PDA

View Full Version : Алфа в сервиза на Опел



Kefo
23-03-2004, 12:22
Koi mraze6t kolata si 4ovek e zakaral 145-ta si v serviza na Opel beeeeeeeeeee :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ebahti unijenieto :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

търтей
23-03-2004, 12:59
abe moje da ia e zakarl da im pokaje kak se parvi kola nedei taka :)

Kefo
23-03-2004, 19:39
Абе ти ако беше видял как е направена просто щеше да се хванеш за главата :evil:

Разстоянието м/у калниците и предния капак беше един пръст,луфта м/у мигача и калника беше 5мм ма няма проблеми братче.Пластмасовата решетка отпред стърчеше 2см напред от калника за наставката под фара говоря.Боята на същата решетка беше натекла :evil: Бе мърлява работа отвсякъде.А пък и взе нещо да си отваря устата против Алфите та на косъм бях да бутна пръчката на капака да му смачкам пръстите.Ей избеснях!!!!!!! :evil: :evil:

Bobo
24-03-2004, 12:48
Tazi 145 1.6 e na edin priatel beshe gore dolu dobre s zabelejki razbira se ( za tezi pari tolkoz), no i se sluchi malka slushka i zastrahovatelite mu ia pratiha tam za serviz oshte ne e izliazla da ia vidia dano tva deto go govorite ne e viarno shtoto inache losho mu se pishe na picha :wink:

търтей
24-03-2004, 12:51
koi sa zastrahovatelite ako ne e taina?

Bobo
24-03-2004, 13:02
Ami pri Levski spartak :evil:

valjo
24-03-2004, 13:08
miii, kolata e moq, kakto kaza i Bobo, tam me pratiha ot zastrahovatelite ot Levski Spartak. V informacionnata sistema na Sofia Auto biah purvata kola Alfa Romeo izobshto ... koeto samo po sebe si govori dostatachno ...

ama dobre, zle tva e polojenieto, shtoto gi chakah 7 sedmici !!!! :x :x

ot tehnia serviz, ia zakarah naprawo v toia na Auto Italia i
da vidim tam kolko shte sedi ;)

a inache kolata e 1.6 TS :)

Dexer
24-03-2004, 13:24
Problemut sus servizite i zastrahovatelite e mnogo tjagosten.
Na praktika malcina sa tezi, koito si izbirat zastrahovkata po tova s koi servizi imat skljucheni dogovori zastrahovatelite. A i ne mojem da znaem v koi servizi kak rabotjat., osven ako ne sme se zanimavali s tova ot 5 godini primerno.
Zastrahovatelja opredleja serviza sprjamo tova v koja kategorija ti vliza kolata (t.e. kakva i e ocenkata).
Poslednijat put, v koito se naloji da gi polzvam beshe za schupen far.
I sujaljavam dulboko za tova. Za da ne se zanimavam az si izbrah da mi go smenjta v serviz. Te mi opredeliha Iztok. Purvo che chakah 1 mesec da go kupjat i nakraja mi slojiha njakva kucha marka far DEPO, koito sveti tolkova zle sega, che napravo mi idva da go strosha pak!
V sushtoto vreme pri sushtija zastrahovatel kolata na bashta mi beshe za smjana na predna bronja - te go pratiha v edin serviz v Obelja, koito e mnooogo po-maluk ot Iztok, svurshiha mu perfektno rabotata za otricatelno vreme!
v zakljuchenie kazvam, che spored men golemite servizi vuobshte ne sa tova, za kakvito imat pretencii da sa!!
Za tova shte gledam poveche neshta da si pravja sam po kolata, zashtoto inache ne e dobre!

valjo
24-03-2004, 13:48
ами в моя случай не ми е много виновен застрахователя, защото те културно ми предложиха избор между 3 сервиза, с които имат договори за безкасово разплащане, София Ауто беше единствения който ми прозвуча познато и него си избрах :)

с Ауто Италия договор имат БулИнс, но май трябва да си с валутно каско, за да те пратят там, поне аз каквото знам

а иначе аз да споделя опита си със София Ауто, 10 дни докато поръчат частите (на кой не е ясно), 30 дни за доставка (излязоха 40)
още 10 дни да асемблират, напаснат , етц, как са се справили ви каза колегата... на мен ми беше писнало тотално, освен това много не разбирам, и исках да си взема колата, каквато ще да е и така

Dexer
24-03-2004, 14:30
mdaa, ne si sluchil s toja serviz...
Iskam da vi predupredja i za Bojaan Auto i tehnija serviz - i toi e na opel, edin moi prijatel si ostavi tam calibrata, napraviha mu shteti za dvoino po-goljama suma ot remonta!
Stoite dalech ot tam!

Kefo
24-03-2004, 14:34
Вчера ти сложиха и последния фар така че си готов :wink:

При десния фар си виш пластмасовата решетка как е сложена и как е натекла боята,луфта м/у мигачите и калниците,луфта м/у предния капак и калниците ми се вижда прекалено голям а и на шофьорската врата ка колонката имаше бая дълбока драскотина но тя може и да си е била :roll:

И ти ли си ги лепил тия лепенки по калниците на Ферари и на Алфа?Някак си не седят много добре. :D

valjo
24-03-2004, 14:54
аа лепенките не съм аз ги лепил, италианеца дето я е карал го е правил, той е бил 78ми набор, така че е разбираемо ;)

вътре има на лепенка на Ювентус, баси как може да караш Алфа де Милано и да си фен на Ювентус немога да разбера :lol: :lol:

а тая на Ферари според Бобо крие няква дупка отдолу и май е много прав;)

то има и някакъв ужасен луфт между престилката и халогените, който е поне един пръст, ама пред варианта да я разглобяват пак, не мерси ..

ще видим ауто италия дали немогат да го опраят това, макар че ще ми съдерат кожата...

Bobo
24-03-2004, 15:55
Другия път да не бързаш БулИнс може да са адски бавни но пък съм много доволен от Тандер. А за Ауто Италия ще видя твойта кола и тогава ще помисля дали мойта да влиза там :wink: (да не дава господ де) айде кога ще я извадиш да направим една пяца из софия :D

Quadrifoglio
24-03-2004, 17:08
Juventus e sobstvenost na fiat!!! Taka che e po logichno kato karash alfa da si fan na Juventus ot kolkoto na milan
az ne si padam po futball obache sum ot juventus po tazi prichina

Kefo
24-03-2004, 17:11
Незнам в какво положение е била но ме издразни мърлявата им работа :evil: Не доогледана не доизпипана абе мърлява работа а тва мен много ме дразни :?

Айде успех и повече дано да не влизаш в бокса :wink:

Kefo
24-03-2004, 17:25
М/у другото добре че каза какъв двигател е че надничах навсякъде и никъде не видях да пише а и мърльото(майстора) не знаеше!

KGB
25-03-2004, 00:27
Едната от колите на фирмата ни (фиат брава) беше за цялостно пребоидисване в Софавто (заради градушка)...

Колата беше направена добре, НО две от лайсните на вратите липсваха, също така всички емблеми на колата (без предната), чистачките бяха сменени с стари. Та това ни коства около 400лв. допълнително, кретените от СофАвто ни заявиха, че колата така си била...имаше скандал и после%$%№$№

С една дума в СофАвто не трябва да се ходи, нито да си купиш кола от там, а още по-малко пък да отидеш да си оправиш колата там. Като ви гледам вие как сте минала, ние направо сме били без проблемни.

ДА след като изтече гаранцията на колата, за да ти се сервизира колата в сервиза на Ауто Италия ти трябва валутно каско в БулИнс.

MrX
25-03-2004, 09:43
nakoi 6te mi pripomni li kak se kazva6e srviza sa italianski kolli na 4etvarti kilometar na koleloto?
az tam si karam moita baba alfa 33 i sum mnogo dovolen ,verno ne e evtino ama e ka4astveno i barzo

Dexer
25-03-2004, 10:01
Ital Serviz se kazva

търтей
25-03-2004, 10:28
kyde to4no na 4-ti km se namira
az tam znam samo serviz iztok :?
a ako dadete i telefon 6te e super

MrX
25-03-2004, 12:53
serviza se namira na kragovoto na 4etvarti kilometar otdolu pod mosta.kato idva6 ot darvenitz se pada otdqsno to ima golemi nadpisi na fiat alfa i lan4a

търтей
25-03-2004, 13:08
благодаря, ще го намеря