PDA

View Full Version : Въпрос за една обява!



Kuku
15-04-2007, 01:47
Тази седмица, съвсем случайно попаднах на тази обява (http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11175503950926132&f1=details) :shock:
Ходихме с търтея, гледахме, надничахме, оглеждахме.... хареса ни и на двамата, и то много - изпъната, излъскана, с почти най-богатото оборудване, много нова година, НО с подозрително ниска цена, на фона на останалите такива :roll:
Другите "166"-ци на пазара или са по-стари, за същите пари, или са по-скъпи, ако са толкова нови, или и двете :?
Колата изглежда уникално (на око), работи невероятно добре (на слух), от пълния списък с екстри в магазина, сигурно има 3-4 които да й липсват 8)
Има няколко дребни забелжки, като много леко счупено дясно огледало и малко луфтове на десния праг, което обаче ме навежда на мисълта за ремонти по десницата :roll:
Та въпроса ми е, струва ли си или е по-добре "156 ВагонРесторант" с абсолютно същите характеристики (двигател, година, екстри...), защото имам и такава оферта :?:



П.П.
Някои колеги тук не търсеха ли точно "166" :?: :!:

Lucky
15-04-2007, 09:39
Бе за мен разликата в класата като цяло е в полза на 166.Просто си е голяма кола и по добре изработена вътре,не че няма някои издънки ,но мисля че плюсовете са повече :roll: :D

wrc
15-04-2007, 10:28
Ако наистина дясната страна е правена,по-добре се откажи,това е предпоставка за ръжда след време,особено прага,а пък с нея/ръждата/оправия няма.А пък дали е правена,един добър бояджия винаги може да разбере :wink:

valjo
15-04-2007, 11:14
хм, преди време имаше една такава, в автокъща между младост и дървеница и беше ударена на няколко места по диагонал

и оня така я промотираше за 150к.с 2003та, а тя е 2002ра 140кс.

там цената беше 12к и то с ДДС-то още ....

може да са я оправили, и са да я продават. видя ли дали чейнджъра в багажника е здрав? щото точно там беше ударена оназ.....

Kuku
15-04-2007, 17:31
Видях, че има чейнджър, но не съм бърникал, да видя, дали е здрав :roll:
Като вдигнахме капака на двигателя, веднага ми направиха впечатление две неща - черните пластмасови кори около двигателя бяха захванати с кафяви рапидки от някоя железария, които рапидки стояха някак малки в сравнение с отворите през които минаваха, все едно не им е там мястото :roll: а другото нещо беше, че самите пластмасови кори изглеждаха като нови, лепенките по тях бяха като напечатани вчера, с изключение на една кора, която си изглеждаше нормално захабена :? и тук идва въпроса, всички кори ли са сменени, защото оригиналните са счупени при удара и само една е останала здрава или само една е сменена и е купувана втора употреба, затова стои захабена :?: :roll: :(
Поисках на момчетата ВИН-а и по него си излиза всичко, както си е:
Catalogue: EADONLY class="readonly" onFocus="this.blur()";>W9 | 166 BZ-DS (1998-....)
MVS: 136.124.0(0) | 2.4 JTD CF3 150CV "PROGRESSION"
Engine Stamp: 841C000
Version Code: 936AXA00
Version: V1 | SEDAN 98
Engine Version: >M22| 2400 JTD CF3 150 CV
Interior: 185 | GREY CLOTH (V1)
Vehicle No: 00081717
Engine No: 3424388
Prod. date: 2003-01

angel1974
15-04-2007, 18:13
колега, цената хич и не е ниска, а е нормална. Вярно, че има 3-4 луди които искат безбожни пари за няколко 166-ци, ама те нямат връзка с централния мозък. Аз гледах близо 30 такива преди да взема моята, 2001-ва, 2.0ТС със всичко вътре / кожа, тел, нави и т.н./ и то за 11000. Просто трябва търпение и дълго гледане и винаги изпадат добри оферти. От мобилето съм гледал почти всички, но най-вече бензини. Тази която си я пуснал не я гледах, защото вече бях капарирал моята, пък и е дизел. Но за повечето друго мога да ти кажа по нещо.
В интерес на истината не знам дали си гледал тази, която Злия продава, тя е перфектна. 1 към 1 е с моята, но е с джанти 18-ки и 6 скорости и няколко месеца по-нова. той я продава за около 13500-13800 нещо такова беше. Аз я харесах, но в последния момент изпадна моята, а пък аз не съм такъв маниак на тема джанти за да дам за тях 2500 отгоре като цена.

Kuku
15-04-2007, 19:37
Колега, аз не сравнявам само българския пазар - такава цена няма никъде, няма "мобиле", няма "скаут", никъде не може да се намери тази кола за тези пари, при положежние, че в тая цена има и печалба :shock:
Излиза, че търговеца трябва да я е купил за по-малко от 7000 Евро :? - никъде няма такава цена за здрава кола :(
Освен корите с рапидките около двигателя, счупеното на две места дясно огледало, луфтовете на десния праг, точно под огледалото, си спомням, че стъклото на същата тази предна дясна врата е от 2004г. :roll: а всички останали стъкла са 2002г. :!:
Явно ще трябва да отида да огледам и "166"-цата на адаша, за да направя поне някакво сравнение за вида на колата :!:

trustworthy
15-04-2007, 19:44
Добре, де. Дори и да е удряна, какво толкова? Стига да не е била събирана от 3 различни шасита и да не може да намери правия път :)

angel1974
15-04-2007, 19:58
Колега, аз не сравнявам само българския пазар - такава цена няма никъде, няма "мобиле", няма "скаут", никъде не може да се намери тази кола за тези пари, при положежние, че в тая цена има и печалба :shock:
Излиза, че търговеца трябва да я е купил за по-малко от 7000 Евро :? - никъде няма такава цена за здрава кола :(
Освен корите с рапидките около двигателя, счупеното на две места дясно огледало, луфтовете на десния праг, точно под огледалото, си спомням, че стъклото на същата тази предна дясна врата е от 2004г. :roll: а всички останали стъкла са 2002г. :!:
Явно ще трябва да отида да огледам и "166"-цата на адаша, за да направя поне някакво сравнение за вида на колата :!:

виж, не съм я гледал тази така че ти знаеш за тези детайли, но не гледай цените в мобиле.де и скаут-а по този начин, значи тези които внасят си имат канали, взимат ги на по-тънки цени, договарят се, връщат се ДДС-та и разни други щуротии или ги купуват на физически лица, абе двеста врътки има. То и тук само като отидеш да говориш за Алфа или Ланчия и ако е застояла в автокъща веднага една хилядарка ще ти смъкнат.

Kuku
15-04-2007, 20:39
Ще изчакам малко, да видя дали евентуално ще се застои на пазара тази кола :roll:
През това време трябва да докарат в България и една "156 2.4 JTD ВагонРесторант" за същите пари, та ще огледам и нея, преди да реша нещо :(

angel1974
15-04-2007, 20:55
Това да изчакаш е най-добрия вариант :D :D :D аз си търсих моята повече от месец и можеше още толкова да търся. Бърза работа нямах :D :D :D

Виждам, че и ти си така. По-добре човек да изчака, че иначе от бързане грешки стават :D :D

emil georgiev
16-04-2007, 09:48
внимавай цвета на колата е тъмно кафяв и за мен стой много грозно на пътя и изглежда много отвратително Когато я видях почти се бях отказал да купувам Алфа 166 Ако е осукано купето няма оправяне, но пък парите са добри , много добри за дизел ,во ния взимай без замерване на компресията

emil georgiev
16-04-2007, 09:49
моята е търсих 10 месеца

Kuku
16-04-2007, 09:57
внимавай цвета на колата е тъмно кафяв и за мен стой много грозно на пътя и изглежда много отвратително Когато я видях почти се бях отказал да купувам Алфа 166 Ако е осукано купето няма оправяне, но пък парите са добри , много добри за дизел ,во ния взимай без замерване на компресиятаЕмо, за тая от обявата ли говориш :shock:
Аз я гледах на живо и си е тъмно синя, даже отиваше към черно и затова са й объркали цвета в обявата :roll: