PDA

View Full Version : 155 и корозията - инфо моля



JINXY
07-02-2005, 11:19
155/145 и корозията - инфо моля. Споделете каквото знаете

Alfoso
07-02-2005, 11:25
Не съм сигурен дали отговорът ми ще те задоволи напълно,но долокото ми е известно и двата посочени модела се справят относително добре с борбата с ръжда благодарение на изцяло подцинкованото купе(като изключим ауспуха) :wink:

Kostadin
07-02-2005, 11:33
Не съм сигурен дали отговорът ми ще те задоволи напълно,но долокото ми е известно и двата посочени модела се справят относително добре с борбата с ръжда благодарение на изцяло подцинкованото купе(като изключим ауспуха) :wink:
:thumb:

valjo
07-02-2005, 11:46
нема такова нещо като ръжда при 145 :yes:

поне при мойта ...

pr_00f
07-02-2005, 11:47
Ами моита е 93 година и до сега колкото и да сам я гледал не сам видял грам ръжда, нито по купето нито отдолу. Толкова за 155

Mury
07-02-2005, 19:36
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :wink:

Dexer
07-02-2005, 19:40
155 -
двустранно поцинковане на ламарината,
едностранно поцинковане на купето,
останалото е пластмаса :D

няма гниене без удар!

Dodo 155
08-02-2005, 11:26
За 11 год. няма една ръждичка :D :thumb: :clap:
На едно място ми е одрана боята до ламарина и вече 1 год. седи сребърен цвета, даже не се е окислила :thumb: :clap:

Az4o
08-02-2005, 11:28
След няколко месеца прави 12 години красавицата и засега не съм забелязал ръжда по нея :yes:

boian
08-02-2005, 14:30
Няма такова нещо като ръжда при запазена цялост на ламарината.След 86г. мисля че беше поради корозията на Уно, Регата, Алфа 33 започва да се галванизира 90% от купето. Аз имах Уно 87г. вече е 18годишно и няма никъде ръжда, а стои отвън , не е гаражно. След това имах Типо 91г и ме бяха ударили калника до ламарина, една година го карах така, така и го продадох и няма още ръжда,метала си стои сребрист. Сега карам Алфа и пак никъде ръжда. Мисля че свойството на метала да ръждясва беше открито от г-н Опел :D За повече инфо можеш да отвориш fiat.hit.bg

JINXY
08-02-2005, 16:21
Отговорите са супер и надявам се непредубедени :D :lol:

А бихте ли ме светнали какво да гледам когато търся да си купя 145/155. Каде най-често имат проблеми и вообще за какво да внимавам при покупка на тези модели.

boian
08-02-2005, 17:04
Според мен, това което аз гледах като купувах мойта 145-ца:1.от къде е внесена-северна държава-сняг, луга, студено палене евентуално проблеми с ауспухната с-ма и катализатора. Южна д-ва-Италия-там карат като за последно с тежък крак.Гледай за удари-да не е боядисвана особено калниците и капака на двигателя, дали се затварят вратите без скърцане и самата линия дали е равномерна.Понеже километража лъже, гледай състоянието на педалите особено на съединителя да не е много изтъркан, коланите дали се прибират сами, скоростния лост да не е изтъркан, тапицерията да не е износена.Ел.стъклата трябва да работят плавно, ел.фаровете също.Гледай за неравномерно износване на гумите и дали не тегли нанякъде, особено като удариш спирачки не трябва да има занасяне, ако е с АБС-гледай дали свети лампата след като се е чекнал на контакт,амортисьорите не трябва да люлеят, нормално вози малко твърдо, каретата да не чукат при завой. При студен старт не трябва да чукат клапани и да не излиза син пушек от ауспуха,не трябва да прекъсва и да има големи вариации в оборотите,като загрее трябва да се форсира бързо без да придърпва, да знаеш че боксера малко люлее като е загрял, нормално е, ако работи катализатора знаеш на какво мирише. Прегледай гумените съединения задължително и накрая като я харесаш я заведи да й чекнат ЕКУ-то за грешки. Това се сещам засега. Успех!

Kostadin
08-02-2005, 17:08
Според мен, това което аз гледах като купувах мойта 145-ца:1.от къде е внесена-северна държава-сняг, луга, студено палене евентуално проблеми с ауспухната с-ма и катализатора. Южна д-ва-Италия-там карат като за последно с тежък крак.Гледай за удари-да не е боядисвана особено калниците и капака на двигателя, дали се затварят вратите без скърцане и самата линия дали е равномерна.Понеже километража лъже, гледай състоянието на педалите особено на съединителя да не е много изтъркан, коланите дали се прибират сами, скоростния лост да не е изтъркан, тапицерията да не е износена.Ел.стъклата трябва да работят плавно, ел.фаровете също.Гледай за неравномерно износване на гумите и дали не тегли нанякъде, особено като удариш спирачки не трябва да има занасяне, ако е с АБС-гледай дали свети лампата след като се е чекнал на контакт,амортисьорите не трябва да люлеят, нормално вози малко твърдо, каретата да не чукат при завой. При студен старт не трябва да чукат клапани и да не излиза син пушек от ауспуха,не трябва да прекъсва и да има големи вариации в оборотите,като загрее трябва да се форсира бързо без да придърпва, да знаеш че боксера малко люлее като е загрял, нормално е, ако работи катализатора знаеш на какво мирише. Прегледай гумените съединения задължително и накрая като я харесаш я заведи да й чекнат ЕКУ-то за грешки. Това се сещам засега. Успех!
:wow: :whistle:

JINXY
09-02-2005, 09:12
Много благодаря за съветите. Смятам че ще са ми от голяма полза.