PDA

View Full Version : Конспирации.



dimitar_vd62
24-03-2015, 22:33
Я знаещите, предполагам хакери и IТ специалисти, пък и който иска, да са изкаже по въпроса, за какво иде реч аджиба. http://nepoznato.energetika-bg.com/2015/03/tajnata-tsentrala-na-noviya-svetoven-red-e-otkrita-na-neobitaem-ostrov/

http://www.n2yo.com/satellite/?s=3955
http://northerntruthseeker.blogspot.com/2011/10/real-history-revealed-vela-satellite.html
http://www.101domain.ru/bv_остров_буве_домен.htm

Bobo Markov
25-03-2015, 22:46
Я знаещите, предполагам хакери и IТ специалисти, пък и който иска, да са изкаже по въпроса, за какво иде реч аджиба. http://nepoznato.energetika-bg.com/2015/03/tajnata-tsentrala-na-noviya-svetoven-red-e-otkrita-na-neobitaem-ostrov/

http://www.n2yo.com/satellite/?s=3955
http://northerntruthseeker.blogspot.com/2011/10/real-history-revealed-vela-satellite.html
http://www.101domain.ru/bv_остров_буве_домен.htm

аз съм съгласен с хипотезата освен с дефиницията и - а именно за какво е необхдимо да се казва Нов световен ред като световния ред си е стар по мои изчисления (аматьорски) някъде на 150 000 години :) иначе да, съгласен съм!

dimitar_vd62
25-03-2015, 23:53
Мен ми е интересно какво точно се случва, че не съм на ти с тези технологии, какво значи кибер атаки срещу някой и как се осъществяват.Съни и Пачо сигур знаят ма мълчат деба и алкохолозите.

ecotronic
26-03-2015, 13:47
"Кибер атака" е много обширно понятие. Като се започне с хакване на банкови карти и се мине през неправомерен достъп до потребителски пц-та и мобилни устройства и се стигне до неправомерен достъп до сървъри в корпоративни мрежи, всичко се води кибер атака.

Ако говорим само за атаките в Интернет, то те най-често биват 3 вида:

1 - Опознавателни:

Сканират се определени IP адреси и цели мрежи за отворени портове за да се разбере, къде и как би мигло да се проникне.

2 - Блокиране на услуги:

Генерират се голямо количество заявки към даден адрес - най-често на някой сайт и така той се прави неработоспособен.

3 - Проникващи:

Реално се прониква в определени потребителски станции или корпоративни сървъри с различни цели.


Инструментите с които се осъществяват атаките са най-различни. Като се започне с разпространяване на вируси , троянци и всякакъв зловреден код и се стигне до ползването на цели бот-мрежи за целта.


Всеки може да стане атакуваща страна без дори да знае за това.
Пред този, който обмисля сериозна атака винаги стоят 2 проблема:

1 - Как да извърши самата атака.
2 - Как да остане скрит.

За да реализира 2 атакуващият често ползва сложна система от междинни точки (проксита) през които прекарва комуникацията или заразява нищо неподозиращи и със слаби защити потребителски (най-често домашни пц-та) и по-натам извършва атаката от тяхно име.

Много е писано по въпроса и всеки може сам да си намери информацията.

Важното обаче за всеки обикновен потребител е това да спазва определени правила за собствена сигурност, ако не иска да го подведат под отговорност за нещо, което не знае, че е извършил или просто да загуби известна лична функционалност или информация.

dimitar_vd62
26-03-2015, 20:03
Добре да го кажа така, има ли нещо дет ни си пече на гъза, от кой и с какава цел е тази тайнственост.

ecotronic
26-03-2015, 20:25
Няма такова нещо. Ако имаше, това в IT средите щеше да се знае. А там се знае доста за кибер - дейностите от всякакъв характер.

Просто - поредната жълтурщина :)

dimitar_vd62
26-03-2015, 22:15
Не е баш така, макар че конспирациите като възникнат сами се подхранват.Например вСАЩ слагат експериментално чипове на хората.Демек сканираш се и те идентифицират - плащаш, потвърждаваш нещо ит.н.Засега изглежда улеснение, например колата ще запали само ако те разпознае, или ще влезеш в къщата си само ако си ти.Но това може да и ма и негативен ефект ако се използва от който ну трябва, примерно изтриват те или изключват от системвата и нямаш достъп до нищо, сметки, карти, интернет и т.н.

ecotronic
26-03-2015, 22:19
Не е баш така, макар че конспирациите като възникнат сами се подхранват.Например вСАЩ слагат експериментално чипове на хората.Демек сканираш се и те идентифицират - плащаш, потвърждаваш нещо ит.н.Засега изглежда улеснение, например колата ще запали само ако те разпознае, или ще влезеш в къщата си само ако си ти.Но това може да и ма и негативен ефект ако се използва от който ну трябва, примерно изтриват те или изключват от системвата и нямаш достъп до нищо, сметки, карти, интернет и т.н.

Това за което говориш се прави със съгласието на хората. А това означава, че няма нищо конспиративно.
Всеки сам да си преценява.
То и без да имаш имплант можеш да останеш без парички и без много други неща само с един клик на мишката.

dimitar_vd62
26-03-2015, 22:26
Това за което говориш се прави със съгласието на хората. А това означава, че няма нищо конспиративно.
Всеки сам да си преценява.
То и без да имаш имплант можеш да останеш без парички и без много други неща само с един клик на мишката.

Малко ми напомня оня студентски виц - съблечи са мааа, нищо няма ти направя.

ecotronic
26-03-2015, 22:37
Истината е, че в днешно време ужасно много неща се основават на едното голо доверие.

Ще ти дам един пример:

Най-добрите защитни системи на корпоративните информационни мрежи се основават на употребата на едни много умни, много съвършенни........хай-тек устройства на производители, които се броят на пръстите на едната ръка.
Та понеже лошите хора непрекъснато измислят все нови и нови похвати и въпросните защитни устройства автоматично се ъпдейтват от самите производители.
Т. e - Мислим си че имаме добри защити, като вярваме в добрата воля на някои хора.

А представяш ли си какво би станало, ако същият този, който произвежда въпросните защитни средства, реши да стане от лошите?

Направо не ми се мисли.

Така е и със всеки един софтуер със затворен код. За потребителя той е една черна кутия с определена функционалност но само производителят си знае, каква още функционалност притежава той и кога и как тя би могла да бъде задействана.....

dimitar_vd62
26-03-2015, 23:10
На кой му трябва база на гъза на географията дето даже и пингвините не ходят за да се ровичка из "хорските" работи, на Сноудън и оня другия от уикилийкс не им трябваха секретни бази.Нито пък на анонимните.Те добрите ни източват чрез скайп, гугъл и т.н.Според мен се финасира от група хора не от правителство.След като има такава тайнственост работата им не е добронамерена.Друг въпрос - камерите на борда на космическите апарати по съвършенни ли са от тази на фотоапаратите и джиесемите.

Bobo Markov
26-03-2015, 23:28
На кой му трябва база на гъза на географията дето даже и пингвините не ходят за да се ровичка из "хорските" работи, на Сноудън и оня другия от уикилийкс не им трябваха секретни бази.Нито пък на анонимните.Те добрите ни източват чрез скайп, гугъл и т.н.Според мен се финасира от група хора не от правителство.След като има такава тайнственост работата им не е добронамерена.Друг въпрос - камерите на борда на космическите апарати по съвършенни ли са от тази на фотоапаратите и джиесемите.

за последното ще пиша само - камерите в спътниците не само са по-съвършени като оптика, стабилизация филтри и т.н. ами са и гигапикселови т.е. ако твоето дете си прави селфи снимка с телефона си всеки KX спътник му прави същото селфи само че от Геостационарна орбита

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:19 ----------


Истината е, че в днешно време ужасно много неща се основават на едното голо доверие.


А представяш ли си какво би станало, ако същият този, който произвежда въпросните защитни средства, реши да стане от лошите?

...

при тези неща дефиницията добри/лоши е меко писано ужасно дефокусирана и отдавна всяка една система се използва и в двете посоки ;)

dimitar_vd62
26-03-2015, 23:40
Утре ще ги видим тия гигапиксели.

ecotronic
26-03-2015, 23:47
Аз пък съм убеден, че рано или късно шпионските спътници ще бъдат трайно изместени от дрончетата.

dimitar_vd62
27-03-2015, 22:54
Относно гигамегахипер пикселите на НАСА и другите космически агенции.А също и цветовете.
http://www.kramola.info/vesti/kosmos/nasa-roskosmos-novosti-mirovogo-lohovodstva
http://www.kramola.info/vesti/kosmos/nasa-skryvaet-pravdu-o-marse
http://www.kramola.info/vesti/kosmos/nasa-skryvaet-cvet-ne-tolko-marsa-no-i-luny

Ето едно видео от МКС направено за публиката,,https://www.youtube.com/watch?v=CRsBPnKcoqc
и изглед на живо от камерите на МКС http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html# уж НD формат/натиснете найдолу вляво на видеото HD ISS Views/ , разликата на живо е че няма светлини от градовете нощно време, даже нищо няма, няма северно сияние, светкавици и звезди в космоса.Това живо нещо е съмнително или камерите им са купени от продавалник.

Тука http://mars.jpl.nasa.gov/msl/multimedia/raw/ само веднъж попаднах на снимка с изумително качество, жалко че не се светнах да я снема.После вече беше "стандартна".Явно понякога пропускат необработена снимка.

Мисълта ми е защо го правят, защо крият подробности, истинските цветове, на някои снимки около Слънцето и около и на Луната има места които умишлено са замазани.Също така има и редактирани клипове и снимки от МКС,/някои са снети от любители дето денонощно ги следят/ а ако случайно прелети "нещо" то качеството на материала е все едно правено с допотни камери, а уж са последна дума на техниката.Баналните обяснения, конденз?!?! на обектива, отпадъци от станцията или части от спътници ги знаем, но те не си променят треакторията и скоростта.

ecotronic
28-03-2015, 20:38
Не знам, дали знаеш, че в любителските GPS навигатори има умишлено въведена случайна (псевдо-случайна) грешка за да не могат тези устройства да се ползват за определени цели.
Вероятно отговорът на въпроса ти е от подобно естество.

dimitar_vd62
28-03-2015, 20:57
Небесните тела какво общо имат с това, може би ИД да не гръмне роувъра на Марс.Или може би има нещо дето не трябва да знаем.Защо Марс е толкова любопитен а Луната не.Логично е първо нея да усвоим, пък и съвсем внезапно бе загубен интерес към нея преди 45 години.Сигурен ли си че оная сонда на кометата няма ток.

ecotronic
28-03-2015, 22:17
Това дали е имало или е нямало ток, ще стане ясно след 50 г. , когато разсекретят документите.:)

Нали и тогава ще требе да има леб за жълтата преса? :)

dimitar_vd62
16-04-2015, 21:22
Вече почвам да се съмнявам че не са измислица, чак толкова самолети да летят над Асеновград..... http://nepoznato.energetika-bg.com/2015/04/i-oshte-himtrejli-asenovgrad/ Също и Търново - http://nepoznato.energetika-bg.com/2015/04/i-oshte-himtrejli-nad-veliko-tarnovo/ и Плевен - http://nepoznato.energetika-bg.com/2015/04/zloveshti-himtrejli-nad-pleven/ Като гледах днес и сега радара на полети нямаше и сега няма много самолети над
градове....да не кажа хич - http://www.esky.bg/radar
"Един от първите, които съобщават подробности за химтрейлите е американският изследовател Майк Блеър. През 2001 г. той публикува в САЩ доклад, в който се посочва какво именно се разпръсква от самолетите: бацили и ентеробактерии, дехидратирани червени и бели кръвни клетки от човешка кръв с онкомутагенни параметри, ензими и бактерии, които се използват в лаборатории за промяна на ДНК. А за посочените соли на барий и алуминий – пръскането се организира в рамките на програмата на НАТО – радарната система RFMP: тя се основава на ефекта на отразяване на радиовълните, което позволява да се наблюдават различни обекти в три измерения (3D)."Като го навържа с обстановката около Русия нищо чудно, пък и нещо ми се върти някакъв златен милиард....другите кучета ги яли.Забелязал съм че след време повечето от слуховете стават истина, изключвам разни гадатели,екстрасенси,врачки и прочие пророци.

boris037
16-04-2015, 22:19
Мое мнение, което е на база снимки и няколко прочетени реда:

Първо тези следи от самолет, много ми приличат на висока облачност, не знам къде ми е забутан учебника по метерология, или както там се водеше дисциплината, но ако се закрастя може би ще мога да изровя някакъв вид облачност, която подозрително много да прилича на тези следи.

Второ, като див селянин, пръскал с почти всичко - от автоемайл лак, до Б58, (c B52 не съм пръскал, но имам мерак), смея да твърдя, че от подобна височина, подобно количество препарат, с такова разпръскване е доста невероятно да нанесе каквато и да била вреда или полза, на какъвто и да е жив организъм на земната повърхност. Като се вземат под внимание въздушни течения, влажност на въздуха, температура на повърхността, на която попада препаратът уравнението за ползите/вредите от пръскането става с твърде много неизвестни.


Сега да не кажете, че съм някакъв защитник на конспирациите и се опитвам да ги прикривам!? Нищо такова, като превантивна мярка, от опасност от конспирация, сериозно се местя в горния раздел да интоксикирам всеки чужд микробиологичен вид нежелателно заселил се в мен.

Хау!

dimitar_vd62
16-04-2015, 22:53
Ми аз съм доста консервативен към конспирациите от всйкакъв род, просто ми е интересно къде е истинати и къде въобръжението.Вярвам че има зелени човечета, не може да сме сами, но искам неопровержимо доказателство.И тук така, но историята пази колко сме сме изобретателни когато става въпрос да се изтребваме.

п.п.То от оная тема нищо ва не трови вас.:D

pa4ito
16-04-2015, 22:56
Мен ми е интересно какво точно се случва, че не съм на ти с тези технологии, какво значи кибер атаки срещу някой и как се осъществяват.Съни и Пачо сигур знаят ма мълчат деба и алкохолозите.
Сори Митак, ма сега виждам темата... Аре мисли логично - ако искаш да скриеш нещо къде ще го поставиш? В най-отдалечения ъгъл или под носа на всички? И как аджеба се стига до "далечния ъгъл", и къде са нещата - под земята ли? Според мен там да има максимум няколко сателитки, през които да минават атаките, за маскировка откъде наистина идват.

dimitar_vd62
16-04-2015, 23:05
Ами зависи, как се стига до там....ми който иска стига.Но пък е трудно да ти дойдат неканени гости, случайни хора, и т.н.Най -тайните бази не са под носа а на затънтени места.Командния център е под Шайенските планини не в центъра на Ню Йорк,Зона 51...,наскоро четох за някакъв супер, хипер забутан комлекс в Русия дето и Йети не ходи там.....интересно е кой и защо се е наврял там,очевидно не е плод на фантазия.

pa4ito
16-04-2015, 23:20
Ами зависи, как се стига до там....ми който иска стига.Но пък е трудно да ти дойдат неканени гости, случайни хора, и т.н.Най -тайните бази не са под носа а на затънтени места.Командния център е под Шайенските планини не в центъра на Ню Йорк,Зона 51...,наскоро четох за някакъв супер, хипер забутан комлекс в Русия дето и Йети не ходи там.....интересно е кой и защо се е наврял там,очевидно не е плод на фантазия.

И аз съм гледал 10-те сезона на Стар Гейт, ама все ми се струва, че от тактическа гледна точка е меко казано неразумно да се "разкриваш" толкова явно. По-скоро помисли, за кое място не се тръби. Например аз бих избрал място около Тибет. Да не говорим пък Монголия колко е благодатна в това отношение. :)

mirchozo
16-04-2015, 23:28
Що не си пиете ракийката вечер и да се радвате на живота?
Мача е свирен, отдавна сме свидетели на живота си, не участаме пряко в решенията си, те са пост фактор от други решения. Има много неща които никога няма да узнаем, а и може би света не е готов за тях.

dimitar_vd62
16-04-2015, 23:44
Щото не ми е безразличнокакво се случва и ми е по интересно от пиенето.

pa4ito
17-04-2015, 00:03
Що не си пиете ракийката вечер и да се радвате на живота?
Мача е свирен, отдавна сме свидетели на живота си, не участаме пряко в решенията си, те са пост фактор от други решения. Има много неща които никога няма да узнаем, а и може би света не е готов за тях.
Едното не пречи на другото - аз съм на джак, наздраве :)
Очевидно е, че ние честваме всеки ден "деня на независимостта", щото от нас нищо не зависи. А и на мен ми е интересно да се поклавиатурим и на тази тема. ;)


Щото не ми е безразличнокакво се случва и ми е по интересно от пиенето.
Мислиш ли че можем да променим нещо? :)

Bobo Markov
17-04-2015, 00:10
Щото не ми е безразличнокакво се случва и ми е по интересно от пиенето.

Митак за какво говориш ??? за химтрейлъри ... ебасимо
Кога кондензационната диря се превърна в химтрейлър бе хора ??? и то над Търново ? ебасимо че и над Плевен ?

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:07 ----------


Ами зависи, как се стига до там....ми който иска стига.Но пък е трудно да ти дойдат неканени гости, случайни хора, и т.н.Най -тайните бази не са под носа а на затънтени места.Командния център е под Шайенските планини не в центъра на Ню Йорк,Зона 51...,наскоро четох за някакъв супер, хипер забутан комлекс в Русия дето и Йети не ходи там.....интересно е кой и защо се е наврял там,очевидно не е плод на фантазия.

Митак виж сега има стратегически центрове за всякакво отразяване на евентуални атаки и т.н. тежки действия но вече сме в 21 век а не в 80-те години на миналия ... в нашия век войната е интелектуална и чисто политическа - надпреварата във въоръжаването е константа и не се взима предвид :) така че ...

dimitar_vd62
17-04-2015, 00:21
Митак за какво говориш ??? за химтрейлъри ... ебасимо
Кога кондензационната диря се превърна в химтрейлър бе хора ??? и то над Търново ? ебасимо че и над Плевен ?

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:07 ----------



Митак виж сега има стратегически центрове за всякакво отразяване на евентуални атаки и т.н. тежки действия но вече сме в 21 век а не в 80-те години на миналия ... в нашия век войната е интелектуална и чисто политическа - надпреварата във въоръжаването е константа и не се взима предвид :) така че ...
Ммм не е баш така, ако се разтърсиш ще видиш че конденз. дири са за прикритие.Спомни си войната във виетнам, как са обезлисили джунглите че да ловят виетнамците.Кое му е по-различното.И над Варна минават високолетящи самолети но чак такива плетеници няма, а и следите изчезват бързо някои даже края им гони самолета.

Едното не пречи на другото - аз съм на джак, наздраве :)
Очевидно е, че ние честваме всеки ден "деня на независимостта", щото от нас нищо не зависи. А и на мен ми е интересно да се поклавиатурим и на тази тема. ;)


Мислиш ли че можем да променим нещо? :)

Аз не, аз и ти не, аз ти и целия форум не, нещата не стават за един ден.Че дното не пречи на другото е ясно не слагам общ знаменател.Пък и тези които ги интересува само пиенето не пишат по форуми.

boris037
17-04-2015, 00:22
Щото не ми е безразличнокакво се случва и ми е по интересно от пиенето.




Мислиш ли че можем да променим нещо? :)


Между другото подкрепям мнението на Митака! Хората, който не са подвластни на опиати - алкохол, наркотици, религия, малко или много запазват здравия си разум и именно, когато нещата не са им безразлични, са способни да прозрат факти, които за обикновеното пиянде/наркоман/сектант са непонятни. Тези единици личности винаги са били движещата сила на човечеството(ако приемем, че човешката еволюция е с праволинеен възход), това е чисто от идеологична гледна точка.
Това, което си мисля, че има повече за дебатиране е мотивацията. Всяка постъпка има мотив - това е закон. Не мога да разбера, кой властимащ, би инвестирал огромни средства за манипулиране на масата посредством пръскане с хербециди (добре де, червени кръвни телца) над родна България. За мен, откровено казано, ние нямаме какво да дадем на света, че светът да си избие инвестицията от манипулацията.




Митак за какво говориш ??? за химтрейлъри ... ебасимо
Кога кондензационната диря се превърна в химтрейлър бе хора ??? и то над Търново ? ебасимо че и над Плевен ?[COLOR="Silver"]


Оууу Светецът! На таз височина, представяш ли си какъв двигател ще е необходим за да генерира подобна кондензационна диря, то верно Ан 225 беше у Бургас, ама да е обикалял цялата страна...
И отделно, след толкова дири, редно беше поня някой да щракне и самолета, който ги оставя.

dimitar_vd62
17-04-2015, 00:27
Ми виж ся, ако е някоя зараза дет ни прай безплодни или се развива рак, след време ставаме болна нация отдавна се говори че земята не може да изхранва безкрайно много хора, не можеш им осигури работа ,трябва да ги издържаш пък тъй след време няма хора няма проблеми.

pa4ito
17-04-2015, 00:29
Между другото подкрепям мнението на Митака! Хората, който не са подвластни на опиати - алкохол, наркотици, религия, малко или много запазват здравия си разум и именно, когато нещата не са им безразлични, са способни да прозрат факти, които за обикновеното пиянде/наркоман/сектант са непонятни. Тези единици личности винаги са били движещата сила на човечеството(ако приемем, че човешката еволюция е с праволинеен възход), това е чисто от идеологична гледна точка.
Това, което си мисля, че има повече за дебатиране е мотивацията. Всяка постъпка има мотив - това е закон. Не мога да разбера, кой властимащ, би инвестирал огромни средства за манипулиране на масата посредством пръскане с хербециди (добре де, червени кръвни телца) над родна България. За мен, откровено казано, ние нямаме какво да дадем на света, че светът да си избие инвестицията от манипулацията.
...
Проблемът е че сме един от най-древните народи на света и не се знае какъв ни е точно потенциала. Затова, освен че сме на "пътя на наркотика"(преди коприната) всеки гледа да сме слаби. Явно всички знаят нашата история по-добре от самите нас и са си написали "домашното" - как "новодошлият" Аспарух(или както му е било името), не само че отблъснал Византия ами и прибрал малко земя, като репарации. Друг е въпросът колко българи са чували Авитохол, защото явно доста чужденци са чели внимателно за него и наследниците му... :)

mirchozo
17-04-2015, 00:41
Охоо, много добре ни знаят потенциала, повярвай ми.
Колко учени и умствени капацитети откраднаха с наши корени, колко природни блага излизат и т.н. и т.н.
Да не говорим за боклука с който ни заливат, храни, стоки, коли и т.н.
Хич не им трябваме силни.

pa4ito
17-04-2015, 00:42
Охоо, много добре ни знаят потенциала, повярвай ми.
Колко учени и умствени капацитети откраднаха с наши корени, колко природни блага излизат и т.н. и т.н.
Да не говорим за боклука с който ни заливат, храни, стоки, коли и т.н.
Хич не им трябваме силни.

Те тва имам и аз "в на пред" вид. Всичко живо гледа да ни... :hump:

dimitar_vd62
17-04-2015, 00:45
Между другото подкрепям мнението на Митака! Хората, който не са подвластни на опиати - алкохол, наркотици, религия, малко или много запазват здравия си разум и именно, когато нещата не са им безразлични, са способни да прозрат факти, които за обикновеното пиянде/наркоман/сектант са непонятни. Тези единици личности винаги са били движещата сила на човечеството(ако приемем, че човешката еволюция е с праволинеен възход), това е чисто от идеологична гледна точка.
Това, което си мисля, че има повече за дебатиране е мотивацията. Всяка постъпка има мотив - това е закон. Не мога да разбера, кой властимащ, би инвестирал огромни средства за манипулиране на масата посредством пръскане с хербециди (добре де, червени кръвни телца) над родна България. За мен, откровено казано, ние нямаме какво да дадем на света, че светът да си избие инвестицията от манипулацията.



То не само над България, дори в САЩ го правят и ако не се лъжа точно западни хора ни отвориха очите за химтрейлите.Колкото до другото просто не ми е приятно да пия/е някоя биричка да/ имам много интереси и предпочитам с тях да се занимавам и съм скучен за маса.Но преди всичко ме интересува какво имат хората в главата а кой как разпуска си е негова работа.Никого не осъждам стига да не сяда на чашка зад волана.Така че наздраве ви.

pa4ito
17-04-2015, 00:47
То не само над България, дори в САЩ го правят и ако не се лъжа точно западни хора ни отвориха очите за химтрейлите.Колкото до другото просто не ми е приятно да пия/е някоя биричка да/ имам много интереси и предпочитам с тях да се занимавам и съм скучен за маса.Но преди всичко ме интересува какво имат хората в главата а кой как разпуска си е негова работа.Никого не осъждам стига да не сяда на чашка зад волана.Така че наздраве ви.

Ич недей да лъжеш бедните хорица. Като се видяхме с тебе, не ми се тръгваше, ем че бяхме на маса и можеше да си лафим цяла нощ, да го еВа... ;)

boris037
17-04-2015, 00:49
Проблемът е че сме един от най-древните народи на света и не се знае какъв ни е точно потенциала. Затова, освен че сме на "пътя на наркотика"(преди коприната) всеки гледа да сме слаби. Явно всички знаят нашата история по-добре от самите нас и са си написали "домашното" - как "новодошлият" Аспарух(или както му е било името), не само че отблъснал Византия ами и прибрал малко земя, като репарации. Друг е въпросът колко българи са чували Авитохол, защото явно доста чужденци са чели внимателно за него и наследниците му... :)


Прав си безспорно от историческа гледна точка, но каква част от този потенциал е останала? 6.5 - 7млн. да сме, сложи етносите, сложи избягалите, заслужава ли си трудът?




Ми виж ся, ако е някоя зараза дет ни прай безплодни или се развива рак, след време ставаме болна нация отдавна се говори че земята не може да изхранва безкрайно много хора, не можеш им осигури работа ,трябва да ги издържаш пък тъй след време няма хора няма проблеми.

Добре, ако е за намаляване на популацията в глобален мащаб, защо не пръскат над Пекин?

Съгласявам се с всички мнения, които са ЗА и ПРОТИВ, но не мога да си обясня, кой и защо ще се занимава с нас?

mirchozo
17-04-2015, 00:49
По принцип ние сме родолюбци, много хора които са навън някога ще се върнат или ще възпитат децата си или внуците които ще се върнат много по-силни и ще дадат своя принос. Ще я бъде един ден, колкото и да ни мачкат дотогава, надали ще сме живи да го видим обаче.

dimitar_vd62
17-04-2015, 00:53
Казах че биричка пийвам, какво съм ги излъгал.Не пия концентрати и вино.Всъщност вино пия само на Нова година със зелеви сърми, не знам що за мен това е традиция, ма даже и тогава една бутилка не мога да изпия.Не че съм си сложил лимит, просто не ме кефи да се напия.Просто нямам влечение към алкохол,наркотици, хазарт такива работи....нещо съм дефектен деба.

boris037
17-04-2015, 00:53
По принцип ние сме родолюбци, много хора които са навън някога ще се върнат или ще възпитат децата си или внуците които ще се върнат много по-силни и ще дадат своя принос. Ще я бъде един ден, колкото и да ни мачкат дотогава, надали ще сме живи да го видим обаче.

Това, за което говориш вече е било - студенти са се връщали от чужбина да се бият за България през Първата Световна, това е само един от примерите, но дали ще се случи същото отново - надявам се, но не вярвам.

Sunny
17-04-2015, 00:57
Това, за което говориш вече е било - студенти са се връщали от чужбина да се бият за България през Първата Световна, това е само един от примерите, но дали ще се случи същото отново - надявам се, но не вярвам.

Мдаам .. а после да взривяват църкви пълни с офицери
Мани беги от такива капацитети като Цола Драгойчева и сие ..

dimitar_vd62
17-04-2015, 00:58
Това, за което говориш вече е било - студенти са се връщали от чужбина да се бият за България през Първата Световна, това е само един от примерите, но дали ще се случи същото отново - надявам се, но не вярвам.

Абе да ти кажа гледам има много млади хора коита са родолюбци, макар на пръв поглед да ги опредалиш като калпазани и да си мислиш че не познават историята ни и им е безразлично всичко стига да има дискотека и танци, ма не е така.

pa4ito
17-04-2015, 01:00
Прав си безспорно от историческа гледна точка, но каква част от този потенциал е останала? 6.5 - 7млн. да сме, сложи етносите, сложи избягалите, заслужава ли си трудът?





Добре, ако е за намаляване на популацията в глобален мащаб, защо не пръскат над Пекин?

Съгласявам се с всички мнения, които са ЗА и ПРОТИВ, но не мога да си обясня, кой и защо ще се занимава с нас?
Е те това никой не знае и затова превантивно ни държат под остен. Че ша вземем да измислим и още нещо от сорта на "я да видим ако използваме тия самальоти като бойно средство, ко шъ стане" :)


По принцип ние сме родолюбци, много хора които са навън някога ще се върнат или ще възпитат децата си или внуците които ще се върнат много по-силни и ще дадат своя принос. Ще я бъде един ден, колкото и да ни мачкат дотогава, надали ще сме живи да го видим обаче.
За това се опитваме да работим всички...


Казах че биричка пийвам, какво съм ги излъгал.Не пия концентрати и вино.Всъщност вино пия само на Нова година със зелеви сърми, не знам що за мен това е традиция, ма даже и тогава една бутилка не мога да изпия.Не че съм си сложил лимит, просто не ме кефи да се напия.Просто нямам влечение към алкохол,наркотици, хазарт такива работи....нещо съм дефектен деба.
Излъга, че си скучен, а всъщност наяве си далеч от това определение... :)

mirchozo
17-04-2015, 01:01
Може пък тука да си правят тестовете на новите "лекарства", ако наторят Пекин току виж се пръкнат няколко милиона суперчовеци, пък тука ... турбо пайнер манго и ядрен взрив не мой му повлия камоли суперчовек да стане.

boris037
17-04-2015, 01:06
Мдаам .. а после да взривяват църкви пълни с офицери
Мани беги от такива капацитети като Цола Драгойчева и сие ..


Бат' Съни не говоря за комунисти, фашисти и сяква подобна паплач. Идеята ми беше за хората, които са си пожертвали бъдещето за да запазят надеждата за своите близки, които близки са били в родната страна.
Не чети и ти като Дявола Евангелието, щото мога и да се обосновавам, но тогава ще изгубиш интерес от поста :)




Абе да ти кажа гледам има много млади хора коита са родолюбци, макар на пръв поглед да ги опредалиш като калпазани и да си мислиш че не познават историята ни и им е безразлично всичко стига да има дискотека и танци, ма не е така.

Моля те, не ме карай да пиша излияния за младите хора, да млади са, но са хора точно колкото родителите си.
Тук много те моля, нека не захапваме точно тази тема, че ми е крайно болна.
Само ще спомена - виждаме каква е културата и какви са нравите на хората около нас - шофьори, обслужващи служители по гишета, хора с които разговаряме всеки ден. Е каквито са те, такива са и младите хора, наистина има изключения, но ми се струват, че остават все по-малко.

mirchozo
17-04-2015, 01:20
Всеки уважаващ себе си и детето си родител би взел следното предвид "Не възпитавайте детето си, възпитавайте себе си, рано или късно то ще стане като вас". Говорим за морал, семейни ценности, елементарна култура и отношение към живота на другите същества които ни заобикалят и т.н.

Естествено повечето за богопомазани и това са само празни приказки, те затова и децата им са такива.
Разбира се има и изключения породени от една или друга причина.

dimitar_vd62
17-04-2015, 22:26
http://www.biografik.ru/stati/himtreyli.html малко четиво за размисъл.Целта на темата е не да се пропаганвира или насаждат страхове а да помислим доколко е истина.Щото честно казано на властите не вярвам.Дъщеря ми е от "чернобилските " деца и като малка имаше проблеми със щитовидната жлеза надявам се сме ги решили.Както градоносните облаци се обстрелват със сребърен нитрат за да се извалят така може да се третира атмосферата и с други вещества които променят свойствата и и да и се въздейства с някакви микровълнови или йонизиращи лъчения какво се получава бог знае... по точно и той не знае.От друга страна и по възрастните от мене и някои колеги тука хора не си спомнят такива наводнения и аномалии с времето...то не че климата не се изменя но ми се струва че нещо много бързо се случват нещата.

Bobo Markov
17-04-2015, 22:41
КОндензационната диря брат'чеди мои са формира когат адски прегретите газове от соплата на двигателите попаднат в адски студен въздух самолетите летят над облаците т.е. в тропосферата там няма достатъчно влага за да се образуват облаци но има достатъчно да кондензира около прегретите газове, в тропосферата няма и достатъчно въздушни течения за да разсеят кондензационните дири ;) при топло време т.е. когато атм. налягане е високо тропосферата се затопля по-бързо и респективно по-бързо разсейва конденза :) и още нещо кой луд би правил разсейки на не знам си кво си в тропосверата като те никога ама никога няма да паднат на земята :):) каквото остане там си остава там :) това 11-13 000 метра и температурата на "въздуха" е минус 50 до минус 80 по Целзий :) конспирации видели сте вие ;)

dimitar_vd62
17-04-2015, 23:39
Опитвам се да намеря официално потвърждение за химтрейлите което ми попадна преди време ма тогава не се замислих само че там уверяваха че се прави за "доброто" на атмосферата, въобще не е измислица от там нататък започва конспирацията.

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

Не е това което търсех но е подобно

http://universalsubtitles.org/de/videos/uQNUzFxpzK5L/bg/765265/

http://www.geoengineeringwatch.org

Bobo Markov
17-04-2015, 23:42
Опитвам се да намеря официално потвърждение за химтрейлите което ми попадна преди време ма тогава не се замислих само че там уверяваха че се прави за "доброто" на атмосферата, въобще не е измислица от там нататък започва конспирацията.

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

Не е това което търсех но е подобно

http://universalsubtitles.org/de/videos/uQNUzFxpzK5L/bg/765265/

http://www.geoengineeringwatch.org

Митак, гледал съм филми по тая тема бол за да се запозная и да имам мнение, точно поради тази причина гледах и 50 нюанса сиво - ако ме разбираш
истинското влияние над хората не е физическо нито психотропно а чисто на емоционално ниво с дезинформация - най-малкото то е най-евтиния начин за въздействие :)

dimitar_vd62
18-04-2015, 00:03
Прав си ама има хора дето мислят за глупости обсебени са от зли сили така да се каже кат Дарт Вейдър, та ако има нещо добро в замисъла, то верно преебахме планетата с пушеци и ядрени опити ,сеч на гори и квот се сетиш, то има опасност разни хора военни дет тва им е смисъла на живота да го използват за кофти цели.

Bobo Markov
18-04-2015, 00:18
Прав си ама има хора дето мислят за глупости обсебени са от зли сили така да се каже кат Дарт Вейдър, та ако има нещо добро в замисъла, то верно преебахме планетата с пушеци и ядрени опити ,сеч на гори и квот се сетиш, то има опасност разни хора военни дет тва им е смисъла на живота да го използват за кофти цели.

Митак, живота на тая планета е идиотски устойчив имало е няколко екологични катастрофи (предполагаеми и документирани) в историята и - една от най-големите и скорошни е през 18 век - изригва вулкан който изхвърля толкова сероводород в топосферата, че няколко години няма лято из Европата, загиват милиони в Евразия от холера и т.н. малко по-голяма изригва вулкан в днешен Сибир и подпалва въглищните пластове там те горят 100 000 години и изхвърлят такова количество въглероден диоксид в атмосферата, че живота на земята почти приключва а това е далеч преди появата на динозаврите ;) нема се плашиш - планетата е огромен организъм способен да се самоподдържа и някакви плесени под формата на хора няма да го гътнат, колкото и те самите да вярват в това че могат ;)

dimitar_vd62
18-04-2015, 00:30
Чак пъ са пуашим просто си разсъждаваме, то утре астероид мое падне ако е за страх.

Bobo Markov
18-04-2015, 00:39
Чак пъ са пуашим просто си разсъждаваме, то утре астероид мое падне ако е за страх.

астероиди падат - падат от небето :) капка ми падна на сърцеееетоооо ;)

---------- Post added at 00:39 ---------- Previous post was at 00:34 ----------

ние сме разумни по дефиниция и аз вярвам, че някой ни владее пак по дефиниция но този е много умен и ни владее адски добре, така че да не допусне ескалация на безумието сред самите нас тоя е много добър в това да ни манипулира и затова го уважаваме всички - някой го наричат Бог (и аз сред тях, някой го наричат Извънземни, тука малко се замислям но подкрепям), англичаните му викат common sense, което е добро понятие - аз го наричам логика на съществуването :) надявам се да съм прав :):)

ecotronic
18-04-2015, 11:33
Всичко на този свят следва ход с цикличен характер. Само добрите намерения имат желанието да променят този характер от цикличен към непрестанно-възходящ. Това няма как да стане.

Конспирациите също се раждат и умират.

dimitar_vd62
18-04-2015, 20:28
"Конспиративната теория (на английски: conspiracy theory) или теория на конспирацията, т.е. теория за заговор (разг. световната конспирация), е хипотеза, според която координирана група тайно работи или е работила, за да предизвика или произведе дадено събитие или идея, които обичайно са незаконни или неморални, включително като се опитва да прикрие съществуването и дейностите си. В по-общ смисъл се използва, за да означи идеята, че определени политически, социални, икономически и дори природни събития са продукт на тайни замисли, които са неизвестни на широката общественост, но все пак са станали достояние на ограничен кръг хора."

По този повод конспирацията около смъртта на М.Монро бе разкрита.Бившият агент на ЦРУ Норман Ходжeс призна преди да издъхне за убийството на Мерилин Монро. Па някой тв канал го казаха.Убита е от правителството.Всъщност тя не ме вълнува, такива личности са замесени в какво ли не повод и за смърт пот наркотици или отстраняване много.Те си правят живота такъв, такава е цената на славата.

Относно кацането на Луната тази конспирация няма бъдеще поради достоверни факти за истинноста на събитието.Обаче по дискавъри един уфолог заяви че дори и на Луната да го закарат няма да поварва и ще сметне че е бил хипнотизиран и внушен.Такива са болни хора.

Това с химтрейлите обаче може и да е истина.

boris037
19-04-2015, 19:18
Всичко, което пишеш е вярно. За идеята на конспирациите като цяло, за това че може организация или правителство от морална или пропагандна гледна точка да извършва незаконни дейности. Даваш пример с Мерелин Монро, аз казвам, че отиваш много далече, нашето правителство си намери избягалия полит. престъпник и го застреля в центъра на Лондон с чадър,да го е.а, ти чак Мерелин Монро гледаш.
Но нека за момент си представим, че ние сме тези конспиратори (аз лично толкова се накърках, че моа си представя и подобна глупост) дали няма да има по-лесен, ефикасен, може би и евтин, начин да променя мнението, нагласата, а защо не и здравето на хората?!
Хващам някой химик, може и химичка, минавам и през някой биолог и те ми дават хапчето, което да ми свърши работа. След това почвам да мисля как да го дам на хората без те да ме усетят - ще пръскам! е гениалната ми идея! добре де, ама аз като ги напръскам, те ако отидат и се окъпят след това... на моята гадост ѝ трябва време да проникне през кожата...


Много просто - правя си завод за храна за животни. С какво се хранят хората, с месо, месото кво яде, квото аз искам... на всичкото отгоре мога и на печалба да излезна!


Да ви питам аз вас г-да и дами, вие виждали ли сте как се прави истинско телешко месо от стари свини майки, щото аз съм виждал, и като дойде гостенина от Анкара или Стамбул и набива "телешкото" със самодоволна и ехидна усмивка и вика с пълна уста - "ЕЕЕ друго си е хубавото младо телешко, виж какво е крехко"...

Цялата ми идея до тук е, че това пръскане е с твърде малък % вероятност за влияние върху хората, твърде скъп метод също и не на последно място, зависещ е от много променливи фактор.

dimitar_vd62
19-04-2015, 21:50
Но има голям процент вероятност да влияе на климата.Дори съм сигурен че на 9 май над Червения площад нама да вали и ще грее слънце.Това са неща които ми предизвикват интереса и се интересувам от тях.Не че нещо мога да променя, не че ходя с противогаз и не излизам от къщи, но така се общува с други хора да видиш и тяхната гледна точка, а освен това покрай такива неща човек поне за обща култура научава много неща.Аз съм атеист, обаче се интересувам от историята на християнството, не че ще се прекръстя, просто са ми интересни историческите събития.Следя един сериал - забранената история - там поне работят с научни факти а не със мнения от блогове и фейсбук.Има свещеници които обратно на представата че трябва да са на страната на църквата/всъщност те са си за вярата, но не тая която е представена от Ватикана/ твърдят че тя прикрива неща които биха били нелицеприятни за нея/по точно за Ватикана, понеже източн православните не присъстват във филма / например бил ли е женен Иисус, имал ли е наследници, относно Ордена на Сион и т.н./ интересното че има и исторически и археологически доказателства.Имам пред вид папируси, надписи върху камък и други такива документи от древността и средновековието.Никой не е бил свидетел, освен майка му и още двама трима при снемането от кръста, властите не са допускали да се приближат/знае се даже мястото от където са гледали снемането/ дали е бил умрял.... защо ролята на жените е пренебрегната от църквата, гностичните евангелия са може би най-вярната история, и т.н . много са питанките.Всъщност на последния Вселенски събор е решено кое е вярно и кое не....въпреки че свидетелитеот отдавна са били мъртви, висшите попове са определили кое ще управлява най-добре масите.И тогава се зародила конспиранцията по този въпрос и хората търсят истината.Бих задал един въпрос, какво е правил Иисус между 7-а и 33-та си година.Библията всичко казва но не и това.За след туй е ясно или се е възнесъл или е взел жена си и отъшил /най-вероятно/ в Южна Франция.И е поставил началото на Мировингите.Естетствено с деца става тая работа, но дали това няма да развали божествения му образ.Чудно защо тогава Иисус не разваля имиджа на Бог......
Така че защо химтрейлите да са измислица, нима няма хора които се опитват да дирижират живота на цели нации и континети, по често водят до войни и разруха, ножеланието за господство над целия свят е по-силно.....Децата от Фатима трите пророчества, последното е че за мъж облечен в бяло устремен към бога ще падне.1960 година е трябвало да се отвори ама не, двама папи го отварят и твърдят че не се отнася за тях а за друго време.Ватикана щяла да се разруши християнството да изчезне, хората ще измрат....Едва ли горе има някой който се забавлява с най голамата лего игра и понеже не му се е получило се е разсърдил.Едва ли СветатаДева им се е явила...по скоро напреднала цимвилизиция иска да ни предпази от самоунищожение.Ако дойдат и кажат - ей внимавайте какво правите ще се изтрепете, ефект няма да има.Най-удачния вариант е да използваш това от което хората имат страх/или поне повечето/ Бог.На три бедни дечица като им прожектираш една холограма и се представиш за Дева Мария ще има несъезмеримо по-голам ефект.Едва ли ватикана ще се срути, едва ли земята ще се разцепи това едно своеоблазно предупреждение да променим поведението си като хора...всъщност Ватикана може и да сесрути от атомна бомба да речем.Някак страно колкото и да ни убеждават и двамата световни лидери че няма опасност от война/да не го обръщаме на политика тук,има си раздел и теми за това/конфликтите не намаляват а напротив ескалират.Кога ще настъпи обаче не е ясно,Ватикана мълчи за подробности, говоре се Йоан Павел2 и кардинал Рацингер/бъдещия Бенедикт/ са го отворили 1990 година, заради това паднала берлинската стена и т.н и т.н.Тайната поражда догадки хората започват да шушукат и е ти конспиранция.Но достъпните источници сочат че първите две предсказания преди 100 години са се случили Първата и Втората световни войни, докато за тях има съмнения че са пришити към първите две предсказания,демек случили са се и накой ги е свързал със пророчествата, да видим третото, още не се е случило, ако приемем че неуспешното покушение срещу Йоан Павел 2 не е третото прочество за човека в бяло, то предстои да видим ще сеслучи ли трета световна или не.Тогава мога да допусна че има някой който ни наблюдава, но не бог а напреднала раса, въпреки че според сегашнете ни възможности, според физиката която познаваме такъв контакт е невъзможен, т.е. възможен е но в едната посока като вземем пред вид растоянията във Вселената искоростта на светлината.Но пък допускаме и то с основание че ние сме изостанала или по точно сме в зората на открията и все пак има начини да се преодолеят растоянията.Теоретичната физика позволява това а както знаем след теорията идват откритията.Първо беше етер, после флуиди, вълни, после откриха електромагнетизма и електрическата крушка, света светна - да бъде светлина - и някой каза че вече всичко е открито и няма какво да се открива повече.Е за щастие не излезе прав.Въпроса е не да отсечем, заеби не се занимавай с глупости, а да направим едно мисловно усилие за битието което ни заобикаля, аз поне искам да обхвана колкото се повече от материята и събитията които ни заобикалят.В крайна сметка стремежа на човека към познание ни е довмело до тук.Ся не искам да коментирам неща дето са очевидна измислица или плод на нечие желание да живее в света на приказките.Ако има зрънце истина искам да го отсея от плявата.

dimitar_vd62
24-05-2015, 19:20
Ето, в прав текст за химтрейлите от трибуната на ООН. https://www.youtube.com/watch?v=v7A_6H2M7lk#t=35

dimitar_vd62
12-08-2015, 20:18
А ся де,по въпроса за извънземните, не е кой да е да го казва. - https://www.youtube.com/watch?v=zHCSpm2kepo#t=52 свързано със http://nepoznato.energetika-bg.com/2015/08/voennite-ucheniya-jade-helm-15-sa-zaradi-nashestvieto-na-izvanzemni-korabi-ot-nordicheskata-rasa-v-teksas-video/

А, и още по въпроса с химтрейлите - https://www.youtube.com/watch?v=PQGvVEUQjzo
https://www.youtube.com/watch?v=XateO64kW_0 май не са кондензационни следи.

dimitar_vd62
22-09-2015, 18:48
Щом нямаш търпение, ще ти кажа за какво иде реч.
Метални сфери от стоманено никелова сплав на възраст над 2млрд години, намерени в мина в ЮАР.Вътре в сферите има жълтеникаво поресто вещество което се разпада на прах при досега с въздуха когато срязали една две.Изложени са в музей.
Фосил на човеки пръст с нокът и кост/вкаменен, не мумифициран/, с ясно различими фаланги при рентгеновв анализ - от времето на динозаврите.Музей
Статуетки на динозаври, някои от които не са известни на науката други са открити/динозанвърските фосили/ след откриването на статуетките - 2-3000г преди Христа.Музей
Камъни с изображения на динозаври и други дейности/за това преди време един си призна че ги е фалшифицирал, но не разбрах дали и "оригиналите" са фалшиви/.
Интересно че има документални кадри от представянето им пред публика преди 40-50 години както и официални доказателства за датирането им по различни методи.Конспирацията е че нещо не ни се казва, с определена цел.Въпреки че относно статуетките на динозври от времето на фараоните/намерени се в Ю Америка/ съм скептичен понеже би трабвало да сме заринати с кости, /не с вкаменин фосили/ а такива "нови" кости не са намирани.Интересното е че някои статуетки изобразяват динозаврите като оптомено от човека.Човешки пръст не знам как може да се вкамени така че да излъжеш експерти и радиоизотопен анализ...а как е попаднал в тая времева зона незнам.За онези камъни от Перу с рисунките един официално си призна че ги е фалшифицирал/май зъболекар беше/, не разбрах само всичките ли са фалшиви или е намерил начин да ги фалшифицира.За Голямата стъпка в САЩ мистерията е разгадана, поне засега, брата на "голямата стъпка" призна и показа реквизита както и анализ на движенията на "голямата стъпка" и неговия брат са идентични.Но пък сферите са намерени на голяма дълбочина в еднородна скала...простот няма начин някой да растопи скалата да ги пръсне там и пак да истине че и въглеродния анализ да докара.И някои други неща дето не им е мястото в този времеви отрязък от историята на земята.

myato
22-09-2015, 19:19
Щом нямаш търпение, ще ти кажа за какво иде реч.
Метални сфери от стоманено никелова сплав на възраст над 2млрд години, намерени в мина в ЮАР.Вътре в сферите има жълтеникаво поресто вещество което се разпада на прах при досега с въздуха когато срязали една две.Изложени са в музей.
Фосил на човеки пръст с нокът и кост/вкаменен, не мумифициран/, с ясно различими фаланги при рентгеновв анализ - от времето на динозаврите.Музей
Статуетки на динозаври, някои от които не са известни на науката други са открити/динозанвърските фосили/ след откриването на статуетките - 2-3000г преди Христа.Музей
Камъни с изображения на динозаври и други дейности/за това преди време един си призна че ги е фалшифицирал, но не разбрах дали и "оригиналите" са фалшиви/.
Интересно че има документални кадри от представянето им пред публика преди 40-50 години както и официални доказателства за датирането им по различни методи.Конспирацията е че нещо не ни се казва, с определена цел.Въпреки че относно статуетките на динозври от времето на фараоните/намерени се в Ю Америка/ съм скептичен понеже би трабвало да сме заринати с кости, /не с вкаменин фосили/ а такива "нови" кости не са намирани.Интересното е че някои статуетки изобразяват динозаврите като оптомено от човека.Човешки пръст не знам как може да се вкамени така че да излъжеш експерти и радиоизотопен анализ...а как е попаднал в тая времева зона незнам.За онези камъни от Перу с рисунките един официално си призна че ги е фалшифицирал/май зъболекар беше/, не разбрах само всичките ли са фалшиви или е намерил начин да ги фалшифицира.За Голямата стъпка в САЩ мистерията е разгадана, поне засега, брата на "голямата стъпка" призна и показа реквизита както и анализ на движенията на "голямата стъпка" и неговия брат са идентични.Но пък сферите са намерени на голяма дълбочина в еднородна скала...простот няма начин някой да растопи скалата да ги пръсне там и пак да истине че и въглеродния анализ да докара.И някои други неща дето не им е мястото в този времеви отрязък от историята на земята.

Щом се интересуваш от такива неща, намери си "Забранената архиология" и се "забавлявай".
Може да се поинтересуваш и от история на религиите.

dimitar_vd62
22-09-2015, 19:59
Остай тая забранена история, говоря ти за неща за които са били обект на иследване на различни институти.Фон Деникен не ми е интересен.Той и подобните нему виждат извъземна намеса във всичко.Деникен така е забогатял, прегърнал идеята за извъземните.Тиража му е майката.
Историята на религиите - да интерсно занимание.Само че никой не казва че в ръкописа открит от сестрите - Агнес Смит Луис и Маргарет Дънлоп Гибсън палимсетът наречен Синайско - сирийски кодекс евангелието на Матей след разпъването на Христос завършва с думите - "Това е краят".Няма възкръсване няма светлина и т.н.Вместо това дори и в съвремието се донажда.http://sanovnik.bg/n3-4403-Откриха_още_един_фрагмент_от_Синайския_кодекс .Все се откриват ръкописи на части от евангелието пръснати в различни части на света и някак си датират от едно и също време.Мисля че истината се знае но не е удобна на църквата.Освен това не се споменава и открития в нашето време камък/стела/ от 1 в пр.н.е. в който се прорукува нещо което страно съвпада с живота на Иисус.Дали пък Мария Магдалена не го е прочела и водила Исус по него...освен това е имало и друг "божи пратеник", конкуренция на Исус.И що търсят тамплиерски кръстове в Новия свят, нали Колумб го беше открил.

ecotronic
22-09-2015, 20:06
В днешните комерсиални времена е много трудно да отсееш реалното от измамното.

Като добавим към това и обстоятелството, че измамените обожават да бъдат лъгани, ето ти и перфектния бизнес план.

Да припомням ли историята на Шпигел и дневниците на Хитлер?

Какво остава за някакви си топчета.....

А иначе това докторите са ненадминати мошеници. :)

dimitar_vd62
22-09-2015, 20:19
Абе за Хитлер не знам....не съм ги чел....ма наскоро откриха един влак със нацистко злато.Може пък и кехлибарената стая да искочи от него, макар уж да доказаха че руснаците сами са я унищожили като някъв полеви командир побързал да се натегне обстрелвайки без заповед един замък....та после КГБ 40-50 години "търсело" кехлибарената стая...ебати филма чак сами са си повярвали че я търсят.Аз търся зрънцето истина за собствено удоволствие, просто проверавом възможноста да има нещо интересно, но пък и тогава искам официално доказателство.Е в някои случаи има официални становища и като взема пред вид чса намесени имена на известни университети и лаборатории и личности но се надявам че не са се набутали в евтини синзации.Обаче пак остава едно съмнение, та искам лично логически да стигна до извода това е измама това е истина.Освен ако Путин заяви че извънземни има на друго не вярвам на 100%:grin:

ecotronic
22-09-2015, 20:25
Ма те май още нищо конкретно не са намерили покрай тоя влак. Чух, че засега само военни охраняват мястото от иманярите.

А като се заговорихме по въпроса.....

Някога Жуков бил прочут с плячкосването на всякакви ценности по пътя до Берлин. Накрая нещата стигнали до ушите на Сталин и когато направили проверка във вилата му, установили, че само изтривалката пред входната врата била родно производство. :)

dimitar_vd62
22-09-2015, 20:33
Абе те добре че са ги плячкосали ми не като тия от ИД да ги взривяват.
Ако си се интересувал имаше едно "самолетче" дървено открито ведна пирамида с отчупен опашен стабилизатор...твърдяха че е стилизиран модел на птица.Е от НАСА направили изчисления направили и модел със счупения стабилизатор и се оказало че лети и то не лошо.http://www.tribak2007.com/mystery/Pictures/Samoleti/planer.jpg

myato
22-09-2015, 21:25
Остай тая забранена история, говоря ти за неща за които са били обект на иследване на различни институти.Фон Деникен не ми е интересен.Той и подобните нему виждат извъземна намеса във всичко.Деникен така е забогатял, прегърнал идеята за извъземните.Тиража му е майката.
Историята на религиите - да интерсно занимание.Само че никой не казва че в ръкописа открит от сестрите - Агнес Смит Луис и Маргарет Дънлоп Гибсън палимсетът наречен Синайско - сирийски кодекс евангелието на Матей след разпъването на Христос завършва с думите - "Това е краят".Няма възкръсване няма светлина и т.н.Вместо това дори и в съвремието се донажда.http://sanovnik.bg/n3-4403-Откриха_още_един_фрагмент_от_Синайския_кодекс .Все се откриват ръкописи на части от евангелието пръснати в различни части на света и някак си датират от едно и също време.Мисля че истината се знае но не е удобна на църквата.Освен това не се споменава и открития в нашето време камък/стела/ от 1 в пр.н.е. в който се прорукува нещо което страно съвпада с живота на Иисус.Дали пък Мария Магдалена не го е прочела и водила Исус по него...освен това е имало и друг "божи пратеник", конкуренция на Исус.И що търсят тамплиерски кръстове в Новия свят, нали Колумб го беше открил.

Не история, а археология.



В днешните комерсиални времена е много трудно да отсееш реалното от измамното.

Като добавим към това и обстоятелството, че измамените обожават да бъдат лъгани, ето ти и перфектния бизнес план.

Да припомням ли историята на Шпигел и дневниците на Хитлер?

Какво остава за някакви си топчета.....

А иначе това докторите са ненадминати мошеници. :)

Нещо кошмари с доктори ли имаш :rotfl:

ecotronic
22-09-2015, 21:32
Не бе Митак, онзи с перуанските камънаци не е бил зъболекар а рентгенолог. :grandpa:

:rotfl:

myato
22-09-2015, 21:34
Не бе Митак, онзи с перуанските камънаци не е бил зъболекар а рентгенолог. :grandpa:

:rotfl:

Ша свалиш картите накрая:kiss:

dimitar_vd62
24-09-2015, 20:02
На печелившите честито - http://www.fas.org/sgp/congress/2001/hr2977.html последната 7 част точка В.

Пичове....над Русия що няма химтрейли.

myato
24-09-2015, 20:23
На печелившите честито - http://www.fas.org/sgp/congress/2001/hr2977.html последната 7 част точка В.

Пичове....над Русия що няма химтрейли.

По същата причина, по която ще изчезнат и над Сирия:rotfl:

myato
27-09-2015, 00:30
https://www.youtube.com/watch?v=U8WRfGt8WUw

dimitar_vd62
27-09-2015, 00:55
Докторе, имам едно кръстче с разпнат Исус от 9-11 век, със парче от синджирче - бронзово.Всяка брънка на синджирчето е свита от тел с диаметър 0,5 мм.Двата края на халкичките са разпробити и занитени. Същите кръстчета ги има във археологическите музии във Варна и Кърджали или Казанлък/не помня в кой от двата града ги гледах лятото/ само че без синджирчета.Със всичките ми лупи, машинки и свредла за мене е трудно да пробия в 1,2мм тел отвор 0,7.Исках да правя едни стълбички за корабите ама се отказах.Не че не е възможно обаче ми трябва придпособление с предварително направени дупки за водачи.Ма ми кажи как преди повече от 1000 години са го правили.Древните не са за подценяване.Утре може да направя снимки ако се сетя.

myato
27-09-2015, 01:07
Докторе, имам едно кръстче с разпнат Исус от 9-11 век, със парче от синджирче - бронзово.Всяка брънка на синджирчето е свита от тел с диаметър 0,5 мм.Двата края на халкичките са разпробити и занитени. Същите кръстчета ги има във археологическите музии във Варна и Кърджали или Казанлък/не помня в кой от двата града ги гледах лятото/ само че без синджирчета.Със всичките ми лупи, машинки и свредла за мене е трудно да пробия в 1,2мм тел отвор 0,7.Исках да правя едни стълбички за корабите ама се отказах.Не че не е възможно обаче ми трябва придпособление с предварително направени дупки за водачи.Ма ми кажи как преди повече от 1000 години са го правили.Древните не са за подценяване.Утре може да направя снимки ако се сетя.

Кой е казал, че "древните" са за подценяване. По-скоро ние сме за съжаление в напъните си да твърдим, че сме "черешката на тортата".
Според някои данни живеем в края на "петото време". Какво ли ще рече това?

dimitar_vd62
27-09-2015, 01:20
Бе имам една позната дето е просветена/между другото ти е колежка/, тя вярва че земята е център на вселената, слънцето е живо същество, сутрини и вечер при залез го гледа по 5 минути да се зарежда ли пречиства ли та може да знае.Забранила ми е да глредам зведите през телескопа защото все едно било да гледам в чужда спалня.Косата се подстригва само два дни в месеца/не помня датите/ през останалото време може да ти се случат страшни работи.Прегръща дърветат да се зарежда с енергия.С всички я си е щото като и предложих да прегърне и мойто дърво да я заредя с енергия не са хвана.Шса допитам за петото време.

mordohy
27-09-2015, 03:31
Ние сме петата човешка раса. Поне така твърдят източните религии.
Относно това, дали ги е страх от нас.
Ами страх ги е.
Спомням си пра-дядо ми, който твърдеше, че българинът е преди всичко дух!
Много народи сме претопили и от кръвта на аспаруховите българи не е останало нищо, но това не е важно. Важното е, че духът се е запазил.
Ето как в края на осемнадесети век сме били около няколко стотин хиляди души, но нещо става. Духът се събужда и много бързо, само за едно столетие ставаме шест милиона.
Ето затова това гърците казват:"Викайте по-тихо, за да не събудите българите"!

warbah
29-09-2015, 02:19
http://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/nasa-otkri-dokazatelstva-za-techashta-voda-na-mars-6043079


Вода,течаща

dimitar_vd62
05-07-2016, 20:26
И ся ко стана, химтрейлите не са конспирация - https://www.cia.gov/news-information/speeches-testimony/2016-speeches-testimony/director-brennan-speaks-at-the-council-on-foreign-relations.html

mordohy
05-07-2016, 21:07
Те не са, ама Антонов е невинен.

Bobo Markov
10-07-2016, 01:01
Те не са, ама Антонов е невинен.

той никога не е бил виновен но тогава движението беше в началото си демек тогава Мистър Бийн видя потенциала на джихада и не забравяй - Мохамад е печелил най-големите си победи по времето на Рамазан!

Кайо
04-08-2016, 00:38
Конспирации има и новите религги са част от тях.:prescription:
Не знам кво пиша, ама си е баш така.:prescription::ban::tequilla::pain:

mordohy
04-08-2016, 01:51
Олекна ми!
Не съм бил луд!
:toilet:

546
04-08-2016, 07:50
Че ,ако си луд къв ти е проблема ,или просто не те кефи да си като всички останали и искаш да си различен? 😂