PDA

View Full Version : Акт за паркиране на тротоар



injekciona
21-04-2015, 13:10
Получих честитка от общината за паркиране на тротоара зад блока. Тези актове имам спомен, че ги бяха обявили за неправомерни по едно време, някой знае ли нещо по въроса? Принципно бих си платил акта, но от както се помня, паркинга пред блока е недостроен от общината... За да паркираш или трябва да си на тротоара или в калта(т.е. на зелена площ). В закона пише:

Чл. 94

(3) Допуска се спиране за престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 1,5 метра за преминаване на пешеходци.

Реално на тротоара, който използваме за паркинг, не остава място за пешаходци, но между него и блока има градинка, т.е. мястото до сградата е доста повече от 1.5 метра... Или аз не разбирам правилно закона..

ecotronic
21-04-2015, 13:45
Така, както е написано в закона се разбира оставащи 1,5 м от тротоара , откъм сградата а не от паркираната върху тротоара кола до сградата.

Stefo
21-04-2015, 14:12
Точен цитат от ЗДвП:
"Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите,само на определените от собствениците на пътя или администрацията места успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци."
В правилника що са го пропуснали да го коригират, кой ги знае.

stelt
21-04-2015, 14:15
(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм. и доп., бр. 51 от 2007 г.) За престой и паркиране в населените
места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на
движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с
допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите само на определените от собствениците на пътя
или администрацията места, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние
най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.

injekciona
21-04-2015, 15:06
Ясно, явно одеве през телефона съм намерил някъв стар закон....Оставили са ми някаква тъпа бележка, в която пише, че колата ми е заснета и трябва да се явя в общината между 15-17ч. Предполагам, че ще ми връчат честитката.. Някой запознат ли е какво следва ако не се явя, просто ми е леко казано невъзможно да отида в работно време..

ecotronic
21-04-2015, 15:27
Щом не са ти връчили лично призовка, нямат доказателство, че си я получил. Аз не бих отишал.

Както се казва - да имат да взимат.

dimitar_vd62
21-04-2015, 20:18
На честитката пише ли че е заради паркирането пред блока или ти така си мислиш.Ако не, най-вероятно са те заснели с някоя камера за друго нарушение.Като не отидеш ще ти го пратят чрез куриер който ако нее намери ще ти залепи стикер на вратата че си бил посетен и настоящия стикер се счита за връчен.Не си спомням с кой с коя фирма за доставки работеха, но ще отидеш до офиса на тази фирма да ти връчат лично призовката и т.н.Така платих 20 лв за неправилрно паркиране в едно уширение за десен завой на кръстовището пред блока дето по едно време го тнарочихме за паркинг.Ако продължиш да се правиш на тарикат ще го платиш с данъци или по друг повод точно когато е най-неподходящия момент.Бъди мъж и си понеси отговорноста.Ако не, не съм аз слушателя за това как си отървал кожата.

injekciona
21-04-2015, 21:19
Оставили са ми някакъв констативен протокол за неправилно паркиране по чл. 28, ал. 1, т.7 от Наредба за организация на движението на територията на Столична община, който гласи:

Забранява се:

Движение, престой и паркиране на ППС върху тротоари, в паркове, градини, зелени площи, пешеходни подлези, детски и спортни площадки, територията на детски ясли, детски градини и училища.

ПС. Изобщо не виждам някъде да се правя на тарикат, просто искам да си знам правата. Оставили са ми някаква хвърчаща бележка, в която пише: "Явете се в общината, стая еди коя си, межу 15-17ч. Ако не се явите следва АКТ. КОЛАТА Е ЗАСНЕТА". Ама в какъв срок трябва да се явя и за какво ми пишат с големи букви... Абсолютно съм съгласен, че съм в нарушение, ама си плащам съвестно данъците всяка година, а реално няма къде да паркираш без да нарушаваш цитираната наредба...

Sunny
21-04-2015, 21:44
Оставили са ми някакъв констативен протокол за неправилно паркиране по чл. 28, ал. 1, т.7 от Наредба за организация на движението на територията на Столична община, който гласи:

Забранява се:

Движение, престой и паркиране на ППС върху тротоари, в паркове, градини, зелени площи, пешеходни подлези, детски и спортни площадки, територията на детски ясли, детски градини и училища.

ПС. Изобщо не виждам някъде да се правя на тарикат, просто искам да си знам правата. Оставили са ми някаква хвърчаща бележка, в която пише: "Явете се в общината, стая еди коя си, межу 15-17ч. Ако не се явите следва АКТ. КОЛАТА Е ЗАСНЕТА". Ама в какъв срок трябва да се явя и за какво ми пишат с големи букви... Абсолютно съм съгласен, че съм в нарушение, ама си плащам съвестно данъците всяка година, а реално няма къде да паркираш без да нарушаваш цитираната наредба...

Добре е първо да си знаем ЗАДЪЛЖЕНИЯТА а после да си търсим правата . След като знаеш че си в нарушение за какви права горим изобщо .

dimitar_vd62
21-04-2015, 21:47
Беше по повод на съвета да се правиш на ударен.Общината, власта не я интересува има ли къде да паркираш или не, длъжен си да си плащаш данъците и да спазваш законите а дали са ти създали условия да живееш като бял човек и тагава да ти тъсят отговорност е друга бира.От известно време подкукуросвам комшиите да кандидатстваме в общината да ни отпуснат средства час от една "зелена" площ да я направим паркинг, понеже и без това се ползва като тъкъв.И без това общината не я копае , не сади трева не я поддържа.През две преки така си направиха клуб 4на 5 метра/Двете липи/ в зелената площ между блоковете като засадиха и декоративни храсти и си я поддържат.Само че нашите льохмани не им е достатъчно да им дадат средства ами ако може някой да го направи докато надигат бирите на сянка.Не само вий сте в положение перманентен нарушител.Това е вориант да си узаконите паркирането пред дома.

injekciona
21-04-2015, 22:42
Добре е първо да си знаем ЗАДЪЛЖЕНИЯТА а после да си търсим правата . След като знаеш че си в нарушение за какви права горим изобщо .

Виж сега, просто питах ако не се явя в общината, какво ме чака. Могат ли да ми съставят акт, след като не ми е предадено нищо лично? Нямам никаква възможност да отида в посоченото време. Някъде да съм се оплакал, че искам да обжалвам акт/фиш или т.н? Или дай да се правиме излишно на големите моралисти...

Zlobich
21-04-2015, 22:48
Издири телвфон за връзка и виж какво може да се направи. Иди някой ден по-рано и се опитай да решиш проблема.

old alfist
21-04-2015, 22:51
Момчета, много моля да не изостряте обстановката - и без това е много напечено.

Както споменаха някои колеги от Варна, в твоя случай закона не е твоя страна.
По-здравословно е да платиш и се да съобразяваш къде да паркираш.

Jivko7777
21-04-2015, 23:50
Ако не се явите следва АКТ. КОЛАТА Е ЗАСНЕТА".

Абе ок, ама Снимки и Видео в съда не се гледа така, че това не е доказателство, тук при нас единия полицай става свидетел на другия и така ти пишат за неправилно паркиране.

dimitar_vd62
21-04-2015, 23:59
Твойта ли е колата твоята е, паркирана ли е на тротора паркирана е ако не си ти посочи кой.За 20 кинта чак на съд ли ще ходим.

Liminat
22-04-2015, 16:39
Момчета, много моля да не изостряте обстановката - и без това е много напечено.

Както споменаха някои колеги от Варна, в твоя случай закона не е твоя страна.
По-здравословно е да платиш и се да съобразяваш къде да паркираш.

Кое му е здравословното да останеш едни 200 лв назад.
Тия шибаняци не са правили паркинги от 25 години насам,а гласуват глоби по 200 кинта, виждам, че вече е започнала хранилката...

Zlobich
22-04-2015, 17:01
Изумявам се как все си търсим оправдания. Няма места наистина, но никога не бих си дянал колата на тревна площ или тротоар. А хората които го правят съм убеден, че винаги има шанс да получат честитка. Да трябва да се направят паркинги, но къде???

Liminat
22-04-2015, 18:30
Пълно е с места, на които могат да се направят паркинги, но тая държава е решила, че няма да изгражда такива, а просто ще глобява. Повечето места на които се паркира по нищо не приличат на градинки от много отдавна, даже са очакълени, но не ти мърда глобата, ако те заснемат. В повечето случаи дори и през ум не ти минава, че си в нарушение. Изобщо не говорим да се бутнеш с колата върху трева или между розите, качваш се на място, тъпкано с години, с нещо като настилка отдолу и... честитката ти идва.

dimitar_vd62
22-04-2015, 19:12
http://www.moreto.net/novini.php?n=286841
Никой не е длъжен да осигурява парко места.С новите разпоредби доколкото знам, при строеж на кооперация трябва да има и подземни гаражи.В повечето случаи се паркира в градинки тротоари и на забранено щото ги мързи и две крачки да направят извън колата.От друга страна на платените паркинги големата работа с кола за 50-60к не влиза щото 2 кинта престой си ебало обира.

old alfist
22-04-2015, 23:40
Кое му е здравословното да останеш едни 200 лв назад.
Тия шибаняци не са правили паркинги от 25 години насам,а гласуват глоби по 200 кинта, виждам, че вече е започнала хранилката...
По-добре сега 200лв, околкото догодина 221лв, освен ако знаеш, че догодина ще си по-богат и няма да те сбърка законната лихвата за забава = ОЛП+10 процентни путкта.

jorko
23-04-2015, 08:10
По-добре сега 200лв, околкото догодина 221лв, освен ако знаеш, че догодина ще си по-богат и няма да те сбърка законната лихвата за забава = ОЛП+10 процентни путкта.

Узакониха ли лихвите върху глоби?

mordohy
23-04-2015, 09:23
Едната ми кола стои обикновено върху "зелена площ". а другата върху тротоара. Понякога на обратно. Така са и всички останали коли на блока, защото има само две места, на които можеш да паркираш. Така са и съседните блокове. Пред четирите блока има площ, от около пет декара, която е била предвидена по план за паркинг и от там да минава пътя, понеже се явява сервитутна линия на р. Струма. Обаче там се застрои с бардак, бензиностанция и сграда с неясна функция. Все хора на властта.
Ха сега някой да ми разправя, как трябва да спазвам закона, когато:
първо е нвъзможно
второ тия, които трябва да следят за това, сами не го спазват
трето -за толкова години не знам някой да е глобяван са подобно нещо.
И аз искам да си паркирам нормално и съм върло против тия, които ги мързи да си поместят ауспуха на пет метра и за това паркират неправилно, но я ми кажете, когато няма къде, кой е виновен!

Alexanderbb
23-04-2015, 10:12
Интересен е и въпросът чия собственост се води градинката, тротоара или паркинга. Защото покрай повечето новопостроени блокове терена е частен и общината няма право да налага глоби за спиране там. Не че не се опитват да го правят де

---------- Post added at 07:12 ---------- Previous post was at 07:07 ----------


http://www.moreto.net/novini.php?n=286841
Никой не е длъжен да осигурява парко места.С новите разпоредби доколкото знам, при строеж на кооперация трябва да има и подземни гаражи.В повечето случаи се паркира в градинки тротоари и на забранено щото ги мързи и две крачки да направят извън колата.От друга страна на платените паркинги големата работа с кола за 50-60к не влиза щото 2 кинта престой си ебало обира.

За да получиш разрешение за строеж трябва да докажеш определен спрямо апартаментите в сградата брой паркоместа. Естествено корумпираните чиновници от общината това изобщо не го проверяват. Именно затова един инвеститор строи блок след блок като обикновенно следващия се почва върху обявеното за паркотерен място на предишния

old alfist
23-04-2015, 16:06
Узакониха ли лихвите върху глоби?
Засега не са, и стигне ли се до Съд падат начислените лихви върху глоби, но това не пречи на някои институции да си правят каквото си искат или да се пробват ако мине.

Linkestis
23-04-2015, 16:31
Днес в Г.Милев дойде паяк на общината.Вдигнаха едно малко пежо спряло в калта.До него някакъв мерцедес не го и погледнаха.Питах ги какво го чака пежото....200 лв. и 40 лв. за возенето.Нямаше полицай а само служители на общината с баджове.Като ги питах другата защо не я снимат или да я качат почнаха да пелтечат.Излезна един възрастен чо ек и почна да вика че това място си е на блока от 56 година ама тия запалиха камиончето и беж....

dimitar_vd62
23-04-2015, 19:10
Интересен е и въпросът чия собственост се води градинката, тротоара или паркинга. Защото покрай повечето новопостроени блокове терена е частен и общината няма право да налага глоби за спиране там. Не че не се опитват да го правят де

---------- Post added at 07:12 ---------- Previous post was at 07:07 ----------



За да получиш разрешение за строеж трябва да докажеш определен спрямо апартаментите в сградата брой паркоместа. Естествено корумпираните чиновници от общината това изобщо не го проверяват. Именно затова един инвеститор строи блок след блок като обикновенно следващия се почва върху обявеното за паркотерен място на предишния
За терена ако е частен си прав, ма пък тогава подръжката на тратоара си е задължение на частника.И ако се спъна и си счупя нещо следва да го съдя.Това което е частно е заградено.

Едната ми кола стои обикновено върху "зелена площ". а другата върху тротоара. Понякога на обратно. Така са и всички останали коли на блока, защото има само две места, на които можеш да паркираш. Така са и съседните блокове. Пред четирите блока има площ, от около пет декара, която е била предвидена по план за паркинг и от там да минава пътя, понеже се явява сервитутна линия на р. Струма. Обаче там се застрои с бардак, бензиностанция и сграда с неясна функция. Все хора на властта.
Ха сега някой да ми разправя, как трябва да спазвам закона, когато:
първо е нвъзможно
второ тия, които трябва да следят за това, сами не го спазват
трето -за толкова години не знам някой да е глобяван са подобно нещо.
И аз искам да си паркирам нормално и съм върло против тия, които ги мързи да си поместят ауспуха на пет метра и за това паркират неправилно, но я ми кажете, когато няма къде, кой е виновен!

Искаш ма няма, щото на времето не са строили с переспектива че ще имаме по две и три коли и трафика ще се увеличи.Сега е невъзможно да се уширяват улици и да се строят паркоместа щото няма къде.Със "няма къде, от 50-се години паркирам тука", не става.Трябва си някакво решение на въпроса ама управляващите ги е еня толкоз колкото мене дали ти е излязъл цирей на гъзъ.Вероятно някой може да се поинтресува как е решен въпроса на Запад, ама ако се намери такъв ще се окаже че в български условия е неприложимо.И освен това празната хазна трябва да се пълни.

old alfist
23-04-2015, 19:40
На Запад министри и депутати ходят с колелета, моторетки или с обществен транспорт на работа, а тук всеки бедняк позаимал се с някой и друг лев, си купува бракма и става един от всички заемащи градските площи.

dimitar_vd62
23-04-2015, 19:54
И като сложиш и приходящите ептен.Днес към 17,30 ми се наложи ходене към летището, баси колко народ се изнася ше от Варна...сутринта на обратно.Като се заформят празници по 3-4 дена даже можеш си избираш място.Зад по обяд няма място защото тогава всеки се изсулил ог работа и идва на битака, събота и неделя паркинга е зает от коли на хора които пътуват до селата и неделя вечерта си ги прибират, що не си ги оставят пред тях или да ползват рейса или такси те си знаят.Ма лошото е че бързат и ги изсират както им падне заради което още повече намаляват местата.

mordohy
23-04-2015, 20:07
Проблемът не е в количевството на колите. Това са оправдания за малоумници. Защо в Кюстендил го няма тоя проблем?!
Ще ви кажа!
Защото градът беше феодална собственост доста години и точно тия феодали, за добро или зло не позволиха да се презастрои, както и да се унищожават парковете.
Махнаха се и дрис!
Започна се с Хисарлъка.
Изобщо, където се докосне демократичната общност и ,,,

old alfist
23-04-2015, 20:37
Проблемът не е само в градоначалниците, а и в глобализацията и изобщо в начина на управление, както на бизнеса, така и на държавата - концентрацията на карди в големите градове води до тези уродливи прояви.
Мигар не е по-евтино, примерно да има IT фирми на повече места в страната - достатъчно е да има Интернет и сгради.

ecotronic
23-04-2015, 20:47
Проблемът не е само в градоначалниците, а и в глобализацията и изобщо в начина на управление, както на бизнеса, така и на държавата - концентрацията на карди в големите градове води до тези уродливи прояви.
Мигар не е по-евтино, примерно да има IT фирми на повече места в страната - достатъчно е да има Интернет и сгради.

IT секторът на много места вече работи по този начин. В днешно време работа в този бранш без отдалечен достъп и само с физическо придвижване е немислим. Отделно и на пазара се появиха много решения за виртуални офиси, виртуални конференции от които определени компании направиха бая пари. Но и спестените на други компании пари не са малко.

injekciona
23-04-2015, 21:08
Днеска пратих човек от мое име в общината, че не ми се занимава с глупости после. Фиш за 30лв, иначе ги били пращали в КАТ за актове. Крайно ме съмнява някой да се занимава с актове, но както и да е. Утре го плащам по банков път, че не ми се занимава с глупости, пък паркирането на тротоара ще продължа да си го практикувам по неволя....

old alfist
23-04-2015, 21:36
IT секторът на много места вече работи по този начин. В днешно време работа в този бранш без отдалечен достъп и само с физическо придвижване е немислим. Отделно и на пазара се появиха много решения за виртуални офиси, виртуални конференции от които определени компании направиха бая пари. Но и спестените на други компании пари не са малко.
Гледай сега какво става в Плевен - забелязах първо, че еспериментираха на светофара на велоалеята до Историческия музей.

http://plevenzapleven.bg/blog/2015/04/23/it-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%D1%8A%D1%82-%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%B3%D1%80%D1%83%D1%86%D0%BE%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E-66561/

dimitar_vd62
23-04-2015, 22:31
Проблемът не е в количевството на колите. Това са оправдания за малоумници. Защо в Кюстендил го няма тоя проблем?!
Ще ви кажа!
Защото градът беше феодална собственост доста години и точно тия феодали, за добро или зло не позволиха да се презастрои, както и да се унищожават парковете.
Махнаха се и дрис!
Започна се с Хисарлъка.
Изобщо, където се докосне демократичната общност и ,,,

Ми извинявай ама инфраструктурата си е същата както преди 30 че и 40 години.Колко коли имаше тогава колко са сега.Просто не е предвидена да поеме това количество коли.Преди не са предполагали че ще дойдат такива времена, сега всеки квадратен метър е зает от будка, лафка или кооперация.Чудно от снимките които донесоха жена ми и дъщеря ми от половин Европа не видях паркирани коли на тротоара или в градинки, всички са на пътното платно.А в Рим Париж Виена и т.н. колите не са по-малко.Очевидно намират начин и граждани и община.Не ми е приятно да си паркирам колата в "градинка" най-малкото защото се калям като вали дъжд.Но може примерно между дърветата да се наредят едни плочи с дупки, тъй наречения зелен паркинг, да се разреши с едното колело да си на тротоара а не да се слагат табели за паяци и прочие.Който е в нарушение да го санкционират.Само че тука нито санкционират, нито ганьо ще почне да спазва нещо щото е на принципа - те шми кажат как да паркирам, или да демонстрира комплксите си.На всеки разграфен паркинг се вижда.От тези дето ни управляват трябва да се изисква а не да стоим да чакаме да се сетят, от нас пък се иска да да спазваме претенциите си .Иначе играта на нерви е безконечна.Ай ся наздраве, в смисъл утре пак както си знаем.

old alfist
23-04-2015, 23:03
Хората у нас нямат навик да ползват други средства за придвижване освен автомобили, което е признак на комплексарщина, простотия и тъпотия.
Завъртял се е един порочен кръг, в който всичко живо се движи с кола.
Племенника ми работи в Манхатън и живее не много далеко от работата си, като се има предвид техните мащаби, които се равняват на няколко Софии - въпреки, че има кола, ходи на работа с обществен транспорт и пеша.
Колата я ползва само в почивните дни за разходка извън града.

Бобби
24-04-2015, 01:15
Днеска пратих човек от мое име в общината, че не ми се занимава с глупости после. Фиш за 30лв, иначе ги били пращали в КАТ за актове. Крайно ме съмнява някой да се занимава с актове, но както и да е. Утре го плащам по банков път, че не ми се занимава с глупости, пък паркирането на тротоара ще продължа да си го практикувам по неволя....
А бе готин...ти да не живееш в Младост 1А.....всички съседи пропищяха от тези стикери по стъклата......няма плащаш....ще ти кажа как стоят нещата....пиши на лични....защото ми е омръзнало от кибици и тем подобни...дето коментират само закона....

ФЕРАРИСТ
24-04-2015, 22:08
Днеска пратих човек от мое име в общината, че не ми се занимава с глупости после. Фиш за 30лв, иначе ги били пращали в КАТ за актове. Крайно ме съмнява някой да се занимава с актове, но както и да е.
Би ми било много интересно как ще е юридически издържано нарушение, установено от лица който нямат право да установяват такива по ЗДвП, който после да пратят преписката, или каквото и да е там в КАТ, който да напишат акт за нещо на което те не са били свидетели........а трябва.....
Тва нещо дори не бих си мръднал пръста за него.......

Бобби
25-04-2015, 00:45
Би ми било много интересно как ще е юридически издържано нарушение, установено от лица който нямат право да установяват такива по ЗДвП, който после да пратят преписката, или каквото и да е там в КАТ, който да напишат акт за нещо на което те не са били свидетели........а трябва.....
Тва нещо дори не бих си мръднал пръста за него.......
Много си прав...ама за 30лв. глоба би ли се занимавал две години в съда, за да докажеш правотата си....а и при наште постоянно изменящи се закони ....си обречен на провал....:smoke:
Бирниците са много закъсали...само за последният месец се чудят как да щавят....трябва да се сменят талоните на колите не е задължително..ама тез който пътуват в Европа...желателно...за професионалните шофери срока го скъсяват на пет години валидност на шоф. книжка със задължително пссихо...личните ни карти и те не са като хората...ще ги сменяме през 2-3 години....
А бе ква е тая държава...дет не могат един документ да направят като хората...а и като копират от другите държави правят грешки...просто заеби...:smoke:
Не ми се коментира....:tank:

ФЕРАРИСТ
25-04-2015, 10:58
А бе ква е тая държава...дет не могат един документ да направят като хората...а и като копират от другите държави правят грешки...просто заеби...:smoke:
Не ми се коментира....:tank:
Някой спомена че ПЪРВО трябвало да си знаем задълженията и после правата......
Аз не бих поставил кое да е от нещата на първо място......тва първо......
При тая държава е силно желателно да знае човек ПЪРВО правата си, и много начини за да попречи на държавата да го изклати......
И не - нито аз, нито вие сте държавата - ние сме обществото......щото някой като вземе да каже че държавата сме всички ние и чак смешно ми става......
Ние бихме били държавата, ако можем да променим нещо, ако имаме възможноста да КОНТРОЛИРАМЕ държавата.......а в нашия случай тя ни го е отнела.......дала ни е правото да гласуваме........и както практиката показва от тия избори не се променя кой знае какво.....
Затва имам един прост принцип - да го духа държавата - на нея не и пука за мен, на мен също за нея........

pakumba
28-04-2015, 16:03
На вас хубаво не ви пука за държавата, но държавата сме ние. Не ти пука за закона, че трябва да оставиш 1,5 метра- еми значи аз трябва да сляза и да мина по пътя, защото на теб не ти пука. А това силно ме изнервя, когато трябва да си сваля количката с бебето и да мина по трилентовия път, за да заобиколя. Да казвам ли, че там се кара минимум с 50? Хубаво са започнали да сурвакат, надявам се да започнат и с по 200 кинта.

ecotronic
28-04-2015, 16:33
В неделя се прибрах късно вечерта и обикалях из квартала повече от 30 минути да търся място за паркиране. Такова не намерих в радиус от 800 м. Единственото свободно място, което открих, беше върху един тротоар, между други коли, паркирани върху него.

Оказва се, че колкото и добро желание да имам да спазвам закона и колкото и да ми пука за държавата, самата тя ме кара да върша нарушения, защото не мога да си паркирам колата в хола.

Когато се убедя в това, че държавата, с парите събирани от паркиране, прави нещо за решението на проблема с паркирането, и аз ще променя отношението си спрямо нея.

Но докато виждам само хайдуклук от нейна страна, няма как да прогледна с добро око.

Alexanderbb
28-04-2015, 17:17
Проблемът е двустранен и все опира до нашето съзнание като общество а не сбирщина от тарикати. От една страна Държавата и Общината не си върши работа и създава предпоставки после да ни глобява, нещо пък което ние приемаме я защото нямало смисъл да се занимаваме за "30 лева" я защото "не можем да променим системата". От друга страна пък на болшинството им харесва да живеят в такова "сиво" пространство защото така смятат че могат да нарушават правилата които не им харесват или да се измъкват с някой лев под масата.
И накрая резултата е все че сме силно пре..... и от ден на ден нещата стават все по-зле

ecotronic
28-04-2015, 17:28
За да има нещо положително в нечии взаимоотношения, трябва да има реципрочност и паритет.
А когато това не е налично, става въпрос за нещо никак недобро.

Liminat
28-04-2015, 19:56
На вас хубаво не ви пука за държавата, но държавата сме ние. Не ти пука за закона, че трябва да оставиш 1,5 метра- еми значи аз трябва да сляза и да мина по пътя, защото на теб не ти пука. А това силно ме изнервя, когато трябва да си сваля количката с бебето и да мина по трилентовия път, за да заобиколя. Да казвам ли, че там се кара минимум с 50? Хубаво са започнали да сурвакат, надявам се да започнат и с по 200 кинта.

Голяма дума не казвай, че да не те осурвакат с 200 лв преди всички останали. Днес ме търсят да ходя в КАТ, за да гледам клип с мое участие. Никой от нас в момента не знае в колко клипа участва и какви глоби го чакат. А всеки знае, че само който не кара, не нарушава.

dimitar_vd62
28-04-2015, 21:12
Това какво е сега - http://www.moreto.net/novini.php?n=287490

old alfist
28-04-2015, 21:58
В близките дни ми се налага едно ходене до София по работа, и все повече, заради паркирването ми се прокрадват мисли да ходя без личния си автомобил.
Вярно ще пътувам с автобус сумарно отиване и връщане 2 часа повече, но движението в града ще е по-бързо с трамвай, отколкото с кола, като се има предвид, че мястото е в Центъра, а за нервите с придвижването и паркинга в централната зона не ми се мисли.

pakumba
29-04-2015, 06:30
В близките дни ми се налага едно ходене до София по работа, и все повече, заради паркирването ми се прокрадват мисли да ходя без личния си автомобил.
Вярно ще пътувам с автобус сумарно отиване и връщане 2 часа повече, но движението в града ще е по-бързо с трамвай, отколкото с кола, като се има предвид, че мястото е в Центъра, а за нервите с придвижването и паркинга в централната зона не ми се мисли.

Специално за паркирането, обикновено няма проблем. Плащаш си зоната и това е. Стига да те мързи да вървиш 200 метра.

Liminat
29-04-2015, 09:22
Зависи откъде идваш, спираш я в покрайнините до някоя метростанция, примерно може на паркинга на Метро до Цариградско и с метрото и градски транспорт набързо си ти. Само дето откъм Ботевградско откъм Варна се набихме в такава идиотска тапа, че издивях, за това, че не си подвих края по околовръстното, стотина метра по рано...

ecotronic
29-04-2015, 10:21
В близките дни ми се налага едно ходене до София по работа, и все повече, заради паркирването ми се прокрадват мисли да ходя без личния си автомобил.
Вярно ще пътувам с автобус сумарно отиване и връщане 2 часа повече, но движението в града ще е по-бързо с трамвай, отколкото с кола, като се има предвид, че мястото е в Центъра, а за нервите с придвижването и паркинга в централната зона не ми се мисли.

Понеже знам, че си колоездач, мога да ти услужа с един велосипед. За щъкане из центъра, няма по-бърз способ за придвижване от това.

old alfist
29-04-2015, 11:01
Пичове, мерси за идеите, но сега нещо съжалявам за сгъваемото ми Балканче от детството - преди няколко години платих с него на едни цигани, че ми побачкаха малко.

ecotronic
29-04-2015, 11:10
Пичове, мерси за идеите, но сега нещо съжалявам за сгъваемото ми Балканче от детството - преди няколко години платих с него на едни цигани, че ми побачкаха малко.

Предложението ми е съвсем сериозно. Тъй че, свиркай, ако решиш :)

ФЕРАРИСТ
29-04-2015, 22:59
На вас хубаво не ви пука за държавата, но държавата сме ние. Не ти пука за закона, че трябва да оставиш 1,5 метра- еми значи аз трябва да сляза и да мина по пътя, защото на теб не ти пука.
Както казах - аз не мисля че някой от нас Е държавата - ние сме обществото......ако бяхме държавата, щяхме да имаме възможноста да променяме нещата.......но пък тва е все още свободна страна и ако ти си мислиш че си "държавата" - ОК, всеки е свободен да мисли каквото си иска......
За второто ти изречение - слагаш ми определения който не съм коментирал - това че не ми пука за държавата, не значи че не ми пука за обществото......а ако обществото има нуждата от 1.5 метра за да мине - аз ще му го оставя, дори и ако скапаната държава реши да ми го забрани........

mordohy
01-05-2015, 22:17
Ха да ми е честито!
Една мутра е получила разрешение от общината и сега прави кафе, което ще заеме от паркоместата на съседния блок 20 кв/м.
Питането ми е, къде трябва човек да се оплаче от подобно нещо!
ебати и казуса!

old alfist
02-05-2015, 10:05
Ха да ми е честито!
Една мутра е получила разрешение от общината и сега прави кафе, което ще заеме от паркоместата на съседния блок 20 кв/м.
Питането ми е, къде трябва човек да се оплаче от подобно нещо!
ебати и казуса!
Оплакването трябва да е в Общината, но знам какво ще ти отговорят - Паркинга не е фигурирал в Подробния Устройствен План /ПУП/, но в новата му разработка е включено кафето на мутрата.

mordohy
03-05-2015, 16:44
Благодаря!
Винаги си много позитивен!
Това и без тебе го знам!
Щеше ми се да има и друг начин.
Законен при това.

old alfist
04-05-2015, 01:18
Начини има - 2бр.
1. Организирате се и правите протест под прозорците на кмета, като вдигате повече джангър, за предизвикате някоя телевизия да дойде и да ви снима.
2. Действате по втория начин.