PDA

View Full Version : Проблем с Алфа 33



ivan33
01-02-2005, 13:56
Imam alfa 33 imola ot 1 godina.Za wtori pat prawq lageri osnowni i bielni
ve4e se ot4aiah kakwo da prawia.ne znam ot kakwo se polu4ava imam i drugi priateli sas sa6tia problem.Mejdu dwata remonta ne sam minal powe4e ot 15000 km.Smenih wsi4ki garnituri, klapani,hidrawli4ni powdiga4i,maslena pompa i to4no kogato si misleh 4e wsi4ko e ok se skapa pak.Do4uh 4e mesiat masloto sas benzina.Imali ne6to wiarno i moje li da se oprawi po niakakaw na4in. :wallbash:

====================
Писането на КИРИЛИЦА е задължително.
Има Кредор, ако нямаш инсталирана. :wink:

Bulgarian_Stallion
01-02-2005, 14:33
малко се обърках, не разбрах какъв ти е точно проблема??масло ли ти гори или как така бензина и маслото се смесват,да не ти е двутактов :lol: :lol: какво точно се е скапало??не ще да върви ли??не ще да пали ли??подробности!!

street_vagabont
01-02-2005, 15:01
Imam alfa 33 imola ot 1 godina.Za wtori pat prawq lageri osnowni i bielni
ve4e se ot4aiah kakwo da prawia.ne znam ot kakwo se polu4ava imam i drugi priateli sas sa6tia problem.Mejdu dwata remonta ne sam minal powe4e ot 15000 km.Smenih wsi4ki garnituri, klapani,hidrawli4ni powdiga4i,maslena pompa i to4no kogato si misleh 4e wsi4ko e ok se skapa pak.Do4uh 4e mesiat masloto sas benzina.Imali ne6to wiarno i moje li da se oprawi po niakakaw na4in. :wallbash:


Кажи сега, по каква причина прави първия ремонт, кой ти прави ремонта и с какво масло караш?

ivan33
01-02-2005, 21:44
Не тя си пали няма проблем ама нали сам написал, два пъти сменям лагери мисля че това не е нормално, да се износват толкова бързо.Масло не гори , ама мирише на бензин знам че това може да стане при карбуратори не при пълна инжекция.Може и да е от това че доста я понапичам.Затова пиша тука може и някой друг да е имал същия проблем.Иначе много върви за кола 90 коня, сам много доволен ама тези лагери много ме притесняват, коляновия вал отиде на втори ремонт за 1 година.Сега последния път смених и сегменти.Смених и двата разпределителни вала щото гърбиците им бяха станали кръгли 2 мм разлика от оригиналните.

ivan33
01-02-2005, 22:06
Първия ремонт го правих януари 2003.Направих го във един от най-добрите сервизи в Габрово(да не уточнявам какви суми ми взеха до сега повече от колкото струва колата).Шлайфах вала във Сливен казаха ми че там са добри, за да не отиде на втори ремонт направо оставихме една лека драскотина кото ми казаха ,че не се бърка защото лагера ляга на цялата повърхност.Като я зглобихме чух лек шум в двигателя които се усили за известно време оказа се че са хидравличните повдигачи, реших да ги сменя и тях , взех си новички ама като си видях разпределителните валове се оказа че и тях трябва да сменя.Добре ама за тях трябваше да чакам 2 месеца да ми ги докарат от Италиа а и цените не ме устроиха за това ги взех от една морга във Варна.А и забравих че преди всичко това да се случи скъсах ангренажен ремък и смених клапаните и гумичките на клапаните със нови.До тук добре прежалих финансите като си мислех че карам добре направена кола, двигателчето направо цъкаше като часовник, бях много доволен.Ама декември 2004 тръгнах кам един съседен град и взех да я вкарвам в оборот което много обичам :)), нали за това си взех Алфа, ама след 15 километра просто блокира двигатела, направо спече на средата на пътя.Отворихме го на ново със момчетата от същия сервиз щото вече сме приятели със тях и се оказа че на маслената помпа клапанчето което отваря при голямо налягане е отворено постоянно тоест на големи обороти не стига достатъчно масло до двигателя(или поне така ми обясниха защото не разбирам много от коли) взех си друга помпа но вече ме е страх да я карам защото не знам дали това е основната причина за тези ремонти.Имам няколко познати които са се сблъсквали със същия проблем и просто казват че всички boxeri на алфа имат някакъв дефект и месят маслото със бензина не само 33 но и 145 мисля че те са със същите двигатели.И така сега не знам дали спокоино да я карам след като за пореден път отстраняваме уж причината за ремонтите на коляновия вал.

ivan33
01-02-2005, 22:10
А забравих да напиша за маслото по принцип я карам със Селения нали уж е за Италиянски коли ,сега я карам със кастрол.

shadow
02-02-2005, 10:17
много кофти слу4ки си приживял нз твоита коиа година е моита е 91 1.7
boxer до сега никакви проблеми с двг само смених гарнитурите не главите защото го прегрях ина4е железен двигател като го отвориха
казаха 4е вси4ко е ок а е над 250000 км :D

Bobo
02-02-2005, 19:49
Смени майстора!
Искам да попитам когато скъса ангренажа ляв или десен скъса? И защо смени всичките клапани всичките ли бяха оут? След като лагерите са ти заминали веднъж е трябвало тези индианци да предположат че има проблем с мазането! Още тогава клапата е била отворена или е имало проблем с помпата!
Направо ти съчуствам приятел ако това дето пишеш е истина трябва да ти кажа че аз бих ги обесил тия дето ми прават колата!
За първи път чувам накой да е сменил толкова работи по боксер!
Късал съм ангренаж - последствията бяха 1 (един) повдигач и то на 33 16V. Карал съм с малко масло - последствия никакви (освен че грееше) ма се галехме с нея 230 км и стигнахме почти без масло със счупен картер!
Сменял съм за 228 000 км на 33 1.7 iE само двата лагера на вала и то не щото колата показваше че има проблем а щото като тръгнах да сменям един семеринг се оказа че шайбата на коляновия има 1 см луфт :wow: Мога да ти кажа че по здрав двг от тоя няма!

street_vagabont
02-02-2005, 23:34
Иван33!
Основния проблем на твоя ДВГ, че блокира, е мазеното му. Вече имаш нова маслена помпа. Ще я сложиш, ама трябва преди това да се разглоби блока и да се продухат всичките му маслени канали, защото , незнаеш предния собственик с какво масло и колко често го е сменял или само е наливал ново. После ще измерите овалността на коляновия вал и пак ще наредиш нови , осн. и биелни лагери. След като зглобиш ДВГ, ще му налееш БГ масло Приста Лидер и ще го караш спокойно, без изрязване около 200км. Сменяш маслото с ново, каквото си решиш, заедно с нов маслен филтър и пак до 500км ще караш нормално. Ако имаш , масломерен уред на таблото, ще го наблюдаваш. Какво показва, когато водата загрее на 80-90градуса. показва ли под 1 в движение , при над 2000об/мин, клапана на помпата , пак ти създава проблеми. Възможно е, но по-малко, проблем в помпата да ти създава , по-големия луфт между зъбните колела на масл. помпа и тя да неможе да създава достатъчно налягане. И ако имаш нечистотии по маслените канали, ДВГ да не се смазва достатъчно.
Интересно, как ти са износени разпределителните валове. :shock:
Хидравличните повдигачи , в сервиза ли ги монтираха? Наблюдавали как ги монтират?

JINXY
03-02-2005, 09:14
Само да добавя, че клапана на маслената помпа на 33 може да се натяга и налягането се повишава чувствително дори и при износени зъбни колела. Подлага се шайба на пружината на клапана дебела 1мм и всичко е ОК!

miro_dt
03-02-2005, 19:36
а на коляновия вал тапите вадихте ли ги

street_vagabont
04-02-2005, 12:35
Само да добавя, че клапана на маслената помпа на 33 може да се натяга и налягането се повишава чувствително дори и при износени зъбни колела. Подлага се шайба на пружината на клапана дебела 1мм и всичко е ОК!


Всички маслени помпи имат клапан за налягането. Но , ако зъбчатките са износени прекомерно много, помпата неможе да засмуква достатъчно количество масло . Колкото да се натяга клапана, няма да има нужното количество масло по системата.
Коляновия вал, при престъргването са го почистили от стружки и спечено масло.

alfa33D
24-02-2005, 14:55
на мен ми смеша бензина с маслото но проблема беше това че,свещите 1 от тях изгоря.и ми смеша бензина с маслото.смених свещите и проблем нямам.

ivan33
01-03-2005, 12:18
Мерси много за съветите.Мисля 4е ако знаех за този форум нямаше да се налага толкова много ремонти.

JUGiTO
23-02-2009, 13:51
наистина мн неща си сменил по двигателя и пак сее оплескал на моята алфа също и се случи да смеси маслото с бензина и ми обясниха че било от реголатора на бензиновото налягане смених го и уш се оправи и сега една година по късно както спокоино си караше баща ми извънградско с 100 и колата огаснала.запалел я и мн се тресяла отиваики в сервиз я отварят:lupe::lupe: и се оказва 4е сигментите и клапаните му са за смяна гарнитурите и шлаиф се иска и пак е смесила масло с бензин и така беше при мен колата миришеше на бензин понякога още чака да му кажат колко пари щее ремонта.:???: