PDA

View Full Version : Казан и джибри.



dimitar_vd62
01-05-2015, 21:45
Те тука си обменяйте опит и матрял любителите на градуси, щом като има "кулинарна" що да няма и "винарна".Само не я обръщайте на простеене, има си блато за това.Да видим сега, вий мен уважаате ли ма.

mordohy
01-05-2015, 22:23
Ми уважава ме тА, ама какъв въпрос задаваш!

dimitar_vd62
01-05-2015, 22:33
Не питам, а предлагам да си хвалите саморъчно направените питиета, как, от какво, рецепти, майсторлъци и т.н.

myato
01-05-2015, 22:39
Те тука си обменяйте опит и матрял любителите на градуси, щом като има "кулинарна" що да няма и "винарна".Само не я обръщайте на простеене, има си блато за това.Да видим сега, вий мен уважаате ли ма.

Уажаваме тъ уа:scherzkeks::drunk::rotfl:


Не питам, а предлагам да си хвалите саморъчно направените питиета, как, от какво, рецепти, майсторлъци и т.н.

Виж сиа, некой раути ни съ за в ефира.:busted_cop::prison:

ecotronic
01-05-2015, 22:51
До момента трите най-хубави ракии, които съм пил са:

1 - Ракия варена от шампанско (производство на един келнер)

2 - Бутилка каменарка (от бай-Тошово време) отлежавала 30 г. в едно мазе.

3 - Двоен препек сливова ракия правена от обелени и обезкостени сини сливи.

mordohy
01-05-2015, 23:59
Не питам, а предлагам да си хвалите саморъчно направените питиета, как, от какво, рецепти, майсторлъци и т.н.

Да ти кажа, ракията е 90% внимание, 5% късмет и само 5% майсторлък.
Подбираш качествен, а не мухлясал плод, почистваш го и следиш за ферментацията. Спадне ли му захарността- вариш го.
В самото варене е хубаво да следиш температурата да не надвиши 92-92 гр. Иначе хем ще загори, хем ще изгубиш от количеството.
Много често, преваряването е задължително.
Ето тука идват последните пет процента.
Водата , с която ще се не само разреди, но и овкуси ракията!
След това, майстори на кусия разказ колкото щеш!

kendo
02-05-2015, 10:35
В прясно сварената ракия може да се сложи до 8гр.(не повече) дъбов екстракт.Напитката придобива лек дъбов привкус и острия вкус на прясната ракия изчезва.