PDA

View Full Version : alfa 166 автоматик



freezy
07-05-2007, 12:06
Здравейте, от скоро чета вашия форум. До скоро карах lancia kappa обаче сега съм се ориентирал към alfa166 автоматик .Някой би ли ме ориентирал относно автоматика на alfa .преди гоидини съм карал мерцедес автоматик но до колкото знам новите автоматици нямат нищо общо със старите .Сменя ли се масло?Създават ли проблеми?Някой има ли преки впечетления ?Някакви основни слабости? А и другото което ме интересува е някой знае ли дали слагат автоматик на 2000 кубиковия мотор,защото попаднах на една много евтина обява която е в благоевград и виждам колата само на картинка на която е 2000 кубикова с автоматична скоростна кутия,а досега не бях срещал тази коимбинация даже в ценовите листи никъде не излиза.И се чудя да бия ли път чак до там или 6те се окаве ''жменти капели'' с някакви други снимки а продавача ще ми обясни любезно че е сложил тези снимки защото не е имал фотоапарат да я снима. :twisted:

boian
07-05-2007, 12:39
Ами и аз я гледах тази Алфа, писах на virusalfa да ходи да я види и отговора му беше да не се занимавам с тоз екземпляр

freezy
07-05-2007, 14:07
в обявата изглеждаше мн добра оферта ...ама като всичко много евтино :?

freezy
07-05-2007, 14:08
в обявата изглеждаше мн добра оферта ...ама като всичко много евтино :?

angel1974
07-05-2007, 15:11
Колега, ако те интересува автоматик в мобиле.бг има една такава, ама тя е 2.5/V6 с цена 12300. Аз съм я гледал. Доста е добра, но много, ама много специфична.
По принцип автоматика на Алфа 166 е изключителен, но не знам до колко са спецове в БГ, дори и в сервизите на Ванто, Александър Ауто и т.н. Да не говориме за извън София.
Доста ме учудва, че на 2.0 има автоматик, но човек, ако си поръча може да му сложат на всяка :D :D :D

Ако тази за която говориш е тази от 6500, то това е съмнително евтино. По принцип реалната цена за 166-ца 2000-2001 година е 11-12хил лева. Тази ако е 98-ма може и по-евтина да е, ама под 9000лв вече е съмнително.