PDA

View Full Version : Проблем с въздуха на 1.4ТС



Chimev
13-04-2007, 09:48
Здравейте! Имам следния проблем с мойта алфа - първомного като я сръчкам, примерно яко газ до 150 и после 2 минути подтържам тая скорост гърми яко накъм филтъра(който съответно отдавна е пръснат). Вчера сложих спортен, ама нещо май много въздух смуче и на газ и на бенз, та се дави се едно. На оригиналния беха сложили отвътре откъдето влиза въздуха една пластмаска с доста по малък отвор, та да влиза съответно по-малко въздух. та въпроса ми е притока на въздух не се ли регулира некаде след филтъра, или колко дръпне оттам, толкоз(не ми се особено верва това) и как съответно да процедирам. сега временно съм го облепил филтъра, та да смука по-малко, ама на бенз въобще не иска да потегли. дайте идеи!

chico
13-04-2007, 11:00
Здравей, като начало да ти кажа (не със цел да обиждам), че газовата ти уредба или е сложена неправилно, или е пълен шит. Макар, че не е препоръчително на инжекцион да се слага конвенционална АГУ, тук има няколко колеги с такива, но при поставяне се слага ЗАДЪЛЖИТЕЛНО предпазни клапи на смукателния тракт. Идеята е когато ти се случи детонация поради натрупване на газ в смукателния колектор и недобро горене (както е при теб), налягането да се освобождава от тези клапи, а не през дебитомера и филтъра. Оттук и един от изводите, които мога да дам - скапан дебитомер. Друга възможна причина да ти "дави" е сцепено съединение по смукателния трект след дебитомера, оттам смуче въздух и се получава лоша смес. Иначе на въпроса дали се регулира притока на въздух, затова е дебитомера, да мери колко аджеба въздух влиза и да "казва" на ЕКУ-то, което да формира съотношението за горивната смес. Това е от мен, тук има колеги дето могат по-обстойно да обяснят.

JORDI
13-04-2007, 11:50
Колега,абсолютно същия проблем имах с предишната ми алфа 33 1.7IE,затова сега сложих газов инжекцион и нямам грижи!!! Иначе,колегата Chico е напълно прав -задължително клапан "кихател",който пуска въздух само в едната посока с гумена мембрана и да е монтиран след дебитомера по посока на постъпващия въздух в двигателя, за да може детонацията в обратен ред да мине първо през този клапан!!!

Chimev
13-04-2007, 15:40
да ама по тоя начин май ше ми гръмнат тръбиците(които са нещо като пластмасови). то на тях има клапани де, ама целата детонация ако отиде натам...знам ли. абе то едно и две ли са неща да ги съобразяваш

PEPI-2ALFA
13-04-2007, 19:45
Аз мойта като я купих беше с монтирана в Италия газова уредба. Не инжекцион. Направо беше затапен отвора за вход. въздух и направена малка -около 2 см.в диаметър дупка при това откъм страната на двигателя ,а не отпред :?: . И аз се засилих да махам тапата(за повече въздух) ,обаче без нея въобще не може да заработи двг. ,нито празни обороти нито нищо. Сега много внимавам да не пропуска покрай тапата , даже редовно я облепвам с изолирбанд.
Колектора ми беше пластмасов с кихалка, но след 2-3 лепения го смених с алум. Имам кихалка след дебитомера ,но ми трябва и 1 за колектора, че се случва да детонира от време на време :( .

Chimev
14-04-2007, 09:20
а на бензин така затапена върви ли ти? че мойта не осбено (само на високи обороти)

PEPI-2ALFA
14-04-2007, 15:25
На бензин я карам много малко. По-добре ми върви на газ- особено дакато не е загряла (странно). Като запаля сутрин или изчаквам да позагрее малко на бензин преди да тръгна ,или карам на газ -по-равномерно върви ,отколкото на бенз. На високи обороти предполагам се мъчи с тая тапа и за това си карам само на газ :wink: .На ниски не и пречи ,защото не и трябва много въздух.