PDA

View Full Version : Режим на климатроника - Въпрос



angel1974
18-04-2007, 09:17
Имам следния въпрос. каква е разликата, когато си включиш режим ECON на климата. :roll: :roll:

AUTO и MAN са ясни, AUTO FULL също, но не мога да схвана идеята на ECON режима. Компресора ли работи на по-малка мощност, какво ли, :roll: :roll:

Също така на ръчката за чистачките има врътка, която предполагам, че сменя режима на пръскалките, ама и това не съм сигурен, че е така :D :D :D

Kuku
18-04-2007, 09:43
ECON е съкращение от ECONOMICAL - изключва компресора и имаш само парно :wink:

angel1974
18-04-2007, 09:53
добре де, а тогава къде е разликата между ECON и само AUTO или само MAN режима, защото на тези два режима пак имам и парно и охлаждане, вярно без климата, Например само на MAN режима тази сутрин си стана топло вътре без проблеми, а не съм пускал ECON :roll: :roll: :roll: тоест, ако това което казваш е така, то няма смисъл от едното :roll: :roll: :roll:

търтей
18-04-2007, 10:14
екон изключва компресора независимо от настройки за температура
ауто е автоматичен режим - то си пипа само
ман е е ръчен

angel1974
18-04-2007, 10:21
това е ясно, но ако при ECON е изключен компресора, тогава при MAN режима например също е изключен, тоест каква е разликата,
защо тогава мога да го включа само на MAN или на МАН и ECON или Ауто и ECON.
тоест обезмисля се комбинацията между тях, тъй като ефекта е същия, ако е вярна това че при Екон изключва компресора, защото например при ръчен си нагласявам 25 градуса например, не работи компресор, не работи нищо само духалката, и тогава какъв ми е зора да включвам Екон режима :roll: :roll: :roll: комбинацията между тях има някакъв смисъл и не е този, за който говорите, явно е друго.

Kuku
18-04-2007, 10:21
MAN може да работи и с ECON и без ECON, затова е ръчен режим, защото ти решаваш, дали да бъде с компресор или без, както и ти трябва да му казваш къде да духа, колко силно, на колко градуса и т.н., докато при AUTO само задаваш желаната температура и климатроника си прави всичко сам, а ти изобщо не се заминаваш, той сам преценява дали да включва компресор, дали да не го включва, къде да насочва въздушната струя (на краката, на челното стъкло, на лгавата, комбинирано), колко силно да я насочва и т.н.... :wink:

търтей
18-04-2007, 10:29
кой ти каза че при ман не работи компресора???
е затова е екон-а - да изключи компресора

S@gittarius
18-04-2007, 10:38
Без да навлизам в подробности ще кажа, че управлението и режимите на работа на компресора са доста сложни и зависят от заданието и външните условия. Бутона ECON просто изключва компресора. Удобно е, когато искаш само да вентилираш без да охлаждаш, а това в много случаи е достатъчно.

Що се касае до врътката в ръчката на чистачките, то тя регулира честотата на включването им в ПРЕКЪСНАТ (АВТОМАТИЧЕН) речим.
Тя упрвлява чувствителността на сензора за вода по предното стъкло, респективно честотата на включване на чистачките. В другите два режими, тази врътка не указва влияние.

angel1974
18-04-2007, 11:16
MAN може да работи и с ECON и без ECON, затова е ръчен режим, защото ти решаваш, дали да бъде с компресор или без, както и ти трябва да му казваш къде да духа, колко силно, на колко градуса и т.н., докато при AUTO само задаваш желаната температура и климатроника си прави всичко сам, а ти изобщо не се заминаваш, той сам преценява дали да включва компресор, дали да не го включва, къде да насочва въздушната струя (на краката, на челното стъкло, на лгавата, комбинирано), колко силно да я насочва и т.н.... :wink:

а АутоФул :roll: :roll: той не прави ли същото, като Ауто - къде да духа, как, с каква сила и т.н.
и ако дадеш Ауто Екон това значи ли, че компресора е винаги изключен или както ти си написал Ауто режима го включва, когато реши.

angel1974
18-04-2007, 11:22
Без да навлизам в подробности ще кажа, че управлението и режимите на работа на компресора са доста сложни и зависят от заданието и външните условия. Бутона ECON просто изключва компресора. Удобно е, когато искаш само да вентилираш без да охлаждаш, а това в много случаи е достатъчно.

Що се касае до врътката в ръчката на чистачките, то тя регулира честотата на включването им в ПРЕКЪСНАТ (АВТОМАТИЧЕН) речим.
Тя упрвлява чувствителността на сензора за вода по предното стъкло, респективно честотата на включване на чистачките. В другите два режими, тази врътка не указва влияние.

благодаря, вече стават много съвети, ще имам да черпя :D :D :D :D

Kuku
18-04-2007, 11:42
Колега, а къде го намери тоя бутон "AUTO FULL" :?: :roll:
Бутона, който прави настройките на максимум е САМО за челното стъкло и тогава цялата въздушна струя с максимална сила отива към челното, за да го изчисти или казано по друг начин "AUTO FULL" прави максимума за челното стъкло и се използва, когато то е изпотено, а "AUTO" прави максимума за теб :wink:
Когато си в режим "AUTO" и натиснеш който и да е от бутоните на климатроника, реално режима "AUTO" вече не функционира, защото ти си се намесил в работата му и ръчно си променил настройките :!:
Казано по-просто, ако натиснеш "AUTO" и после "ECON" - вече НЕ си на "AUTO" :wink:

valjo
18-04-2007, 11:44
... Казано по-просто, ако натиснеш "AUTO" и после "ECON" - вече НЕ си на "AUTO" :wink:

си си .... това е особен режим АУТО без Компресор
т.е. то прави квото може без да вкл компресора, т.е ако сметне за нужно да охлади въздуха, няма да може ...

angel1974
18-04-2007, 11:48
Колега, когато натиснеш Ауто бутона има режим Ауто или АутоФул. Първо при натискане на Ауто се включва АутоФул, после можеш да го направиш и само Ауто, ако искаш. чрез бутона за смяна режим. А можеш и Ауто Екон да оставиш.

angel1974
18-04-2007, 11:49
... Казано по-просто, ако натиснеш "AUTO" и после "ECON" - вече НЕ си на "AUTO" :wink:

си си .... това е особен режим АУТО без Компресор
т.е. то прави квото може без да вкл компресора, т.е ако сметне за нужно да охлади въздуха, няма да може ...

ааааааааа ето това ми беше и на мен подозрението. :D :D :D :D :D :D
Благодарско :D :D :D

Kuku
18-04-2007, 11:50
Един бутон с двоен режим :?: :shock:
Ами, значи може да поискаш максимални настройки за по-бърз ефект, предполагам :roll:

angel1974
18-04-2007, 11:55
Един бутон с двоен режим :?: :shock:
Ами, значи може да поискаш максимални настройки за по-бърз ефект, предполагам :roll:

по принцип и аз така смятам, защото когато е на АутоФул за нула време достига оптимална температура, при само Ауто е по-бавно, а явно при АутоЕкон е това, което каза колегата, системата се пробва да подържа температура с наличния ресурс, тоест без компресор.
Ръчния е ясен, той може да е с Екон или без Екон.

Горе долу вече си го обясних. На Ксантията ми беше по-различно, но сега като направих връзката ефектите от различните комбинации са били същите.

S@gittarius
18-04-2007, 13:23
Ето ви описанието на режимите 8)
Режимът е вдясно над полето PREVIEW

angel1974
18-04-2007, 13:34
от къде ги намираш тези работи :D :D :D :D :D :D

S@gittarius
18-04-2007, 14:44
8) Който търси намира 8)

emil georgiev
20-04-2007, 08:22
Имам следния въпрос. каква е разликата, когато си включиш режим ECON на климата. :roll: :roll:

AUTO и MAN са ясни, AUTO FULL също, но не мога да схвана идеята на ECON режима. Компресора ли работи на по-малка мощност, какво ли, :roll: :roll:

Също така на ръчката за чистачките има врътка, която предполагам, че сменя режима на пръскалките, ама и това не съм сигурен, че е така :D :D :D
ЕКОН се включва през зимата ,когато не ти трябва компресора

teodor80
29-01-2009, 18:19
Ето ви описанието на режимите 8)
Режимът е вдясно над полето PREVIEW
къде е това описание?Защото и на мен ми е малко трудно с тези копчета.Как мога да си го направя да духа навсякъде.И какъв е примерно смисъла да ми се включва компресора през зимата?

qpwo
29-01-2009, 19:18
няма никакъв смисъл да се включва компресора, като за целта го изключи с копчето - екон, и на екрана ти се маркира екон(наи-вдясно).

teodor80
29-01-2009, 19:24
няма никакъв смисъл да се включва компресора, като за целта го изключи с копчето - екон, и на екрана ти се маркира екон(наи-вдясно).
Това ми стана ясно.Но как да го направя да духа навсякъде.

kartell
29-01-2009, 19:58
няма никакъв смисъл да се включва компресора, като за целта го изключи с копчето - екон, и на екрана ти се маркира екон(наи-вдясно).

Напротив има и то голям!
Малко разяснения:
Когато е включен компресора имаш винаги студ на втория топлообменник в купето (когато има климатик винаги са два).
При колите климатика не обръща режимите както при домашните климатици, а е винаги на студено, топлото идва от температурата на двигателя.

Смисълът да се включва компресора зимата е следния:
когато въздуха минава през топлообменника на климатика се изсушава, което е и целта. Затова когато натиснеш копчето за изсушаване, дори и да е спрян ръчно компресора от ECON, климатроника го включва дори на някой коли затваря клапата за външен въздух за да не вкарва допълнително влажен въздух. :super:

qpwo
29-01-2009, 21:15
Да, точно така , благодаря колега..
Ако искаш само за топло няма никакъв смисъл от компресора, ако искаш за изсушаване е друга работа...
Незнам какво означава да духа от всякъде, но смяната на вариантите става от копчето което е в групата копчета долу вдясно.:cry: то е наи горното от тях и като го натискаш позициите се изреждат на дисплея.:yes:

didod
30-01-2009, 15:57
И пак да кажем, че компресора така или иначе гасне под определени градуси навън. Стандартно е 3- 6 градуса. :yes:

krasivl
30-01-2009, 16:07
Мого глупави въпроси се зададоха. Хора 1клас ли сте

didod
30-01-2009, 16:08
Незнанието не е глупост! :sick:

krasivl
30-01-2009, 16:15
Най добре и зимата да се включва компресора карайте на AUTO

qpwo
30-01-2009, 19:49
Най добре и зимата да се включва компресора карайте на AUTO
Това наистина ли е така.. В смисъл това че е включен води ли до неговата амортизация, разход на гориво и въобще наистина ли е по-добре да е включен през зимата. Аз досега не съм го включвал за да не го търкалям напразно...:?:

kartell
30-01-2009, 20:38
По принцип да трябва да се включва периодично, понеже в инсталацията при някой съединения има гумени уплътнения, които когато не работи климатика се запичат. Затова повечето ремонти по климатика са след зимата. :bash:

leketo84
31-01-2009, 01:52
По принцип да трябва да се включва периодично, понеже в инсталацията при някой съединения има гумени уплътнения, които когато не работи климатика се запичат. Затова повечето ремонти по климатика са след зимата. :bash:
Вярно е ! И на мен като ходих за пълнене на климатика ми казаха същото !!!:shocking:

kartell
31-01-2009, 09:21
Ами аз се занимавам с хладилна и климатична техника, та затова го знам :grandpa:

kartell
31-01-2009, 20:37
Вярно е ! И на мен като ходих за пълнене на климатика ми казаха същото !!!:shocking:

И по принцип въпросното допълване е точно заради тези уплътнения, защото иначе климатика е херметична инсталация и фреонът не би трябвало да намалява.

emil georgiev
01-02-2009, 09:18
врътката на чистачките работи само когато те са на прекъсващ режим, с нея регулираш честотата на включването им-

Коки
05-02-2009, 19:25
Това ми стана ясно.Но как да го направя да духа навсякъде.

Не може да е баш навсякъде, но има едно копче вдясно с едни стрелки наляво и надясно. Като го разцъкаш, независимо в коя от двете посоки, на картинката със седналото човече ти показва къде духа. На основния екран картинката е много малка, но ако отидеш на "КЛИМА", ще видиш картинката на цял екран. От комбинираните варианти има следните опции:

1. Да духа на краката + фронтално;
2. Да духа на краката + на стъклата.

За съжаление, няма опция да ти духа там, където е най-хубаво, ама ... няма пълно щастие :)