PDA

View Full Version : Златен талон



lordliness
03-12-2014, 04:13
Колко от вас имат златен талон, струва ли си да го притежаваме и имате ли наблюдения как реагират пътните полицаи на златен талон.
Чисто любопитство. :)

angelovi69
03-12-2014, 07:06
Аз имам. Веднъж талона ме е спасявал при дребно нарушение.

Zlobich
03-12-2014, 08:03
Какви са условията за получаване на златен талон?

--- Имаш ли течност за чистачки?
--- Ще има сажди...

dimitar_vd62
03-12-2014, 08:10
6 години без нарушение.Златния талон не ти опрощава нарушения и не те пази от санкции.Единствено добрата воля на катаджията може да ти опрости някое дребно нарушение - примерно изнизал си се на някой стоп или не си си сложил колана, айде приятен ден и друг път да не правиш така.При катастрофа ,алкохол идр тежки нанарушения няма никакво значение и предимство.Има поощрителен за водача характер да продължава да не прави нарушения.

DerMeister
03-12-2014, 10:04
(2) На водач, който притежава контролен талон "Водач на МПС без наказания", издаден по реда на Наредба № I-157 от 2002 г. за условията и реда за издаване на свидетелство за управление на моторни превозни средства, отчета на водачите и тяхната дисциплина (ДВ, бр. 97 от 2002 г.), не се отнемат контролни точки при налагане на наказание за нарушение, посочено в тази наредба, с изключение на нарушенията по ал. 1, т. 1, 2 и 3.

http://www.kat.mvr.bg/Nak_tochki.htm

lordliness
03-12-2014, 12:44
А ако извършиш нарушение взимат ли златния талон и после пак син или си го имаш завинаги?
http://pravatami.bg/4009
http://pravatami.bg/3768

voododoll
03-12-2014, 13:59
Аз нямам златен талон. Но като ме спрат и видят че имам един акт за 8 години, и никакви фишове и глоби, ме пускат да си ходя с "строга забележка".

Акта ми го написаха едни господа полицай пред министерски съвет, които бяха подшефска инспекция. Но ме накараха да напиша опровержение пред тях, и в КАТ платих само глоба. Не ми отнеха точки.

Така че като ви е чисто шофьорското минало и без златен талон ви се разминават дреболийки.

Исках е така от чиста гъзарийка да си извадя златен талон, но ми казаха да изчакам 2 години още. Не че ми трябва.

stelt
03-12-2014, 14:24
На пътя имат ли база данни с шофьорското досие ?

DMS
03-12-2014, 14:31
Колко от вас имат златен талон, струва ли си да го притежаваме и имате ли наблюдения как реагират пътните полицаи на златен талон.
Чисто любопитство.

- Добър ден, дрън дрън еди кой си, документите за проверка моля.
- Заповядайте.
- Охо.. златен талон... а hands free попринцип имате ли?
- Попринцип да..
– Ама дефакто не го носите днес?
- Дефакто не..
- Е.... ще се наложи да вземем златното талонче..
- Не не...
- Е...
- Мне не... по-скоро не
- Добре, вижте дали не сте забравили нещо в гражданската полица...

-----

- Заповядайте документите, а попринцип това дизел или безнин е? :) :) :)
- Дизел е...
- Ама се чува като бензин...
- Е чува се, ама не е :flirt:
- Добре, приятен път, следващият път не забравяйте hands free-то

:go:

lordliness
03-12-2014, 14:46
Искаш да кажеш още един инструмент( повод) за изнудване?

DMS
03-12-2014, 14:58
Някои така го разбират, но аз не бих казал. Глезотия е, щом можеш - извади си. : ) Само че когато отиваш към гишето не си мисли че ходиш по червен килим... препълнено е с прогресивно застаряващи лелки които имат желание да си изкарат, макар и да не са се качвали на кола от курсовете :-D

ecotronic
03-12-2014, 15:09
Аз нямам нито златен, нито син талон. Карам с копие от подадена до съда жалба във връзка с един акт, вече близо 2 години и чинно си чакам да ме призоват в съда.

В крайна сметка карам с това, което ми е дала държавата, пък било то и стар брой от в. "Работническо дело".
По-важното за мен е това да не правя нарушения.

lordliness
03-12-2014, 15:17
Някои така го разбират, но аз не бих казал. Глезотия е, щом можеш - извади си. : ) Само че когато отиваш към гишето не си мисли че ходиш по червен килим... препълнено е с прогресивно застаряващи лелки които имат желание да си изкарат, макар и да не са се качвали на кола от курсовете :-D

Е да има такива, но техните златни талони не вижда нито един полицай.:)

voododoll
03-12-2014, 18:14
На пътя имат ли база данни с шофьорското досие ?

на пътя не, но когато решат искат информация по станцията за досието ти. и ако имаш актове, фишове ,дела или си издирван го разбират. а аз както казах за 8 години зад волана имам един акт, и не спират да ми го припомнят, като ме проверяват, въпреки че е платен отдавна

stelt
03-12-2014, 18:28
Рядко ме спират, ама не съм забелязал някой да се интересува от досието ми.

Liminat
03-12-2014, 19:53
Аз имам. Веднъж талона ме е спасявал при дребно нарушение.
Имам, на няколко пъти ме е спасявал :)

lordliness
03-12-2014, 22:23
До тук, като броим и моя- три. Изглежда това е нещо екзотично в нашия форум.

Zlobich
03-12-2014, 22:47
Аз също трябва да ида да си извадя,но ме мързи.

--- Имаш ли течност за чистачки?
--- Ще има сажди...

lordliness
04-12-2014, 05:38
Аз също трябва да ида да си извадя,но ме мързи.

--- Имаш ли течност за чистачки?
--- Ще има сажди...

Отивай. Към час чакане и три лева, после му заобляш леко ъглите с ножица, ламиниране и става супер як. :)

Liminat
04-12-2014, 07:05
А, аз като го правих, ме викнаха най-отпред, да прередя всички чакащи за получаване на талони след нарушения и не се забавих повече от 15-20 мин. Може да е била такава политиката, кво ли са си казали, тоя са го изпреварвали, избутвали, затваряли, заобикалял е неправилно паркирали и квото там се сетиш, нека веднъж и той да спести време :)
Макар че и аз понякога се чудя има ли изобщо някой, който да е за златен талон :)

Zlobich
04-12-2014, 07:27
Отивай. Към час чакане и три лева, после му заобляш леко ъглите с ножица, ламиниране и става супер як. :)
Другата седмица съм отпуск,ко ми дойде ищах ще ида да си барна златния талон

--- Имаш ли течност за чистачки?
--- Ще има сажди...

stelt
04-12-2014, 13:51
Закона за движение по пътищата е най-често нарушавания закон :)

ivan dimitrov
04-12-2014, 14:34
---

lordliness
04-12-2014, 16:40
А, аз като го правих, ме викнаха най-отпред, да прередя всички чакащи за получаване на талони след нарушения и не се забавих повече от 15-20 мин. Може да е била такава политиката, кво ли са си казали, тоя са го изпреварвали, избутвали, затваряли, заобикалял е неправилно паркирали и квото там се сетиш, нека веднъж и той да спести време :)
Макар че и аз понякога се чудя има ли изобщо някой, който да е за златен талон :)

Тези които имаме златни талони просто правим добър анализ на риска и не ни хващат :)
140299
Това е

dimitar_vd62
04-12-2014, 20:22
А, аз като го правих, ме викнаха най-отпред, да прередя всички чакащи за получаване на талони след нарушения и не се забавих повече от 15-20 мин. Може да е била такава политиката, кво ли са си казали, тоя са го изпреварвали, избутвали, затваряли, заобикалял е неправилно паркирали и квото там се сетиш, нека веднъж и той да спести време :)
Макар че и аз понякога се чудя има ли изобщо някой, който да е за златен талон :)

Едно време инструктора ми викаше - неударена кола и нее*ана жена няма....та такъв няма.

Liminat
04-12-2014, 20:53
Я раздуй, кога го вади, ако не е голямо разтакаване да се екипирам и аз. Не че ми трябва, ама синичкия сръбна малко кафе, та......
А, бая време го разнасям, ако не са вече към 5 години. Отиваш за смяна , казваш за златен талон съм тръгнал /мое питаш и дежурния къде да се наредиш, да се разбере, че работата е сериозна/и тя сама се нарежда, таксата не беше много, а и дано сработи и при теб, да те поканят да си го вземеш отпред, като е готов. Не отнема време.

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:44 ----------


Тези които имаме златни талони просто правим добър анализ на риска и не ни хващат :)
140299
Това е
Има го това, кат объркам картите, в главата ми веднага идват такива мисли, а в устата такива думи, че момчетата си казват тоя не напразно е със златен талон, най-добре да се маха по-бързо и... ме пускат без нищо :)

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:47 ----------


Едно време инструктора ми викаше - неударена кола и нее*ана жена няма....та такъв няма.

Те инструкторите знаеха всичко :)

VFTI
04-12-2014, 21:16
И аз имам от преди 3-4години. Когато не ходя на гонки съм супер примерен водач :crazy: Един път само полицая ме попита "Бива ли за такова дребно нарушение да ти вземам златния талон или ще почерпиш"... Ама така и не почерпих :)

Linkestis
05-12-2014, 10:38
.....Карам с копие от подадена до съда жалба във връзка с един акт, вече близо 2 години и чинно си чакам да ме призоват в съда.
....


Мислех че съм само аз.С обжалване чакащо 3,7 г. :)
Нямам спомен как ми изглежда талончето :)

ecotronic
05-12-2014, 10:43
Мислех че съм само аз.С обжалване чакащо 3,7 г. :)
Нямам спомен как ми изглежда талончето :)

Още като млад шофоьор, след като ми взеха книжката за 1 година заради употреба на алкохол, без да съм пил и капка такъв, ми е все тая с какъв талон ще карам.
Вероятно и на кравата и е все тая, каква марка ще и виси на ухото.

m__to
07-12-2014, 11:12
Вече година съм със златен талон. При проверка те спасява от излишно заяждане от сорта "Абе май ми се стори че говориш по телефона".

Спират, документи моля, оооо вие сте примерен водач...... лек ден .

В кат 5 мин чакане ( в 7 и 30 сутринта де :) ) и 1 или 2 лева такса.

DerMeister
08-12-2014, 10:53
Има ли как да се провери дали мога да си извадя златен талон без да ходя до КАТ?

Вече не помня кога за последно ми писаха акт, имам 2 фиша за последните поне 5 години, но може и да се бъркам.

voododoll
08-12-2014, 11:13
Има ли как да се провери дали мога да си извадя златен талон без да ходя до КАТ?

Вече не помня кога за последно ми писаха акт, имам 2 фиша за последните поне 5 години, но може и да се бъркам.

ако имаш фиш , не става.

не знам да има опция за такава проверка извън КАТ

онлайната им е само за активни актове и фишове, не показва бивши, анулирани, платени, почерпени и така на татък

don_pepone
18-12-2014, 11:06
Хехх егати темата сега я видях чак :)

Аз имах златен талон докато един чичак не ме прасна в търново и нали не бях с местна регистрация ченгето изкара от 9 кладенеца вода и накрая мене нахлузиха за виновен :big_whoops: и ми взеха талона :ranting:
Иначе е предимство при спиране, поглеждат го и негледат друго ,а ако си младок савсем се шашкат ченгетата, понеже аз го взех на 24г, понеже от взимането на книжката до тогава (6 години) нямах ни едно фишче даже. А към момента имам въпросният акт и един фиш за СТОП :)