PDA

View Full Version : въпрос за 166



zafod_1234
01-05-2007, 18:40
Здравейте колеги,
от известно време ги гледам алфите, много са красиви, но защо са толкова евтини. Ето на какво попаднах днес:
Alfa romeo 166 2.0 TwinSpark Автомобили


7300 ЛВ.



Данни:
Дата на производство - ноември 1999 г.
Тип двигател - Бензинов
Мощност (к.с.) - 155 к.с.
Скоростна кутия - Ръчна
Категория - Лимузина
Пробег - 135000 км
Цвят - Тъмно сив

Особености:
4(5) Врати
ABS
Airbag
Аларма
Бордови компютър
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Имобилайзер
Климатроник
Лети джанти
Лизинг
Металик
Навигация
Нов внос
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване

Допълнителна информация:
CD-ченджър , Навигация
това според вас не е ли прекалено ниска цена за такава кола. Ще помоля за мнението Ви относно цената на тази кола.

valjo
01-05-2007, 18:42
хм ами и според мен е прекалено ниска.....
но иди виж на място де...

moniiii
01-05-2007, 19:20
Здравейте колеги,
от известно време ги гледам алфите, много са красиви, но защо са толкова евтини. Ето на какво попаднах днес:
Alfa romeo 166 2.0 TwinSpark Автомобили


7300 ЛВ.



Данни:
Дата на производство - ноември 1999 г.
Тип двигател - Бензинов
Мощност (к.с.) - 155 к.с.
Скоростна кутия - Ръчна
Категория - Лимузина
Пробег - 135000 км
Цвят - Тъмно сив

Особености:
4(5) Врати
ABS
Airbag
Аларма
Бордови компютър
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Имобилайзер
Климатроник
Лети джанти
Лизинг
Металик
Навигация
Нов внос
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване

Допълнителна информация:
CD-ченджър , Навигация
това според вас не е ли прекалено ниска цена за такава кола. Ще помоля за мнението Ви относно цената на тази кола.Цената е смущаващо ниска

zafod_1234
01-05-2007, 19:21
Явно ще трябва да ида на място, но ми е по трудно че не съм от софия, а от какъв порядък трябва да е цената за да е горе долу прилична колата

Speeder
01-05-2007, 19:56
Порядъка е 10000-12000. Зависи от двигателя-дизел или бензин.
По-новите са и по-скъпи съответно :wink:

trustworthy
01-05-2007, 19:58
Аз си мисля, че ако към тея 7300 лв добавим 2к лв за задно, 1к лв за предно окачване + обичайните 0.5-1к лв за консумативи и ще си дойде на цената горе-долу колата

zafod_1234
01-05-2007, 20:00
благодаря, цените не са толкова зле - гледам доста коли се продават между 9-10к, явно трябва на място да се гледа

emil georgiev
02-05-2007, 10:49
Здравейте колеги,
от известно време ги гледам алфите, много са красиви, но защо са толкова евтини. Ето на какво попаднах днес:
Alfa romeo 166 2.0 TwinSpark Автомобили


7300 ЛВ.



Данни:
Дата на производство - ноември 1999 г.
Тип двигател - Бензинов
Мощност (к.с.) - 155 к.с.
Скоростна кутия - Ръчна
Категория - Лимузина
Пробег - 135000 км
Цвят - Тъмно сив

Особености:
4(5) Врати
ABS
Airbag
Аларма
Бордови компютър
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Имобилайзер
Климатроник
Лети джанти
Лизинг
Металик
Навигация
Нов внос
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване

Допълнителна информация:
CD-ченджър , Навигация
това според вас не е ли прекалено ниска цена за такава кола. Ще помоля за мнението Ви относно цената на тази кола.

че колата е вече на 8 години и кой ще я купи на запад Като хвърлиш за смени още 3 000 лева и няма да ти изглежда толкова евтина Тези модели са с бели уреди и подове ,които на мен не ми харасват След октомври 2000г са модернизирани А и чейнджър нищо чудно да липсва
Отваряй си очите ,но ако е готина взимай Случват се и изгодни сделка

zafod_1234
02-05-2007, 11:10
А има ли нещо по специфично по двигателя или ходовата част, което да се проверява зъдължително преди покупка. Благодаря предварително.

S@gittarius
02-05-2007, 11:19
Закарай я в Аутоиталия, да и направят диагностика. Проверка на електрониката и качване на канал е около 60 лв. Това е последната стъпка преди да я купиш, т.е. ако вече си решил да го направиш.

Преди това я пробвай и задължително я прекарай по някой паваж, последователно с ниска и висока скорост. Докато я караш бавно натисни спирачката и се ослушвай за скърцане и нехарактерни звуци.
Това ще ти подскаже дали има проблеми в окачването, останалото ще го научиш в сервиза.

angel1974
02-05-2007, 11:35
Колега, по принцип цената наистина е малко ниска, но има доста фактори за това.
Едното Емил ти го каза - тя е на 8 години и според мен просто е била добавена като допълнение към някой автовоз.
Второ, пазара в БГ на тема Алфа е страшно сбъркан. Аз моята е взех за около 11000лв, и е слънце, а каското по-малко от 18000хил не можеха да го направят. Просто в БГ се вкарват такива Алфи, които или имат някакви малки проблеми или просто от Германия или Италия хората ги продават по-евтино. Така, че може да уцелиш и добра дори за тия пари. Но тази задължително трябва да я закараш, ако решиш да я купиш.
Имай предвид и друго, почти винаги първите 2 години на всяка една кола и марка са за доработване на детайлите и пропуските. Аз затова и си търсех винаги 2 год. след старта на производство, а за 166-цата е Ноември 98год.
Тая същата, ако добре си спомням беше пусната на около 9000хил, ама сега е смъкната цената, ако са минали 2-3 като мен дето разбират и е нормално :D :D :D То така една дето е на 9300лв в началото беше на 12000лв, ама се оказа, че няма нито навигаци, нито тел, а салона беше в кофти състояние, иначе двигателя беше ОК.

и накрая, ако много искаш, аз мога да отида да я видя. На път ми е и мога да хвърля един поглед да ти кажа 2-3 приказки за нея.

Иначе, ако сериозно си търсиш 166-ца трябва търпение и ще намериш. :D :D :D

angel1974
02-05-2007, 11:39
Порядъка е 10000-12000. Зависи от двигателя-дизел или бензин.
По-новите са и по-скъпи съответно :wink:

горе-долу това са нормалните пари за нашия сбъркан пазар, ама нищо не се знае, може пък и да уцели човек :D :D :D

emil georgiev
02-05-2007, 12:01
Колега, по принцип цената наистина е малко ниска, но има доста фактори за това.
Едното Емил ти го каза - тя е на 8 години и според мен просто е била добавена като допълнение към някой автовоз.
Второ, пазара в БГ на тема Алфа е страшно сбъркан. Аз моята е взех за около 11000лв, и е слънце, а каското по-малко от 18000хил не можеха да го направят. Просто в БГ се вкарват такива Алфи, които или имат някакви малки проблеми или просто от Германия или Италия хората ги продават по-евтино. Така, че може да уцелиш и добра дори за тия пари. Но тази задължително трябва да я закараш, ако решиш да я купиш.
Имай предвид и друго, почти винаги първите 2 години на всяка една кола и марка са за доработване на детайлите и пропуските. Аз затова и си търсех винаги 2 год. след старта на производство, а за 166-цата е Ноември 98год.
Тая същата, ако добре си спомням беше пусната на около 9000хил, ама сега е смъкната цената, ако са минали 2-3 като мен дето разбират и е нормално :D :D :D То така една дето е на 9300лв в началото беше на 12000лв, ама се оказа, че няма нито навигаци, нито тел, а салона беше в кофти състояние, иначе двигателя беше ОК.

и накрая, ако много искаш, аз мога да отида да я видя. На път ми е и мога да хвърля един поглед да ти кажа 2-3 приказки за нея.

Иначе, ако сериозно си търсиш 166-ца трябва търпение и ще намериш. :D :D :D

само в алианса ви я оцениха на 13 хил, навсякъде от 16 до 19 хил. лв ми искаха алчните застрахователи

angel1974
02-05-2007, 12:06
Емо, то такава си е цената по каталог, която по принцип би трябвало да е и пазарната, проблема е че в БГ, ако пуснат на такива пари една 166-ца и "разбирачите" с немските тояги никога няма и да обърнат внимание на Алфа-та, а от друга страна и ние няма да може да си я купиме :D :D :D :D

Аз затова съм доволен, че има много будали дето си карат немските бангии, за да може такива като нас да си купуват италианки и франзуцойки на по-ниски цени :D :D :D :D :D

Онзи ден се втрещих, когато видях един Голф 98год с обикновен климатик да го продават за 10500лв :oops: :oops: :oops: и го продадаха :D :D :D това за мен е диагноза, а не нормално мислене. :D :D

zafod_1234
02-05-2007, 12:24
благодаря за съветите, ще е хубаво ако някой я е виждал да сподели преки впечатления, не разбирам от коли но си мисля че най страшно е да има нередности по мотора, другите работи се правят.

angel1974
02-05-2007, 12:27
благодаря за съветите, ще е хубаво ако някой я е виждал да сподели преки впечатления, не разбирам от коли но си мисля че най страшно е да има нередности по мотора, другите работи се правят.

прав си колега :D :D :D

а иначе аз и по-горе писах, ако искаш ще отида да хвърля един поглед, на път ми е и днес може да я видя :D :D

S@gittarius
02-05-2007, 13:08
Затова препоръчвах диагностика в сервиз. Ако има проблем с двигателя ЕКУ-то ще си каже. А огледът на канал е задължителен за да се види дали няма удари по рамата. В България трудно ще намериш, ако изобщо успееш, сервиз в който да скрият ремонт по ходовата част. 8)

moniiii
02-05-2007, 20:59
Явно ще трябва да ида на място, но ми е по трудно че не съм от софия, а от какъв порядък трябва да е цената за да е горе долу прилична колата
Днес отидох да видя въпросната Алфа и мога да ти кажа,че външно няма сериозни забележки с изключение на прекалено големия според мен луфт м/у задната врата и задния калник,както и това че страничните огледала са захванати с болтове(много гадно е).Гумите са към 50%.Салона е сравнително запазен и няма фрапиращи издънки.За мотора и окачването нищо не мога да ти кажа.Е тва е от мен чао и успех в търсенето.

zafod_1234
02-05-2007, 22:02
благодаря много колега, ще търся нещо друго най - вероятно

emil georgiev
03-05-2007, 10:35
благодаря за съветите, ще е хубаво ако някой я е виждал да сподели преки впечатления, не разбирам от коли но си мисля че най страшно е да има нередности по мотора, другите работи се правят.
не се притеснявай за мотора на колата Ако не може да се ремонтира се сменя с някой от катастрофирала кола.Всичко подлежи на ремонт даже и шофьорите :)

zafod_1234
03-05-2007, 18:27
:? Колеги, докато се наканя да я видя, някой я взе-гледам обявата вече я няма. Препоръчайте нещо прилично ако знаете..

angel1974
04-05-2007, 09:56
Колега, аз преди месец си купих моята и доста от тези в мобилето гледах. Ако те интересува някоя и съм я виждал мога да ти подскажа нещо за нея.
Аз си взех бензин и съм се итннтересувал само от бензини, ти не знам дали имаш такива предпочитания, а и какъв бюджет си приготвил.
А иначе Алфи 166 има, търси упорито и не бързай. Не всичко е само в цената :wink: :wink:

MONI
04-05-2007, 10:08
Колега, аз преди месец си купих моята и доста от тези в мобилето гледах. Ако те интересува някоя и съм я виждал мога да ти подскажа нещо за нея.
Аз си взех бензин и съм се итннтересувал само от бензини, ти не знам дали имаш такива предпочитания, а и какъв бюджет си приготвил.
А иначе Алфи 166 има, търси упорито и не бързай. Не всичко е само в цената :wink: :wink:

А ти гледа ли онази дето беше 2.5 В6.....къв и беше случая????

П.с. Не че съм тръгнал да я купвам просто ми е интересно.

angel1974
04-05-2007, 10:19
Да, аз я гледах.
Колата е уникална и има всичко от А до Я. Автоматик е, двигателя е супер. Има си тел, нави, автопилоти, абе ........... то е по-лесно да кажа какво няма :D :D :D

Колата е на някаква фирма и не е карана последната година. Това което ме спря да я купя, беше че според хората с които говорих е толкова уникална, че в БГ трудно някой ще се справи с нея, ако се наложи нещо по-специфично като ремонт. По принцип тя е акцинза, но на тази е платен акциза, но в БГ най-много да има още 1-2 такива, ако въобще има. Отгоре на всичко двигателя не само, че е по-голям а е супер различен технологично от ТуйнСпарк-а. а за автоматичната скоростна кутия да не говорим. Това я прави загадка дори за спецовете, защото са я виждали само на картинка :D :D
Отгоре на всичко фирмената кола е добре, че е подържана, ама като знам как се карат тия фирмени коли и ме хваща страх.

Самата кола почти не видях забележка, като изключим това, че ICS беше блокирал, което вероятно е поради факта, че не е карана и трябва код-а. 1-2 дребни забележки по кожата и около скоростния лост, но това са дреболии.
Доколкото знам има сервизна история в сервиз тук - Чифин май се казваше.

Абе колата е яка, аз лично ако в БГ имаше повече такива си я взимах пред 2.0ТС, ама това ме спря.
Приятел на един мой комшия обаче толкова се е впечатлил, че май ще я купува, ама сега първо ще си продава 156-цата.

MONI
04-05-2007, 11:22
Мдаа ясно.....благодаря колега за информацията. Честно казано и аз незнам нищо за тези двигатели ма нека спецовете да се изкажат относно подръжката им. А сервиза предполагам е Чефин - внасят Ивеко и частите за тях, ма не знаех че и коли правят.

П.С. Дано да стане форумна тая хубавица.....

zafod_1234
04-05-2007, 11:26
Следващата, която ми хареса по снимките е тази
Alfa romeo 166 2.0 16v-154k.c. Автомобили


9300 ЛВ.



Данни:
Дата на производство - ноември 2000 г.
Тип двигател - Бензинов
Мощност (к.с.) - 156 к.с.
Скоростна кутия - Ръчна
Категория - Седан
Пробег - 100000 км
Цвят - Т.зелен

Особености:
4(5) Врати
ABS
Airbag
Автопилот
Аларма
Бордови компютър
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Имобилайзер
Климатик
Климатроник
Металик
Навигация
Нов внос
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване

Допълнителна информация:
всички екстри!

Продавач:
Регион: София
тел.: 0897905605
www.diabloauto.mobile.bg (http://www.diabloauto.mobile.bg)
има и още една от май 99, която изглежда много добре, та въпросът ми е ако си ги гледал да споделиш мнение. Предбарително благодаря.

angel1974
04-05-2007, 12:04
За тази 9300лв, беше първо обявена на 12000лв. :D :D навигация, ЦД чейнджър и тел няма, салона е захабен, а на места има и дупки от цигарки /поне така мисля/. Двигателя поне на пръв поглед и слух работеше добре и нямаше някакви течове, а имай предвид, че аз я гледах още мръсна, мръсна. Външно има разни забележки по вида, но не много значителни. За очакването не мога да ти кажа много, защото беше без номера и нямаше как да я карам повече, а само едно леко кръгче, но не мога да съм сигурен дали няма пролеми.

Честно казано, ако нямаш големи претенции не е лош вариант. Аз лично търсех с всички екстри вътре и затова не ми хареса.

Моята ми излезе около 11000хил, ама е в вкиско от тел, нави, кожа и какво ли не, само автопилот няма :D :D :D пък и както цвят си взех сив, по-светъл цвят повече ми харесва. Ама аз доста претенции имах :D :D


тази от 9500лв, месец май 99-та не съм я гледал. Тя е публикувана на 8-ми, а аз един ден преди това си капарирах моята и спрях да гледам :D :D :D

zafod_1234
04-05-2007, 12:27
благодаря за инфото