PDA

View Full Version : Аномалия в разхода на 155



Alfoso
02-02-2005, 19:01
Хора,каква е тази аномалия че дават 155 1.7 TS да гори най-много,а 2.0 TS най-малко(като цяло)?Говорим за заводски данни.Реално така ли е?

Bobo
02-02-2005, 19:59
:yes: Това важи за всички алфи с ТС на градско. Тежкото купе товари малкия двигател и той харчи. За извънградско обаче не е така при нормални скорости 80-140 малките двигатели са по икономични, при скорости над 140 разхода се изравнява.

Alfoso
02-02-2005, 21:28
Благодаря за компетентния отговор!

valjo
02-02-2005, 21:34
той никога не е имал 155ца, нито 8V TwinSpark... :tongue:

Bobo
02-02-2005, 22:22
той никога не е имал 155ца, нито 8V TwinSpark... :tongue:

Ама за тва пък чете мнението на хората по света а тва е Алфа
за разлика от тебе тикво :tongue:

П.С. А и като не става въпрос за майкрософт като нямаш кво да кажеш умно що не си траеш! :tongue: :tongue: :tongue:

JINXY
03-02-2005, 09:28
Някой би ли написал какви са данните за разхода на 155 с 1.7ТС, 1.8ТС, .....
просто молба......

pr_00f
03-02-2005, 17:35
http://alfisti.ru/155/155.htm
и от там избираш технически характеристики
Сравнявали сме ги с Тътрея с данните в книжката на неговата Любовница и почти нямаше разлики.
Защото иначе по резличните сайтове има различни данни.

Виж и тук
http://www.geocities.com/a155r/models.html
Но според мен данните на 1.7 ТС са зави6ени особенно при каране с 90 км, а за градско как са ги постигнали тези 9.5 акъла ми не го събира .

WhitePower
04-02-2005, 09:49
бобо е прав при 155 е така малък двигател тешко купе голям разход
голямо купе голям двигател , при леко каране малък разход

koolio
04-02-2005, 12:19
Тоя руски саит е много добър. Разгледах данните и за други модели ама направо си обърках понятията :shock: :shock: ! Ми то излиза че колкото по-голяма е алфата , толкова по-малко харчи :wow: ! Или поне коли с 2 ккласа разлика харчат еднакво. Така ли е в действителност? И, ако обичате, може ли някой да ми каже подобен сайт с данни за Фиат и Ланча.

Dodo 155
05-02-2005, 12:15
Тоя руски саит е много добър. Разгледах данните и за други модели ама направо си обърках понятията :shock: :shock: ! Ми то излиза че колкото по-голяма е алфата , толкова по-малко харчи :wow: ! Или поне коли с 2 ккласа разлика харчат еднакво. Така ли е в действителност? И, ако обичате, може ли някой да ми каже подобен сайт с данни за Фиат и Ланча.
Да така е :yes: На едно и също купе различните мотори дават различен разход при еднакви условия - както го обясни Бобо.
От личен опит се убедих. Преди карах ФИАТ Уно 1,4ie и то ми харчеше 11-12/100км. градско. При същият начин на каране Алфата ми дава 11-13/100км (мах.). При извън градско ФИАТ - 7,5/100км, Алфа - 8/100км. Разликата между двете коли е следната: Алфата върви много повече, вози много по-добре и стабилно, има много повече глезотии и още много хубави неща :D :wink:
Така, че сам си направи сметката кое си заслужава повече 8)

DiStefano
05-02-2005, 12:39
Тоя руски саит е много добър. Разгледах данните и за други модели ама направо си обърках понятията :shock: :shock: ! Ми то излиза че колкото по-голяма е алфата , толкова по-малко харчи :wow: ! Или поне коли с 2 ккласа разлика харчат еднакво. Така ли е в действителност? И, ако обичате, може ли някой да ми каже подобен сайт с данни за Фиат и Ланча.
Да така е :yes: На едно и също купе различните мотори дават различен разход при еднакви условия - както го обясни Бобо.
От личен опит се убедих. Преди карах ФИАТ Уно 1,4ie и то ми харчеше 11-12/100км. градско. При същият начин на каране Алфата ми дава 11-13/100км (мах.). При извън градско ФИАТ - 7,5/100км, Алфа - 8/100км. Разликата между двете коли е следната: Алфата върви много повече, вози много по-добре и стабилно, има много повече глезотии и още много хубави неща :D :wink:
Така, че сам си направи сметката кое си заслужава повече 8)

Е то е ясно че алфата си заслужава повече
ама между Алфа и Уно разликата в цената е около 100% по принцип

Dodo 155
05-02-2005, 13:06
Така е :yes: Аз затова си взех Алфа :D
Но колега сравняваше коли от различни класове и аз имах жив пример :wink: Иначе от Уно-то бях много доволен. Мацката на която го продадох още си го кара с кеф. Готино му беше, че можех да се завирам на всякъде и да си спирам на малки местенца, докато сега доста повече се съобразявам :whistle:

05-02-2005, 16:14
Тоя руски саит е много добър. Разгледах данните и за други модели ама направо си обърках понятията :shock: :shock: ! Ми то излиза че колкото по-голяма е алфата , толкова по-малко харчи :wow: ! Или поне коли с 2 ккласа разлика харчат еднакво. Така ли е в действителност? И, ако обичате, може ли някой да ми каже подобен сайт с данни за Фиат и Ланча.
Да така е :yes: На едно и също купе различните мотори дават различен разход при еднакви условия - както го обясни Бобо.
От личен опит се убедих. Преди карах ФИАТ Уно 1,4ie и то ми харчеше 11-12/100км. градско. При същият начин на каране Алфата ми дава 11-13/100км (мах.). При извън градско ФИАТ - 7,5/100км, Алфа - 8/100км. Разликата между двете коли е следната: Алфата върви много повече, вози много по-добре и стабилно, има много повече глезотии и още много хубави неща :D :wink:
Така, че сам си направи сметката кое си заслужава повече 8)

Не забравяй,че имаш двойно повече свещи :whistle: Някъде бях чел, че twin spark-технологията увеличавала мощноста с 8% и намаляваля разхода с 6%.За стойностите е твърде вероятно да ви лъжа,но някъде в този диапазон се движеха.Именно това е една от причините да ми харесват Алфовите двигове повече.Просто при еднакви двигатели(сръвнявам с Фиат и Ланчия)дават доста по нисък разход(за мощност няма да говоря,защото едва ли са използвани еднакви елементи в двигателите и степента на форсиране е различна)Не забравяите,че и по доброто изгаряне означава по малко емисии,което въобще не е маловажно.Иначе харесвам и трите марки(Алфа Ланчия Фиат),важното е да е италианско. :yes:

koolio
05-02-2005, 23:14
Ми тогава да си купувам една Алфа 164 3.0 да г'е и може да ми излиза по-евтино отколкото с автобусеца :whistle: :D :D :D :D

Bobo
06-02-2005, 14:10
Ми тогава да си купувам една Алфа 164 3.0 да г'е и може да ми излиза по-евтино отколкото с автобусеца :whistle: :D :D :D :D

При 6-аците и 8-маците нещата не стоят така :idea:

koolio
06-02-2005, 21:24
Е, много ясно, не виждаш ли че се майтапя 8) ! Но има и съществена разлика в цените на частите на Фиат и Ланчия от една страна и Алфа Ромео от друга. Пък и при различните двигатели на Алфите като ги настъпиш разликата в разхода се усеща.