PDA

View Full Version : Motul или Selenia



manolito
10-03-2007, 18:06
Здравейте колеги! В момента си карам Алфичката с масло Motul 10w40 , но се оказа че много го харчи. 0,5л. на 1000км. Мисля да минавам на по гъсто масло 15w40. :roll: Даите съвет какво масло да взема. Двуомя се между Мотул и Селения. :?:

manolito
17-03-2007, 12:52
Колеги , никой ли няма мнение за маслата Мотул? :roll: Това са Американски рейсинг масла , и никак не са евтини.

Bobo
17-03-2007, 17:55
Според мен лично мотул е светлинни години по-добро от селения :wink:

Grigor
17-03-2007, 18:13
Високия клас, който ползва бобо - май ще е по-добър, но определено няма нужда да се набутваш за него.

Защо не пробваш с класиката - Селения 20К :-)

manolito
18-03-2007, 21:07
Реших вече , слагам Мотул 15W50-полусинтетика и то на цена от 10лв. и нещо литъра наливно! :D

virusalfa
18-03-2007, 21:12
Аз минах на Есо и съм си доволен.Иначе бих заложил на Мотул :wink: Селенията е ментенце нещо :wink:

Grigor
25-03-2007, 18:06
Аз за момента съм много доволен от селения Рейсинг и от Туринга.

И с двете имам подобрения спрямо предишните.

virusalfa
25-03-2007, 20:52
Аз за момента съм много доволен от селения Рейсинг и от Туринга.

И с двете имам подобрения спрямо предишните.Спряма предишна Селения ли? Да не са спрели времменно ментата?

Bobo
25-03-2007, 22:20
Аз за момента съм много доволен от селения Рейсинг и от Туринга.

И с двете имам подобрения спрямо предишните.

Кви подобрения бе Григоре и спрямо какво :?:

virusalfa
26-03-2007, 08:17
Аз за момента съм много доволен от селения Рейсинг и от Туринга.

И с двете имам подобрения спрямо предишните.

Кви подобрения бе Григоре и спрямо какво :?:Те и аз тва се чудя :shock:

Grigor
01-04-2007, 12:58
- Разхода на масто на 156 1.8 ТС е по-малко с Туринга спрямо 20К и преди това Тутеля Ярама.

- Шумове в двг не се чуват с новите масла - работи си нормално, няма забележки.

От Рейсинга съм доволен на майта - не знам дали е най-доброто, но държи налягане на масто след яка ръчка, разхода му е напълно в нормите, няма паразитни шумове от мотора.

То няма повече от какво да си доволен. Не мога да си пъхна пръста в мотора да видя дали маже добре и т.н. както и няма да му правя химичен анализ на маслото!

Довода на Вируса против селения беше че му харчи повече.. на мен пък харчи по-малко... а сега де.. кой е прав ?

Grigor
05-04-2007, 00:22
Затрил съм спама и отклоненията от темата.

Нека ако продължаваме тази тема да е по темата! :)

ne0
05-04-2007, 00:29
МОТУЛ!

Grigor
05-04-2007, 00:39
Добре де.

Аз например скоро ще сменям маслото и ми е интересно защо да е мотул ?

Ама ми кажи нещо реално, а не фенски изказвания.

Не съм пристрастен! Ако не е по-добро реално ще съм с Италианското - въпрос на принципи, но ако наистина е по-добро и ... това с което е по-добро да ми върши работа ще мина на него.

virusalfa
05-04-2007, 10:18
Добре де.

Аз например скоро ще сменям маслото и ми е интересно защо да е мотул ?

Ама ми кажи нещо реално, а не фенски изказвания.

Не съм пристрастен! Ако не е по-добро реално ще съм с Италианското - въпрос на принципи, но ако наистина е по-добро и ... това с което е по-добро да ми върши работа ще мина на него.Аз пък си мисля,че поне до маслото и други консумативи не е необходимо да се прибягва до италианското само заради фенски принципи.Има си стандарти за тая работа.Въпросът е доколко маслото отговаря на тези стандарти.дали е истинско.И Приста да сложиш,ако не е ментирана да ти набутат М10Д в бутилка от Лидер 10/40,няма да има проблеми :idea:

Above&Beyond
05-04-2007, 22:01
Аз съм на принципа - "каквато и да е машината си взимам сивия Шел".Ама като нема пари за такова зимаш каквото изпадне по-евтино!:lol: Всичко си опира до парите според мене!

valjo
05-04-2007, 22:50
МОТУЛ!
кой по-точно мотул бе, гугутен???
2100 ?
4100?
;)

умник :)

Grigor
05-04-2007, 23:23
Вярно че е въпрос на пари, но има нещо за което рядко се замисляме:

Можем да сме на заведение ПОНЕ един път седмично, да изхарчим между 15 и 50лв но ако дойде момента да дадем повече пари за колата все се чудим как да минем метър...

Не говоря за никой в форума, а за Българина като цяло.

Дори на моменти съм се усещал, че и аз съм се опитвал да минавам метър и всячески се пазя от това.

Ако колата ми е за кеф - ок, като иам паре ще я праим... но ако ми е за работа /а мойта ми е за всичко - работа, возене, кеф и т.н... / ще трябва да се лишаваме за да не ни се спъва работата.

Иначе вируса е прав - ако маслото отговаря на това което пише на кутията като данни не би следвало да има проблем.

Но да не бъркаме нормалните хора и екстремистите! Аз си давам редовно газ на колата, но не я ползвам за гонки, рали и др. подобни където трябва настина специални масла.

Бобо кара с неква гъзария на мотул и много я хвали.. след него припяват хор облъчени, които имат коли по 90-155 коня и си мислят, че като са с мотул всичко е ОК :-)

ОК, лошо няма. Ама колата на Бобо определено НЕ Е нормална и НЕ се ползва за нормалните ежедневни нужди! И ако за нея ЕВЕНТУАЛНО има някаква разлика дали си с гъзарския мотул или Селения рейсинг или турнг, то за колите на Нео, Вальо, Нало, мойта - според мен няма!

Бобо ми изтъкна, че едно от качествата на мотула /оня/ било че не си губил смазочните свойствата при някакъв доста голям % вода в него.. ОК, евала.. ама ако аз имам доста голям % вода в мотора... независимо с какво масло съм че го отворя да видя какво е останало от него и какъв е размера на щетите...
А и при неговото каране... съмнявам се че това много, много че му спаси мотора или част от него.

ne0
06-04-2007, 01:27
МОТУЛ!
кой по-точно мотул бе, гугутен???
2100 ?
4100?
;)

умник :)л си е мотул

8100 E

Па за мотул говоря щот от ората дето се състезават знам че тва е яката работа, за моя кош може и 20К и рацинг о т.н. ма моту

virusalfa
06-04-2007, 19:21
МОТУЛ!
кой по-точно мотул бе, гугутен???
2100 ?
4100?
;)

умник :)л си е мотул

8100 E

Па за мотул говоря щот от ората дето се състезават знам че тва е яката работа, за моя кош може и 20К и рацинг о т.н. ма мотуБе на тебе ако Бобо ти каже,че нафтата се пие,съм сигурен,че някъде тайно ще пробаш :!: Ти явно си учил в някакво шивашко училище или математическа гимназия,щото всякакви стандарти по отношение на техника ти куцат Ето ТТ-данни за новото масло на Приста,айде сега рацерите нека кажат,че е калпаво:
Приста® Формула Ултра RS 10W-60 е синтетично моторно масло, предназначено за смазване на двигатели на състезателни автомобили.
Приста® ФОрМУла Ултра RS 10W-60 се произвежда по специална технология от синтетични висококачествени компоненти, уникална по своя състав добавка за стабилност при висока температура, най-високо качествен стабилен на механична деструкция подобрител на виско-зитетния индекс и балансиран пакет пакет присадки. така формулираният продукт е изключително стабилен при екстремните условия (високи обороти и температури), при които работят
състезателните автомобили.

Приложение
Приста® Формула Ултра RS 10W-60 се препоръчва за използване в двигатели на състезателни автомобили, за които се изисва синтетично масло от вискозитетен клас 10W-60 и експлоатационно ниво по API SL.

Lucky
09-04-2007, 18:00
И като цена дочух че е нещо към 16 лв :shock:

ne0
09-04-2007, 19:06
ВИРУСЕЕЕ!!! А може ли брат ми да продава най-много мотул в източна Б-я. А? И да ми е по-скъпо да си турим минерал васер!
Учил съм в АЕГ :wink:

при тва на моя двигател въобще не му е за рацерски масла :wink:

1.6 е градска машина не състезателна :D

valjo
09-04-2007, 19:47
ми аз карах с мотул 8100, и нещо не виждам що требе да му плащам 22лв/л за 5в-40 масло, като зимата я нема никва, а лятото обещава да е горещо

затва реших тоя път да е селения рейсинг 10в-60, като се има предвид че аз си карам колата из града, а не на писта или на божура

@григо, на бобо маслото изкарва на смесване с антифриз и бензин до 30%, което ако си рали пилот е ценно, ще стигнеш до края на етапа, евентуално:) но за евридей кола.... нещо ми се губи :)

Grigor
10-04-2007, 09:48
Да де... това имах в предвид - за чий ми е това като ако имам такъв казус... мотора пак ще е на масата :-(

Те затова си бръмчим с Селения и съм много доволен.

BatVas
10-04-2007, 10:53
Аз се чудя сега каква Селения да си взема
1.20К Алфа ромео
2. селения рейсинг 10в-60
3. Ако не греша преди месец ми се мерна някаква 10-50 - тя ли е туринг.

Като за сега съм ги класирал както съм ги написал. Та дилемата може да се каже е между първите две. :roll: :?
Знам , че с първото колата ми се държи добре - но все пак идва лято , задръствания, високи температури и т.н.т - от там се замислям за второто :?

ne0
10-04-2007, 11:21
Аз се чудя сега каква Селения да си взема
1.20К Алфа ромео
2. селения рейсинг 10в-60
3. Ако не греша преди месец ми се мерна някаква 10-50 - тя ли е туринг.

Като за сега съм ги класирал както съм ги написал. Та дилемата може да се каже е между първите две. :roll: :?
Знам , че с първото колата ми се държи добре - но все пак идва лято , задръствания, високи температури и т.н.т - от там се замислям за второто :?

Абе преди 5 дена в ТиН ми казаха че 20К е едно и също за алфа и нормалното. Което не ми хареса. Вече ги няма еднолитровите тубис надпис алфа ромео. Има от два литра на които пише алфа а на един литър не. Така че РЕЙСИНГ :wink:

търтей
10-04-2007, 11:25
Абе преди 5 дена в ТиН ми казаха че 20К е едно и също за алфа и нормалното.

кой тин тва? :shock:
шото не е баш да са еднкави :wink:

ne0
10-04-2007, 12:29
така беше но сега е друго...

Mury
10-04-2007, 14:29
Аз се чудя сега каква Селения да си взема
1.20К Алфа ромео
2. селения рейсинг 10в-60
3. Ако не греша преди месец ми се мерна някаква 10-50 - тя ли е туринг.

Като за сега съм ги класирал както съм ги написал. Та дилемата може да се каже е между първите две. :roll: :?
Знам , че с първото колата ми се държи добре - но все пак идва лято , задръствания, високи температури и т.н.т - от там се замислям за второто :?

Абе преди 5 дена в ТиН ми казаха че 20К е едно и също за алфа и нормалното. Което не ми хареса. Вече ги няма еднолитровите тубис надпис алфа ромео. Има от два литра на които пише алфа а на един литър не. Така че РЕЙСИНГ :wink:

А бре те кат са те видели ква си тиква са си напраили та..к с тебе :twisted: :twisted: :twisted:

П.С.Инак съм доволен от Туринга ама и аз се замислям за Рацинг :wink:

Lucky
10-04-2007, 23:08
Аз се чудя сега каква Селения да си взема
1.20К Алфа ромео
2. селения рейсинг 10в-60
3. Ако не греша преди месец ми се мерна някаква 10-50 - тя ли е туринг.

Като за сега съм ги класирал както съм ги написал. Та дилемата може да се каже е между първите две. :roll: :?
Знам , че с първото колата ми се държи добре - но все пак идва лято , задръствания, високи температури и т.н.т - от там се замислям за второто :?

Абе преди 5 дена в ТиН ми казаха че 20К е едно и също за алфа и нормалното. Което не ми хареса. Вече ги няма еднолитровите тубис надпис алфа ромео. Има от два литра на които пише алфа а на един литър не. Така че РЕЙСИНГ :wink:

Ами ТиН на Красно село си има 1 и 2 литра развасовки 20К за Алфа аз си взех такова а по темата за разликата м/у за Алфа и другото имаше доста коментари,според мен щом са направили 20К два вида за Алфа и обикновенно значи има разлика и си взимам такова :idea: :roll: :wink:

valjo
10-04-2007, 23:16
новата мода в нашто секта - селения рацинг за паркетни бигачки ;)
19лв/л
като мине 25лв/л мисла да одим да дирим друго модно масло;)))

Grigor
11-04-2007, 07:50
Мдам... вярно се забелязва подобна мода :-)

А реално повече от Туринг не трябва на 3/4 от хората поствали в тази тема.

virusalfa
11-04-2007, 14:45
Поне да ви го даваха ефтинко,на тая аз съм склонен да доплатим още малко за Мобил. :wink:

Boby
11-04-2007, 19:25
Какво толко обсъждате тия масла не мога да разбера.Нито ще ги карате 20 години тия коли нито са Ферари или Бугати,че да се набутвате за скъпи масла.Сипвайте си Селенията,добро масло е,на нормална цена е и поне аз не съм имал проблеми с него.Ако си пазите двигателя ще кара много.Ако сте го подкарали като за последно,каквото и да сипете няма да изкара. :!:

virusalfa
11-04-2007, 19:56
Какво толко обсъждате тия масла не мога да разбера.Нито ще ги карате 20 години тия коли нито са Ферари или Бугати,че да се набутвате за скъпи масла.Сипвайте си Селенията,добро масло е,на нормална цена е и поне аз не съм имал проблеми с него.Ако си пазите двигателя ще кара много.Ако сте го подкарали като за последно,каквото и да сипете няма да изкара. :!:Ти па много,тва да не е дизел,не гледаш ли,че тук все са състезатели ли,рацери ли,и аз не знам вече....ама тия биндзинки не карат толко много :idea:

Valeri
11-04-2007, 21:05
Какво толко обсъждате тия масла не мога да разбера.Нито ще ги карате 20 години тия коли нито са Ферари или Бугати,че да се набутвате за скъпи масла.Сипвайте си Селенията,добро масло е,на нормална цена е и поне аз не съм имал проблеми с него.Ако си пазите двигателя ще кара много.Ако сте го подкарали като за последно,каквото и да сипете няма да изкара. :!:Ти па много,тва да не е дизел,не гледаш ли,че тук все са състезатели ли,рацери ли,и аз не знам вече....ама тия биндзинки не карат толко много :idea:
Ами айде тогава съвет от опит със какво да го сменям (дойде времето) и освен да ме объркате повече с тези нищо повече не направихте. :roll:

Boby
11-04-2007, 21:23
Какво толко обсъждате тия масла не мога да разбера.Нито ще ги карате 20 години тия коли нито са Ферари или Бугати,че да се набутвате за скъпи масла.Сипвайте си Селенията,добро масло е,на нормална цена е и поне аз не съм имал проблеми с него.Ако си пазите двигателя ще кара много.Ако сте го подкарали като за последно,каквото и да сипете няма да изкара. :!:Ти па много,тва да не е дизел,не гледаш ли,че тук все са състезатели ли,рацери ли,и аз не знам вече....ама тия биндзинки не карат толко много :idea:

Като гледам как върви и бензинката....едва ли някой може да бъде рацер. Колкото и по-малко да карат +10лв за литър при всяка смяна поне според мен не си струва.

Boby
11-04-2007, 21:24
Какво толко обсъждате тия масла не мога да разбера.Нито ще ги карате 20 години тия коли нито са Ферари или Бугати,че да се набутвате за скъпи масла.Сипвайте си Селенията,добро масло е,на нормална цена е и поне аз не съм имал проблеми с него.Ако си пазите двигателя ще кара много.Ако сте го подкарали като за последно,каквото и да сипете няма да изкара. :!:Ти па много,тва да не е дизел,не гледаш ли,че тук все са състезатели ли,рацери ли,и аз не знам вече....ама тия биндзинки не карат толко много :idea:
Ами айде тогава съвет от опит със какво да го сменям (дойде времето) и освен да ме объркате повече с тези нищо повече не направихте. :roll:

Това което ти е по джоба. :!:

Valeri
11-04-2007, 21:31
Какво толко обсъждате тия масла не мога да разбера.Нито ще ги карате 20 години тия коли нито са Ферари или Бугати,че да се набутвате за скъпи масла.Сипвайте си Селенията,добро масло е,на нормална цена е и поне аз не съм имал проблеми с него.Ако си пазите двигателя ще кара много.Ако сте го подкарали като за последно,каквото и да сипете няма да изкара. :!:Ти па много,тва да не е дизел,не гледаш ли,че тук все са състезатели ли,рацери ли,и аз не знам вече....ама тия биндзинки не карат толко много :idea:
Ами айде тогава съвет от опит със какво да го сменям (дойде времето) и освен да ме объркате повече с тези нищо повече не направихте. :roll:

Това което ти е по джоба. :!:[/quo
Ами трябват ми 7 литра + филтър, което както и да го погледна си е 80 лв. в най-добрия случай.Дали 80 или 110 общо взето си е все тая за 1 смяна на 10 месеца.Та въпроса ми е какво по-добро препоръчвате, а не дали 20 лв. по-малко да дам.

Grigor
11-04-2007, 21:46
Аз когато се чудя гледам какво ми препоръчва производителя - при нормалната употреба /описана в горен пост/ това от производителя ти върши повече от добра работа.

Boby
11-04-2007, 23:05
80лв ти е ако вземеш селенията за 9лв литъра,а не масло за 19лв литъра.За тия 7 литра разликата ти е 70лв. :!: Аз сипвам това което пише в книжката.

П.П. тия 7 литра не са ли много?Аз сипах 6л. и нивото е 5мм над мах. :roll:

Valeri
11-04-2007, 23:26
Аз когато се чудя гледам какво ми препоръчва производителя - при нормалната употреба /описана в горен пост/ това от производителя ти върши повече от добра работа.
Просто моля за съвет за изпитано ТД масло и някаква ориентировъчна цена

Valeri
11-04-2007, 23:29
80лв ти е ако вземеш селенията за 9лв литъра,а не масло за 19лв литъра.За тия 7 литра разликата ти е 70лв. :!: Аз сипвам това което пише в книжката.

П.П. тия 7 литра не са ли много?Аз сипах 6л. и нивото е 5мм над мах. :roll:
Ами около 6.5 литра поема, 1/2-та го доливам за 8-9 хиляди.До сега само Селения съм и слагал и това ми беше въпроса, ако има нещо по-добро.А за ТД има ли такива цени на масла?

virusalfa
12-04-2007, 21:07
Аз съм мтого доволен от Ессо турбодизел ултра 10/40 :wink: Също става и БМВ-Оригинал,покрива и бензиновия,и дизеловия клас едновременно :wink:

Valeri
12-04-2007, 21:52
Аз съм мтого доволен от Ессо турбодизел ултра 10/40 :wink: Също става и БМВ-Оригинал,покрива и бензиновия,и дизеловия клас едновременно :wink:
Virus,бате ей това питам и 24 часа няма кой да каже.Благодаря ти, ще го пробвам.

sparks
18-04-2007, 19:49
ем моито е motul1 5w50 реисинг...кво можете да ми кажете за него ???

Pinky
18-04-2007, 20:06
може би туринг? всъщност, каквото и да е, можеш да намериш вече написани мнения за него във форума, просто потърси.

sparks
18-04-2007, 20:12
е поне хубаво ли е смисал за моята кола защото някои ми казват че мн добро а други че ще ме сасипе ??????

manolito
19-04-2007, 20:16
Ами аз карам вече 4000км. с Мотул 10V40 , и за сега само цената ме съсипва щото трябва да доливам на 1000км. 0,5л. Мисля да минавам на 15V50 , полусинтетика и ще видя дали ще "бута" толкова. :D

Bobo
20-04-2007, 00:25
Кой кво ще да сипва дреме ми ....

А Вирусе ако искаш да те запозная със състезатели дето рекламират ПРИСТА да гипиташ с кво си карат бегачките бе умник :!:

IKL
27-04-2007, 18:55
Добре де.

Аз например скоро ще сменям маслото и ми е интересно защо да е мотул ?

Ама ми кажи нещо реално, а не фенски изказвания.

Не съм пристрастен! Ако не е по-добро реално ще съм с Италианското - въпрос на принципи, но ако наистина е по-добро и ... това с което е по-добро да ми върши работа ще мина на него.Аз пък си мисля,че поне до маслото и други консумативи не е необходимо да се прибягва до италианското само заради фенски принципи.Има си стандарти за тая работа.Въпросът е доколко маслото отговаря на тези стандарти.дали е истинско.И Приста да сложиш,ако не е ментирана да ти набутат М10Д в бутилка от Лидер 10/40,няма да има проблеми :idea:
Според мен си прав, сипвайте каквото и да е, но да не е ментозно, аз сипах на мойта TOPAZ на MOTOREX - SAE 15 W 40 (полусинтетика). Колко е добро времето ще покаже, поне ми се стори че не е мента.

MECO_KN
26-06-2008, 16:04
КОЛЕГИ,ЗАЩО НЕ ПРОБВАТЕ С КАСТРОЛ МАГНЕТЕК БРЕ?ВЕРНО МАЛКО Е СКЪПО МА СА АКО ОТ МАСЛО ЩЕ ПЕСТИМ НЯМА СМИСЪЛ :D

spe4elist
26-06-2008, 16:23
КОЛЕГИ,ЗАЩО НЕ ПРОБВАТЕ С КАСТРОЛ МАГНЕТЕК БРЕ?ВЕРНО МАЛКО Е СКЪПО МА СА АКО ОТ МАСЛО ЩЕ ПЕСТИМ НЯМА СМИСЪЛ :D

Колега, що не пробваш с малкия "shift". И що с Кастрол Магнатек ???

code
26-06-2008, 17:54
@григо, на бобо маслото изкарва на смесване с антифриз и бензин до 30%, което ако си рали пилот е ценно, ще стигнеш до края на етапа, евентуално:) но за евридей кола.... нещо ми се губи :)
Кви са тия масла бе Вальо аз знам че издържат на 1% вода което е около 40-50грама, значи ако му сипя едно шише литър и половина вода в мотора ще изкара състезанието викаш :lol: според мен ще се получи много качествена заварка на скришно място :!:

didod
26-06-2008, 23:00
Карам със Selenia Gold 10W40 за около 6 лв/ литър. Нямам оплаквания. На 3000 км. доливам литър. На смяна маслото е кафяво, не черно. Туй то. Смятам, че за нормална употреба на колата си е добро маслото. :)

manolito
30-06-2008, 11:17
На тази цена не знам колко е истинска тая Селения.... :roll:

virusalfa
30-06-2008, 15:32
Кой кво ще да сипва дреме ми ....

А Вирусе ако искаш да те запозная със състезатели дето рекламират ПРИСТА да гипиташ с кво си карат бегачките бе умник :!:Умник,а средния живот на"бегачките" колко е,бе?! Отговор-не повече от 50 моточаса ресурс.Не ме и грам интересува с какво си карат въпросните бегачки.Темата няма връзка с автоспорта!
П.П. Едно време жигулетата караха по 300 хиляди с М10д,а работят на 3800-4500 оборота средно.Аре сметни какъв път са изминали цилиндро-буталните групи :idea: Вие го обърнахте на ебати превземките,мама му стара

didod
02-07-2008, 11:47
На тази цена не знам колко е истинска тая Селения.... :roll:
Е, не уточних, че това е без ДДС и с отстъпка, щото го купувам от сервиза. :lol: Но СЕЛЕНИЯ- та си ми харесва.

Satanism
02-07-2008, 11:58
Ае...хора...аз на моя кош му сипах Кастрол Магнатек...тъпо ли съм направил или?Да й сипвам селения от тук нататък?

virusalfa
02-07-2008, 12:27
Ае...хора...аз на моя кош му сипах Кастрол Магнатек...тъпо ли съм направил или?Да й сипвам селения от тук нататък?Смени 2-3 масла и сам ще разбереш кое е подходящото :idea:

didod
02-07-2008, 13:02
Ае...хора...аз на моя кош му сипах Кастрол Магнатек...тъпо ли съм направил или?Да й сипвам селения от тук нататък?
Виж сега- предвид пробега и възрастта на нашите коли, не смятам, че вече има особено много значение каква марка масло ползваме. Важно е вискозитета и екплоатационния клас да покриват минимума, предписан от производителя. Оттам нататък всичко е въпрос на желание и на възможности. Това, разбира се, си е лично мое мнение. :)

Sunny
02-07-2008, 13:18
Ае...хора...аз на моя кош му сипах Кастрол Магнатек...тъпо ли съм направил или?Да й сипвам селения от тук нататък?Смени 2-3 масла и сам ще разбереш кое е подходящото :idea:

Ми аз така сменях докато ми допадна май много на ESSO Performance 15W40 .
;)