PDA

View Full Version : Капсули или прясно смляно кафе? (сутрешно кафене)



SwappeR
21-05-2014, 16:26
След като дойде време да пенсионирам старото Делонги с ръкохватка, започнах да се чудя каква кафемашина да взема... Целта е да получавам максимално ароматно и хубаво кафе, та затова почнах да му мисля дали да взема едно автоматично Saeco, което да ми смила кафе на зърна, или да заложа на Lavazza blue капсули? Някой да има мнение за разликите във вкуса и аромата при двата метода?

sasho_n2
21-05-2014, 17:29
Със сигурност прясно смляното кафе е с по-добри качества...естествено зависи какво кафе на зърна слагаш, но аз бих заложил на Саекото.

old alfist
21-05-2014, 17:37
И двата вида правят кафе с добри вкусови качества - пил съм многократно кафе и от двата вида.
Направи си сметка, ако те интересува, за себестойността на 1бр. кафе, както и бъдещата подръжка на машината ти.
Комбайна е по-капризен и малко хора разбират от ремонта му, както и първоначалната му цена е по-висока.

kolev
21-05-2014, 17:59
на мен са ми много химични тия капсули. скъпи са и си ограничен само на тях. ако ти харесват на вкус.... иначе можеш да ги пиеш в почни всеки магазин за алкохол и цигари и сигурно ще ти излезе по-евтино отколкото да си купиш машина и капсули.

Кайо
21-05-2014, 18:37
Лично на мен кафето от Саеко не ми харесва,става въпрос за Saeco ODEA GO......капсулите по ме кефят.

invinceble
21-05-2014, 19:47
У нас имам стар кафеавтомат FUST, който си мели само кафето, а в офиса имаме Филипс с капсули. Според мен капсулите не могат да стъпят на малкия пръст на прясно смляното кафе. Като пия кафе вкъщи другото ми се струва като вода.....

Ранобудниче
21-05-2014, 20:22
У нас имам стар кафеавтомат FUST, който си мели само кафето, а в офиса имаме Филипс с капсули. Според мен капсулите не могат да стъпят на малкия пръст на прясно смляното кафе. Като пия кафе вкъщи другото ми се струва като вода.....

Подкрепям.

Бобби
21-05-2014, 20:56
НОВА БРАЗИЛИЯ....огън кафе,къса копчетата на съседката:))))

dimitar_vd62
21-05-2014, 22:37
Само дет пакетчето не се къса като в рекламата.Друг е въпроса че моите съседки са все с високо кръвно и пъп между циците.

old alfist
21-05-2014, 23:20
У нас имам стар кафеавтомат FUST, който си мели само кафето, а в офиса имаме Филипс с капсули. Според мен капсулите не могат да стъпят на малкия пръст на прясно смляното кафе. Като пия кафе вкъщи другото ми се струва като вода.....
Този Филипс вземете и го изхвърлете през прозореца, ако ти се струва, че кафето от него е като вода.
Едно късо кафе от капсули е в състояние да промени ритъма на сърцето.

Кайо
22-05-2014, 00:56
Този Филипс вземете и го изхвърлете през прозореца, ако ти се струва, че кафето от него е като вода.
Едно късо кафе от капсули е в състояние да промени ритъма на сърцето.

А,баш!!!!

RUNNING WILD
22-05-2014, 07:54
това за капсулите ако е за сила не се сещам по-яко кафе за момента,иначе Лаваца си е прехвалена марка само тука и е символ на баровия,кафета има всякакви с кисела жилка без кисела арабики робусти смес и тн,за мене дау егбърдс за джезве кафявото си го пусни на еспресо машина и ще се очароваш,саекото си е супер марка с добри барове налягане и добри уплътнения на цедката издържат години,ако стигнеш до решение капсули Лаваца блу обади се продал съм количество Х от тях,не е вярно че едното прясното смляно кафе е е с по-добри качества,кафето се вакумира тегли се въздуха и дори като изтече срока пак си е същтото,опаковките са специални да не попива миризми слънце и тн,за мене една капсула лаваца блу ако пуснеш дълго кафе си е точно порция за 2 ма човека възрастни и то сериозна.

SwappeR
22-05-2014, 16:19
Май клоня повече към машина дето ще ми мели кафето на момента... Малко типично по български се съмнявам, че в тея капсули има само 100% смляно кафе, ама за да не съм голословен ще погледна съдържанието им като ида в някой магазин :) Мерси за мненията. Sаеco ще е.

old alfist
22-05-2014, 16:31
Щом клониш към автомата, интересувай се за профилактиката им и спазвай инструкциите редовно, за да нямаш проблеми.

fiore
22-05-2014, 16:46
Ако си почитател на хубавото кафе капсулите ги забрави- Автомата е някакъв компромис ако не го ползваш прекалено често. Капризен е . Автоматите, които се предлагат най масово са с пластмасови вътрешности, които се износват лесно и това се отразява върху качеството на кафето.
Всичко зависи от бюджета който си определил. Машина с ръкохватка за мен е най добрия избор за хубаво кафе. колкото по високо налягане осигурява помпата- толкова по добре. Ако е с "бойлер", а не проточна е по добре. Осигурява постоянна температура на водата и съответно по добро кафе...

old alfist
22-05-2014, 18:40
Моето 10-годишно Делонги си има две ръкохватки - една за нормално еспресо и втора са капсули, която вече не помня къде съм я прибрал.

reloading
22-05-2014, 18:50
Ако искаш хубаво кафе , капсула му е майката. Лично продавам капсули на лаваца и не мисля че има по-добро качество на по-добра цена от тази. Не случайно на всякъде предлагат лаваца. Машините са по 140-150лв. най-обикновените (рециклирани и сменени всички консумативи) отделно консумативите ако се повреди една такава машина са в най-лошия случай 40-50лв. (в най-лошия случай).

Като различни вкусове лаваца предлага 6 мисля или 7 различни вкуса. Аз ги продавам на 45лв 100бр. С малко занимаване може и по-ниско да ги намериш.

п.с. Ако наистина искаш хубаво кафе според мен това е избора.

old alfist
22-05-2014, 19:01
Ако искаш хубаво кафе , капсула му е майката. Лично продавам капсули на лаваца и не мисля че има по-добро качество на по-добра цена от тази. Не случайно на всякъде предлагат лаваца. Машините са по 140-150лв. най-обикновените (рециклирани и сменени всички консумативи) отделно консумативите ако се повреди една такава машина са в най-лошия случай 40-50лв. (в най-лошия случай).

Като различни вкусове лаваца предлага 6 мисля или 7 различни вкуса. Аз ги продавам на 45лв 100бр. С малко занимаване може и по-ниско да ги намериш.

п.с. Ако наистина искаш хубаво кафе според мен това е избора.
А, Нова Бразилия имат ли капсули, защото не ползвам капсулните функции на машината ми, защото сме свикнали с вкуса на това кафе.

reloading
22-05-2014, 19:07
Само с лаваца работя. Със сигурност вариант от лаваца която ще ви хареса.

п.с. не съм чувла за Нова бразилия капсула..

nicks1
22-05-2014, 19:21
Качеството на кафето не зависи от вида опаковка си мисля аз. Лаваца на зърна, за мен е класи над Лаваца капсула. И излиза доста по-евтино.

old alfist
22-05-2014, 19:31
Качеството на кафето не зависи от вида опаковка си мисля аз. Лаваца на зърна, за мен е класи над Лаваца капсула. И излиза доста по-евтино.
Не зависи от опаковката, а от технологията - при капсулите, температурата и налягането са по-големи.
П.С. Опаковката е съобразена с технологията, а по отношение на цената - колкото повече хора ползват капсули, толкова по-евтини и разнообразни на вид кафе ще бъдат.

nicks1
22-05-2014, 20:22
На машините? Глупости. Всяка кафе машина от среден клас нагоре е на 15 бара и 90 градуса на водата. Машините за капсули на колко са?

old alfist
22-05-2014, 20:27
На машините? Глупости. Всяка кафе машина от среден клас нагоре е на 15 бара и 90 градуса на водата. Машините за капсули на колко са?
Хем пишеш "Глупости", хем питаш колко бара са - някак си, не се ли чувстваш неудобно.

nicks1
22-05-2014, 20:30
Пиша за автоматите. Кажи ми за другите. Ти твърдиш, че са различни.

old alfist
22-05-2014, 20:33
Пиша за автоматите. Кажи ми за другите. Ти твърдиш, че са различни.
Не твърдя, а съм сигурен, чети в Бай Гугал - там ще намериш изчерпателна информация.

reloading
22-05-2014, 20:42
за машините бих искал да кажа само че много зависи от класа машина пил съм кафе от тези най- скъпите машини който са по 200-300лв. и кафето е с друг вкус много по-добро но за обикновена консумация нищо не пречи да си купих една от най-обикновените

nicks1
22-05-2014, 20:43
Не ме пращай в Гугъл. Говори в цифри. Останалото са празни приказки.

Ранобудниче
22-05-2014, 21:40
Не робувате ли твърде?
За мен е важно да е вкусно - марката е без значение.

Капсулите не ми носят естествен вкус.

old alfist
22-05-2014, 21:42
Не ме пращай в Гугъл. Говори в цифри. Останалото са празни приказки.

Ти за какъв се имаш, я се дръж малко по-прилично - като нищо не разбираш се образовай и не се дръж като гамен.

ivan dimitrov
22-05-2014, 21:54
А какво е казал торният брьмбьр!?
На всичко отгоре - вкусовете се променят,променя се и качеството на някой стоки.
Машината с капсули(хапчета) не предлага голям избор.

Ранобудниче
22-05-2014, 22:00
Недоумявам как може всяка втора тема да се превръща в битка максимум на втора страница.. Къде ви е толерантността? Ей, дебелоглав народ.

old alfist
22-05-2014, 22:05
Недоумявам как може всяка втора тема да се превръща в битка максимум на втора страница.. Къде ви е толерантността? Ей, дебелоглав народ.

Бих ти отговорил, но няма да е по темата.

Ранобудниче
22-05-2014, 22:14
Бих ти отговорил, но няма да е по темата.

Ти пък ме удивляваш.. Всеки да пие каквото се иска. Кажете си кой какво харесва и не налагайте вкусовете си на околните.

В Италия ми сервираха кафе с размер на плюнка, което ставаше повече за дъвчене, отколкото за пиене. Народът масово се прехласва по туй, но слабо ме вълнува. Капсули-мапсули, ИлИ-милИ, лаваца-маваца.. Голям праз. Всичко е въпрос на вкус. За нищо на света не бих поставила едно от ежедневните си ритуални удоволствия в зависимост от мода или роб на снобски приумици.

Мисълта ми беше.. Не е лошо да уважаваме правото на другия да предпочита нещо, различно от харесваното от нас.

nicks1
22-05-2014, 22:45
Ти за какъв се имаш, я се дръж малко по-прилично - като нищо не разбираш се образовай и не се дръж като гамен.

Мислех да не пиша, но това ти мнение минава границите на всакакво уважение към потрбителте на този форум и се чуда къде са модераторите.

"Гамен" "нищо не разбираш" ще викаш на майка си. От такива като теб форумът е заприличал на .....

От кафе машини се вижда, че ТИ нищо не разбираш, така че не изказвай мнение повече в тази тема.

П.С. Пак ще повторя. Хубаво кафе става, когато матерялът е хубав. Без значение от технологията.

old alfist
22-05-2014, 22:50
Ти пък ме удивляваш.. Всеки да пие каквото се иска. Кажете си кой какво харесва и не налагайте вкусовете си на околните.

В Италия ми сервираха кафе с размер на плюнка, което ставаше повече за дъвчене, отколкото за пиене. Народът масово се прехласва по туй, но слабо ме вълнува. Капсули-мапсули, ИлИ-милИ, лаваца-маваца.. Голям праз. Всичко е въпрос на вкус. За нищо на света не бих поставила едно от ежедневните си ритуални удоволствия в зависимост от мода или роб на снобски приумици.

Мисълта ми беше.. Не е лошо да уважаваме правото на другия да предпочита нещо, различно от харесваното от нас.
Именно, разни хора, разни идеали. Не е необходимо да се ходи до Италия, за да се разбере, че хората имат различни вкусове и принципи.
В организацията, в която работех, за която знаеш, имаше и двата типа машини в стаята за незаконно пушене - голям като гардероб кафе-автомат, в която идваха от една фирма за подържка, и малка машинка с капсули, която се подържаше от 2 млади момчета - 80% от хората предпочитаха кафето от малката машинка, не заради момчетата, а заради вкусовите качества. След 10 месеца подмениха и нея - счупи се и тяхната машина.
Кафето от автомата беше 20ст., а от тази с капсулите 33,33(3)ст.
Отделно от всичко това - в съседната вила на едни приятели имаше от прословутите вече битови кафе-автомати - правеше също страхотно кафе, но до време - след първата година машината тотално и необратимо се потроши.

Всеки да си прави кафе с каквото си иска, но с традиционното ми Делонги и с традиционното ми кафе Нова Бразилия си караме десетки години без проблеми и е добре.

Мислех да не пиша, но това ти мнение минава границите на всакакво уважение към потрбителте на този форум и се чуда къде са модераторите.

"Гамен" "нищо не разбираш" ще викаш на майка си. От такива като теб форумът е заприличал на .....

От кафе машини се вижда, че ТИ нищо не разбираш, така че не изказвай мнение повече в тази тема.

П.С. Пак ще повторя. Хубаво кафе става, когато матерялът е хубав. Без значение от технологията.

Какъв си ти и за какво се бориш - изобшо не си в час.

lan
22-05-2014, 23:09
За мен пък най - доброто кафе, което може да се намери е Nespresso. Предлагат широка гама от аромати и вкусове и кафето им наистина е много хубаво. Проблема е в намирането на капсулите, но пък с повечко зор се получава.

Кайо
23-05-2014, 00:25
Най-убавото кафе е у шуше и от цаеевица.:bounce8:

kolev
23-05-2014, 07:13
П.С. Пак ще повторя. Хубаво кафе става, когато матерялът е хубав. Без значение от технологията.
абсолютно , но и машината дава отражение върху крайния продукт.
по принцип за най-хубаво кафе трябва да имаш смес от няколко сорта арабика и робуста, зърната да са пресни (да не са мазни отвън) и смлени на точната едрина непосредствено преди приготвянето.
големите брандове целят повторяемост на качествата на крайния продукт и леснота на ползване. готовите им смески дават повторяемост, а капсулите и двете , но не можеш да правиш някакво велико кафе с такъв материал.

Бобби
23-05-2014, 07:22
Най-убавото кафе е у шуше и от цаеевица.:bounce8:
А бе какво им думаш....нема те разберат....невидиш ли, че си изпокъсаха копчетата за неква леблебия в капсули....остави това, ами почнаха и ръкохватките на кафе машините да си мерят..:)))

mordohy
23-05-2014, 09:40
Тъкмо да се заяда с мода, че все още не сме стигнали до петата страница и на!
"кафе" в шУше и от царевица.
С една дума-чети подписа ми!
Ей на това му се вика постоянство!
Капсули или не?
Ами някак си не ми харесва, някой да ме ограничава в експериментите.
Аз от къде да знам, какво има в капсулите?!
Ясно е, че са направени не само за удобство, а и да скрият пълнителите, с които ще ги напълнят след време.
И още: в късото кафе няма никакъв кофеин. Тоя, който твърди, че от него му се опулвали очите, да знае, че това е чисто внушение. Кофеина е в дългото кафе или по-точно във "втората цедка". За това италианците пият по десет и нищо им няма, ама я им дай едно френско и почват да се вайкат.

kolev
23-05-2014, 10:05
абе в тия капсули определено има повече кофеин от нормалното. затова и не ги харесвам. ако искаш да ти изскочат очите и в аптеките продават кофеин, но на човечеството са познати и по-добри отрови :D

Кайо
23-05-2014, 14:35
А бе какво им думаш....нема те разберат....невидиш ли, че си изпокъсаха копчетата за неква леблебия в капсули....остави това, ами почнаха и ръкохватките на кафе машините да си мерят..:)))

.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

Аз пък дома си пия кафе от каничка,шварц-марц,френско,филтър.....в различните държави различно му казват.
Взимам или Якобс или от Лидл.....Якобс и Дау Егбъртс от Гърция са по-арни.:mrgreen:

Бобби
24-05-2014, 00:36
.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

Аз пък дома си пия кафе от каничка,шварц-марц,френско,филтър.....в различните държави различно му казват.
Взимам или Якобс или от Лидл.....Якобс и Дау Егбъртс от Гърция са по-арни.:mrgreen:
Какво ми се зъбиш....аз пия кафето с коняк, уйски, с бира дори и с мастика......какви са тия канички дет ми ги размяташ....ай ма на....:hmm:
А забравих да кажа, че мога да гледам на кафе:))

Кайо
24-05-2014, 00:58
Какво ми се зъбиш....аз пия кафето с коняк, уйски, с бира дори и с мастика......какви са тия канички дет ми ги размяташ....ай ма на....:hmm:
А забравих да кажа, че мога да гледам на кафе:))

Язе пъ на шуше....кат видя шуше и знам,че ще свърши.:mrgreen:

Бобби
24-05-2014, 01:11
Язе пъ на шуше....кат видя шуше и знам,че ще свърши.:mrgreen:
Тебе нема, какво да ти гледам....ти сам си познаваш:)))

rossenvn
24-05-2014, 07:09
Недоумявам как може всяка втора тема да се превръща в битка максимум на втора страница.. Къде ви е толерантността? Ей, дебелоглав народ.

Ако можеш им я закачи тази тема като важна. Не съм се забавлявал така от много време. Все гледам да не влизам в този раздел, но явно много пропускам. Мислех, че ще намеря нови марки кафе, осъждане на предимства на технолиигии и марки. Хора, които са пили кафе само от кварталната бакалия, се изказват като последна инстанция в цялата индустрия. Лошото е, че и така пишат и в техническите форуми...

mordohy
24-05-2014, 07:50
Какво ми се зъбиш....аз пия кафето с коняк, уйски, с бира дори и с мастика......какви са тия канички дет ми ги размяташ....ай ма на....:hmm:
А забравих да кажа, че мога да гледам на кафе:))

Аз пък познавам на гол женски пъп.

Ранобудниче
24-05-2014, 08:08
Ако можеш им я закачи тази тема като важна. Не съм се забавлявал така от много време. Все гледам да не влизам в този раздел, но явно много пропускам. Мислех, че ще намеря нови марки кафе, осъждане на предимства на технолиигии и марки. Хора, които са пили кафе само от кварталната бакалия, се изказват като последна инстанция в цялата индустрия. Лошото е, че и така пишат и в техническите форуми...

Няма жив модератор, който може да компенсира пропуските в... човешкото развитие на потребителите. Пък и не е нужно. Вадим тук разни дребни шпагички и после "моля другарката" да разтървава и бърше последиците от разстроени стомаси. Напротив - нека стоят. Би следвало всеки от нас да има собствени спирачки и самоконтрол. Тези, които не го постигат, рано или късно изпадат в изолация (явление, нееднократно наблюдавано тук). Казвала съм го многократно и ще го повторя - не съм пъдар и не си играя с наказания надребно. Най-упоритите хитреци рано или късно се закичват с бан.

И за да не съм съвсем офф, наздраве с кафе, приготвено по любимия ми архаичен начин - в джезве.

kolev
24-05-2014, 10:33
пффф....

dimitar_vd62
24-05-2014, 15:37
Кви лонги-де лонги,кви дръжки цедки...кафе се прави в джезве на слаб огън.

Кайо
24-05-2014, 15:50
Кви лонги-де лонги,кви дръжки цедки...кафе се прави в джезве на слаб огън.

Тва го знаем ние дъртите,младите са мазни муцки и терат нови технологии.......

Ранобудниче
24-05-2014, 16:15
Тва го знаем ние дъртите,младите са мазни муцки и терат нови технологии.......

Освен това, отново бъркат мястото, в което се решават храносмилателни проблеми.

Бобби
24-05-2014, 23:29
....http://www.youtube.com/watch?v=UGtKGX8B9hU#t=167

Бобби
24-05-2014, 23:48
Аз пък познавам на гол женски пъп.
Кафето-екс и нЕма да се плашиш, на финала чака кака.

Кайо
24-05-2014, 23:52
....http://www.youtube.com/watch?v=UGtKGX8B9hU#t=167


Кафето-екс и нЕма да се плашиш, на финала чака кака.

Ти пъ гУем кафеджия шъ ни доиш.:bounce8:

kolev
25-05-2014, 06:26
абе тука е като кварталната тенекия където банда застаряващи чичковци си разправят един на друг едно време къв корав са го дървили :lol:

Кайо
25-05-2014, 12:50
абе тука е като кварталната тенекия където банда застаряващи чичковци си разправят един на друг едно време къв корав са го дървили :lol:

В Гърция има няколко вида заведения за кафе,единият вид са точно квартални,дори махаленски,казват им кафенио,тоест кафене,там се събират само мъже и си говорят за ''мъжки'' работи,кой,кога,как и колко го е дървил.
За мен темата е кафене.

Бобби
25-05-2014, 13:32
Остави го момчето....пак си е разсипало крушите пред някое квартално кафене идвайки от виенският салон.......сега го е страх да се наведе и да ги обере.....оти мое някой от кварталните старчета да подържа още ерекция:)))

kolev
25-05-2014, 15:00
ако се заглеждаш по момченца , не е добре работата. много си загорел. ама няма страшно, ела да ти дам 5 кинта. ще врътнеш 55 цата по околомръсното като едно време. все ще се намери нещо да ти бръмне. па ако не го вдигнеш (шибидаха) , ще туриш 2 литра бензинец да не си капо. да не забравиш да кажеш на бензинджията едно време как си ги мачкал :lol:

Кайо
25-05-2014, 16:29
ако се заглеждаш по момченца , не е добре работата. много си загорел. ама няма страшно, ела да ти дам 5 кинта. ще врътнеш 55 цата по околомръсното като едно време. все ще се намери нещо да ти бръмне. па ако не го вдигнеш (шибидаха) , ще туриш 2 литра бензинец да не си капо. да не забравиш да кажеш на бензинджията едно време как си ги мачкал :lol:

Евала,това вече е достоен моабет за ''кварталната тенекия''.....

Не знам дали е нормално и странно,но много често хора с високи претенции и изисквания се изсират като самосвали.......добре,че не съм от тия хора и спокойно мога да ти кажа,че ти е лабаФ газО.

mordohy
25-05-2014, 17:26
Аз не бяхмного ентусиазиран от кафето, дето го прави старата машинка на жената, но започнах да го ценя. Някакси всички тия реклами с разни нови джаджи верно ми навяват хомосексуални мисли. А както казва един приятел, по добре да ти излезе око, отколкото име..
Кафето е най- добре в джезве, прясно смляно и сварено в горещ.пясък. После се вдига не само самочувствието.

Бобби
25-05-2014, 17:56
ако се заглеждаш по момченца , не е добре работата. много си загорел. ама няма страшно, ела да ти дам 5 кинта. ще врътнеш 55 цата по околомръсното като едно време. все ще се намери нещо да ти бръмне. па ако не го вдигнеш (шибидаха) , ще туриш 2 литра бензинец да не си капо. да не забравиш да кажеш на бензинджията едно време как си ги мачкал :lol:
А бе младежа......я спомени в аватара си, на колко години си.... не се прави на Лили Иванова, че така ми е трудно да определя виртуално.......дали носиш розави прашки, или още си мечтаеш да ги наденеш....:static:
п.п...:grandpa:...аз имам история.....но ми се струва, че ти от малък обърка пряката....

kolev
25-05-2014, 18:06
......

е, ти като пишеш било поезия, а аз- лайна. ти мен уважаваш ли ме или кво.
там за лабавите гъзове .... нали си елин, сигурно ги разбираш :lol:

Кайо
25-05-2014, 18:16
е, ти като пишеш било поезия, а аз- лайна. ти мен уважаваш ли ме или кво.
там за лабавите гъзове .... нали си елин, сигурно ги разбираш :lol:

Цъъъъ,не е поезия като пиша,но ако искаш мога и във рими.

колев,колев,лабаф ти е май газо
и не се напиня
мое ти изскочи дебелото цръво
на газо ми грижа не бери,че съм Маке
мое много да те заболи

Елин не съм,Маке съм и ако искаш ела провери дали ми е лабаФ.

Бобби
25-05-2014, 18:21
М.....да, според мен темата добре се разви.......след като изпиеш сутрешното кафе.......иде време за голямото сране....

Ранобудниче
25-05-2014, 19:39
Стига.

Ранобудниче
25-05-2014, 22:41
Отварям я след хорова молба и обещание за прилично поведение поне на част от пишещите тук.
Ще ви наблюдавам.

Кайо
25-05-2014, 22:55
Отварям я след хорова молба и обещание за прилично поведение поне на част от пишещите тук.
Ще ви наблюдавам.

Аз нищо не съм обещавал.....бий ме....:chair:

dimitar_vd62
25-05-2014, 22:59
Отварям я след хорова молба и обещание за прилично поведение поне на част от пишещите тук.
Ще ви наблюдавам.

:lupe:

kolev
26-05-2014, 06:36
Отварям я след хорова молба
кой хор ти се моли бе жена. сигурно темата за кафето е много важна:lol: . тука са няколко комплексирани застаряващи чичковци които искат сеир да гледат и между другото да разкажат едно време колко корав са го дървили (или обратно - първо дървенето, второ-сеира, няма значение).

младежи, внимавайте, другарката ще ви намали поведението :lol:



....
не съм ти на годините. ако искаш, за наказание и поучение, да те чакам някъде, пък ти да не дойдеш :lol:

Бобби
26-05-2014, 07:31
Колев пий едно кафе и кажи нещо друго......повтаряш се

mordohy
26-05-2014, 09:00
Аз нищо не съм обещавал.....бий ме....:chair:


Искам и аз! Да ме нашляпаш едно хубаво....:whip:


Вече пих кафе!:blush:


:dyrvo_v_kenefa::oops:

kolev
26-05-2014, 10:26
....
с тия анални приказки по може да си някой шиптар, но и те и макетата някак по-стегнато говорят. ти си обикновено българче от някое гранично село.



....
ти не се ли кефиш. великите дела трябва да бъдат повтаряни за да се помнят. как само ги научи ония момчета, видя се кой е мъж и кой го дърви най-корав. :lol:

dimitar_vd62
26-05-2014, 10:46
Мдаа, сутрешното олабва....:dyrvo_v_kenefa:

Кайо
26-05-2014, 12:14
с тия анални приказки по може да си някой шиптар, но и те и макетата някак по-стегнато говорят. ти си обикновено българче от някое гранично село.



колев,много си ми зле
я седни и си пийни едно кафе
после вместо глупости да пишеш ти
малко в нета порови
и исторята научи
що е Маке разбери
после с мен ще спориш ти
прост си,честно,много ти личи

kolev
26-05-2014, 13:44
ако си някакъв еталон за македонец , да знаеш че не съм впечатлен, дори напротив. на твое място не бих казвал :lol:

Кайо
26-05-2014, 14:37
ако си някакъв еталон за македонец , да знаеш че не съм впечатлен, дори напротив. на твое място не бих казвал :lol:

колев,колев,я се събуди
стига глупости пиши
форумен мишок си ти
бъркаш много виртуалното
с реално
май в Матрицата живееш ти
а дали от мен си впечатлен
дрем ми на Македонският ми ч..н

Kuker
26-05-2014, 14:46
въййй....

Бобби
26-05-2014, 23:45
въййй....
Няма се вайкаш...и макето вади 20-ка, ама оти е дълъг и не му личи като на теб:)))

Кайо
27-05-2014, 00:18
Няма се вайкаш...и макето вади 20-ка, ама оти е дълъг и не му личи като на теб:)))

Не лъжи хората бре,колев ше ме сънува.:bounce8:

Бобби
27-05-2014, 00:27
Не лъжи хората бре,колев ше ме сънува.:bounce8:
Няма лошо....сега навсякъде има матерйал...къде в сънища, къде виртуално и по рядко реално.....
Не убивай мечтите на младите, живота е пред тях....оти ги съсипваш от рано...

Кайо
27-05-2014, 00:36
Няма лошо....сега навсякъде има матерйал...къде в сънища, къде виртуално и по рядко реално.....
Не убивай мечтите на младите, живота е пред тях....оти ги съсипваш от рано...

Предпочитм мирно и кротко да си пия кафето.

Бобби
27-05-2014, 00:50
Предпочитм мирно и кротко да си пия кафето.
Е па те докато разберат, че сме мирни и кротки хора....война направиха....е на това му викам....криво разбраната ...........
Тая тема може да си я направим за сутрешно кафе.....кой ударил цяло джезве, кой се хванал за ръкохватката, някой гръмнал капсулите....и те така:)):bounce8::bounce8:

mordohy
27-05-2014, 09:23
Добро утро!
Тамън се върнах от работя и за малко да си сипя едно кафе.
Гледам в хладилника останали две печени чушки с чесън , зехтин, магданоз и други екстри....
Почесах се по главата, после по другата и си сипах една ракийка, па и турих и едно ледче, че тая година е много люта пущината.
Ох, че хубавооооо

Ранобудниче
27-05-2014, 09:56
Добро утро!
Тамън се върнах от работя и за малко да си сипя едно кафе.
Гледам в хладилника останали две печени чушки с чесън , зехтин, магданоз и други екстри....
Почесах се по главата, после по другата и си сипах една ракийка, па и турих и едно ледче, че тая година е много люта пущината.
Ох, че хубавооооо

От това може да излезе добър разказ.
Дай нататък.

mordohy
27-05-2014, 10:02
То да давам, ама довечера пак съм на работа, а имам дебили за колеги и преки началници.
Няма по-страшно нещо от дипломираният простак.
Дори и "кафето" не ми се услажда.:haha:

old alfist
27-05-2014, 23:41
Крайно време е вече, автора на темата да се изфука с новата си машина.

Кайо
27-05-2014, 23:42
Крайно време е вече, автора на темата да се изфука с новата си машина.

Покрай развоя на темата се отказа.....пропи се.

old alfist
27-05-2014, 23:45
Пропиването си е пропиване, но трябва да се изтрезнява и машината в такъв момент ще бъде най-добрия му приятел.

Ранобудниче
27-05-2014, 23:52
Пропиването си е пропиване, но трябва да се изтрезнява и машината в такъв момент ще бъде най-добрия му приятел.

Или зелевата чорба.

Машини много.
Човек трябва да опита всичко (или повече).
И да избере своето.. кафе.

Кайо
27-05-2014, 23:53
Праф си Олди!!!!

old alfist
27-05-2014, 23:59
Човека/колегата/ иска да разнообрази малко и да внесе нещо авангардно в къщата си, но засега новите технологии ще му донесат временно удоволствие, което впоследствия ще се превърне в главоболие от новата му покупка.

Кайо
28-05-2014, 00:05
Човека/колегата/ иска да разнообрази малко и да внесе нещо авангардно в къщата си, но засега новите технологии ще му донесат временно удоволствие, което впоследствия ще се превърне в главоболие от новата му покупка.

......да си купи джезве.;)
Евтино,не омръзва,не се поврежда.

old alfist
28-05-2014, 00:09
На мен от джазвето ми хрущи нещо между зъбите, дори и да е прецедено, но кафето от таканаречените кубинки е друга лайсна.

Кайо
28-05-2014, 01:51
На мен от джазвето ми хрущи нещо между зъбите, дори и да е прецедено, но кафето от таканаречените кубинки е друга лайсна.

Кви тез таканарчени кубинки бре?
Я моля те думай на български!

mordohy
28-05-2014, 09:19
Няма по-добро нещо за махмурлук от една мастика с лед, после шкембе-чорба, а накрая една биричка да потуши пожара от лютия пипер в чорбата.

Ама аз рядко страдам от махмурлук, защото пия питиета само от проверен издател!
От останалите по много малко!
:yes:

old alfist
28-05-2014, 11:39
Кви тез таканарчени кубинки бре?
Я моля те думай на български!
Преди да навлезат масово в бита машините за еспресо, това бяха устройствата, с които се правеше кафе, различно по вкус от това на джезвето.

http://elekom.bg/imgs/EK-3010Q.jpg

Кайо
28-05-2014, 12:05
Преди да навлезат масово в бита машините за еспресо, това бяха устройствата, с които се правеше кафе, различно по вкус от това на джезвето.

http://elekom.bg/imgs/EK-3010Q.jpg

Язе тва го знам като кафеварка.:Yeeeehaaa:

old alfist
28-05-2014, 12:09
Язе тва го знам като кафеварка.:Yeeeehaaa:
То си е кафеварка, но ако чуеш това наименование - кубинка, да знаеш за какво иде реч, а то е защото по Байтошово време се внесоха за пръв път от братска Куба по линията на социалистическия стокообмен.

Кайо
28-05-2014, 12:21
То си е кафеварка, но ако чуеш това наименование - кубинка, да знаеш за какво иде реч, а то е защото по Байтошово време се внесоха за пръв път от братска Куба по линията на социалистическия стокообмен.

Подробности не знам но джаджата я знам от едно време.

Бобби
28-05-2014, 14:01
Добро утро!
Тамън се върнах от работя и за малко да си сипя едно кафе.
Гледам в хладилника останали две печени чушки с чесън , зехтин, магданоз и други екстри....
Почесах се по главата, после по другата и си сипах една ракийка, па и турих и едно ледче, че тая година е много люта пущината.
Ох, че хубавооооо
Ти знаеш ли какво е мохито по пернишки?:))

Кайо
28-05-2014, 15:12
Ти знаеш ли какво е мохито по пернишки?:))

Дай нещо по-сложно бре,тва и малката щерка го знае.:flirt:

Бобби
28-05-2014, 17:00
Дай нещо по-сложно бре,тва и малката щерка го знае.:flirt:
Остави детето.....я му кажи ти съставтките:scherzkeks:

SwappeR
28-05-2014, 23:04
Боза с ракия... Тя и темата стана пернишка. Ами близалка по пернишки? Кюфте на винкел!

А иначе аз заложих на класиката - робот Saeco Incanto и кафе Illy. И ся' всяка сутрин кат' отпънтя първата глътка, винкела рипа и търси кой кюфтак да надене :)

Ранобудниче
28-05-2014, 23:12
Боза с ракия... Тя и темата стана пернишка. Ами близалка по пернишки? Кюфте на винкел!

А иначе аз заложих на класиката - робот Saeco Incanto и кафе Illy. И ся' всяка сутрин кат' отпънтя първата глътка, винкела рипа и търси кой кюфтак да надене :)

Туй е бейлис :)

Мохитото май беше ракия с плуващата "настъргана" маруля.

Добър избор. Моята ме предаде на 10-та година и от чист мързел не я ремонтирам.

old alfist
28-05-2014, 23:44
Редовни промивки на машината, през 6 месеца и тя служи дълго време - най-разпространеното средство е лимонтозу в резервоара с вода

Кайо
29-05-2014, 01:37
Редовни промивки на машината, през 6 месеца и тя служи дълго време - най-разпространеното средство е лимонтозу в резервоара с вода

......може и с оцет.
Промивката е и според твърдоста на водата,ако водата е с много варовик препоръчително е и по-често.

Бобби
29-05-2014, 07:41
Туй е бейлис :)

Мохитото май беше ракия с плуващата "настъргана" маруля.

Добър избор. Моята ме предаде на 10-та година и от чист мързел не я ремонтирам.
За малко не позна...ракия с киселец и бучка лед:))

---------- Post added at 04:40 ---------- Previous post was at 04:32 ----------


Редовни промивки на машината, през 6 месеца и тя служи дълго време - най-разпространеното средство е лимонтозу в резервоара с вода
Така не се ли разваля вкуса на кафето?

---------- Post added at 04:41 ---------- Previous post was at 04:40 ----------


......може и с оцет.
Промивката е и според твърдоста на водата,ако водата е с много варовик препоръчително е и по-често.
Пробвай в казанчето с вода да сложиш уйски или коняк и става весело кафе:))

old alfist
29-05-2014, 09:04
Така не се ли разваля вкуса на кафето?
Промива се естествено след това с чиста вода, а с оцета остава малко миризма и затова избягвам.
Обикновено нареждам една до друга всички налични машини в къщата - 3бр. и ги карам една след друга.

mordohy
29-05-2014, 18:00
Не можете да ме засегнете на пернишка чест.
Аз съм от Кюстендил. Там не си промиваме кафе машините и не слагаме в пералните Калгон.
Пернишкото мохито е ракия, мастика и надробена коприва вътре.

old alfist
29-05-2014, 21:44
Забравих да спомена, че промиването става със завъртяни ръкохватки, а когато има занемарени метални цедки, наслоеното кафе, може са се махне, чрез разглабяне на цедките и нагряването им.

dimitar_vd62
29-05-2014, 21:49
А аз просто си плакна джезвето.:kicking:

Бобби
29-05-2014, 23:59
Не можете да ме засегнете на пернишка чест.
Аз съм от Кюстендил. Там не си промиваме кафе машините и не слагаме в пералните Калгон.
Пернишкото мохито е ракия, мастика и надробена коприва вътре.
Чекай сега....никой не засягаме по местоживеене....
казваш от Кюстендил....?....я кажи сега за онези свойства на минералната вода по вашият край....дет ги преувеличавате...само и само да клецкате чуждите жени:)))

dimitar_vd62
30-05-2014, 19:37
И глей само как си мълчи за водата.

mordohy
30-05-2014, 20:33
Чекай сега....никой не засягаме по местоживеене....
казваш от Кюстендил....?....я кажи сега за онези свойства на минералната вода по вашият край....дет ги преувеличавате...само и само да клецкате чуждите жени:)))Не съм биохимик и не мога да кажа, какви са качествата на водата, но факт е, че голям процент жени си тръгват от Кюстендил непразни.
Може да се дължи и на боровия въздух на Хисарлъка, алеите и крушовата ракия.
И да сме по темата-сутрешното кафенце след клецане...

Бобби
31-05-2014, 00:28
Не съм биохимик и не мога да кажа, какви са качествата на водата, но факт е, че голям процент жени си тръгват от Кюстендил непразни.
Може да се дължи и на боровия въздух на Хисарлъка, алеите и крушовата ракия.
И да сме по темата-сутрешното кафенце след клецане...
Ей лавираш като политик....тъкмо щях да те питам за кюстендилската слива....и дали има почва по на север...:))....ама ти се захвана за темата....тя почти у блатото уйде, а ти спазваш правила::))

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:25 ----------


И глей само как си мълчи за водата.
Тарикат....нема да ни открехне....:))...иска само той да лекува:))

avvasilev
31-05-2014, 04:18
За тази работа не са важни качествата на водата, а качествата на ракията, ако питате мен!;-)
По темата:От две години имам еспресо машинка, от по-евтините и съм много доволен от кафето ... Големия проблем е, че пуска само кафе, без бира!!!

Ранобудниче
01-06-2014, 08:29
....ама ти се захвана за темата....тя почти у блатото уйде, а ти спазваш правила::))

Почти..

Добре, че питащият си купи уред, преди да сте стигнали до третото.

mordohy
01-06-2014, 11:05
Почти..

Добре, че питащият си купи уред, преди да сте стигнали до третото.

Е той си е купил, ама още не сме го светнали как да го използува.
Открих убийствена комбинация.
Пернишко кафе и кюстендилски череши сутрин на гладно.
От черешите няма никакво значение, ккво е кафето.

Бобби
01-06-2014, 13:24
Е той си е купил, ама още не сме го светнали как да го използува.
Открих убийствена комбинация.
Пернишко кафе и кюстендилски череши сутрин на гладно.
От черешите няма никакво значение, ккво е кафето.
Искаш да кажеш, че по бързо стигаш до тоалетната..:roll2:

---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 10:15 ----------


Почти..

Добре, че питащият си купи уред, преди да сте стигнали до третото.
За това сме тук да помага ме:)))...при нас няма това, онова....направо куме в очи....в това третото сме много добри...вряли, кипяли... ама още не узряли:))

mordohy
01-06-2014, 18:42
[QUOTE=Бобби;1331858]Искаш да кажеш, че по бързо стигаш до тоалетната..:roll2:[COLOR="Silve

Направо тя идва при тебе.

Кайо
01-06-2014, 18:46
[QUOTE=Бобби;1331858]Искаш да кажеш, че по бързо стигаш до тоалетната..:roll2:[COLOR="Silve

Направо тя идва при тебе.

Ти да не одиш с памперс бре,или си носиш цукало?:crazy:
.....па не си толкоз дърт.:):):)

Бобби
02-06-2014, 07:57
[QUOTE=kaio156;1331886][QUOTE=mordohy;1331885]

Ти да не одиш с памперс бре,или си носиш цукало?:crazy:
.....па не си толкоз дърт.:):):)[/QUOTE
Хапни череши и изпии две кафета тая сутрин....па да видим дали нема да търчиш като пингвин до тоалетната:))))

mordohy
06-06-2014, 21:43
Тука нещо да не са всички пили по едно кафе с череши...

Кайо
06-06-2014, 21:44
Тука нещо да не са всички пили по едно кафе с череши...

Тия череши с бърбън вървят ли?

mordohy
06-06-2014, 21:49
Тия череши с бърбън вървят ли?


Бърбъна върви с всичко!:grandpa:

dimitar_vd62
06-06-2014, 22:01
Пиеш едно кафе с череши, после удряш една боза и една халба жива бира и си готов.

Ранобудниче
06-06-2014, 22:29
Пиеш едно кафе с череши, после удряш една боза и една халба жива бира и си готов.

Човече, прочистване или умиране е крайната цел..?

mordohy
06-06-2014, 22:46
Осиране!:butt:

кученцетоОгиитаткоДоги
02-07-2015, 00:59
Батета и каки аз съм най-бесния кафеджия във форуму:jumping: Луд за връзване:jumping::jumping:Сутрин ако не пия хубаво кафе, не мога да излеза от нас, ставам лош и агресивен и започвам да налитам на бой:( Та за мен хубавото кафе е религия и начин на живот.Еспресо машина за капсули си зех преди време, кафето е също толкова хубаво колкото и от такава която го мели на момента, колегите на които не им харесват капсулите, може би не са пили хубави капсули.Понеже между капсулите от лидъл и тези на Nespresso разликата е колкото между мойто забутано село и Санта-Барбара:-) Хубавото на тази машина е , че слагаш капсулата, натискаш копчето и получаваш едно перфектно кафе, лошото е че капсулите са прекалено скъпи,0,35 евро цента тия на Nespresso.А тази която го мели на момента, машината е 3 пъти по скъпа от тая за капсули, но едно кафе излиза 5 пъти по ефтино и с течение на времето парите за машината ще са избият от кафето.За това съм решил да си взема, такава която го мели на момента.

Zlobich
02-07-2015, 08:58
Втора година ползвам такъв робот. Взехме го с жената за 300лв. втора употреба. Нямаме ядове и си прави хубаво кафе. Плюса е, че трябва само да му пуснеш тока, няма да се разнасяш с лъжички кутии и бурканчета с кафе. Пълниш си контейнерите за вода и кафе и си свириш. Чат пат и контейнера с отработеното кафе се изхвърля и те така. Механизма се сваля лесно за почистване чат пат. Сутрин без кафе не излизам, а да им давам на обирджиите всяка сутрин до 1 кинта за кафе, е няма как да стане.

boris037
02-07-2015, 10:19
Най-хубавото кафе, което съм беше почти виолетово на цвят, като преди консумация беше отлежало между 2 и 3 години. Сортът на кафето, ако това е от значение, беше мавруд.

Кафе, мразя да пия и честно казано го консумирам единствено по задължение. Никога не съм изпитвал удоволствие или нужда от него.

кученцетоОгиитаткоДоги
02-07-2015, 14:53
Аз лично ако не бяха толкова скъпи капсулите,бих си останал на тая машинка понеже е с много опростен механизъм и да не кажа голяма дума но и давам около 15 години живот,ако я пречистваш от калк редовно.До колкото за тия автомати дето го мели преди това,съм чувал че траели около 5 години и после дават фира,а не са никак ефтини.Почват от 300 еврака.Иначе и кафето в джаджавето е хубаво,но няма кой да ти клопа джазвета рано сутрин:bounce8:

dimitar_vd62
02-07-2015, 19:23
Джезве бе, кви капсули кви 5 лева кви машини.Дай ти го кипна два пъти после беги на дофтор....аматьори....и кафето се сърба, не се пие, пие се водка, скоросмъртница, вода....