PDA

View Full Version : въпрос за регистрация ?!?



KirilSol
15-04-2014, 21:26
Колеги

имам следния въпрос и ще помоля някой ако знае да ми каже какво се прави без да гадаем и да даваме излишни съвети.

Миналата седмица взех една Ланчия Ипсилон на жена ми. Колата я купих с договор и фактура на мое име и в момента е с транзитни номера на мое име.

Това което искам е да я регистрирам в КАТ на името на жена ми.

И понеже сме женени и нито аз без нея нито тя без мен може да я продаде, с какъв документ аджеба да я регистрирам в КАТ на нейно име?

Едва ли е Договор за продажба между мен и жена ми както е в общия случай.

Та ще ви помоля ако някой е наистина запознат да напише какво се прави :cheers:



__________________________________________
а иначе ето я и колата (показах я и в една друга тема между другото :) :

dimitar_vd62
15-04-2014, 21:40
Ми иди питай в кат.Аз като купих фиата го регистнрирах на жена ми, той и без това беше предназначен за нея, ама от автосалона направо в кат, на дъщерята фиата го регистрираха от автокъщата но с временно пълномощно извадено то нея,щото не ми се чакаше.Мисля че само с име ,адрес и егн става щото никъде в малкия и големия талон няма подпис на собственика.Нито жена ми нито дъщерята присъстваха в кат.

KirilSol
15-04-2014, 21:46
Ми иди питай в кат.Аз като купих фиата го регистнрирах на жена ми, той и без това беше предназначен за нея, ама от автосалона направо в кат, на дъщерята фиата го регистрираха от автокъщата но с временно пълномощно извадено то нея,щото не ми се чакаше.Мисля че само с име ,адрес и егн става щото никъде в малкия и големия талон няма подпис на собственика

кое от това което написах има общо с твоя житейски път и регистрациите които си описал :smackbum:


аз лесно ще отида да питам в КАТ ама като ги знам колко са отзивчиви реших първо тук да попитам ...здраве да е :crybaby:

dimitar_vd62
15-04-2014, 21:52
Току що прегледах няколко форума със същите питанки - Личните документи на съпругата ти не би трябвало да ги искат, защото ти си неин пълномощник и действаш от нейно име.Изисква се декларация от този на чието име се води колата, че е съгласен да се впише на другия. Декларацията може и да не е заверена нотариално. Брачно свидетелство не е нужно!

Като ти издават транзитни номера на твое име има ли голям и малък талон на твое име.

KirilSol
15-04-2014, 22:15
Току що прегледах няколко форума със същите питанки - Личните документи на съпругата ти не би трябвало да ги искат, защото ти си неин пълномощник и действаш от нейно име.Изисква се декларация от този на чието име се води колата, че е съгласен да се впише на другия. Декларацията може и да не е заверена нотариално. Брачно свидетелство не е нужно!

Като ти издават транзитни номера на твое име има ли голям и малък талон на твое име.

с транзитните номера има само голям талон на мое име, който е същия като нормалния си голям талон за регистрация.

каква е тази декларация? какво трябва да пише в нея точно?

като регистрирах сегашната ми кола и исках да я впишат като ползвател и нея (не като собственик) ми искаха нотариално пълномощно в КАТ-Варна.

pininfarina
15-04-2014, 22:21
с транзитните номера има само голям талон на мое име, който е същия като нормалния си голям талон за регистрация.

каква е тази декларация? какво трябва да пише в нея точно?

като регистрирах сегашната ми кола и исках да я впишат като ползвател и нея (не като собственик) ми искаха нотариално пълномощно в КАТ-Варна.


Дрънни ми утре един телефон и ще ти кажа кой ще ти свърши тая работа, аз днес регистрирах Ивекото при тях а нещата бяха много оплетени ;-)

dimitar_vd62
15-04-2014, 22:22
"Не е проблем да се пише на съпруг или на съпруга дадена кола. Изисква се декларация от този на чието име се води колата, че е съгласен да се впише на другия. Декларацията може и да не е заверена нотариално. Брачно свидетелство не е нужно! Издават се два нови талона на името на другия, стига да се водят на една адресна регистрация и в една област.."
Абе това с транзитнте номера не знаех че се издава и талон.Договора за покупкатана фиата беше на мое име пропуснал съмв това с транзитните и в кат ме питаха на кого ще е колата.Може да са били на кеф.

pininfarina
15-04-2014, 22:26
"Не е проблем да се пише на съпруг или на съпруга дадена кола. Изисква се декларация от този на чието име се води колата, че е съгласен да се впише на другия. Декларацията може и да не е заверена нотариално. Брачно свидетелство не е нужно! Издават се два нови талона на името на другия, стига да се водят на една адресна регистрация и в една област.."
Абе това с транзитнте номера не знаех че се издава и талон.Договора за покупкатана фиата беше на мое име пропуснал съмв това с транзитните и в кат ме питаха на кого ще е колата.Може да са били на кеф.


Митак, кога за последно си ходил в КАТ? ;-)

dimitar_vd62
15-04-2014, 22:36
2009.Без да броя дъщерята щот там е друго.Предполагам че най-добре в кат ще му кажат какво трябва да не троши пари по адвокати нотариуси на сляпо.Затуй му казах иди в кат и питай, или хваща някоя фирма като мене за 50 лв ми донесоха талона и колата с номерата.По миналата година.

dimitar_vd62
19-04-2014, 00:18
И ся какво стана с регистрацията.

KirilSol
23-04-2014, 23:11
И ся какво стана с регистрацията.

Искат декларация за съгласие нотариално заверена...

Направих я, в петък ще ходя да чакам за варненски табели

KirilSol
25-04-2014, 15:57
и с декларация не става...поне в КАТ Варна

регистрирах я пак на мое име :shock:

то няма такъв ташак в тази държава

dimitar_vd62
25-04-2014, 20:33
Е къв уй искат тогава.

Xman
25-04-2014, 23:26
Да беше я записал още в договора за покупка на съпругата си, че да нямаш дертове

dimitar_vd62
26-04-2014, 00:59
Абе аз не мога да разбера, след като колата е на мое име не мога да я продам без съгласието на жена си, също така излиза че и със декларация за съгласие от нейна страна не може да се регистрира колата на нейно име, е добре де, нали сме семейство.Ако искам да и направя подарък изненада като по филмите как аджеба става тая работа.

Xman
26-04-2014, 10:49
Абе аз не мога да разбера, след като колата е на мое име не мога да я продам без съгласието на жена си, също така излиза че и със декларация за съгласие от нейна страна не може да се регистрира колата на нейно име, е добре де, нали сме семейство.Ако искам да и направя подарък изненада като по филмите как аджеба става тая работа.

Крадеш личната карта на жена си, купуваш 10 метра червена пандела и си шести номер.:scherzkeks:

KirilSol
26-04-2014, 14:50
Цитат:
Първоначално публикувано от dimitar_vd62 http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1322597#post1322597)
Абе аз не мога да разбера, след като колата е на мое име не мога да я продам без съгласието на жена си, също така излиза че и със декларация за съгласие от нейна страна не може да се регистрира колата на нейно име, е добре де, нали сме семейство.Ако искам да и направя подарък изненада като по филмите как аджеба става тая работа.


Цитат:
Крадеш личната карта на жена си, купуваш 10 метра червена пандела и си шести номер.:scherzkeks:


и така не става. Личната и карта беше в мен през цялото време

ташак пълен:noooo:

dimitar_vd62
26-04-2014, 20:14
Ташак я, начи може прехвърлиш фирма на някой дето хал хабер си няма обаче не може да прехвърлиш колата на жена си.

PEPI-2ALFA
27-04-2014, 12:43
.Ако искам да и направя подарък изненада като по филмите как аджеба става тая работа.
Имигрираш в Холивуд, или поне в Боливуд. :)
П. П.
Вижте, че и за продажбата без нотариална заверка спря да се говори. Ще станем нормални, ама друг път ;)