PDA

View Full Version : Двустранните протоколи при ПТП няма да се вписват в КАТ



Furious 155
14-02-2017, 17:38
http://dnes.dir.bg/news/katastrofi-dokumenti-kfn-25260577?nt=4

Хммм...

lordliness
14-02-2017, 19:14
Да се надяваме, че няма да ми трябва, но от къде ги взимате тези протоколи.
Пише, че е химизиран и го издава застрахователя, на мен никога не са ми давали, специално ли се изисква или да длъжни да го предоставят при сключване на гражданска отговорност.

ecotronic
14-02-2017, 20:11
На мен винаги застрахователят ми дава 1 бр. Без да му го искам.

lordliness
14-02-2017, 20:14
СДИ или конкретен?

ecotronic
14-02-2017, 20:20
СДИ или конкретен?

Аз ползвам услугите на GetIns. Всяка година към различни застрахователи, където са най-изгодни условията.

lordliness
14-02-2017, 20:26
Утре може да отида до СДИ да се позабавлявам, защо не ми дават.

alfa racer GTA
15-02-2017, 04:38
Момчетии ...

В интернет страниците на всеки застраховател има такива двустранни протоколи в два три вида формати файла- щеш PDF, щеш Word ...

Е, не са химизирани, но пък и вторият екземпляр не избледнява след попълване ...

====================================


Освен това няма да се регистрират в Пътна полиция само тези ПТП-та при която няма пострадали хора.

Има ли пострадали хора ще се регистрират и полиция ще има ...

Ето ви един такъв протокол, като прикачен файл:

lordliness
15-02-2017, 08:12
Момчетии ...

В интернет страниците на всеки застраховател има такива двустранни протоколи в два три вида формати файла- щеш PDF, щеш Word ...

Е, не са химизирани, но пък и вторият екземпляр не избледнява след попълване ...

====================================


Освен това няма да се регистрират в Пътна полиция само тези ПТП-та при която няма пострадали хора.

Има ли пострадали хора ще се регистрират и полиция ще има ...

Ето ви един такъв протокол, като прикачен файл:

Протокола си го имам свален на диска в гугъл, ама ако трябва да дават защо се правят на луди.

Zlobich
15-02-2017, 09:55
Винаги са ми давали,при всяко сключване на ГО ми дават. Напластил съм ги ...

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...

lordliness
15-02-2017, 11:04
Аз нямам нито едно. Не съм се и сетил да искам.

lordliness
15-02-2017, 16:44
И сега слушам, ако счупиш знак или мантинела кой плаща? Гражданската покрива ли?

Zlobich
15-02-2017, 18:00
Няма да казвам колко ограда на магистралата събори баща ми с буса докато се е търкалял,барабар и отсекъл някакъв стълба на табела ли знам ли какво е било. Нищичко не плати. Може от гражданската да са си взели кинтите,но нито акт,нито глоба,че разгради магистралата.
Вземи си двустранен протокол да си имаш в колата,че не се знае кога ще се случи случката,и тогава да търсиш си е е...о мамата.

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...

lordliness
15-02-2017, 18:10
Ще взема да се намира, а после какъв е реда, пишеш, единия виновен, другия жертва, няма спор, какво правят после виновния и жертвата. Трябва ли да се вика застраховател на мястото или само ако има каско, или въобще не се вика.

stelt
16-02-2017, 01:04
Ако нямаш каско, само звъниш в полицията за да регистрират произшествието и ти дават един входящ номер и после- всеки по пътя си.Невинния отива с протокола при застрахователя на виновния. Ако имаш каско, най-добре първо говориш със застрахователя ти и той ти казва какво да правиш, че всички са различни чешити.

lordliness
16-02-2017, 07:49
Дано на никого не се налага.

lordliness
16-02-2017, 13:00
Пише, че гражданската ще поскъпне поне с 10 % заради новите правила КАТ да не ходи на произшествията.
Честито.

ecotronic
16-02-2017, 13:06
Пише, че гражданската ще поскъпне поне с 10 % заради новите правила КАТ да не ходи на произшествията.
Честито.

Да. Традиционното увеличение на ГО се мотивира вече и с това, освен с подредбата на звездите.

Тия нови правила само изключват задължението на КАТ да съставят протокол. Винаги някоя от страните може да ги повика и те са длъжни да дойдат.

lordliness
16-02-2017, 13:36
Те като ходели били един вид гарант че случката се е случила наистина.

Friday
16-02-2017, 13:48
Точно затова си мислех. Досега, като се обадиш в КАТ да ти продиктуват номерче и те разпитат за водачите, какви са колите, кой е виновен и къде и какво е станало. Всичко това се описва при тях. Разговор за две минути.

Вече като отидеш с двустранният констативен протокол в застрахователното дружество на виновния, имаш номерче от КАТ и е точно като гарант, че ПТП се е случило.

Да не стане като онзи виц:

В късна вечер мъж чул шумове от гаража си. Веднага отишъл да провери какво се случва и зърнал група крадци, които се промъкват в гаража му.
Веднага хванал телефона си и звъннал на полицията.
- Моля ви, елате веднага, в гаража ми има крадци!
- Моля изчакайте, в момента нямаме свободни автомобили, които да пристигнат до вас. Ще ви изпратим кола при първа възможност. - отговорили от полицията и затворили телефона.
Мъжът се притеснил, не знаел какво да прави. След малко се звъни в полицията отново:
- Здравейте, аз съм мъжът, който се обади за крадците в гаража преди малко. Не бързайте. Застрелях ги всичките!
Една минута по-късно на адреса пристигнали 6 полицейски коли и един хеликоптер.
Полицаите отворили гаража и видели крадците, които в този момент грабели вещите на мъжа.
- Стори ни се казахте, че сте ги застреляли? - казали полицаите.
- А на мен ми се стори, че казахте, че нямате коли...

Alex_26
20-02-2017, 10:56
Точно затова си мислех. Досега, като се обадиш в КАТ да ти продиктуват номерче и те разпитат за водачите, какви са колите, кой е виновен и къде и какво е станало. Всичко това се описва при тях. Разговор за две минути.

Вече като отидеш с двустранният констативен протокол в застрахователното дружество на виновния, имаш номерче от КАТ и е точно като гарант, че ПТП се е случило.

Да не стане като онзи виц:

Готино!

BO
20-02-2017, 12:26
Само да спомена, че двустранния протокол има за цел да установи как е извършено ПТП-то, а няма за цел да каже виновен-невинен.
За това не си задължен при съставянето му да се признаеш за виновен.
Ако в него е описано всичко, то дори да се признаеш за виновен, то може да се обърне и невинния да стане виновен.
Пример - така широко използваното понятие "локално платно". Много хора си мислят, че има нещо си под дуите "локално" и тези от "главния" път били с предимство пред тези в локалното. Широко допускана и много масова грешка. И двама такива индивиди като се ударят и този в локалното се признава за виновен, Е да, ама след това застрахователите ще излезнат на друго мнение и невинния водач след това ще реве по форумите, как тия застрахователи всички са измамници. :hump: