PDA

View Full Version : Въпрос за отнета книжка



pitbull
07-05-2014, 19:36
Здравейте колеги на един познат му отнеха книжката за алкохол(0,6 на дрегер и по кръвна проба).
Това стана на 16.12.2013г. , отнета беше за 6 месеца и 550лв глоба.
Наказанието би трябвало да изтече на 16.06.2014г.
Въпросът ми е като минат шесте месеца, каква е процедурата по взимане на книжката.
На право се ходи до КАТ или преди това се минава някакъв курс.
На един познат, кара на ново курсовете поради отнети всички контролни точки,
и при отнемане за алкохол ли е тека?

pyle
07-05-2014, 20:12
Кара се нов курс за възстановяване на книжката.

RPWWD
07-05-2014, 20:37
Здравейте колеги на един познат му отнеха книжката за алкохол(0,6 на дрегер и по кръвна проба).
Това стана на 16.12.2013г. , отнета беше за 6 месеца и 550лв глоба.
Наказанието би трябвало да изтече на 16.06.2014г.
Въпросът ми е като минат шесте месеца, каква е процедурата по взимане на книжката.
На право се ходи до КАТ или преди това се минава някакъв курс.
На един познат, кара на ново курсовете поради отнети всички контролни точки,
и при отнемане за алкохол ли е тека?

Ако не са му свършили точките, трябва само да мине психо /70 лв./ като е желателно да стори това преди 16.06и да представи удостоверението за психологическа годност в КАТ. А, да, и да си плати глобата ;-)

pitbull
07-05-2014, 21:12
Благодаря колеги:thumbup:
Говорих с него и ми каза,че имал валидно психо, на ново ли трябва да го кара?
Точки има, не са му свършили.

RPWWD
07-05-2014, 21:45
Благодаря колеги:thumbup:
Говорих с него и ми каза,че имал валидно психо, на ново ли трябва да го кара?
Точки има, не са му свършили.

Да, щом са му взели книжката за алкохол задължително трябва пак да си изкара удостоверение, като в основанието за явяването се упоменава задължително членът, по който му е отнето СУМПС-то.

jorko
07-05-2014, 22:09
Здравейте колеги на един познат му отнеха книжката за алкохол(0,6 на дрегер и по кръвна проба).
Това стана на 16.12.2013г. , отнета беше за 6 месеца и 550лв глоба.
Наказанието би трябвало да изтече на 16.06.2014г.
Въпросът ми е като минат шесте месеца, каква е процедурата по взимане на книжката.
На право се ходи до КАТ или преди това се минава някакъв курс.
На един познат, кара на ново курсовете поради отнети всички контролни точки,
и при отнемане за алкохол ли е тека?

Ако му е за първи път, няма психо... просто плащане на глобата и връщане на книжката

pitbull
08-05-2014, 16:26
За първи път му е отнета книжката.
Мерси колеги

Kostaki
13-05-2014, 20:09
0.6 ! Ужас . На мен ми изкараха 0.6 на дрегера,обаче кръвната ме измъкна:thumbup:

Бобби
20-05-2014, 00:31
Ако му е за първи път, няма психо... просто плащане на глобата и връщане на книжката
И за 5-ти път да му е....няма психо....плаща глобата и е той....ако няма точки....се възтановяват.....какви са тия глупости да кара на ново шофьорски курсове....:blah:

jorko
20-05-2014, 09:45
И за 5-ти път да му е....няма психо....плаща глобата и е той....ако няма точки....се възтановяват.....какви са тия глупости да кара на ново шофьорски курсове....:blah:
Ако е за втори път в рамките на 2 г., има психо, то пък предвид размера на наказанието в случая, очевидно е първо хващане...
Относно точките - автора вече каза, че нарушителя има точки, но ако да речем с това НП точките му се изчерпат или е на минус, се отива на нови курсове, възстановяването не играе