PDA

View Full Version : фиат браво -вс- алфа 145



Bobo
07-02-2005, 09:41
Е, много ясно, не виждаш ли че се майтапя 8) ! Но има и съществена разлика в цените на частите на Фиат и Ланчия от една страна и Алфа Ромео от друга. Пък и при различните двигатели на Алфите като ги настъпиш разликата в разхода се усеща.

Съществена разлика в цените на частите??? :baby:
А ланчите като ги настъпиш не се усеща??? :wow: 2.0 Турбо на ланча като го настъпиш и ресто ли ти връща :wow: :tongue:

valjo
07-02-2005, 11:53
Е, много ясно, не виждаш ли че се майтапя 8) ! Но има и съществена разлика в цените на частите на Фиат и Ланчия от една страна и Алфа Ромео от друга. Пък и при различните двигатели на Алфите като ги настъпиш разликата в разхода се усеща.

Съществена разлика в цените на частите??? :baby:
А ланчите като ги настъпиш не се усеща??? :wow: 2.0 Турбо на ланча като го настъпиш и ресто ли ти връща :wow: :tongue:

Marea 1.6 16v ми даде 10/100 междуградско и над 15 градско, на моето каране ... ;)

Ланча делта 1.6 16в (същия мотор) може да харчи 18/20 градско ако я ръчкаш (справка любимата на Дексер търговска директорка на Ауто ИТалия :tongue: )

за мойта алфа няма да говоря колко харчи, щото Еньо обеща да ме банне :tongue: :tongue: :tongue:

pr_00f
07-02-2005, 11:56
Абе незнам ама Вальо май е рекордьора по разход в клуба :lol: :lol: :lol:
Аз такива цифри като неговите никаде не съм виждал. :tongue:
П.С. Личен въпрос. Като караш виждаш ли стрелката на бензиномера как се движи ?

valjo
07-02-2005, 11:59
Абе незнам ама Вальо май е рекордьора по разход в клуба :lol: :lol: :lol:
Аз такива цифри като неговите никаде не съм виждал. :tongue:
П.С. Личен въпрос. Като караш виждаш ли стрелката на бензиномера как се движи ?
разминават се с оборотомера, едното в едната, другото в другата посока хихихи

koolio
07-02-2005, 12:52
Е, много ясно, не виждаш ли че се майтапя 8) ! Но има и съществена разлика в цените на частите на Фиат и Ланчия от една страна и Алфа Ромео от друга. Пък и при различните двигатели на Алфите като ги настъпиш разликата в разхода се усеща.

Съществена разлика в цените на частите??? :baby:
А ланчите като ги настъпиш не се усеща??? :wow: 2.0 Турбо на ланча като го настъпиш и ресто ли ти връща :wow: :tongue:
Не говоря за 2.0 турбо или за V6 и V8, още не съм пораснал за такава. Това което ми трябва е Дедра/Делта 1.6-1.8 или Темпра/Типо/Брава същата кубатура. Вярно че сърцето ме тегли към Алфа 146 или 155, но не знам мога ли да си я позволя. ПО-добре като за начало нещо по-скромно, отколкото да се хвърля на нещо дето не ми е по джоба и да го направя на кочина. Затова помолих ако може някой да ми даде адрес на подобен сайт за Фиат или Ланча.

valjo
07-02-2005, 14:42
Е, много ясно, не виждаш ли че се майтапя 8) ! Но има и съществена разлика в цените на частите на Фиат и Ланчия от една страна и Алфа Ромео от друга. Пък и при различните двигатели на Алфите като ги настъпиш разликата в разхода се усеща.

Съществена разлика в цените на частите??? :baby:
А ланчите като ги настъпиш не се усеща??? :wow: 2.0 Турбо на ланча като го настъпиш и ресто ли ти връща :wow: :tongue:
Не говоря за 2.0 турбо или за V6 и V8, още не съм пораснал за такава. Това което ми трябва е Дедра/Делта 1.6-1.8 или Темпра/Типо/Брава същата кубатура. Вярно че сърцето ме тегли към Алфа 146 или 155, но не знам мога ли да си я позволя. ПО-добре като за начало нещо по-скромно, отколкото да се хвърля на нещо дето не ми е по джоба и да го направя на кочина. Затова помолих ако може някой да ми даде адрес на подобен сайт за Фиат или Ланча.

от всичките изредени, Браво 1.6 като че ли е най добре, но то е същите пари като една алфа 145 1.6 (боксер или дори ТС)
са верно че ще харчи по-малко (може би) но .... и ще върви по малко и кефа е по малък

DiStefano
07-02-2005, 14:57
Е, много ясно, не виждаш ли че се майтапя 8) ! Но има и съществена разлика в цените на частите на Фиат и Ланчия от една страна и Алфа Ромео от друга. Пък и при различните двигатели на Алфите като ги настъпиш разликата в разхода се усеща.

Съществена разлика в цените на частите??? :baby:
А ланчите като ги настъпиш не се усеща??? :wow: 2.0 Турбо на ланча като го настъпиш и ресто ли ти връща :wow: :tongue:
Не говоря за 2.0 турбо или за V6 и V8, още не съм пораснал за такава. Това което ми трябва е Дедра/Делта 1.6-1.8 или Темпра/Типо/Брава същата кубатура. Вярно че сърцето ме тегли към Алфа 146 или 155, но не знам мога ли да си я позволя. ПО-добре като за начало нещо по-скромно, отколкото да се хвърля на нещо дето не ми е по джоба и да го направя на кочина. Затова помолих ако може някой да ми даде адрес на подобен сайт за Фиат или Ланча.

от всичките изредени, Браво 1.6 като че ли е най добре, но то е същите пари като една алфа 145 1.6 (боксер или дори ТС)
са верно че ще харчи по-малко (може би) но .... и ще върви по малко и кефа е по малък

Всичко зависи от стила ти на шофиране
аз на Енчо Бравата на 2000 rpm сменям предавка и
градско ако щете вервайте разхода ми е около 8 - 8,5 - 1,4 12V
а за Браво не съм съгласен тфа дето го казваш Вальо или поне на мен така ми се струва от тфа дето си написал
кефа не е по-малък а и BRAVO SX/GT 1,6 vs 1,6 TS мое да се поспори кое ше върви повече от двете !!

valjo
07-02-2005, 15:03
Всичко зависи от стила ти на шофиране
аз на Енчо Бравата на 2000 rpm сменям предавка и
градско ако щете вервайте разхода ми е около 8 - 8,5 - 1,4 12V
а за Браво не съм съгласен тфа дето го казваш Вальо или поне на мен така ми се струва от тфа дето си написал
кефа не е по-малък а и BRAVO SX/GT 1,6 vs 1,6 TS мое да се поспори кое ше върви повече от двете !!
не се пали де, Браво 1.6 са най-вече SX, аз ГТ 1.6 не съм виждал, а доста рових преди да купя моята.
SX няма АБС стандартно, така че това си е съществен недостатък

а за вървенето
20коня отгоре са си 20 коня, както и да ги гледаш:)
тва да не ти е Стило, че да не върви :tongue:

DiStefano
07-02-2005, 15:08
първо не са 20 коня а са 17
второ разликата у килата е огромна
вервай ми 1,6 SX е бая вървежна кола
за 1,8 и 2,0 нема да говориме въобще
трето аз лично АБС-а ме дразни
на моменти с тая джуджавка не мое да се спре

DiStefano
07-02-2005, 15:09
сори ... забраих ГТ Браво 1,6 и аз не съм виждал
ама по каталог има таквоз ... или имам грешно инфо се тая ...

Alfoso
07-02-2005, 15:24
Мен лично много ме съмнява Bravo-то да скъса 145,особено ако говорим за TS.

DiStefano
07-02-2005, 15:31
Ако може някой от модераторите на тази част от форума или да раздели или да премести или да изтрие постовете (съжалявам за които) щото тази тема има съвсем друг смисъл, а ако искате мое да си премериме ..... в друга тема 145 vs Bravo ...

Bobo
07-02-2005, 15:55
Ареее тия хванаха да сравняват мерцедес с опел братле закасахме я :lol: :lol: :lol:

DiStefano
07-02-2005, 16:01
Аааарргхххххх ше ви клатим и двамата ей :ranting:

Bobo
07-02-2005, 16:06
Аааарргхххххх ше ви клатим и двамата ей :ranting:

Кой ше клатиш бе? Земи се упгрейдни на DX и тогава приказвай :lol:

АБС-а бил ... ми мани го кат ти пречи бе... те сигурно тия дето са го сложили са се обаркали нещо :tongue:

DiStefano
07-02-2005, 16:09
ахахаххахахх :lol: ше припадна ...
на HDS ша са упгрейдна когато ти "измислиш" 145 GTA :tongue:

Bobo
07-02-2005, 16:25
ахахаххахахх :lol: ше припадна ...
на HDS ша са упгрейдна когато ти "измислиш" 145 GTA :tongue:

Аз съм съм я измислил не се притеснявай :wink:

valjo
07-02-2005, 16:40
първо не са 20 коня а са 17
второ разликата у килата е огромна
вервай ми 1,6 SX е бая вървежна кола
за 1,8 и 2,0 нема да говориме въобще
трето аз лично АБС-а ме дразни
на моменти с тая джуджавка не мое да се спре

след разговор със Стефчо, да резюмирам за останалите:
1. оказва се че има и Браво 1.6ГТ въпреки че е много рядко
2. Браво 1.6 SX/GT е 1060кг, а Алфа 145 1.6 ТС - 1160кг
демек имаме 100кила в повече за алфата и 17 коня в повече пак за нея
демек сичко е до дривер и до състояние на колата, peace :drunk:
Стефчо обеща да дири таково Браво, и като Еньо ми оправи вариатора :wc: :wc: :wc: .... ;)))

ше има :duel:

Bobo
07-02-2005, 16:50
Абе незнам но при двулитровите дуела е с ясен изход :lol: :lol: :lol: Bravo 2.0 20V vs 145 QV

145QV :thumb: :clap: Fiat :bash: Alfa :wink:

П.С. Залагам 100 кинта на алфата на Вальо :wow:

DiStefano
07-02-2005, 17:13
бе не се знае ...
1,6 е 1050 Вальо пак ги обарка тия десет кила знам що си ги сложил нарочно те тфа са си 2 бутилки минерална вода от по 5 литра пълни с Врачанска Ракия ... нали познах ?
аммм не че нещо нали ама ... некой с QV STOCK да се е дърпал с 155_20V >?!??! аз лично не знам за такъв рейс ако е имало казвайте
иначе мога да кажа само "I don't think so ... !!!"

Bobo
07-02-2005, 17:18
бе не се знае ...
1,6 е 1050 Вальо пак ги обарка тия десет кила знам що си ги сложил нарочно те тфа са си 2 бутилки минерална вода от по 5 литра пълни с Врачанска Ракия ... нали познах ?
аммм не че нещо нали ама ... некой с QV STOCK да се е дърпал с 155_20V >?!??! аз лично не знам за такъв рейс ако е имало казвайте
иначе мога да кажа само "I don't think so ... !!!"

ХАХАХА Що приказваш като незнаеш А? :tongue:

DiStefano
07-02-2005, 17:22
ми аре кажете де ... пофалете се ... аз съм 200% сигура че никой не е правил драг с такова нещо ... освен светофарни гонки може би ...

Bobo
07-02-2005, 17:29
ми аре кажете де ... пофалете се ... аз съм 200% сигура че никой не е правил драг с такова нещо ... освен светофарни гонки може би ...

Аве ти що като ти се пише не четеш ве? Като си 200% сигура не питай!
Аре стига глупости :evil:

gigi
07-02-2005, 18:22
Малко късно ама и аз да се включа. :D Преди имах ФИАТ уно 1.4 и харчеше 10-11 градско, сега Алфата ми дава също толкова, Ланчията ни която е 2.0 16в харчи 11-13 и върви по малко от Алфата та за харченето си мисля че Алфата е по добра, за бързината също :yes: :D
Като си търсех кола се бях спрял на браво HGT и на Алфа QV. Тъи като Алфа нямаше пробвах поне 4-5 бравота и тамън да взема едно и излеза Алфичката като се качих :D ми разликата е доста голяма според мен поне на усет алфата е е по бърза и по готино се кара. Иначе и бравото е готино и много як звук изкарва, но просто по бавно се развърта.

gigi
07-02-2005, 18:26
Ааааа забравих а за 1.6 браво срещу Алфата на Valjo, с две ръце за Valjo и мисла че бравото няма шанс :whistle: :whistle:

ShoxXx
07-02-2005, 19:01
А бе общо взето все едно да ставняваме Audi S3 у BMW M3. Че и двете коли си вървят, вървят си, ама баварците са доста по-напред с матеряла.
Fiat Bravo HGT супер кола, 5 цилиндъра, 20 клапана и е общо взето като Peugeot 306 S16 за което бяха писали на много места "Лъвът, който не хапе", т.е. и тия двете коли вървят, ама не е това, което се очаква от тях.
Относно дърпанки с HGT...не че искам някой колега с Fiat да се цупи, нито мразя Fiat-ите нещо, самия аз съм имал Brava 1.8, но за съжаление Bravo-то просто не върви колкото QV.
Относно някаква гонка между Bravo 1.6 и 145 1.6 T.Spark (valjo)...е айде дайте му на Fiat-чето поне 1.8, че да има шанс. :wow: :whistle:

PS Ако напишете на Bulgarian Phonetic "QV", ще се получи думата "ЯЖ". Извод, тая кола изяжда всички по пътя!

Айде муцки PEACE! :yes:

Mury
07-02-2005, 19:17
Казано много на място бате евала :tongue: :thumb: А между другото аз веднъж се дръпнах без да искам на един светофар с браво 1.6 16в и да ви кажа незнам дали тоя ги срита както трябва ама на другия светофар пристигнахме заедно и пак се дръпнахме и пак заедно така 4е никав шанс срещу алфата на Валъо :wow: :wow:

DiStefano
07-02-2005, 19:35
с Бобо се разбрахме повече да не се месим в тази тема ама ... те тука вече нема начин просто изказвания от сорта "е нема начин", "поне те толкова" и тям подобни въобще като цяло супер се дразня
знаеме се че всички сме нали така пък иначе Алфа ни е на сърцата и т.н. ама който не е карал Браво просто ще го помоля да се въздържа от подобни изказвания ... "нямало шансове" абе ... ама ... после други песни ще пеете че еди кое си не ви е било у ред, че гумите са ви зимни, че е било много тежко и с пълен резервоар и т.н. и т.н. ...
аре да видим кфо могат да покажат двете коли и после с коментарите ... а?

Bobo
07-02-2005, 19:38
Абе остави хората да си кажат мнението бе :mad:

DiStefano
07-02-2005, 19:39
абе братче никой не съм вързал бре ... нека пишат

koolio
07-02-2005, 19:45
Е, много ясно, не виждаш ли че се майтапя 8) ! Но има и съществена разлика в цените на частите на Фиат и Ланчия от една страна и Алфа Ромео от друга. Пък и при различните двигатели на Алфите като ги настъпиш разликата в разхода се усеща.

Съществена разлика в цените на частите??? :baby:
А ланчите като ги настъпиш не се усеща??? :wow: 2.0 Турбо на ланча като го настъпиш и ресто ли ти връща :wow: :tongue:
Не говоря за 2.0 турбо или за V6 и V8, още не съм пораснал за такава. Това което ми трябва е Дедра/Делта 1.6-1.8 или Темпра/Типо/Брава същата кубатура. Вярно че сърцето ме тегли към Алфа 146 или 155, но не знам мога ли да си я позволя. ПО-добре като за начало нещо по-скромно, отколкото да се хвърля на нещо дето не ми е по джоба и да го направя на кочина. Затова помолих ако може някой да ми даде адрес на подобен сайт за Фиат или Ланча.

от всичките изредени, Браво 1.6 като че ли е най добре, но то е същите пари като една алфа 145 1.6 (боксер или дори ТС)
са верно че ще харчи по-малко (може би) но .... и ще върви по малко и кефа е по малък

Всичко зависи от стила ти на шофиране
аз на Енчо Бравата на 2000 rpm сменям предавка и
градско ако щете вервайте разхода ми е около 8 - 8,5 - 1,4 12V
а за Браво не съм съгласен тфа дето го казваш Вальо или поне на мен така ми се струва от тфа дето си написал
кефа не е по-малък а и BRAVO SX/GT 1,6 vs 1,6 TS мое да се поспори кое ше върви повече от двете !! Е,стилът ми на шофиране е разумно и внимателно в града и повече настъпване на пътя и мисля че така е нормално. Не обичам голфаджийско-бмв-калиброви изпцепки по светофарите. То затова като тръгна със семейното Рено 19 разходът ми и в града и извън е почти същият. :yes: М/у другото не е ли по-добре да се сменят предавки при 2500-3000 оборота? И какво ще кажете за Брава 1.4? Не е ли много слаб? Или напротив?

Mury
08-02-2005, 21:12
с Бобо се разбрахме повече да не се месим в тази тема ама ... те тука вече нема начин просто изказвания от сорта "е нема начин", "поне те толкова" и тям подобни въобще като цяло супер се дразня
знаеме се че всички сме нали така пък иначе Алфа ни е на сърцата и т.н. ама който не е карал Браво просто ще го помоля да се въздържа от подобни изказвания ... "нямало шансове" абе ... ама ... после други песни ще пеете че еди кое си не ви е било у ред, че гумите са ви зимни, че е било много тежко и с пълен резервоар и т.н. и т.н. ...
аре да видим кфо могат да покажат двете коли и после с коментарите ... а? Аз просто казах това което ми се слу4ило не съм карал такова Браво ама с моита тежка боксъорка вървях наравно с него па незнам :boxing: = Браво 1.6 16в :tongue: :tongue: :clap: :cheers: