PDA

View Full Version : Alfa Giulia 2.0 200 bhp Super - първи впечатления



Pages : [1] 2

Mirwais
28-05-2017, 14:03
Здравейте, колеги,

от има-няма седмица съм собственик на автомобила и ще се опитам да споделя впечатления от първа ръка, без да съм прекалено емоционален:

- Джулията се усеща МНОГО по-лека и пъргава от каквато и да е 159-ка. И това е нормално - задно предаване, двигателят е разположен зад предните гуми, има карбонов кардан и т.н.
- 2.0 двигателят има невероятен звук, особено, когато му се дава повече зор :)
- интерорът е много опростен, доста стилен и донякъде вдъхновен от БМВ, но с доста Алфа/Ферари елементи - бутонът за стартиране, перцата за скоростите (те са опция), въздухоотводите. Качеството е на ниво, въпреки че на места има малко неприятни пластмаси, но това се преживява - освен ако не сте от тея хора, които се хващат за това.
- возията е впечатляваща! Автомобилът е едновременно доста стегнат и може би най-добре държащият се на пътя в този клас, но едновременно е страшно комфортен, а аз дори нямам адаптивно окачване...
- управлението е страшно точно и бързо - 3-тата серия преди беше еталон за подобно усещане, сега Алфата е доста по-напред с материала.
- спирачките са добри, но са малко хипер-чувствителни и трябва да се внимава. технологията е нова - IBS - електронна е.
- разходът все още не мога да го коментирам, защото колата е нова и не съм с впечатления. Мисля, че няма да е по-различен от 159 1.9 150 коня
- колата е наистина широка и удобна. Отзад най-накрая има място за хора!

Ако имате още въпроси - ще се радвам да отговоря. Ще се постарая да кача и снимки скоро.

mirchozo
28-05-2017, 18:34
Честито от мен за избора колега, колата е уникална.
Дано се видим на Италфеста да ти стисна лично ръката.
Ще чакаме снимки.

Mirwais
29-05-2017, 10:23
Честито от мен за избора колега, колата е уникална.
Дано се видим на Италфеста да ти стисна лично ръката.
Ще чакаме снимки.

Благодаря, колега! Ще се постарая да присъствам. Снимки ще направя скоро :)

italfen
29-05-2017, 11:39
Честито и от мен, безаварийни километри с много емоции на пътя!

Предполагам чуствителноста на педала е евро изискване за безопасност, поради голям процент от катастрофи причинени в следствие от не достатъчна сила от крака на водача. След като тази система е електронна, би трябвало да може да се коригира твърдоста и чуствителноста на педала за по0лесно дозиране на спирачките.

Коя моделна линия е?

Чакаме снимки :)

alfa racer GTA
29-05-2017, 13:12
Ей такива работи ми изпълват душата ...

alfa_romeo_forever
29-05-2017, 23:53
Автомата , как се чувства ? клипче с ускорения ? обича ли да се заиграва по завоите , като я нагазиш ?

Честито и да те слуша многооо ! :) :bouncing_smiley:

italfen
30-05-2017, 08:28
Сега видях в заглавието, че е МЛ Super.

Някой знае ли, каква е разликата между 200к.с. и модела с 280к.с. ? Само софтуерна ли е?

Mirwais
30-05-2017, 10:06
Сега видях в заглавието, че е МЛ Super.

Някой знае ли, каква е разликата между 200к.с. и модела с 280к.с. ? Само софтуерна ли е?

В Alfaowner.com обсъждаха, че разликата при първите модели е само софтуерна. Даже имало сервиз в Холандия, който чипосвал, без да има проблем с гаранцията. Алфа обаче планирали да произвеждат следващите модели след определена година с малко по-различни двигатели за 200-коньовата версия с цел намаляване на разходи. Те нямало да бъдат чипосваеми до 280.

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:03 ----------


Сега видях в заглавието, че е МЛ Super.

Някой знае ли, каква е разликата между 200к.с. и модела с 280к.с. ? Само софтуерна ли е?


Автомата , как се чувства ? клипче с ускорения ? обича ли да се заиграва по завоите , като я нагазиш ?

Честито и да те слуша многооо ! :) :bouncing_smiley:

Автоматът е ZF 8 и за мен работи отлично. Не съм карал автоматик преди и нямам много база за сравнение. При динамичният режим разликата с останалите е огромна. Аз я карам на N и когато имам нужда да изпреварвам се чувствам сигурен.

Ускорението е супер - по кижка е 6,6с. 0-100 - като аз смятам да я замеря реално колко е.

alfa racer GTA
30-05-2017, 10:42
Все такива работи да се чуват и пишат във форума ...

thecleaner
30-05-2017, 15:24
Колега честито. Дай малко снимков материал де, не е честно само ти да си я гледаш, нека и ние да оплакнем око ;)

gorang
30-05-2017, 18:02
И малко информация - откъде я купи - БГ или другаде. Ако е от тук - склонни ли са да правят отстъпки и т.н.

Ранобудниче
30-05-2017, 21:29
Честито, Mirwais!
Много удоволствие да усетиш с новата си прелест.
За грижата, нямам съмнение, че ще положиш.
Хиляди доволни километри :)

italfen
30-05-2017, 23:30
В Alfaowner.com обсъждаха, че разликата при първите модели е само софтуерна. Даже имало сервиз в Холандия, който чипосвал, без да има проблем с гаранцията. Алфа обаче планирали да произвеждат следващите модели след определена година с малко по-различни двигатели за 200-коньовата версия с цел намаляване на разходи. Те нямало да бъдат чипосваеми до 280.

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:03 ----------




Сигурно имаш предвид Squadra Tuning (https://www.squadra-tuning.nl/) от преведеното чрез гугъл, защото нямат английски в сайта им, разбрах също, че двата двигателя са идентични с една и съща туин скрол турбина, но 200 к.с. версията, която са ремапнали е била с ръчна кутия, произвеждана от Getrag и лимита на нея е 380NM. От друга страна автомата на ZF понася 500 нютона. Ето таблицата на 2-те версии преди и след:


https://www.squadra-tuning.nl/content/uploads/Giulia-200-280-pk-belofte-werkelijkheid-768x652.gif


Странното е, че предлагат за 600 евро "ъпгрейд" от 200к.с. на 280к.с. - тук вече съвсем ми се губи логиката защо 200кс версията става 230 на тази графика след като предлагат софтуерен ъпгрейд направо на 280, а пък като са напълно идентични двигатели защо 200 кс версията не е направят 310, като тази от графиката? :death:

dhtj
30-05-2017, 23:37
За пари. :D

Mirwais
31-05-2017, 08:47
И малко информация - откъде я купи - БГ или другаде. Ако е от тук - склонни ли са да правят отстъпки и т.н.



Здравейте отново!

Колата я купих от Ауто Италия. До сега се държаха доста професионално - имат желание да преобразят имиджа на марката в България и да продават повече. Надявам се да се получи - особено със Стелвиото. Колата официално се доставя в рамките на 4 месеца, но моята дойде в София точно за 2.

Прикрепям две снимки - ще пусна още от интериора.159436159437


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mirwais
31-05-2017, 08:51
Сигурно имаш предвид Squadra Tuning (https://www.squadra-tuning.nl/) от преведеното чрез гугъл, защото нямат английски в сайта им, разбрах също, че двата двигателя са идентични с една и съща туин скрол турбина, но 200 к.с. версията, която са ремапнали е била с ръчна кутия, произвеждана от Getrag и лимита на нея е 380NM. От друга страна автомата на ZF понася 500 нютона. Ето таблицата на 2-те версии преди и след:





https://www.squadra-tuning.nl/content/uploads/Giulia-200-280-pk-belofte-werkelijkheid-768x652.gif





Странното е, че предлагат за 600 евро "ъпгрейд" от 200к.с. на 280к.с. - тук вече съвсем ми се губи логиката защо 200кс версията става 230 на тази графика след като предлагат софтуерен ъпгрейд направо на 280, а пък като са напълно идентични двигатели защо 200 кс версията не е направят 310, като тази от графиката? :death:



Точно за Squadra Tuning става въпрос. Аз мога да си представя какво става с тази кола, ако стане 280 коня. Тя сега се усеща почъргава и лека, та с 80 коня отгоре ще е пушка.

Аз си мисля, че тея upgrades ще бъдат прецакани при първа възможност от официалния дилър при инсталиране на пфициални упдейти от Алфа Ромео - а такива 100% има.


Sent from my iPhone using Tapatalk

thecleaner
31-05-2017, 09:25
Колега това твоята кола ли е точно, защото не е от има няма седмица а е поне от три месеца по улиците на Сф., ся да не ставаме мнителни ма много народ из форума, бая коли купи виртуално.

Mirwais
31-05-2017, 09:29
Колега това твоята кола ли е точно, защото не е от има няма седмица а е поне от три месеца по улиците на Сф., ся да не ставаме мнителни ма много народ из форума, бая коли купи виртуално.

Здравей, колега!

Другата бяла алфа е дизелова и е с друг номер. Не виждам смисъл да си купувам кола виртуално?

thecleaner
31-05-2017, 09:36
Здравей, колега!

Другата бяла алфа е дизелова и е с друг номер. Не виждам смисъл да си купувам кола виртуално?

Сега за да докажеш иди я снимай хубаво навсякъде :pp::pp::pp:

П.С. Няма как да те провокирам иначе да ни я покажеш :big_love:

Mirwais
31-05-2017, 09:39
159438159439159440


Ето още малко снимки от гаража на Ауто Италия. По обед ще снимам интериора.


Sent from my iPhone using Tapatalk

thecleaner
31-05-2017, 09:42
159438159439159440


Ето още малко снимки от гаража на Ауто Италия. По обед ще снимам интериора.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пу, пу, колко е грозна. Това с какви гуми излиза от завода, с Пирели ли ?

Mirwais
31-05-2017, 18:07
Пу, пу, колко е грозна. Това с какви гуми излиза от завода, с Пирели ли ?



Гумите са Bridgestone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

eproHD
31-05-2017, 18:39
159438159439159440


Ето още малко снимки от гаража на Ауто Италия. По обед ще снимам интериора.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Дай малко по сериозни снимки,че така от гаража на Ауто Италия в мен се поражда dubbio !

Mirwais
31-05-2017, 19:24
159444159445159446159447159448159449

Ето още снимки, колеги.


Sent from my iPhone using Tapatalk

italfen
31-05-2017, 20:05
Страхотна е... вътре тази комбинация е направо като Ферари.
Интересни джанти, не съм виждал до сега такива... 17ки или 18 са?

dhtj
31-05-2017, 20:10
Супер е колата, особено вътре!

Вън е ок, но според мен белия цвят не отива на никоя алфа.
Трябва нещо ярко... червено, синьо....

https://1.bp.blogspot.com/-dFjqyR3ey9o/V-6TzPFf52I/AAAAAAAAqiw/BGbFYyR9OFgD0TE4fh7QuqFsRM7M1MP1gCLcB/s1600/open.jpg

Не че бих я върнал де, просто си споделям мнението :)
Със здраве да си я караш!

Mirwais
31-05-2017, 20:12
Страхотна е... вътре тази комбинация е направо като Ферари.
Интересни джанти, не съм виждал до сега такива... 17ки или 18 са?



17ки са, кодът им е 433 от каталога.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mirwais
31-05-2017, 20:15
Супер е колата, особено вътре!

Вън е ок, но според мен белия цвят не отива на никоя алфа.
Трябва нещо ярко... червено, синьо....

https://1.bp.blogspot.com/-dFjqyR3ey9o/V-6TzPFf52I/AAAAAAAAqiw/BGbFYyR9OFgD0TE4fh7QuqFsRM7M1MP1gCLcB/s1600/open.jpg

Не че бих я върнал де, просто си споделям мнението :)
Със здраве да си я караш!


Благодаря! Много го мъдрих цвета, може би защото правих тест драйв на Veloce с бял цвят и подобен салон се реших за това. По принцип червеният цвят е безплатен, но старата чанта беше червена и реших да сменя.


Sent from my iPhone using Tapatalk

alfa_romeo_forever
31-05-2017, 20:29
:new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecrazy: Железарка е ... много хубава , а каква е разликата в Парите , например "спекът" на твойта , обаче искаш 280 бенза , колко още ще дадеш само за мотора ?

Mirwais
31-05-2017, 20:35
:new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecrazy: Железарка е ... много хубава , а каква е разликата в Парите , например "спекът" на твойта , обаче искаш 280 бенза , колко още ще дадеш само за мотора ?



280 моторът го няма с моя спек. Следващият - veloce - е с него, но там и задвижването е 4х4, а аз съм само със задно. Всъщност на мен това ми беше желанието - изцяло задно. Забравих - разликата в цената е около 10К.


Sent from my iPhone using Tapatalk

dhtj
31-05-2017, 20:54
Сигурно имаш предвид Squadra Tuning (https://www.squadra-tuning.nl/) от преведеното чрез гугъл, защото нямат английски в сайта им, разбрах също, че двата двигателя са идентични с една и съща туин скрол турбина, но 200 к.с. версията, която са ремапнали е била с ръчна кутия, произвеждана от Getrag и лимита на нея е 380NM. От друга страна автомата на ZF понася 500 нютона. Ето таблицата на 2-те версии преди и след:


https://www.squadra-tuning.nl/content/uploads/Giulia-200-280-pk-belofte-werkelijkheid-768x652.gif


Странното е, че предлагат за 600 евро "ъпгрейд" от 200к.с. на 280к.с. - тук вече съвсем ми се губи логиката защо 200кс версията става 230 на тази графика след като предлагат софтуерен ъпгрейд направо на 280, а пък като са напълно идентични двигатели защо 200 кс версията не е направят 310, като тази от графиката? :death:


Taкаа, понеже ми стана любопитно, реших да разгледам статията в сайта на скуадратунинг и да прочета какво е направил чичо Стефан. :D
Езика го разбирам.


Значи тази таблица показва "обещани" и "реални" коне.
Тоест слабата версия обещава 200 коня на 4750 оборота, а реално са 230.
Силната версия е представена като 280, но с реално измерени 310 коня.

Пише че процедурата е лесна и просто се подменя софтуера и ИД номерата на 200хп версията с тези на 280хп версията. По този начин ще можеш да получаваш фирмени ъпдейти от Алфа Ромео.

Също пише че и нормалните версии на задно ъпдейтнати до 280(реално 310) коня са доста по-бързи от заводските велочета, първо заради задното и теглото, и второ заради разлика в скоростните кутии.

Ако автора на темата е заинтересован, има въпроси и иска да си засили колата, може да пише един мейл на Стефан(собственика на скуадра).
Аз съм си писал с него, човека е много дружелюбен и знае добре английски.

e-mail: info@squadra-tuning.nl

Mirwais
31-05-2017, 21:05
Taкаа, понеже ми стана любопитно, реших да разгледам статията в сайта на скуадратунинг и да прочета какво е направил чичо Стефан. :D
Езика го разбирам.


Значи тази таблица показва "обещани" и "реални" коне.
Тоест слабата версия обещава 200 коня на 4750 оборота, а реално са 230.
Силната версия е представена като 280, но с реално измерени 310 коня.

Пише че процедурата е лесна и просто се подменя софтуера и ИД номерата на 200хп версията с тези на 280хп версията. По този начин ще можеш да получаваш фирмени ъпдейти от Алфа Ромео.

Също пише че и нормалните версии на задно ъпдейтнати до 280(реално 310) коня са доста по-бързи от заводските велочета, първо заради задното и теглото, и второ заради разлика в скоростните кутии.

Ако автора на темата е заинтересован, има въпроси и иска да си засили колата, може да пише един мейл на Стефан(собственика на скуадра).
Аз съм си писал с него, човека е много дружелюбен и знае добре английски.

e-mail: info@squadra-tuning.nl



Да, тази тема в Alfaowner и аз я четох. Със сигурност ще му пиша на пича - най-малкото информативно да ми разкаже как стоят нещата. Мога да си представя какво ще стане с колата, ако и се сложат още 80 коня отгоре....


Sent from my iPhone using Tapatalk

eproHD
31-05-2017, 21:14
Аз салона бих го предпочел изцяло черен и там разновидностите на карбон и червени шевове....за отвън не знам още се чудя !

italfen
31-05-2017, 21:26
Taкаа, понеже ми стана любопитно, реших да разгледам статията в сайта на скуадратунинг и да прочета какво е направил чичо Стефан. :D
Езика го разбирам.


Значи тази таблица показва "обещани" и "реални" коне.
Тоест слабата версия обещава 200 коня на 4750 оборота, а реално са 230.
Силната версия е представена като 280, но с реално измерени 310 коня.

Пише че процедурата е лесна и просто се подменя софтуера и ИД номерата на 200хп версията с тези на 280хп версията. По този начин ще можеш да получаваш фирмени ъпдейти от Алфа Ромео.

Също пише че и нормалните версии на задно ъпдейтнати до 280(реално 310) коня са доста по-бързи от заводските велочета, първо заради задното и теглото, и второ заради разлика в скоростните кутии.

Ако автора на темата е заинтересован, има въпроси и иска да си засили колата, може да пише един мейл на Стефан(собственика на скуадра).
Аз съм си писал с него, човека е много дружелюбен и знае добре английски.

e-mail: info@squadra-tuning.nl

Мерси за инфото, така вече се навързаха нещата...
Аз лично не съм очаквал да има 30к.с. разлика и то отгоре на обещаното... баси тази кола колкото повече я гледам толкова повече ме кефи...

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

Какъв е сервизният интервал на обслужване?

Mirwais
31-05-2017, 21:32
Мерси за инфото, така вече се навързаха нещата...
Аз лично не съм очаквал да има 30к.с. разлика и то отгоре на обещаното... баси тази кола колкото повече я гледам толкова повече ме кефи...

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

Какъв е сервизният интервал на обслужване?
Аз мисля, че в момента на пазара измежду Ягуар, Ауди, БМВ Алфата е възможно най-якият избор с много малко компромиси, свързани основно с някакви детайли по интериора.
Интервалът е 15000 километра - така е по бордови компютър.

eproHD
31-05-2017, 22:21
Алфата е яка няма две мнения, то за това сме със "cuore sportivo".Но малко са тези който ще си я позволят..все пак говорим за +50000€ ! Аз не искам да лижа захарта през стъкло,ако ме разбирате....мен конете ми стигат ама дали ще ги яхна някой ден(към всички :no:)

alfa racer GTA
01-06-2017, 10:08
Красавица направо от кашона джиджана и с бандИрол...:hitbycupid:

dansguardian
01-06-2017, 12:43
Аз мисля, че в момента на пазара измежду Ягуар, Ауди, БМВ Алфата е възможно най-якият избор с много малко компромиси, свързани основно с някакви детайли по интериора.
Интервалът е 15000 километра - така е по бордови компютър.

Колега, смени си сигнатурата. ;)

Mirwais
01-06-2017, 14:00
Колега, смени си сигнатурата. ;)

Сменена е :)

italfen
01-06-2017, 23:04
Днес вечерта около 20ч. те видях на Парадайс правеше ляв към Драгалевци... нямаше как да не я забележа... страхотна е :)
п.с. бях със Смарта в насрещното платно и не сметнах за нужно да поздравя :D

Mirwais
02-06-2017, 00:28
Днес вечерта около 20ч. те видях на Парадайс правеше ляв към Драгалевци... нямаше как да не я забележа... страхотна е :)
п.с. бях със Смарта в насрещното платно и не сметнах за нужно да поздравя :D


Другия път поздравявай :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Бобби
02-06-2017, 00:29
Колега това твоята кола ли е точно, защото не е от има няма седмица а е поне от три месеца по улиците на Сф., ся да не ставаме мнителни ма много народ из форума, бая коли купи виртуално.
Ебати и неверника си....:)))...сега разучавай окачването, че като мине гаранцията....ще трябва да я правиш....:)))

BO
02-06-2017, 11:03
На твоята кутия на последна предавка с какви обороти се движиш да кажем при 120км/ч?
И ако си на ръчен решим и влезнеш в критични обороти на двигателя, кутията превключва ли сама на следваща предавка, или двигателят влиза в "прекъсвач"?

Mirwais
02-06-2017, 11:37
На твоята кутия на последна предавка с какви обороти се движиш да кажем при 120км/ч?
И ако си на ръчен решим и влезнеш в критични обороти на двигателя, кутията превключва ли сама на следваща предавка, или двигателят влиза в "прекъсвач"?

Ще те излъжа, колега, но на магистралата с около 150-160 км/ч е със сигурност около 2500 оборота, което означава, че под 120 км/ч ще е под 2000. Но пак трябва па проверя - говоря наизуст.

Що се отнася до прекъсвача - спомням си, че като влезе в критични обороти се включва прекъсвача, не сменя - това поне стана, когато правих тест драйв.

dansguardian
02-06-2017, 15:14
Ебати и неверника си....:)))...сега разучавай окачването, че като мине гаранцията....ще трябва да я правиш....:)))

В научно-развойните центрове :) на АТЕК някой бледолик швабин сигурно вече чертае новите носачи на Autocad-а... ;)

M.Gruev
02-06-2017, 15:15
Честито за новата Алфа! Дано се окаже сполучлив модела, за да спомогне за връщането на марката в автомобилния елит.
Направи един клип 0 - 200 км/ч да я видим как е и дали бяга повече от С5-цата. ;)

thecleaner
02-06-2017, 15:36
В научно-развойните центрове :) на АТЕК някой бледолик швабин сигурно вече чертае новите носачи на Autocad-а... ;)

Абсолютно, диагностика има в МЕС а за 500 коньовата, защо да няма и носачлета. ;)

BO
02-06-2017, 16:14
Тя още от конвейера не е слязла, ние вече китайските ментета ѝ присадихме веднага.
:rotfl:

dhtj
02-06-2017, 17:14
Бе може да се е случило чудо и алфа най-после да са успели да измислят здраво окачване :D

Mirwais
02-06-2017, 18:05
Честито за новата Алфа! Дано се окаже сполучлив модела, за да спомогне за връщането на марката в автомобилния елит.
Направи един клип 0 - 200 км/ч да я видим как е и дали бяга повече от С5-цата. ;)
Ще намеря подходящо място и ще запиша. Гледам да не я ръчкам много в момента, въпреки че от Ауто Италия не ми казаха нещо специално по отношение на разработването на двигателя - трябва ли, не трябва ли...

LegendaryChris
02-06-2017, 20:50
И от мен един въпрос.. При превключване на предавка от Paddle Shift-a има ли Lag/забавяне или почти веднага си превключва?

Поздрави, колата е уникална.

pa4ito
03-06-2017, 00:28
Честито колега, хиляди часове на кеф да прекараш с колицата. Много е готина. Като порастна още малко и аз ще си взема такава :)

Mirwais
04-06-2017, 23:12
И от мен един въпрос.. При превключване на предавка от Paddle Shift-a има ли Lag/забавяне или почти веднага си превключва?

Поздрави, колата е уникална.



Колега, досега не съм карал кола с автоматик и нямам база за сравнение, но мисля, че ZF-а е доста бърз. Гледах в youtube клип с Ferrari 488, където се демонстрираше превключването с paddles и не ми се струва, че алфата е много по-бавна и различна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

dhtj
04-06-2017, 23:57
Koлко километра врътна, събра ли вече впечатления за разхода?
И какъв бензин сипваш?

Поздрави!

Mirwais
05-06-2017, 12:13
Koлко километра врътна, събра ли вече впечатления за разхода?
И какъв бензин сипваш?

Поздрави!



Вече съм над хиляда. Разходът варира между 6-7 извънградско, според стила на шофиране. Средно мисля, че ще попадне точно като при 159ката ми - 8-9.

Сипвам обикновен бензин - 95 unleaded, но мисля да пробвам и от по-скъпия един цял резервоар.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Митко145
05-06-2017, 18:38
Вече съм над хиляда. Разходът варира между 6-7 извънградско, според стила на шофиране. Средно мисля, че ще попадне точно като при 159ката ми - 8-9.

Сипвам обикновен бензин - 95 unleaded, но мисля да пробвам и от по-скъпия един цял резервоар.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Честито Колега!Страхотна кола е Джулията!Ще си позволя да ти дам един съвет:Помисли за някаква защита на челата на праговете,защото видях една на 5000км.на ,която лакът и беше вече олюпен.

eproHD
05-06-2017, 20:01
От мен за праговете!

Бобби
07-06-2017, 00:44
Тя още от конвейера не е слязла, ние вече китайските ментета ѝ присадихме веднага.
:rotfl:
Китайците са движеща сила в света....;)...ако не си разбрал....количеството, винаги е ебавало качеството...

Mirwais
07-06-2017, 21:15
Здравейте, колеги! Днес се върнахме от Гърция и викам да споделя малко детайли по отношение на разход. При средна скорост от около 100км/ч колата даде 6.9/100. По магистралите при равен терен и около 130 км/ч разходът е около 6.5/100.


Sent from my iPhone using Tapatalk

alfa racer GTA
08-06-2017, 20:14
Много добър разход.

Като моят дизел при 130.Другият ми е по-малко при 100кмч.Но за 200 коня бензин е отличен разхода.

===============================================

В тази тема ще трябва да се добавят и още имена на модели като например Кamal и Castello :dance: : http://topgear.bg/?go=article&p=detail&tg_articleId=12416&num=1&scrollPos=0&_t=560

thecleaner
08-06-2017, 23:17
Много добър разход.

Като моят дизел при 130.Другият ми е по-малко при 100кмч.Но за 200 коня бензин е отличен разхода.

===============================================

В тази тема ще трябва да се добавят и още имена на модели като например Кamal и Castello :dance: : http://topgear.bg/?go=article&p=detail&tg_articleId=12416&num=1&scrollPos=0&_t=560

Имай предвид, че разхода ще падне със сигурност някъде литър надолу.

RPWWD
11-06-2017, 16:20
Здравейте, колеги! Днес се върнахме от Гърция и викам да споделя малко детайли по отношение на разход. При средна скорост от около 100км/ч колата даде 6.9/100. По магистралите при равен терен и около 130 км/ч разходът е около 6.5/100.


Sent from my iPhone using Tapatalk

По трип или пълно празно, че 100 км/ч средна ми се вижда бързичко?

Mirwais
11-06-2017, 18:35
По трип или пълно празно, че 100 км/ч средна ми се вижда бързичко?



Това е по компютър. Почти целият път в Гърция е магистрала до Игуменица.


Sent from my iPhone using Tapatalk

m1lk4
11-06-2017, 19:54
Колега, какво е междуболтовото разстояние ,че ми е много интересно.. Като я поръчва има ли причина да не избра панорамен таван?И с малката навигация ли си или доплати за голяма

Mirwais
11-06-2017, 20:24
Колега, какво е междуболтовото разстояние ,че ми е много интересно.. Като я поръчва има ли причина да не избра панорамен таван?И с малката навигация ли си или доплати за голяма



Междуболтовото пространство ще трябва да го премеря или да видя в интернет. Имаш предвид разстоянието между два съседни болта или по-скоро диаметъра на кръга?

Екстрите, които ме интересуваха, бяха парктрониците и камерата, алуминиевите перки за скоростите и джантите, които си харесах.

Иначе съм с малката навигация и ми се струва супер.


Sent from my iPhone using Tapatalk

1115
11-06-2017, 22:57
Много добър разход.

Като моят дизел при 130.Другият ми е по-малко при 100кмч.Но за 200 коня бензин е отличен разхода.

===============================================

В тази тема ще трябва да се добавят и още имена на модели като например Кamal и Castello :dance: : http://topgear.bg/?go=article&p=detail&tg_articleId=12416&num=1&scrollPos=0&_t=560

искаш да кажеш, че когато трипа ти дава средна скорост около 130км/ч показва и среден разход 6.9?

Mirwais
11-06-2017, 23:09
искаш да кажеш, че когато трипа ти дава средна скорост около 130км/ч показва и среден разход 6.9?



При средна 100км/ч за цялото пътуване даде 6.9. Това са около 1300 км. При 130 км/ч на равна магистрала гледах от време на време моментния и е около 6.5. Може би в началото не се изразих много ясно.

Мисля да направя засичане пълно-празно да видим компютърът лъже ли. При 159-ката ми компютърът е верен. Поне един път съм засичал от пълно-празно и после съм сравнявал с компютъра и нещата бяха идентични.


Sent from my iPhone using Tapatalk

1115
11-06-2017, 23:12
При средна 100км/ч за цялото пътуване даде 6.9. Това са около 1300 км. При 130 км/ч на равна магистрала гледах от време на време моментния и е около 6.5. Може би в началото не се изразих много ясно.

Мисля да направя засичане пълно-празно да видим компютърът лъже ли. При 159-ката ми компютърът е верен. Поне един път съм засичал от пълно-празно и после съм сравнявал с компютъра и нещата бяха идентични.


Sent from my iPhone using Tapatalk

според мен това е повече от прекрасен разход

въпросът ми беше към колегата който съм цитирал

Mirwais
11-06-2017, 23:15
според мен това е повече от прекрасен разход



въпросът ми беше към колегата който съм цитирал



Да, не бях съобразил :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

alfa racer GTA
12-06-2017, 00:01
искаш да кажеш, че когато трипа ти дава средна скорост около 130км/ч показва и среден разход 6.9?


Не, когато шофирам с такава скорост .
Средна скорост не съм гледал.Не гледам и досега.

Това беше с Круиз +бардал BDC.

Но тези разходи са относителни, както и средната скорост - разхода най-много зависи от терена - равнинен или планински.

italfen
12-06-2017, 08:18
Колега, какво е междуболтовото разстояние ,че ми е много интересно.. Като я поръчва има ли причина да не избра панорамен таван?И с малката навигация ли си или доплати за голяма

5x110 с централен отвор 65.1
т.е. собствениците със 159 и Giulietta ще могат да слагат джанти от Giulia :)

Относно разхода по борд... аз не вярвам компютъра на колата да не знае колко количество гориво пуска за да лъже в борда /естествено, ако не е направен нарочно да е така/.
Разликата идва от колонките на бензиностанциите, където ни лъжат там... средно от 5 до 10%.

BO
12-06-2017, 12:49
...
Разликата идва от колонките на бензиностанциите, където ни лъжат там... средно от 5 до 10%.
Това е невъзможно.
Под невъзможно визирам реалността, а не митовете, които се разпространяват по форуите.
По закон максималното отклонение трябва да е до 0.5%.
И повярвай, никой няма да си сложи главата в торбата с такива 5-10%, за които говориш. И тези законови 0.5% са си достатъчни за далаверата. Къде отиваш ти с тия 10% не знам на кой вярваш.:jason2:

italfen
12-06-2017, 14:41
Това е невъзможно.
Под невъзможно визирам реалността, а не митовете, които се разпространяват по форуите.
По закон максималното отклонение трябва да е до 0.5%.
И повярвай, никой няма да си сложи главата в торбата с такива 5-10%, за които говориш. И тези законови 0.5% са си достатъчни за далаверата. Къде отиваш ти с тия 10% не знам на кой вярваш.:jason2:

Редовно пълня в 5л туба /жълтите на Шел/ 100 октана от Еко-то до Царско село, винаги събира 6л. На круиза на Шипченски събира 5.40. Това е до гърлото малко над маркировката. Говоря от опит, може да отидеш и да се увериш сам ;)

BO
12-06-2017, 23:07
Ами подай сигнал. Лесно и елементарно е. И ще се убедиш сам, че не си прав.

п.п. Настройвал съм колонки и съм се убеждавал стотици пъти сам. Никой няма да си сложи главата в торбата и умишлено да лъже с повече от 0.5%. Естествено колонките се настройват точно под 0.5% в полза на обекта. Но за такива 5-10% директно казвам, че е мега измислено.

Bobi_33
12-06-2017, 23:17
Ами подай сигнал. Лесно и елементарно е. И ще се убедиш сам, че не си прав.

п.п. Настройвал съм колонки и съм се убеждавал стотици пъти сам. Никой няма да си сложи главата в торбата и умишлено да лъже с повече от 0.5%. Естествено колонките се настройват точно под 0.5% в полза на обекта. Но за такива 5-10% директно казвам, че е мега измислено.


Значи, да вярваш, че по бензиностанциите не лъжат е същото, като да вярваш в Дядо Коледа. Мен лично, на OMV са ме лъгали с пропан-бутан. В 35 литрова бутилка са ми сипвали 36-37 литра газ. При условие, че тя не може да се напълни повече от 80% от обема си. На всяка друга газостанция ми сипват в същата кола между 26 и 28 литра газ.

BO
13-06-2017, 09:35
Значи, да вярваш, че по бензиностанциите не лъжат е същото, като да вярваш в Дядо Коледа. Мен лично, на OMV са ме лъгали с пропан-бутан. В 35 литрова бутилка са ми сипвали 36-37 литра газ. При условие, че тя не може да се напълни повече от 80% от обема си. На всяка друга газостанция ми сипват в същата кола между 26 и 28 литра газ.
А да вярваш, че те лъжат по презумпция е да вярваш всяка вечер, че Снежанка ще ти почука на вратата.
И точно с газта какво правим ако случайно клапана ти не е затворил, защото да кажем налягането на газта е било по-ниско?
Точно там има толкова голяма вероятност да се случи това, колкото да уцелиш дупка в София. Не е като да няма и да не се случва постоянно.
Да, знам, твоята газова винаги е затваряла и никога това не се е случвало. И така на всеки, който му се случи започва една и съща латерна да върти.
И така докато не дойде инспекцията и се уверят сами, че всичко е наред.
Както казах никой няма нужда да лъже извън закона. Закона позволява дадено количество, което се постига много точно. Колонките имат резолюция от порядъка на 0.5 мл на дебитомерите и като добавим една температурна компенсация, нещата са доста прецизни и се настройват така, че да са в рамките на 0.4 - 0.45%.

italfen
13-06-2017, 11:05
А да вярваш, че те лъжат по презумпция е да вярваш всяка вечер, че Снежанка ще ти почука на вратата.
И точно с газта какво правим ако случайно клапана ти не е затворил, защото да кажем налягането на газта е било по-ниско?
Точно там има толкова голяма вероятност да се случи това, колкото да уцелиш дупка в София. Не е като да няма и да не се случва постоянно.
Да, знам, твоята газова винаги е затваряла и никога това не се е случвало. И така на всеки, който му се случи започва една и съща латерна да върти.
И така докато не дойде инспекцията и се уверят сами, че всичко е наред.
Както казах никой няма нужда да лъже извън закона. Закона позволява дадено количество, което се постига много точно. Колонките имат резолюция от порядъка на 0.5 мл на дебитомерите и като добавим една температурна компенсация, нещата са доста прецизни и се настройват така, че да са в рамките на 0.4 - 0.45%.

Казах ти къде да отидеш и да се увериш, а ти пак ми изкарваш собствените си теории, че нямало как да се излъже! Да, само ти си единствения в БГ, който може и знае как да настрои броячите. Накрая ми говориш за закони в града, където корупцията е мотото му.

п.с. нека се придържаме към темата за Giulia

BO
13-06-2017, 13:09
Казах ти къде да отидеш и да се увериш, а ти пак ми изкарваш собствените си теории, че нямало как да се излъже! Да, само ти си единствения в БГ, който може и знае как да настрои броячите. Накрая ми говориш за закони в града, където корупцията е мотото му.

п.с. нека се придържаме към темата за Giulia
И аз ти казах към кой (http://www.damtn.government.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=12&lang=bg) да се обърнеш.
Значи викаш знаеш, че те лъжат, не само теб, а мен и него, и нея, ама не искаш да подадеш един сигнал.
Интересно...
И не ми извъртай думите, че нямало как. Има как, но не го правят, защото вредите ще са по-големи от ползата от това.
А пък тази лъжа да я вържеш към показанието на борд компютъра е още по нелепа.
Значи моя Опел винаги ми показва между 0.1 и 0.2 повече от реалността. Значи логично зареждам на бензиностанции, които ми дават повече гориво. Но пък зареждам БМВ-то там и то ми дава между 1.5 и 2 /100 по-малко по борд от реалността. Значи някой седи и съвсем избираемо натиска копчето за "лъжа". Но пък много константна тая работа. Явно ме дебнат много добре с коя кола съм, защото тия с БМВ-тата могат да ги лъжат, а тия с Опелите не могат. :)

dhtj
13-06-2017, 15:32
на мен са ми сипвали 35 литра газ в 32 литрова бутилка.
Чисто нова на няколко месеца, с нивомер вътре. т.е. трябва да събира макс 0.8*32=25.6 литра.

И колата още не беше изгаснала от липса на гориво.
Сигурно бутилката се е издула с 15тина литра, колко му е :D

dhtj
13-06-2017, 19:19
чак на ауди феновете им прави впечатление :)

http://store.picbg.net/pubpic/EB/EB/db87892bf482ebeb.jpg

m1lk4
13-06-2017, 20:34
Ха ха. Интересни ще са ми коментарите отдолу

Mirwais
13-06-2017, 20:35
чак на ауди феновете им прави впечатление :)

http://store.picbg.net/pubpic/EB/EB/db87892bf482ebeb.jpg



Ами да се радват. На хубавото лошо не можеш да кажеш :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sm0k
15-06-2017, 17:54
Пу, пу, колко е грозна. Това с какви гуми излиза от завода, с Пирели ли ?

Само на 19-ките излиза задължително с Пирели, на по-малките размери може да дойде или с Пирели, или с Конти, или Бридж, квото хванат :D


..Гледам да не я ръчкам много в момента, въпреки че от Ауто Италия не ми казаха нещо специално по отношение на разработването на двигателя...

Няма и да ти кажат. На мен ми казаха "Абе първите 1000 км, я карай по-леко и тва е", ама щото ги питах. Ама то ако зависеше от тях, щяха зорлем да ти строшат мотора преди да е направил 100 К, че да си купиш нова :) И като стана дума за тях, я ги питай какво масло възнамеряват да ти налеят в колата, като стане време за смяна, и като ти отговорят "Кастрол" ги питай не им ли е малко неудобно така... ;)

Mirwais
15-06-2017, 21:21
Само на 19-ките излиза задължително с Пирели, на по-малките размери може да дойде или с Пирели, или с Конти, или Бридж, квото хванат :D



Няма и да ти кажат. На мен ми казаха "Абе първите 1000 км, я карай по-леко и тва е", ама щото ги питах. Ама то ако зависеше от тях, щяха зорлем да ти строшат мотора преди да е направил 100 К, че да си купиш нова :) И като стана дума за тях, я ги питай какво масло възнамеряват да ти налеят в колата, като стане време за смяна, и като ти отговорят "Кастрол" ги питай не им ли е малко неудобно така... ;)



Ами ще ги питам, колега. На мене това ми беше основното притеснение - дилъри, сервизно обслужване и т.н. В България като цяло тея неща са под всякаква критика - не само при нашата марка. Алфа Ромео по целия свят имат лоша репутация по-скоро заради сервизното обслужване и дилърските мрежи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sm0k
16-06-2017, 02:34
Ами ще ги питам, колега. На мене това ми беше основното притеснение - дилъри, сервизно обслужване и т.н...

А споко, и на мене тва ми беше основното притеснение, ама след като се разсеят всички съмнения, и осъзнаеш, че притеснението е напълно основателно просто свикваш, че трябва да се оправяш с тях по другия начин :D Ама да не спамим сега, живот и здраве като се засечем някъде ще ти разправям хитове с тия образи и как да ги ръчкаш :)

dimitar_vd62
18-06-2017, 20:53
на мен са ми сипвали 35 литра газ в 32 литрова бутилка.
Чисто нова на няколко месеца, с нивомер вътре. т.е. трябва да събира макс 0.8*32=25.6 литра.

И колата още не беше изгаснала от липса на гориво.
Сигурно бутилката се е издула с 15тина литра, колко му е :D

Тва е нищо, за 3 години бидона ми за зеле се разду от 25кг на 48кг.Тоз проблем с газта е още от татово време.

Бобби
20-06-2017, 00:15
Днес на ул. Любляна видях още една джулия...тъмно синя......евала на момчето дето я караше...

Бобби
23-06-2017, 00:10
И още една в София...Q4 бяла, а бе почнаха да ги карат....

Sm0k
23-06-2017, 19:10
И още една в София...Q4 бяла, а бе почнаха да ги карат....

Таз е на АИ служебната.

Mirwais
24-06-2017, 00:37
Таз е на АИ служебната.



Тази ме спечели на тест-драйва.


Sent from my iPhone using Tapatalk

never
24-06-2017, 17:48
Тази ме спечели на тест-драйва.


Sent from my iPhone using Tapatalk

И мен същата ме спечели. Сънрууфа прежалих, де :)

Иначе - от около 10 дена карам(постоянно) Giulia Veloce 2.0. Смених от 159-ка и съм особено доволен. Виждам, че няма тема за Veloce-то, а ми е любопитно има ли и други във форума ? Можем да отворим отделна, макар че може би към момента е ненужно да има две теми?


Днес на ул. Любляна видях още една джулия...тъмно синя......евала на момчето дето я караше...

Мен ще да си видял в този район на този ден :)

Bottata
12-07-2017, 00:03
Днес сиво Стелвио на бул. брюксел към летището ме изпревари към 2 часа в жегата.
Останаха ми очите :).

Ionas
12-07-2017, 03:16
Аз порьчах моята на 22 Март и колата е още на етап качествен контрол в Италия.Мислех,че до сега ще стане и продадох старата кола.Голямо прецакване.

Ionas
12-07-2017, 03:16
Аз порьчах моята на 22 Март и колата е още на етап качествен контрол в Италия.Мислех,че до сега ще стане и продадох старата кола.Голямо прецакване.

ДТИванов
15-07-2017, 21:55
Днес на път към морето ме изпревари Стелвио графит. Красота!

Mirwais
17-07-2017, 14:57
Аз порьчах моята на 22 Март и колата е още на етап качествен контрол в Италия.Мислех,че до сега ще стане и продадох старата кола.Голямо прецакване.



Колега, похвали се като дойде :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ionas
17-07-2017, 17:04
Последната информация е,че до края на седмицата пристига в България.Голямо чакане!

White Giulietta
17-07-2017, 23:40
Последната информация е,че до края на седмицата пристига в Балгария.Голямо чакане!

Чакането ще си заслужава :grin:

Аз да взема да се намърдам в тази темичка нищо, че съм с нафтова печка. Поне да се преброим колко сме с Джулия, че и без това не сме много :tooth:

P.S. Mirwais, да знаеш, че съм с онази червената ;-)

never
18-07-2017, 00:37
Вчера на Мадрид един пичага с черно Стелвио спря при мен за малко и разменихме няколко думи. Беше го взел онзи ден, радваше се доста, на живо е по-добро от на снимки.
Ако чете/пише, да се покаже, макар че надали :)

boian
18-07-2017, 11:30
Хайде и аз със Stelvio First edition. Чакането си заслужаваше.

boian
18-07-2017, 13:29
Ще намеря подходящо място и ще запиша. Гледам да не я ръчкам много в момента, въпреки че от Ауто Италия не ми казаха нещо специално по отношение на разработването на двигателя - трябва ли, не трябва ли...

В книжката пише първите 1600км да не се ускорява и спира бързо.

---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:21 ----------


При средна 100км/ч за цялото пътуване даде 6.9. Това са около 1300 км. При 130 км/ч на равна магистрала гледах от време на време моментния и е около 6.5. Може би в началото не се изразих много ясно.

Мисля да направя засичане пълно-празно да видим компютърът лъже ли. При 159-ката ми компютърът е верен. Поне един път съм засичал от пълно-празно и после съм сравнявал с компютъра и нещата бяха идентични.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Как се вижда моментния разход, че нещо не мога да се оправя с менюто?

---------- Post added at 10:29 ---------- Previous post was at 10:27 ----------


Последната информация е,че до края на седмицата пристига в Балгария.Голямо чакане!

И аз така чух, заедно с бяло Стелвио:super:

italfen
18-07-2017, 14:36
Някой колега със Стелвио, нека да направи една тема и да се чуства свободен да качи някоя снимка :)

boian
18-07-2017, 15:18
Готово.

Bogomil
18-07-2017, 23:25
Страхотна е... вътре тази комбинация е направо като Ферари.
Интересни джанти, не съм виждал до сега такива... 17ки или 18 са?

Колега как ще не си виждал....на твоята и на 147-цата е почти същия (да не кажа същия) дизайна на джантите. Но новото си е ново и тези изглеждат прекрасно

Mirwais
19-07-2017, 16:27
В книжката пише първите 1600км да не се ускорява и спира бързо.

---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:21 ----------





Как се вижда моментния разход, че нещо не мога да се оправя с менюто?

---------- Post added at 10:29 ---------- Previous post was at 10:27 ----------





И аз така чух, заедно с бяло Стелвио:super:



Колега, моментния разход можеш да го изкараш на централния дисплей с бутона на лостчето за чистачките.


Sent from my iPhone using Tapatalk

italfen
21-07-2017, 11:57
Колега как ще не си виждал....на твоята и на 147-цата е почти същия (да не кажа същия) дизайна на джантите. Но новото си е ново и тези изглеждат прекрасно

Имах предвид, че не съм виждал Джулиа с точно такъв модел джанти, нито по-конфигуратори, нито на други снимки в нета. Разбира се, че имат прилики с други джанти на предходните модели.

boian
21-07-2017, 12:18
5x110 с централен отвор 65.1
т.е. собствениците със 159 и Giulietta ще могат да слагат джанти от Giulia :)

Относно разхода по борд... аз не вярвам компютъра на колата да не знае колко количество гориво пуска за да лъже в борда /естествено, ако не е направен нарочно да е така/.
Разликата идва от колонките на бензиностанциите, където ни лъжат там... средно от 5 до 10%.

А обратното важи ли- може ли да се монтира джанта 18" от 159 на Стелвиото?

italfen
22-07-2017, 08:00
А обратното важи ли- може ли да се монтира джанта 18" от 159 на Стелвиото?

Не виждам причина да не може, освен ако изнасянето на джантата при Стелвио е различно (ЕТ) и най-много да потрябват дистанционни фланци ;)

Ionas
25-07-2017, 20:21
Колега, похвали се като дойде :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Все още съм в очакаване...

boian
26-07-2017, 11:20
Автовоза закъснява!

never
27-07-2017, 08:21
При мойта доставка се забавиха с около месец. Първо уж колата бе на качествен контрол (само тя от целия автовоз). През това време този автовоз тръгна без нея, та се наложи да я взимат с някакъв друг от Фиат, идващ от не знам си къде. Но имаше празници в Италия, та и той се забави. Накрая всичко завърши добре, колата дойде жива и здрава и като си я взех, забравих набързо чакането. Едно съм сигурен - Миро от АР се опитваше да ми съдейства колкото може през цялото време, но нагоре явно им е сложно с организацията понякога.

Mirwais
27-07-2017, 13:25
При мойта доставка се забавиха с около месец. Първо уж колата бе на качествен контрол (само тя от целия автовоз). През това време този автовоз тръгна без нея, та се наложи да я взимат с някакъв друг от Фиат, идващ от не знам си къде. Но имаше празници в Италия, та и той се забави. Накрая всичко завърши добре, колата дойде жива и здрава и като си я взех, забравих набързо чакането. Едно съм сигурен - Миро от АР се опитваше да ми съдейства колкото може през цялото време, но нагоре явно им е сложно с организацията понякога.
Миро от Ауто Италия ми направи страхотно впечатление. От гледна точка на Продажби нещата са супер там. Надявам се сервизът да не разочарова.

boian
27-07-2017, 15:01
Все още съм в очакаване...

Ае, честито! Видях я на автовоза!:devil:

Ionas
27-07-2017, 18:13
Здравейте на всички,
Тя най-сетне пристигна,моята Giulia Veloce 2.0 Turbo 280HP. Поръчах я през Март и беше голямо чакане.За мое огромно съжаление в момента съм на 8500 км от България и жена ми ще и се радва преди да се прибера през Септември.
Това са допълнителните опции,които поръчах (copy-paste от офертата на Ауто Италия) .Всичко останало от което имам нужда е серийно. Толкова време мина,че почти забравих какво бях поръчал…

Адмирации за Радо от Ауто Италия,които свърши страхотна работа и успя да ме зарази с Алфа вируса (както и за снимките).

antonyonkov
28-07-2017, 01:44
Честито на новите собственици. Боянски трябва да я видя твоята някой път.
Да ви питам, защото вече сте ходили в АутоИталия, дали има Giulia QV тестова.

Ionas
28-07-2017, 02:25
Не съм виждал във Варна тестова Giulia QV.

White Giulietta
28-07-2017, 14:43
Миро от Ауто Италия ми направи страхотно впечатление. От гледна точка на Продажби нещата са супер там. Надявам се сервизът да не разочарова.

Потвърждавам за Миро! :-)

За сервиза: Е ти няма да ходиш на сервиз в следващите минимум 5-7 год. :-) Само ще я обслужваш веднъж годишно, а това става за 1-2 часа и няма какво да те разочарова.
Шегата на страна - като цяло е ОК сервиза, поне от това, което съм видяла покрай Жулиетата. За дребните ремонти, които са ми се налагали, нещата са се случвали за сравнително кратки срокове и са отстранявали проблемите. Като сравнявам със сервизи на други марки, не са по-зле или по-добре.
2 пъти се е налагало да отстраняват дребни щети по каско и пребоядисването на детайлите е ставало в рамките на 7-10 дни.

Scrapera
28-07-2017, 22:33
Честито на Ionas и семейството му, и голямо браво за избора на цвят!
Май е първата в цвят бордо в БГ.

LYBRAtor
29-07-2017, 10:16
Почвайте да казвате кво е положението с разхода, да видим бензин/дизел/газ/метан :D

Честито на всички с нови колици

boian
30-07-2017, 13:43
Ще те излъжа, колега, но на магистралата с около 150-160 км/ч е със сигурност около 2500 оборота, което означава, че под 120 км/ч ще е под 2000. Но пак трябва па проверя - говоря наизуст.

Що се отнася до прекъсвача - спомням си, че като влезе в критични обороти се включва прекъсвача, не сменя - това поне стана, когато правих тест драйв.

При 145км/ч е на 2500 оборота.При 3000 оборота е на 180км/ч

Ionas
30-07-2017, 20:53
При 140км/ч е на 2500 оборота.

Как е тягата на мотора и разxода?Питам за да знам какво да очаквам.Ще регистрират моята в понеделник.

Mirwais
30-07-2017, 22:43
Как е тягата на мотора и разxода?Питам за да знам какво да очаквам.Ще регистрират моята в понеделник.



На 200 коньовата версия е 330 NM въртящият момент и на лекото купе се усеща прекрасно. При теб ще е още по-добре :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

boian
31-07-2017, 18:24
Върви и звучи като откачена, но не съм я настъпвал много, все пак съм на 400км пробег. 400 нютона въртящ момент. Разход не мога да кажа още със сигурност- магистрално около 7л/100км, варненско градско ми показва 15л/100км, но пробега ми е малък, пък и аз я разучавах на запален мотор, така че след някой и друг резервоар ще имам по-добра представа.

BO
01-08-2017, 10:33
Да поделиш разхода задължително, че много ми е интересно какво ще постигнат тия италианци с второто поколение на уникалната ЗФ кутия.

Mirwais
01-08-2017, 11:25
Да поделиш разхода задължително, че много ми е интересно какво ще постигнат тия италианци с второто поколение на уникалната ЗФ кутия.
При мен засега разходът от последните 3000 км. е 8.7-9.

never
01-08-2017, 20:31
14-15/100 градско

Постоянно на Динамик, де, и се ръчка доста. На N ще дава по-адекватен разход предполагам. Нямам нерви да я карам на A, все едно в някаква Демо версия съм се качил.. Разликата ми се струва огромна.

BO
02-08-2017, 10:02
При мен засега разходът от последните 3000 км. е 8.7-9.
Това като съотношение градско:извънградско?

Mirwais
02-08-2017, 17:43
Това като съотношение градско:извънградско?

Ами 1/3 градско, 2/3 извънградско. Извънградското беше малко по-интензивно :) и беше със среден разход 7.9-8.

White Giulietta
03-08-2017, 16:09
При мен ако е само градско е към 7 - 7.2, смесено е към 6.5, извънградско последно беше точно към 6 - но тук става въпрос за половината на обикновен път със средна скорост 80км/ч и другата половина на магистрала с около 140км/ч. Докато се движех с 80-90, средния разход ми беше 5.6.

Определено колата с всяко следващо зареждане сваля по малко разхода.

nicks1
25-08-2017, 19:43
Кой ще се похвали с графит Велоче на ул.Чехов в Изток?

ljub4o2002
25-08-2017, 22:44
Момчета вчера имах невероятното щастие и удоволствие да карам Джулия Куадрофолио Верде 510 коня на мой приятел дошъл на гости на родителите си от германия и имах чувството че тази кола кърти асфалта :).
В рейс режим обаче под 18 на сто разхода на бензин не падна :).
Колата е с ръчни скорости.

Mirwais
27-08-2017, 20:54
Момчета вчера имах невероятното щастие и удоволствие да карам Джулия Куадрофолио Верде 510 коня на мой приятел дошъл на гости на родителите си от германия и имах чувството че тази кола кърти асфалта :).
В рейс режим обаче под 18 на сто разхода на бензин не падна :).
Колата е с ръчни скорости.



Бъдеща класика :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

gorang
28-08-2017, 13:59
На мен ми се струва, че 18/100 си е приличен разход за кола 510 кс. Старите бусо V6 при натискане горят и повече....

dhtj
28-08-2017, 23:47
Идеално е даже.
18/100 и със спаpка съм правил... извънградско :(

Ionas
02-10-2017, 14:59
Няколко думи и от мен след седмица опит с колата.Първите впечатления са изцяло положителни.Комбинацията мотор-кутия-окачване-волан е феноменална.Колата се води перфектно и в същото време е много комфортна с 18“-те Run flat гуми.Кутията на ZF работи толкова гладко,че смените не се усещат изобщо.Окачването работи безшумно.Разхода е кръгло 10 за първите 2600 км,70/30-градско/извънградско.Карам само на режим N.Седалките са най добрите,в които някога съм сядал.Мястото в салона и багажника са на нивото на конкуренцията.Дизайнът на таблото е много елегантен и изчистен,без дежурния „таблет“ върху него.Никога преди кракът ми не беше стъпвал в Алфа,дори като пътник и нямам база за сравнение с други модели.Вниманието което привлича по улиците не се нуждае от коментар,а трябва да се изпита.Много съм доволен от избора си и се надявам марката да не ме разочарова в дългосрочен план.Вече взех зимни Michelin Pilot и само чакам да се застуди за да ги монтирам.С Q4 се надявам на добро поведение и през зимата.Поздрави и няколко снимки!

svetlin pilev
02-10-2017, 22:23
Леле,значи теб съм видял онзи ден да пресичаш ул."Ген. Колев".Мина аристократично и безшумно като платноход.На всички на кръстовището им увиснаха ченетата, а на мен ми се разхлопа сърцето,хаха.
Със здраве и безаварийно да си я караш!Чудесен избор си направил като мотор и скорости!
Чудя се как си решил да си купиш Алфа без дори да си се возил в кола от марката?

Ionas
02-10-2017, 22:32
Живея на Ген.Колев.За избора и аз не знам,легна ми на сърцето и до като се усетя...

Sm0k
03-10-2017, 01:17
...Чудя се как си решил да си купиш Алфа без дори да си се возил в кола от марката?


...За избора и аз не знам,легна ми на сърцето и до като се усетя...

Е ко има да се чудиш как е решил човека - по единствния начин по който се купува Алфа - легнало му на сърцето :D Тва няма общо с карал ли си, возил ли се - или го имаш или го нямаш ;)

boian
18-10-2017, 21:37
Как е тягата на мотора и разxода?Питам за да знам какво да очаквам.Ще регистрират моята в понеделник.
Разход Варна-София и обратно по АМ Тракия, скорост 140-190км/ч 10.8л/100км

LYBRAtor
19-10-2017, 21:13
С тази скорост ми се вижда много приличен разхода

alfarodeo
22-10-2017, 23:18
Моите впечетления от кола за 100 000 лв не са същите. Камерата и за обратен ход е нелогична, след 140 км шума който навлиза в купето през уплътненията е по-силен от на 16 годишната ми 166. Отзад е тясна и много трудно се влиза.Интериорът е много стилен и качествен, но дисплея е разочароващ. Сменя светкавично предавките, но усещането за тежест във волана когато взимам завои го имам, както бях само на задно. Дизелът 2.2 след 150 км много омеква. Тези 4 цилиндъра си проличават. Смятам че е по-добра от BMW 3-er , защото и нея съм я карал, но сякаш за 100хил очаквам повече.

Mirwais
29-10-2017, 17:06
Моите впечетления от кола за 100 000 лв не са същите. Камерата и за обратен ход е нелогична, след 140 км шума който навлиза в купето през уплътненията е по-силен от на 16 годишната ми 166. Отзад е тясна и много трудно се влиза.Интериорът е много стилен и качествен, но дисплея е разочароващ. Сменя светкавично предавките, но усещането за тежест във волана когато взимам завои го имам, както бях само на задно. Дизелът 2.2 след 150 км много омеква. Тези 4 цилиндъра си проличават. Смятам че е по-добра от BMW 3-er , защото и нея съм я карал, но сякаш за 100хил очаквам повече.


Моите впечатления от камерата след 10 000 км. са супер. Върши ми чудесна работа. Аз обаче не съм карал друга кола с камера, така че надали това е обективно мнение. Пространството отзад също е завидно добре. Вече 3 пъти пътувам по 1500 км. с 4 човека в колата (3-ма на задната седалка) и комфортът е на ниво. Багажникът също стига. За шума не мога да кажа нищо, на мен не ми прави впечатление. Хората, които возя, повтарят постоянно колко е тиха и комфортна. Предполагам зависи доколко се вслушваш и какво си карал преди. Наскоро карах една чисто нова Mercedes CLA и останах разочарован от това как интериорът скърцаше, колата се клатеше и двигателят звучеше като от дачия (той май наистина е френски)... а колата струваше...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ionas
29-10-2017, 19:39
Камерата си е камера и показва пространството зад колата.Не съм сигурен дали и нещо друго се очаква.Дисплея е ОК за мен,8.8“,като размер,предлага достатъчно като количество и качество информация.Шум от вратите като се заслушах има,но винаги карам слушайки музика и не обръщам внимание.Мощността е определено в излишък.Преди да поръчам,тествах Veloce дизел и останах разочарован от мотора и по-конкретно-шум и вибрации (особено когато е студен),които според мен са в конфликт с природата на колата и марката,а именно спортното излъчване.Возил съм се на задните седалки и мястото е супер.Като цяло съм силно впечатлен от цялостния пакет.Най-важното за мен лично е,че ми върши работа като семеен автомобил,който не сваля усмивките от лицата ни.Това си е лично мое виждане.

Бобби
01-11-2017, 00:45
:flirt:...няма да пискате....това си е истинска кола с надлъжно разположен мотор и задно предаване, днес, тоез вчера покарах една 2,2... 10-на км....Благодаря на колегата, който ми даде таз възможност.........:)

alfarodeo
03-11-2017, 17:56
Карах до скоро Хонда Легенд, преди това 166 и в двете навлиза по-малко вятър.Сега съм с GLA и правя разлика относно инфотеймънт системата.Може би в следващите версий ще изгладят нещата.Не ми харесва че няма v6 версии, които да не са QV. Бих карал едно Стелвио v6 дизел или бензин.Иначе след теста имах усмивка на лицето

Mirwais
04-11-2017, 12:14
Карах до скоро Хонда Легенд, преди това 166 и в двете навлиза по-малко вятър.Сега съм с GLA и правя разлика относно инфотеймънт системата.Може би в следващите версий ще изгладят нещата.Не ми харесва че няма v6 версии, които да не са QV. Бих карал едно Стелвио v6 дизел или бензин.Иначе след теста имах усмивка на лицето

И аз мисля, че има нужда да пуснат един 3.0 двигател, който да попадне между 2.0 и 2.9 като мощност. Въпреки че 2.0 бензинът върви завидно добре. Например аз немските 3.0 дизеляци ги изяждам за закуска.

alfa racer GTA
04-11-2017, 17:00
И аз мислех така особено когато казаха, че ще има дизел 3.0 литра 340 коня, но сега мисля че е излишно.

Холандската тунинг фирма Squadra tuning прави 280-те коня 310 и от 240 кмч и прави на 275кмч, двигател 3.0 литра дизел е безсмислен: https://www.squadra-tuning.nl/giulia...-ontwikkeling/ (https://www.squadra-tuning.nl/giulia-de-software-ontwikkeling/)

=======================================

Отделен въпрос е, че повечето хора предпочитат заводски колата да и излезе с такава настройка.

dhtj
04-11-2017, 17:22
Холандската тунинг фирма Squadra tuning прави 280-те коня 310

На трета страница говорихме за това, прочети, че не си го разбрал добре :)

Иначе и аз съм на мнение че сегашния набор от мотори е идеален.
Дизелите залязват вече, доста марки се отказаха от тях, доста европейски градове ги забраняват, няма нужда от 3 литров дизел.

BO
05-11-2017, 14:55
И аз мисля, че има нужда да пуснат един 3.0 двигател, който да попадне между 2.0 и 2.9 като мощност. Въпреки че 2.0 бензинът върви завидно добре. Например аз немските 3.0 дизеляци ги изяждам за закуска.
Явно говориш за моделите от миналото десетилетие.
Защото алтернативните поколения 3 литрови дизеляци са доста напред, сравнявайки го с 200 бнзинка Джулия. Даже и от някои 4 цилиндрови изостава.

Mirwais
05-11-2017, 19:51
Явно говориш за моделите от миналото десетилетие.
Защото алтернативните поколения 3 литрови дизеляци са доста напред, сравнявайки го с 200 бнзинка Джулия. Даже и от някои 4 цилиндрови изостава.



Ами няколко пъти се заигравах с А4 3.0tdi и веднъж с дизелова X6 на път за морето на една права отсечка. Колите със сигурност не бяха модели от миналото десетилетие. Може да са били с ръчка - примерно. Не че е толкова важно това де, просто споделям. Джулията върви доста добре.


Sent from my iPhone using Tapatalk

BO
06-11-2017, 00:35
Ами няколко пъти се заигравах с А4 3.0tdi и веднъж с дизелова X6 на път за морето на една права отсечка. Колите със сигурност не бяха модели от миналото десетилетие. Може да са били с ръчка - примерно. Не че е толкова важно това де, просто споделям. Джулията върви доста добре.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Заиграването" и печеленето в такива "битки" зависи много повече от инстинкта за самосъхранение на водача, от това колко ти върви колата.
Ако попаднеш на някой луд, то може да ти свие сърмите и с една 150кс кола на 30 години.
Пример за Аудито е най-малкото, че е ограничено на 250км/ч, а ти издъхваш на 230км/ч. Демек си заводски обречен от такъв вид заигравка.

Mirwais
06-11-2017, 09:30
"Заиграването" и печеленето в такива "битки" зависи много повече от инстинкта за самосъхранение на водача, от това колко ти върви колата.
Ако попаднеш на някой луд, то може да ти свие сърмите и с една 150кс кола на 30 години.
Пример за Аудито е най-малкото, че е ограничено на 250км/ч, а ти издъхваш на 230км/ч. Демек си заводски обречен от такъв вид заигравка.

Абсолютно вярно.

DiStefano
10-11-2017, 20:13
Ауди А4 може и да е електронно ограничено на 250 .. Само дето тези 250 са голем мираж за 3.0 TDi ..

boian
21-11-2017, 16:30
А обратното важи ли- може ли да се монтира джанта 18" от 159 на Стелвиото?

Оказа се , че може!

xen0s
25-11-2017, 22:11
Хайде сега мираж... Лично съм се возил в А5 3.0 TDI с още 1 човек + багаж с 250. Без никакви модификации, никакъв проблем не муе на двигателя.

damyanov
30-11-2017, 14:24
250 на немски километраж, не е като 250 по джи пи ес
То и на другите производители не е, ама на немските е особено фрапираща разликата

DiStefano
01-12-2017, 20:40
Аз от 3.0 TDi нямам преки впечатления .... , но имам такива от 4.0 TDi и от 220 по километраж до 250 може спокойно да си пушнеш половин цигарка ... Верно колата не беше А4 ма кво от това .. TDi-то си е нужник и толкова.

Динамичен дизелов V6 бих избрал този в Гибли .. ма и той от 220 нагоре си се задъхва

МИТАКА1654
02-12-2017, 14:29
Няма дизел,който да не се задъхва от 220 нагоре.Говоря за масовите дизели до към 2007-2008-2009год,просто нагоре вече влизат на 4000об и там вече им падат нютоните.Със старото си ауди какви надъхани дизели за по 150к+лв съм препарирвал на магистралата не е истина.

BO
02-12-2017, 15:36
Бази и глупостите се изписаха.
То бива фанатизъм ама чак толкова.
https://youtube.com/watch?v=kKgnT_BD7so

thecleaner
02-12-2017, 15:37
Няма дизел,който да не се задъхва от 220 нагоре.Говоря за масовите дизели до към 2007-2008-2009год,просто нагоре вече влизат на 4000об и там вече им падат нютоните.Със старото си ауди какви надъхани дизели за по 150к+лв съм препарирвал на магистралата не е истина.

За вървящ дизел само 3.0 на БМВ, кеф ви с една, две или три турбини ;)

BO
02-12-2017, 15:42
За вървящ дизел само 3.0 на БМВ, кеф ви с една, две или три турбини ;)
Или четири...

dhtj
02-12-2017, 20:55
За вървящ дизел само 3.0 на БМВ, кеф ви с една, две или три турбини ;)

Все едно ауди няма 3.0тди с две турбини, 313 коня...
Или 4.2 пак битурбо...

Дори старите а6-ци 4ф имат 3.0тди 240 коня, дето с чип става повече от 300.

thecleaner
02-12-2017, 21:04
Все едно ауди няма 3.0тди с две турбини, 313 коня...
Или 4.2 пак битурбо...

Дори старите а6-ци 4ф имат 3.0тди 240 коня, дето с чип става повече от 300.

А с 4ри има ли 400 коня ;) Стига сме акали в темата, наште пак са изостанали, добре че с бензинките сме наваксали като че ли. Забиваш 500+ коня за спортистите и сичко мре, нищо сложно няма, ма им трябваха няколко десетки години да го разберат.

dhtj
02-12-2017, 21:15
Е 4.2 битурбото е 385..
Иначе имаха и един 6.0 V12 ТДИ с 500 коня, мотор печелил Льо ман нам си колко пъти ;)

BO
02-12-2017, 21:46
А с 4ри има ли 400 коня ;) Стига сме акали в темата, наште пак са изостанали, добре че с бензинките сме наваксали като че ли. Забиваш 500+ коня за спортистите и сичко мре, нищо сложно няма, ма им трябваха няколко десетки години да го разберат.

Тия коли с тия двигатели са само загуба на компаниите, за това и няма какво да се разбира.
А конкретно за Джулия с това ограничено предлагане на агрегати, то продажбите говорят сами.

thecleaner
02-12-2017, 21:53
Тия коли с тия двигатели са само загуба на компаниите, за това и няма какво да се разбира.
А конкретно за Джулия с това ограничено предлагане на агрегати, то продажбите говорят сами.

Аз лично масовост неща, е го 47 ци и 56 ци са масови към момента и ги кара всякая сволочь, ми това донякъде ме отблъсква от марката, като ги гледам горките коли, уморени, със странни тунинги, грозни, неподържани....

dhtj
02-12-2017, 21:54
Кое и е ограниченото предлагане на агрегати на джулията?
Има огромен избор - 136, 150, 180, 210 коня дизел.
200, 280, скоро 350 и 510 коня бензин.

Не виждам нещо да липсва? Освен някакъв по-голям дизел, но явно са сметнали че е излишен, при наличието на бензинки. И без това ерата на дизелите отмина, вече ще ги забраняват навсякъде из Европа, а в Америка никога не са били на почит.

Mirwais
04-12-2017, 13:56
Бази и глупостите се изписаха.
То бива фанатизъм ама чак толкова.
https://youtube.com/watch?v=kKgnT_BD7so

Колега, ето ги официалните спецификации за Ауди А4 (2015 until now) с 3.0 TDI от Wikipedia:

3.0 TDI V6 218 PS (160 kW; 215 bhp) 400 N·m (295 lb·ft) @ 1250-3750 rpm 6.6 sec 250 km/h (155 mph) 117 g/km 4.5 L/100 km (63 mpg‑imp; 52 mpg‑US)

3.0 TDI V6 quattro 272 PS (200 kW; 268 bhp) 600 N·m (443 lb·ft) @ 1500-3000 rpm 5.3 sec 250 km/h (155 mph) 137 g/km 5.2 L/100 km (54 mpg‑imp; 45 mpg‑US)

alfa racer GTA
04-12-2017, 15:34
За вървящ дизел само 3.0 на БМВ, кеф ви с една, две или три турбини ;-)

Това ще го върнеш ли: https://www.youtube.com/watch?v=RQNcQBAWxI8 (https://www.youtube.com/watch?v=RQNcQBAWxI8)

dhtj
04-12-2017, 16:03
3.0 TDI V6 218 PS (160 kW; 215 bhp) 400 N·m (295 lb·ft) @ 1250-3750 rpm 6.6 sec 250 km/h (155 mph) 117 g/km 4.5 L/100 km (63 mpg‑imp; 52 mpg‑US)


:wow::wow::wow:
4.5 на 100... това вярваш ли го? :D
Няма по-големи лъжци от ВАГините и БМВ...
И разход и ускорение ги преувеличават със страшни проценти. А за вредните емисии всички знаем :)

BO
04-12-2017, 16:46
Това ще го върнеш ли: https://www.youtube.com/watch?v=RQNcQBAWxI8 (https://www.youtube.com/watch?v=RQNcQBAWxI8)
Ако ми се явиш с него и ми дадеш ключовете, ще те целуна и ще го взема.
Ако аз давам парите, няма сила, която да ме накара да го взема, а не да кажем едно 550д, което върви зверски повече и харчи по-малко.:roll2:

italfen
05-12-2017, 15:54
Да продължим темата за Джулиа...
Видях варианти 2.2 дизел с Q2, поразрових се какво пише за тази версия... От прочетеното разбрах, че блокажа на дифа идва с Performance пакета, който съдържа и адаптивното окачване + алуминиеви пера на волана.

Може би по-желание на клиента се слага този Q2 бадж?!

http://cdn.auto.it/images/2016/10/06/090321108-341d48eb-fc2e-46eb-8fb3-e9e6b00f0019.jpg

Speeder
05-12-2017, 16:39
Баджа си идва с перформанс пакета.
Q2 има и за 2.0 200 коня, като на колегата от тази тема.
Чудно защо не пуснат Велоче само на задно предаване?!

Mirwais
05-12-2017, 18:38
Баджа си идва с перформанс пакета.

Q2 има и за 2.0 200 коня, като на колегата от тази тема.

Чудно защо не пуснат Велоче само на задно предаване?!



Ами Велочето със задно предаване е на един ъпдейт на софтуера разстояние от 2.0 200 коня версията.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mirwais
05-12-2017, 18:41
Баджа си идва с перформанс пакета.

Q2 има и за 2.0 200 коня, като на колегата от тази тема.

Чудно защо не пуснат Велоче само на задно предаване?!



Всъщност, в САЩ има вариянт на 2.0 280 коня само със задно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

italfen
07-12-2017, 08:05
Mirwais, твоята Джулиа има ли перформънс пакета?

Mirwais
07-12-2017, 12:24
Mirwais, твоята Джулиа има ли перформънс пакета?



Не. Аз си бях харесал само джанти, исках камера за задно, бяла боя, полу-кожен салон и алуминиевите перца зад волана.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ionas
11-12-2017, 16:08
Някой с опит в снега?161817

Mirwais
11-12-2017, 19:18
Някой с опит в снега?161817



Аз - засега не съм имал проблеми. В леда, обаче може би, ще е съвсем друго...


Sent from my iPhone using Tapatalk

alfa racer GTA
11-12-2017, 20:09
Това ще е в Англия/Великобритания.

Там почти сняг не вали и повечето нямат зимни гуми.Или поне всесезонни.

italfen
12-12-2017, 10:30
Това ще е в Англия/Великобритания.

Там почти сняг не вали и повечето нямат зимни гуми.Или поне всесезонни.

Автобусната спирка е от дясната страна на пътното платно - 100% не е на острова :smartass:

BO
12-12-2017, 10:49
За това Ку4, автомат и вериги на 4-те колела. :Bolt:

eproHD
12-12-2017, 11:52
И термостат от Рено 5:bg:

dansguardian
12-12-2017, 14:44
И двутактово масълце Husqvarna в резервоара! :)

Mirwais
12-12-2017, 22:02
Ето едно интересно сравнение по ускорение от 0-60 мили в час между всичките седани от сегмента на Джулията:

https://www.youtube.com/watch?v=L_wR75WK1YA

White Giulietta
24-01-2018, 14:23
То вярно, че тази зима няма много сняг, но за сега нямам проблем в снега с това задно задвижване. Даже колата излиза по-лесно по заснежената гаражна рампа от другата дето е с предно. Купих си един спрей течно вериги и като гледам има шанс да си останат неизползвани :-)
С две думи - доволна съм как се държи в зимни условия за сега, но аз и не ходя по баирите.

eproHD
24-01-2018, 22:52
"Alfa Romeo has recalled the Giulia and Stelvio for an issue related to the brake fluid."
http://www.autoguide.com/auto-news/2018/01/come-back-giulia-alfa-romeo-recalls-giulia-stelvio-braking-issue.html

Заро
31-01-2018, 01:11
Здравейте, не бях влизал отдавна във форума... но напоследък имам повод. Да се похваля, и аз от ноември карам едно червено Veloce :) нямам база за сравнение с други коли за толкова пари... но колата се кара супер, върви много... и е много фън, и просто почваш да си търсиш поводи да ходиш някъде с колата, за да караш. (не ми се.случвало със 159ката, нито със 146та преди това)

За съжаление забелязвам и някои бъгове за които не съм намерил време да ида до сервиза да видим какво ще кажат.

Като разход, 15 -16 градско, 9-10 извън, което май е добре предвид перформъмса.

Ionas
31-01-2018, 15:43
Поздравления!
Аз съм на 7800км,без каквито и да било проблеми.Жалко,че не съм минал на Алфа по-рано.

LYBRAtor
31-01-2018, 23:23
Колега, какво си карал преди това? Имам предвид ново от магазина, за да е коректно сравнението. Поздрави

Ionas
01-02-2018, 07:33
Ново,Astra GTC и Leon.Едната дойде неудобна с 3 врати и след 7 години каране,а Leon-a просто трябваше да освободи гаража,след като излезе Giulia-тa.Преди тях един куп трошки.

italfen
01-02-2018, 12:54
Да му е честита на колегата с велочето... Какви са бъговете?

Speeder
26-02-2018, 12:46
Здравейте колеги с Джулии!

Как се представят моделите със задно през зимата?
Как се намесва електрониката при занасяне, контролиране на мощността при тръгване по нагорнище?

Mirwais
26-02-2018, 13:31
Здравейте колеги с Джулии!

Как се представят моделите със задно през зимата?
Как се намесва електрониката при занасяне, контролиране на мощността при тръгване по нагорнище?

Колега, аз като човек, който кара кола със задно предаване за първи път, съм доста приятно изненадан от поведението на Алфата. Представях си нещата доста по-зле. Дори успях да направя един доста рискован планински преход от Дорково до язовир Батак през слабо почистен и стръмен планински път с доста лед и сняг. Впечатлението ми е, че системите за сигурност не дават почти никакъв шанс на колата да върти гуми. В комбинация с добри зимни гуми мисля, че колата не е нещо по-различно от кола с предно. Особено като се вземе предвид, че теглото е разпределено 50:50.

Системата за сигурност контролира мощността и в момента, в който усети, че имаш сцепление, спира да се меси. Това са ми впечатленията.

Speeder
26-02-2018, 17:03
Интересно! Мерси!

Чудно и на киша как реагира.

Mirwais
28-02-2018, 08:51
Интересно! Мерси!



Чудно и на киша как реагира.



С малко повече внимание - върви :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

boian
05-03-2018, 13:54
Здравейте, не бях влизал отдавна във форума... но напоследък имам повод. Да се похваля, и аз от ноември карам едно червено Veloce :) нямам база за сравнение с други коли за толкова пари... но колата се кара супер, върви много... и е много фън, и просто почваш да си търсиш поводи да ходиш някъде с колата, за да караш. (не ми се.случвало със 159ката, нито със 146та преди това)

За съжаление забелязвам и някои бъгове за които не съм намерил време да ида до сервиза да видим какво ще кажат.

Като разход, 15 -16 градско, 9-10 извън, което май е добре предвид перформъмса.

Разход градско по варненското околовръстно в задръстване, засечено по колонка ми даде 20л/100км, маршрута е кратък на студен мотор и без да гася докато оставя детето на училище и после до работа. Така е като падна снега. Иначе на извънградско само магистрала, скорост до 140км/ч- 6.5л/100км. Имал съм два бъга досега в студа- на два пъти не ми се включи навигацията и един път не ми работеше системата за челен сблъсък.

Mirwais
05-03-2018, 14:32
Разход градско по варненското околовръстно в задръстване, засечено по колонка ми даде 20л/100км, маршрута е кратък на студен мотор и без да гася докато оставя детето на училище и после до работа. Така е като падна снега. Иначе на извънградско само магистрала, скорост до 140км/ч- 6.5л/100км. Имал съм два бъга досега в студа- на два пъти не ми се включи навигацията и един път не ми работеше системата за челен сблъсък.

Това със системата за челен сблъсък е нормално да се деактивира, когато радарът е замърсен - основно със сняг. И на мен ми се е случвало - то даже мисля, че изписва, че трябва да се почисти радарът отпред. С навигацията проблем аз не съм имал. Засега колата е пушка. Тея дни ще ходя да сменям масло за първи път. Разходът при мен е около 9-10 градско предимно. Извънградско съм достигал 6.9/100 с пълна кола до Левкада, Гърция.

Ionas
05-03-2018, 15:46
С какъв бензин ги карате вашите машини?

boian
05-03-2018, 15:47
95 от Еко

Ionas
05-03-2018, 15:51
Аз зареждам 95 предимно от OMV. Днес пробвах с пълен резервоар 100 октанов.Искам да видя дали ще има разлика.

dhtj
05-03-2018, 19:03
Разлика в момента може и да не усещате, но в дългосрочен план ще има и то доста голяма.
Модерните бензинови двигатели работят на много висока температура, висока компресия и бедни смеси. Нуждаят се от качествено гориво с високо октаново число (98 и нагоре) , за да работят точно както са предвидени.

С 95 пак ще върви, ама ще трупа нагар по портовете и клапаните и ще трябва да го чистите после.

Ionas
05-03-2018, 19:44
Благодаря за съвета,ще го взема под внимание.
Аз от коли не разбирам и гледам какво пише по инструкциите за експлоатация.

boian
05-03-2018, 20:12
Разлика в момента може и да не усещате, но в дългосрочен план ще има и то доста голяма.
Модерните бензинови двигатели работят на много висока температура, висока компресия и бедни смеси. Нуждаят се от качествено гориво с високо октаново число (98 и нагоре) , за да работят точно както са предвидени.

С 95 пак ще върви, ама ще трупа нагар по портовете и клапаните и ще трябва да го чистите после.

По книга го дават с 95 октана, стига българския бензин да е наистина толкова. А за 100 октановия се замислям колко време стои в цистерната поради по- слабо търсене. Иначе и аз съм за 100.

dhtj
05-03-2018, 20:24
В книгата пише така, за да е привлекателно в очите на стиснатите/пресметливи купувачи и фирмени fleet manager-и.
Като изкарат елките преди да купят служебки да си кажат "ей виж тази кола върви с евтино гориво, обслужва се на 30 000км , ще ни излезе много изгодно".
По същите причини въведоха и long life програмите преди години.

Реално си иска от хубавото гориво. И масло през 10 000км.

Иначе ще стане така:
http://crap.wapoc.com/jtsrebuild/4.jpg

stelt
05-03-2018, 20:45
Стига ги плаши де, този нагар не е от гориво.

dhtj
05-03-2018, 20:52
Който иска да чете. За TFSI/FSI/TSI има достатъчно информация.
И за JTS и TBi има, но по-малко. Снимката е от JTS. Има и за останалите - http://www.carbondoctor.co.za/gallery/TFSIBA73000km.png

Общото е, че всичките са с директно впръскване, висока компресия и високотемпературен режим на работа.

Не плаша никого, само давам съвет, напълно добронамерен.

boian
06-03-2018, 17:14
С тази снимка наистина ме уплаши, то прилича на дизелов нагар. Значи само 100 октана.

BO
07-03-2018, 09:58
Няма смисъл от високооктаново гориво.
Всички с директно впръскване си пушат, като при дизелите. За това си боледуват от типичните дизелови запушвания и отлагания.
Карай си спокойно колата и не я мисли.

alfa racer GTA
07-03-2018, 10:59
А бре има смисъл от високооктаново, стига да ти се харчат пари за такова.

За 2.0 и 1.8 TFSI двигателите на ауди/фолксваген станаха пословични с техните зле проектирани сегменти на тези двигатели.В ауди форума направо си препоръчват ремонт на двигателя, ако при покупката на 2У Ауди не правен такъв ремонт.

А горната снимка е направена за реклама на почистването от въглеродни отлагания с машините които се появиха от няколко години.Доколко е достоверна и отразява действителността и от какво точно се е получил този нагар не е много ясно.

Ясно е че при TFSI поради зле проектирани сегменти и междини(разстояния) между тях се получава този нагар и отлагания от сажди/въглерод.

Но тази снимка може да е от двигател каран с калпаво гориво и/или масло. Или ненавреме обслужван двигател.

Няма гаранция точно от какво се е получил това отлагане.

Освен това не на двигател на Giulia.

stelt
07-03-2018, 21:35
Нагара е от масло.

dhtj
07-03-2018, 22:38
Разбира се че е от масло. Което навлиза през картерната вентилация.

Но мотора влиза в различни режими на работа в зависимост от горивото.
Различни температурни режими и различен аванс.
С нискооктаново гориво грее повече и натрупва повече нагар, доказано е.

Затова както казах и по-рано - сипвайте само високооктаново гориво и хубаво масло през 10 000км.

Заро
10-03-2018, 01:15
Единия от бъговете за които бях изчезна неделята като и направих първи летен (беше 17 градуса) на пътя от е79 до Мелник. Светеше ми нон стоп лампата за налягането на гумите... дали от това че и 4те минаха 2.5 или от нещо друго но си изгасна... и сега не свети въпреки че показва 2.3 отпред 2.4 отзад.

Тази кола е за завои! Като залепена е на пътя, реагира на волана като картинг и турбото дърпа яко голям кеф. Нямам търпение да сложа летните гуми които да с 19ки (зимните са 17ки)

От “бъговете” - основният, е има някакво скърцане като от търкане пластмаса в пластмаса или в гума което се чува при по бързо въртене на волана (например мкато паркираш, или завой 90 градуса) най вече докато е студена. При малки и не рязки движения на волана не се чува, така че като цяло забравяш за това докато караш извънградско.. Като загрее изчезва или става мн слабо дори и при повече въртене на волана.. четох в чуждестранен форум че и други имат такива оплаквания. Появи се някъде след 1200 км. Ше ходя понеделник до сервиза да видим какво ще кажат.

Mirwais
13-03-2018, 12:42
Единия от бъговете за които бях изчезна неделята като и направих първи летен (беше 17 градуса) на пътя от е79 до Мелник. Светеше ми нон стоп лампата за налягането на гумите... дали от това че и 4те минаха 2.5 или от нещо друго но си изгасна... и сега не свети въпреки че показва 2.3 отпред 2.4 отзад.

Тази кола е за завои! Като залепена е на пътя, реагира на волана като картинг и турбото дърпа яко голям кеф. Нямам търпение да сложа летните гуми които да с 19ки (зимните са 17ки)

От “бъговете” - основният, е има някакво скърцане като от търкане пластмаса в пластмаса или в гума което се чува при по бързо въртене на волана (например мкато паркираш, или завой 90 градуса) най вече докато е студена. При малки и не рязки движения на волана не се чува, така че като цяло забравяш за това докато караш извънградско.. Като загрее изчезва или става мн слабо дори и при повече въртене на волана.. четох в чуждестранен форум че и други имат такива оплаквания. Появи се някъде след 1200 км. Ше ходя понеделник до сервиза да видим какво ще кажат.

Датчиците за налягането на гумите е нормално да светват, ако заради температурата налягането спада или се повишава.

tancho
13-03-2018, 21:33
То това скърцане на гума май си е типично,на мен на ГТ-то също ми го прави,и на един приятел на 159-ка

Ionas
14-03-2018, 18:18
Това със системата за челен сблъсък е нормално да се деактивира, когато радарът е замърсен - основно със сняг. И на мен ми се е случвало - то даже мисля, че изписва, че трябва да се почисти радарът отпред. С навигацията проблем аз не съм имал. Засега колата е пушка. Тея дни ще ходя да сменям масло за първи път. Разходът при мен е около 9-10 градско предимно. Извънградско съм достигал 6.9/100 с пълна кола до Левкада, Гърция.
Дидо,мина ли през първо обслужване вече?Какво точно смениха и колко излезе?
Мен ме чака през лятото.

Mirwais
14-03-2018, 22:06
Дидо,мина ли през първо обслужване вече?Какво точно смениха и колко излезе?

Мен ме чака през лятото.



Здрасти. Минах - да. Имах път към Серес и реших да видя как е сервизът там. 160 евро всичко. Маслото е по книжка - Selenia Digitek 0w-30, a масленият филтър е Mopar. В сервиза ми показаха буквално как сипват новото масло и слагат новия филтър. Много са мили :). Април ще оправям малки драскотини по бронята в сервиза в София и ще споделя опит и от там.

Първото обслужване се състои в смяната на масло и маслен филтър. Филтър купе по желание. Той е около 20-30 лева.

Друго, което ми разакаха там е, че маслото в скоростната кутия не се сменя никога, освен ако не се наложи ремонт на кутията и не се отвори. Огледаха ми и общото състояние на колата - нямаха забележки. Спирачките са ОК, окачването е ОК. За друго не се сещам.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ionas
14-03-2018, 22:17
Здрасти. Минах - да. Имах път към Серес и реших да видя как е сервизът там. 160 евро всичко. Маслото е по книжка - Selenia Digitek 0w-30, a масленият филтър е Mopar. В сервиза ми показаха буквално как сипват новото масло и слагат новия филтър. Много са мили :). Април ще оправям малки драскотини по бронята в сервиза в София и ще споделя опит и от там.

Първото обслужване се състои в смяната на масло и маслен филтър. Филтър купе по желание. Той е около 20-30 лева.

Друго, което ми разакаха там е, че маслото в скоростната кутия не се сменя никога, освен ако не се наложи ремонт на кутията и не се отвори. Огледаха ми и общото състояние на колата - нямаха забележки. Спирачките са ОК, окачването е ОК. За друго не се сещам.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Благодаря за инфото.Моята е регистрирана на 01 Август 2017 и ще сменям на година.Няма да имам 15000 km до тогава.Ще ходя в АутоИталия и ще видим какво ще стане.

Mirwais
14-03-2018, 22:24
Благодаря за инфото.Моята е регистрирана на 01 Август 2017 и ще сменям на година.Няма да имам 15000 km до тогава.Ще ходя в АутоИталия и ще видим какво ще стане.

АутоИталия във Варна, предполагам? Ако имаш път към София, пиши да пием кафе.

Ionas
14-03-2018, 23:03
АутоИталия във Варна, предполагам? Ако имаш път към София, пиши да пием кафе.
Да във Варна ще ходя.Ако имам път към София задължително ще се видим.Аз съм на работа сега и обикалям океаните до Юли и тогава се прибирам,ако пък ти имаш път кам Варна също може да организираме нещо.

italfen
15-03-2018, 09:19
Друго, което ми разакаха там е, че маслото в скоростната кутия не се сменя никога, освен ако не се наложи ремонт на кутията и не се отвори.
Това важи за всички трансмисии ZF 8HP - каквато всъщност е на Giulia ;)

BO
15-03-2018, 09:36
По принцип. (https://www.audiworld.com/forums/attachments/q5-sq5-mki-8r-discussion-129/91947d1512792099-2014-q5-transmission-predictions-zf_si_oelwechselkit_8hp_50130_en.pdf)

italfen
15-03-2018, 10:16
По принцип. (https://www.audiworld.com/forums/attachments/q5-sq5-mki-8r-discussion-129/91947d1512792099-2014-q5-transmission-predictions-zf_si_oelwechselkit_8hp_50130_en.pdf)

Пише, че ZF препоръчва при големи натоварвания като спортно шофиране, дърпане на ремаркета и високи скорорости по магистралите. Никъде не пише, че е задължително се сменя при определени интервали :)

undy
15-03-2018, 10:27
Пише, че ZF препоръчва при големи натоварвания като спортно шофиране, дърпане на ремаркета и високи скорорости по магистралите. Никъде не пише, че е задължително се сменя при определени интервали :)

Защо едно масло произведено и пакетирано има дата на призводство,след като няма годност?
Имам предвид,че то неотваряно в опаковката има годност 3-5 години,камо ли в експлоатация 100 000км.

BO
15-03-2018, 11:12
Пише, че ZF препоръчва при големи натоварвания като спортно шофиране, дърпане на ремаркета и високи скорорости по магистралите. Никъде не пише, че е задължително се сменя при определени интервали :)
Ами точно, препоръчва. Ти дали ще се съобразиш с тази препоръка или не си е твой проблем, а не на ЗФ. И не случайно има интервал, за да прецениш дали с твоя стил на каране да смениш маслото в долната или в горната граница.
Ама в крайна сметка както и да караш би трябвало на 8-мата година пак да го смениш.
А и не случайно производители като БМВ смениха политиката и лепенките по кутиите, че маслото вече не е "доживотно", а "дълготрайно" такова. При всички положения този сервизен интервал съвпада с гаранцията на автомобила така, че спокойно могат да си оставят отново с "доживотен" етикет, но просто не е коректно.

italfen
15-03-2018, 11:25
Защо едно масло произведено и пакетирано има дата на призводство,след като няма годност?
Имам предвид,че то неотваряно в опаковката има годност 3-5 години,камо ли в експлоатация 100 000км.

Предполагам има дата на производство за да може да се следи партидата и ако възникне някакъв проблем да може да се проследи.
"Lifetime" маслата за които става въпрос, се казва за тях, че по-скоро механиката която лубрикират би дифектирала преди маслото да си изгуби свойствата.


Ами точно, препоръчва. Ти дали ще се съобразиш с тази препоръка или не си е твой проблем, а не на ЗФ. И не случайно има интервал, за да прецениш дали с твоя стил на каране да смениш маслото в долната или в горната граница.
Ама в крайна сметка както и да караш би трябвало на 8-мата година пак да го смениш.
А и не случайно производители като БМВ смениха политиката и лепенките по кутиите, че маслото вече не е "доживотно", а "дълготрайно" такова. При всички положения този сервизен интервал съвпада с гаранцията на автомобила така, че спокойно могат да си оставят отново с "доживотен" етикет, но просто не е коректно.

Съгласен съм!

546
15-03-2018, 19:45
Че" доживотно" си е съвсем точно казано.Никой не обещава милион километра или десет години,просто сменяш кутии вместо масло и си свиркаш. .;)

vovata
19-03-2018, 08:08
И на Айсин пише , че не се сменя, НО след 100 000 км стискаш палци ! И се почва с въпросите ама как ама защо !
Щом е лубрикант - се сменя !!!

White Giulietta
19-03-2018, 09:55
Здрасти. Минах - да. Имах път към Серес и реших да видя как е сервизът там. 160 евро всичко. Маслото е по книжка - Selenia Digitek 0w-30, a масленият филтър е Mopar. В сервиза ми показаха буквално как сипват новото масло и слагат новия филтър. Много са мили :). Април ще оправям малки драскотини по бронята в сервиза в София и ще споделя опит и от там.

Първото обслужване се състои в смяната на масло и маслен филтър. Филтър купе по желание. Той е около 20-30 лева.

Друго, което ми разакаха там е, че маслото в скоростната кутия не се сменя никога, освен ако не се наложи ремонт на кутията и не се отвори. Огледаха ми и общото състояние на колата - нямаха забележки. Спирачките са ОК, окачването е ОК. За друго не се сещам.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ти имаш ли сервизна книжка? Аз като взимах колата, Миро каза, че още нямали и съм забравила да си искам. Кога ти я дадоха?
Иначе обслужването в Гърция е излязло горе-долу колкото и тук. На мен на Жулиетата ми излиза средно към 300лв ако не се лъжа. Сега за дизела сигурно ще е повече.
За оправянето на драскотини- освен ако не се е променило нещо през последната година, не би трябвало да имаш проблеми. До сега каквото са оправяли по Жужи, никога не си е личало, че е пребоядисван детайл. приготви се обаче за около 2 седмици без кола :-)

Mirwais
19-03-2018, 19:17
Ти имаш ли сервизна книжка? Аз като взимах колата, Миро каза, че още нямали и съм забравила да си искам. Кога ти я дадоха?
Иначе обслужването в Гърция е излязло горе-долу колкото и тук. На мен на Жулиетата ми излиза средно към 300лв ако не се лъжа. Сега за дизела сигурно ще е повече.
За оправянето на драскотини- освен ако не се е променило нещо през последната година, не би трябвало да имаш проблеми. До сега каквото са оправяли по Жужи, никога не си е личало, че е пребоядисван детайл. приготви се обаче за около 2 седмици без кола :-)



Дадоха ми сервизна книжка в гръцкия сервиз - на гръцки :). Казаха ми, че тая книжка е напълно излишна. Всичко го има в глобалната система на FCA.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ionas
20-03-2018, 16:44
Нова версия на картите за навигацията от 08/03/2018:

https://maps.mopar.eu/

boian
25-03-2018, 15:18
Някой да е наясно за евентуална съвместимост на медията с андроид телефон през усб буксата? Имам предвид тази апликацияhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.NoPainNoGain.NewAndroidAutoMapsMedi a&hl=bg и
https://www.youtube.com/watch?v=FqeCLswKmVs

boian
12-04-2018, 13:35
На някой прави ли му впечатление, че при пълен ляв или десен при ниска скорост се усеща нещо като тътрене на предните гуми?

Ionas
12-04-2018, 16:09
При мен няма проблем.Правя пълен десен и ляв няколко пъти преди да изляза от подземието,където паркирам.Четох,че някой имат шум от волана,но се сменяло уплътнение на "firewall" и шума изчезвал.

dhtj
12-04-2018, 17:15
На някой прави ли му впечатление, че при пълен ляв или десен при ниска скорост се усеща нещо като тътрене на предните гуми?

Напълно нормално е, няма нужда от притеснения.

boian
12-04-2018, 21:02
Благодаря! Успокоих се. Мислех, че е фабричен дефект.

Speeder
12-04-2018, 23:15
Същото явление при Куадрифолиото от този клип : https://youtu.be/YPWqh2l3aFM

Гледайте от 1:52 нататък. Най-добре цялото клипче де... :)

alfa racer GTA
12-04-2018, 23:54
Е, много тъпо е да не са го помислили особено в кола за +60 000€...

Предполагам, че това не би се случило с технологията за "чупещите" се колела на мерцедес при завой.

Това което разбирам е че при повече ряз/газ и навиване на волана за по-малък радиус на завоя предните колела се "тътрят" поради тласкането им от мощността на колата.

Това би трябвало да е проблем при завиване по-малко от определен ъгъл под определени градуси+ определена скорост.

VFTI
13-04-2018, 05:33
Е, много тъпо е да не са го помислили особено в кола за +60 000€...

Предполагам, че това не би се случило с технологията за "чупещите" се колела на мерцедес при завой.

Това което разбирам е че при повече ряз/газ и навиване на волана за по-малък радиус на завоя предните колела се "тътрят" поради тласкането им от мощността на колата.

Това би трябвало да е проблем при завиване по-малко от определен ъгъл под определени градуси+ определена скорост.

В коментарите по видеото има собственици на много коли за по 100к евро, които имат същия "проблем" и на техните коли....Собственици на БМВ M5, Корвети, Поршета 911, 991, кайман, Всички субарута след 2014г., Мерцедес Е63амг, Мерс ЕС600 и др...

dhtj
13-04-2018, 08:51
99% от колите на задно и с широки предни гуми са така :)

Стига сте се оплаквали, физиката не може да бъде променена.

Това просто е един страничен ефект от две добри качества:
1. рейка с голям ъгъл, за добра маневреност
2. окачване държащо колелата винаги прилепени до асфалта, за добро сцепление.


Естестено, че можеха да го направят като стар мерцедес, колелата при завой да стъпват на асфалта само с периферията си.
Но тогава нямаше да има добро сцепление предницата и щеше да се държи зле при агресивно каране.

bsks
13-04-2018, 10:14
Казва се Ackermann effect, има го при доста спортни модели и се усеща най-много при студени гуми.

https://www.youtube.com/watch?v=XkzO-rHJUbI

dhtj
13-04-2018, 23:12
Oгънаха ли ви се капачките на резервоарите, пичове?

Гледам че в ЮК има акция по подмяната вече, деформират се.

Също и уплътненията на вратите, сменят ги с с нови тъмносини и по-дебели, пишат че колата значително утихва и не се чува никакъв вятър.

Ionas
13-04-2018, 23:31
За коли произведени в определен период от време ли става дума или за всички?Капачката е ОК за сега (първите 10000 км).Уплътнениетo не е болка за умиране,а и нали сме страна от третия свят,акцията може и да не стигне до нас.

dhtj
14-04-2018, 03:44
Всички поръчани преди 2018.

boian
14-04-2018, 12:52
Моята зимата се изви навън, сега като се стопли се оправи.

Mirwais
14-04-2018, 13:26
Моята капачка също е леко извита. Смятам да се обадя на Ауто Италия и да ги питам за това, както и за уплътненията. Иначе вчера си взех колата от Авто Юнион и съм доволен. Боядисвах няколко драскотини.


Sent from my iPhone using Tapatalk

boian
14-04-2018, 13:36
Аз току-що информирах АИ-Варна за проблема,както и за заяждащото копченце за заключване в дръжката на вратата. Ще чакаме отговор от АИ-София другата седмица.

Ionas
31-07-2018, 15:38
Днес минах първо обслужване в АИ Варна.Масло ,филтри(маслен,въздушен и на купето) и труд-472 лева.Равносметката за първата година и 12500км е нула проблеми и само две петънца ръжда по накрайниците на ауспуха,които полирах с паста на Sonax и изчезнаха. Имах си едно на ум за италианските коли,но за сега е супер машина и дано и за напред е така.

Ionas
15-12-2018, 20:06
Имам въпрос относно джaнти които смятам да поръчвам.
Двата ми комплекта гуми са с еднакъв размер 225/45/18.Искам да взема втори комплект джaнти.Единствената разлика с оригиналните (освен дизайна) е офсета.На оригиналните е 33,а нa тези които намерих е или 30 или 35.Кои да избера?Давайте съвети.

italfen
16-12-2018, 12:23
Имам въпрос относно джaнти които смятам да поръчвам.
Двата ми комплекта гуми са с еднакъв размер 225/45/18.Искам да взема втори комплект джaнти.Единствената разлика с оригиналните (освен дизайна) е офсета.На оригиналните е 33,а нa тези които намерих е или 30 или 35.Кои да избера?Давайте съвети.

Разликата ще е почти не зябележима, като аз бих избрал тези с по-малкия офсет, защото харесвам (предполагам и повечето тук) джантите да са по-изнесени навън.

Широчината на джантата еднаква ли е с тази на оригиналните? Защото, ако е различна се получава съвсем друго.