PDA

View Full Version : Мислих, мислих и сложих газов инжекцион



deks777
13-04-2007, 20:29
Тъй като има доста интерес по темата реших да споделя:

След доста размисъл и четене накрая се реших - сложих газов инжекцион. Руския - GIG III /на старо/. Следобед взех колата от сервиза. Колко правлно е решението ми - ще видим. Новото си е ново и с гаранция, но за нов парата не стига /чак като го купих един прочетох за този на колегата за 990 лв всичко, ама свърши :evil: /. То беше едно четене , питане ... :D . Мой познат има ланчия дедра - и вече три години кара с такъв. Доволен е. След много разговори и тестове на дедрата се реших и аз да купя такъв. Цената с монтажа ми дойде мъничко над половината на новия.
Чисто финансово си заслужава. Дано няма проблеми.

Първи впечатления: Колата е мъничко по тромава, на студен двигател /превключва на 45 градуса и като стигне 2500 оборота / нещо заби носа. Но после - разликата е минимална. Засега разхода не е известен - минах само 30-тина км. Но тия дни ще мина на извъградско около 600-700 и ще видим. Смятам да говоря да коригират настройките с малко повечко разход, за сметка на повечко вървеж - все пак защо съм си я взел тая кола :D

BJ
13-04-2007, 20:46
Ми хайде честито :D , и дано ти се отрази по добре на джоба. И другия път да дойдеш с нас на пикник че колежките са обидени, СТИГА С ТАЗИ РАБОТА -ще ти изпие мозъка 8) . Другия път на Рибарица с палатки.

deks777
13-04-2007, 21:35
Ми хайде честито :D , и дано ти се отрази по добре на джоба. И другия път да дойдеш с нас на пикник че колежките са обидени, СТИГА С ТАЗИ РАБОТА -ще ти изпие мозъка 8) . Другия път на Рибарица с палатки.

Жорка - това е идея. В комплект с джетата ми подариха и палатка с 3 отделения и два спални дюшека - идеални за Рибарица. :D За колежките - жалко :small_cry: но знаеш защо пропускам - мамка им Катаджийска. :evil:

BJ
13-04-2007, 23:29
знаеш че имам да черпя една бира. но др. пат бирата ще е от теб :Д

JORDI
14-04-2007, 19:21
Колега deks777,един малък,но полезен съвет!?!? И така и така ще пренастройваш компа на газта,накарай да ти намалят температурата на превключване за лятото на 35градуса,ще видиш че ще спестиш доста бензинец при първоначално палене :wink: !!!

Crusader
14-04-2007, 19:31
Браво, айе да видим как е хавата че май че съм се навил да сменям конвенционалната с инжекцион, ма мислех за тия полубългарските, дето ги слагат Фобос

millko
16-04-2007, 13:40
Аз сам с такъв и е супер!!! Няма разлика във вървенето с бензин. За първите 1000 км.установих че сега плащам два пъти по малко! :D

Nicky
23-04-2007, 12:43
Извинявам се , но не мога да намеря темата за газовия инжекцион за 990 лв.,че и аз трябва да се газифицирам.Ще бъда много благодарен ако ми я посочите!!!Колата е Алфа 164 2.0 инжекцион.

Crusader
23-04-2007, 13:06
За коя тема иде реч? Ако търсиш на тази цена мисля че Фобос предлага подобни български газови инжекциони, ама не знам с какви инжектори са :!:

JORDI
23-04-2007, 14:53
Извинявам се , но не мога да намеря темата за газовия инжекцион за 990 лв.,че и аз трябва да се газифицирам.Ще бъда много благодарен ако ми я посочите!!!Колата е Алфа 164 2.0 инжекцион.
Колега,вероятно си пропуснал,но аз ще припомня,че по Коледа имаше промоция на тази фирма
http://www.bsm-bg.com/,всичко до ключ+100000км гаранция за 990 лева, италянска с бг.софтуер и за мен това е отлично решение защото колата я карам всеки ден здраво и почти съм и избил парите :D

JORDI
23-04-2007, 18:55
Извинявам се за запетаята www.bsm-bg.com (http://www.bsm-bg.com) и се намира някъде на Цариградско шосе има отдолу и телефони за връзка!!!

ultrashock
24-04-2007, 13:51
И така за колко парички може да се сложи газов инжекцион с монатаж и всичко (говоря за нов), че в сайта няма цени? Много съм навит на газов инжекцион ако е до 1000 лв е добра инвестиция, аз питах в една фирма и ми искаха 1800 , в друга ми предложиха за 1300лв. Питах също дали може да се сложи обикновенна газова, понеже един колега си е сложил такава но двигателя му е 1.4ТС и той с метални колектори, а мойте са пласмасови и това е невъзможно. Пък и газовия инжекцион е доста по-добро репение. По мои изчисления вместо около 20-22лв на 100км ще двам около 11-12лв, което си е почти двойна разлика, излиза по евтино дори и от JTD. Предлагаха ми на старо газов инжекнцион с 4 инжектора за 900лв но с монтажа идва колкото малко по-лош нов газов инжекцион, пък и няма гаранция.

millko
24-04-2007, 15:44
1185лв -http://www.fobos-bg.com/index.php?l=3

deks777
18-05-2007, 19:23
Предлагаха ми на старо газов инжекнцион с 4 инжектора за 900лв но с монтажа идва колкото малко по-лош нов газов инжекцион, пък и няма гаранция.

Не вземай на старо!!! Не че имам проблеми с моята но..... Все пак гаранцията е хубаво нещо.

А иначе за моята: направих вече към 2000 км. Последния път като си ходих яко я озорих на подбалканския на завоите и газта свърши с разход 11/100. Ама нали тъпата ми глава не прецени високата скорост преди това и якото настъпване не 3-та и ч-та по завоите и реших че е станало нещо на газовата и правих доста опити да запаля на газ. И после не тръгна. Е оправихме я с малко донастройки /шантавия руски комп се самообучавал на всеки 10 сек и запомнил данните от последните мигове без газ :evil: /. Сега си работи добре, дърпа почти като на бензин, само като загрее повечко и включи перката почва леко да тресе мотора като съм на обороти :evil: ...и полудявам. А на бензин не е така. Ще видим какво е....

Но ако все пак имах пари бих сложил нова - може би от най новите GIG ІV , но.... окачването ми си чака и то реда, после и рейката и парите летят.... :D