PDA

View Full Version : Реставрация на Lancia Delta HF turbo 1.6 140 к.с



asoto86
08-06-2017, 21:29
Привет на всички колеги. От скоро съм собственик на автомобила cheers .Предстои ми стягане на колата. Мисля да и махна раздувките и да я върна в оригиналният и вид , боядисване на купето и цялостно обслужване на автомобила . Ще се радвам , ако споделяте вашите мнения и препоръки. Имам и доста части към колата и две купета за нещата които не са ми нужни ще отворя отделна тема в ПРОДАВА се. Ще актуализирам темата периодични за заинтересованите. Ето и малко снимки . Поздрави!

bobi1997
09-06-2017, 08:50
Здрасти колега! Първо честито за колата! Второ ти пожелавам успех с борбата с циганския "тунинг".

Известно време следях Ланча форума, но съм пропуснал ако се е обсъждала тая конкретна кола. Та питането ми е на каква цена я взе и дали евентуално има още такива някъде по страната?

B&V
09-06-2017, 12:41
Честито и от мен! Преди имах Ланчия и винаги с носталгия се сещам за тях. Страхотни коли са. Да дам мнение за цвета, според мен на този модел най-му подхожда цвят червен (rosso). Успех с възстановяването.

asoto86
10-06-2017, 06:32
Благодаря! Ами изкачат от време на време подобни автомобили. миналия месец се продадоха две , в това число и моята и една която следих за 8000лв. Моята купих за 5К. Относно цвета , наистина ми харесва в черно и червено .Един от двата , но тук ще целя оригинален вид.

bobi1997
10-06-2017, 09:00
А според мен ще е хубаво да си запазиш този фабричен цвят за тази кола. Особено ако си седи и табелката с кода и името на цвета (това ми прилича на Grigio scuro).

А иначе чел съм в Ланча форума, но тогава още не представляха интерес за мен тия коли - някъде 2015 е имало една от Силистра 1.6 ХФ за под 3к...

asoto86
11-06-2017, 09:57
Здрасти колега! Първо честито за колата! Второ ти пожелавам успех с борбата с циганския "тунинг".

Известно време следях Ланча форума, но съм пропуснал ако се е обсъждала тая конкретна кола. Та питането ми е на каква цена я взе и дали евентуално има още такива някъде по страната?


А според мен ще е хубаво да си запазиш този фабричен цвят за тази кола. Особено ако си седи и табелката с кода и името на цвета (това ми прилича на Grigio scuro).

А иначе чел съм в Ланча форума, но тогава още не представляха интерес за мен тия коли - някъде 2015 е имало една от Силистра 1.6 ХФ за под 3к...
Червения цвят много ми харесва , леко се колебая , но ще видим има време. Добра оферта е било.

asoto86
11-06-2017, 11:05
Ще качвам линк когато има периодично ъпдейтване . http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=38084 Поздрави!

Jimy
14-06-2017, 23:40
А защо ще махаш раздувките, за антени, акули и крила съм съгласен, но калниците са готини. Според мен, разбира се!

bobi1997
16-06-2017, 08:52
Абе правоъгълните фарове с раздувки не ги възприемам нещо..

asoto86
17-06-2017, 15:40
Абе правоъгълните фарове с раздувки не ги възприемам нещо..

Имам целия комплект калници и врати без раздувки. Ще си ги оставя и тях и някои ден , ако реша да се разделям с нея ще я продавам така с комплекта без раздувките и с тях. Ни мисля да ги махна , вярно е по красива с тях , но искам да бъде в оригиналния си вид.

bobi1997
17-06-2017, 22:19
Правилно колега, раздувките са си за Интегралето... чарът поне според мен на тези коли (класическите Ланчии и Алфи) е да са си във фабричния вид.

Бобби
04-10-2017, 01:07
На времето имах такава карбуратор...моята беше бяла...също много и тича, относно цвета.....след това имах две призми.....намират се още части в гаража, та ако ти трябва нещо обаждай се, ще помагам...огледала, стъкла, воден радиатор, дистрибутурна капачка, делко,кормилен прът, комп.....и за другите в момента не се сещам...трябва да се поразровя в гаража....
И аз от бая години търся, ама не ми е попадал добър екземпляр, за да се захвана....
Един съвет...преди да се захванеш с каквото и да е по колата, се пребори с ръждата....тя е най големият проблем на тая кола....:smoke:

asoto86
24-10-2017, 15:34
На времето имах такава карбуратор...моята беше бяла...също много и тича, относно цвета.....след това имах две призми.....намират се още части в гаража, та ако ти трябва нещо обаждай се, ще помагам...огледала, стъкла, воден радиатор, дистрибутурна капачка, делко,кормилен прът, комп.....и за другите в момента не се сещам...трябва да се поразровя в гаража....
И аз от бая години търся, ама не ми е попадал добър екземпляр, за да се захвана....
Един съвет...преди да се захванеш с каквото и да е по колата, се пребори с ръждата....тя е най големият проблем на тая кола....:smoke:

Здравей , мерси за съвета. Колата няма почти никаква ръжда . Именно за това я купих . Можеш ли да погледнеш за радиатора и дистрибуторната и делкото. Търся волан и турбо също. Ако може да ми пуснеш един номер за връзка

Бобби
25-10-2017, 01:24
Здравей , мерси за съвета. Колата няма почти никаква ръжда . Именно за това я купих . Можеш ли да погледнеш за радиатора и дистрибуторната и делкото. Търся волан и турбо също. Ако може да ми пуснеш един номер за връзка
Привет.....имам радиатор от призма 1,6....не знам дали е същият..здрав..поинтересувай се......дистрибутора и капачка пак от съшият мотор.....
тел.0877166703 Боби

Бобби
04-11-2017, 00:13
Дай да видим докъде си я докарал....пасна ли радиатора....

asoto86
09-11-2017, 13:25
Дай да видим докъде си я докарал....пасна ли радиатора....

Радиатора го монтирах вчера . Супер е , мерси за подаръка Боби. Ще ти се отблагодаря подобаващо. Ще кача снимки скоро. :cheers:

Бобби
10-11-2017, 00:34
Радиатора го монтирах вчера . Супер е , мерси за подаръка Боби. Ще ти се отблагодаря подобаващо. Ще кача снимки скоро. :cheers:
Обаждай се, ако трябва да помагаме с още нещо......специално тоя модел ми е слабост.....имах и две призми след това, ама не е като хф......

asoto86
13-11-2017, 16:16
Обаждай се, ако трябва да помагаме с още нещо......специално тоя модел ми е слабост.....имах и две призми след това, ама не е като хф......

Боби , трябват ми ключове за запалването. Халогени два броя , две джанти Cromodora ти телефонна шайба. Гърнета , дръжки , волан , предни и задни калници , капачки за джантите с логото на ланчия.

---------- Post added at 16:16 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

И торба за инструментите също ако ти се намира

Бобби
16-11-2017, 00:11
Боби , трябват ми ключове за запалването. Халогени два броя , две джанти Cromodora ти телефонна шайба. Гърнета , дръжки , волан , предни и задни калници , капачки за джантите с логото на ланчия.

---------- Post added at 16:16 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

И торба за инструментите също ако ти се намира
За ключовете ще проверя, ако не са в мазето, чак след нова година ще имаш отговор, защото повече от нещата са на вилата в гаража....и чак след нова година ще ходя там...сигурен съм, че самият патрон за запалването го имам все с кормилният прът, ще ти го дам все с ключовете, ако ги открия, за да не се занимаваш с ключари, дръжки външни имам, ама са счупени до една......те се чупят единствено пластмасата под никеловата лайстна...е там са чупени....но се правят....а и никела над пластмасата май ми липсва...халогени нямам...размазах я челно едно време...пасват и други от кинкалериите, освен ако не искаш оргинални, гърнета не търси, слагай резонатори и тръби, ако искаш да ти е по тиха, намери добър майстор на ауспухси по вашият край и той ще ти реши проблема.....здраво няма да намериш...
И другите неща ги нямам.....когато намеря малко време ще се заровя в мазето, но има и на вилата и ще ти напиша какво имам....макар, че са мешани с някой от призма и не се различават, та може и да те подведа...в ланча форума май ти бях дал по спомен някой части който имам....всичко е оригинално, но втора ръка при мен....от радиатора надявам се обеди.....
Благодаря ти за уискито....утре ще намина да го взема....идиалнно ми идва за събота и неделя....:)))
Поздрави и снимки чакам.......

asoto86
12-05-2018, 16:57
Някой запознат ли е дали е възможно присаждане на 4х4 от Алфа 33 в Делтата?

Speeder
14-05-2018, 09:42
Каква е целта?

bobi1997
15-05-2018, 23:06
Директно присаждане е със сигурност невъзможно. Най-малкото Делта е с напречен двигател, а 33 с надлъжен. Задният мост от 33 евентуално може да свърши работа, но със сигурност ще са необходими скорости и раздатка за Делта + кардан.

asoto86
19-05-2018, 08:09
Каква е целта?

Целта е 4x4 на делта 1.6 ГТ с двигател от 2.0 турбо. 99% от частите ги имам като изключим 4x4. Dedrata , temprata и Alfa q4 става ли. Нямат намиране ..... за това питам дали някои знае нещо за 33 , но ме съмнява да се получи. Има вероятност да се разбера с колега от Пловдив за 4х4 от Призма , ако се разберем , някой може ли да ми обясни на какво да обърнем внимание ? По специални тънкости , канал ще трябва ли да режа , пода на задната гума трябва да се махне до колко знам . Помагайте .

Speeder
19-05-2018, 10:39
С части от 33 ще направиш тюрлюгювеч, който ще свърши в пункта за вторични.

Ако си намериш предаване от Ланча има шанс да има стойност проекта.
И все пак, Делта ХФ не е съвсем евтин автомобил и има смисъл да се възстанови като оригинал.

bobi1997
19-05-2018, 18:07
С части от 33 ще направиш тюрлюгювеч, който ще свърши в пункта за вторични.

Ако си намериш предаване от Ланча има шанс да има стойност проекта.
И все пак, Делта ХФ не е съвсем евтин автомобил и има смисъл да се възстанови като оригинал.

Колегата говори за още една кола паралелно с ХФ-то. Просто не се е уточнил, но аз го следя и в Ланча форума и за това знам.

Иначе моето мнение е твърдо против всякакви такива тюрлюгювечи :biggrin::biggrin: В крайна сметка колега, ако ти се занимава си го възстанови това ГТ в състояние близо до заводското и пак ще му вземеш някакви пари, макар и в БГ малко по-трудно отколкото навън, но това е мое мнение все пак..

asoto86
20-05-2018, 21:10
Колегата говори за още една кола паралелно с ХФ-то. Просто не се е уточнил, но аз го следя и в Ланча форума и за това знам.

Иначе моето мнение е твърдо против всякакви такива тюрлюгювечи :biggrin::biggrin: В крайна сметка колега, ако ти се занимава си го възстанови това ГТ в състояние близо до заводското и пак ще му вземеш някакви пари, макар и в БГ малко по-трудно отколкото навън, но това е мое мнение все пак..

Точно така. Боби , ланча форума е умрял тотално. Хората знаят , гледат , но никой не помага. Има хора в форума които ми четят темата и знам , че това са го правили, но ....
Ако нещата са подбрани правилно , манджата не е тюрлю .... Нещата стават и то доста добре , но някой трябва да помогне . Иначе не ми пречи да я възстановя и в оригинал , но вече имам една такава. Искам друго :torch:

bobi1997
20-05-2018, 22:15
То като цяло Ланча е умряла тотално в БГ. Нито по фестове ги има, нито по трак дей, но както се вижда и във форума е зле.

Иначе е ясно, че всичко може да се направи и да стане културно - и къде къде по-сложни конверсии от това са правени. Моето скромно мнение е, че за парите, които ще хвърлиш в евентуална конверсия ще можеш да си вземеш нещо заводско от уникална модификация, което примерно да си реставрираш. Но все пак решението си е твое, със сигурност такова нещо, каквото искаш да направиш звучи много интересно, но то винаги си остава правеняк и няма същата харизма като заводската кола, поне за мен.. :)

Speeder
22-05-2018, 00:14
Ако има някое загинало купе от 1.3 или 1.5 и части, занимавката би била забавна.
Да се разваля заводско ХФ Турбо за мен е безмислено защото могат да му се вземат някакви добри пари в чужбина вместо да се убива с 33кови чарколяци.

fifo
22-05-2018, 11:17
Не четеш Митак. Делтата дето ще се разваля не е ХФ, а ГТ

asoto86
23-05-2018, 11:17
Не четеш Митак. Делтата дето ще се разваля не е ХФ, а ГТ

Да , тя като цяло е на части разглобена .За тази става дума.

asoto86
28-05-2018, 16:38
Новото сърце :shocked: Остава да намеря 4x4 и да я стартирам дълга реставрация на купе плюс тюнинг :D

bobi1997
29-05-2018, 07:58
А моторът в какво състояние е? Че с тая синя боя по него много цървулско ми изглежда, кой знае кой "рацер" го е експлоатирал.

asoto86
29-05-2018, 09:19
А моторът в какво състояние е? Че с тая синя боя по него много цървулско ми изглежда, кой знае кой "рацер" го е експлоатирал.

Мотора е в движение . http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=80214&postdays=0&postorder=asc&start=0 Мисля , че това е същата кола , която съм взел за донор на ланчата

asoto86
28-07-2018, 15:54
колеги взех и 4х4 темпра. :crybaby: