PDA

View Full Version : Домашни любимци - котки.



dimitar_vd62
06-06-2017, 21:20
Начи без да искам станах собственик на домашен любимец.Т.е. любимка.Мая.Наложи се да го приберем още с пъпната връв, сърце не ми даде да го оставя на естествения подбор.Та коконата е вече на почти месец обаче не ще да си търси място за нужда и пишка в движение.Освен това изакването е голям скандал.Врещи, дърпа се и не пуска и не пуска.Оставих я два дена, няма помен даже от напъване.Като по учебник го правя с влажно памуче по дупенцето и аха да се покаже и се стисва.Няма запек като успея да го изакам.Храним го с роял милк или нещо такова беше, за малки котета а от два дена и котешки пастет за малки котета.Яде като разпрано, играе но аки - тцъ.Де го събира не знам.Някой да има опит с такива невръстни котета кога почват се сещат че трябва и да се ака.

ecotronic
06-06-2017, 21:27
Обособи ли ли сте му котешка тоалетна? Слагай го вътре. Отначало ще си играе да рови и лека полека ще се сети.
Нямам ясни спомени (преди година се пръкнаха 3 у нас):

http://www.img-share.eu/f/images/365/1k3VO5he.jpg

Мисля, че на месец - месец и нещо започнаха да ползват тоалетната самостоятелно.

boris037
06-06-2017, 23:17
Начи без да искам станах собственик на домашен любимец.Т.е. любимка.Мая.Наложи се да го приберем още с пъпната връв, сърце не ми даде да го оставя на естествения подбор.Та коконата е вече на почти месец обаче не ще да си търси място за нужда и пишка в движение.Освен това изакването е голям скандал.Врещи, дърпа се и не пуска и не пуска.Оставих я два дена, няма помен даже от напъване.Като по учебник го правя с влажно памуче по дупенцето и аха да се покаже и се стисва.Няма запек като успея да го изакам.Храним го с роял милк или нещо такова беше, за малки котета а от два дена и котешки пастет за малки котета.Яде като разпрано, играе но аки - тцъ.Де го събира не знам.Някой да има опит с такива невръстни котета кога почват се сещат че трябва и да се ака.

Митак, жив и здрав да си, че се занимаваш с подобни щуротии.
Но за да съм честен, мисля, че ще прочетеш нещо, което няма да ти хареса много-най-вероятно градинката си има място, за което вие все още не знаете.

Не го мисли ИЗОБЩО! Ако яде и мърда, котето ще си намери място къде да прави бели.

Последната гад, която прибрахме изкара повече глисти от собственото си тегло- виж го какъв е Убавц!

dimitar_vd62
07-06-2017, 11:10
Еми Любо има си котешка тоалетна ама не я отбелязва.Слагах го вътре, ма явно още инстикта да рови не се е появил.

Боре, честно казано малко в разрез с разбиранията ми да държа животно в плен в апартамент, ма като видях премръзнало и едвам мърдащо на асфалта, реших че и то има право да живее.Ветеринаря дето му отряза пъпната връв каза че няма да оцелее, обаче се справихме.Много му харесва да легне на гърдите ми и да се рови в брадата ми.Току що открих къде пишка и съответно сложих толетната там.Дано успея да го накарам да се изпишка там.Обаче проблема с акането остава.Стиска си го и тва е.

ecotronic
07-06-2017, 11:24
Митак, по-добре е за котето да живее в дом отколкото никъде.

Ако не го беше прибрал, сега вероятно нямаше да е живо.

Ако имате намерение да си го гледате, като стане на 8 м. го кастрирайте. Така няма да пощурява периодично а и статистиката сочи, че кастрираните котки живеят по-дълго.

dimitar_vd62
07-06-2017, 16:57
Мда де, нали затова го прибрах.Ако е кротко като първата ни котка ще остане.Ако е проклетия като втората ще го пусна в градинката, бабите ги хранят цяла тумба.Първото беше отпреди 20 години живя осем и почина от бъбречно заболяване.Беше мъжко, много кротко, не беше скопен но не правеше поразии, може де е бил гей, знам ли.Ма раздялата е много трудна, скоро след това взехме друго едно към едно с починалото обаче само на външен вид.Беше голяма проклетия и пакостник та го пуснахме.Дано коконата да е послушничка че откакто сме двамата с жената ни е много скучно, а вече свикнахме с мъничето.Не знам дали е редно да го задържа....макар че ми се иска.Ако имах къща с двор нямаше да имам тази дилема.

ecotronic
07-06-2017, 17:26
Ние бяхме прибрали един голям котарак от улицата, който все стоеше пред магазина и свикнахме с него.
Но той си беше хаймана и ходеше навън (слизаше по ябълката пред балкона) и се връщаше след време.
Но един ден не се върна повече. Жена ми купи за 20 лв. едно малко котараче със същия вид. Сега е на 7 г. и тежи 8 кг. Казва се Златин.

После намерихме една изхвърлена отнякъде котка (кастрирана) кожа и кости. Прибрахме я уж докато се поохрани и съвземе, но свикнахме и с нея. Защото беше много слаба, я кръстихме Клечка :)

Малко по-натам една позната заминаваща в чужбина ни попита дали не искаме котката и, че иначе остава на улицата, пък домашна котка трудно вирее на улицата.

Рекохме си - дето са 2, там са и 3 и я взехме.

После дойде онази от снимката по-горе и роди 3. Пипа Шикалка и Петко. Уж щяхме да ги раздаваме, ма те грозни - грозни, че чак красиви и никой не ги иска. А майка им офейка.

Накрая по дървото се покатери един малък котарак (на около 3 месеца) и без да пита никой заживя у нас. Понеже много прилича на Клечка, се казва Клечо.

И те така - сега имаме 7 котки :)

Луда работа :)

Поставил съм ултиматум на жена ми - или спира да им оставя храна на балкона, или сека ябълката. Разбира се - няма да я отсека, но ще трябва да измисля някаква преграда за да не се качват.

dimitar_vd62
07-06-2017, 17:33
Земи си куче, дръж го гладно 1 седмица и го вържи на терасата.

ecotronic
07-06-2017, 17:34
Земи си куче, дръж го гладно 1 седмица и го вържи на терасата.

Вкъщи си имаме и куче, ама то е на щерка ми и тя върти бизнеса с него :)

boris037
07-06-2017, 17:48
Поставил съм ултиматум на жена ми - или спира да им оставя храна на балкона, или сека ябълката. Разбира се - няма да я отсека, но ще трябва да измисля някаква преграда за да не се качват.

ами аз мога да предложа доберман, или вие ако имате по-добро предложение :)

По отношение на прибирането на котки и ние с жена ми сме прибрали общо 7, като в момента живеем с две от тях.

Аз лично съм против кастрирането, и за мен това си е осакатяване на животното.

А по въпроса за котка в апартамент ... ако е мъжка си е затвор апартамента, но ако е женска, мисля че им е еднакво комфортно и навън и вътре, само периодите с разгонване са малко неприятни, но по-добре веднъж на две-три години да и се намира котарак, отколкото да се осакатява животинката. Ако ще я кастрираш, по-добре я пусни на улицата, да се спасява сама, все пак това не е плюшена играчка.

А колкото за мъничето на Митака, хич да не го мислят - повече храна за малки котенца и ще оцелее.

Имало е случаи, когато съм хранил котенцата със спринцовка, а отделен случай е кога правех ремонт и няма къде да го сложа, си бях направил кенгуру на пуловера да си го нося като работя.

dimitar_vd62
07-06-2017, 22:26
Вкъщи си имаме и куче, ама то е на щерка ми и тя върти бизнеса с него :)

Еми тури тъщата тогава.

svetlastf
09-06-2017, 14:06
Имаме ли пръц :pain:

dimitar_vd62
10-06-2017, 19:51
Тцъ.Ся му даваме някаква пастичка за стимулиране на перисталтиката.Поне си я изблизва с кеф ако не друго.

Bella
11-06-2017, 01:38
Виждам,че тук за котки си хортувате , но не намерих кучешката тема та викам си и аз да взема да ви разваля рахата малко ;)

Отдава ( подарява ) се млада женска немска овчарка срещу сумата покриваща кастрацията и всички ваксинации на изключително отговорни и активни хора с желание да останат в контакт с мен . Кучето е здраво , добре социализирано , вози се без проблем в кола , няма проблем с други кучета , хора и деца . Хората които ще проявят интерес трябва да са отговорни , активни , притежаващи къща с двор , с опит с породата и / или с други породи едри породи кучета . Кучето НЕ Е подходящо за охрана и / или пазач на някакви обекти и НЯМА да се отдава с такава цел . Желанието и условието ми е кучето да бъде прието като част от семейството , да живее заедно със своите хора рамо до рамо , да има постоянен контакт с тях и просто да е щастливо по начина по който живее заедно с тях . Сумата е символична , защото смятам , че не е добре да се подарява куче ( кофти опит до сега ) . Кучето има много добри заложби за обучение , възприема лесно и бързо , има страхотен ловен инстинкт и интерес към игра с топка . Много активна , много любопитна и в същото време много привързана и търсеща постоянен контакт със своите хора . Кучето по никакъв повод НЯМА да напусне домът ми преди да бъде кастрирано ! Няма да влизам в полемики , защо съм взела това решение и как кастрацията е един вид осакатяване . Новите стопани НЯМА да имат право да предават , отдават или продават кучето на трети лица БЕЗ моето изрично ЗНАНИЕ и СЪГЛАСИЕ ! Готова съм да направя и нотариален договор ако се наложи . За повече информация , моля на лични след което ще Ви дам и телефонен номер ! ЖЕЛАТЕЛНО е новите собственици да живеят в близост до Стара Загора + 100 км ! Може и от по - далече да са хората , но ще трябва да са готови да поддържаме контакт и да се съобразят с изискванията от текста по - горе .

boris037
11-06-2017, 16:28
Виждам,че тук за котки си хортувате , но не намерих кучешката тема та викам си и аз да взема да ви разваля рахата малко ;)

Отдава ( подарява ) се млада женска немска овчарка срещу сумата покриваща кастрацията и всички ваксинации на изключително отговорни и активни хора с желание да останат в контакт с мен . Кучето е здраво , добре социализирано , вози се без проблем в кола , няма проблем с други кучета , хора и деца . Хората които ще проявят интерес трябва да са отговорни , активни , притежаващи къща с двор , с опит с породата и / или с други породи едри породи кучета . Кучето НЕ Е подходящо за охрана и / или пазач на някакви обекти и НЯМА да се отдава с такава цел . Желанието и условието ми е кучето да бъде прието като част от семейството , да живее заедно със своите хора рамо до рамо , да има постоянен контакт с тях и просто да е щастливо по начина по който живее заедно с тях . Сумата е символична , защото смятам , че не е добре да се подарява куче ( кофти опит до сега ) . Кучето има много добри заложби за обучение , възприема лесно и бързо , има страхотен ловен инстинкт и интерес към игра с топка . Много активна , много любопитна и в същото време много привързана и търсеща постоянен контакт със своите хора . Кучето по никакъв повод НЯМА да напусне домът ми преди да бъде кастрирано ! Няма да влизам в полемики , защо съм взела това решение и как кастрацията е един вид осакатяване . Новите стопани НЯМА да имат право да предават , отдават или продават кучето на трети лица БЕЗ моето изрично ЗНАНИЕ и СЪГЛАСИЕ ! Готова съм да направя и нотариален договор ако се наложи . За повече информация , моля на лични след което ще Ви дам и телефонен номер ! ЖЕЛАТЕЛНО е новите собственици да живеят в близост до Стара Загора + 100 км ! Може и от по - далече да са хората , но ще трябва да са готови да поддържаме контакт и да се съобразят с изискванията от текста по - горе .




Колежке, всичко хубаво, но ние тук не въртим бизнес с домашни любимци и излишните такива аз лично не ги разпродавам ами само ефтаназирам.

Bella
12-06-2017, 14:11
Колежке, всичко хубаво, но ние тук не въртим бизнес с домашни любимци и излишните такива аз лично не ги разпродавам ами само ефтаназирам.

Колега ти не си добре психически !!!

Първо НЕ Е нормално да евтаназираш младо и здраво животно !
Второ НЕ Е легално и позволено и нормален ветеринарен лекар никога няма да го направи !
И трето АЗ НЕ разпродавам излишни домашни любимци !

Ако нямаш какво да кажеш по темата , замълчи просто . Не е нужно да се изказваш неподготвен .

boris037
12-06-2017, 16:43
Колега ти не си добре психически !!!

Първо НЕ Е нормално да евтаназираш младо и здраво животно !
Второ НЕ Е легално и позволено и нормален ветеринарен лекар никога няма да го направи !
И трето АЗ НЕ разпродавам излишни домашни любимци !

Ако нямаш какво да кажеш по темата , замълчи просто . Не е нужно да се изказваш неподготвен .


Колежке, при цялото ми уважение, бих искал да вметна, че имам право собственоръчно да умъртвя притежавана и отгледана от мен животинка, и не само това, ами мисля, че е съвсем редно и да си я изконсумирам впоследствие.

Надявам се не засягам, с това си деяние, Вашите естетически възприятия, и ще се постарая завбъдеще да не Ви безпокоя.

Колкото за коментара Ви по отношение на душевното ми състояние, мисля че сте напълно права.

Поздрави!

ivan dimitrov
12-06-2017, 17:28
и не само това, ами мисля, че е съвсем редно и да си я изконсумирам впоследствие.

С ориз ли бе Боре?
Класика в жанра.
Или на супичка?

Ако не беше момента с кастрацията, бих кандидатствал за куче на колежката. Вече е съвсем видно, че работа като Крал на малък остров, няма да си намеря.

boris037
12-06-2017, 19:42
С ориз ли бе Боре?
Класика в жанра.
Или на супичка?

Ако не беше момента с кастрацията, бих кандидатствал за куче на колежката. Вече е съвсем видно, че работа като Крал на малък остров, няма да си намеря.

Ванка, дай си ходим в нашата тема, че и без това размазахме тази на Митака.


А за котенцето, съм повече от сигурен, че ако се храни и е жизнено всичко му е наред. А да, и да му се радват повече стопаните и да НЕ го продават!

dimitar_vd62
12-06-2017, 20:45
Споко, нито ще го продавам нито, ще го подарявам,нито ще правя "заешко "задушено.Работата стана - мама готви най-добре - след като накупих петсемнайсе бебешки котешки храни,щото вече сме големи и срамота да цоцаме бибата, се оказа че с мерак си похапваме хляб натопен в сосчето от манджата - зелен боб.Да им таковам кит-кат мит -кат и прочие маркови буламачи.

п.п.1. Обаче още не щем да акаме сами.Стиска си го и тва е.Лесно става с едни клизмички от аптеката подобни на мед, обаче дали няма да привикне с тях.
п.п.2. Имам съмнения че то ме превъзпитава....май...

ivan dimitrov
12-06-2017, 20:51
Споко, нито ще го продавам нито, ще го подарявам,нито ще правя "заешко "задушено.Работата стана - мама готви най-добре - след като накупих петсемнайсе бебешки котешки храни,щото вече сме големи и срамота да цоцаме бибата, се оказа че с мерак си похапваме хляб натопен в сосчето от манджата - зелен боб.Да им таковам кит-кат мит -кат и прочие маркови буламачи.

п.п.1. Обаче още не щем да акаме сами.Стиска си го и тва е.Лесно става с едни клизмички от аптеката подобни на мед, обаче дали няма да привикне с тях.
п.п.2. Имам съмнения че то ме превъзпитава....май...

В купешките храни има и някакви "присадки", които са им необходими май. Лятно време моя мързел е на свободна диета, но зимата задължително му взимам консерви и гранули регулярно. Зимата е затворник.

dimitar_vd62
12-06-2017, 21:04
Е ако е на улицата ша умре без тия присадки.То и в купешките я ги има я ги няма ма тъй пише.То и майка ми като спрях да и давам лекарствата и и минаха болежките.Всичко каквото му трябва го има в естествените храни.Една позната има 24 годишен котарак без въобще да е кусвал гранули и тем подобни.И той улична превъзходна , даже от ВАМО -то го забърса.

ecotronic
12-06-2017, 21:14
Гранулите са ОК стига да са подбрани, както трябва. У нас жена ми е експерт по тая част. Определено са забелязват ефектите от различните видове. Или дефектите. Но като всяко нещо омръзват и трябва разнообразие. Т.e. - паучове 1 - 2 пъти седмично.
Добре гледаната котка освен всичко останало, може много точно да посочи, кое става за ядене от човеци и кое не.
Има например много малко видове кренвирши, или кайма, които близват.
И всяка котка си има табиет. Една обича пресен хляб, друга - маслини, трета - варена царевица.....

Добре е да похапват и свежа трева.

dimitar_vd62
12-06-2017, 21:33
Абеее.... не знам....всичко стана толкова комерсиално че много-много не им вярвам...кой знае какви неща слагат да се харесва на животинките че да им върви стоката.Най-вярвам на млякото от вимето,отколкото на това с "два пъти повече калций за здрави зъбки" и т.н.На тия всичките дет съм ги накупил се дърпа, помирише, помирише и толкоз.Даже и насила не отваря уста и се дърпа, а ако успея да го натикам го плюе.

ecotronic
12-06-2017, 21:41
Добрите храни не съм виждал да ги рекламират.

Ето това е добра храна.

https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/nutraline-26481/nutraline-chicken-turkey-indoor-za-kotki-otglejdani-v-apartamenti-na-vyzrast-nad-12-mesetsa-10-kg-750603130-prof-32864

Уискас и гурме голд - пасти да ядат. Само рекламата им е голяма.

boris037
12-06-2017, 22:12
Митко, ти си го каза "мама готви най-добре" хранете го с това, което му харесва!

Bella
12-06-2017, 23:28
С ориз ли бе Боре?
Класика в жанра.
Или на супичка?

Ако не беше момента с кастрацията, бих кандидатствал за куче на колежката. Вече е съвсем видно, че работа като Крал на малък остров, няма да си намеря.

Колега ,

какъв е проблемът с кастрацията ?

Ами ако си имаш некастрирано животно и се разболее и се наложи да се кастрира ти какво ще направиш ?

Въпроса с кастрацията според и за мен е чисто морална . Има стандарт на който кучето посредством липса на 2 зъба не отговаря и поради тази причина искам да не създава и тя на свой ред поколение което навярно ще има същият , а може би и по - задълбочен проблем със зъбната формула .
Това е всичко !
Който иска куче за другар , за да му носи радост и да е негов верен партньор в сутрешният крос и карането на велосипед през уикенда ... тя е идеална ! Има и отлични качества които ако с помощта на опитен треньор се развият може да стане отлично куче за охрана на човек или домът на този човек . Всичко което искам е да не се създават и други кучета като нея без 1 или 2 зъба .

dimitar_vd62
16-06-2017, 20:59
Ексклузивно!Само в агенция мяу-мяу!Котето най-после се изака самичко.Нема значение че после си къпахме дупито и опашката.

546
17-06-2017, 02:43
Ако си го стресирал с това къпане и сега пак ще се стиска. Най-добре го прати на специализация в някой с котка за два-три дни и после обратно у вас заедно с котешката тоалетна барабар със съдържанието за да се ориентира по аромата

boris037
17-06-2017, 11:23
Аз пък съм на корено противоположно мнение от баце Андро, щото на някои им харесва да ги къпят и ако от мъничко започне да свиква с това, после ще ви е много по-лесно да се справяте с космите по апартамента. Така че натискайте го в банята и не се безпокойте за психичното му здраве, то после ще ви го върне :)

ecotronic
17-06-2017, 11:29
Нашите котки никога не ги къпем. Обезпаразитяваме ги на всеки 3 месеца.
Проблема с космите го решаваме с редовно ресане със ситен гребен. А те обожават това.

dimitar_vd62
17-06-2017, 13:42
Еми не съм го къпал в прекия смисъл, просто го поизмих с мокро памуче.Котето се стресира от това че се вързах на вещите котешки доктори че след всяко ядене трябва да ака.При 80% усвояемаст на млякото кво толкова ще изака.При положение че ядеше през два-три часа.Само като ме видеше с памука и пищеше.Просто го оставих да му се доходи, де ще иде като го напъне.

lordliness
17-06-2017, 22:51
Лесно ви е с тези котки, знаете ли как се къпе огромна немска овчарка в баня. Тя знае каква е процедурата, не протестира и стои обречена до края, едва потиска инстинкта да се изтръска, по някое време се подготвя, докато я сапунисвам с едната ръка с другата и показвам, че не е желателно да го прави. Въпреки всичко успява да се изтръска понякога и тогава аз съм по мокър от нея. Когато ме види с препарата за чистене на уши изчезва безследно и команди не помагат. :)

546
18-06-2017, 01:44
Аз пък съм на корено противоположно мнение от баце Андро, щото на някои им харесва да ги къпят и ако от мъничко започне да свиква с това, после ще ви е много по-лесно да се справяте с космите по апартамента. Така че натискайте го в банята и не се безпокойте за психичното му здраве, то после ще ви го върне :)

Има какви ли не извращения с животни,на едни приятели котарака си умираше от кеф да го обработват с прахосмукачката,даже като я включат и се опва на дивана по гръб и чака.На едни други пък псето като се върне от разходка стоеше в банята докато му измият лапите и не му ли пожелаят добър апетит на почваше да яде,бе както го научиш.

dimitar_vd62
18-06-2017, 17:18
Мии....май те както ни свикнат:-)

dimitar_vd62
07-07-2017, 23:58
Беше едно кротичко малко по-голямо от биберона, ся вече пораснахме.

ecotronic
08-07-2017, 10:17
Наскоро научих от един ветеринар, че трицветните котки били само женски.

dimitar_vd62
08-07-2017, 17:12
Мда и на мен така ми казаха.

dimitar_vd62
22-07-2017, 23:17
Това коте е като зелепено за мен.Обядвам с коте на рамото, разцъквам клавиатурата с коте на рамото.Ако съм се облегнал на дивана гледам телевизия с коте на главата.Когато не е на рамото ми или на главата лежи в скута ми или ходи подире ми.Ако иска нещо ме побутва с лапичка и ме гледа.Само играта му е малко болезнена, ма то не разбира че аз нямам козинка и ме боли.Вече няма недостъпни места, бяга като куршум из къщи с навирена опашка.Излетява като тапа през магнитната завеса против насекоми, оня ден бях затворил вратата и се размаза на стъклото.Само не мога да разбера защо като му чистя тоалетната скача вътре и се бие, не си дава акото и тва е....

ecotronic
22-07-2017, 23:47
Аз съм сложил резе на комарника, щото 4 магнита ги нямат за нищо :) И през година, две му сменям мрежата (алуминиева).

Тези дни се очаква земетресение. Бабиерът от съседния апартамент, като се върне от почивка, ще трябва да и обяснявам, защо саксиите са и празни и всичко е в насипно състояние по терасата и. :)

dimitar_vd62
22-07-2017, 23:57
Мойто е завеса, по средата с магнити, не е врата с мрежа.Преди се промушваше отдолу сега със скок и тераксата или обратно.Само дето откъм терасата не се вижда че зад завесата вратате затворена.Еми подготви се с матрял от мрежата там за гръцко македонско дет имаше земетресение кажи че тука само саксийте са падали, ако трее ще потвърждаваме и от Варна.

ecotronic
23-07-2017, 00:03
За коледа решихме да им направим подарък. Ей такава катерушка:

https://s5emagst.akamaized.net/products/420/419684/images/res_1dd1c1c254c4bb1f4d0d8f2b6fb4c474_450x450_dcop. jpg

Бахти и немското качество. За няколко месеца я разпампуриха тотално.

Ако имаш познати във военнопромишления комплекс в Русия, питай за някоя катерушка от стари танкове или пр. за моите хуни. :)

dimitar_vd62
23-07-2017, 00:12
Емииии, за година и нещо немския ъглов диван изглеждаше като от времето на баба ми, екокожата се нацепи, от фирмата казаха неправилна експлоатация....не знаех че не могат да се режат дърва и винкели на него.Та за 120 кинта си купихме дамаска и за два дена го претапицирахме.Скелета основно е от нерендосани чамови летви, дебел картон/не фазер/, който замених с фазер за 25 лв и предполагам китайски ластици и пружини.Итва за 1600 лв немско качество.Ако гоуфовете и аудита изпод боята са такива като дивана под дамаската, да си ги карат.

ivan dimitrov
23-07-2017, 00:17
За коледа решихме да им направим подарък. Ей такава катерушка:

https://s5emagst.akamaized.net/products/420/419684/images/res_1dd1c1c254c4bb1f4d0d8f2b6fb4c474_450x450_dcop. jpg

Бахти и немското качество. За няколко месеца я разпампуриха тотално.

Ако имаш познати във военнопромишления комплекс в Русия, питай за някоя катерушка от стари танкове или пр. за моите хуни. :)

Закъсня, свърши им немската тенекия. Отиде за здрави москвичи и жигулита. Сега най много да ти "изработят" нещо в Сингапур. По техен "проект", базиран на хамерикански патент(лиценз). Но пък да, ще разполагат с абсолютмо независима катерушка завалийчетата.
Междувременно , моят хубустник се катери по окупирани дървата. Когато не го мързи де, а го мързи почти винаги.

dimitar_vd62
23-07-2017, 00:24
И в Сингапур имам съученик на работа в корабостроителна фирма, жена му също моя съученичка работи в общината.Друг съученик имам в Южна Корея.Аре да излезем малко отпуска докат отминат горещините.

ecotronic
23-07-2017, 00:29
http://www.img-share.eu/f/images/397/image005wldgPrg.jpg

dimitar_vd62
23-07-2017, 00:43
Абе, я да питам.Трябва ли да се кастрира, каква е ползата от кастрацията че малко екстремно ми се вижда.Някъде четох че кастрираните живеели по-дълго.Въобще много се двуумя по въпроса.След кастрацията как се променят.Женските колко често се разгонват и толкова ли е тежко като се разгони че да се налага кастрация.

ecotronic
23-07-2017, 00:49
Силно ти препоръчвам да я кастрираш. Така и тя и вие няма да се мъчите. А и е истина това, че кастрираните котки живеят по-дълго. Други странични ефекти няма.

Като стане на 7 - 8 месеца може де се кастрира. Тук има фондация 4 лапи, където правят това безплатно. Проучи, дали не работят и по вашия край и ще икономисаш и някой лев.

Нашите всичките 7 са кастрирани. А преди време имах 1 некастрирана котка и беше ужас.

ivan dimitrov
23-07-2017, 00:57
Освен че вероятно ще напълнее и ще стане лениво, други странични ефекти май няма. Е, има и друг ефект, който обаче не е страничен. Пряко е свързан с извечният въпрос - какъв е смисълът на живота. Обаче понеже котките приличат на стопаните си(а моят е мързелив), няма да обяснявам.

ecotronic
23-07-2017, 01:00
Освен че вероятно ще напълнее и ще стане лениво, други странични ефекти май няма. Е, има и друг ефект, който обаче не е страничен. Пряко е свързан с извечният въпрос - какъв е смисълът на живота. Обаче понеже котките приличат на стопаните си(а моят е мързелив), няма да обяснявам.

Това за напълняването и за ленивостта не съм убеден, че е всеобщо правило. Най-дъртият ни котарак - Златин е на 7 години тежи 7 кг но не, защото е дебел а просто си е голям. В никакъв случай не е ленив. Просто живее по-спокойно и не търси непрекъснато да бяга. Кастрирахме го, когато беше на 1 година.

Друго интересно е, че независимо от това, че е кастриран, гони и бие други некастрирани котараци, които маркират територия. Т.е - кастрацията премахва само нагона му, не и това да си пази територията.

ivan dimitrov
23-07-2017, 01:15
Това за напълняването и за ленивостта не съм убеден, че е всеобщо правило. Най-дъртият ни котарак - Златин е на 7 години тежи 7 кг но не, защото е дебел а просто си е голям. В никакъв случай не е ленив. Просто живее по-спокойно и не търси непрекъснато да бяга. Кастрирахме го, когато беше на 1 година.

Писах -вероятно. И аз не съм убеден. Наблюдавах три животинки, две мъжки и една женска. И при трите крайният резултат е такъв. Моите до сега(двама), действително загинаха щото не са кастрирани. Тоя(настоящият) обаче се съмнявам да го сполети същата участ. Тоя ако ще мре, ще е поради липса на апарат за командно дишане. Толкова го мързи. Не, не е кастриран, мързелив е. Като дойде "оня" период - живва, после пак се "препарира". Ако го заснема в някоя от обичайните му пози, ще се прокъсате от смях. Ама... както писах - то в него няма грам душа, ако взема и това което има(под грам) със снимка.......

dimitar_vd62
23-07-2017, 01:43
Кандиса мъ, казаха ми след първото разгонване се кастрира ще гледам дотогава даго преживея че малко съм в противоречие със себе си.То не стига дето против убежденията си го държа в апартамент затворено, ма след като го отгледах от парче месо и не съм спал един месец и като гледам как е приварзано към мене, си намерам извинение че постъпката ми е оправдана и сега котето е живо а можеше да умре от студ или от прегазване.Всъщност, след като го намерихме дъщерята го заведе на ветеринар да му отрежат пъпната връв, после търсихме майка му, набедихме една котка с подобна окраска за мама ма тя го разнася насам-натам вечерта го заряза съвсем пред един гараж.Той собственика на гаража я хранеше тая котка и решихме че всичко е окей.Да ама към 2 часа през ноща тва не спира да врещи, набедената за майка никаква я няма и намерихме котето под дясната задна гума на една кола/имам съмнение че нарочно беше оставено пред гумата така че шофера да не го види, освен това тоя дето хранеше набедената за мама котка се учуди че е живо като му го показах един ден/ мокро, премръзнало, все пак беше 12 май, едвам вдигаше главица.Ако собственика на колата беше тръгнал щеше да остане мокро петно само от него.Цял месец го хранех през два три часа, гледах шишето с вода с което го топлех да не истива и сега съм много горд с резултата.Явно са разнежвам с годините.Жена ми и тя го глези, говори му...май е крайно време да ни споходят внуци, че само двамата е кофти.Притеснявах се да не го изритам като почне с белите, че не съм мцвете за мирисане доколкото се знам, ма великодушно му прощавам щото е дно че еоще дете и лудува и второ си е животно и това си е естествено за него.Май не аз него а то мене превъзпитава.

п.п.Преди петнайстина година имахме една мъжка котка , ма имам съмнения че беше гей, нито веднъж не се разгони.Умря от бъбречно заболяване.

ecotronic
23-07-2017, 12:43
Не се филмирай с това за кастрирането.

Основният въпрос е бил, дали да го прибереш и така то да си изживее живота или да го оставиш да умре.

След като вече си взел това решение, за което те поздравявам, кастрацията е просто наложителна и закономерна.

Нищо лошо няма да направиш, като свършиш и това.

dimitar_vd62
23-09-2017, 23:29
Това коте не престава да ме учудва.Вечер като се нахрааани доволно му се доиграва.Почва да скача върху кракатами със засилка като във въздуха се обръща с гъзъ напред нещо като кобрата на руснаците отблъсква се от мене и хуква в обратна посока.Дебне ме иззад столове пердета и се закача.Ако не се сетя за кво иде реч си намира топката от някъде и я носи на терасата.Кефи се да я гони, особено ако подскача прави секви пируети.Като му писне си я носи някъде и ако му я взема ме захапва предупредително по ръката.Обикновено кучетата така правят, не котките.Освен това обожава да седи на бюрото до мен и да гледа как пиля, запоявам, режа ,лепя там каквото правя.Ако междувременно огладнее или го прихванат карастанчовите не знам как избира момента когато тамън с лупа и пинсети аха да залепя нещо дребно и вземе че го фрасне.Ама точно избира момента.Оня ден чистих едно нещо от ръжда на терасата и докато се обърна се насади и овъргаля точно в ръждата/между другото, продавам Опел/.Чудех се как аджеба да го почистя, с изтупване ша ма съдят природозащитниците, от прахосмукачката бега, та реших да го изкъпем.За мое най голямо учудване си стоя кротко даже му беше хубаво.Ни най-малък опит за протест.Между другото когато някой мие чиниите се настанява до мивката и гледа водата, особено като се изтече в канала,наостря уши издава некъф много интересен звук и скача вътре да търси къде е отишла водата.Чуе ли да се пуска чешмата е настанено да гледа.Стана хубаво коте, с дълга козинка и пухкава опашка.Като огладнее пуска в ход котошкото умилкване вирва си опашката и космите настръхват от което изглежда доста дебела.Е не екато персийката на комшийката може би е среднокосместа ли не знам как ги водят.Първия ни котарак имаше съвсем къса козина.Междувременно веднъж се разходи без позволение по етажите, жената като излазала сутринта не разбрала кога се е шмугнало.Та ами се изкара акъла като станах,тук коте там коте, няма го звъня на жената тя писна върви го търси, горкото се беше свило на по-долния етаж и като ме видя направо скочи в ръцете ми.Вечерта пък го ухапа една оса по лапичката та ходихме на дофтор.Въобще не е скучно.Смятам да му туря чип и каишка на вратлето ама нещо не беше съгласно с коишката.Чипа ще не ще ще го сложим.

Тъй като гледам жената как се отгнася с него....май и липсва едно внуче.Май и на мене ми се иска вече, ма там децата когато решат.

ecotronic
24-09-2017, 22:47
Това коте се е родило с късмет :)

Цъкни една снимка, че го знаем, като малко.

Умножи това, което прави по 7 и горе долу ще разбереш, какво е у нас :)

mordohy
25-09-2017, 09:26
Митак, това, което ми описваш като характер, поведение и козина, ако пък е и жълто-бяла-кафява ще се закълна , че е Турски Ван. Всичко описано от тебе говори за това. Това са май единствените котки, които плуват за удоволствие.Имал съм възможност да ги гледам в естествената им среда. даже един млад мъжкар се беше намъклнал в алфата и си го карах чак до Кешан.
Ако е нещо подобно не го кастрирай в никакъв случай. Много са рядки у нас.
Има една популация в Банско, но там понеже не знаят какво имат и са се смесили с останалите котки.
Иначе за или против кастрацията..... Тука се намесва балканския ни манталитет и съвсем инстинктивното ни поставяне на ръката отпред, на едно определено място. :roll2:

Колкото до внуците и прочие, ти защо мислиш, че имам дъщеря на 5 годинки!?:pimp:

Ей сега се върнах назад по темата и видях котето. Не е турски Ван, но съм имал такава. Живеят дълго и стават големи.

dimitar_vd62
27-09-2017, 00:27
Не е турска ван.Обаче това коте не е от нашия квартал.И двете майки които се навъртат не са негови.Едната изобщо не беше раждала по това време, другата която уж го припозна имаше две котенца малко по-големи, може би на седмица, едното черно с бяло на гърдите и бели лапички, като поотрасна го прибра някой, то си беше много симетрично и сладко, другото бе копие на майка си 1 към 1.А това беше на ден -два.Освен това и двете са 2/3 бели като задницата на едната е на черни кафеви райета и няколко добре ограничени черни и рижави петна по гърба,другата е с добре оформени и разграничаващи се петна отзад.И двете са късокосмести, освен това физиономиите им са с остри муцуни и и леко скосени очи към носа вероятно са сестри или майка и дъщеря.Така че произхода му е загадка.А и всички мъжки дето са тука са късокосмести.Най-вероятно или небросъвестни стопани са го/ги изхвърлили или по-вероятно децата като са се връщали от училище да са намерили някое котило от друг район да са го взели и зарязали впоследствие или мама не се е съгласила да си имат домашен любимец и са го изоставили.Всичко е възможно.Пък и не ме интересува марково ли е или не.Връзката мужду нея и нас е много силна верятно защото го отгледахме с много любов като дете, ако го бяхме взели отгледано вероятно нямаше да е така.Вероятно за това скъсания тапет който открих преди малко зад пердето не ми образува нерви.Даже жена ми предварително си запуши ушите пред вид какво се очакваше да чуе.А писана естествено за пръв път виждаше въпросното парче тапет ....
А това че не го е страх от водата предполагам има обяснение.Понеже си нямаше мама след всяко напишване трябваше даго подсушаваме и търкаме с влажно памуче обаче не е като на мама езика, та затова му миехме дупенцето и опашката на чешмата и го подсушавахме с кърпичка.Впоследствие като отрасна и почна само да ходи по голяма нужда, първо ровеше безразборно защото инстикта взе да се обажда но не знаеше как да го използва, после взе да копае но вместо да свърши нещото в дупката то беше в дупката а дупето му около нея.Та после имаше едно чудене де е аджеба онуй нещо, после следваше заравяне на онуй нещо което се изразяваше в по скоро затъпкване в гранулите.Та после трябваше да мием лапички, дупе, теракот и ламинат.И сега още мием лапички, понеже без нея нищо не можеш да свършиш, та когато жената полива цветята минава по саксиите да провери дали са надлежно полети и естествено пак миене на пода.И вероятно така свикна с водата.Съмнявам се обаче че само ще влезе в дълбока вода камо ли да плува.Относно интереса му към моята дейност предполагам че няма такъв интелект че да разбира какво правя, просто го привличат движенията и шума, но пък ако стана да пуша след туй събирам откъде ли не нещата си.Ето снимки от днеска, за съжаление не мога да направя снимка когато си наежи опашката защото това става когато получи изблик на енергия и ми трябва високо скоростна камера.Не случайно се казва че трябва да си гледаш пътя, защото трасето за драг от хола до кухнята има ляв и десен завой и една затворена врата зад ъгъла може да ти причини главоболие.

ecotronic
27-09-2017, 10:19
Комарниците (коткарниците) - любимата атракция:

http://www.img-share.eu/f/images/423/2uRQSPjY.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/423/1p2fyKZ8.jpg


Кой, какво прави - прави, аз сменям мрежи :)

boris037
27-09-2017, 10:59
Не е турска ван.Обаче това коте не е от нашия квартал.И двете майки които се навъртат не са негови.Едната изобщо не беше раждала по това време, другата която уж го припозна имаше две котенца малко по-големи, може би на седмица, едното черно с бяло на гърдите и бели лапички, като поотрасна го прибра някой, то си беше много симетрично и сладко, другото бе копие на майка си 1 към 1.А това беше на ден -два.Освен това и двете са 2/3 бели като задницата на едната е на черни кафеви райета и няколко добре ограничени черни и рижави петна по гърба,другата е с добре оформени и разграничаващи се петна отзад.И двете са късокосмести, освен това физиономиите им са с остри муцуни и и леко скосени очи към носа вероятно са сестри или майка и дъщеря.Така че произхода му е загадка.А и всички мъжки дето са тука са късокосмести.Най-вероятно или небросъвестни стопани са го/ги изхвърлили или по-вероятно децата като са се връщали от училище да са намерили някое котило от друг район да са го взели и зарязали впоследствие или мама не се е съгласила да си имат домашен любимец и са го изоставили.Всичко е възможно.Пък и не ме интересува марково ли е или не.Връзката мужду нея и нас е много силна верятно защото го отгледахме с много любов като дете, ако го бяхме взели отгледано вероятно нямаше да е така.Вероятно за това скъсания тапет който открих преди малко зад пердето не ми образува нерви.Даже жена ми предварително си запуши ушите пред вид какво се очакваше да чуе.А писана естествено за пръв път виждаше въпросното парче тапет ....
А това че не го е страх от водата предполагам има обяснение.Понеже си нямаше мама след всяко напишване трябваше даго подсушаваме и търкаме с влажно памуче обаче не е като на мама езика, та затова му миехме дупенцето и опашката на чешмата и го подсушавахме с кърпичка.Впоследствие като отрасна и почна само да ходи по голяма нужда, първо ровеше безразборно защото инстикта взе да се обажда но не знаеше как да го използва, после взе да копае но вместо да свърши нещото в дупката то беше в дупката а дупето му около нея.Та после имаше едно чудене де е аджеба онуй нещо, после следваше заравяне на онуй нещо което се изразяваше в по скоро затъпкване в гранулите.Та после трябваше да мием лапички, дупе, теракот и ламинат.И сега още мием лапички, понеже без нея нищо не можеш да свършиш, та когато жената полива цветята минава по саксиите да провери дали са надлежно полети и естествено пак миене на пода.И вероятно така свикна с водата.Съмнявам се обаче че само ще влезе в дълбока вода камо ли да плува.Относно интереса му към моята дейност предполагам че няма такъв интелект че да разбира какво правя, просто го привличат движенията и шума, но пък ако стана да пуша след туй събирам откъде ли не нещата си.Ето снимки от днеска, за съжаление не мога да направя снимка когато си наежи опашката защото това става когато получи изблик на енергия и ми трябва високо скоростна камера.Не случайно се казва че трябва да си гледаш пътя, защото трасето за драг от хола до кухнята има ляв и десен завой и една затворена врата зад ъгъла може да ти причини главоболие.

Поздравления за хубавицата Митак, предполагам вече се убеди, че котките са издръжливи животинки, и май се оказах прав, че ако се мие с вода от малко, на котето може и да започне да му харесва къпането :)

За съжаление, кученцето което прибрахме се оказа, че е малко и мършаво заради сърдечен проблем и при нас нещата определено не са розови.
Женската котка, като че ли усеща проблема и от време на време ходи при кучето и се умилква, видимо с желание да го поразведри малко, но гледката не е никак приятна.



Комарниците (коткарниците) - любимата атракция:

Кой, какво прави - прави, аз сменям мрежи :)

Колега, вземи изгаси фаровете на тия животни, то верно, че ядат всичко, ама ти с радиоактивни отпадъци ли ги храниш :) :nuke:

ecotronic
27-09-2017, 20:12
Днес 130 лв. заминаха за обезпаразитяване (профилактично) :)

mordohy
28-09-2017, 10:33
Имам една котка, която отгледахме една зима в апартамента. После застана на пост в къщата на село и там изкара от миналото лято, та до сега е там.
През лятото, на тамошните жеги, съвсем нормално беше заприличала на "празна пазарска чанта". Зимата мина, но писаната си остана някак слабовата и го отдавахме на факта, че няма кой да я храни редовно, а е на свободен лов.
Тая пролет я забелязах, че се пощи, което си е нормално за селска котка, но аз реших да и помогна. Просто взех една каишка за паразити и готово.
Около седмица подскачаше и се търкаляше от нея, а после свикна.
Само след месец, котката удвои обема си, а сега е и утроена. Цветът на косъма и потъмня, а и стана някак лъскав и по-гъст. Изобщо котката се възроди на ново. Може би една домашна котка къпана редовно ги няма тия проблеми, но на нашата писана това и преобърна живота.
Идеята ми е, че независимо, че са дворни котки, те също имат нужда от обезпаразитяване.
Явно са прави старите хора като казват, че въшките изпиват кръвта.

ecotronic
28-09-2017, 11:08
Дори котката никога да не напуска жилището, пак трябва да се обезпаразитява периодично - на около 2 месеца. Не знам, каква работа върши нашийникът по отношение на глистите.

Най-доброто средство, което се прилага най-лесно, но е и най-скъпото, са пипетите Frontline.

По-евтиният вариант са таблетките, които котката няма как да приеме доброволно, освен ако не е държана 1 седмица без храна. Дават и се с чалъм и с помощта на специален инструмент.

http://zoomax.bg/image/cache/data/Kuche%20Product/Kruuse/Buster_Tablet_Introducer-500x500.jpg

dimitar_vd62
28-09-2017, 23:02
Т.14 е най-удачния вариант - http://smeshninki.weebly.com/1047107210731072107410851080-108810721073108610901080-d/8

boris037
28-09-2017, 23:18
Т.14 е най-удачния вариант - http://smeshninki.weebly.com/1047107210731072107410851080-108810721073108610901080-d/8

АМАТЬОР!

dimitar_vd62
29-09-2017, 00:43
АМАТЬОР!

Ааа, виж ся, един път вече обеснявах на жената че котката ме е издрала по гърба, но въпреки всичко не поздравява съседката от втория етаж

Между другото, да ва предупредя мъжете че ако сте се къпали и излизате гол от банята и видите че връзките на обувките ви са изнизани, а бързате за някъде, не си мислете че ще спестите време ако клекнете да ги нижете веднага.Писаните имат навика да проверяват всичко което виси дали е здраво закрепено за да го отмъкнат я под диван я зад пердето.Също ако обличането ви почва като моето откъм чорапите, и котката вземе да ви дърпа чорапа, по добре го пуснете първи и си вземете друг чифт.Ако все пак надделеете и котката го изтърве, съгласно закона Нютон, чорапа изплющява в обратна посока върху достойнството ви, а милисекунда след него противно на същия закон там е и котката за да затвърди претенциите си върху чорапа.След около секунда и половина жена ви успокоява котката с думите - какво си се развикал бе изплаши горкото животно.Две минути след това на комшийката и е свършило олиото и звънва за една чаша назаем, като междувременно се информира всичко ли е наред.Частен случай е жена ви да я няма и вие да отворите тогава може да изяви желание да ви направи компрес с риванол....примерно.В противен случай двете успокояват котката поне 15 минути.

ecotronic
29-09-2017, 10:07
Както казах, има си пиниз за даване на хапче. Иначе рискувате да минете през точки 1 - 13 по няколко пъти.

1 - Приготвяш си онзи инструмент със зареденото хапче и спринцовка с вода.

2 - Хващаш котката за кожата на врата, леко издърпваш нагоре за и се вирне муцуната и чакаш.

3 - След около 3 секунди котката си отваря устата. Това е рефлекс.

4 - Инжектираш хапчето в задния край на устната кухина, при което котката започва да мляска.

5 - Със спринцовката пръсваш малко вода в устата и и така мляскайки, котката ще не ще - гълта хапчето.

Действа безотказно и нито ти нито животното се стресира.

Ветеринарите вземат по 10 лв. за тая процедура.

dimitar_vd62
29-09-2017, 22:49
Ем ти като имаш 7 котки е оправдано.

ecotronic
30-09-2017, 11:18
Тая методика я научих след като жена ми ме накара точно в най-големия студ и поледица да карам котките до ветеринарната клиника за обезпаразитяване (на 3 курса).

Така и не разбрах, светът ли щеше да се свърши, ако ги бях закарал 1 седмица по-късно.

angelovi69
03-12-2017, 23:49
Търся съвет как да изгоня котка, която спи на двигателя на служебната ми кола С4. На двигателя има декоративна кора, на предния капак отдолу има обезшумяваща кора и намирам косми и по двете кори. Лятото го няма това явление. Предполагам, че е котка, а не бялка, златка, байнова булчица или както там им казват. Котката не е луда да стои там, но да не се окаже някоя сутрин, че запаля, преди да се е изнесла - не ми се мисли. Затова не я искам там. Давайте акъл - да напръскам с нещо или някакви механични прегради? Или ?

grkirowa 156
04-12-2017, 01:45
И ние си прибрахме една преди 2 месеца :big_love:161757

lordliness
04-12-2017, 07:42
Преди да запалиш просто почуквай по капака за да си тръгне, едно коте беше умряло на долната кора и беше ужасна смрад.

ecotronic
04-12-2017, 09:45
Преди да запалиш просто почуквай по капака за да си тръгне, едно коте беше умряло на долната кора и беше ужасна смрад.

+1

Или клаксон. Особено ако моторът не е още изстинал.

lordliness
04-12-2017, 13:40
+1

Или клаксон. Особено ако моторът не е още изстинал.

В града е забранено да се свирка :)

BO
20-12-2017, 14:39
Както казах, има си пиниз за даване на хапче. Иначе рискувате да минете през точки 1 - 13 по няколко пъти.

1 - Приготвяш си онзи инструмент със зареденото хапче и спринцовка с вода.

2 - Хващаш котката за кожата на врата, леко издърпваш нагоре за и се вирне муцуната и чакаш.

3 - След около 3 секунди котката си отваря устата. Това е рефлекс.

4 - Инжектираш хапчето в задния край на устната кухина, при което котката започва да мляска.

5 - Със спринцовката пръсваш малко вода в устата и и така мляскайки, котката ще не ще - гълта хапчето.

Действа безотказно и нито ти нито животното се стресира.

Ветеринарите вземат по 10 лв. за тая процедура.
Куриозно и в тон с тази тема, преди 4-5 дни майка ми се пробвала да даде на котката хапче. В следствие на което на показалеца си има 4 дупки и подут пръст. Сподели ми случката. Сетих се за тази тема и минах през някакъв зоо магазин-кабинет да ги питам за въпросната спринцовка. Казаха ми, че не се продават а са само за лична употреба, но се съгласиха да ми поръчат и да ми продадат. На следващият ден я взех, ама ми взеха 10лв за тая пластмаса. Както и да е.
Въпросът ми сега е, че гледам, че има гума (о-пръстен) в основата на "буталцето". Не може ли нея да се използва и за водата? Пълни с вода, закача хапчето отпред и 2-в-1?

ecotronic
20-12-2017, 14:56
Водата трябва да се пръсне няколко секунди след хапчето. Иначе има опасност котката да го изплюе.

По-добре е отделна спринцовка за водата.

S_BANKOV
21-12-2017, 10:11
Аз полвзам продуктите на krka примерно за обезпаразитяване външно капя фиприст ефекта е като на фронтлайна ама цената е два пъти по ниска.
Имат и овкусени таблети да вътрешно,счукнаш в пастет и готово.

optimeon
26-03-2018, 19:35
Купувате ли дрешки за котетата

dimitar_vd62
25-08-2018, 21:37
Това е Юлия.С покойните си вече дечица.Юлчето беше най-любвеобилната и добронамера котка която съм виждал.И вечно гладна.Знаеше кога излизам и ме чакаше пред входа да отидем до мястото където и давах храна.Отблагодаряваше се с мъркане и умилкване.Когато не беше гладна обичаше да подремва до краката ми докато коментирахме колко богат ни е района на вода и ток, дет копнат багерите излиза некъф природен ресурс.Туй за новия булевард.Една прекрасна юлска сутрин котета бяха намерени убити майката след пет дена я намерихме измършавяла и обезводнена в един храст.Не можеше да си движи задните крака.Всички майки и немайки изразиха съжаление и когато стана въпрос да я заведем на ветеринар махнаха с ръка - абе тя улична шса упрай.Немайките не мажаха да се лишат от некоя друга бира....Е, заведох я на доктор, снимки иследвания за щастие гръбнака и таза не бяха счупени.Само натъртени и отекли.Мазахме пихме хапчета изтърпяхме геройски няколко инжекции но Юлчето се въстанови, сега радва дъщерята и зетя в двора на къщата им.Не ме е яд за похарчените около 400 лв, доволен съм че дадох шанс на Юлчето/така я кръстих защото юли месец и дадох шанс за втори живот/.Яд ме е на лицемерието и безразличието на "майките" чиито "юначета",/3 на брой/ са извършили този чутовен подвиг между 00.00 и 01.00 на 26.07лето 2018-то.Уж едва не се разплакаха за котенцата пък после - айде и без това бяха бъхливи...Добре че бяха камерите на заложната къща.Апропо....едно време къде 22 часа ни прибираха, ся първо родителите се прибират после децата,ма няма питам какво правят невръстни деца в 1 през нощта на улицата че ще взема да наруша нечии права.

п.п.Абе, либералите, тъй и не ме баннахте.Някои хора да не си хабят клавиатурата, няма да ги чета, нито пък ми дреме какво ще коментират.

п.п.2 Котката няма да бъде кастрирана, защото не може един паразитираш биологичен вид на тая планета да решава кой ще се размножава и кой не.Оставям на джендърите да решават следващото поколение кои ще са мъжки и кои женски, не че на писаните им дреме и ще променят нещо, ма така да си чешат джендърското его.

п.п.3 Юлчето вече има каишка с името си и телефона ми с цел да я предпази евентуално от бъдещи добронамерени хора.Очаквам някой да я отвлече докато скита вечер по котороци и да ми иска откуп....е ще го платя ама и той/тя ще си плати.

dimitar_vd62
25-08-2018, 21:45
А, забравих.За онова мънинкото котенце дето отгледах с биберон..Мая....ми добре си е.

dimitar_vd62
03-03-2019, 18:53
Некой мое ли ми даде акъл как да се опрая с тая писана.Залепена е за мен като пощенска марка.Като излизам ми хапе крачолите, като се прибирам се мята там дето са останките от мъжкото ми някога достойнство и се покетерва на раменете ми.Непрекъснато е подире ми, дори за тънката част мисла вече да ходим на хотел, щот драскането и мяукането пред вратата свалят секакво достойнство, а публиката даже и котешка не е желателна за излагацията.

ecotronic
03-03-2019, 20:39
Ама ти, вместо да се радваш за това, и за него мрънкориш :tooth:

Да не дава Господ да разбираш що трябва да и да се радваш.

Ние имаме 8 котки и някой път ми идва посред нощ да гръмна някоя дето вместо да спи, лети ниско в стаята....

За жалост наскоро лепнаха някаква вирусна инфекция на дихателните пътища. Ужас. Кихат, кашлят, сополи текат и са като парцали. Само едната не я лепна болестта.

С жена ми се скъсахме да ги носим по доктори. Да не обяснявам, какви притеснения бяха а и колко парички заминаха....

Е - слава Богу, всичко мина и замина.

А сега някоя котка, като лудее посред нощ и ми е драго :)

dimitar_vd62
03-03-2019, 21:28
Абе радвам се бе човек ма тва нещо буквално е залепено за мен.Сутрин в 6 часа ме буди щото е гладна, ставам слагам му да яде, почва да си хапва аз отивам да си взема цигарите - то след мен.Връщаме се при купичката и почва да яде.Т.е. стоя при нея докато яде.Итака е на всяко ядене.То разбирам привързаност ама това е прекалено.Влизам да се къпя тя драска на вратата.отварям, тя се шмугва в най отдалечения ъгъл и стои докато се изкъпя.Бръсненето е най забавната част за нея, качва се на мивката оттам на раменете ми и се опитва да хване самобръсначката.Ходенето до тоалетната е ебати приключението.Събувам си гащите и се оказва че не съм сам, затуй влизам заднешком.Иначе не прави бели, нито с пердета нито с тапети и цветя единственето на гърба на кухненския ъгъл си точи ноктите и нейде на килима но пък на него няма видими поражения.Тва е, да ми е жива и здрава.

ecotronic
03-03-2019, 21:42
Имаш на разположение 2 подхода:

1 (бавен) чакаш го да поотрасне за за мине лудорията с възрастта.

2 (бърз) взимаш му другарче с което ще лудее а теб ще остави намира.

Тя в момента те възприема, като себеподобен, щото си няма такъв.

:)

dimitar_vd62
03-03-2019, 21:57
Ами пробвахме с другарче, едно коте бяха пребили и го взех в къщи да го лекувам.Е оправи се обаче нашта нали не е виждала и общувала със себеподобни не знаише какво да прави.Любопитството я кара да ходи да янаднича докато спи или се храни и другата котка го приема като дебнене и и скачаше.Кагато пък другата котка се опитваше да установи контакт нашата пак бягаше и оная почна да и превзема територията.В крайна сметка щеше да се стигне до разпрани уши и прочие та я занесох на дъщеря ми да я гледат на двора в къщата им.Замислям се дали да не пробвам с друго малко коте, белким свикне с него.

ecotronic
04-03-2019, 09:50
Това със "сработването" наистина е проблем.
При нашите всяка си има отношение към останалите. С някои контактува всячески (мият се, бият се, играят, спят заедно.....) до други изобщо не се доближава.

Ghostface86
04-03-2019, 18:48
Това спасеното коте ли е или другото с биберона? Но което и да е, много е привързано към теб. И ние имаме котак, дето брат ми го спаси, още като много малко. И първите години, не можеше да се отлепи от него. Следваш го навсякъде. С годините малко се успокои и вече не е такава лепка.

Изглежда осъзнават какво се е случило и търсят сигурност.

mordohy
04-03-2019, 20:41
Митак, котката просто те обича. И моята е така. Взехме я с травмирано краче и цяла зима я гледахме в Перник в апартамента. Непрекъснато залепена за мене. Можех и да не се мия, защото постоянно се грижеше за хигиената ми, като ме олизваше основно, от врата до върха на перуката ми. От няколко години е селска котка и пази къщата, в която няма никой през зимата, но отидем ли там веднага се появява и ми се качва на главата, мъркайки и държейми ме здраво с лапи за шията. Цяла вечер не слиза от мене и задължително спи....ами с мене!
Не отблъсквай това, което те обича!
Ще си намери някой котарак и....ами пак ще ти виси на врата. :)
Ама по-рядко!

dimitar_vd62
04-03-2019, 20:48
Това дето е привързано е онуй с биберона.То всъщност беше на ден два като го прибрахме и привързаноста му я отдавам на това.Всъщност се чудя дали не може по някакъв начин да я научим кое е позволено и кое не, разбира се без бой и заплахи.Признавам че с жена ми всичко и разрешавахме и май я разглезихме доста.Има едно предаване по Дискавъри "Моята котка от ада", там се занимават с проблемни котки, било капризни, било злобни и т.н, ама работата опира до преди и след обучението.Е на сега докато пиша се е настанила на рамото ми и си седи.Не ми досажда много ме радва, но се чудех дали не може да научи някаква команда като кучетата кое може и кое не.Има една тенис топка, като и се доиграе я носи и ме гледа и няма как играем.Всъщност аз я разигравах от малка с нея и някак схвана и се научи да си я носи за игра.Значи схващат ама аз не знам как да я науча или по-точно отуча от някои неща.Всъщност забелязах че е схванала и друго нещо, ако тръгна да излизам по домашни гащи до магизина не ме дърпа, ако обуя обаче дънките тогава ме дърпа за крачолите.Явно свързва дадена дреха с по дълго отсъствие.Понякога се чудя дали майка му не е съгрешила с някое кученце.Слава богу че съдбата ни срещна, на всеки пожелавам такова другарче.

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:43 ----------


Митак, котката просто те обича. И моята е така. Взехме я с травмирано краче и цяла зима я гледахме в Перник в апартамента. Непрекъснато залепена за мене. Можех и да не се мия, защото постоянно се грижеше за хигиената ми, като ме олизваше основно, от врата до върха на перуката ми. От няколко години е селска котка и пази къщата, в която няма никой през зимата, но отидем ли там веднага се появява и ми се качва на главата, мъркайки и държейми ме здраво с лапи за шията. Цяла вечер не слиза от мене и задължително спи....ами с мене!
Не отблъсквай това, което те обича!
Ще си намери някой котарак и....ами пак ще ти виси на врата. :)
Ама по-рядко!

Ми не го отблъсквам, котарак няма да си намери, понеже не излиза навън пък и е кастрирана.А това дето като ги кастрираш стават мързеливи и охранини не е вярно.Имам желание да я разхождам с повод навън, но всеки опит да и сложа нашийник е провал.Инак съм гледал клипчета дето си разхождат котките на повод обаче много се мята и на мен ми дожалява и го снемам.

ecotronic
04-03-2019, 20:49
Какви команди, какви 5 лева, бе Митак?


По-лесно ти ще станеш русофоб, отколкото котката да ти изпълнява команди.

:tooth:

Не я сравнявай с куче.

Разликата между кучето и котката се илюстрира така:

Кучето си мисли за стопанина:

"Той ме храни, гали ме, играе си с мен - сигурно е Господ"

Котката си мисли за стопанина:

"Той ме храни, гали ме, играе си с мен - сигурно съм Господ"

dimitar_vd62
04-03-2019, 20:50
Ми да, вярно е.

mordohy
04-03-2019, 20:53
Това дето е привързано е онуй с биберона.То всъщност беше на ден два като го прибрахме и привързаноста му я отдавам на това.Всъщност се чудя дали не може по някакъв начин да я научим кое е позволено и кое не, разбира се без бой и заплахи.Признавам че с жена ми всичко и разрешавахме и май я разглезихме доста.Има едно предаване по Дискавъри "Моята котка от ада", там се занимават с проблемни котки, било капризни, било злобни и т.н, ама работата опира до преди и след обучението.Е на сега докато пиша се е настанила на рамото ми и си седи.Не ми досажда много ме радва, но се чудех дали не може да научи някаква команда като кучетата кое може и кое не.Има една тенис топка, като и се доиграе я носи и ме гледа и няма как играем.Всъщност аз я разигравах от малка с нея и някак схвана и се научи да си я носи за игра.Значи схващат ама аз не знам как да я науча или по-точно отуча от някои неща.Всъщност забелязах че е схванала и друго нещо, ако тръгна да излизам по домашни гащи до магизина не ме дърпа, ако обуя обаче дънките тогава ме дърпа за крачолите.Явно свързва дадена дреха с по дълго отсъствие.Понякога се чудя дали майка му не е съгрешила с някое кученце.Слава богу че съдбата ни срещна, на всеки пожелавам такова другарче.

Уж каза глупост, но май това е разковничето.
Някога имах котка, която се возеше с мене на мотора. Ходил съм с нея за риба на яз. Батак През целия път или ми седеше в пазвата или излизаше и ми се ловеше с нокти за гърба. Там естествено беше цяла седмица като холивудска звезда, но някак си знаеше, дали ще си ходим или не.
Много малко котки можеш да ги накараш да си напуснат дома. Очевидно тя е от тия. Просто пробвай първо с каишка, а после я изведи с тебе! Може точно това да иска.
Просто я изведи някъде на плажа, да погони гларусите!

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:51 ----------


Какви команди, какви 5 лева, бе Митак?


По-лесно ти ще станеш русофоб, отколкото котката да ти изпълнява команди.

:tooth:

Не я сравнявай с куче.

Разликата между кучето и котката се илюстрира така:

Кучето си мисли за стопанина:

"Той ме храни, гали ме, играе си с мен - сигурно е Господ"

Котката си мисли за стопанина:

"Той ме храни, гали ме, играе си с мен - сигурно съм Господ"
Во кратце и много точно!

ecotronic
04-03-2019, 21:01
Освен това, Митак, имаш уникална котка - трицветна.

Не знам, дали знаеш, че трицветните котки са единствените, които се олицетворяват с пола си. Демек - трицветни котараци няма.

dimitar_vd62
04-03-2019, 21:07
Ми нали това ти разправям че не търпи каишка на врата.Мята се и се блъска и става голям проблем да я сваля.После като види каишката в ръката ми става като "свалете котката от полилея и пробвайте пак".Естествено жена ми я гушва и почва - остъй го тоз идиот, той си е такова прасе.... и така в тоз дух, предлагам ти е познато.

---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 21:06 ----------


Освен това, Митак, имаш уникална котка - трицветна.

Не знам, дали знаеш, че трицветните котки са единствените, които се олицетворяват с пола си. Демек - трицветни котараци няма.

Има рядко, ама са стерилни винаги.Между другото цвета е "калико" или "костенуркова" котка.

dimitar_vd62
15-08-2019, 21:31
Спим уморени след поредната хакерска атака
https://ibb.co/LJgpKs4