PDA

View Full Version : Alfata Gasne



WhitePower
17-11-2003, 12:11
Tazi sutrin ja reznah jako posle rjazki spirachki s vkluchvane na abs-a gas no 6000 i sled 100 metra tupata kola ne izka da pudurza oboroti raboti si forsirasi se no ne poddurza oborotite na prazen hod
2.0 16V e dvigateljat

Quadrifoglio
17-11-2003, 13:48
Triabva a ia zakarash na diaagnostika!Moli se samo da ne e centralata

WhitePower
17-11-2003, 17:14
shtoto sega bachka no na dosta po malki oboroti i pri trisa ot vreme na vreme posle pak ne shet da bachka
no sega posledno raboti no s okolo 100-200 oborota po malko i malko igrae oborotomera

Quadrifoglio
17-11-2003, 17:38
Tova che raboti ne oznachava che niamash problemi s cenralata!!! Mislia che ili e lambda sonda ili po vremeto za vpruskvane ili centrala koito ima problem koeto e nai veroiatno!!!!

WhitePower
18-11-2003, 12:31
spokoino vsichko e o.k. namestih kabelite
kolata kato si vdigna temperaturata ot 90 gradusa si bachka normalno

a ako na tija koli centralata im e bugava to kvo koli sa shtoto ako im gori kmpiutara znachi absoliutno bokluci
a centralata njamam kak da si meni parametrite za vpruskvane sama osven ako njakoi vunshen datchik ne i podava greshna informacija
koeto znachi ili e datchik ili markuch
inache promjanata stava s chip tunnikn ili tana narechenata smjana na firmware na chipa

Quadrifoglio
18-11-2003, 19:51
Dobre mnogo gi razbirash neshtata!!! Togava za kvo pitash a?!?!?

WhitePower
19-11-2003, 09:49
ako znaech ot koi shiban datchik ili ot koi markuch izlizat neshtata
pone cheta moga i da ne razbiram no cheta i njamam kak cpu-to da si meni parametrite samo , a tova s diagnostikata i az go znam

Quadrifoglio
19-11-2003, 11:06
AZ ti garantiram che moje da e ot cpu-to puk ti pravi kvoto iskash!

Quadrifoglio
19-11-2003, 11:08
A koi datchik moje da si meni parametrite?!!? Ili markuch?!?!KAkvo steseniava se i se razshiriava li? I kato go znaesh tova s diagnostikata pravi go vmesto samo da si govorish gluposti naizust!

twin spark
19-11-2003, 12:13
нека да не пламват излишни емоции.
двигател може да прекъсва от хиляди причини и в повечето случаи проблема е малък, незначителен, както разбира се може да е доста сериозен и скъп.
не сме клуб опел, фв .... та да се караме помежду си

WhitePower
19-11-2003, 12:20
T.S e prav , purvo tursja prichinata s malak problem

kakto i 98 procenta sam siguren che e ot nego

namesti markucha na servoto kam spirachkite neshto susteshe i smucheshe vuzduh
ot dneska njamam nikvi problemi no izchakah da chuja i drugi mnenija

a na predishnata sreshta mi kazaha da hodja na diagnostika za trakaneto i mi kazaha che vapros na 5 leva sa chastite , nekvi shaibi na gazo razpredelitejat shtoto nekva pruzina ohlabvala , kakto i da e , no remonta v vanto trade mi izkaha 150 leva kato smjana na remaci 120 i 30 za smjanata na teja shaibi , shtoto se svaljali remacite i na kup da sa go napravili
e sega si karam i si straka ponjakoga njama problemi
no horata chatkat i razbirat tam