PDA

View Full Version : ФИАТ се купува от General Motors?!?



Aquila
02-02-2005, 09:09
Здр,незнам за кои колко е нова тази информация ,но за мен е. Парво да го... на кирилицата или по-то4но на мен,защото не сам свикнал а имам 10 мин за писане и второ по вапроса-вав вастника тази сутрин:
"...За момента акциите на Фиат се ка4ват и GM трябва да увели4и парите ,които предлага - 2 милиарда до 2010,2 пъти пове4е от предложеното през декември. Оба4е понеже американците ве4е доста са загубили в Европа ,а Фиат е най-голиамата 4астна фирма и не се знае как ще реагира правителството,в момента се из4аква развитието на Фиат,а също новини от евентуалното разделяне на Ферари и Мазерати,което цели вкарването на Ферари на борсата...."
С две думи - Ако Фиат трагне зле на борсата ,ако италянскотоправителстжо разреши 4ужда фирма да влезе в най-големия 4астен работодател и ако Ферари и Мазерати се разделиат окон4ателно... ще има вместо Alfa GT , Alfa GM , и вместо Italian sport design - US Army design,няма да се изненадам и Panda 4x4 да стане нещо като Mini Hummer....а пък ние май ще сме талибаните като единствените недоволни и The Sуper Hero-to Bush ще ни гони ,ама ние ще бягаме щото сме с истински Алфи...
Няма ме ве4е в нета ,пове4е инфо дове4ера

Bulgarian_Stallion
02-02-2005, 10:12
чак Фиат се съмнявам да се купи,поне в момента, от друга извън италиянска фирма. Имаше поне по едно време спекулаци че точно алфа ще я продадат на ГМ,но е много не обичайно особено след 157 и брерата като нови пуснати модели тази година. Фиат е собственик на 12% от акците на Пармалат, и пълен собственик на Ювентус, теси две комнаний сами за достачни да държат Фиат на печалба даже ако самия фиат е на загуба...да не говориме за ферари и парите дето влизат от Ф1!

Quadrifoglio
02-02-2005, 12:02
Като цяло винаги ГМ е посочван като най-вроятния потенциален копувч на фиат. Те в момента притежават голям пакет акции от фиат. Трябва да го намеря но или 20 или 40 % беше. А от ф1 не се вадят пари, напротив ф1 служи за реклама на ферари. Не мога да правя силни изказвания кое точно колко пари докарва на компанията. За да правиме такива изводи трябва доста да се задълбочим в нещата и не знам дали пак можем да стигнем до нужната ни информация. Но съм сигурен че фиат в момента не са цветущо положение. Съкратили са над 5000 души :wow: :help: и са затворили мириафиори (символа на фиат)

DiStefano
02-02-2005, 13:18
аз знам за 40%
както и да е ако това стане пропадаме ...

KGB
02-02-2005, 13:19
GM имахе преди време 20% от Фиат Ауто, не от Фиат като цяло. В момента имат само 10% и мислят и тях да продадат. За това съм 100% сигурен.

В същото време Фиат е собственик на 5% от ГМ или 10% за това не сам сигурен...но са или 5 или 10.

Опцията в договора между двете фирми е, че Фиат ако иска може да накара ГМ да изкупи останалия дял от акций, но ГМ въобще няма такави намерения. Напротив те продадоха 10% от акцийте си.

Днеска изтича времето за "размисел" на двете фирми и най-вероятно Фиат, че получат доста пари от ГМ, за да се отърват от тази опция, че Фиат ако иска може да ги принуди да бъдат купени. Ако не се очакват съдебни дела. Но общото взето това си беше врътка от Фиат да получат некой лев :yes:

Иначе Ферари&Мезарати груп няма никви изгледи да се разделят, дори се говори, че Алфа може да мине към тях. В крайна сметка всичко пак е собственост на холдинга на фиат. Верно, че се носеха слухове на времето че ГМ иска да купи само Алфа Ферари и Мезарати, зашото те са на печалба.

Както и да предполагам днеска ще излезна информацията какво са се разбрали ГМ и Фиат ако са стигнали до разбирателство.

Nikiboy
02-02-2005, 17:06
Преди малко по радиото казаха, че се е разсъхнала работата :whistle:

mladej_it
04-02-2005, 22:38
аз знам че фиат притежава 5% от GM със сигорност а за процентите на GM не сам сигорен а също знам че GM да си садерат газа не могат да купят FIAT като цяло а само автомобилното подразделение(то в крайна сметка тва ни засяга но както и да е)такаче не се притесняваите италяно мафиозо нема туко така да се даде на тъпия янки така да се каже :D

Boxer
04-02-2005, 22:53
аз знам че фиат притежава 5% от GM със сигорност а за процентите на GM не сам сигорен а също знам че GM да си садерат газа не могат да купят FIAT като цяло а само автомобилното подразделение(то в крайна сметка тва ни засяга но както и да е)такаче не се притесняваите италяно мафиозо нема туко така да се даде на тъпия янки така да се каже

бате ти се побърка вече яко

Aquila
05-02-2005, 10:28
Мммдааа,дано да не ги купят.Само да добавя нещо ,не сам много съгласен с колегата,който писа,4е Фиат като притежават 4аст от Пармалат и Ювентус и направо могат да се издаржат с тези две компании.Пармалат през 2004 е на загуба и полу4ава помощ от Италианското правителство за да не я затворят ,не помня то4ната сума ,но става вапрос за големи загуби.А за Ювентус,едва ли един футболен клуб може да издаржа фирма от автомобилостроенето.Сащото и за F1 ,както го каза Quadrifoglio F1 е пове4е за реклама,а не да носи пари.

Serpente
14-02-2005, 12:03
General Motors плаща 1,5 млрд. долара за развод с Fiat
14.02.2005 - www.dnes.bg (http://www.dnes.bg)


На проведено в неделя извънредно събрание Съветът на директорите на Fiat одобри проектоспоразумение на стойност около 1,55 млрд. долара, предназначено да сложи край на сътрудничеството с General Motors (GM), съобщи италианската агенция Ansa.

Съюзът между двата автомобилостроителя започна през 2000 г. С изплащането на сумата на италианската компания, което ще стане на два етапа, GM отхвърля възможността да закупи принудително Fiat, което би усложнило дейността на американския гигант в Европа.

Подписаното в неделя споразумение прекратява повечето от общите дейности на двете групи. GM ще възстанови 10-те процента, които има във Fiat Auto, но в замяна ще получи активи, които ще му позволят да осигури доставките от европейските си заводи.


Две съвместни компании между Fiat и GM, създадени след 2000 г., ще прекратят дейността си, като всеки от автомобилостроителите ще възстанови първоначалната си инвестиция. Други начинания с предвидено дългосрочно сътрудничество все пак ще продължат да съществуват

KGB
14-02-2005, 15:25
Изпревари ме :D