти излизат попъпите в същия браузър (да видя с коя версия на софтуера работи, че ние сме леко изостанали)?

morfius
08-03-2007, 14:46
Всички браузъри имат лист с изключения в поп-ъп блокерите, сложете сайта в него и няма да блокират известяването.
За Мозила - Tools - Options - Content (там има опция да спират или не поп-ъпи и веднага след нея бутон за изключенията).
За ИЕ7 - Tools - Internet options - Privacy (Има опция за включване и бутон Settings - в който се добавят сайтовете изключения)
Опера - Тools - Prefernces - Advanced - Manage site preferences (отваря ново поле за настройки позволяващо на всеки сайт да се указва какво да прави с поп-ъпи, джава, джава скрипт, проксита, браузър опции).

jorko
08-03-2007, 17:08
Ако не те мързи, драсни един ред с какъв браузър и версия става тва и ще погледна като ми остане малко време. Също така един форум да кажеш, където със сигурност ти излизат попъпите в същия браузър (да видя с коя версия на софтуера работи, че ние сме леко изостанали)?Ако това беше за мен , ще споделя с аудиторията , че във Фиат , тунинг.бг , БМВ и т.н. .. при наличие на ново ЛС , както поясних по-горе , попчето праи клик , нов прозорец НЕ се отваря , но на главната страница на съответния форум си пише - Имате 1 ново съобщение , докато само тук , в този форум - праи клик , обаче надписа за съобщения си седи - Лични съобщения :? ... не казва дали имам 1 или повече такива ... иначе съм с ИЕ май 6 генерация :roll: абе тоя дето е преди тоя най-новия и мноо грозен ИЕ ..надявам се да съм обяснил сносно .. :oops:

bass
08-03-2007, 17:33
Ако това беше за мен...
Да, ориентирах се, мерси :-) Аз помислих, че в другите форуми все пак изскача джам въпреки блокъра и се омотах съвсем :-)
Както казах нейде по-горе, нашта тема е така реализирана, че менюто не подлежи на динамична промяна (щото е картинка на практика).
Вариантите са или да се освежи самата тема (не казвам "смени", че ще ме погнат с камъни тука :P :P :P ), или да модна менюто да стане текстово - дет се вика, "няма нищо невъзможно - въпрос е само на време и пари". Аз обаче в момента нямам никва възможност да копам тук интензивно, а и разните екстри, дето сме добавяли, допълнително усложняват процеса на ъпдейт/промяна :-/

morfius
09-03-2007, 03:05
Ако това беше за мен...
Да, ориентирах се, мерси :-) Аз помислих, че в другите форуми все пак изскача джам въпреки блокъра и се омотах съвсем :-)
Както казах нейде по-горе, нашта тема е така реализирана, че менюто не подлежи на динамична промяна (щото е картинка на практика).
Вариантите са или да се освежи самата тема (не казвам "смени", че ще ме погнат с камъни тука :P :P :P ), или да модна менюто да стане текстово - дет се вика, "няма нищо невъзможно - въпрос е само на време и пари". Аз обаче в момента нямам никва възможност да копам тук интензивно, а и разните екстри, дето сме добавяли, допълнително усложняват процеса на ъпдейт/промяна :-/

Картинката не пречи, спокойно може под нея да се позиционира поле с празен (прозрачен GIF) в което ако има ново съобщение, прозрачното гифче да се сменя с такова с пликче и надписче - имате нови съобщения.

bass
10-03-2007, 11:42
Пуснах едно алтернативно решение за тия ЛС - ако има нови такива, излиза съобщение за броя им както в темите с текстово меню по други форуми.
След кратки консултации с Вальо бяхме решили индикацията да е в самото меню, но е много крива работата за реализация там и въпросният линк е свален по-долу. Показва се само когато има нови ЛС, та да не прайм излишни шарении...

jorko
10-03-2007, 13:00
Пуснах едно алтернативно решение за тия ЛС - само има нови такива, излиза съобщение за броя им както в темите с текстово меню по други форуми.
След кратки консултации с Вальо бяхме решили индикацията да е в самото меню, но е много крива работата за реализация там и въпросният линк е свален по-долу. Показва се само когато има нови ЛС, та да не прайм излишни шарении...
Ей сегичка ще си пусна 1 за проба :D



Ехааааааа , работи без грешка ! Евала , момчета ! :bravo:

allberti
13-03-2007, 19:31
:drums: Благодарности!!!!! Бачка идеално - пробвахме го!

VFTI
20-03-2007, 23:03
Дааааааамм супер :P :P Радвам се че постигнахме успех :P

Pinky
10-04-2007, 17:41
такаааааа. 2 бъг рипорта:

на първото може да се види броя на съобщенията. Също и ми се губят едно-две нови съобщения.
А второто се получи, като се опитах да кача скрийншота от първия бъг в бмп формат.
Плийз тейк кеър ;-)

bass
10-04-2007, 18:03
По въпроса с броя на личните съобщения май не се сещам какво да направя - там просто се показва стандартна променлива на phpBB-то, която си я сетват скриптовете на форума. Ще попрегледам де.
За BMP-тата пък отдавна ми направи впечатление, че не им се получават нещо превютата (а като кликнеш се отварят картинките), но все не остава време да видя какви бяха изискванията на тоя пусти мод по отношение на налични библиотеки...
Едно моментно решение е да изключа BMP от допустимите формати, за да не излизат чорби докато разбера кво се иска и да работи ОК.

MONI
11-04-2007, 09:17
в интерес на истината и аз чаках едно ЛС от Мури и мислех че не го е пуснал ама после бях уведомен по мейла че трябва да имам такова