PDA

View Full Version : Въвеждат се ограничения при затъмняване на стъклата на автомобила!



stu
10-01-2017, 14:37
От 21.01.2017г. се въвеждат по-строги ограничения при затъмняване на стъклата на автомобила:

"Забранява се ограничаване на видимостта през челното, задното и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
Ограничаване на видимостта през стъклата на задните странични врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила. Като намаляванерто на прозрачността на стъклата по ал. 2 се допуска само в границите на стойностите, определени в Правило № 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации."

Много ми е чудно как ще контролират тези изменения на закона?!

mirchozo
10-01-2017, 14:54
Инересно ми е как ще процедират с при автомобилите с фабрично затъмнен заден прозорец като моя ?
Отделно имам затъмнени с фолио на задните врати и другите задни странични стъкла (комби).

mimouzunov
10-01-2017, 15:20
Инересно ми е как ще процедират с при автомобилите с фабрично затъмнен заден прозорец като моя ?
Отделно имам затъмнени с фолио на задните врати и другите задни странични стъкла (комби).

Що народ кара без граждански и книжки... Пияни дрогирани и какво ли не, те се хванали за прозорците...
Не се хванат да спират тея дето наистина има защо ами разни...

stu
10-01-2017, 15:28
Най вероятно ще трябва да махнеш фолиото!И аз съм с фабрични, и не знам как ще процедират катаджиите?Ако ти тряснат някой акт, ходи се оправяй, че са така фабрично!

lordliness
10-01-2017, 17:18
Ей така трябва да мерят, накъде към седмата минута
https://www.youtube.com/watch?v=68jT4O1KJCs

ecotronic
10-01-2017, 17:26
Ей така трябва да мерят, накъде към седмата минута
https://www.youtube.com/watch?v=68jT4O1KJCs

Тъпият милиционер не се сеща, че светопропускливостта е различна в двете посоки. Ма така е, като властта се аргументира с това, че затъмнените стъкла намалявали видимостта на шофьора а всъщност това не е така и целта от цялото упражнение е съвсем друга.

lordliness
10-01-2017, 17:31
а един руснак си беше направил двойни стъкла, вътрешните затъмнени и можеше да ги свали надолу като види полиция :)

Liminat
11-01-2017, 09:17
Много мъдро решение. Тия хора просто не знаят къде са. И как се сваля фолио зимно време?! Много коли ще останат без работещи реотани на задното стъкло.
Ще ми се избирателя да е достатъчно умен, за да не избира повече такива, никой от сега седящите в парламента не бива повече да влиза там.

pa4ito
11-01-2017, 09:45
Нещо май не е много читаво в този закон...

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/29325-zabranata-za-zatymneni-stykla-shte-padne/

lordliness
11-01-2017, 09:47
Въпроса е да се събират пари от глоби.
Не знам това дали ще важи за щори на стъклата, дали според тях( полицията) пречат на видимостта.

7171
11-01-2017, 09:54
Не го въвеждат полицията.... Според мен това е просто за да могат да се похвалят пред Европейския Съюз, че са първите приели този закон, за да продължат още година-две да лапат пари от европроекти...пък хората кучета ни яли.

veli
11-01-2017, 10:09
Поредната глупост, която измислиха тези. :bash:

lordliness
11-01-2017, 11:06
Полицията не го въвежда, но го контролира и тълкува по тяхно усмотрение.

dimitar_vd62
11-01-2017, 19:27
Не го въвеждат полицията.... Според мен това е просто за да могат да се похвалят пред Европейския Съюз, че са първите приели този закон, за да продължат още година-две да лапат пари от европроекти...пък хората кучета ни яли.

Ми то ако не са европроектите сме нищо, зеро, нула.

alfa racer GTA
19-01-2017, 20:58
Законопроект на ГЕРБери + Реформатори ...

Беше внесен още март 2016 година.