PDA

View Full Version : амортисьри!



alfamilano
22-03-2004, 10:55
Единият ми е изпуснал и понеже сме българи си ги правим сами!Та свалих го отгоре на пръта има метална капачка която е бертована(ако ви е ясно какво означава това) наложи се да припиля с шлайфа тялото да изкарам капачката защото не се разглобявата някой ми каза че се разглобяват,за капачката е хванат семеринга той е с два канала единия влиза в капачката другия за тялото знаете ли дали се продават такива семеринги изобщо?Иначе за около 30 мин. се спестяват парите за нова амортизация лесно и просто само ти трябва малко щлайфче!

twin spark
23-03-2004, 14:56
ne razbiram kakvo to4no si napravil i kakvo iska6 da napravi6, skorostno da povredi6 zdraviq amortisjor li?

alfamilano
23-03-2004, 18:31
Pogreshno si me razbral!1. Amortisiora beshe iako izpusnal,svalih go i poneje beshe bertovan demek kapsulovan,ako znaesh kakvo oznachava bertovane shte ti stane iasno!Za da izvadia tialoto,zashtoto vytre e semeringa triabva da se izpili otgore malko samo periferiata.Sled kato go izpilish se vijda procep v koito e vkarana metalnata kapachka sys semeringa.Kupuvash nov i go slagash tam,no triabva da se dade na strugar da napravi edna vtulchica za 5 min. i gotovo.Slaga se vtulkata zavariava se s tynki elektrodi i e chisto nov.Prosto praktichen pogled vyrhu neshtata tova s vtulkata go izmisli bashtami.Kato vi kazvam che e genii ........Goliam tandem sme!

P.s. Veche e gotov neska si go montirah otnovo!Konsistenciata e kato na nov amortisior,slojih maslo za avtomatichni skorostni kutii,nito e riadko nito gysto!Cialata filosofia e za 45min.ako imash strugar na blizo i spestiavash nai malko 70lv.Kato se vidim shte ti obiasnia kak stava!

Dexer
23-03-2004, 21:40
mene tva mnogo me zainteresuva:)
Imam da smenjam zadnite amortisjori na moita, e, te ne sa koi znae kolko skupi, no pone 40-50 leva n aparche struvat.
A ako stava kakto ti kazvash, oshte po-dobre.
Aide ela na sreshtata v nedelja da razkajesh!

alfamilano
24-03-2004, 18:49
S udovolstvie batka no sym ot PlovdivPo tochno ot selo do plovdiv,imam si garaj s mnogo instrumenti,e tva mi e + na men,i hobito mi e kat se vyrna ot rabota ..Haide v garaja'' :wink: Inache tochno tva mi beshe celta da pokaja na vsichki deto estestveno imat nekvi uslovia za tova,ne da se pravia na MASTOR:)Dano do liatoto na globalnata MANIASHKA sreshta na Sportni syrca,da sym gotov s proekta za promiana na mucunata na moita krasavica veche sym si nabavil materialite i skoro shte pochvam!

Dexer
24-03-2004, 19:27
jasno, gotino e da si imash uslovija za remonti:)
I az se opitvam da si gi napravja, zashtoto mi se zanimava, a i ot dnes imam dokumentacija za kolata - na pdf-ove, ot tam vidjah mnogo ot vuzlite kak sa, shto sa

Btw, ima ideja sega v nedelja na sreshtata v sofia ako se razberem da trugnem i kum Plovdiv, taka che moje i da se vidime!

alfamilano
25-03-2004, 16:50
E ma to podobre shte e predvaritelno da se obiavi niakade tova idvane do Plovdiv zashtoto moje i da ne se razbere!V smisyl az ot kade da znam kakvo shte reshite v nedelia seshtash li se?

Dexer
25-03-2004, 22:17
da, prav si za tva, ama sega kato cheta che shte se gleda sustezanie v nedelja mai njama da putuvame kum Plovdiv...

alfamilano
26-03-2004, 15:48
E da za tazi nedelia e izkliucheno!Moje da se govori za sledvashtata!