PDA

View Full Version : Готварско изкуство в особено големи размери или какво прави RUNNING WILD в кухнята



RUNNING WILD
06-06-2014, 21:53
та това е от днес от преди малко че ми е скучно в нас и си творя.

dimitar_vd62
06-06-2014, 21:58
Земи си най после жена, не ти трябва диета.Мене не ми трябва диета, ма съм чел че не трябва са подлага човек на такова нещо, трябва да се храни правилно.

RUNNING WILD
06-06-2014, 22:00
абе човече излизам с жена споко не съм оскотел,не ме мързи справям се и сам но да има некой да ми връзва обувките че ме мързи да се навеждам,за мене правилното хранене е да преям щото не преядеш ли все си си гладен реално погледнато

Ранобудниче
10-06-2014, 20:11
"Докато не преям, съм гладен" - девизът на готвача.

Румба, ти си.

RUNNING WILD
11-06-2014, 01:22
а да да то така е най лесно,уби ми оня ден инерцията и творческата самоинициатива а сега ти си...е какво да съм аз попара...айде от преди 2 часа пица полувегетарианска защото от дясно е кайма,козе сирене краве сирене истински кашкавал синьо сирене топено сирене подобно е на Маргарита но няма босилек и е по-добра ароматна и сочна,салцата е домат,босилек,риган,черен пипер,чубрица,не съм я украсил в сърчица кикиритки и финтифлюжки но явно не ми е повлияла Вики а тя може много.

RUNNING WILD
11-06-2014, 01:30
а това е от вчера,утре ще скучаете защото няма да готвя но тия дни ще правя лазаня 2 модела сметанова с пиле и с кайма и домат.

kolev
11-06-2014, 13:30
ей спамер, тестото за пиците сам ли го бъркаш и на колко градуса ги печеш. знам че колкото по-висока температура, толкова по-добре.
има и едно друго нещо което винаги съм искал да зная. какво значи номера на спагетите :D

ecotronic
11-06-2014, 14:22
Ето една добре изпитана рецепта за тестото:

1 - Пакетче суха мая, щипка сол и щипка захар се разтварят в чаша вода.

2 - Разбива се едно яйце.

3 - В подходящ съд се изсипват чашата със сместа и разбитото яйце.

4 - Добавят се 2 чаши брашно.

5 - Бърка се с лъжица до хомогенизиране.

6 - Тестото се изсипва в намазнена и набрашнена тава и се разстила (за целта може да се ползва потопена в олио лъжица).

7 - Оставя се да престои 20 минути, след което се гарнира.

8 - Пече се на загрята до 200 - 220 гр.


Резултатът винаги е отличен.

Кайо
11-06-2014, 14:42
ей спамер, тестото за пиците сам ли го бъркаш и на колко градуса ги печеш. знам че колкото по-висока температура, толкова по-добре.
има и едно друго нещо което винаги съм искал да зная. какво значи номера на спагетите :D

Що пъ спамер????
Он Ръни си е готвач и чревоугодник.
....a и темата си е негова.

kolev
11-06-2014, 14:55
Ето една добре изпитана рецепта за тестото:

1 - Пакетче суха мая, щипка сол и щипка захар се разтварят в чаша вода.

2 - Разбива се едно яйце.

3 - В подходящ съд се изсипват чашата със сместа и разбитото яйце.

4 - Добавят се 2 чаши брашно.

5 - Бърка се с лъжица до хомогенизиране.

6 - Тестото се изсипва в намазнена и набрашнена тава и се разстила (за целта може да се ползва потопена в олио лъжица).

7 - Оставя се да престои 20 минути, след което се гарнира.

8 - Пече се на загрята до 200 - 220 гр.


Резултатът винаги е отличен.

а пробвал ли си без яйце. талянски пици не съм ял но си мисля че оригинално в тестото няма яйца и или мляко. иначе на половин кило брашно слагам 1 ч.л. мая и е достатъчно, но я слагам в брашното, а не при солта и захарта.

Кайо
11-06-2014, 15:01
а пробвал ли си без яйце. талянски пици не съм ял но си мисля че оригинално в тестото няма яйца и или мляко. иначе на половин кило брашно слагам 1 ч.л. мая и е достатъчно, но я слагам в брашното, а не при солта и захарта.

Точно!
Никви яйца и млека!
Тва да не е тутманик или кекс....

dimitar_vd62
11-06-2014, 16:52
Румба, па и другите чревоугодници, пишете и рецептите де.

ecotronic
11-06-2014, 16:58
С яйцето тестото става с една идея по-хрупкаво. Иначе може и без него. Същият ефект се получава и с кисело мляко вместо вода.

Друг тънък момент е в това ако се слага настърган кашкавал отгоре, той да не се слага веднага а да се остави първо другото да се поизпече.
Накрая, като се изпече пицата е добре да се капне отгоре с хубав зехтин.

RUNNING WILD
11-06-2014, 22:55
ей спамер, тестото за пиците сам ли го бъркаш и на колко градуса ги печеш. знам че колкото по-висока температура, толкова по-добре.
има и едно друго нещо което винаги съм искал да зная. какво значи номера на спагетите :D

тестото го бъркам сам да,ако уцелиш тънкият момент преди да втаса като го замразиш и го извадиш и след месец тестото е чудесно и си имаш омесено,номера е дебелината щото има спагети спагетини и какво ли не,аз ти препоръчвам да се ориентираш към номер 10,виж марката Стела при добро сваряване и изчакване от 500 грама стигат до внушителните 1.560 кг,казвам ти от опит и то много кратен с годините,за температурата и пиците най удачно е 400 градуса 4 минути ако ти направи балон пукаш с ножа,трябва и силна темепература и кратко време да я издуха направо.

---------- Post added at 19:54 ---------- Previous post was at 19:45 ----------


Ето една добре изпитана рецепта за тестото:

1 - Пакетче суха мая, щипка сол и щипка захар се разтварят в чаша вода.

2 - Разбива се едно яйце.

3 - В подходящ съд се изсипват чашата със сместа и разбитото яйце.

4 - Добавят се 2 чаши брашно.

5 - Бърка се с лъжица до хомогенизиране.

6 - Тестото се изсипва в намазнена и набрашнена тава и се разстила (за целта може да се ползва потопена в олио лъжица).

7 - Оставя се да престои 20 минути, след което се гарнира.

8 - Пече се на загрята до 200 - 220 гр.


Резултатът винаги е отличен.

колега с цялото ми уважение това е несъвместимо,първо маята е жив организъм иска си време а сол и захар заедно се блокират,има си дози колко вода колко брашно а не едно към нещо си,не можеш да бъркаш тесто с лъжица с сигурност ако е така нямаше да се мацаме,взима с есуха мая френска саф инстант най добре 1/3 та пакетче се разтваря с 500 милилитра хладка вода не повече от 40 градуса в която е 1 супена лъжица захар се слага,тези 2 неща се разбъркват,след 45-50 минути маята заработва и се появява пяна от горе 2 пръста пяна!след това се добавят една малка чаена лъжичка сол и олио една лъжица и се смесват,на тази смес се слага 1 кг брашно,меси се не повече от 3 мин и се оставя,като се разточи блата на пицата се дупчи с нокти все едно свириш на пияно за да няма газови балони да не надигне,и температурата която си посочил е за тутманик не за пица.брашното най доброто до ден днешен е на Топаз мел за закуски ако няма на София мел с набухватели или за кесове козунаци пише АП Фарина набухва само тн глупости.

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:54 ----------


С яйцето тестото става с една идея по-хрупкаво. Иначе може и без него. Същият ефект се получава и с кисело мляко вместо вода.

Друг тънък момент е в това ако се слага настърган кашкавал отгоре, той да не се слага веднага а да се остави първо другото да се поизпече.
Накрая, като се изпече пицата е добре да се капне отгоре с хубав зехтин.

с яйцето тестото става по-жилаво ако е вътре в тестото не по-хрупкаво и задържа вода по трудно се изпарява.

Ранобудниче
11-06-2014, 23:03
Направо добивам комплекс за малоценност покрай твоите размери на манджи. Но пък тая вечер спретнах отлична импровизация набързо - момчетата досега облизваха чинии. Само че ще си трая - кулинарната тема е твърде изискана, твоята си е авторска, а трета не ми се отваря :)

RUNNING WILD
11-06-2014, 23:10
Направо добивам комплекс за малоценност покрай твоите размери на манджи. Но пък тая вечер спретнах отлична импровизация набързо - момчетата досега облизваха чинии. Само че ще си трая - кулинарната тема е твърде изискана, твоята си е авторска, а трета не ми се отваря :)

аз си обичам някак си по-повечко да се готви да има да е пълно,готвя за разнообразие лекувам си нервите пък и обичам хубава храна,пиша в една група в Фейсбук кулинарна има свесни хора не са като мене,тия неща който ще си направиш у вас е абсурд да ги ядеш на вън където и да е,слуша и попивай и ще станеш корифей...

ecotronic
11-06-2014, 23:11
тестото го бъркам сам да,ако уцелиш тънкият момент преди да втаса като го замразиш и го извадиш и след месец тестото е чудесно и си имаш омесено,номера е дебелината щото има спагети спагетини и какво ли не,аз ти препоръчвам да се ориентираш към номер 10,виж марката Стела при добро сваряване и изчакване от 500 грама стигат до внушителните 1.560 кг,казвам ти от опит и то много кратен с годините,за температурата и пиците най удачно е 400 градуса 4 минути ако ти направи балон пукаш с ножа,трябва и силна темепература и кратко време да я издуха направо.

---------- Post added at 19:54 ---------- Previous post was at 19:45 ----------



колега с цялото ми уважение това е несъвместимо,първо маята е жив организъм иска си време а сол и захар заедно се блокират,има си дози колко вода колко брашно а не едно към нещо си,не можеш да бъркаш тесто с лъжица с сигурност ако е така нямаше да се мацаме,взима с есуха мая френска саф инстант най добре 1/3 та пакетче се разтваря с 500 милилитра хладка вода не повече от 40 градуса в която е 1 супена лъжица захар се слага,тези 2 неща се разбъркват,след 45-50 минути маята заработва и се появява пяна от горе 2 пръста пяна!след това се добавят една малка чаена лъжичка сол и олио една лъжица и се смесват,на тази смес се слага 1 кг брашно,меси се не повече от 3 мин и се оставя,като се разточи блата на пицата се дупчи с нокти все едно свириш на пияно за да няма газови балони да не надигне,и температурата която си посочил е за тутманик не за пица.брашното най доброто до ден днешен е на Топаз мел за закуски ако няма на София мел с набухватели или за кесове козунаци пише АП Фарина набухва само тн глупости.

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:54 ----------



с яйцето тестото става по-жилаво ако е вътре в тестото не по-хрупкаво и задържа вода по трудно се изпарява.

Виждам, че си подкован теоретично. Но намери 30 свободни минути и пробвай рецептата, която описах.

Аз също съм месил какви ли не теста, само да има кой да ходи подире ми да чисти.

Аз също гледах скептично на въпросната рецепта и останах учуден, когато я пробвах за пръв път.

Оттогава насетне друга методика не прилагам.

Ранобудниче
11-06-2014, 23:12
аз си обичам някак си по-повечко да се готви да има да е пълно,готвя за разнообразие лекувам си нервите пък и обичам хубава храна,пиша в една група в Фейсбук кулинарна има свесни хора не са като мене,тия неща който ще си направиш у вас е абсурд да ги ядеш на вън където и да е,слуша и попивай и ще станеш корифей...

Ми слушам, но не чувам :)
Виж, четенето - друга работа.
Днес готви ли, че не фанах.. Намирисва ми на гладолечение ;)

RUNNING WILD
11-06-2014, 23:22
Виждам, че си подкован теоретично. Но намери 30 свободни минути и пробвай рецептата, която описах.

Аз също съм месил какви ли не теста, само да има кой да ходи подире ми да чисти.

Аз също гледах скептично на въпросната рецепта и останах учуден, когато я пробвах за пръв път.

Оттогава насетне друга методика не прилагам.

колега,3 години съм бил на цеха на верига пицарии най силните в София за времето си хич не е теория пак бъркаш нещата,говоря ти че всичко ми е минало през ръцете и с десетки опити с теста брашна и тн,говоря ти за месене на тесто в машина тестомес за 550 кг после вадене на ръка опаковане и тн,нали разбираш че ако аз объркам тестото всичко заминава по веригата,отговаряш за камера за продукти за тесто поръчваш всичко и ходиш по обектите да даваш смени да им висиш на главите да не крадат и тн,опитвам се да ти кажа че не е теория не е практика а е всичко каквото се сетиш да направиш най доброто с продуктите като си ги намерил,превеждали сме рецепти и тн,с яйца се правят корите за лазаня или с яйчен прах прилагам ти снимка.

RUNNING WILD
11-06-2014, 23:24
Ми слушам, но не чувам :)
Виж, четенето - друга работа.
Днес готви ли, че не фанах.. Намирисва ми на гладолечение ;)

не можах защото се смазах от задачи сериозно,за вечеря 3 яйца на очи и една сурово пушена наденица,но тепърва изненадите летните предстоят,иначе тия дни ще правя лазаня от давна не съм правил,италиански характер съм си от секъде.

Ранобудниче
11-06-2014, 23:25
не можах защото се смазах от задачи сериозно,за вечеря 3 яйца на очи и една сурово пушена наденица,но тепърва изненадите летните предстоят,иначе тия дни ще правя лазаня от давна не съм правил,италиански характер съм си от секъде.

С риск да те обидя, предполагам - с готови кори? :tooth:

RUNNING WILD
11-06-2014, 23:31
ха за мене ми е безразборно -как викат ромите,за времето з акоето ще с еоблека и ще запаля колата д аотида до Лидъл за кори за лазаня за това време ще си омеся тестото и ще го разточа и нарежа,и в двата случая ще трябва да го варя та не спестявам нищо,разликата е че ако си ги направиш сам ти излизат под 1.50лв корите иначе са 3-4 лева а разни Барила и Де Чеко там е касапница,Де Чеко се прави с минерална вода 15 градуса и са цифра всичките им продукти.

Кайо
12-06-2014, 00:34
Спрете бре....лиги ми текнаха.....

---------- Post added at 00:30 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

Ръни,на тестото за пица и сол и захър мое сле сложи.....
Брашното обаче задължително трябва да е пресято за да се обогати с кислород.Има различни видиве брашно с различен процент влажност,това трябва да се знае,щото иначе тестото мое не узрее добре,от там иде после и тежеста у стомахо....не помна точно врътката ама беше свързано с процента изпарениена влагата при печенето.
Пресявал съм по 200-300 кила брашно,понякога и повече......не сам де,и после у големата бъркалка,различно време за бъркане,количество вода,различна мая спорде вида на тестото,после рязане,теглене......бе знаеш как е......

---------- Post added at 00:34 ---------- Previous post was at 00:30 ----------

Дай правим една пицария с теб....ше изтепаме рибата.;)

Alfa User
12-06-2014, 01:23
Румене, официално те назначавам за готвач за сбирката "Алфа 155 и приятели - Самоков 2014" !!!
Другите да се пукат от яд!!!

Кайо
12-06-2014, 01:28
Румене, официално те назначавам за готвач за сбирката "Алфа 155 и приятели - Самоков 2014" !!!
Другите да се пукат от яд!!!

Правилен избор!
Румбата е гУем!!!!
Я ако доем,що ке ме цаниш?

avvasilev
12-06-2014, 05:26
Нещо, надалеч от пиенето? :BIGsmile:

RUNNING WILD
12-06-2014, 07:43
Спрете бре....лиги ми текнаха.....

---------- Post added at 00:30 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

Ръни,на тестото за пица и сол и захър мое сле сложи.....
Брашното обаче задължително трябва да е пресято за да се обогати с кислород.Има различни видове брашно с различен процент влажност,това трябва да се знае,щото иначе тестото мое не узрее добре,от там иде после и тежеста у стомахо....не помна точно врътката ама беше свързано с процента изпарениена влагата при печенето.
Пресявал съм по 200-300 кила брашно,понякога и повече......не сам де,и после у големата бъркалка,различно време за бъркане,количество вода,различна мая спорде вида на тестото,после рязане,теглене......бе знаеш как е......

---------- Post added at 00:34 ---------- Previous post was at 00:30 ----------

Дай правим една пицария с теб....ше изтепаме рибата.;)

писал съм за сол и захар има го горе,не е до влажност казва се глутен :) точно по тая причина ръженият хляб е като подметка мокър от вътре,пресяването помага за различен тип тестени изделия най вече кифлички там с пресяване вкарваш въздух но това е за по-малки изделия който са леки и не са натиснати с плънка с салца като пицата и не се пекат на зверски температури,нещата са съвсем различни,а прекалена влажност и като държиш брашното на топло заболява от картофена болест и тн и тн,дърти сме вече да работиме а и аз си имам достатъчно задачки пари няма задачи има поне не скучая.

---------- Post added at 04:40 ---------- Previous post was at 04:35 ----------


Румене, официално те назначавам за готвач за сбирката "Алфа 155 и приятели - Самоков 2014" !!!
Другите да се пукат от яд!!!

само дето не съм ходил в казармата че бягах иначе можеше да се наредите ти щеше да ги строиш да мина с тенджерата през почитния шпалир

---------- Post added at 04:43 ---------- Previous post was at 04:40 ----------


Правилен избор!
Румбата е гУем!!!!
Я ако доем,що ке ме цаниш?

ще ти направя шапка от тестенце с подходящ глутен да не те запарва...абе пак видях това момче Лаурицен с тая алфа комби 3414 тоя път в Младост

RUNNING WILD
12-06-2014, 23:28
още една вегитарианка от преди малко,козе сирене овче сирене синьо сирене топено сирене кашкавал салца и тесто разбира се

RUNNING WILD
14-06-2014, 23:23
половината ден се въртя с 2 лазанки ама съдба,станаха към 9 кила 2 тави тъкмо ще имам да черпя и за мене кво остане кво дал Господ да се взривявам,едната е с сметана и пиле другата кайма и доматен сос,взех кори готови на Стела пише че не искат обработка но това са глупости да кълват мързеливите,все едно да не вариш макароните.

dimitar_vd62
15-06-2014, 19:33
Кака, заключи тая тема по причина кулинарно издевателство на Румбата.

Евала Румба, ти си мечтата на всяка жена.

Кайо
15-06-2014, 19:54
Румба стига с тия манджи бре,покрай твойта тема все съм гладен.

RUNNING WILD
16-06-2014, 00:34
в тия дъждовни дни като съм си свършил задачките и не ходя за риба нали трябва да се забавлявам с нещо и аз,от другият месец да се изтече времето и мисля да наблегна на рибките че ги забравих.

mordohy
30-08-2014, 14:09
Някой ще сподели ли, как се пържи каракуда. Ял съм добре направена, но на мене никога не ми се е отдавало да я направя ядивна.

RUNNING WILD
30-08-2014, 15:00
хващаш рибата и и цепиш филетата рибата е легнала и покрай гръбнака отделяш с ножа филетата от двете страни после изрязваш перките защото за тях има прикачени едни малки костици като игрек покрай гръбнака,остават 2 парчета филе от ляво и дясно и гръбнака е тънък по средата,топиш в царевично брашно и силно горещо олио да стопи костите,още по-добър вариант е свинска мас ще качи много температурата и изгаря костите ама се яде докато е топла.

RUNNING WILD
08-09-2014, 09:27
Ангел и поредния рекорд на Гинес за най голяма лютеница на Балканите 1650 кг,2 дена як купон много гайди много шум преяждане и преумора,заслужава си.

dimitar_vd62
08-09-2014, 22:18
Голям човек, голям тиган, мноо манджа.

mordohy
09-09-2014, 10:20
Като гледам, не сте били само на лютеница:thumbup:

RUNNING WILD
09-09-2014, 21:29
е не разбира се,кюфтета кебапчета и тн,а първия ден се готви един кебап с домат морков гъбки и свинско месце прекрасен.

Ранобудниче
10-09-2014, 20:48
Ангел и поредния рекорд на Гинес за най голяма лютеница на Балканите 1650 кг,2 дена як купон много гайди много шум преяждане и преумора,заслужава си.

Голям си!

pa4ito
10-09-2014, 20:50
Голям си!

Ми той си го каза още в Самоков, че е голям - къде 130 кила... :)

Ранобудниче
10-09-2014, 20:52
Ми той си го каза още в Самоков, че е голям - къде 130 кила... :)

Не, душо, не е толкоз :)

pa4ito
10-09-2014, 21:20
Не, душо, не е толкоз :)

Нема значка, важното е да му е готино ;)

Ранобудниче
10-09-2014, 21:40
Нема значка, важното е да му е готино ;)

Румбата е цяла Вселена :)
А Вселената няма тегло.

pa4ito
10-09-2014, 21:49
Румбата е цяла Вселена :)
А Вселената няма тегло.

Всъщност има. Измерва се с теглото на обектите в нея - звезди, планети, астероиди, комети, черни дупки и т.н.т. Най-интересното от всичко е, че според последните теории и изследвания, видимата част от вселената е до 30% от нея. Демек има едни 70% невидима част, съдържаща "черна материя". А те там за какво иде реч, все още никой не може да каже... :waving:

Ранобудниче
10-09-2014, 22:00
Всъщност има. Измерва се с теглото на обектите в нея - звезди, планети, астероиди, комети, черни дупки и т.н.т. Най-интересното от всичко е, че според последните теории и изследвания, видимата част от вселената е до 30% от нея. Демек има едни 70% невидима част, съдържаща "черна материя". А те там за какво иде реч, все още никой не може да каже... :waving:

Значи правилно съм рекла ;)

pa4ito
10-09-2014, 22:20
Значи правилно съм рекла ;)

Всъщност си права - няма тегло, има маса... :whistle:

Ранобудниче
10-09-2014, 22:27
Всъщност си права - няма тегло, има маса... :whistle:

Има.
И котлон ;)

Оспамихме убавата тема.

pa4ito
10-09-2014, 22:39
Има.
И котлон ;)

Оспамихме убавата тема.

... а на котлона супичкааааа :roll2:

Търкай ... :)

П.П. Ако е вярно това (цък тука) (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%BD%D0%B0 %D0%B1%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%B0%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D 1%82%D0%B0_%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0 %B0) то масата на вселената е 3 х 10^52 kg... :)

RUNNING WILD
11-09-2014, 08:19
като цяло съм като култовите модели на алфа за наши дни 159 обърнати в кила,купона беше як хора от всякъде накапа ни дъжд ама здраве да е,там ходят предимно вежливи и възпитани хора за 2 дена не дойде полиция не съм видял полицай на стадиона,надсвирване с гайди танци хора и ядене всякакво,това са много прилични събития за уикенда за нормални хора,бях си взел въдичка ама не можах д аходя че беше мътна реката която пълни Душанци,вижда се нестинаря с мустаките как седи в жаравата и си пали цигарка,те цялото семейство си денсят и жена му и сина му са другите в огъня.

RUNNING WILD
19-12-2014, 16:05
ops

undy
19-12-2014, 16:37
Аз просто няма какво да кажа....чудесна софра си спретнал.Ще викна некой път:tongue:

dimitar_vd62
19-12-2014, 16:42
Гоуем си Румба, гледам и жените до печката аха ти се нахвърлят, обаче какви са тези две блюда на 8-та снимка.Кажи и неква рецепта за вратни свински пържоли щото на жената от работа им дали по 2 кила и бутилка червено.

mordohy
19-12-2014, 20:38
Мацките опрределено си ги бива. На мене шарана все ми се разлигавя, ама сега видях добра идея!

RUNNING WILD
19-12-2014, 21:16
Аз просто няма какво да кажа....чудесна софра си спретнал.Ще викна некой път:tongue:

ако е за преяждане работя 00-24.00 часа...

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:00 ----------


Гоуем си Румба, гледам и жените до печката аха ти се нахвърлят, обаче какви са тези две блюда на 8-та снимка.Кажи и неква рецепта за вратни свински пържоли щото на жената от работа им дали по 2 кила и бутилка червено.

сгодни женици са да стават за чворене,това което виждаш са 2 тави кадаиф украсени с сладко от вишни домашно разбира се не съм слагал сметана щото тази от спрей потича не държи форма ако не е замразена се разлива,викам колко да правя айде 2 да не останеме гладни,за 5 човека сготвих ядене за 20 човека за 2 дена сериозно,само рибата е 12 кг...руска салта картофена салата хапки селеьодка кадаиф и тн...не можахме да изядеме.е и 1/5,та за рецепта вратни пържоли щи кажа лесно е но ти трябва бяло вино не червено,правиш един сос бешамел
прясно мляко
черен пипер или индйско орехче
брашно
домашно масло сметаново ако намериш
сметана готварска Хопла 100 милилитра
бяло вино 0.200 мл
гъбки печурка .200 гр

това е бешамела,слагаш маслото да се разтопи 50 грама като се разтопи в него запържваш брашанцето и почваш леко да добавяш прясното мляко леко бъркаш с дървена лъжица постепнно да стане хомогенна смес,после добавяш малко сол черният пипер и сметаната готварската и пак леко разбъркваш на бавен огън после добавяш бялото вино разбъркваш и слагаш гъбките и го махаш от котлона,не е нужно гъбите да ги чакаш в соса да се варят слагаш ги да си останат свежи
в една тава нареждаш начуканите вратни пържолки,взимаш една чаша с малко лимонада малко черен пипер малко сол разбуркано и вода,с тоя сос или сироп поливаш вратните пържолки и ги вкарваш в фурната да се пекат леко на 180 градуса и да плуват в тоя сос,като се поизпари соса са готови,от там соса който е в тавата от пържолите го изсипваш при бешамела и бъркаш и с този сос заливаш пак пържолите и вкарваш да се пече още половин час,от него почват да излизат балончета като кратер на вулкан става,после слагаш на масата и се сетиш за мене с усмивка,бон апети...

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:13 ----------


Мацките опрределено си ги бива. На мене шарана все ми се разлигавя, ама сега видях добра идея!

ми виж шарана се готви лесно,едното на снимката е шаран 3.600 кг а другото е щука пак печена с плънка тя е 2 кг,има и скумрия на скара и толстолоп на скара прекрасна риба която хората не могат да готвят?не го чакаш да се опече шарана най вероятно или го завиваш с фолио нещо бъркаш някъде,шарана е готов като го бучкаш с клечка за зъби ако тече сокче от него от дупчицата значи не е готов спре ли да тече готов е,имам и термометър го бучкам да ми мери градусите ама няма смисъл,първо го печеш на 160-180 градуса 1 час и после на 200 да хване коричка още половин час и е готов,пуска мазнинка и се готви сам лесно,пълня го с вълшебна плънка.

dimitar_vd62
19-12-2014, 21:42
Тенкю.

RUNNING WILD
20-04-2015, 20:33
бяхме на барбекю в събота празнувах рожден ден с още една мома,събрахме се веселка тайфа,от форума поканих няколко човека ми никой не дойде как и да е,викам да съживя темата с малко снимки,едно яре пълнено и печенко занимавах се с него цифра време 100 тина кюфтенца и доста свински врат на скара,от делно паниран кашкавал сиренце чушки боб салата с лютеница и тн...десерт кадаиф.

dimitar_vd62
20-04-2015, 20:50
Страшен си, който не те е уважил е сбъркал.

венни
24-11-2015, 00:40
Да ви препоръчам нещо:
https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-xfl1/v/t1.0-1/c2.0.50.50/p50x50/10403522_1511407259159114_8174581912319503388_n.pn g?oh=fd03bb3528e685b0b51890e9a6f1ea63&oe=56EC0863&__gda__=1454175912_74e9e87f417b9192024420f6ed76d64 e
(https://www.facebook.com/street.chefs.bulgaria/?ref=nf)
<A aria-haspopup=true aria-describedby=js_c id=js_d aria-owns=js_b href="https://www.facebook.com/street.chefs.bulgaria/?fref=nf" data-hovercard="/ajax/hovercard/page.php?id=1511295279170312&extragetparams=%7B%22fref%22%3A%22nf%22%7D">Street Chefs[/URL]

13 ноември в 21:47 (https://www.facebook.com/street.chefs.bulgaria/?fref=nf) ·




[URL="http://www.bacchus.bg/novini/2015/11/13/2649108_kamion_jelanie/"]http://www.bacchus.bg/novini/…/11/13/2649108_kamion_jelanie/ (https://www.facebook.com/street.chefs.bulgaria/posts/1512696549030185#)


https://fbexternal-a.akamaihd.net/safe_image.php?d=AQCGkeUYCTj0OIno&w=470&h=246&url=http%3A%2F%2Fwww.bacchus.bg%2Fshimg%2Fzx450y25 0_2649107.jpg&cfs=1&upscale=1

(http://www.bacchus.bg/novini/2015/11/13/2649108_kamion_jelanie/)

chakurov
23-02-2016, 21:14
Може ли да ми дадете идея за нещо, което става супер бързо,че сега се прибрах от работа и трябва да си направя нещо набързо да хапна.

кученцетоОгиитаткоДоги
23-02-2016, 21:25
Може ли да ми дадете идея за нещо, което става супер бързо,че сега се прибрах от работа и трябва да си направя нещо набързо да хапна.





Е кажи поне с какво разполагаме в хладилника;)