PDA

View Full Version : Челен кулер за 156 жтд



NewAlfa
22-01-2017, 20:03
Здравейте колеги,една муха ми бръмчи в главата.На моята 156-ца да сложа челен кулер.Та въпросите са ми ще има ли някаква разлика във вървенето,как седи въпроса със въздуховодете от турбината към кулера,не се ли получават много чупки.На какво фи трябва да са тръбите,задължително ли е да са алуминиеви.Как да направя изпусквателния клапан по шумен без да махам гърнета.

dansguardian
22-01-2017, 20:12
Здравей колега, поставянето на челен кулър има смисъл, когато колата е ремапната и е увеличена мощността, ако не е ремапната няма смисъл. С други думи, когато се ремапне един мотор се увеличава налягането на турбината, от там респективно поради по-високото налягане на въздуха оше повече се повишава неговата температура. Идеята на челния кулър е да намали повишената след ремапа температура на въздуха, защото стоковия кулър не е изчислен за подобни интервенции. Иначе за шумотевицата има т. нар. Blow-off клапан. :)

NewAlfa
22-01-2017, 20:19
Колега на дизел този blow off дали върши работа.А за ремапване след челния кулер и това мисля да напавя.И след всичко трябва ли да се сменя нещо.Съединител,клапан,дюзи или регулатор за налягане на гориво.

dansguardian
22-01-2017, 20:34
Зависи каква мощност търсиш и колко агресивен да е този ремап. Безболезнен ремап на JTD 115 коня е с около 35 коня отгоре, демек ще стане около 150 коня (което те съветвам да направиш, за да си нямаш главоболия), иначе при ремап на 136 или 140 коньовите мотори можеш спокойно да надуеш до около 170 коня. Трябва освен това да се сменят всички турбо пътища с алуминиеви тръби, да се затапи EGR клапана и горе при всмукателния колектор, и долу при изпускателния. Смяна на MAП сензора за малко надуване няма смисъл, както и по-дебитни дюзи, както и горивна помпа. Съединителя ще замине по-бързо, но при последващата му смяна ще сложиш услиена версия. За мощност, по-висока тази, която съм упоменал трябва вече да се смени и турбината. :(

NewAlfa
22-01-2017, 21:10
150 кончета са ми напълно достатачни.Значи само ремап и челен кулер и няма да имам главоболия със съеденител и т.н. а за blow offa на дизел дали ще се чува по силно и къде се монтира

NewAlfa
22-01-2017, 21:41
Колега къде ще ме посъветваш да направя репама при Бобо или Лисан сервиз

BillyBoy`
22-01-2017, 22:35
При човек които има стенд за да се види реално какво се случва.

Stanimir93
23-01-2017, 12:08
блов оф се слага само при турбо бензините служи да разтовари излищното налягане при затваряне на дросел клапата,а колкото до дизела при разтоварване ще излезне всичкия въздух и докато се напълни системата ще има много голям турбо лаг с риск за турбината. Има електронни блоф оф клапаниза дизел който само имат звуков ефект. А иначе слагаш права тръба от турбото до края и ако колата ти е с променлива геометрия ще се чува турброто как разтоварва и ефекта наподобява блоу оф.. А колкото до въпроса с кулъра ефекта се усеща най-вече през лятото когато е по-горещо времето.. моята 147ица е с челен кулър и турбо от 2.4 2256 ефета е лол :-) :go:

NewAlfa
23-01-2017, 14:52
Предполагам този лол ефект имаш и ремап не е само кулир и турбина

Turbo_A3
23-01-2017, 20:22
Този лол ефект няма нищо общо с ремапа!!!

NewAlfa
23-01-2017, 22:50
А от како зависи