PDA

View Full Version : gps 166



plam1
26-04-2007, 23:36
Колеги,GPS системата в чейнджъра ли е вградена? Някой разглобявал ли е "дисплея" и ако е, има ли някакъв куплунг за включване на CD-чейнджър?Доста порових в багажника но така и не открих прокарани кабели за това.

S@gittarius
27-04-2007, 09:07
Колеги,GPS системата в чейнджъра ли е вградена? Някой разглобявал ли е "дисплея" и ако е, има ли някакъв куплунг за включване на CD-чейнджър?Доста порових в багажника но така и не открих прокарани кабели за това.

Навигацията е отделен модул, монтиран над СД-чейнджъра. Самата тя също е СД и е свързана с централната конзола с кабел, по който минават RGB+синхронизация+управление, с една дума сериозен кабел 8) .

Куплунзите за СД-чейнджъра са два чинча и съединител за Becker интерфейс, по който се управлява от централната конзола.

Отделно над всички може да има монтиран усилвател.

Всички от споменатите модули са опционални и се слагат по желание на клиента. Ако не са монтирани фабрично, няма да има и кабели за тях.
Ако някой джамбаз ги е свалил, кабелите най-вероятно са зад акумулатора.

angel1974
27-04-2007, 09:53
Прав е колегата S@gittarius. Много от продавачите на Алфи 166 пишат, че има навигация и телефон и какво ли още не, а всъщност не е така. Преди да взема моята, видях всякакви простотии.

1. За да има навигация, тя седи в багажника над ЦД чейнджъра, който е над акумулатора. В тази тема
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10377 има снимка.

2. Има такива, които въобще нямат нищо там и нямат дори кабели. Това значи, че въобще нямаш НАВИ и освен устройството трябва да прекараш и кабели, а това е доста пари. Има такива, които са им извадили самото устройство, но кабелите стръчат / такава например видях в Горубляне/ там ти трябва самата кутия и ЦД-то вътре.

3. За да има телефон, трябва да има процеп за СИМ карта в дясно от дисплея и над него копче с тел.слушалка , ако няма такъв, значи няма телефон.

По принцип навигацията, която имам ме позиционира без проблем, дава колко спътника ме виждат, но няма подложка, тоест карта за БГ. Сега съм дал на един приятел да пробва от ЦД с карта за Европа, да направи в такъв формат карти на БГ, които той има. Ако стане и си намериш навигация, ще измисбиме нещо. Иначе вчера мой човек се обади на негов приятел в Алфа.БГ и му казаха, че без проблем ще се поръча такова ЦД от Италия с карта за целия Балкански полуостров, но цената е 500лв.

Ако имаш въпроси питай.

S@gittarius
27-04-2007, 10:17
... Иначе вчера мой човек се обади на негов приятел в Алфа.БГ и му казаха, че без проблем ще се поръча такова ЦД от Италия с карта за целия Балкански полуостров, но цената е 500лв.

Правилно ли съм разбрал, че от Италия може да се поръча навигация с карта за 500 лв. ?

angel1974
27-04-2007, 10:27
така поне ми казаха снощи :roll: :roll: мой приятел, познава някаква мадама в Алфа и и звънна, тя провери и след 5 минути му се обади и каза, че понеже досига никой не си бил поръчвал и затова нямали тук, но ако искам от Италия можели да ми направят и изпратя за 500лв.

Честно казано смятам, че това може наистина да стане, защото преди 2 седмици писах на Навтек /тяхно ЦД имам в навигацията, но за Европа и Италия/, и те ми отговориха следното:

Thank you for contacting NAVTEQ.

NAVTEQ does have coverage of Bulgaria in the data base. NAVTEQ is the supplier of the data base to the different system manufactures. The system manufactures make the decision which countries the will make available for their system. For the system that you have there is not a map for Bulgaria available.

което ме навежда на мисълта, че наистина Алфа веднага могат да доставят такова ЦД.

angel1974
27-04-2007, 10:28
всъщност говориме САМО за ЦД-то, а не за цялата навигация.

S@gittarius
27-04-2007, 11:10
всъщност говориме САМО за ЦД-то, а не за цялата навигация.
В случая то е едно и също.

angel1974
27-04-2007, 11:57
имам предвид самия диск, а не цялото устройство, което седи в багажника.

да не стане грешка в тълкуването :D :D :D

S@gittarius
27-04-2007, 12:19
имам предвид самия диск, а не цялото устройство, което седи в багажника.

да не стане грешка в тълкуването :D :D :D

8) Да, объркването е налице 8)
Сега разбирам.
В нет-а нямали го, е-Муле или друго подобно?
Имам изтеглени дискове за Германия, Италия и още няколко, но не си спомням кои бяха. Трябва да проверя.

А имаш ли човек в Италия?

angel1974
27-04-2007, 12:24
Не нямам човек в Италия, само това, което написах по-горе. Ако искам официално чрез Алфа Ромео БГ може да ми доставят диск.

А иначе къде ли не рових, карти всякакви за почти цяла европа, ама само тук нашия затънтен край го няма :D :D :D аз също го имам в багажника диска за Италия и Европа, ама файда никаква :D :D :D :D

Kuku
27-04-2007, 13:03
Напълно е възможно, защото диск за навигационната система има като опция в ценовата листа за новите модели и струва точно 458лв. :wink:

S@gittarius
27-04-2007, 13:04
Ясно.
Малко е извън темата, но да те попитам имаш ли сервизна книжка?

angel1974
27-04-2007, 13:16
Напълно е възможно, защото диск за навигационната система има като опция в ценовата листа за новите модели и струва точно 458лв. :wink:

къде го видя това :roll: :roll: :roll: дай линк :D :D че аз къде ли не рових, ама нищо не намерих :D :D :D

angel1974
27-04-2007, 13:20
Ясно.
Малко е извън темата, но да те попитам имаш ли сервизна книжка?

за съжаление нямам. Имам 5-6 разни тъпи книжки вътре, които за нищо не стават :D :D :D В едната има списък на сервизите на Алфа в цял свят :D другата е тази в която трябва да пишат данните при проверките на всеки 20хил км. :D има още 1-2 подобни, ще ги взема после от колата и ще напиша за какво са.

От всички тия бумаги само се разбира как да си управляваш седалките :D :D нищо друго не пише и няма никакви други картинки. :D :D :D

Знам че имаш желание да добараме някоя сервизна книжка и да я сканираме. Аз също съм ЗА. ако успееме ще бъде от голяма полза за всички ни. :D :D :D

Kuku
27-04-2007, 13:23
В ценовите листи на 159, например, на официалния сайт - http://www.alfaromeo.bg :wink:

angel1974
27-04-2007, 13:29
благодаря :D :D :D аз се ровичках по всички места за 166-цата в тоя сайт, ама цена само за ЦД не намерих :D :D :D въобще не се сетих да гледам за другите модели

хммм, а най-интерестното е, че целия блок за навигация за новата 166-ца струва 2500лв, а за 159 струва 4500лв :roll: :roll: :roll: кое пък ще е толкова различно :roll: :roll: :roll:

Kuku
27-04-2007, 13:35
А обърна ли внимание, че за "147" е 2623лв., а за "GT" е 4832лв. :shock: :? - та те са абсолютно еднакви, по дяволите :lol:
Освен да има разлики в менютата и функциите, ама чак пък толкова :gruebel:

angel1974
27-04-2007, 13:36
в сайта намерих и друго интерестно :D :D вече го има в подписа ми :D :D :D

angel1974
27-04-2007, 13:37
А обърна ли внимание, че за "147" е 2623лв., а за "GT" е 4832лв. :shock: :? - та те са абсолютно еднакви, по дяволите :lol:
Освен да има разлики в менютата и функциите, ама чак пък толкова :gruebel:

и на мен ми е странна тази работа :roll: :roll: :roll: :roll:

rodeff
08-07-2007, 03:20
Малко новини от NavTeq:

Thank you for your enquiry about the availability of the map for : Bulgaria

NAVTEQ is working on the development of coverage in Bulgaria. Due to the highly complex process involved in compiling and integrating NAVTEQ Maps into navigation systems, it may take up to one year for consumers to have access to these new maps. It is also depending on the navigation system manufacturers and car manufacturers to make it available to their system.

When responding, please refer to this email including your reference number.

With kind regards,

Демек след една година може и да се израдваме на една карта за България. А ако е сложат и за free download :-D няма да е никак лошо хахахах