PDA

View Full Version : не чак толкова класически... фейслифт 75



Nikoror
22-03-2007, 08:11
малко с цел модернизиране на светлинните елементи тука сътворихме странно създание.

Bobo
22-03-2007, 09:25
Да ти кажа не само е странно а е и грозно :lol:

Nikoror
22-03-2007, 17:59
още не си видял "оптимизираната" предна броня :lol:

75TwinSpark
22-03-2007, 18:10
заеби съсипаxте красавицата

Abarth
22-03-2007, 18:42
Фаровете са от е30 :shoot: :whip: :sniper:

75 2.0 turbo
22-03-2007, 20:24
това е наи грозната 75-ца в цялото бг интернет пространство която съм виждал :shock: :frown:

V_G_Z
22-03-2007, 21:08
добре че е в USA ... освен суперчарджера друго интересно не виждам :roll:

Nikoror
22-03-2007, 21:14
e поне е само бг-нет :) аз в бг нет не съм виждал особено много 75 с промени по външния вид...
фаровете не са от е30 или каквато и да е била друга кола. hella h9 kit-car (рали) сет-а. стандартните фарове няма как да се направят да работят (светят) хубаво така че красота не беше първа грижа. и все пак толкова ли е грозно? другото е, че колата е за каране не за гледане и като си вътре е по-хубаво да виждаш пътя от колкото да знаеш, че фаровете изглеждат естетически красиво (защото от инжинерна гледна точка новите са красота )
ето малко ъпдейт

V_G_Z
22-03-2007, 21:22
ето ти тука малко преработки едно време с фотошоп си играх за 75 със интегралски фарове и променена муцуна ....

Nikoror
22-03-2007, 21:50
на ево боди кит каквито и фарове да сложиш няма как да е грозно :) и аз първоначалните "скици" ги правих на 75цата от museo historico и определено изглеждаше по-добре от наживо :lol:
нова решетка не бих направил никога, защото е чиста загуба на време освен това решетката е една от най-хубавите части на 75 в6 (тс) за разлика от плътната решетката на по-старите модели. освен това емблемата остава 100%.
за нас една от основните цели беше минимална модификация по колата и 100% възвръщаемост на старите фарове. другото е, че страничните "светлини" (в ус са габарити, в еу мигачи) пасват много добре в ъглите и няма как да ги махнеш и да няма нужда от работа по калника за запълване на дупката (това дето на фотошоп е черно в краищата ще отнеме около 2 дни работа да стане на една равнина с предницата). като цяло ще съм много изненадан ако някой има идея как да се направят добре работещи фарове, които да изглеждат сток (като заводските) в разумни бюджетни граници (т.е. да не каже някой ксенон и къстъм рефлектори и тяло).

Nikoror
22-03-2007, 22:20
a като сме почнали темата ето още малко материал за размисъл/коментар

V_G_Z
22-03-2007, 23:05
като е със чарджер какъв е смисъла от скъпа и сложна генерация CSC ?
а относно мощноста сигурно вече си запознат със проблемите на шибания кардан :evil:

V_G_Z
22-03-2007, 23:29
ето и най сполучливата конверсия 75 със фарове и решетка от гтв :D

Nikoror
23-03-2007, 05:15
като е със чарджер какъв е смисъла от скъпа и сложна генерация CSC ?
а относно мощноста сигурно вече си запознат със проблемите на шибания кардан :evil:

надявам се да не се запознавам :) иначе в момента рискуваме доста, защото кардана трябваше да мине shot peening, но не щяха да го направят евтино и така.... това не е csc, a e ansa, но както и да е. не е скъпа, а е за без пари (=0), защото беше разбита една от тръбите на левия колектор, но го оправиха (някакъв познат на един от спонсорите - пак без пари). освен това не е ss, а mild steel със спрей за 5$.
относно колектори на компресорен двигател.... има различни "школи". едни викат, че няма смисъл, защото компресора и без това върши всичкия скавенджинг още от ниските, други викат, че има смисъл точно колкото и на НА двигатели. от това, което съм чел най-доброто описание беше в forced induction performance tuning на a.g.bell и той казва, че не зависимо дали се ползват free flow или wave tuning принципи все ще има по-добри резултати, като фрий флоу може би е по-логичния. във всички случаи стандартните колектори са пълна боза и определено пречат при 300+ коне. но за да се върна на оригиналния въпрос: бих ли дал много пари за колектори на компресорен двигател - не, бих ли сложил много по-хубави колкетори от оригиналните за без пари на компресорен двигател - :twisted:
утре е NA dyno day - да видим какво ще е като база :P

aaa.. освен това като цяло всички неща, които са странни от инжинерна (практична) гледна точка, се обесняват с това, че са за без пари - защо сме с компресор, защо имаме табло от карбън файбър, защо правиме алфа... :lol: ако не е за без пари обикновено е оптималното от към ефект/стойност. нали все пак това учим

Nikoror
23-03-2007, 05:28
ето и най сполучливата конверсия 75 със фарове и решетка от гтв :D
само че и на гтв фаровете са :puke:
може би с един ъпгрейд кит от грег :P но е прекалено много работа.... имаш ли снимка с фаровете монтирани? м/у другото предната броня прилича на това, което ние правим... само без направи-си-сам сплитера, който в хюстън ще издържи около 3 преки :)

V_G_Z
24-03-2007, 22:28
проблемите на кардана не са в желязото а гумените карета :evil: !!!

Nikoror
25-03-2007, 04:55
в интерес на истината аз точно на това се надявам и по-скоро го имам като "безопасен" вариант. лошото идва като почнат да се чупят неща след съединителя :evil:

тука понеже мъсъл кар сцената е доста "развита" конверсия при която всякакви гумени неща ги няма+алуминиев кардан е относително лесна, но просто е много работа (двигателя не е на ниво със скоростната кутия) и не съм сигурен, че си заслужава

след малко настройки на диното и 25 ръна:
170коня@6000 и 236Нм@4200 на гумите. доста добре за двигател, който е сток между дросела и изпускателния порт (само буталата са с намалено чело - може би 9.1-9.2 компресия вместо 9.5)

Bobo
25-03-2007, 22:08
На кво налягане ? и защо макс мощност е чак на 6000 :shock:

А и нещо ми се губи тоя мотор сток от завода излиза минимум 156 коня (незнам кой вариянт е), а вие с компресор сте постигнали 170 :roll: нещо май пропускам аз :roll:

Nikoror
25-03-2007, 22:36
нa атмосферно налягане.
това е за да имаме база за сравнение преди/след и добре направен мап в случай, че стане нещо с компресора.
сток 3.0 е около 155 на гумите (нашия реално е сток)

с компресора, който ние ползваме макс мощност най-вероятно ще е при ограничителя... за съжаление със сток мотовилки сме ограничени до към 6200-6500. компресора ще прави макс бууст до към 7000 :twisted: може би догодина... друг е въпроса, че ограничителя на конете не е под капака :)

Venci
25-03-2007, 22:40
в интерес на истината аз точно на това се надявам и по-скоро го имам като "безопасен" вариант. лошото идва като почнат да се чупят неща след съединителя :evil:

тука понеже мъсъл кар сцената е доста "развита" конверсия при която всякакви гумени неща ги няма+алуминиев кардан е относително лесна, но просто е много работа (двигателя не е на ниво със скоростната кутия) и не съм сигурен, че си заслужава

след малко настройки на диното и 25 ръна:
170коня@6000 и 236Нм@4200 на гумите. доста добре за двигател, който е сток между дросела и изпускателния порт (само буталата са с намалено чело - може би 9.1-9.2 компресия вместо 9.5)

Какво мислиш, че ще счупиш след съединителя?

Bobo
25-03-2007, 22:43
нa атмосферно налягане.
това е за да имаме база за сравнение преди/след и добре направен мап в случай, че стане нещо с компресора.
сток 3.0 е около 155 на гумите (нашия реално е сток)

Ама не трябва ли ако е 3.0 да е минимум 170 на гумите :?:

Nikoror
25-03-2007, 22:57
еми 182-3 коня е на двигателя... (според алфа)... хората тука приемат около 18!!! % загуби в трансмисията (може би малко прекалено) -> 150 коня на гумите. реално тези 18% идват от това, че на гумите имат 150-155 коня и смятат спрямо 182-3. тези 182-3 най-вероятно са преувеличени и загубите са към 15%. 3.0 ус двигателя в 12в вариант го има като 182-3 коня в 75 (милано). по-късно идва варианта, който е с мотроник (вместо л-джет) 192 коня, после 12в ЕС (S) двигателя 200тина (май)... има и 210 коня sz двигателя. та 170коня на гумите си е доооста добро

Nikoror
25-03-2007, 23:05
Какво мислиш, че ще счупиш след съединителя?

не мисля да чупя нищо :P
иначе се очаква, че това ще стане на парчета (в случай, че гумените глупости издържат и полуоските не се разпаднат)

Venci
25-03-2007, 23:09
Има много неща да се счупят преди пиньона.

Nikoror
25-03-2007, 23:16
кои? всякакви съвети/коментари са добре дошли

75 2.0 turbo
26-03-2007, 22:28
ами моя скромен опит показва че и пиньона ще бъде жертва и каретата на кардана и полуоските..... може би скоростите ще издържат до последно но..... :lol:
значи забелязах че кардана се предава на високи обороти тоест винаги късам каретата над 6000 об/мин :idea:
съединителя на туин спарка се предава предимно ако има стартове инак за каране на писта щоо годе държи :wink:
дифа съм го чупил два пъти :lol: единия път на обръщане от място със всичката газ а втория в завои с средно висока скорост (добре че не блокира тогава че.....)
а полуоските се трошат като солети и то сравнително често :lol: :lol: :lol:
абе алфа е тва за бога :roll2:
а за феиса ето тук имам няколко снимки на моита итал бръкма :D

Nikoror
27-03-2007, 05:35
изглежда доста добре... въпреки че решетката не бих я пипал. просто няма смисъл. ние понеже сме с гигантски радиатор тръбите на интеркулера трябва да минат през дупки в коша и излизат доста ниско. по този начин интеркулера седи ниско и решетката не пречи по никакъв начин. а ъглите помагат за "дъктинг" на въздушния поток към горната част на радиатора. иначе предната броня при нас е почти същата, само че не са 2, а 3 дупки горе и отдолу решетката отпадна изцяло (защото пречеше на интеркулера). освен това има и дупки за мигачи в бронята...

за железата по драйвлайна - едно от малкото правила на състезанието е стрийт гуми с мин треад уеър 140, т.е. няма да има супер големи натоварвания от гумите към диференциала. най-вероятно ще трябва да се внимава доста при превключване... съединителя е 8-плочков (8-puck), 2пъти по-голяма сила на притискателя и олекотен заден маховик. предния маховик е супер олекотен, скоростите са олекотени, надяваме се това да помогне с инерционните сили при превключване... може би 7-8 кг са смъкнати от частите, които се движат със скоростта на двигателя (и към 300г добавени под формата на шайбата на компресора :) )

Nikoror
04-04-2007, 00:40
лек напредък :)

Nikoror
09-04-2007, 01:42
последван от 2 крачки назад... :roll:

V_G_Z
09-04-2007, 12:56
уха класика .. камбана на съединителя :lol: кво стана вибрации в кардана или се е скъсало задното каре ?

75 2.0 turbo
09-04-2007, 13:30
поне някои лев от алумин ша изкарат ве :D

Nikoror
13-04-2007, 20:48
хаха :D
един от "спонсорите" събира разбити части от италиански коли и много се зарадва на новата си придобивка. новите неща трябва да са монтирани до края на седмицата (от нашите части оставихме само диференциала и колелата на скоростите) не е 100% ясно каква е причината (ясно е, че е от простотия, но не какво точно :x ) няма кой да ни провери баланса на кардана в целия щат.... най-вероятно причината е небалансиран съединител (и ако някой се чуди как е станало това и не сме ли усетили сериозни вибрации преди да се строши - ъъъ... :oops: ). ако висчко е ок другата седмица сме на бууст :twisted: (проблем, имайки предвид, че резервни трансаксъли за без пари вече се намират трудно.... )

Nikoror
18-05-2007, 22:30
след като новите скорости бяха сложени компресора беше "тестван" и работеше на 4.5 пси вместо на очакваните 8-9. за съжаление има някакъв проблем с новия подсилен съединител и не могат да го монтират към задния маховик поради някаква простотия. във всички случаи колата с 4.5пси и доста мърлява карта на горивото е пре-бърза за спирачките/окачването/възможностите на пилота ни та се отказахме от компресора за тази година. това беше 2 седмици преди състезанието. 2дни преди да тръгнем за състезанието гарнитурата на главата направи "пук" и двигателя почна да работи като чайник. поради липса на време да сменяме гарнитури и да проверяваме главите и да търсим от къде е проблема сменихме двигателя с такъв с с-валове и с-бутала от 164с (192 вместо 183 коня). по време на пътуването хюстън -> индиана по оправихме сместта, че беше леко бедна с новия двигател. колата се представи очудващо добре и издържа 6400 мили пътуване + 9 писти + драг за 8 дни така че сме много доволни. много радостно да гледаш как 20годишна алфа изпреварва корвет ц5 в завоите или 944 с двигател от корвет. има някакъв проблем със скоростите (най-вероятно разстоянията между пиньона и диференциала) и скоростите почнаха да звучат все едно се самоунищожават, но издържаха без проблеми. все пак всички превключвания бяха доста плавни и за това на 1/4милята колата даде 15.97 (при очаквани около 15-15.5). още по-интересно беше, че се пускахме с вайпър с би-турбо смол блок шеви мотор към 800 коня на гумите и ни би след като тръгна 4.5 секунди по-късно (1/4 милята беше само ет, без време за реакция). ето една снимка 24 часа преди да тръгнем на 1200 мили 18часа пътуване от тексас до индиана...

pe6kata212
29-10-2007, 12:43
и все пак до каде я докарахте че ми е много интересно

madboy
30-10-2007, 00:02
като е със чарджер какъв е смисъла от скъпа и сложна генерация CSC ?
а относно мощноста сигурно вече си запознат със проблемите на шибания кардан :evil:
Колега V_G_Z мойте уважения ,ТОЗИ ШИБАН кардан е тестван при 10 000 оборота в минута ,ако всичко му е наред и е балансиран като се има в предвид че дори болтовете за каретата имат голямо значение ,осветли ме моля те кое поДЯВОЛИТЕ му е шибано а не уникално!!!
RESPEKT!!!

Nikoror
30-10-2007, 04:13
ми засега нищо интересно. пиниона и диференциала са в боклука. блока е крив та и той там... като има интересно ще пиша :)

75 2.0 turbo
30-10-2007, 22:50
като е със чарджер какъв е смисъла от скъпа и сложна генерация CSC ?
а относно мощноста сигурно вече си запознат със проблемите на шибания кардан :evil:
Колега V_G_Z мойте уважения ,ТОЗИ ШИБАН кардан е тестван при 10 000 оборота в минута ,ако всичко му е наред и е балансиран като се има в предвид че дори болтовете за каретата имат голямо значение ,осветли ме моля те кое поДЯВОЛИТЕ му е шибано а не уникално!!!
RESPEKT!!!
ами да речем че при моята алфа имам доста проблеми с каретата на "шибания кардан" и имам леки вибрации на прехода ниски средни обороти при това още на две три такива красавици около мене имаме същите вибрации :)

madboy
30-10-2007, 23:26
[quote="V_G_Z":1vmtj861]като е със чарджер какъв е смисъла от скъпа и сложна генерация CSC ?
а относно мощноста сигурно вече си запознат със проблемите на шибания кардан :evil:
Колега V_G_Z мойте уважения ,ТОЗИ ШИБАН кардан е тестван при 10 000 оборота в минута ,ако всичко му е наред и е балансиран като се има в предвид че дори болтовете за каретата имат голямо значение ,осветли ме моля те кое поДЯВОЛИТЕ му е шибано а не уникално!!!
RESPEKT!!!
ами да речем че при моята алфа имам доста проблеми с каретата на "шибания кардан" и имам леки вибрации на прехода ниски средни обороти при това още на две три такива красавици около мене имаме същите вибрации :)[/quote:1vmtj861]
Колега 75 2.0 turbo , при цяпото ми уважение към теб , въпреки че не се познаваме лично , за което лично съжалявам с идеята все пак да се видим някъде . В ТОЗИ КАРДАН има само едни важни неща , които се мерят с обикновен микрометър или с две думи казано ''Селенти '' , или на български ''САМОНАГАЖДАЩИ СЕ ЛАГЕРИ'' , които са основните елементи за пренос на високо оборотно предаване . Всичко друго в гума е за обиране на демпферни и други усуквания , при рязки потегляниа и в крайна сметка се е стигнало до LSD лимитед слип диференциал , което няма нищо общо с оборотите За което от своя страна има значение всяко едно звено в тази карданна с-ма .
Благодаря !!!

Nikoror
14-11-2007, 03:00
та понеже блока имаше лееек наклон вече е в хола на един колега много добре излъскан и се ползва за "масичка". ние се сдобихме с един двигател от 164, който набързо разделихме на съствани части и нещата изглеждат неочаквано добре. всичко е перфектно, а като бонус вече си имаме и маслени пръскалки на буталата. чакаме сега ремонтните комплекти и до средата на декември двигателя трябва да е за разработване. скоро ше пусна снимки.

alfa_164
05-12-2007, 16:35
гледам вече сме декември какво се случва с тая машина?(леле колко благо ми стана,че чувам такива хубави работи за мотора на 164-ката "представи се учудващо добре" ,нещатата изглеждат мн добре" ... е пристрастен съм какво да направя ) :twisted: :lol:

Nikoror
14-12-2007, 18:04
почна сглобяването на мотора вчера. до вторник трябва да е готов. ако не забравя ще има и снимки

madboy
15-12-2007, 23:48
почна сглобяването на мотора вчера. до вторник трябва да е готов. ако не забравя ще има и снимкиАйде човече пускай нещо да гледаме ! 8)

Venci
16-12-2007, 01:02
Колегата, Nikoror , предлагам ти да направиш една нова тема където да опишеш подробно, ако може и със снимки модификациите по един V6 двигател от 164, за да влезе в трансаксиална Алфа. Какво ще кажеш? :D

Nikoror
30-01-2008, 02:12
двигател -> чек
сега остава само скорости, окачване, спирачки, шаси и пилот :lol:

Venci
30-01-2008, 02:54
Ще ви открадна стойката, на която сглобявате мотора :P . Много е красив тоя V6. :love:

madboy
30-01-2008, 22:07
Ники, буталата и ризите нови ли са и какви пари са в USA, а нещо по блока преправяхте ли? :D :D :D ПОЗДРАВИ!!!

Nikoror
02-02-2008, 17:22
и буталата и ризите са си оргиналните. ако ще се купуват нови ще са ковани бутала (около 780$).
цените за комплект бутала и ризи от магазина са:
2.5 в6 - 587$
3.0 в6 - 619$
3.0 в6 S (10:1) - 659$
3.0 v6 24v - 850$

по блока ако става въпрос за 164->75 промените вече ги написах някъде. най-вече разликите са в това къде има шпилки и къде има болтове...
иначе блока е "deburred", т.е. всички остри ръбове са изгладени

madboy
02-02-2008, 22:18
и буталата и ризите са си оргиналните. ако ще се купуват нови ще са ковани бутала (около 780$).
цените за комплект бутала и ризи от магазина са:
2.5 в6 - 587$
3.0 в6 - 619$
3.0 в6 S (10:1) - 659$
3.0 v6 24v - 850$

по блока ако става въпрос за 164->75 промените вече ги написах някъде. най-вече разликите са в това къде има шпилки и къде има болтове...
иначе блока е "deburred", т.е. всички остри ръбове са изгладениБРАВО!!!И ти благодаря за информацията,ще чакам снимки с голям интерес. :D :D :D

Nikoror
26-02-2008, 01:18
една снимка на колекторите...

Nikoror
22-03-2008, 06:40
един ползотворен следобед :P
история в картинки

Xman
04-04-2008, 13:03
малко с цел модернизиране на светлинните елементи тука сътворихме странно създание.
Много грозно колега.
Нещо фаровете:?
Прегледах цялата тема и мненията...правиш нещо впечатляващо и уникално.

Nikoror
11-04-2008, 00:45
ей тука една стара снимка как стоят фаровете на фона на конкуренцията :)
от както мине първоначалната реакция сега вече стандартните фарове ми изглеждат супер ретро. да не говорим, че не работят грам, а новите са h9 :)

Nikoror
08-06-2008, 12:22
тука едно филмче от една от пистите тази година. малко е скучно, защото е на дъжд и като цяло се кара бавно с изключение на предната права. ма добре звучи алфата :) а може да разгледате и останалите.

http://www.youtube.com/watch?v=WlK0Aw7wcKk

а за тези, които играят нфс: про стрийт сигурно ще познаят пистата

pe6kata212
09-06-2008, 11:06
на мен ми напълни душата,тая алфа.Интересно ми е какво ли си е помислил тоя с Корвета,след като не веднъж,а два пъти беше изпреварен от 20 годишна бабичка.

Успех и все така напред

Ma7e4k0
09-06-2008, 13:39
на мен ми напълни душата,тая алфа.Интересно ми е какво ли си е помислил тоя с Корвета,след като не веднъж,а два пъти беше изпреварен от 20 годишна бабичка.

Успех и все така напред

Няма време да си помисли нищо щото ако несе мръдне алфата ще го отнесе :lol: :D :D :D :devil: :bg: :drive:

Nikoror
11-06-2008, 03:14
въпросния корвет след пистата дойде да ни поздрави и каза, че толкова кеф не му е било на състезание никога... ние разбира се го псувахме, че ни прецака времето с поне 10 секунди (около 5-6 места в класирането). като цяло идеята е да се пускат коли с подобни скорости за да няма изпреварвания (по-безопасно и по-добри времена) :roll: ние тогава бяхме някъде в средата на 50те а ни пускаха с 70-80 коли от 90... никаква вяра на стари алфи :lol: колко отминати поршета имаше...

Ma7e4k0
29-06-2008, 16:08
Кво става с колата? Мачкате ли ги американките и японките :?: :metal:

Nikoror
20-11-2008, 07:22
малко снимки с огромно закъснение