PDA

View Full Version : Чистачки: Champion или Bosh Twin?



27-01-2005, 21:24
Здравейте отново.Интересуват ме вашите мнения относно чистачките, които използвате и по-специално кои са по-добри Champion или Bosh Twin?Благодаря ви предварително!

KGB
27-01-2005, 23:28
Значи за момента най-добрите чистачки се водят БОШ AeroTwin, тези които нямат раменната желязна конструкция...лично не сам ги пробвал...но поне така казват много списания. и на външен вид също са много добри.

В един стар брой на АутоБилд имаше класация на чистачки...ще я потърся тия дни и ако я открия ще е препиша тук.

Иначе моята кола заводски идва с Бош....но някой си ги беше сменил най-вероятно защото те никога не успяха да ми изчистят стъклото, нищо че ги чистих хиляди пъти...а и желазото беше доста избледняло в сравнение с чисто новото рамо на чистачката...та така стигнах един ден до БлагоевГрад и ми писна...видях първия авто магазин и си взех Шампион за 10голямато перо и 5лв. малкото...за над една година съм супер доволен от тях...единствения им недостатак е, че нямат споилер на чистачката (както е оргиналната) и като караш над 110км/ч имат малки проблеми.

Дойде време да ги сменят и в момента си тръся нещо качествено тоест най-доброто...мисля да си намеря адаптера за БОШ АероТвин и да ги пробвам. Иначе ще се търсе чистачка със спойлер...ако някой знае от къде да казва!!!

KGB
27-01-2005, 23:31
лично от двете марки предпочитам Шампион де...до сега само с такива съм карал мойте коли...на БМВто имах също БОШ но те бяха за смяна като го взех...и веднага минах на Шампион.

Между другото не се лъжете да си ги купувате от бензиностаций, там са прекалено скъпи...

KGB
28-01-2005, 21:55
Днес си взех Bosch Twin. оригинални за моята кола със спойлерчето :D за 24лв. от магазина на Бош близо до Хладилника.

Много съм доволен и ги препоръчвам и на други.

п.с: сега се обедих напълно, че някой ми е сменил чистачките преди да си получа колата....да си ги ползва със здраве :lol: