PDA

View Full Version : Офис стол от автомобилна седалка :)



digitalundgrd
13-02-2015, 15:11
От доста време го замислях да си направя офис стол от автомобилна седалка. Исках задължително да е кожена, да изглежда добре и да е в ценовия диапазон 50лв за всичко ;)

Реално само заради последното се проточиха нещата с издирването на подходящата седалка, но в крайна сметка намерих перфектна на тази цена от Алфа Ромео ГТВ :)

Приятно впечатление ми направи кожата, която е от "стария тип" - много приятна на допир, усеща се като по-дебела, а не като от тия новите тип "вестник".

За целта използвах:

1) Стар офис стол, със счупена облегалка, но здрав амортисьор и колелца

2) Седалката от ГТВ

3) Около 3см дебела дървена плоскост с размери 40х35см, която свързва автомобилната седалка и колелцата с амортисьора от офис стола :)

4) 8 болта + гайки и шайби


В крайна сметка се получи това :

Furious 155
13-02-2015, 15:43
Отлично! Сега тествай с https://www.youtube.com/watch?v=_ieIm0eKfg0 ;)

pyle
13-02-2015, 16:57
От къде да изтегля играта... от замунда няма сийд :???: :???:

voododoll
14-02-2015, 09:32
От къде да изтегля играта... от замунда няма сийд :???: :???:

за съжаление никъде не я намирам със сиидъри

digital Колега тамън мислех да изхвърлям стария ми стол, обаче ти ми даде надежда за нов живот за него!

Приемаш ли поръчки? Дай оферта! Аз имам стол с здрава долна част (основна подложка, газов амортесиор и петолъчка с колелца)

nhg
14-02-2015, 10:12
Браво! Изглежда много добре и със сигурност е много по-удобен от масово продаваните по магазините
Ако колегата приема поръчки: давам 51 лв..:choice:

fnt
14-02-2015, 11:57
От къде да изтегля играта... от замунда няма сийд :???: :???:

http://www.theisozone.com/downloads/pc/windows-games/scar--squadra-corse-alfa-romeo-pc-game/

Fori
14-02-2015, 12:32
:respect:

alfa_romeo_forever
16-02-2015, 11:03
Ха ха ! Брутално яко ти се е получило , сигурен съм че с нея сърфирането в нета е много по приятно :drunk: :kicking:

digitalundgrd
16-02-2015, 12:43
Момчета, поради вече двуцифрения брой получени ЛС за направата на такива столове, искам да уточним нещата, защото може би ви е убягнало, че тия 50лв споменати от мен в първия пост са си чиста доза късмет. Не случайно съм написал, че ДОСТА време ми отне да намеря идеалната седалка за сравнително малко пари.

Още повече, че шанса някой, който продава цял салон да го развали и да ви продаде само една седалка (и то по-запазената) е кажи-речи минимален.
В повечето случаи или са ми отказвали или са ми давали цена близка до тази за целия салон, ако им кажа че искам само едната седалка :)

Все пак и вие си помислете, ако продавате маратонки в продавалника...Дали бихте продали само дясната, защото на някой тази му се е прокъсала и да чакате после с години на друг да му се скъса само лявата ;)

Един цял кожен салон върви на цени 350-400лв. Така, че РЕАЛНО закупуването на една хубава седалка без "матр'яли" на клиента би струвало едни 200лв...цена близка до тази на някой добър офис стол от магазина, и тук цялото упражнение се обезсмисля :)

dimitar_vd62
16-02-2015, 13:06
Мчи то няма толкоз GTV-та колкото мераклии за офис столове.Ма викам в тия теми да има повечко съществен матрял.То тоз раздел бе създаден точно с тази цел да не търсим из 100 страници едно единствено нещо.

voododoll
16-02-2015, 13:23
Така де, ние търсим и ако от някъде изпадне, изпадне... не е проблем:meeting: