PDA

View Full Version : Недоволен от Екстрийм Сервиз !



mitkosoft
09-06-2016, 19:09
Здравейте, значи още като се обадих по телефона на тоя въпросния Bobo се държеше малко надменно по телефона...отговареше оклончиво с половин дума и все едно току що го будя от сън...както и да е запазих си час в съботен ден за 10 часа за премахване на ДПФ и ЕГР. Станах в 5:00 сутринта и в 5:30 тръгнах за София от Сливен. Около 9:30 бях пред сервиза в София и в 10:00 отвори врати. Понеже не го знаех кой е Бобо питах момчето което отвори и ме изгледа някак криво като го попитах. Няма проблем разбрах го никой не иска да е в събота на работа. И така около 11 и нещо дойде Бобо. Както и да е началник е може да идва когато си иска, но проблема е , че преди мене имаше няколко човека уж които бяха за малко. Няма проблем навсякъде има мои и свои...Както и да е около 16:00 следобяд колата излезе от сервиза уж доволен от свършеното. Пребрах се в Сливен, колата претърпя смяна на гарнитура на главата, но и тва няма значение...

Прроблема е, че през 2-3 дена светва лампата с двигателя на таблото. Като я закача за компютър ми изкарва P0403 за грешка в ЕГР и че нямало сигнал от него. Е аджеба аз ли не разбирам или дадох 350 лева уж за софтуерно изключване на ЕГР за да може да ми свети тази досадна лампа на таблото...

oem
09-06-2016, 22:47
Най-вероятно Бобо само е затворил ЕГР. Накарал го е да стои затворен (за тази цена в която най-вероятно е включено и ДПФ премахването най-масовата практика е ЕГР да се затвори софтуерно и лампата да спре да свети), но той трябва да остане включен и да бъде електрически здрав. Твоята грешка обаче означава че имаш електрически проблем със самия ЕГР или прекъсва връзката между ЕКУ-то и егр-а.

Преди да тръгнеш да плюеш така просто му звънни и разбери как стоят нещата и каква услуга ти е извършил. Колите във форума с напълно изключен ЕГР сигурно се броят на пръсти. Най-масовата практика в цял свят е такава.

Сега решението е или си сменяш тялото на ЕГР с друго, работещо или доплащаш за напълното му изключване.

mitkosoft
09-06-2016, 23:02
О, да колега ! И колко да доплатя още, че да не ми свети грешка....да доплатя още 1000 лева, че да не ми свети нищо...с цялото ми уважение, но никой не ме уведоми, че за тази цена, частично, ще ми се свърши работа....

oem
09-06-2016, 23:31
Съжалявам, но така се прави навсякъде. Другото е по-скъпо, и малко хора го могат.

alfa_romeo_forever
09-06-2016, 23:34
Това за каква кола става въпрос ?

mitkosoft
09-06-2016, 23:38
Абе много се извинявам кво означава така се прави по цял свят...правиш се, че не разбираш или нарочно го правиш...значи казват ми, че ще ми струва 350 лева да ми премахнат софтуерно и хардуерно ДПФ и ЕГР. След манипулацията лампата за ЕГР свети и ми казваш, че е нормално да доплатя още за да не ми свети лампата ли ? Ами ако мислиш така значи си много зле...съжалявам ама тва е малоумно...

Alex_26
10-06-2016, 03:54
Би ли постнал снимка на грешката с програмата, която я четеш? Има ли и други грешки?

oem
10-06-2016, 09:38
Абе много се извинявам кво означава така се прави по цял свят...правиш се, че не разбираш или нарочно го правиш...значи казват ми, че ще ми струва 350 лева да ми премахнат софтуерно и хардуерно ДПФ и ЕГР. След манипулацията лампата за ЕГР свети и ми казваш, че е нормално да доплатя още за да не ми свети лампата ли ? Ами ако мислиш така значи си много зле...съжалявам ама тва е малоумно...

Под премахване и спиране има разлика. Разберете се какво сте говорили.

mitkosoft
10-06-2016, 12:12
Би ли постнал снимка на грешката с програмата, която я четеш? Има ли и други грешки?
Програмата е FES 3.3

Alex_26
10-06-2016, 13:07
Програмата е FES 3.3
Това означава, че ти си прав - ЕГР-ът може да не работи, но Бобо не е премахнал чекът. Поговори с него, но не се карай. Той е разбран, но е и много серт

S_G_M
10-06-2016, 15:51
Той е разбран, но е и много серт[/QUOTE] " ХАХАХХА последно или разбран или серт :D :D :D :D :D :haha: че и двете заедно не говори добре :D

Alex_26
10-06-2016, 16:24
Той е разбран, но е и много серт " ХАХАХХА последно или разбран или серт :D :D :D :D :D :haha: че и двете заедно не говори добре :D[/QUOTE]
Ами и двете. като му говориш реални неща е разбран. Като почнеш ти да му обясняваш нещо, дето не е точно така става серт

alex052
10-06-2016, 23:03
Личното ми мнение е ,че преди да се пише по форуми се води диалог със сервиза в който са извършени коментираните ремонти.След това по възможност безпристрастно се описва случая.
Колега ти след случая говори ли с някой от сервиза? Предяви ли си претенциите? Те отказаха ли ти гаранционен ремонт или мнение по въпроса? С какви аргументи отказаха?
Не ме разбирай погрешно не защитавам сервиза, лично на мен са ми махали ЕГР, нямам идея как но проблеми не съм имал/ до колкото помня се затапва но как не съм се задълбочавал/. Вярно е ,че Бобо не е с благ и мил характер но в никакъв случай не е неразбран.Лично на мен са ми ремонтирали колата по гаранция и не са ми вземали нито лев /два пъти/ .
Пак казвам не защитавам сервиза, към момента по ред причини не ползвам услугите им но съм обективен.

jayteedee
10-06-2016, 23:14
А да бе, да бие пак 600км, че да си оправят бакиите.
Горивото, че ще му го плати , ще му го плати, ами загубеното време ?

Alex_26
11-06-2016, 08:09
А колега, ти като си взе колата, светеше ли ти чекът?

mitkosoft
11-06-2016, 12:20
Не нищо не светеше. Аз говорих с Бобо каза ми, че най вероятно е електрически проблем с егр. Той е спрял P0404 което е за работата на егр. а моята грешка е за ел проблем. Както и да е съжалявам че го оплюх...ако има път към Сливен лятото да мине да спре и тая грешка до София няма как да ида чакам дете всеки момент

Alex_26
11-06-2016, 18:44
Не нищо не светеше. Аз говорих с Бобо каза ми, че най вероятно е електрически проблем с егр. Той е спрял P0404 което е за работата на егр. а моята грешка е за ел проблем. Както и да е съжалявам че го оплюх...ако има път към Сливен лятото да мине да спре и тая грешка до София няма как да ида чакам дете всеки момент
Щастливи моменти! И аз имам бебок на 1г и 6м. на дърти години. Но не му публикувам снимки