PDA

View Full Version : Междене 08.10.2016



vilika1973
05-10-2016, 00:00
кой ще дойде на срещата в събота 08.10.2016.

Zahari_
05-10-2016, 20:58
Колега каква среща ще има в Събота.
В четвъртък има в София на бензиностанция Еко на бул. България.

Ако обясниш ще мога да ти отговоря, като цяло съм за сбирки и срещи.

Поздрави!

kolchev
05-10-2016, 21:54
То не е среша то си е първи събор на италянските марки. https://www.facebook.com/events/295033957526907/

Zahari_
05-10-2016, 22:01
Мерси за инфото колеги.
Аз нямам гейсбуук и нямах представа за подобно нещо.
Имам само някои въпроси:
1ви -> Ако пистата е 530 метра, драг-а е 400, старта е 6 метра за една кола и апаратура остават (по мой сметки) 124 метра за спиране до 0 км/ч на колите???
Въпроса кой ще изтегля колите от каквото има след пистата (трева, кал и тн.)
2ри -> Има ли някакви хотели на близо където да можем да спим и съответно да хапнем/пийнем.
3ти -> каква апаратура ще има за измерване на времената на майсторското и драга, защото това е сериозна задача и не говоря само на изуст.
4то -> ако някой дойде с дете ще има ли поне шатра да не са на слънце малчуганите.

5ти -> (добавен след едит) как ще е първи като последните 13 години (ако не се лъжа) има Италфест ??????
Мерси предварително.

Поздрави!

Zahari_
05-10-2016, 22:33
Колеги в горният си пост съм се изказал неподготвен, моля да ме извините. Видях че няма да се притесняваме малчуганите да не слънчасат а да не замръзнат и не само те.
И един организационен въпрос къде че се подредят колите които ще дойдат?
Ако е по дължината на пистата (530 метра) и всяка кола е дълга (ако приемем че ще са паркирани перпендикулярно на оста на движение) по 6 метра (с място за разтоварване от багажника), да сложим 4 метра за пешеходна зона, 2 платна за драг по 3.75 метра (по "Технически правила и изисквания за поддържане на пътища" - министерски съвет от 2009г. ) - това прави минимум 11 метра без обезопасяване от драга, поне 5 метра от колите това означава че остават 17 метра евентуално за 2ри ред коли и това е при използване на пистата от трева до трева, тоест махаме още 2 метра (ако броим тълпата около драга махаме на 2-3 места по още метър два) - това е като имаме предвид че една кола е около 3.5 метра широка (броим и отворените врати) - 151 автомобила на линия (макс х2).
Колко коли се очакват.

Как ще е обезопасен драга от публиката, на Калояново има 1 метър висока бетонова ограда.

Нещо което се сетих сега: Ще има ли необходимата за правене на Драг Пожарна и линейка, защото всичко се случва (да се надяваме че просто ще си лафим с хората)
За справка ето прогнозата за района:

kolchev
05-10-2016, 23:58
Ей ти толкова много математика във вечерния техникум ли я учи? Ако не ти харесва времето, вятъра,асфалта просто си стой у София.Пък може как Данче Фандъкова и парното да ви пусне да не измръзнете.Ей аман от ШОПИ дето си мислят че цяла България им е все нещо длъжна.

tsvety
06-10-2016, 00:36
Ей ти толкова много математика във вечерния техникум ли я учи? Ако не ти харесва времето, вятъра,асфалта просто си стой у София.Пък може как Данче Фандъкова и парното да ви пусне да не измръзнете.Ей аман от ШОПИ дето си мислят че цяла България им е все нещо длъжна.

Колега, ще е по-добре, ако го караш малко по -лекичко с начина на писане и отношение към другите потребители.
Такъв вид постове няма да се толерират и ще бъдат наказвани.

angelovi69
06-10-2016, 00:49
Знаем се всичките, с мненията по-горе. Но ще си позволя да подкрепя Захари! Аз също си мисля да не стане някой сакатлък там, предвид по-малките размери на пистата. Предвид липсата на линейка и пожарна. Предвид официален клуб, организация или не знам как да го нарека, който съответно може да носи отговорност. Организатори са двама ентусиасти, които не са юридическо лице. Искрено се надявам всичко да мине гладко. Еуфорията влачи младите към действия, които могат да бъдат пагубни. Млади хора, с мощни коли и малко опит зад волана. Още по-малко опит на писта. Недай си боже някой да изтърве волана или да спука гума или... и се вреже в публиката. Дано съм лош пророк.

krustnika
06-10-2016, 00:59
Ей ти толкова много математика във вечерния техникум ли я учи? Ако не ти харесва времето, вятъра,асфалта просто си стой у София.Пък може как Данче Фандъкова и парното да ви пусне да не измръзнете.Ей аман от ШОПИ дето си мислят че цяла България им е все нещо длъжна.

Kolchev, даже най-големия превратаджия, който щеше да сваля управата и ви агитираше за така наречения от него "истински" фест на Междене, би отбой и реши че не му се ходи, та даже чета, че човека е присъствал на метрофеста и даже му харесало :spoko:

Така, че в този ред на мисли, нещата май се разкисват за контрафеста. Пийни една студена бира/ракия и недей да се напрягаш излишно, както и да водиш чужди войни :cheers:

Alfa User
06-10-2016, 02:47
Вместо да се правите на мъже на клавиатура - отговорете на зададените ви въпроси от Zahari ... щото са ужасно важни за това, което мислите да направите...
Другото не е толкова важно!

dhtj
06-10-2016, 04:47
Защо трябва да има караници и сложни размишления?
Като ви е къса пистата, правете си драгове по 360 метра примерно вместо по 400.

Нито пистата е с топ настилка, нито времето е идеално, нито гумите са ви супер сликове, така че предполагам никой няма да кандидатства за световен рекорд на 402 метра и 33,6 сантиметра.

И 350 стигат да си направите кефа. :)

Безопасността преди всичко.

dhtj
06-10-2016, 05:40
И един лек жокер за организаторите:
http://audibg.com/forum/index.php?/topic/99619-%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D 0%B5%D0%BD-%D0%B0%D1%83%D0%B4%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%B1%D0%BE%D1%80-2011/


Писта "Междени" е бивша самолетна писта, разположена на невероятно красиво, просторно и панорамно място. Намира се на около 10 км от Габрово.
Пътят до нея е асфалтиран и добре поддържан. Надморската височина е от около 600 метра. Разполага с огромен паркинг ,на който всеки участник спокойно...
Самата писта е с дължина точно 500 метра, като драг дисциплината ще се замерва на класическите 402 метра :-)
Настилката е бетонова, в много добро състояние. Има лек вираж към края на дистанцията, който ще улеснява спирането.




Парк хотел Дряново" се намира в град Дряново, пл. Стадиона.
Телефони за връзка с хотела при нужда:
0676/ 7 22 45
0885/ 67 07 07
(град Дряново се намира на 22 км от гр. Габрово)
Цените за нощувка за Събора са:
Единична стая: 40 лв
Двойна стая: 50 лв
Посочените цени са за стая (не на човек) и включват:
Нощувка и Закуска
Ползване на охраняем паркинг
Ползване на 15% отстъпка за всички процедури в СПА центъра на хотела
Застраховка, Туристическа такса и ДДС


Може да се взаимстват добри идеи, като тази например:

Схема на трасето за майсторско шофиране:
https://public-bn1306.files.1drv.com/y3pPe1eddBls9jJ6kMjqTYokkhE-VN1WjeRg00k8bvTEL4g7G4BBYhPNckDPlgOZCJseJSycYUlWFI ohJu_jl9CC-2a4N7kBV_3BozXjn2TcaCWYC2-FSdCaR2CSXrC6o5hHq-AXfdhd5rmBCAMuKuoDg/SLALOM.jpg?psid=1&rdrts=150339191

krustnika
06-10-2016, 10:50
Оня превратаджия, дето все го споменавате с горчивина в стомаха, няма да иде на Междене заради причина далеч по важна от пуберските ви изцепки...

Но навярно няма да разберете за какво говоря, така че не смятам за нужно да обяснявам повече...

Та в тоя смисъл - мерете си наистина приказките, да не приключи темата с цупене!!!

P.S. И да, присъствал е оня на МетроФеста, и наистина е било страхотно - както едно време!!!


Alfa User ние според теб може да сме пубери, но ти като близо 40 годишен (съдя по аватара ти), не ни даваш много добър пример с твоето поведение тип фурнаджийска лопата. Един ден си с едните, а на другия ден с другите (разбирай тазгодишната случка с 2-та отделни феста). Да беше си спестил поне анти-постовете от септември и агитацията срещу Метрофеста, защото сега с тази коренна промяна в настроенията ти предизвикваш не горчивина в стомаха, а болки в корема - от смях :roll2:

Темата не виждам защо да приключва с цупене, при положение, че съм чел далеч по-цветущи постове от твоя страна по отношение на метрофест/други юзъри/администратори/модератори и прочие. :waving:

По принцип точно за събота и неделя ще имам път към В.Търново, така че може и да се засечем с другите колеги, които ще са на Междене :big_flowers:

Ранобудниче
06-10-2016, 13:54
Момчета и момичета, защо просто не си изкарате хубаво, без да храните тоз и онзи за това, че търпи развитие и има собствен вкус? Каква е тая криворазбрана лоялност?

Имате шанса да се повеселите, да се позабавлявате и да изпилите гуми и не разбирам защо това трябва да е за сметка емоциите на други хора, които с нищо не са ви виновни.

Искам да ви напомня, че всеки човек търпи развитие (и това е най-нормален процес), а извън развитието, не виждам нищо лошо в това да оцениш нещо по достойнство, задето се е получило добре, вместо да продължиш да плюеш и да наричаш бялото черно, само от лоялност или както там си изберете. Преди да хвърляте кал може би е добре да прозрете причините, обусловили съответната трансформация.

Направете си срещичката, докажете, че сте добри организатори (надявам се поне малко да сте усетили колко сложно е всъщност да се организира събитие от подобен мащаб), забавлявайте се (като държите сметка за безопасността на всички) и не се занимавайте с минали събития, защото намирисва на озлобление срещу неочаквано добре получилия се Фест.

От сърце ви пожелавам успех и да се похвалите със страхотни успехи, чудесно време и висока посещаемост :)

Alfa User
06-10-2016, 19:16
Нека си говорят, не ми пречи!

За последно се изказвам по темата, щото явно хората четат, но не разбират какво пише в прочетеното...

Обърнал съм си мнението не защото съм лопата, а защото станах свидетел на това как се реализира Феста, и какво се получи реално! Свалям шапка на организаторите, защото са по-малко от пръстите на едната ви ръка, и жертваха време, нерви и средства, за да могат гостите да си изкарат добре. И честно казано - успяха! :notworthy:

Говорих с хората там, и всички бяха щастливи и доволни - което за мен е показателно!

Дано и при колегите в Габрово се случи така - искрено им пожелавам всичко да е наред, и да си изкарат супер!
Ще чакаме отзиви и снимки после :)

И пак да кажа - вместо да се поливат клавиатурите с плюнка, отговорете на въпросите на Zahari_ и angelovi69 - но май е по-лесно да злословим, нали?

Jimy
06-10-2016, 23:24
Заяждането и провокацията се чете още във второто мнение от настоящата тема. Цвети, "шопи" мисля хич не е обидно обръщение, за това не виждам защо респектираш колегата. И още, нещо ... ако бяхте информирали ти и компания феновете на италианските автоклубове за намеренията ВИ, за провеждането на ИТАЛФЕСТ 2016 навреме, то тая тема нямаше да съществува!!!
Поздравления за проведеният фест, но дано организацията за следващия да е започнала, за да се избегнат подобни спонтанни идеи.
На Междене съм присъствал на много готин италфест, който въпреки дъжда се случи и стана. Дано и този събор премине с настроение и весело настроение!

V@K@T@
07-10-2016, 01:03
Понеже нямам кой знае какви очаквания от събора знам, че ще си изкарам добре. За италфестовете винаги съм очаквал нещо в повече и може би за това и съм оставал разочарован на моменти. Въпреки това всеки 1 фест без значение добър или лош за мен е незабравим спомен с приятели. Тази събота дори и да няма драг или дори той да е 200 метра пак ще съм доволен. Драг-а не ми е приоритет. Искам да ям и да пия и да гледам много италианки. Въпреки че идеята за италфест 2016 не ми допадна мислех да отида но за съжаление колата ми нямаше светлини и бях на работа за капак. Успех на всички и за интригантите ще допълня: влезте някъде в БГ мама или не знам къде ако трябва си направете интрига.бг където да си плетете тъпотиите там.

Bobi_33
08-10-2016, 19:49
До момчета които организират Феста на Междене,дръжте се,сигурен че ще си изкарате добре,гадните шопи и лизачи на карб няма да пропуснат да ви налазят.

Не слагай Всички под един знаменател. Изказваш се обидно към шопите. За хубаво или лошо съм един от тях. Не съм изказвал никога публично, особено тук отрицателно мнение за хората в и около Пловдив. Винаги съм идвал на меропириятията в Калояново например. Никой там не ме е обиждал на "гаден шоп". Напротив, познавам свестни хора там, приятели. Обаче твоето изказване е селяндурско и комплексарско, ако ще да си се родил в центъра на Пловдив, София или пък Рим ако щеш. Не знам кого от кого делиш и защо. Не знам защо плюеш по организатори, след като същите тези хора миналата и по-миналата година организираха мероприятие в твоя регион.
Караниците и дрязгите тръгват от хора като теб, като ти впоследствие не идваш на никое мероприятие и не казваш никога нищо положително. Замисли се какво постигаш с това.

BillyBoy`
08-10-2016, 20:58
Хахахахаха батка много лесно се засегна.Комплекси аз нямам.Също така много добре знаеш от къде почна разделението като софиянец и човек по-близък от мен до каимака на карб и форума,или както казват старите хора рибата се вмирисва откъм главата.Ама аиде когато хората казват истината почва да боли.Важното е че момчетата направиха един качествен фест извън столицата без никакъв опит.Може да си ме наричаш както си искаш ама знаиш ли през къде ми е,хората които ме познават знаят какъв съм.Остани си със здраве,и другия път без някои да те е посочил недеи сам да скачаш във кюпа,така се издаваш самичък.:wink:

Събев
08-10-2016, 22:34
Хахахахаха батка много лесно се засегна.Комплекси аз нямам.Също така много добре знаеш от къде почна разделението като софиянец и човек по-близък от мен до каимака на карб и форума.Ама аиде когато хората казват истината почва да боли.Важното е че момчетата направиха един качествен фест извън столицата без никакъв опит.Може да си ме наричаш както си искаш ама знаиш ли през къде ми е,хората които ме познават знаят какъв съм.Остани си със здраве,и другия път без някои да те е посочил недеи сам да скачаш във кюпа,така се издаваш самичък.:wink:

Точно пък с Bobi33 уцели на камък! Ако питаш него за феста съм сигурен че е искал да е на Калояново да може да покара, но не е от хората които ще замрънкат защо е бил на Метро! А ти откъде си сигурен че се е получил хубав събор на Междене, някаква информация ли имаш нещо?! И преди да ме заядеш и аз не харесах идеята за Фест на паркинг и отидох в същия ден в Сливен да покарам и се изненадах колко Алфисти има там! Дано в Междене са си изкарали добре, но времето ще покаже!

TishO
08-10-2016, 23:27
Само ще вметна че бях и на двете събития и мога смело да кажа че на Междене беше по приятно имаше хора от много крайща на България бяхме доста по задружни весели и неангажирани.... тЪй че за другата година софиянци да не си гледат интересите ами да го направят на мястото където всички фенове имат възможност да дойдат... Благодаря на момчетата който се нагърбиха със организацията изкарах супер готино.... Благодаря!!!!!

seik00
09-10-2016, 10:45
Първия АФЛ събор мина много добре за времето което има Цецо и Иван да организират нещата.Всички бяха усмихнати и въпреки ненормалния студ се видяхме с приятни хора сбирката се посети ако не се лъжа от 94 автомобила , Мястото беше в средата на България (където трябва да бъде) за да могат всички да имат възможност да дойдат.Догодина всички ще помагаме с каквото можем и ще направим нещо мн мн добро.Раграничаваме се от италфеста поради ред причина, а и разпрах че е имало някакв вид заплахи от организаторите на италфеста към организаторите на АФЛ събора, което е пълен смях.Още веднъж благодаря на всички присъстващи и на организаторите че се раздадоха това да стане възможно

BillyBoy`
09-10-2016, 10:52
Точно пък с Bobi33 уцели на камък! Ако питаш него за феста съм сигурен че е искал да е на Калояново да може да покара, но не е от хората които ще замрънкат защо е бил на Метро! А ти откъде си сигурен че се е получил хубав събор на Междене, някаква информация ли имаш нещо?! И преди да ме заядеш и аз не харесах идеята за Фест на паркинг и отидох в същия ден в Сливен да покарам и се изненадах колко Алфисти има там! Дано в Междене са си изкарали добре, но времето ще покаже!Събев виждаш хората под мен го казват как е било,прочети и какво казва колегата seik00,ха сега да видим ти какво ще кажеш,пък за Bobi33 не съм казал абсолютно нищо никъде,тои сам скочи във нещата.

tancho
09-10-2016, 13:32
Събев виждаш хората под мен го казват как е било,прочети и какво казва колегата seik00,ха сега да видим ти какво ще кажеш,пък за Bobi33 не съм казал абсолютно нищо никъде,тои сам скочи във нещата.Нормално е да скочи като слагаш всички под общ знаменател.

Sunny
09-10-2016, 22:44
Aма на който не му харесват мероприятията на КАРБ да си прави форум и да си изнася спама там .
Никой никого не е викал тук (http://clubalfaromeo.com/forum/index.php) да ви четем жлъчта

Успех Ви и Чао .

Събев
10-10-2016, 00:13
Събев виждаш хората под мен го казват как е било,прочети и какво казва колегата seik00,ха сега да видим ти какво ще кажеш,пък за Bobi33 не съм казал абсолютно нищо никъде,тои сам скочи във нещата.

Аз какво трябва да кажа????!!! Ти май не прочете че се надявам да се е получило добра сбирка, просто чакам хората които са били там да споделят! За това и писах че времето ще покаже, защото ще мине време докато излезне информация повече ! Аз нямах възможност да присъствам заради работа, ако имах времето с кеф бих участвал на мероприятие като това като има някакъв състезателен характер! Ти на кое мероприятие присъства? А за Боби33 реагирах защото не всички от София мислят еднакво каквото и да значи това в твоите очи! Не е редно всички да слагаш под един знаменател!

BillyBoy`
10-10-2016, 00:36
Аз какво трябва да кажа????!!! Ти май не прочете че се надявам да се е получило добра сбирка, просто чакам хората които са били там да споделят! За това и писах че времето ще покаже, защото ще мине време докато излезне информация повече ! Аз нямах възможност да присъствам заради работа, ако имах времето с кеф бих участвал на мероприятие като това като има някакъв състезателен характер! Ти на кое мероприятие присъства? А за Боби33 реагирах защото не всички от София мислят еднакво каквото и да значи това в твоите очи! Не е редно всички да слагаш под един знаменател!Еми отзивите ги има вече и тука не четеш ли,има ги и във ФеисБук със доста снимки.Сега да ти кажа на кое мероприятие съм присъствал-ИталФест 2007,2008,2010-та на сто годишнината,2011,2012,2013,2014 и още на куп трак деичата,така добре ли е?Ати на кое мероприатие присъства?Даже стикера със Ник неима ми от 2007-ма още стои на предния прозорец на колата ми.Даже ако желаеш мога да ти дам още съвсем мъничко информациика,като кои беше виновка или кои ме нави да отида на първия Итал Фест на които съм присъствал.Искаш ли?

mirchozo
10-10-2016, 01:16
Евала на момчетата от Междени, нищо не обещаха, нищо и нямаше, но всички си тръгнаха доволни. Що тъй стана...?

Събев
10-10-2016, 05:29
Еми отзивите ги има вече и тука не четеш ли,има ги и във ФеисБук със доста снимки.Сега да ти кажа на кое мероприятие съм присъствал-ИталФест 2007,2008,2010-та на сто годишнината,2011,2012,2013,2014 и още на куп трак деичата,така добре ли е?Ати на кое мероприатие присъства?Даже стикера със Ник неима ми от 2007-ма още стои на предния прозорец на колата ми.Даже ако желаеш мога да ти дам още съвсем мъничко информациика,като кои беше виновка или кои ме нави да отида на първия Итал Фест на които съм присъствал.Искаш ли?

Питах те за тази година на кое присъства присъства от двете мероприятия! И ако ти четеш ще ввидиш че и когато съм писал това за отзивите е имало един двама които са казали как е било! Нещо много заядливо приемаш всичко май! А аз каде съм присъствал... от 2006-та досега съм пропуснал 2 Италфеста, другите мероприятия дори не ги броя но това няма и значение! Въпроса ми беше за тази година! Защото много нападаш едни и защитаваш други а не си бил на нито едно от двете места!

BillyBoy`
10-10-2016, 09:53
Имаш пълната информация от 2007-ма досега доволен ли си?А кои защитавам и кои не това си е моя работа,а щом го правя значи има защо,след 9 години и половина тук а и не само тук съм си направил някаква равносметка,а нещата са видни.Отзиви има има не съмо тука ами и във феисбук,във феиса и със снимков материал ама щом отново го поставяш това под съмнение,ще почна и аз да го приемам като заядливо от твоя страна към организаторите на Междене.

Събев
10-10-2016, 10:00
Имаш пълната информация от 2007-ма досега доволен ли си?А кои защитавам и кои не това си е моя работа,а щом го правя значи има защо,след 9 години и половина тук а и не само тук съм си направил някаква равносметка,а нещата са видни.Отзиви има има не съмо тука ами и във феисбук,във феиса и със снимков материал ама щом отново го поставяш това под съмнение,ще почна и аз да го приемам като заядливо от твоя страна към организаторите на Междене.

Не ме разбираш правилно, вече съм видял отзивите! Аз се радвам че се е получило това мероприятие на Междене, писах и по-рано че за съжаление нямах възможност да присъствам! Надявам се за догодина пак да го има! За феста ми е ясно че върви към по-лошо в последните години! Няма какво да спорим повече, достатъчно оцапахме темата! Мисля че приключихме с това!

BillyBoy`
10-10-2016, 10:22
Не ме разбираш правилно, вече съм видял отзивите! Аз се радвам че се е получило това мероприятие на Междене, писах и по-рано че за съжаление нямах възможност да присъствам! Надявам се за догодина пак да го има! За феста ми е ясно че върви към по-лошо в последните години! Няма какво да спорим повече, достатъчно оцапахме темата! Мисля че приключихме с това!Разбрах те.Така е.:handshake:

Sm0k
10-10-2016, 14:28
То не е среша то си е първи събор на италянските марки. https://www.facebook.com/events/295033957526907/

Абе немам нищо против събора на Междене, ама верно никой не отговори кое точно му е първото, като национални срещи, събори, фестове и други мероприятия на италианските марки има от над 10 години. И как е "събор на италианските марки", като Алфа, Фиат и Ланча не са единствените италиански марки, на къв принцип са избрани и т.н. :)


...Ей аман от ШОПИ дето си мислят че цяла България им е все нещо длъжна.

Абе хубаво, ама шопите дето цяла България им е длъжна идваха до Пловдив две години подред, ходиха 2009-та на Междене, ходиха до Сливен, Хасково и т.н., а един други дето не са "шопи" всяка година мрънкат, че феста не е в техния град, все едно цяла България им е длъжна да им го организира пред вратата щот не им се пътува :)

И не мога да разбера що пък трябва непременно в централна БГ. Според мен е хубаво да се мести. Наскоро един колега ми разказва, че миналага година румънския фест (който се мести, а Румъния има по-голяма територия от БГ) бил почти на границата с Украйна. И хората пак отишли. Сега тия дето приказват за "шопи и софиянци" така ще кажат и "тъпите мамалигари", ама тъпите мамалигари могат, а пък ние не можем :)

И в тая тема до момента наистина виждам единствено разделителни линии и жлъч - софиянци, лизачи на КАРБ, каймака на не знам кое. Какъв е смисъла от това нещо?
Ок - имало е среща на Междене, има много хора дето са били и на Италфеста и на Междене, никой никого не е изгонил от форума щото е бил на едната среща па не е бил на другата, нито пък някой който не му харесва тука го държат насила. Аз не виждам къв е проблема :) Пък ако някой толкова не може да живее на едно място с тия дето са били на другата среща, а не са били на тая дето той е бил и на него му харесва, да разцепва форума и да се свършва, то конкуренцията ше покаже кой крив кой прав, ама нема смисъл да се дърляме :)

Alfa User
10-10-2016, 15:17
...

Чудесно го каза колега, но нали се сещаш, че масата "анти-фенове" няма да прочетат поста ти до край, или ако случайно успеят - няма да разберат какво искаш да им кажеш!
Много хора призоваха да се спре с това оплюване - от страна на клубните фенове аз такова поне не виждам, даже напротив - пишат си хората, че е добре да има и други сбирки, и никой не обижда и не оплюва.
Не така обаче се държат "феновете" от Тъмната страна - за тях всичко освен събора им е "излагация", "манипулация" и "фалшива история" ...
Простено да им е - все пак те не бяха на Феста, за да видят какво и как е било, и да си вземат поука че всички фенове трябва да имат еднакви цели и мислене :)

Аз лично се рвадвам, че всичко на Междене се е получило добре и без проблеми! Щях да съм там, ако не беше една друга благородна инициатива на мои любими приятели и фенове от Клуба, която се оказа по-важна - не заради драг, дрифт или други ла*на, а заради всеобщ многоуважаван приятел и невероятен фен!!!
Да ни е жив и здрав, та да ни събира не само по притеснителни поводи!!! :cheers:

Sm0k
10-10-2016, 18:21
... масата "анти-фенове" няма да прочетат поста ти до край, или ако случайно успеят - няма да разберат...

Знам, ама кво да направя - който го мързи да прочете, значи не му пука чак толкова или си знае само неговото мнение - и в двата случая не можем да го вкараме насила в разговор, а и няма смисъл :)

И аз забелязвам, че едната страна е по-толерантна и никой не е плюл по събора на Междене, а пък дргугата залита към обиди, за които не виждам основание, ама тва е положението.
Просто ако искаме нещо да се подобрява трябва толерантност от всички, хейта няма да помогне на никоя от страните. Ама сигурно си прав де, че няма да се рабере - за много хора конструктивния разговор без да се плюем е за педерасите :)

Zlobich
10-10-2016, 18:43
Като човек с регистрация от няколко години,не посетил нито една сбирка,фест,трак,драг и тнт. забелязвам същото което казваш колега.

-----------
Пай сеее ...

Ранобудниче
10-10-2016, 18:50
Момчета, хайде да ви водя в бъбривия раздел.
Радвам се, че мероприятието се е получило добре, но наистина е безсмислено да участвате в тоя диспут с бодрата смяна.

Да си ходим оттатък.

mirchozo
10-10-2016, 21:31
Хора, никой не плюе никой, поне не вярвам да е злонамерено. Нещата стоят така: фест до последно не се знаеше ще има или не, та 2ма пичаги решили на свой гръб да организират нещо. Евала за което, момчетата са свясни, запознах се лично с тях и им стиснах ръцете. Няма лошо. Нищо обещано нямаше, нищо кой знае какво и не се получи, но 100на коли се събрахме, който иска покара малко, начеса си крастата. Аз лично не видях някой недоволен, въпреки студа и вятъра които не спряха почти пре з целия ден.
Сега относно Италфеста в София, аз лично не дойдох защото се почувствах обиден, до последно нищо и извднъж хоп, на Метро в София с нищо кой знае какво организирано откъм хотел и празнична вечеря, е за какво да бия 500+км, като дойда ще съм каталясал, следобяд наобратно, НЕ..., мерси...Сега колко е било яко, вие си знаете, но с това отношение занапред към феновете не се чудете че ще има и други ентусиасти които ще се опитат да направят нещо. Приемете го като градивна критика и си вземете забележка.
Пс Дочу се за някакви телефонни разговори, няма да ги коментирам, но не ви прави чест...
Станалото станало, мача е свирен както се казва.

Grigor
10-10-2016, 23:05
Според мен всеки трябва да прочете поста на Sm0k ( 3-4 поста над моя...).

И като го прочете целия, но не е сигурен че го е разбрал... пак да го прочете...

- Феста през годините е обикалял България - Факт!
- Фест се знаеше че ще има достатъчно преди датата - Факт!
- Причините да е в София мисля че бяха казани много ясно на всички (въпреки че при системата за ротация не е нужно да се дава обяснение защо в голямото село... както не се е давало обяснение за Хасково, Калояново и т.н.)

Нали се сещате че нито един фест досега не е отговарял на личните изисквания на всички... винаги ще има "преебани" фенове, които трябва да минат Х километра.

И сега отиваме до момента на истината... при положение че не ни пасва дадено нещо (в случая локацията на феста) какво можем да направим ?
Аз виждам два варианта:

- Лесен: елементарен, неизискващ мисъл и каквато и да е ангажираност и или лоялност към колеги, марка, традиция - да хейтим на воля, да правим алтернативки, да "пунтираме" будна съвест и бунтарски възгледи...

- Труден: Да се опитаме да се поставим на мастото на колегите, които (4-5 човека + 10-тина помагачи) трябва да направят густото на 300-400 или повече автомобила и посетители, колеги които трябва да се пазарят с спонсори, собственици на терени , да правят бюджети и разчети... цялата идиотщина на една организация.
Продължаваме с жертвите на трудния избор: За да става по-добре клуб, форум, фест зависи изцяло от нас, не от съседа с голфа (нищо лично), трябва да станем членове, трябва да се запознаем с другите членове, трябва да чуем техните идеи, да дадем свои... ако се налага да ги аргументираме... да приемем ако не им харесат, да избираме управителен съвет, да сме част от семейство, а не свободни атоми бунтари.

Всеки си избира пътя, книжки и глави на раменете имате всички и само от вас зависи какви хора ще сте в клуба, форума и реалния живот и какъв пример ще давате на другите.

pa4ito
10-10-2016, 23:09
...
Пс Дочу се за някакви телефонни разговори, няма да ги коментирам, но не ви прави чест...

А защо "разговарялия по телефона" не каже право куме в очи "Обади ми се лицето Х и ми каза следното....", ами се подхвърлят разни неща и тук и във фейса? Лично аз бих постъпил точно така. Защото това, което в момента се прави намирисва силно на изява от форума на мамите - агенция ЕЖК(една жена каза)....

kolchev
11-10-2016, 00:06
Колега Sm0k от 2008г.карам Алфи и съм пропуснал само един Италфест в Хасково 2010г и тази година разбира се. Независимо къде са, на колко километра са на писта или на поляна. 2012г на Лесново може да се каже че събора също беше в София, но какво беше помниш ли? Чакай че май теб те нямаше там. Май не си разбрал защо е недоволството на голяма част от феновете на марката, някой от тях са фенове и много преди мен. Недоволството е не толкова от мястото ,а начина по който се скалъпи феста. Месеци наред мълчание и един месец преди събитието хоп инфо паркинг в София. Просто очевидно отбий номер, колкото да го има феста за протокола. И в този момент двама човека решават да направят нещо и ето те са самозванци извън нормите и порядките на КАРБ. Обаче и те го организираха за по малко от месец. Ай че ми идват нерви.

Alfa User
11-10-2016, 01:02
А ти колега, знаеш ли, че Феста беше организиран пак за месец от също двама човека... да не кажа директно "жени" ... И че тия две дами се справиха страхотно напук на всичко!!!
А до колко беше отбий номер - нямаш право да говориш така, защото не си видял ония 315 коли, които присъстваха!!!
Нерви си се колкото искаш, ма сте малко смешни вече...

Григор ви го написа повече от прекрасно ... стига да можете да четете де ... Но предполагам,не ви е удобно, нали?

И после .. по повод скалъпените "обаждания със заплахи" от страна на клуба - защо никой не излезе публично да каже кой му се е обадил и какво е казал???
Или това е поредната миризлива партенка, за да си оправдаете пуберския бунт???

Или заставате като мъже пред всички, и си казвате всичко ... или се скривате в мишата дупка, от която изпълзяхте, и не се обаждате повече!!!

Sm0k
11-10-2016, 02:32
Нещата стоят така: фест до последно не се знаеше ще има или не, та 2ма пичаги решили на свой гръб да организират нещо. ... Пс Дочу се за някакви телефонни разговори, няма да ги коментирам, но не ви прави чест...

Ако правилно помня развитието на тоя фест във фейсбук, нещата не стоят така - идеята се появи и момчетата се хванаха СЛЕД като разбраха за Италфеста, щото не им хареса локацията и програмата (че нямало драг). Ама може и аз да греша, питай ги тях. И тва "не ви прави чест" като го казваш, сигурен ли си че е наистина, щото казваш, че е дочуто - ако се окаже, че не е така кво правим с честта?


...2012г на Лесново може да се каже че събора също беше в София, но какво беше помниш ли? Чакай че май теб те нямаше там...
Недоволството е не толкова от мястото ,а начина по който се скалъпи феста. ... Просто очевидно отбий номер... Ай че ми идват нерви.

На Лесново 2012-та бях. Ще те помоля все пак да не се изказваш хипотетично с "май" къде не съм бил, щото не сме се разбирали да ми пишеш автобиографията и мемоарите :) Лесново тогава ми хареса, на мен лично, а и на други хора. На доста не им хареса - и тва е ОК. Как да решавате проблема, когато вкусовете ви се разминават с на други хора (ако това изобщо е проблем) - Григор ви каза - има лесен и труден начин :) А ти на Метро беше ли да видиш крайния резултат и тогава да кажеш дали е било "очевидно отбий номер" или и ти си като тия дето като гледат трейлъра е излишно разхищение да си купят билет за филма?
P.S. Тва че ти идват нерви - разбираемо е, на всеки се слчува понякога, ама не е нито мой проблем нито на форума :)

kolchev
11-10-2016, 09:54
В спора се ражда истината. Не съм бил на Метро, но и никъде не съм казал че е бил лош феста и че не е имало посещаемост, така както никой не казва че е било лошо на Междене. Затова най разумно е да се постигне ОБЕДИНЕНИЕ.

mirchozo
11-10-2016, 10:16
От кое семейство бе Гриша, сещаш ли се колко кадърни хора вече не искат да са част от това семейство, а си бЕха членове и фенове. Аз в случая като съм от на майната си, мислиш ли че имам време и средства да ходя по мероприятия свързани с управата ?

За мен нещата са прости и постижими, просто трябва по с време да се случат нещата. Да се обяви отрано къде ще е феста, хотелска база, вечеря и т.н. 1месец преди това краен срок за записване и потвърждаване. Всеки да си вземе нещата от рано и да си знае. Толкова ли е трудно? Цяла година имате да умувате за да ги наредите.

Ранобудниче
11-10-2016, 10:36
От кое семейство бе Гриша, сещаш ли се колко кадърни хора вече не искат да са част от това семейство, а си бЕха членове и фенове. Аз в случая като съм от на майната си, мислиш ли че имам време и средства да ходя по мероприятия свързани с управата ?

За мен нещата са прости и постижими, просто трябва по с време да се случат нещата. Да се обяви отрано къде ще е феста, хотелска база, вечеря и т.н. 1месец преди това краен срок за записване и потвърждаване. Всеки да си вземе нещата от рано и да си знае. Толкова ли е трудно? Цяла година имате да умувате за да ги наредите.

Всичко ще се нареди.
Честно.
Както казваш.. Време трябва :)

BillyBoy`
11-10-2016, 10:37
.......

Grigor
11-10-2016, 11:25
Билибой,
Съвременните технологии позволяват достатъчно добра връзка на големи разстояния... Трябва само желание.

Феста беше обявен поне месец преди датата.

Мисля (от телефона съм и ми е трудно да търся сега) че помощ и съдействие за хотели бяха предложени, да не говорим че дори и да няма официална подкрепа... При зов за съдействие винаги ще има подкрепа и помощ.

Пак казвам, клуба е такъв какъвто да членовете... Ако искаш да е по добър, ела да помагаш.

tsvety
11-10-2016, 21:05
Тъй......... понеже имам някакъв пръст в Италфест 2014,2015,2016 може би и нататък ....... ще взема отношение по темата

1, Моля този който е заплашван по телефон или по какъвто и да е начин да каже КОЙ и с КАКВО го е заплашил.

Аз лично съм взела отношение във Фейсбук само когато първоначално на номерата беше сложено логото на Клуб Алфа Ромео България и на Фиат Форум България. Като попитах дали председателите на клубовете са запознати с това, че логата им са на номерата. Причината да се на намеся е много простичка - ако недай си боже стане неприятен инцидент на събитието КАРБ и СФФБ ще носят отговорност и ако даден потребител няма регистрация във форума може да остане с впечатление че това е официално събитие на КАРБ , а то не е. Т.е. не трябва да има заблуда. Но след като попитах, най-културно, логата бяха премахнати, за което прави ЧЕСТ на организаторите
Събитието категорично беше обявено след недоволствата че на Феста няма да има драг и че ще е в София на паркинг

2. Забавянето с обявяването на датата, не беше САМО по вина на Ораганизаторите , а и поради много други странични фактори независещи от нас. Но не го казвам за да търся разбиране. Който искаше да изслуша, ме разбра, за което благодаря!!!

3. Аз лично призовах във фейсбук да се спре с плюенето на едното или на другото мероприятие, защото всеки един занимаващ се с организация знае че не е лесно на никому. И едно от момчетата организатори ме подкрепи в това да се уважаваме взаимно.

4. Много се радвам, че нещата на Междене са се получили и са минали добре.

И сега моля всички който са се захванали на хейтват по темата Италфест да си зададат няколко въпроса и да си отговорят сами на себе си:
- Каква щеше да ви е реакцията,ако Италфест 2016 беше организирано точно както събора в Междене - на това място и по същия начин?
- Щяхте ли да сте доволни?

Момчетата организирали Междене имаха страхотния комфорт никой да не очаква нищо от тях. Там хората отидоха с доброто си настроение, а не да търсят кусури. Леко и благородно им завиждам точно и само за това.

Всичко е до нагласата на хората - винаги съм го казвала.

Радвам се, че сте си изкарали хубаво, нали това е целта.

Радвам се и че Италфест 2016 беше страхотен и много весел и разнообразен.

А недоволни винаги ще има - останете си със здраве и преди да критикувате се замислете и поставите на мястото на другия. А най- добре ще е да има взаимно уважение. Не е сложно

Jimy
11-10-2016, 22:54
... Радвам се и че Италфест 2016 беше страхотен и много весел и разнообразен.
А недоволни винаги ще има - останете си със здраве и преди да критикувате се замислете и поставете на мястото на другия. ...
Това последното е трудно, въпреки че понякога изглежда лесно! Наистина ИТАЛФЕСТ 2016 се получи, поне от това което чета във форума и на КАРБ и при нас ФИАТ, но колегата ви го казва няколко пъти вече:

... За мен нещата са прости и постижими, просто трябва по с време да се случат нещата. Да се обяви отрано къде ще е феста, хотелска база, вечеря и т.н. 1месец преди това краен срок за записване и потвърждаване. Всеки да си вземе нещата от рано и да си знае. Толкова ли е трудно? Цяла година имате да умувате за да ги наредите.
Аз лично също съм за това, за информация на време. Питал съм и тук, и там /разбирай СФФБ/ кога, как и къде ... отговор или няма и темата се заключва, или ми се казва: нали знаеш септември-октомври ... ?!
Интересното в случая обаче е следното: СФФБ въпреки, че логото им присъства официално върху постера на феста, не знаеха къде ще се провежда феста ... ?!

Защо?

Alfa User
12-10-2016, 00:27
Тъй.........

Фенове ще има винаги - заради тях не спим и даваме всичко от себе си ...

Критици също ще има винаги - но напук на тях ще продължаваме да правим това, което си струва, и което радва всички останали!

Истината е по средата - наистина да има уважение и благодарност, но дораслите за това за съжаление не са мнозинство...

Така че приеми благодарностите на разумните, и игнорирай спама на неблагодарните!!!

Събев
12-10-2016, 02:21
Абе хора стига сте се гризали! Сега е 2016-та година, каквото беше беше! Всеки си има виждане за мероприятиата! Едни искат драг, други искат тайм атак да карат, трети искат да са на фест като тазгодишния.....
Преди имаше идея и нещо не стана, но сега пак май е време за това! Дайте да се опитаме да направим и 3-те мероприятиа 2017-та да ги има, сигурен съм че ще бъдат посетени доволно от всички! Тогава ще се знае кога ще е драг дея и ще се кара на дадена писта, ще се знае кога ще е трак дея кадето е ясно че ще е Калояново защото другаде няма каде и ще се знае че Италфеста ще е с подобен характер като тазгодишния и няма да има излишни очаквания и тогава мисля няма да има и излишни цупения, отцепки и подобни такива! Просто да разграничим нещата! Знам че няма да е лесно и ще е доста като разходи, но ако искаме да сме задружни може да се получи! От сега казвам че ако се стигне до подобна програма за догодина и най-вероятно се събират пари това да се случи било то от членове или съфорумци аз съм за и колкото се определи като такса я плащам! Идеята е да не спираме спортните емоций на феновете на Италянските марки и дори да ги подтикнем да помогнат в организацията и участването на такива мероприятия!

V@K@T@
12-10-2016, 22:12
Абе хора стига сте се гризали! Сега е 2016-та година, каквото беше беше! Всеки си има виждане за мероприятиата! Едни искат драг, други искат тайм атак да карат, трети искат да са на фест като тазгодишния.....
Преди имаше идея и нещо не стана, но сега пак май е време за това! Дайте да се опитаме да направим и 3-те мероприятиа 2017-та да ги има, сигурен съм че ще бъдат посетени доволно от всички! Тогава ще се знае кога ще е драг дея и ще се кара на дадена писта, ще се знае кога ще е трак дея кадето е ясно че ще е Калояново защото другаде няма каде и ще се знае че Италфеста ще е с подобен характер като тазгодишния и няма да има излишни очаквания и тогава мисля няма да има и излишни цупения, отцепки и подобни такива! Просто да разграничим нещата! Знам че няма да е лесно и ще е доста като разходи, но ако искаме да сме задружни може да се получи! От сега казвам че ако се стигне до подобна програма за догодина и най-вероятно се събират пари това да се случи било то от членове или съфорумци аз съм за и колкото се определи като такса я плащам! Идеята е да не спираме спортните емоций на феновете на Италянските марки и дори да ги подтикнем да помогнат в организацията и участването на такива мероприятия!

Точно това е и моята представа за един невероятен ФЕСТ ... да има от всичко. Не веднъж организаторите са се опитвали да угодят на това наше желание да има от всичко но винаги поне 1 от нещата са се обърквали. Моето мнение, е че единствената причина за това, е че деня е кратък за провеждането на всички дисциплини и забавления ... ето защо феста трябва да се провежда Събота И Неделя за да се проведе всичко спокойно и нормално. Събота ФЕСТ (фестивал) бутане на коли дърпане на въже майсторско не майсторско и така нататък вечерта хапка-пийка забавления с приятели ... защото смело мога да заявя ,че имам приятели благодарение на тези събори и в Неделя да се раздава газ. Всички си тръгват доволни и така. Всички вече знаят, че трябват сериозни финанси за провеждането на такъв събор за това както ти каза колега плащането на вход 20 вместо 10 лв. няма да е проблем за никой. За който е проблем да събира пари от закуски. може да се направи и 20 лв на кола и по 5 лв за всеки пълнолетен пътник. Това са просто идеи... който и както и да направи събор аз винаги правя всичко възможно да съм там. Който е прочел поста ми до край благодаря за вниманието. Предполагам, че всеки би предпочел да обсъждаме нещата и да избираме най-добрият вариант вместо всяка 2-ра тема да бъде плюене и т.н. За повечето хора, които живеят далеко от София им беше проблем повече това, че няма нищо организирано за вечерта като ресторант и хотел от колкото че е далеко. На никой няма да му е приятно да пътува 600 и повече километра за един ден по нашите невероятни пътища. Айде наздраве и до скоро виждане :cheers:

Bodom
13-10-2016, 14:07
И сега моля всички който са се захванали на хейтват по темата Италфест да си зададат няколко въпроса и да си отговорят сами на себе си:
- Каква щеше да ви е реакцията,ако Италфест 2016 беше организирано точно както събора в Междене - на това място и по същия начин?
- Щяхте ли да сте доволни?

Момчетата организирали Междене имаха страхотния комфорт никой да не очаква нищо от тях. Там хората отидоха с доброто си настроение, а не да търсят кусури. Леко и благородно им завиждам точно и само за това.

Всичко е до нагласата на хората - винаги съм го казвала.


Е точно тука е истината! Браво за точното изказване Цвети!

ShoxXx
13-10-2016, 15:03
Евала! Това наистина беше едно добро подготвено мероприятие. Първа сбирка и то каква - точно каквато трябва да бъде! Никва! Надявам се догодина пак да има такава и може и за водещ да ме викнете. Ше викам на полето докат не ми свърши гласа. И регистрационните номера на колите ше обявявам на всеки час.

Имам и една страхотна идея, надявам се да я приемете, все пак нали събитието тепърва ще се повтяря. Вместо да се печатат излишни номера и да се мисли дизайн за стикери, ще се ползват номерата от стикерите за застраховка "Гражданска отговорност". Така и така вече са залепени на колите, а и всеки има такъв.

Знам, че организаторите са отворени за много нови идеи. Поредната такава, която предлагам е да хванете някое списание и да научите кои са всички 'талянски марки, че само тия трите са мъничко. Ама идеята за тоя първи национален чат-пат форум събор ми допадна. Пу мамка му само къде е на пичка си лелина от София.

mirchozo
13-10-2016, 15:34
Хаха, талянски марки много, ма по бегето само тия 3те се мяркат, е в София може да има и други де, не споря. И все пак колко от другите талянски марки имаше на предните 2 феста ?
Всъщност защо е това надменно отношение ?
Уж всички сме фенове пък няма уважение помежду ни. Що тъй ?

dansguardian
13-10-2016, 21:06
Може би защото не шмъркаме колкото собствениците на Ферари и Ламборгини?

s_romeo
13-10-2016, 21:44
Абе пръстите и клавиатурата не ги ли били вече? Само глупости и тъпи размишления чета. Какво ви пука кой шоп,кой поп, кой Коло пие или шмърка? Недоволни винаги ще има за всичко, не само за фест, тракдей или най обикновена среща за по бира или кафе. Който е недоволен, или иска да промени нещо в клуба да си плати членството, да взема участие в подготовката и организацията на мероприятия, не само да си чеши гъбичките на пръстите по клавиатурата. За мен темата трябва да се ползва само за това да се качва видео и снимки от събитието.

Sm0k
14-10-2016, 18:16
Хаха, талянски марки много, ма по бегето само тия 3те се мяркат, е в София може да има и други де, не споря. И все пак колко от другите талянски марки имаше на предните 2 феста?

Айде пак в София е така, тука е иначе... Старата песен на нов глас.
Не само на последните два - в момента не си спомням Италфест, на който да не е имало Мазерати, повечето години от последните 8 откакто ходя са идвали. Сега колко били, кво значи тоя въпрос колко?

Ми някой път са били 2 коли, някой път са били 5 коли - нормално, колко очакваш да дойдат - ми то и в момента в магазина гледам, че Гибли и Леванте се харчат малко по-малко от новия 500... Тая година на Метро-феста освен Мазератита имаше и 1-2 марки италиански мотоциклети. Те са толкова де - италианците сичките им марки мотори са 3 броя. Като ще се намираме на приказка...

P.S. "По бегето" ще се учудиш хората кви коли държат в гаражите си и то не само в София. Ама и аз да имам F40 и аз няма да го изкарам да ходя да слушам надприказване на кой му е по-хубав феста, кво било в София и т.н. :)

mirchozo
14-10-2016, 22:37
Ем да де, не аз почнах дразгата ?

Sunny
14-10-2016, 22:39
Ем да де, не аз почнах дразгата ?

А защо трябва да има дразги ?
Не може ли да се дискутира без емоции ?

Бобби
23-11-2016, 15:27
Според мен всеки трябва да прочете поста на Sm0k ( 3-4 поста над моя...).

И като го прочете целия, но не е сигурен че го е разбрал... пак да го прочете...

- Феста през годините е обикалял България - Факт!
- Фест се знаеше че ще има достатъчно преди датата - Факт!
- Причините да е в София мисля че бяха казани много ясно на всички (въпреки че при системата за ротация не е нужно да се дава обяснение защо в голямото село... както не се е давало обяснение за Хасково, Калояново и т.н.)

Нали се сещате че нито един фест досега не е отговарял на личните изисквания на всички... винаги ще има "преебани" фенове, които трябва да минат Х километра.

И сега отиваме до момента на истината... при положение че не ни пасва дадено нещо (в случая локацията на феста) какво можем да направим ?
Аз виждам два варианта:

- Лесен: елементарен, неизискващ мисъл и каквато и да е ангажираност и или лоялност към колеги, марка, традиция - да хейтим на воля, да правим алтернативки, да "пунтираме" будна съвест и бунтарски възгледи...

- Труден: Да се опитаме да се поставим на мастото на колегите, които (4-5 човека + 10-тина помагачи) трябва да направят густото на 300-400 или повече автомобила и посетители, колеги които трябва да се пазарят с спонсори, собственици на терени , да правят бюджети и разчети... цялата идиотщина на една организация.
Продължаваме с жертвите на трудния избор: За да става по-добре клуб, форум, фест зависи изцяло от нас, не от съседа с голфа (нищо лично), трябва да станем членове, трябва да се запознаем с другите членове, трябва да чуем техните идеи, да дадем свои... ако се налага да ги аргументираме... да приемем ако не им харесат, да избираме управителен съвет, да сме част от семейство, а не свободни атоми бунтари.

Всеки си избира пътя, книжки и глави на раменете имате всички и само от вас зависи какви хора ще сте в клуба, форума и реалния живот и какъв пример ще давате на другите.
М...Да...добре казано....не те познавам, но донякъде те разбирам..Знам, какво си направил за марката Алфа Ромео в България... и то от този форум......моите уважения за това...Но проблемите тръгнаха след страхотният фест 2008г...в Лесново...изказвам се малко като екстрасенс..:))....тогава лаптопа, не ти го откраднаха циганите от махалата, а твоите приближени....поне така предполагам......и нещата тръгнаха на зле..(образно казано, но сигурно ще ме разбереш...!).....не го взимай под внимание...просто се опитвам да гадая...:))
Успех момчета и момичета....аз си оставам един фен на марката и толкова......:fish: