PDA

View Full Version : Реглаж на заден мост на 166



pinko
03-04-2007, 19:20
Къде да отида да оправят геометрията на задния мост, че ходих при моите майстори, които иначе добре се справят, ама след намесата им Алфата изобщо не ще да върви в права посока :shock: :shock: :shock:

Преди реглажа си беше много добре, ама сега като мине през неравност и задния мост хуква нанякъде :roll: :roll:

търтей
04-04-2007, 10:01
ъъ
ко са направили тез??
ти вдц имаше ли?
ванто трябва май да свършат работа с мостовете :roll:

Atanas-xr
14-04-2007, 21:30
Здравйте! PINKO надявам се че няма проблем че искам да питам в твойта тема, но ме интересува дали на задните носачи е възможно да се набиват втулки или трябва да се купуват направо нови!

Raddo
16-04-2007, 15:15
pinko - Ами аз си правих в кв. "Дървеница" срещу КАТ реглаж на преден и заден мост и съм доволен. Удоволствието е 25 лв.

Valeri
16-04-2007, 21:32
pinko - Ами аз си правих в кв. "Дървеница" срещу КАТ реглаж на преден и заден мост и съм доволен. Удоволствието е 25 лв.
Ще прощаваш за спама, ама кат е доста далече от Дървеница.
А относно реглажа препоръчвам в дървеница на обръщалото на рейсовете /зад Хюндай/ има едно момче от Сливен с очила, ама не се сещам за името .Проблема с реглажа се състои в грешните данни в софтуера на стендовете.Така че е нужна малко българщина за дооправяне на сходимоста.От личен опит го казвам, Румен от клубния сервиз ме светна за този, защото на 3 места я правиха и като свиех на завой не беше сигурно къде ще се озова.Може да го пробваш, но само ако е момчето с очилата.

pinko
17-04-2007, 16:17
Както писах, след реглаж на електронен стенд (много модерен на вид) колата просто не можеше да се кара.

На другия ден я закарах във Вантотрейд и там за 48 лв регулираха преден и заден мост и сега Алфата се движи перфектно. Особено отзад ония пишман-майстори я бяха "отворили" страхотно и затова гъза и постоянно хукваше наляво-надясно.

Според майсторите във Ванто другия стенд или не е бил калибриран, или данните за 166 в софтуера са сгрешени.

Абе малко майстори могат да се оправят с тва сложно окачване отзад на 166.

angel1974
02-05-2007, 16:37
Pinko, тези дни ще ходя във Ванто да ми правят реглаж и на моята, че вчера смених гумите и се оказа, че е нужна тази операция.
Доколкото видях ти си най-доволен от тях. Не ме интересува колко ще дам важното е да е качествено.
Ти от тогава имал ли си проблеми?

И втори въпрос - в друга тема беше писал, че си карал Алфа-та във Ванто на пълен преглед /не помня за тази или друга беше/. Дай идея какво могат да ми прегледат там и за какви пари.
Аз преди да я взема я карах на диагностика в Александър Ауто и всичко беше ОК, карах я и в един друг сервиз да й гледат окачването и там казаха, че всичко е супер. Ама във Ванто нали са най-големите спецове, та ако може пак ще и направя пълна проверка./ не, че имам проблеми, пък и вече месец е моя де :D /

S@gittarius
03-05-2007, 10:27
Като става въпрос за Ванто, да споделя и аз нещо. Беше ми се повредил блока М45, който е до предпазителите. Бях 99% сигурен, че проблема е в него (имам схемите, занимавам се с електроника и т.н.), но за всеки случай я закарах да я видят и "спецове". Да ви кажа честно не останах особено доволен. Като изключим, че са вежливи, ми оставиха дупка от угарка на пода и даже им разясних някои неща по схемата. А и блока го нямаха, струваше 500 лв. и две седмици чакане. Накрая го взех от АА за 300 без монтаж. Сложих си го за 15 мин. и всичко светна 8)

angel1974
07-05-2007, 15:15
Днес минах през Ванто и съм доволен. Хората са учтиви и поне според мен си разбират от работата. Направиха реглаж доколкото е възможно, защото се оказа, че трябва да сменя задните горни носачи/по 160лв всеки/, но в момента ги нямаха/а и звъняха къде ли не/ и ще ходя да ги поръчвам, след 20 дни щели да ги докарат.
Иначе всичко друго по окачването е перфектно.
Сега в момента ълъга на гумите е 2градуса при допустим 1.5градуса.
Прегледаха ми и ремъци и т.н., защото исках да бъда сигурен, че е напълно обслужена, както ми я продадаха и наистина се оказа така :D :D :D
Сега остава да намеря къде да погледнат ЦД чейнджъра и да взема карта за навигацията и да се кефя на шофирането :D :D :D :D

angel1974
23-05-2007, 09:53
Колеги, както вече писах след реглажа се оказа, че е добре да сменя задни горни носачи.
От вчера обаче ме е заглождил въпроса - Не може ли да се сменят САМО тампоните, вместо целия носач :?: :?: :?: :?:

някой дали има впечатление по въпроса.

aMoHuaK
18-07-2007, 00:26
и аз си търся тампони за задните долни носачи ! ! !

bubosvt
30-08-2011, 18:23
ZDRAVEITE BANDA EDIN SAVET AKO ZNAE NQKO KADE DA SI NAPRAVQ REGLAJ NA ZADEN MOST 4E HODIH PRI EDNI DARVARI I SEGA EDVA HVA6TAM PATQ KOLATA SI HODI NA KADETO SI ISKA ? ALFATA MI E 166 24 JTD 99G 136 HP

Linkestis
30-08-2011, 19:46
отговор от бандата:хващаш пътя за гората,а ма не завиваш на първия дъб в ляво а на втория в дясно...подминаваш първите дървари и на втората кабинка на горския го питаш къде са другите дървари.Ще ги видиш,ако са много подпийнали и са без брадви отиди в понеделник.Успех и дано хванеш пътя!

Tasho
30-08-2011, 22:55
отговор от бандата:хващаш пътя за гората,а ма не завиваш на първия дъб в ляво а на втория в дясно...подминаваш първите дървари и на втората кабинка на горския го питаш къде са другите дървари.Ще ги видиш,ако са много подпийнали и са без брадви отиди в понеделник.Успех и дано хванеш пътя!

:clap::bouncing_smiley::clap::bouncing_smiley:

Walker
31-08-2011, 10:06
ZDRAVEITE BANDA EDIN SAVET AKO ZNAE NQKO KADE DA SI NAPRAVQ REGLAJ NA ZADEN MOST 4E HODIH PRI EDNI DARVARI I SEGA EDVA HVA6TAM PATQ KOLATA SI HODI NA KADETO SI ISKA ? ALFATA MI E 166 24 JTD 99G 136 HP

Пиши на кирилица и напиши от кой град си!

bubosvt
31-08-2011, 19:56
звънни им по електромера да ми запазиш час мерси

Linkestis
31-08-2011, 20:23
звънни им по електромера да ми запазиш час мерси

Ееее колега,имаш напредък,пишеш на български с малки букви.Сега ако и напишеш от кои град си ще е екстра,да те насочиме къде да отидеш.Че ми спряха тока а по водосточната тръба не чувам добре.Губи се сигнала.:lol_sign:

old alfist
31-08-2011, 22:03
Вантотрейд са си все така добри в диагностиката и регулировката на ходовата част както преди 4години когато е открита темата.

Bobo
01-09-2011, 12:28
Вантотрейд са си все така добри в диагностиката и регулировката на ходовата част както преди 4години когато е открита темата.

Това не виждам как е възможно при положение че човека който хвалехме на времето отдавна не работи на реглажа там ;) Освен това аз чувам обратните отзиви за ванто за съжаление;)

old alfist
01-09-2011, 15:49
Това не виждам как е възможно при положение че човека който хвалехме на времето отдавна не работи на реглажа там ;) Освен това аз чувам обратните отзиви за ванто за съжаление;)

Преди 10-на месеца бях при тях и коренно се промени устойчивостта на колата след тяхна намеса.

stelt
01-09-2011, 18:09
Как се промени, подобри се или стана по зле ?

old alfist
01-09-2011, 18:18
Как се промени, подобри се или стана по зле ?
Върви като по релси.
Бях им обявил предварително, че ми предстои покупка на нови комплекти маркови зимни и летни гуми.
Смениха ми почти цялата задница и ми дадоха 6-месечна гаранция.
Преди два месеца отидох на контролен преглед при тях - изобщо не бяха мръднали параметрите.