PDA

View Full Version : Стопаджиите



koolio
28-01-2005, 15:15
Не знам дали често ви се случва докато пътувате с вашите "красавици" да видите край шосето млади хора с опъната встрани ръка и вдигнат палец. Това са наи-вече студенти или ученици, решили не толкова да спестят пари,колкото да разнообразят пътуването с претъпканите мръсни влакове и автобуси като разчитат на толерантността на минаващите шофьори. Твърде вероятно между стопаджиите да има някой запален алфист който все още не може да си позволи да притежава любимата кола (като мен например). За съжаление в сравнително богатия си опит в пътуването на "Експрес палец" не ми се е случвало да ме качи Алфа Ромео, нито дори Фиат или Ланча. Искам да призова почитателите на италиански автомобили като по-интелигентната част от автолюбителите да не подминават използващите "алтернативния транспорт". Знам, че днес не знаеш от кого какво да очакваш, но замислете се, че доста по- чести са случаите на пострадали от фалшиви полицаи отколкото от стопаджии. Пък и нали феновете на Алфа Ромео си падаме малко авантюристи :wink: ? Очаквам с интерес да разбера вашето мнение по въпроса както и ваша интересна история със стопаджии.

DiStefano
28-01-2005, 15:29
то всичко е много хубавко ама един познат така на авто стоп едва не му прерязаха гърлото ... качил момчето някакъв и оня първо със спрей в очите го напръскал и после го халосал ... ама пича имал някакъв гаечен ключ до вратата си и успял някак си да се измъкне
нищо лично ама сега живеем в едни такива несигурни времена че аз лично не бих качил на стоп даже и 13 годиншно момиче

koolio
25-08-2005, 22:32
Ами ще се опитам да възродя темата, щото зимата нямаше ентуиазъм по нея. Пък и планирам малко пътешествие на автощастие та ми е интересно има ли развитие в мисленето ви по въпроса :wink: .

valjo
25-08-2005, 22:38
Ами ще се опитам да възродя темата, щото зимата нямаше ентуиазъм по нея. Пък и планирам малко пътешествие на автощастие та ми е интересно има ли развитие в мисленето ви по въпроса :wink: .

никакво
100% съгласен със Стефко.

jorko
26-08-2005, 13:16
сори , но аз не спирам :?

Kostadin
26-08-2005, 13:24
да си кажа чесно и аз неспирам...просто незнаеш на какъв човек ще попаднеш може 100 стопаджий да са свястни хора и един само да не стока и той ти стига така че ъ-ъ :wink:

BatVas
26-08-2005, 13:31
Като ученик съм пътувал на стоп и може би ще спра, но само ако съм с поне още един в колата , ако съм сам не съм сигурен - ако преценя че не са подозрителни стопаджиите-примерно момче и момиче и момчето не ми изглежда много криминално.
А иначе си спомням като пътувах преди 9-10 години на стоп от Бургас до Ахтопол-Качиха ме един пич с една мацка-колата беше Корадо. Та пича караше много бързо имах чувството че всеки завой ми е последното нещо в живота. Пича постоянно си подаваха с мацката една бутилка - пластмасова от Тоник- и отпиваха доста-мислех че е тоник до момента в който ми предложиха и след като отпих , какво мислите се оказа-джин с тоник и то може би в съотношение 1:1 за това се хилеха с мацката и караше с такава скорост. Та все пак пристигнах благополучни и то защото по някое време Фау Ве-то загря и като спряхме взе да пуши-та пушека отрезви пича и последните 15-20 км караше по нормално.
Та понякога даже и за стопаджията е опасно :D

koolio
26-08-2005, 16:22
Та понякога даже и за стопаджията е опасно :D Даже мен ако питаш рискът за стопаджията е по-голям. Имах случай като на БатВас, ама по брутален. Преди две години с един приятел пътуваме на стоп от Созопол за Варна. На отсечката Сарафово- Равда ни качи един изрод с Форд Ескорт- кабрио. Че караше като ненормален- едно на ръка ама по едно време отби и извади една плочка хашиш! :shock: Като се напуши яко после правеше два пъти по-малоумни изпреварвания. Ако щете вярвайте, но това беше единственият път, в който ме е било страх да се возя в кола. Но това си е част от тръпката и не можа да ме откаже да пътувам пак на стоп.

Alfa User
26-08-2005, 16:34
Съжалявам за всички добронамерени стопаджии, но и аз ако съм сам в колата (или със жена...) не качвам махащи по пътя. Имам познати с такива преживявания, дето и на мене не ми дават мира. Иначе ми се е случвало да качвам хора, не съм максималист, но напоследък много се замислям вече.

jorko
26-08-2005, 16:35
бах , мноо упойващи в-ва имало :shock: :shock: :shock: в употреба от водачи , дето качват стопаджии ... :roll:

Dodo 155
26-08-2005, 16:36
Та понякога даже и за стопаджията е опасно :D Даже мен ако питаш рискът за стопаджията е по-голям. Имах случай като на БатВас, ама по брутален. Преди две години с един приятел пътуваме на стоп от Созопол за Варна. На отсечката Сарафово- Равда ни качи един изрод с Форд Ескорт- кабрио. Че караше като ненормален- едно на ръка ама по едно време отби и извади една плочка хашиш! :shock: Като се напуши яко после правеше два пъти по-малоумни изпреварвания. Ако щете вярвайте, но това беше единственият път, в който ме е било страх да се возя в кола. Но това си е част от тръпката и не можа да ме откаже да пътувам пак на стоп.
Ами да бяхте слезли бре пичове :wink: Да не коментирам, че по-добре да си изтъркам петите от ходене отколкото да се кача при някой олигофрен, защото само такъв би спрял и да вземе стопаджии :lol: :lol: :lol:
Аз също не спирам :!: Единствено качвам възрастни хора, които са безобидни и нямат силица да ходят от едно в друго село пеш 8) Проблема при тях е че могат да гушнат букета в колата, докато ги возиш и после ходи обяснявай, че си искал да помогнеш :roll:

п.с. Май и аз съм олигофрен щом взимам някакви стопаджии чат-пат .... :roll: :? :dance: :rotfl: Много са яки новите емотикони :tooth: :evilsmiley:

BatVas
26-08-2005, 16:42
Абе аз доста съм стопирал и това е случая в който ме возеше пиян, ама как да сляза - колата не спира, пък и задна врата няма - да скоча няма как-рискувах и оцелях:) :rotfl:

koolio
26-08-2005, 17:02
Ами да бяхте слезли бре пичове :wink:
А-а-а никога! Аз не се предавам така лесно- нали виждаш какво пише в подписа ми :wink: ! А, забравих да кажа, че идиотът разправяше: "Снощи се напих и си загубих документите, иначе щях да ви хвърля до Варна." А иначе съм попадал в повечето случаи на много свестни пичове.

pr_00f
26-08-2005, 17:05
Кoolio за това
"Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш" съм напълно съгласен с теб. Но само информативно да те питам. От къде знаеш какво ти е писано ?
Така че по добре умната и това е :!:

Dodo 155
26-08-2005, 17:19
Кoolio за това
"Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш" съм напълно съгласен с теб. Но само информативно да те питам. От къде знаеш какво ти е писано ?
Така че по добре умната и това е :!:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
С тия бабини приказки, некога може да има много :humpx: :humpx: :humpx: :humpx: :humpx:

WhitePower
26-08-2005, 17:45
сори , но аз не спирам :?

е то е ясно щото от тва ускорение ще им се :puke: :puke: :puke: и после ще трябва да чисиш

jorko
26-08-2005, 20:42
сори , но аз не спирам :?

е то е ясно щото от тва ускорение ще им се :puke: :puke: :puke: и после ще трябва да чисиш
абе не е заради това , ама както и да е :roll:
П.С. карам и Уно , което няма чак такова ускорение :wink:

Gogata
26-08-2005, 21:04
аз съм за качването на стопаджий.Първо защото поне веднъж на всеки му се е случвало,да изпусне рейс или да няма с какво да се прибере или нещо подобно.Нетрябва толкова строго да се съди за стопаджиите!Аз също много често съм пътувал така,и на какви ли не шофъори съм попадал :priest: ,но както някой вече за каза опасност има и за самите стопаджии :!: съдейки по драйверите по пътищата и рацерите,за които правила за движение не съществуват,то може би по-застрашени са тези които са решили да икономисат от пътни :idea:

koolio
26-08-2005, 21:17
аз съм за качването на стопаджий.Първо защото поне веднъж на всеки му се е случвало,да изпусне рейс или да няма с какво да се прибере или нещо подобно.Нетрябва толкова строго да се съди за стопаджиите!Аз също много често съм пътувал така,и на какви ли не шофъори съм попадал :priest: ,но както някой вече за каза опасност има и за самите стопаджии :!: съдейки по драйверите по пътищата и рацерите,за които правила за движение не съществуват,то може би по-застрашени са тези които са решили да икономисат от пътни :idea: Не толкова икономията от пътни е целта, колкото преживяването. Аз лично пътувам на стоп за разнообразие- когато не бързам, разбира се.

koolio
03-10-2008, 22:09
Ама откъде я изкопах тая тема, а:magic:. Айде да видим какво ще кажете сега. Аз, три години след пускането на темата, вече съм от другата страна на барикадата и редовно качвам стопаджии. А вие?

Pinky
03-10-2008, 22:16
качвал съм
но обикновено, като съм на дълъг път съм добре натоварен и нямам много място за стопаджии и ги отминавам

fred
03-10-2008, 22:31
На млади години много пътувах на стоп, в днешни времена не бих качил никой, разбира се и призива на Кольо е положителен, но всеки решева, мен баща ми качи един на време, учтив човек, докато си вкара сака в шкодата одра тапицерията....Верно че една тапицерия не е всичко, ама да си купи билет за влака или рейса, просто може би сега и аз не бих пътувал на стоп, ама пък стопа е вечен :native:

pe6kata212
04-10-2008, 01:04
koolio,един съвет от мен като човек който всекидневно е по пътищата/все пак съм тираджия/,та намери си една тахо шайба от камион и няма да се чудиш дали някой ще ти спре.Всеки колега с камион ако има място ще те качи.Аз лично не подминавам колеги/то тахо шайбата това означава/.Случва се да спирам и на други стопаджии,но много рядко.На какви образи съм попадал не ми се говори,и никога не съм имал проблеми.Абе аз съм За качването на стопаджии.

MUROMAN
04-10-2008, 10:35
Аз също съм за качването на стопаджии.Миналата година из курортите 2-3 пъти и аз пътувах на стоп,беше си супер изживяване.Когато пътувмахме с Одисей към "Търноския Събор" бяхме колоно от 4 автомобила и спряхме цялата колона за да качим 2 стопаджиики,но те се огказаха ,защото бяха за Плевен ,а не за Търново.
Жалко бяха готини мадами и можеше да доидеме с компания на Тървново.:wub:

code
04-10-2008, 11:24
Стопаджийки качвам само в SAN ANDREAS :thumbup:

nhg
04-10-2008, 11:25
и аз съм ЗА
последно качих едно момче от В.Търново миналата седмица, ходило на някакъв изпит, а бяхме в колата с жена ми и детето (2.5г)
като по-млад съм пътувал доста на стоп, особено в казармата (макар че по принцип беше забранено) - лесно качваха войници
а защо някой пътува на стоп може да каже само той (все едно да кажете, че всички караме алфи поради една и съща причина...)
НИКОГА не съм имал проблеми
интересни случки ще ви кажа две:
първата е от преди 12-13 години - като студент тръгвам от Габрово за София и ми спира един ТИР - грък, знае 5 думи на английски и още по-малко на български, руски и пр; всичко добре, ама човека изпреварва като ненормален, пие от една пластмасова 1.5л бутилка кола с нескафе и разправя 'мальака' (гадна псувня) и 'софия тумороу' (това показва къде и кога ще стигне човека, когото е изпреварил; не ме питайте как разбрах...); по едно време на средата на пътя тира отби в дясно и оня захърка както е на волана!!! явно нищо не го притесняваше (моето присъствие, къде спря и т.н.); след около 25 мин - всичко отначало... пристигнах за около 3 часа, 'отлично време'...
втората случка е от преди 2-3 години: бях с един служебен голф във В.Търново по работа и на излизане качих 4 ученички... до Дряново; нищо особено, само дето не разбрах какво токоз смешно имаше, че през цялото време не спряха да се кикотят... ама явна аз съм поостарял...
P.S. като се замисли човек: 4 ученички...

Alfa User
04-10-2008, 11:32
Eйй, толкоз не можахте да кривнете малко от пътя заради мацките значи ... :spell:

RoMeO_156_GTA
04-10-2008, 16:51
Аз имам приятел стопаджия , който понякога хваща стопа ей така за удоволствие :D Един път само съм пътувал така и то с него . Повечето хора , които са го качвали, са пътували преди време на стоп . Напоследък го вземат предимно по-нови коли , като му се е случвало Audi Q7 , Volvo S80 и др.

Един път ми се обади да се похвали , че го е качил човек с 146ца . Много се зарадвах тогава :D Но никой друг алфист не му е спирал .
Като цяло на какви ли не хора е попадал , но има и доста точни сред тях .

С него разглеждахме и сайта на стопаджията http://www.stopbg.com/ . Направо се изумих , като видях , че някои ходят на екскурзия до Германия , Италия или други страни на стоп :D

Bonev
04-10-2008, 19:11
Качвам само женки!!! Евентуално!

alex052
04-10-2008, 19:20
качвах стопаджии до скоро...........последния беше някакъво наглед миловидно отче...........така ми наду главата с глупости по едно време ми омръзна и му казах или да млъкне или ще го сваля.Тогава настана една не исками да си припомням оставих го на пътен патрул на КАТ ,и обяснения глупости ама те си го знаеха.......... май нещо си беше малко смахнат.След това се отказах да качвам когото и да било.

fiore
04-10-2008, 19:27
и аз спирам. дори когато видя закъсал на пътя не го подминавам а спирам да попитам има ли нужда от помощ. прекрасно знам какво е да стоиш на пътя и никой да не спре. и аз като пешката съм попадал на абсолютни изрезки( но и на абсолютни кукаелници).

Pebles
05-10-2008, 00:06
Качвам само женки!!! Евентуално!

Ще качиш ти..... :bangin:

Аз не качвам никой, защото при тоооя изтрещял народ,не се знае на какви хора ще попаднеш...........

SoHm
05-10-2008, 08:18
Винаги спирам и досега не съм имал проблеми изобщо. Качвал съм четирима циганина и даже още докато спирах, единия отвори вратата и вика - ама ние всичките пътуваме, ма няма да се притесняваш - отговорих, че ако се притеснявах изобщо нямаше да спра, а те всъщност даже не стопираха, ами просто си вървяха по банкета. Последно една много весела двойка ги качих от Стара Загора до Пловдив. Беше около 1-2 през нощта и взех че се изгубих из града и спирам да ги питам тия веселяци как да изляза от града в посока Пловдив и момчето като чу закъде съм, отговора му беше "Айде да ни караш на "дискутйека".

Stoyan Georgiev
05-10-2008, 15:26
кой кара алфа не гледа за стопаджии отстрани бе :drive:

он гледа о лево да изпревари :D

ФЕРАРИСТ
05-10-2008, 16:19
Карам ли сам - стопаджия никога не качвам, ако има друг с мене или жената се мандахерца в колата, тогава може.....

Gligan
05-10-2008, 22:34
Аз качвам стопаджии и на закъсали спирам да помогна с каквото мога (професионално изкривяване). Разнообразяваш си пътуването, особено ако си с камион и се лашкаш часове. Даже пътувайки за Търново на разклона за Ловеч си имах една редовна стопаджийка с бебе пътуваше май до Шумен.

odisey
06-10-2008, 11:21
Аз винаги им спирам, било то двама-трима пръча или 5-6 манекенки сичките ги събирам, ма някак си не мога да се доверя на някой супер непознат да ме вози, знам ли го как кара как изпреварва и в кво състояние му е колата .... :( иначе определено ме кефи идеята :) ма аз съм си клошар по душа :metal:

Бобби
06-10-2008, 11:56
Чамова дъска и хубава жена на пътя не се оставят!!!!...това го знам от прадядо ми....файтонджия беше:)

bager
06-10-2008, 12:10
И аз качвам стопаджии от време на време. Едно време в казармата ми се налагаше да пътувам така и знам какво е.

georgyg
06-10-2008, 15:46
Качвал съм няколко пъти, но предимно на пътя за Банкя и привечер, просто защото знам колко съм мръзнал по тези спирки зимата, но последния път качих един възрастен човек е за 8-10 к.м ми размля главата и вече знам биографията на царя :metal: Абе има и свестни хора, но като цяло трябва да се внимава.

viki
06-10-2008, 15:55
Изобщо не спирам http://i43.servimg.com/u/f43/11/43/09/21/570e4e10.gif,без значение какъв е стопаджията /ката .http://www.foxes2.be/k/girl_crazy.gif

monimsl
06-10-2008, 16:14
Аз съм качвал 2-3 пъти баби и дядовци,и то защото ми се виждаше безопасно,аз съм се возил един път като войник и то с едни рибари от язовир Искър до София.Иначе и аз мисля че е толкова опасно колкото за спиращите-толкова и за шофьорите.

code
06-10-2008, 18:49
Нали знаете за бройкаджията дето подминал младото маце и качил една баба на стоп?!!
- Ей момче да си жив и здрав, не качи младото да вземеш мене!
- Аз съм бройкаджия бабо, младото няма къде да ми избяга ми ти утре като умреш . . :tooth: как ща пиша у тефтеро . . :tooth:

тва от серията гадни да ме прощават изтънчените потребители във форума

Pebles
17-10-2008, 09:50
Нали знаете за бройкаджията дето подминал младото маце и качил една баба на стоп?!!
- Ей момче да си жив и здрав, не качи младото да вземеш мене!
- Аз съм бройкаджия бабо, младото няма къде да ми избяга ми ти утре като умреш . . :tooth: как ща пиша у тефтеро . . :tooth:

тва от серията гадни да ме прощават изтънчените потребители във форума

Хахахахаха.......... дано има повече "бройкаджий" за да има по малко стопаджий............... :dance::dance:

pe6kata212
17-10-2008, 11:55
Аз съм качвал 2-3 пъти баби и дядовци,и то защото ми се виждаше безопасно,аз съм се возил един път като войник и то с едни рибари от язовир Искър до София.Иначе и аз мисля че е толкова опасно колкото за спиращите-толкова и за шофьорите.


Ти да не си служил в Самоков

BatVas
17-10-2008, 12:17
Аз качвам стопаджии, обаче последния път (не бях с алфа а със служебната елантра- скука ) качвам един и оня обяснява как никой не го качвал и минал пеша поне 100 км за 4 дни. После взе да обяснява как бил болен и трябвало да се прибере че да вземе пари (100 лева) че имал да плаща на болницата във Варна ( а пътуваше за Лом от Търново го качих):question: През цялото време мрънкаше как много му трябвали 8 лева сега като го оставя да си хване автобуса щото много малко спирали на стоп. Едва ли не - не стига че го качих, ами ми ми намеква ,ако мога и 8 лева да му дам - едвам изтърпях мрънкането му и го стоварих.

Та отсега нататък като съм сам ще избягвам стопаджии (тоя последния беше и доста съмнителен) -от 4 дни на стоп а брадата му не беше 4 дневна.

Или ще качвам само мацки (само по белички)- само да не се объркам, че те махат като стопаджиики , а после викат Бате свирка или нормално

fred
17-10-2008, 12:37
(само по белички)- само да не се объркам, че те махат като стопаджиики , а после
викат Бате свирка или нормално

Бе и тия може да са съмнителни, на баща ми на времето /по бай тошево/, един колега качил една и като стигналии софия, тя си скъсала полата и казала-ако не ми дадеш сто лева, казвам, че си ме нападнал и так дале, та оня дал.....

jblmusic
17-10-2008, 17:20
В англия като бях преди 6 години втората кола на която махнахме и спря.Толкова лесно возене на стоп не бях виждал.
Тук в БГ просто му обесняваш с жестове че ще го вземеш на връщане и те така.

koolio
25-09-2009, 21:43
Я да видим има ли раздвижване в менията по въпроса.:neko:

vassil.tzanev
26-09-2009, 10:45
както пише в подписа ти - ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш. аз като съм вземал стопаджии всеки път съм бил сам. то и затова ги качвам.всъщност 2 пъти досега. Първият пъ бях със 156-цата още и в Севлиево взех до Търново - свършил работа по-рано младежът и да не чака до вечерта служебния автобус на Видима. Вторият път беше Русе - София, подбрах го на изхода и бях със 159-ката. Разбира се, винаги гледам как изглежда човека и се опитвам да преценя.
а за стопаджийки... мислите ли че е нормално сама жена на пътя да чака на стоп?!?

bouncer
26-09-2009, 10:45
не качвам стопаджии. повечето имат един такъв нездрав и нечистоплътен вид. качвал съм 2 пъти стопаджии и после и двата яъти съм съжалявал. единият път беше някакъв дългокос младеж, който имаше много сериозни психически проблеми, а втория мът две келемета се опитаха да ми преджобят джобовете на задните седалки. не мога да кача някой и през цялото време да гледам дали няма да наярави някое странно джижение или да извади я нож я некой газов пищов. не мИрси!

Mind_Control
26-09-2009, 11:05
Аз съм качвал няколко пъти. Даже веднъж в Румъния един дядо и после той ми даваше някакви лей. Естествено не ги взех, но до колкото можах да разбера, това е редовна практика там- качваш някой и после ти плаща все едно е взел автобуса.

В общи линии то си личи кога хората са съмнителни и кога не.

Stefo
26-09-2009, 11:28
То и тук си е редовна практика в някои дестинации : София-Перник примерно, чакат си хората на Борис III и каквото дойде, я автобус, я маршрутка, я някоя кола ги вземе на стоп на цената на маршрутката.

RoMeO_156_GTA
26-09-2009, 11:49
... единият път беше някакъв дългокос младеж, който имаше много сериозни психически проблеми...

Един приятел скоро направи един дълъг автостоп по маршрут гр. Елена - Бургас - Варна - Разград - село Камен (не спирайте там) :shutup: - Велико Търново (http://dimitrovv.blogspot.com/2009/08/remarks-200809.html) . Та аз бях десетата кола , която го качи от село Самоводене :tooth: Единия от хората , които са го качили , го питал първо дали не си говори с Бог , че му се случило един път да качи някакъв младеж . Говорили си и като се опознали , стопаджията почнал да си говори сам . Шофьора го попитал и онзи му казал : "говоря си с всевишния" :shock: . Следващия , който качил моя приятел , му казал , че често попадал на такива с психични отклонения

Риск има и за двете страни ...

mirchozo
26-09-2009, 14:11
Аз също не качвам на стоп никой, просто времената са такива че не знаеш на какъв човек ще попаднеш. Сигурно 99,9% са свестни хора, но точно заради тоя 0,1% не ми се рискува.Никога не знаеш какво може да ти се случи, пък и аз не съм от най-примерните шофьори(поне така си мисля), с други думи казано "ако ще се трепя поне да съм сам" щото като гледам какво става на пътя всеки ден, УЖАС просто....

ФЕРАРИСТ
26-09-2009, 15:53
По принцип качвам стопаджии само ако съм сигурен че маршрута по който карам ще е лежерен и мързелив, и няма да предполага някакъв риск - щото ако ми гръмне цвичката и се халосам в дръвчето аз може да съм без драскотина, а той да е прибрал чимшира - познавам такъв случай, и предпочитам да взимам впредвид чуждите грешки, отколкото да се уча от свойте.....

piqnica
27-09-2009, 01:40
Хайде и аз да си разкажа една случка. Не е точно пътуване на стоп, защото закъсахме за бензин. Та бяхме до Стара Загора с един приятел. Колата е Ланчия и е на метан. Тръгваме си от Стара Загора, но метан станцията не работи. "Имаш ли бензин?" - викам аз на приятеля ми. "Имам." - казва той. Имаш ли бензин бе? Имам бе. Сигурен ли си? Имам 15 литра бе споко. И така 15 литра бензин ни стигнаха точно за 20 км. по магистралата Стара Загора - София. Намерихме връзки в Стара Загора. Чакаха ни с 10 литра бензин на кръговото, за да не стъпват на магистралата, че няма къде да обърнат. И така, пресякохме от другата страна и се почна едно ръкомахане и разни стойки че сме закъсали. Сочехме колата и какво ли още не. След 30 минути спряха 3 момчета от ромски произход. - Бате, знаете ли що ви спрехме? ние - "Не???" . "ми шото сме цигани, бате и никой не ни уважава, а вие българите като много се уважавате и не си спирате." Това бяха думите на едно от момчетата. Колата беше няква калибра, дето не бях виждал до тогава(много стара) на втора вдигна към 140. както и да е. пари не взеха бутнахме им някви дребни там да има. Взехме бензина, хората заминаха по живо по здраво ( много им благодаря, че дойдоха чак до там с бензин) и ние с моя приятел тръгнахме наобратно към колата, която е на 20 км. от нас. За 30 минути с редуване за носене на тубата и 2 км. пеша с тежести накрая спря едно момиче, която пътуваше с кола под наем. Питахме я дали не я е страх така да спира на непознати, все пак бензина може да е прикритие... но смъмри нещо там и вика, само не сядайте отпред и това беше. Говорихме си малко и стигнахме до наща кола. В следващите 50тина км. наистина нямаше бензиностанция и къде да обърнеш посоката на движение... и от тогава мразя метана :D

ALFADROG
27-09-2009, 03:16
ето една историа от мен тоест 2-са 1-во бях в китен 4 месеца там бачках.И идва гадйето при мен решихме че ще ходим до АХТОПОЛ да се видим с едно приателче.По пътят 2 момиченца на видима възраст около 19-20г. самички на стоп. Съптветно аз няма как да спра.що то жената до мен шанс:bash::bash:
2-та случка с бащата патуваме за пловдив (аз нямах книшка тогава) и шок гледаме някакъв човек целиа гипс и бинт на стоп,и решихме да спрем. Оказасе че човека карал женаси до границата с колата и сичко ок стига на границата оставя женаси и тръгва обратно(варна) и тогава прави много тежка катастрофа,и влиза в болница в кома известно време и целиа счупен.Саответно женамо нз щото е в чожбина а блиски нямал щото живеели само те нз по кква причина.И човека го исписват от болницата и няма пари няма кола няма телефони нищо няма. Решава да се пребира на стоп,влизаме вече в пловдив и качваме човека на реиса до варна,и пари мо дадохме и мо копувахме разни неща.Човека расправя да си дадем телефони да ни прати парите като се пребере,но поради секретна информациа ние немо даваме тел. И след известно време с бащата и едни негови приатели оиваме по работа в варна,и сядаме в едно заведение както си трябва сичко това онова и поедно време се появява вапросниа човек, ние в ШОК сичките. и тои почва ти помниш ли така така и се оказа шев на половината заведениа там и недава да плащаме нищо но понеже бяхме направили голяма сметка даваме пари но не недава ня персонала да ги ззимат ШОК. и извода от това сичко е че светът е малак ако има оше някои който не е разбрал.:-o извинявам се за РОМАНА:-o

koolio
27-09-2009, 08:50
За романа няма защо да се извиняваш, само вземи пиши по-грамотно.
П.С. Не разбрах защо не си спрял да вземеш момичетата като си бил с жена си? Според теб като вземеш стопаджийки трябва задължително да ги наебеш ли?!?

RoMeO_156_GTA
27-09-2009, 11:39
За романа няма защо да се извиняваш, само вземи пиши по-грамотно.
П.С. Не разбрах защо не си спрял да вземеш момичетата като си бил с жена си? Според теб като вземеш стопаджийки трябва задължително да ги наебеш ли?!?

Абе има жени , дето само да загледаш някоя и вадят големия чехъл от чантата да те бият с него :tooth: Образно казано :tooth: Просто не си попадал на такива явно ...

А колегата piqnica се е убедил лично в задружността на циганите , докато българите (не всички) .... :|

TishO
06-11-2009, 22:42
Понеже съм пътувал доста пъти с палеца и са ме качвали много странни качвали са ме и много пекани хора имам един приятел дето до толкова няма на каде че една каручка го беше качила на стоп.А аз имам една случка с една варненска мутричка ме качи с един мерцедес двувратка беше не видях модела и така запознахме се говорихме си и ко стана на дума за закони и дуги такива и пича ми вика
-хм ем че аз моита книжка си я купих и по принцип знам само онзи знак каза с 6-те ъгала
бикам аз -Кой Стопа ли.
той вика -ДА даа същия и така си говорехме не дълго защото търговище-търново го направи някаде за 40мин.
тоз не падна под 140 с изклучение на едно две места и така.Знам какво е да нямаш пари да се прибереш или да отидеш някаде за това бих качил стопаджия ако не е много подозрителен.

RPWWD
07-11-2009, 01:30
ето една историа от мен тоест 2-са 1-во бях в китен 4 месеца там бачках.И идва гадйето при мен решихме че ще ходим до АХТОПОЛ да се видим с едно приателче.По пътят 2 момиченца на видима възраст около 19-20г. самички на стоп. Съптветно аз няма как да спра.що то жената до мен шанс:bash::bash:
2-та случка с бащата патуваме за пловдив (аз нямах книшка тогава) и шок гледаме някакъв човек целиа гипс и бинт на стоп,и решихме да спрем. Оказасе че човека карал женаси до границата с колата и сичко ок стига на границата оставя женаси и тръгва обратно(варна) и тогава прави много тежка катастрофа,и влиза в болница в кома известно време и целиа счупен.Саответно женамо нз щото е в чожбина а блиски нямал щото живеели само те нз по кква причина.И човека го исписват от болницата и няма пари няма кола няма телефони нищо няма. Решава да се пребира на стоп,влизаме вече в пловдив и качваме човека на реиса до варна,и пари мо дадохме и мо копувахме разни неща.Човека расправя да си дадем телефони да ни прати парите като се пребере,но поради секретна информациа ние немо даваме тел. И след известно време с бащата и едни негови приатели оиваме по работа в варна,и сядаме в едно заведение както си трябва сичко това онова и поедно време се появява вапросниа човек, ние в ШОК сичките. и тои почва ти помниш ли така така и се оказа шев на половината заведениа там и недава да плащаме нищо но понеже бяхме направили голяма сметка даваме пари но не недава ня персонала да ги ззимат ШОК. и извода от това сичко е че светът е малак ако има оше някои който не е разбрал.:-o извинявам се за РОМАНА:-o

Човече, всичко което пишеш е интересно, но ти препоръчвам горещо да се запишеш на курс по правопис и правоговор на българският език в Института за чужди студенти :grin: