PDA

View Full Version : Чъденка за бууст контролер и ремап



che_
21-02-2018, 10:53
Преди няколко дни във фейста имаше питане за ремап на 1.9 jtd и имаше няколко човека, които биха си ремапнали колата, но ако имат възможност да си превключват между сток и ремап. Това няма как да стане със сток еку-то, но друга идея ми се завъртя в главата.
В събота ми се сцепи маркуча между турбото и кулера и колата звъчеше като скайлайн 1000 коня. Това ме накара да се зачудя дали ако се добави един клапан на турбо пътищата, който да отваря на сток нялягането, дакажем 1.15, тогава колата би трябвало да се държи като стокова. Не съм много наясно с ремапа и картите, но моята логика е че ако картата е направена да пуска определено гориво при определено налягане, тогава няма проблем да има "теч" на налягането от трубината. Това е при положение че екуто пуска гориво на базата на реланите стойности МАП-а, а не на база на исканото налягане от картата(1.4 например).
Не знам обаче как токва ще се отрази на турбината и дали няма няма да е по-лошо за нея от самия ремап - да кара турбото да се развътрта повече за да достигне желаното налягане, но заради клапана, то никога да не може да бъде достигнато.

Ако всичко е ок от към турбина и гориво по картите, всеки може да си сложи един бууст метът и един тройник на маркучлето което отива към него, към който да сложи клапан с пружина и по метра да го настрои да отваря на 1.15(или на колкото му е кеф).

Преди клапана едно кранче и кати иска да кара бърза кола завърта кранчето, като иска сток, която ще звъчи като бърза(заради свистенето от клапана), отвърта кранчето.
:flirt:

alfista 96
21-02-2018, 11:48
Преди няколко дни във фейста имаше питане за ремап на 1.9 jtd и имаше няколко човека, които биха си ремапнали колата, но ако имат възможност да си превключват между сток и ремап. Това няма как да стане със сток еку-то, но друга идея ми се завъртя в главата.
В събота ми се сцепи маркуча между турбото и кулера и колата звъчеше като скайлайн 1000 коня. Това ме накара да се зачудя дали ако се добави един клапан на турбо пътищата, който да отваря на сток нялягането, дакажем 1.15, тогава колата би трябвало да се държи като стокова. Не съм много наясно с ремапа и картите, но моята логика е че ако картата е направена да пуска определено гориво при определено налягане, тогава няма проблем да има "теч" на налягането от трубината. Това е при положение че екуто пуска гориво на базата на реланите стойности МАП-а, а не на база на исканото налягане от картата(1.4 например).
Не знам обаче как токва ще се отрази на турбината и дали няма няма да е по-лошо за нея от самия ремап - да кара турбото да се развътрта повече за да достигне желаното налягане, но заради клапана, то никога да не може да бъде достигнато.

Ако всичко е ок от към турбина и гориво по картите, всеки може да си сложи един бууст метът и един тройник на маркучлето което отива към него, към който да сложи клапан с пружина и по метра да го настрои да отваря на 1.15(или на колкото му е кеф).

Преди клапана едно кранче и кати иска да кара бърза кола завърта кранчето, като иска сток, която ще звъчи като бърза(заради свистенето от клапана), отвърта кранчето.
:flirt:

НаФта ще си пуска колкото е зададено по-картите.А на турбото ще му се завие свят с това КРАНЧЕ,защото то пък ще се мъче да дигне налягането което му е зададено.И на края на теб ще ти се реве.
И защо аджеба искаш да си създаваш тези главоболия ?Направи си ремапа и си е карай.

che_
21-02-2018, 12:29
"За един прЕател питам"
Чисто хипотетичен ми е въпроса, иначе съм си ремапнат и не мисля да я връщам към сток. Единствено може да ми трябва копче като я давам на жената, че тя кара "газ до дупка" от 1000 оборота.

S_BANKOV
21-02-2018, 13:16
Кранчето е страхотна идея, ама само да напомня че времето на механичното турбо и карбораторите "УМРЕ"

ScuderiaItalia
21-02-2018, 15:31
Не си усложнявай живота излишно, иди ремапни колата и на който я даваш да я кара му обясни от 4та скорост нагоре да не дава пълна газ преди 2000-2500 оборота, а да я натиска постепенно.

che_
21-02-2018, 15:36
old's cool ;)
то и дизела скоро ще е отживелица, ама я си го хАресвам

oem
21-02-2018, 16:28
Както на една реклама... Стига глупости! И със стандартното ЕКУ могат да се направят две карти :)

che_
21-02-2018, 17:09
И как се сменя режима между двете карти?


П.п. пак повтарям че темата е "хипотетична", не съм тръгнал да го правя това, просто ми се върти в главата като вариан за тези, които може би ще им е от полза да има "стандартен" и "спортен" режим

dansguardian
21-02-2018, 18:31
И как се сменя режима между двете карти?


Logoff/Logon 😆

oem
22-02-2018, 11:23
И как се сменя режима между двете карти?


П.п. пак повтарям че темата е "хипотетична", не съм тръгнал да го правя това, просто ми се върти в главата като вариан за тези, които може би ще им е от полза да има "стандартен" и "спортен" режим

ЕКУ-то го има като опция. Активира се чрез софтуерен ключ и се доработва инсталацията като се монтира бутон On/Off.

Копират се също така всички карти на друга позиция във флаша. Бутона превключва между двата блока без да необходимо гасене, връщане от контакт и т.н.

dhtj
22-02-2018, 22:51
Тва дето го мислите го има и заводски на 147миците дукати.

там са 150 коня и спорт бутон за 170 коня.

S_BANKOV
22-02-2018, 23:14
Верно?

dhtj
23-02-2018, 10:20
Mда, до една година са така както казвам.
Следващите имат разлика предимно в тротъл риспонза и кривата, но пак са с два комплекта карти.
И ГТ-тата 170 имат такова бутонче.

http://i65.tinypic.com/5phezk.jpg

smc
23-02-2018, 10:29
И на 166 ЕКУ-то го има като опция, но съм го виждал само на бензиновите.

ecotronic
23-02-2018, 10:59
Това с превключването между 2 карти е доста интересно за газифицираните мотори, където е необходимо да се даде предварение на запалването. Разбира се - може да се ползва и адванс процесор за целта, но това с картите е по-елегантното решение.

oem
23-02-2018, 11:10
Не бъркайте спорт бутона с другото :) Спорт бутона просто превключва между две различни карти на педала :)

che_
23-02-2018, 11:12
Газифицираните нямал ли отдено еку с карти за газта.....газаджията не настройва ли точно тях?

dhtj
23-02-2018, 11:23
Газовите карти са просто едни коефициенти, по които се умножава бензиновото време на впръскване.

dansguardian
23-02-2018, 12:15
Тази опция е перфектна за чипнатите дизеляци с махнат катализатор и затапен ЕГР, като минават на ГТП. :)

che_
23-02-2018, 13:45
Малко извън от темата, ама това с ГТП и замърсяване, частици и т.н. е малко бутафория. Сигурен съм че 90% от ремапнатите коли хвърлят по-малко чернилка от "стоковите". В 99% от случаите в които някой прави "сепия ефект" пред мен е някоя кошница изтормозена от всякъде, на която има 1000 неща които не и ваботят по двигтела и за това пуши. А тия дето си гледат колите и искат да вървят не ги занемаряват толкова.

Read
23-02-2018, 18:58
На 90% от ремапнатите коли, просто им е пусната повече нафта, затапен е егр-а и е премахната катализатора. Няма как да хвърлят по-малко чернилка.

S_BANKOV
23-02-2018, 19:35
Едва ли е толкова просто.

optimeon
26-03-2018, 07:57
Колкото и да ми се иска и аз не мисля, че е толкова просто