PDA

View Full Version : Плафона на багажника на Alfa 155



virusalfa
22-03-2004, 16:37
Колеги,имах проблем с осветлението на багажника.Когато ходих до VANTOTRADE на диагностика на двигателя,''погледнаха'' инсталацията и ми казаха,че трябва да се смени целият заключващ механизъм,понеже ''имало някакъв микропревключвател,който е повреден''.На всичкото отгоре ми преебаха капутите и една щипка от тапицерията(една затриха).В петък бях почивка и запретнах ръкавите-с едно железно левче свалих прословутите щипки,свалих механизъма с ключ №13,откачих жилото ,с 2 чифта клещи (поради липса на ключе-4,с една тънка отвертка разглобих ''повредения'' микропревключвател,пръснах му малко контактен спрей-и готово.А пък когато сменях спирачната помпа в сервиза на БМВ(там имат машинка за обезвъздушаване)-ми счупиха левия праг- НИКОГА ВЕЧЕ НЯМЯ ДА ОТИДА В СЕРВИЗ-ТАМ СА С ЛЕВИ КРАЙНИЦИ

Dexer
22-03-2004, 18:32
mdaaa, i az imam sushtija problem s osvetlenieto na bagajnika - znam che e losh kontakt, zashtoto problemut e nepostojanee i kato prusna neshto v kljuchalkata se oprvja.
Shte si ja razglobja kakto ti kazvash i shte ja opravja gadta:)

twin spark
23-03-2004, 15:03
imam podoben problem, pri men ima konsumaciq na tok i mi pada akumulatora. zasega sym mahnal bu6ona i vsi4ko e nared, no tova e vremenno. ne sym go razglobqval, zatova pitam kakyv e tozi mikroprevklu4vatel i kyde se namira.

virusalfa
23-03-2004, 21:52
Значи,като развиеш двата болта 13-ки,целия механизъм ти остава в ръцете.След това откачаш ябълката на жилото,което се задвижва от ключа(когато се отваря от вън).След това с кръстата отвертка развиваш двата винта,закрепващи бобинката,която отваря капака от жабката(облицована е в бяло).След това-с ключе 5-ца(2 бр.) или клещи - демонтираш микропревключвателя(черен е на цвят).С тънка отвертка му сваляш първо капачето(от страната на кабелчетата),а след това го цепиш на две-малко е часовникарска работа.Вътре има система от пластинки(гледай да не ги разместиш)-пръсни спрей и си готов.Надявам се да съм бил изчерпателен.