PDA

View Full Version : Умря ми парното!!!



Alfa 156
06-02-2005, 23:14
:wallbash: Вчера закарах колата на автомивка, и след като минах 100 метра след измиването парното просто спря :wazuup: ?Най-лошото бе, че колата беше цялата замръзнала от водата и едвам се прибрах! Проверих бушона, нищо видимо...някакви идеи, и къде да я закарам да я погледнат...Вантотрейд???
Дали това, че ми напръскаха таблото и уредите с препарат може да е оказало някакво влияние :wc: ама не ми се вярва. :wallbash: сега точно в най-големия студ ли трябваше да стане :wc: :wallbash:

KGB
07-02-2005, 00:14
Има едно златно правило...колата не се мие когато темперетурата е под 0 градуса...иначе стават много готини неща.

предполагам е попаднала вода в въздуховода за парното и тя е замръзнала...тоест не може да смуче въздух...като се стопли ще се оправи. Парното прави ли някъв звук въобще???

Alfa 156
07-02-2005, 00:39
Има едно златно правило...колата не се мие когато темперетурата е под 0 градуса...иначе стават много готини неща.

предполагам е попаднала вода в въздуховода за парното и тя е замръзнала...тоест не може да смуче въздух...като се стопли ще се оправи. Парното прави ли някъв звук въобще???

Такааа, това е хубав съвет, но идва малко късно :wallbash: Никакъв звук не издава, просто спря. Когато сменям вътрешно/външно се чуват клапите, както и като пусна климатика се чува изпарителя, но самия вентилатор никакъв го няма. Сега съм я оставил машината в гаража, днес сутринта нямаше промяна, утре пак ще пробавам. Дано да се окаже, че нещо е замръзнало!!!

KGB
07-02-2005, 01:12
Това е лошо...май ел.мотора на вентилатора е заминал.

Сега ще инсталирам диска за 156тица и ще проверя какво пише.

Bobo
07-02-2005, 09:48
Има едно златно правило...колата не се мие когато темперетурата е под 0 градуса...иначе стават много готини неща.

предполагам е попаднала вода в въздуховода за парното и тя е замръзнала...тоест не може да смуче въздух...като се стопли ще се оправи. Парното прави ли някъв звук въобще???

Явно и аз не го знам това правило :tongue: Вчера мих и двете италянки :wow: Последствия никакви но понеже знам друго златно правило докато миеш колата на такув студ тя трябва да работи! :wink:

Kostadin
07-02-2005, 11:48
докато не се постопли малко никакво миене.

hf hpe
07-02-2005, 13:07
най-честата причина е лошата връзка на буксите на вентилатора
погледни под арматурното табло зад жабката там се намира вентилатора
не си спомням но май на някой модели има декорративна кора така че може да се наложи да я свалиш
вентилатора ще го познаеш веднага в него влиза една букса с 2 проводника, поразмърдай буксата и ако задуха вентилатора проблема е от там
другото което е до вентилатора, но по навътре и по към шофьора има една джаджа която определя оборотите на вентилатора направи същата процедура и там
ако не помогне(което не ми се вярва) проблема ти е малко по сложно откриваем

Alfa 156
07-02-2005, 14:41
Мерси на всички :yes: :yes: :yes: Оказа се въпросния регулатор зад жабката, което нямало нищо общо с миенето. Та въпросната джаджа беше прекъснала, та сега работи :whistle: :whistle: :whistle: Кофтито е че е залята и не може да се рециклира и ако пак го направи... трябва нова!

Bobo
07-02-2005, 15:57
Мерси на всички :yes: :yes: :yes: Оказа се въпросния регулатор зад жабката, което нямало нищо общо с миенето. Та въпросната джаджа беше прекъснала, та сега работи :whistle: :whistle: :whistle: Кофтито е че е залята и не може да се рециклира и ако пак го направи... трябва нова!

Има има общо тия пичове с прахусмукачката си завират хоботчето каде ли не дееба мен ми беха изсмукали изпод стелките отпред кабела за датчика на вратата :wink:

KGB
07-02-2005, 20:03
За това аз си купих:

1.Водоструика
2.Парочистачка
3.Прахосмукачка
4.Всички налични продукти на Сонах за миене на кола...гъби, шампоани...и т.н.

...и вече не ходя по автомивки :yes:

hf hpe
08-02-2005, 21:02
... Оказа се въпросния регулатор зад жабката,...
тази джаджа гори изключително рядко и ако изгори не тръгва сама
затова когато имаш време изкарай силовите кабели от нея и погледни клемите дали са нагорели или само не дават добър контакт

аз съм имал случай при който от не добър контакт на клемите се беше разпоила мъжката част на клемата където се хваща на платката на въпроснният регулатор

а въпросният регулатор фактически не е нещо супер сложно просто 2 транзистора които пускат различно количество ток

Dexer
08-02-2005, 22:11
ще ме прощавате за оф топика, ама аз така и не рабрах каква е разликата между МАП и МАФ....ще ме светнете ли?