PDA

View Full Version : Tempra 1.5 Turbo



Special Transmission
12-12-2014, 23:43
Здравейте, колеги! Аз съм привърженик на тунинг, решили да покажат своята работа.
Накратко:
двигателя - 1.5 литра, 16 клапана производител на двигателя - Lada
турбина - Td05, горивни инжектори - 550 Subaru STI. Очаквайте 300 конски сили. Утре ще се опитам да публикувам снимки.

Съжаляваме, че не е алфа) Но Темпра - това е Alfa Romeo 155)))))):-D

mimouzunov
13-12-2014, 16:59
Здравейте, колеги! Аз съм привърженик на тунинг, решили да покажат своята работа.
Накратко:
двигателя - 1.5 литра, 16 клапана производител на двигателя - Lada
турбина - Td05, горивни инжектори - 550 Subaru STI. Очаквайте 300 конски сили. Утре ще се опитам да публикувам снимки.

Съжаляваме, че не е алфа) Но Темпра - това е Alfa Romeo 155)))))):-D

Може да споделиш по двигателя какво е правено и пълнежа какъв му е. На какво налягане ще е и разни такива...

Special Transmission
13-12-2014, 18:21
Може да споделиш по двигателя какво е правено и пълнежа какъв му е. На какво налягане ще е и разни такива...

Да, разбира се! За планира първи път до 0.8 бара, имаме зимата, хлъзгави, направи много за налягане, няма смисъл. Особено ми зимни гуми с размер 185/60.

Между другото веднъж съжалявам, ако аз пиша с грешки, аз съм от Русия)

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:17 ----------

Този мотор е все още в режим. Кратко черновата: VAZ двигател (1500 куб.см.), скоростна кутия - на Alfa Romeo 156 2.4 ZHTD, съединител - Fiat CROMA турбо.

mitaka_cs
14-12-2014, 18:11
Интересна сглобка правиш колега. Повече се прави обратното (защото е и много по-лесно) - фиатовия мотор към скоростите от лада и цялото в 2108 например.
Между другото Темпрата за/от Бразилия външно е същата (там има двуврата обаче), но е с преден кош като на Ритмо и окачване подобно на Делта1 (носачи директно към купето, без мост), което пък "странно" се наблюдава и при Самарата 2108:)

П.П: ФАКТ: Алфа 155 със все Q4-то я има благодарение на ФИАТ:ghost:

Special Transmission
14-12-2014, 19:08
Lada 2108 е много подобен начин на делтата. От техническа гледна точка и от гледна точка на дизайн на. Бившият ми автомобил Lada 2110 г. той е вече променен, но не много, в сравнение с 2108.

Но когато сложих на скоростната кутия на Alfa Romeo, Бях изправен пред трудността - не е намерена блокаж на диференциала на правилната цена ... Ku2 или Kvayf е много (((Ето защо, за първи път се събраха му предаване Tempra Fiat Punto 1.9 турбодизел. Дадоха ми заключване на Alfa Romeo 156 карабинери (полицията).

но за моите цели (300 конски сили и 2.0 бара свръхналягане), мисля, че това поле е доста слаба. Аз ще поставя дизел Alfa Romeo 156. A prloblemu до липсата на заключване на кутията, аз вече бях решил. По-късно, аз ще пиша като)

Special Transmission
15-12-2014, 20:00
Варени опори, се оказа:

Special Transmission
15-12-2014, 20:06
Външен вид под предния капак:

Special Transmission
15-12-2014, 20:09
Приятели, аз имам един въпрос към вас: който използва предаване за Alfa Romeo 156 2.4 zhtd? Колко инерция и може да издържи на силата? 600 Нютон метра стоят? има примери на?

Gosheto30v6
15-12-2014, 22:53
Колега а скоростна кутия от фиат купе 2.0 16в. турбо няма ли да ти свьрши работа,мисля ,че е доста по здрава и е изпитана на доста повече от 600 нютона

mitaka_cs
15-12-2014, 22:59
2.4 стандартно е около 300N.m, така че от стандартните кутии тази е от най-здравите.
Това е кутията с 3.18:1 диференциал и 5-та скорост с предавателно число 0.76
С включени 5% загуби между гумите и пътя, дори със 185/60/14 темпрата ще е с 260 км/ч при 6050 оборота на двигател.
600 Nm от този 1.5 са постижими на много над 6000 оборота и много над 2 бара...

Special Transmission
15-12-2014, 23:04
Колега а скоростна кутия от фиат купе 2.0 16в. турбо няма ли да ти свьрши работа,мисля ,че е доста по здрава и е изпитана на доста повече от 600 нютона

Благодаря U! Или можете да се покаже, че за проекта повече от 600 Нм? Или най-малкото кратко описание. Имам и скоростна кутия Fiat Coupe Turbo предаване и Alfa Romeo 156 2,4ZHTD. 2.4 Zhtd изглежда по-силен като корпуса и зъбните колела. Така че 2.4 zhTD могат да издържат много повече от 600 Нм? 700? 800? кой мислите?

stelt
15-12-2014, 23:06
От къде си ?

Special Transmission
15-12-2014, 23:09
2.4 стандартно е около 300N.m, така че от стандартните кутии тази е от най-здравите.
Това е кутията с 3.18:1 диференциал и 5-та скорост с предавателно число 0.76
С включени 5% загуби между гумите и пътя, дори със 185/60/14 темпрата ще е с 260 км/ч при 6050 оборота на двигател.
600 Nm от този 1.5 са постижими на много над 6000 оборота и много над 2 бара...

Да, за момента 1.5 600 Нм е практически постижими) Дори на два бара. Смятам да се събират паралелно turboBusso 2.5. Просто има двигател от Alfa Romeo 90.

---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:06 ----------


От къде си ?

Воронеж,

Gosheto30v6
15-12-2014, 23:19
Аз мисля ,че на фиат 2.0 16в. турбо кутията е по здрава

stelt
15-12-2014, 23:22
Мисля, че ако пишеш на руски ще е по-добре. Този гугъл преводач много оплита словореда.

mitaka_cs
15-12-2014, 23:53
Трудно е да се каже коя е по-здрава.
На Купе турбо диференциала е още по-дълъг - 3,11:1, там обаче виско муфата "спъва" работата и тормози повече цялата кутия.
Къс обикновен диф пази повече кутията, но дългия е с по-едри зъби...
Най-здрава би била кутия от едрата серия с най-едрите зъби и с най-късия отворен диференциал и без виско (ако може и колата да е с малки стари гуми:D), но такава фиатова няма.
Няма и да е много ефективна. Такава кутия ще убива силата на мотора и само ще пали някоя от гумите...
Може би дизеловата кутия с по-къса 5-та скорост ще държи най-много:dunno:

*Не знам има ли и какви са разликите в лагерите и корпусите на двете кутии!?
По принцип този тип кутии подлежат на подсилване с тънка стоманена плоча между копусите на кутията, в която да лежат лагерите.
Тая плоча не помага на лагерите и зъбите, но вкоравява корпуса.

Special Transmission
16-12-2014, 08:27
Мисля, че ако пишеш на руски ще е по-добре. Този гугъл преводач много оплита словореда.

Понял) А форумчанам будет понятно, что я пишу? Просто по-моему где-то в правилах форума увидел, что можно писать только на кирилице, поэтому пользовался гугл-переводчиком.

Special Transmission
16-12-2014, 08:30
Трудно е да се каже коя е по-здрава.
На Купе турбо диференциала е още по-дълъг - 3,11:1, там обаче виско муфата "спъва" работата и тормози повече цялата кутия.
Къс обикновен диф пази повече кутията, но дългия е с по-едри зъби...
Най-здрава би била кутия от едрата серия с най-едрите зъби и с най-късия отворен диференциал и без виско (ако може и колата да е с малки стари гуми:D), но такава фиатова няма.
Няма и да е много ефективна. Такава кутия ще убива силата на мотора и само ще пали някоя от гумите...
Може би дизеловата кутия с по-къса 5-та скорост ще държи най-много:dunno:

*Не знам има ли и какви са разликите в лагерите и корпусите на двете кутии!?
По принцип този тип кутии подлежат на подсилване с тънка стоманена плоча между копусите на кутията, в която да лежат лагерите.
Тая плоча не помага на лагерите и зъбите, но вкоравява корпуса.

Корпуса очень похожие, я потом напишу подробно, чем и как они отличаются. А по поводу вязкомуфты - она не нужна. У меня есть вот что:

DMS
16-12-2014, 10:34
Добре дошъл във форума. :) Тунинг проекта изглежда свеж и интересен. Пиши както ти е удобно. Успехи :go:

digitalundgrd
16-12-2014, 11:44
Корпуса очень похожие, я потом напишу подробно, чем и как они отличаются. А по поводу вязкомуфты - она не нужна. У меня есть вот что:

От какво е този лъскавия диференциал :grin:

Според мен виско муфата, която фабрично се слага на фиат купе турбо е ОК до към 250-на коня. После, ако ще се кара на писта или се гонят някакви 350++ конски сили на предно предаване е удачно да се премине към Quaife/Q2 или пластинчат шпер.

Special Transmission
16-12-2014, 13:15
От какво е този лъскавия диференциал :grin:

Според мен виско муфата, която фабрично се слага на фиат купе турбо е ОК до към 250-на коня. После, ако ще се кара на писта или се гонят някакви 350++ конски сили на предно предаване е удачно да се премине към Quaife/Q2 или пластинчат шпер.

Я тоже так думаю, что вязкомуфты на много лошадиных сил и крутящего момента не хватит. На фото - LSD(limited slp differential). Делали мне её на заводе, специализирущимся на изготовлении трансмиссии в ралли. В общем - это червячная блокировка дифференциала. Это Custom блокировка

digitalundgrd
16-12-2014, 16:45
Възможно ли е да направиш такова LSD което да става за скоростната кутия на фиат купе турбо и колко пари би струвало?

mimouzunov
16-12-2014, 17:48
По-добре си беше с гугъл транслеита или каквото и да било там.... (поне за мен)

reloading
16-12-2014, 19:21
По-добре си беше с гугъл транслеита или каквото и да било там.... (поне за мен)

и аз вече нищо не разбирам :(

Special Transmission
16-12-2014, 19:26
Възможно ли е да направиш такова LSD което да става за скоростната кутия на фиат купе турбо и колко пари би струвало?

Да, можете. Цена някъде около 500 евро. Между другото, колко сте Ku2 или Kvayf?

И дори малка добавка: дизеловият 156 2,4ZHTD разлика е същата като на Coupe Turbo. Единствената разлика е наличието на сензора за скорост.

Напиши доклад късно монтаж на LSD в кутия купе турбото на, направи снимка

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

Може би се опита на английски?

Special Transmission
16-12-2014, 19:40
Между другото за твърдостта на корпуса на скоростната кутия: Lada към двигателя, това поле е подходящ за 3 болта монтиране ... Четвърто "увисва" във въздуха))

pyle
16-12-2014, 21:21
Пробвай на английски. Мога да превеждам, за който не разбира.

digitalundgrd
16-12-2014, 22:12
Да, можете. Цена някъде около 500 евро. Между другото, колко сте Ku2 или Kvayf?

И дори малка добавка: дизеловият 156 2,4ZHTD разлика е същата като на Coupe Turbo. Единствената разлика е наличието на сензора за скорост.

Напиши доклад късно монтаж на LSD в кутия купе турбото на, направи снимка

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

Може би се опита на английски?

Quaife за Фиат купе турбо струва около 700 Euro.

За 500 Euro, ако можеш да изпратиш един от твоите LSD диференциали до България - взимам го :) Само трябва да е 100% сигурно, че става за Фиат Купе турбо ;)

Но, ако този твоят диференциал става за кутията на 2.4JTD, то значи става и за купе турбо :yes:

Ето малко снимки на Quaife за Coupe 2.0 16v Turbo/Alfa Romeo 156 GTA/ Alfa Romeo 1.9/2.4 JTD :

Special Transmission
16-12-2014, 22:30
I'll try in English)

Yes, diffs at 156 and 2.4 Zhtd Fiat Coupe Turbo are the same, but there is one difference - it is combing speed sensor at the Fiat Coupe. But I will try to finalize the LSD into this comb speed sensor.

Thank you for the photo quaife) And from what you took an intermediate shaft half-line?

Linkestis
16-12-2014, 22:38
Наконец увидел соотечественника здесь.Воронеж ... Воронеж какие воспоминания,
что такое любовь....

Успех

digitalundgrd
16-12-2014, 22:43
Thank you for the photo quaife) And from what you took an intermediate shaft half-line?

You can use drive shaft from Alfa Romeo 164 2.0 8v TS.

I don't know if you understood me but in my previous post I have asked you something:

Can you supply/send to Bulgaria 1 LSD diff for Fiat Coupe Turbo/2.4 JTD for the price of ~500 Euro?

Special Transmission
16-12-2014, 22:50
You can use drive shaft from Alfa Romeo 164 2.0 8v TS.

I don't know if you understood me but in my previous post I have asked you something:

Can you supply/send to Bulgaria 1 LSD diff for Fiat Coupe Turbo/2.4 JTD for the price of ~500 Euro?

oh) sorry) if you are satisfied with the price of 500 euros, of course!

in English I find it easier to understand?

Special Transmission
18-12-2014, 21:12
made spacers for the fuel injectors.

Gosheto30v6
18-12-2014, 22:20
640кб..?????

Special Transmission
18-12-2014, 22:29
In what sense? Performance? 550 cubic centimeters to 300 times as horsepower

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:28 ----------


Наконец увидел соотечественника здесь.Воронеж ... Воронеж какие воспоминания,
что такое любовь....

Успех

привет, земляк!! извини, не сразу увидел твое сообщение

Majed_146
19-12-2014, 06:18
Hello Guys,

I will order also such LSD Diff for 2.0 16V, if it is possible to be deliverd to BG

Whrn will be the first samples?
:lupe:

Special Transmission
19-12-2014, 19:14
Hello Guys,

I will order also such LSD Diff for 2.0 16V, if it is possible to be deliverd to BG

Whrn will be the first samples?
:lupe:

Tvinspark on this differential will not work. There's another differential. It is possible to manufacture from scratch, but it is a long time.

Special Transmission
06-01-2015, 23:39
A long time did not write anything)

Tell me, old-timers of the forum, it is worth buying tvinspark 8v AR155? I highly recommend it to buy, because this engine is very good billet for tuning. What do you think?

Special Transmission
07-01-2015, 23:44
exhaust manifold

Tonimir
08-01-2015, 01:37
Looks really nice. :wow: Like a PRO! :)

I'm following this Thread with huge interest. :)

Mony
08-01-2015, 07:49
A long time did not write anything)

Tell me, old-timers of the forum, it is worth buying tvinspark 8v AR155? I highly recommend it to buy, because this engine is very good billet for tuning. What do you think?

I think the limit of the engine sleeves (the 8V TS unlike the 16V is a wet sleeve engine) was around 300hp. If you are not pushing for higher numbers it will do the job. Other than that it is a very good engine. There are few people in the forum with first hand expirience with 8V turbo convertion. Maybe they can give you more detailed info.

Special Transmission
08-01-2015, 10:20
I think the limit of the engine sleeves (the 8V TS unlike the 16V is a wet sleeve engine) was around 300hp. If you are not pushing for higher numbers it will do the job. Other than that it is a very good engine. There are few people in the forum with first hand expirience with 8V turbo convertion. Maybe they can give you more detailed info.

In our country, there are examples where a 8v tvinspark shot up to 400 horsepower (gauge 1,7bar turbine in 2871). I have formed a dilemma) My 1.5-liter engine capable of 400 horsepower at a sufficient level of training (head porting CYLINDERS, valve replacement on enlarged) and the range of work will shift to the zone 5000-8500 rpm crankshaft.

In tvinsparka working volume of 1.8 liters, and can be done, and 2.0 liters, and even a little more. Probably the motor will be much more flexible and range in 3000-7000 will be the best for me) But 400 horsepower - a lot, a lot of difficulties will to implement all the power to the front drive car. I and the turbine - TD05h-18g with billet wheel will not give more than 380 horsepower)

For the second week thinking about tvinspark)))))))))))))))

---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 11:12 ----------


Looks really nice. :wow: Like a PRO! :)

I'm following this Thread with huge interest. :)

Thank You! I try!))

Special Transmission
15-01-2015, 22:09
Hello everyone! In the past year, did reinforced axle to the VAZ (Lada) in drag. The best time for 402 meters - 11.4. External constant velocity joints of the Alfa Romeo 156 ZHTD slightly modified, internal constant velocity joints - 164 3.0. The whole season lasted axle to power about 500-550 horsepower. Gearboxes on this VAZ - Mitsubishi Evo RS

haljscho
18-01-2015, 21:44
Хубаво искате да си пишете на английски, но това не е по правилата!!!:blush:

PE4E
19-01-2015, 14:06
Пишете на български,темата е интересна а и форума е български! :bangin: Подкрепям колегата haljscho!

_power_
19-01-2015, 14:46
Защо не четете ? Колегата не знае български, и ползваше гугъл транслейт... и беше супер зле. Предложиха му да ползва англииски и мисля ще се съгласите така е много по четливо. А какъв е форума няма значение:stumm:

haljscho
19-01-2015, 16:22
Четеме ние, четеме!
На мен например ми беше по-ясно с транслейтъра!
Ся те да се 1-2 поста добре! Но цялата тема да е на английски....

Dimicha
19-01-2015, 19:58
Според мене идеята е да се помогне на човека, сега вие какво искате-да спре да пише ли? И да каже-почнах на руски-не искат, на български-не искат, на английски-не искат. Аз в общи линии му разбирах и така и така, затова мисля, че са неоснователни критиките. Ако самият той е благосклонен-нека си пише всяко мнение и по двата начина.

haljscho
19-01-2015, 21:06
Според мене идеята е да се помогне на човека, сега вие какво искате-да спре да пише ли? И да каже-почнах на руски-не искат, на български-не искат, на английски-не искат. Аз в общи линии му разбирах и така и така, затова мисля, че са неоснователни критиките. Ако самият той е благосклонен-нека си пише всяко мнение и по двата начина.

В началото на темата автора си пишеше както трябва!!!
После го объркаха и накрая стана боза!!!

Така че кой какво искал, дали има значение щом има правила, а те са наложени за да се спазват и да е по-лесно на всички потребители на форума!


Тя критиката ми е насочена към тези които го объркаха!

Ся ако на човека му е по-лесно да пише на друг език и някой желае да превежда постовете на български ОК!

Special Transmission
19-01-2015, 21:30
I have read the rules, respect the forum, so wrote the rules of the forum - in Bulgarian. But I do not know Bulgarian language, used oetomu translator. People said they did not really understand me. I want to tell you all my thoughts. I can write in two languages - Bulgarian and agliyskom. Anyway, I use a translator.

I think I can share a lot of useful information. Just say you are interested in this topic? Continue description?

Прочетох правилата, уважавам форума, така пише правилата на форума - на български език. Но аз не знам български език, използван oetomu преводач. Хората казват, че не наистина ме разбере. Искам да ви кажа, всичките ми мисли. Мога да пиша на два езика - български и agliyskom. Както и да е, аз използвам един преводач.

Мисля, че мога да споделя много полезна информация. Просто кажи се интересувате от тази тема? Продължи описание?

Bobi_33
19-01-2015, 22:02
I have read the rules, respect the forum, so wrote the rules of the forum - in Bulgarian. But I do not know Bulgarian language, used oetomu translator. People said they did not really understand me. I want to tell you all my thoughts. I can write in two languages - Bulgarian and agliyskom. Anyway, I use a translator.

I think I can share a lot of useful information. Just say you are interested in this topic? Continue description?

Прочетох правилата, уважавам форума, така пише правилата на форума - на български език. Но аз не знам български език, използван oetomu преводач. Хората казват, че не наистина ме разбере. Искам да ви кажа, всичките ми мисли. Мога да пиша на два езика - български и agliyskom. Както и да е, аз използвам един преводач.

Мисля, че мога да споделя много полезна информация. Просто кажи се интересувате от тази тема? Продължи описание?

ЗА мен е интересно приятелю, пиши, не обръщай внимание на недоволните.
Темата ти е интересна. Недоволни винаги ще има, игнорирай ги, пиши, за тези, на които е интересно.

_power_
19-01-2015, 22:44
+1 защото и спама е нарушение!
Успех в начинанието!

Special Transmission
20-01-2015, 21:40
Благодаря ви за подкрепата!) Реших да се актуализира малко темата. Fiat турбо съединител Кром. Диаметър на двеста и трийсетмилиметра. Аз не знам дали ще издържи натоварването. Мисля, че по-добре, отколкото на Lada (Лада в диаметър - 200 мм). Ако не може да устои, а втори отвор в пневматична възглавница.

Gosheto30v6
21-01-2015, 22:58
А последно с каква скоростна кутия остава,защото ако е фиатовата и по голям сьединител ще сьбере,235мм. а има вариант и 240мм. ама с повече преправяне

Special Transmission
02-02-2015, 21:17
Здравейте на всички! Не съм публикувал тук))) постави на входа на турбината и приемника.

Special Transmission
04-02-2015, 20:22
А последно с каква скоростна кутия остава,защото ако е фиатовата и по голям сьединител ще сьбере,235мм. а има вариант и 240мм. ама с повече преправяне

За съжаление в завода маховика Lada отидете до 230 mm диаметър на съединителя

Special Transmission
08-02-2015, 19:27
Инсталиране на радиатора от Alfa Romeo 155. Това е ясно още и не разширителен съд - резервоар пречи на инсталацията на блока за прием. Снимката показва различията в размера.

emzo
10-02-2015, 20:47
Write in English or Russian, Google translates with absolute nonsense.

Mods could move the topic to the international section, that way, those who don't understand english or russian, won't complain. :)

tqnbtb
11-02-2015, 04:10
td05-18g ?? When it spools up on 1.5?

Special Transmission
11-02-2015, 08:44
td05-18g ?? When it spools up on 1.5?

yes, Td05-18g with billet wheel, like garrett GTX.

my friend is the same turbine, the same volume - 1.5 liters. 1 bar at 3500-3700 rpm. 1.5 bar - 4200-4300rpm. and the filling does not fall to 8200 RPM.

Special Transmission
12-02-2015, 20:04
Bought knuckles for Alfa Romeo 155 2.5V6 and shock absorbers Fiat Marea.

nicola 59
13-02-2015, 22:03
Колега пиши си на руски ,махни ги тези неграмотните англофили.

Special Transmission
17-02-2015, 22:34
Made a spacer under the oil filter. Fence on the turbine oil from the main oil gallery. I think the oil pressure is higher, the turbine will be better)))

stelt
17-02-2015, 23:04
Don't You thing that the oil filter is near to the exhausted tubes ?

Special Transmission
17-02-2015, 23:08
Don't You thing that the oil filter is near to the exhausted tubes ?

small optical illusion))) from the filter to the exhaust manifold - about 12 centimeters. I think it is not critical, later made thermal screen.

PS: I'm more concerned located close to the exhaust starter))) but for him to do thermal screen

Special Transmission
21-02-2015, 20:11
Put forged wheels. Like appearance?

_power_
22-02-2015, 01:07
The car is in very high standing position ... is it jacked up ?

Special Transmission
22-02-2015, 08:46
Yes, the car in a high position. I think it's because of the Fiat Marea 2.0 racks. There's a heavy engine, and therefore higher and stiffer springs. I have the same engine much easier, hence the result))) For the first time enough)))

_power_
22-02-2015, 18:33
If the car is done for drag, you better stick to stiffer and longer springs at the back, but the front ones are usually short and stiff.:pokey:

Special Transmission
14-03-2015, 19:09
hi there! Faced with the problem that in the engine compartment to fit downpipe. I think to solve this problem by setting the hot turbine housing from the Alfa Romeo 164 turbobenzin B6. It is very compact and small. I think it is much setting free the space under the hood. A / P far as is known to me - 0.41; 6 centimeters. I think it will speed up the spool.

Special Transmission
14-03-2015, 19:14
несколько фото

ivaka89
15-03-2015, 12:42
развитие по темата ?

Special Transmission
29-03-2015, 12:49
коллеги, подскажите. Кто-нибудь использовал выхлопной коллектор от фиат крома турбо 8v?

Special Transmission
29-03-2015, 22:40
кстати, сделал топливный насос. Насос от MMC Evolution 8.

Special Transmission
22-06-2015, 22:14
привет всем! Обновлю немного. Сделал всю трансмиссию, положил проводку, подключил бензонасос, сделал даунпайп.

Special Transmission
07-08-2017, 22:53
вснм привет! давно не писал тут. мащиной долго не занимался. теперь довожу до ума)

Special Transmission
07-08-2017, 23:19
поменял коробку передач. купил от lancia kappa 2.0. поставил LSD собственного производства. Натяг сателлитов 6 килограмм. теперь у меня Tempra Q2. Даже лучше)))

Special Transmission
08-08-2017, 20:51
как поменять имя профиля? подскажите)

Special Transmission
08-08-2017, 20:54
начал варить выхлоп

Special Transmission
08-08-2017, 20:56
диаметр 63 милиметра, нержавеющая сталь. турбина - Holset HE221W.

Special Transmission
08-08-2017, 22:10
начал делать систему охлаждения

Special Transmission
08-08-2017, 22:12
стартер где?

Special Transmission
08-08-2017, 22:14
впереди он

Special Transmission
08-08-2017, 22:18
где цилиндр сцепления? нет его:flex: трос сцепления))

traiko_89
09-08-2017, 01:00
браво проекта е отмразен

alfa racer GTA
09-08-2017, 13:31
Должен спросить модераторы форума здесь, в этом разделе : http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=15 (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=15)

Special Transmission
09-08-2017, 17:59
спасибо! система охлаждения, продолжение.

Special Transmission
09-08-2017, 18:07
еще немного.

Special Transmission
09-08-2017, 18:10
радиатор поставил от lada niva. он длиннее и ниже. 630mm x 330mm x 35mm.

Special Transmission
09-08-2017, 18:15
купил масляный радиатор mazda rx-8. с термостатом. термостат удалил.

Special Transmission
10-08-2017, 21:21
поставил радиаторы

DMS
11-08-2017, 11:57
Когда мы услышим голос машины? Oтличная работа! :)

Special Transmission
11-08-2017, 13:52
постараюсь побыстрее)

Special Transmission
11-08-2017, 13:56
начал делать выхлоп. использую гайки от mercedes. чтобы не откручивались.

Special Transmission
11-08-2017, 13:59
турбина холсет. немного доработал.

Special Transmission
11-08-2017, 14:02
holset

Special Transmission
11-08-2017, 22:15
друг попросил установить LSD в Alfa Romeo 156 мощностью 400 лошадиных сил. Коробка передач - твинспарк. Из-за высокой цены на изготовление новой LSD, было решено переделать LSD Lada) Завтра покажу, что получилось.

Special Transmission
12-08-2017, 21:51
поехали) беру LSD Lada, дорабатываю корпус.

Special Transmission
12-08-2017, 21:54
делаю втулки и дистанционное кольцо.

Special Transmission
12-08-2017, 21:59
напрессовываю втулки, приварил центровочное кольцо

Special Transmission
12-08-2017, 22:04
собираю воедино. натяг сателлитов 50Nm.

Special Transmission
12-08-2017, 22:08
найдите отличия))))

Special Transmission
12-08-2017, 22:10
устанавливаю в коробку передач.

Special Transmission
13-08-2017, 22:46
не понравилось, как радиаторы стоят, переделал) скоро запуск.

DMS
13-08-2017, 23:56
Я думаю, что двигатель будет слишком велик для этого шасси. Почему бы вам не установить его в Alfa 145 или 156?

Special Transmission
14-08-2017, 13:54
Я думаю, что двигатель будет слишком велик для этого шасси. Почему бы вам не установить его в Alfa 145 или 156?
в смысле велик? много мощности?

DMS
14-08-2017, 14:19
Да. Темпра уродливая. Alfa 145, 155 или 156 будут намного лучше.

alfbg
02-11-2017, 13:07
Защо пишете на английски???:handshake:

Special Transmission
27-11-2022, 21:37
https://youtu.be/LfIODLJ6jOY
https://youtu.be/URTDwB-veIY
https://youtu.be/IdyYmnx4dBU
https://youtu.be/hBWDmZHJ0Ag
https://youtu.be/4M19gwlR-tk
Видео сезона 2021-го года