PDA

View Full Version : Челен Кулер на Алфа 147



alfista_147
17-08-2015, 13:35
Здравейте колеги, от няколко дена съм горд собственик на Алфа 147 1.9жтд та искам да попитам има ли смисъл да сменя стоковия кулер със по голям челен и какви ще са последствията положителни или отрицателни

oem
18-08-2015, 11:05
Положителни разбира се :)

DMS
18-08-2015, 16:16
С челен интеркулър и грамотно направени пътища, ще чувстваш колата както през зимата. Ако това е придружено и с промяна на настройките по автомобила, ефекта ще е прекрасен.

Bogomil
02-10-2017, 00:05
Тъй като и на мен ми се ще да сменя кулер (колата е с чип и ще рециклирам турбо) та си мислих за тази интервенция, че ще е добре да сложа челния кулер и след "новото" турбо като се направят настройките да се усеща доста по динамично колата (надявам се и разхода да не се качи главоломно) но не знам от къде да го купя? колко пари е ? сайт? Има ли различни модели? какви преправки трябва да се прави по предницата?

ScuderiaItalia
02-10-2017, 17:00
Точно от челния кулер по-скоро да стане по-лагава, нищо динамично не виждам да се случи. Тоя на стоково турбо няма файда да го слагаш, освен ако не искаш да караш с 200+ постоянно по магистралата, макар че и пътищата ни не позволяват кой знае какви скорости.

TheTorpedo
04-10-2017, 09:44
Точно от челния кулер по-скоро да стане по-лагава, нищо динамично не виждам да се случи. Тоя на стоково турбо няма файда да го слагаш, освен ако не искаш да караш с 200+ постоянно по магистралата, макар че и пътищата ни не позволяват кой знае какви скорости.

Затова ли на предната кола 1.9 8V 120 коня с кулер извадих около 170-180 коня на мотор, а стандартно колеги с чип вадят около 150? Гледам си правиш колата в Спринт Ауто, питай Радо колко коня вдигна на БМВ-то само като смени кулера... ;)

ScuderiaItalia
04-10-2017, 09:52
Аз съм го питал по тоя въпрос и той каза, че не си заслужава точно, ако не сложа по-голямо турбо. Инвестицията не е малка, а резултатите не са толкова големи. Нали казват, че лятото с кулер е като зимата с фабричен. Не мисля, че разликата е 20 коня между двата сезона. В момента съм на вълна колко коня може да се изкарат от хибрида 1752 с всички възможни дреболиики и доработки. Ще разберем пролетта.