PDA

View Full Version : Изгасна, а сега никаква я няма:(



mixifixi
24-03-2007, 17:00
Здравейте колеги, искам да споделя с вас какво ми дойде на главата и да поискам някакъв съвет. Преди няколко дни колата ми изгасна, за щастие точно пред входа на блока. Нормално веднага помислих,че е свършил бензина и затова я пребутах на паркинга.Когато след 2-3 дни налях с туба 20 литра, тя припали, точно 1-2 сек работи и загасна...а другия ден същото...Веднага се почна проверка на помпата ( качва доволно количество бензин), свещите ( имат си искра), датчици ( не съм проверил само темп, на термостата. днес ще видя моторчето за празния ход. Колата върти и не пали:(:( Свещите както се очакваше бяха мокри от бензин, темп датчик, горе на колекторите също.
Имобълайзера си е ок, защото м иизгасва ключа на таблото, а алармата изобщо няма такъв.
Имам колата от 3 месеца и тогава ,дори в студените сутрини палеше от раз, напоследък започна да пали от 2-3 път,Седмица преди да замре смених термостата, а от малко преди това, забелязах, че при включено парно, ако навън пече слънце, се усеща мирис на бензин..Като спра колата, или върна ключа откъм двигателя се чува едно странно къркорене, все едно смучаш през сламка, за което един майстор каза 'Всички инжекции са така' :(:(:( Е хора, помагайте моляя.. Днес и утре са последните дни в ,които ще се мъча сам , после ще се дарпаме до някой сервиз..значи още пари...

Novachev
24-03-2007, 18:47
Лоши новини и колега това което чуваш когато загасиш двигателя най вероятно е заради избила гарнитура на главата или пукната глава "надува" от цилиндрите в охладителната система и заради това се чува този шум затова и не пали защото вероятно влиза малко вода в цилиндрите. Може да пробващ да махне всички свещи да завъртиш за около 10 сек двигателя без свещи ако в някои цилиндър има вода ще се види. Тогава може да сложиш свещите и да пробваш да запалиш с отворена капачка на разширителното казанче за да видиш дали няма да се появят мехурчета в него по време на работа на двигателя ако ги има значи е един от горните проблеми.
Дано да греша.
Между другото съществува опасност на изкривиш някоя биела ако въртиш двигателя и вътре в цилиндрите има вода.
Успех и да пишеш от какво е било лато го оправиш

jqb
24-03-2007, 20:21
Пък виж и това...

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=9044

Дано да я оправиш скоро!

mixifixi
26-03-2007, 10:34
Здравейте. Вчера успяхме да я запалим..беше ужасно задавена..Шума ,който се чува идва откъм стъпковото моторче. Днес мисля да я заведа на лекар в някой сервиз, за да и направят диагностика.НЕщо сега работи на по-малко циулиндри (мое мнение) и претриса доста повече от нормалното. Кажете хубав сервиз, в който да ида...някъде, където ще ми свършат работа, без да ми режат главата
________________

vrexcellent
12-01-2008, 15:12
Човек имам абсолютно същия проблем и съм се збъркал моля те кажи какво да правя !!